'De lieer Beeringh doet hulde aau het vooruitziend vermogen van den heer de Breukdoch merkt op dat de opinie van den raad niet inet die van voornoemd lid overeenkwam. De Voorzitter zegt dat hij alleen zekerheid omtrent dit punt wenschte te verkrijgen. De lieer Beeringh wenscht in het antwoord opgenomen te zien, dat de beslissing genomen is naar liet gevoelen der ministers van Binnenlandsehe Zaken en Justitie, doch dat deze geen uitvloeisel is van eene regterlijke uitspraak. Het voorstel wordt vervolgens zonder stemming aangenomen. Is ingekomen een request van eenige bewoners van de afsclieidiugssteeg, inhoudende dat de weg door de zware regens somtijds onbegaanbaar kan wezen; zij meenen dat deze in den aanstaanden winter, voornamelijk des avonds, gevaarlijk kan worden voor kinderen; zij verzoeken alzoo liet gemeentebestuur te willen zorg dragen voor bestrating en verlichting van dien weg. Wordt gesteld in handen van de commissie der onder houdswerken. De Voorzitter geeft kennis dat er is ingekomen een adres van de nachtwachts dezer gemeente, verzoekende eene verhooging van hun loondat thans te klein is om er van te kunnen bestaan. Dit request te laat ingekomen zijnde, stelt de Voorzitter voor, het te geven in handen van het dagelijksch bestuur. De heer de Breuk merkt opdat z. i, het personeel te klein is. Dat lid meent, dat in eene gemeente, zoo uitge breid als dezeeen aantal van 11 nachtwachts te gering is. De Voorzitter antwoordt dat liet dagelijksch bestuur, bij de begrooting, heeft voorgesteld dat aantal met 2 te ver meerderen. Nog is bij den raad ontvangen een ongezegeld request, met verzoekeene lantaarn te doen plaatsen op den weg in den Polder. Wordt ter zijde gelegd. Op de vraag des Voorzitters of een der leden nog het woord verlangtzegt de heer Beeringhdat de begrooting niet wel kan worden aangeboden vóór de definitieve aanneming der leeningdoch dat het belastingsstelsel verschillende goedkeu ringen behoeftalvorens in werking te treden. Spreker acht liet wenschelijkin de eerstvolgende vergadering afzonderlijk, over dit punt te discussiëren, aangezien hot van te groot belang is, om liet in der baast af te doen. Aldus wordt besloten. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. IMitidï Nog altijd blijft de algemeene toestand van Europa de zelfde als vroegeren is er geene verandering in den loop der zaken te bespeuren. Te Parijs en in meer andere ste den van Frankrijk hebben onrustbarende dcmonstratiën plaats gehad, die door de politie met geweld zijn uiteen gedreven. Men verzekert dat de ellende ouder een groot deel van den werkenden stand ten top is gestegen, daar er weinig arbeid is en de levensmiddelen steeds duurder wordenaan dit ge brek zijn die volksoploopen toetcschrijven, De keizer be- klaagde zich in den ministerraad dat zijne ministers hem geen krachtig werkend middel konden aan den hand doen om liet lijdende volk te knip te komen, en heeft last gegeven dat in de voornaamste steden levensmiddelen tot lagen prijs ziil- len verkrijgbaar gesteld worden. Het kantonale bewind van Genève heeft den bondsraad verzocht bij eene diplomatieke nota te protesteren tegen de lasteringen van den ConstUuüonnelwegens de gewaande schrikkelijke wanordelijkheden, die volgens dat blad aldaar zouden hebben plaats gehad. Algemeen meent men dat in dien er in den laatsten tijd eenige gisting te Genève ge- heerscht heeft, deze veeleer is toeteschrijven aan de geheime kuiperijen der Eransche agenten die in Zwitserland dezelfde rol komen spelen welke in Savoye en Nizza zoo goed ge lukt is. „.Wat Italië betreft, de staat van dat land blijft steeds in wel heeft de beer de Persigny de noodzakelijk- /%3vé8r<dokji uitkomen van de ontruiming van Home, daar Mé^Fransthe troepen, doch er is nog geen besluit daarom- rent J;eu|imen, hoewel men weet dat de Paus niet voorne mens is om zonder dwang iets toetegeven. In de laatst gehoudene allocutie komen onder anderen deze woorden van Z, II. voor. //In dezen tijd van verwarring eu ordeloosheid ziet men niet zelden christenen, katholieken, die altoos de woorden middenweg, verzoening, schikking op de lippen hebben. Welnu ik aarzel niet het te verklarendie lieden verkeeren in dwaling, ik beschouw ze niet als de minst gevaarlijke vijanden der kerk. Laat ons dus standvastig zijn en blijven. Geene verzoening, geene schikking met godde- loozengeene schikking die verboden en tevens onmogelijk is. Ik beveel dit allen katholieken aan, maar bijzonder aan de leden der geestelijkheid, die geneigd mogten zijn zich to laten verleiden door verderfelijke leerstellingen, in strijd met de ware belangen van dezen Heiligen stoel en van de Kerk Uit die woorden volgt ten duidelijkste dat de Paus geene schikking, van welke aard ook, zal aannemen en daarom is de houding van Frankrijk in deze zaak raadsel achtig. Uit Engeland verneemt men dat te Devonport toebereid selen gemaakt worden voor de ontvangst van den russischen Grootvorst Konstantijn die eerlang Plijmouth en de om streken bezoeken zal. Onlangs is gemeld, dat de Grootvorst met zijne gemalin op liet eiland Wight is aangekomen en daar een paar maanden verblijven zou. Yan de Poolsche grenzen wordt geschreven dat in den nacht van den 4en dezer in het poolsche stadje Czelads een oproer heeft plaats gehad, bij hetwelk de russische adelaar is nedergeworpen en de poolsche opgestoken, en waarbij de burgemeester om bet leven is geraakt. In Pruissen is de algemeene aandacht gevestigd zoowel op den uitslag van de reis des kouings naar Parijs, als op de feesten die eerlang bij de kroonings plegtigheid zullen plaats grijpen; dat de Pruissische regering eerlang tot de erkenning van bet koningrijk Italië zal overgaanwil men afleiden uit het feit, dat Yictor Emmauuel den graaf Bella Mocca naar Koningsbergen heeft gezonden, om dien vorst bij die plegtigheid te vertegenwoordigen. Yan een' anderen kant echter verzekert men dat ook de ex-koning van Napels, Frans II, zich bij de krooning zal laten representeren door den prins Statella. Yeel opzien baart het, dat juist op dezen tijd eene bro chure verschijnt getiteld nde Mijn en de IFeichselen handelende over het bezit van den Bijn door Frankrijk, die volgens de Koln. Zeil. van zeer hoogen oorsprong wezen zonde, en ten doel hebbende het betoog, dat Duitscliland niet bevreesd behoeft te zij u voor Frankrijk't welk deBijn- proviën niet begeert, maar hoogstens Landau en Saarlouis zou wenschen te bezitten, waardoor Elzas en Lotharingen bloot liggen. Yolgens den schrijver, kan er alleen uit bet oosten gevaar voor Duitschland komen, als Aziatische volkstammen naar het midden van Europa zouden komen afzakken, STIHTJWSTIJD IST 3- B1T, Helder, Nieuw'ediep, Willemsoord, 8 October 1861. Op Zaturdag den 19 October zal door den Inspecteur in de Eerste Inspectie van Fortificatiën, of bij zijne af- wezendheid door den Eerstaanwezenden Ingenieur alhier in het openbaar worden aanbesteed Het maken van een bomvrij gebouwin liet fort Erfprins te Helder. Bij Z. M. besluit van den 5'len October 1361, N°. 61, is de heer C. Einthoven, heel-en vroed meester te 's Hage met den 16e dezer a. s., benoemd tot Offic. van gezondheid 3"1® klasse bij de zeemagt. Naar wij vernemen zal de kapt. der artillerie II. W. de Quartel, uit Naarden alhier in garnizoen komen, ter vervanging van den kapt, van Troijendie naar Delft ver- trokken is. Men meldt nit Hellevoetsluis, 6 October. Z. M. raderstoomschip Bromo, komm. kapt. luit. t/z. J. M. J. Brutel de la Kivière, is heden middag ten een ure bin nendoor naar Brouwershaven gestoomd, om van daar naar O, I. te vertrekken; terwijl het stoomschip Cycloop heden van hier naar Ylissingen is vertrokken, op sleeptouw heb bende het stoomfregat de Muijter, hetwelk aan 's Bijks ma rinewerf verder zal afgetimmerd worden.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 2