aantal brieven, uit alle oorden des lands, dat de latere soor ten of winteraardappelen tot dusverre niet zoozeer geleden hebbendat sommige dier soorten zelfs vrij gunstig staan en men zich over het algemeen te vroeg bezorgd maakt. Volgens de N. H. C. schijnt de internationale ten toonstelling van visscherij-gereedsehapwelke in de volgende maand te Amsterdam geopend wordt, in sommige buitenl. staten en bij name in Noorwegen, grooten bijval te vinden, welks regering onder anderen 500 spec. ter beschikking van de visscherij-commissie te Bergen heeft gesteld, om daarmede de noodige uitgaven, voor de verzending der voor werpen van daar, te bestrijden. Ook moet er eene zekere som beschikbaar zijn, tot aankoop) van modellen als ander- zints', te Amsterdam. - Voor het vak van scheepsbouw in Ned. Indië zijn benoodigd twee ingenieurs der tweede klasse. Aan die betrekking is verbonden eene maandelijkse!]e bezoldiging van ƒ300, met eene driejaarlijksche verhooging van ƒ30 's maands, tot dat een maximum van ƒ450 's maands is bereikt. Zijdie venschen voor deze betrekking in aan merking te komen, kunnen zich tot ultimo September eerstkomende, bij behoorlijk gezegeld request tot het de partement van koloniën wenden, Degenen, die zich aan melden, zullen aan een vergelijkend examen, af te nemen door eene door den minister van marine aan te wijzen kommissie, worden ouderworpen. Men schrijft uit Londen aan de Jiott. C(., dat het toelaten van het oorlog- of kaperschip der Zuidelijke Af gescheiden Staten, de Sumter, in de haven van Cura^ao (waarvan wij voor eenigen tijd melding maakten) moeije- lijkheden met de Unie schijnt te zullen doen ontstaan. Men herinnert zich, dat het schip eerst werd geweigerd, maar later op bevel van den gouverneur toegelaten. Het vaartuig bleef eene week te CuvaQao, maar de officiereu van ons daar gestationneerd oorlogsvaartuig, hadden zich niet met die van het Amerik. schip willen inlaten. Te Darmstad heeft eene verschrikkelijke wraakoefening plaats gehad. Zeker jong mensch was 's morgens in een hotel afgestapt, waar hij gewoonlijk logeerde, en waar hij mef de dochter van den waard betrekkingen had onderhouden, die naar het scheen, niet zonder gevolg waren gebleven. Hij had ondanks gedane beloften een ander meisje gehuwd, dat hij onvoorzigtig genoeg was, meê te brengen. Het slagt offer zijner ontrouw, dat hem sedert eenigen tijd scheen vergeten te hebben, gevoelde plotseling al haren toorn ont waken, en een bak met kokend water opgevat hebbende, goot zij dien op zijn hoofd leeg, met dat gevolg, dat hij in wanhopigen toestand naar het gasthuis moest worden overgebragt. -De omtrent de spoorwegramp in den tunnel nabij Brigthon verspreide geruchten, worden in allen deele be vestigd. De oorzaak is de volgende: te Brighton moesten Zondag morgen tusschen acht ure en half negen drie trei nen vertrekkende eerste, die van Portsmouth kwam en naar Londen bestemd wasvertrok van het station Brighton ten acht ure vijf minutende tweede ten aoht ure vijftien minuten, en de derde ten half negen. Toen de eerste trein den tunnel van Clayton naderde, werd het gewone sein alles in orde" gegeven eu deze vervolgde, zijn weg. Zoo dra het tweede convooi kwam, heesch de wachter, vree- zende dat de eerstaangekomene nog niet genoeg op den volgenden vóór had, de roode vlag, en de machinist, die niet stoppen kon alvorens de trein zich in den tunnel bevond maakte onmiddelijk eene achterwaartsche beweging, in de meening dat hij anders dadelijk op zijn voorganger stooten zou. De wachter, die wel vermoeden kon, dat N°. 2 met halfwerk stoomen, maar niet dat hij achteruitrijden, zou, hield natuurlijk het laatste konvooi niet op, 'twelk nog onder den tunnel het tweede bereikte en met een vreese- lijk geweld daarop stootte. De sehok was zoo hevig, dat de locomotief van trein N°. 3, letterlijk door den achter- sten waggon van N°. 2 heenboorde. De twee laatste wag- U. gons'zijn dan ook verbrijzeld, en niet écn van de zich jv daarin bevindende passagiers heeft het leven er afgebragt. Acht) mannenelf vrouwen en drie kinderen zijn bij deze_ ramp omgekomen. Negen gekwetsten zijn naar liet hospitaal overgebragt; twintig worden in hunne eigene wo ning verpleegd. Alle de lijken zijn door hunne betrekkingen herkend uit genomen dat van eeue jonge vrouw, die letterlijk verpletterd was. Allen waren deerlijk verminktsommige hoofden van den romp gescheiden. Enkelen heeft men alleen aan hnnne kleederen, die in lompen hun om 't lijf hingen, kunnen herkennen. Het konvooi, 't welk op den daaraan voorafgaanden trein stoottestoomde met eene snelheid van 14 mijlen op het uur. Dit wetende, kan men zich een denkbeeld maken van de vreeselijke hevigheid van den schok. De verbrijzelde waggons behoorden tot een dusgenaamden pleiziertrein. Den 15 is aan Garibaldi de eeredegen overhandigd. De ex-dictator heelt, in zijn antwoord op de daarbij gehou den toespraak, o. a. den tegenwoordigen toestand een schan delijken wapenstilstand genoemd, en er de schuld van gege ven aan de Italiaausche regering, aan de mannen die 's ko- nings vertrouwen aan het hoofd der zaken heeft gesteld. "Ik lijd" zeide hij, "door de belemmering die lafhartigen en ongeschiktensteeds tussehen het beléedigd Italië en mijn pligt stellen". Yoor 17 jaar begon do firma Claflin, Mellin Co. eene manufactuurzaak te Nieuw-Yorkthans hebben zij liet grootste magazijn der wereld geopend. Hun magazijn op de Brodway is 375 voet breed eu 80 voet diep. Het is vijf verdiepingen hoog, de kelders eu gewelven niet medegere- kend. Het gebouw wordt door een 20 voet breede straat in zijne volle lengte doorsnedendaar bewegen zich ook de karren en wagenswaarop de te verzendene goederen gela den wordendie met behulp van kolossale windassenzelfs van de bovenste verdieping, naar beneden werden afgeladen. Iedere verdieping is niet alleen ter berging van eene bijzon dere soort van stoffen bestemd, maar op elke bevindt zich een magazijn, waar die goederen en detail worden verkocht. Het gebouw beeft 700,000 dollars gekost. Tweehonderd be dienden drijven dagelijks de zaken. Veertig portiers houden toezigt op de in- en uitgaande personen. Het kapitaal dier firma bedraagt 4 millioen dollars. De Constitutionnel zegt, dat Engeland door de crisis in Noord-Amerika uitgebroken met groote ongelukken wordt bedreigd, en dat het zal verarmen en welligt ook de prooi van binuenlandsehe revolutie wordenindien het werkelijk gebrek aan katoen krijgt. Het blad ziet daarin een bewijs, dat. Engeland's bloei én grootheid geene hechte grondslagen hebben: maar het gelooft niet, dat, waarneer de nood nijpend werd, de blokkade der zuidelijke havens van Noord- Amerika door Engeland zou worden geëerbiedigd. In eene particuliere correspondentie uit Yokuhama (Japan) van den llden Junij, wordt het volgende medege deeld Een paar weken geleden werd iemand die zich aldaar ouder Hollandsche bescherming bevondin zijne woning aan gevallen door 7 ambtenaren, vergezeld van 150 man. Het schijnt, dat de bedoelde persoon, eenige maanden te voren, eene aanzienlijke partij koopwaren aan een inlandsch hande laar op crediet had verkocht, terwijl de termijn van betaling verloopen zijnde, alle moeite om het geld te krijgen vruch teloos was. Hij riep daarom de autoriteiten te hulp, doch deze schenen zich met de zaak niet te willen inlaten. De vreemdeling verzocht toen een zijner vriendeneen partijtje zijde van den inlandschen handelaar over te nemen, en het daarvoor verschuldigde montaut aan hem (den vreemdeling) uit te betalen, op korting der rekening. Dit gebeurdedoch toen de inlander had begrependat hij dus geen geld voor zijne geleverde waar zou ontvangenwerd de vreemdeling eenige uren later in zijn huis overvallen, waarbij de man schappen de zijde wegvoerden. Een ander vreemdeling dit vernomen hebbende, kwam daarop met bijstand opdagen en had het geluk hem tegen verdere beleediging te vrijwaren. De Hollandsche consul had natuurlijk terstond een onderzoek daaromtrent ingesteld. Een paar dagen later werd het pak huis van een ander vreemdeling, op klaarlichten dag, open gebroken eu liem een partijtje koper ontroofd, waaromtrent hij het met den verkooper niet eens kon worden over den prijs-

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 2