dat het niet is uit voorliefde dat hij haudeltdat het hem leed doet dat de rijks-ambtenaren hunne toelagen zullen moeten missen; maar dat de belangen van de gemeente bij hem zwaarder wegen, dan die van personen. De Voorzitter vraagt andermaal of men zich met de or ganisatie kan vereenigen. Nadat de heer Graat de verzekering heeft ontvangen, dat het voorstel der tractementsbepalingen hierna afzonderlijk in behandeling zal komen wordt de organisatie van het per soneel met algemeene stemmen aangenomen. Daarna wordt het voorstel, waarbij de tractemeuten zijn bepaald, op nieuw voorgelezen. De lieer Graat acht het tractement van den hoofd-com- ïniès te laag gesteld, daar dit iemand moet zijn, die eenige capaciteit bezitdewijl hij roeijer en scheepsmeter moet zijn en daarbij eenigen invloed moet kunnen uitoefenen op het overige personeel; hij stelt daarom voor die jaarwedde op ƒ800.te stellen. De Voorzitter zegt, het aangevoerde wel te moeten toe stemmen doch om het bestaande verband, in hetin behande ling zijude voorstel, liever geene verandering te willen brengen. De heer Beeringh zegt dat er alleen een minimum van tractement is bepaald. De heer Strootman zegt dat dit punt, in dien geestin de commissie is besproken om de tractementeu voorloopig niet te hoog op te drijventen einde later bij uitstekende pligtsbetrachting iets meerder toetestaantot aanmoediging en belooning. De heer Graat verklaart, na deze toelichting, zich met het voorstel zoo als het daar ligt te kunnen vereenigen. De Voorzitter rigt het woord tot den heer de Breuk, in betrekking met het door dien heer gedaan voorstel, bij den aanvang der vergadering. De heer de Breuk zegt dat hij door de memorie van toelichting en de discussien thans beter ingelicht is, en trekt daarom het gedane voorstel weder in. De bepaling der jaarwedden wordt daarna in omvraag gebragt en met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter zegt dat men nu zou kunnen overgaan tot het bespreken van de oproeping van sollicitanten, en stelt voor, eene commissie te benoemen tot beoordeeling van deze, en wel bestaande uit dezelfde heeren Strootman, Beeriugh en Beets, toegevoegd aan het dagelijksch bestuur; wordt aangenomen. De Voorzitter doet vervolgens inededeeling dat bij de commissie eenige discussie is gevoerd over den te bepalen ouderdom der sollicitanten, Sommige leden waren van meening om 35, anderen om 40 jarenals maximum, te stellende commissie verlangt dat de raad in deze zal beslissen. De heer v. Kelckhoven wenscht het liever geheel aan de commissie van beoordeeling over te latenwant jammer zon het zijn, wauueer iemand van 41 jaar, die in alle deelen de geschiktheid bezituioest worden afgewezen omdat hij één jaar te oud was. De heer Graat zegt dat ook bij de dienstneming van militairen bij de land- en zeemagt, de ouderdom van 40 jaar als maximum is aangenomen voor diegenen die vroeger niet gediend hebbenen wenscht dat ook hier te bepalen. De heer Beeriugh zegt dat er eene grens moet zijnter voorkoming van een al te grooten toevloed van gepensioneerden. De Voorzitter brengt in omvraag of men het maximum van ouderdom op 35 of 40 jaren zal stellen, met 6 tegen 5 stemmen wordt de 35jarige ouderdom aangenomen. Voor waren de heeren Lastdrager, Beeringh, Beets,Breuk, Stroot man en de Voorzitter. Tegen de heeren C. Bakker Bz,', Graat, Janzen, van Kelckhoven en Verweijde, De heer Strootman zegt van gevoelen te zijn, dat de oproeping spo edig moet geschieden en in meer dan de gewone dagbladen. Daarna wordt voorgelezen eene concept-verordening op de belasting van runderen en kalveren en het daarvan in gevoerd wordende vleesch. De heer Beeringh stelt voor om ook de memorie van toe- ;lie&tüig voor te lezen, ten einde de leden, die geen deel fv^bbeik uitgemaakt van de commissie, op de hoogte te kunnen I±*3féllen.\ Hieraan wordt voldaan. De Voorzitter zegt dat de bedoeling dezer verordening en memorie van toelichting is, om het vleesch dat tot nu toe bij invoer belast is geweest met 4 cents, thans op 5 cents, dat is 100 °/0 op den rijks accijns, te stellen, en de restitutie op 4 cents per pond. Nadat de algemeene strekking was goedgekeurd, wordt deze verordening artikelsgewijze met algemeene stemmen aangenomen, en bepaald dat de in werking treding niet voor den 1 Januarij a. s. zal plaats hebben. Aan de orde zijnde eene verordening op het geslagt, waarbij veehouders en slagters aan eene peilrekening zijn onderworpen, stelt de Voorzitter voor, om van wege het vergevorderde uur de vergadering te verdagen tot den vol genden dag, des avonds 7 unr, en er thans nog alleen de le den mededeeling te doen van eene ingekomen missive. Dien overeenkomstig wordt besloten. Wordt gelezen eene missive van den heer Mr. P. A. de Lange, die kennis geeft, als gevolmagtigde van den gemeen te de eerste verificatie der schuldvorderingen in het faillisse ment van den ontslagen gemeente ontvanger te hebben bijgewoond, en de vordering der gemeentegroot ƒ29,697,64 te hebben verdedigd, die door de credietvereeniging niet. erkend werd; waarna de curator is in verzet gekomen en de regter-commissaris de eisch naar de regtbank heeft ver wezen. Het nemen van een besluit tot het voeren van een proces wordt tot eene nadere zitting uitgesteld, Daarna werd de vergadering tot den volgenden dag verdaagd. iJMttieft #bcr5igt. De meeste onzer binnenlandsche dagbladen zijn opgevuld met berigten en hijzonderhedenbetreffende de reis des ko- nings naar Parijsdoch hoewel allen hunne particuliere correspondenten in beweging hebben gebragt, zijn hunne mededeeliugen eensluidend en grootendeels zonder belang. Naar luid van een derzelve zou onze koning ZaturdagjI. een geheim gesprek met keizer Napoleon hebben gehouden, doch het onderwerp was hem onbekend, waarover in die bijeenkomst sprake was. Anderen gaan verder en hechten aan dit bezoek eene politieke beteekenis in verband met Prankrijk's uitbreiding aan den Bijn-kaut. Wat hiervan waar is, moet de tijd leeren. Ook het bezoek van den koning van Zweden wordt bij deze gelegenheid wederom te berde gebragt en besproken. Naar luid van sommige berigten zou die vorst, vau voor nemens zijn, in het Noorden, het plan van Yictor Emma- nuel te volgenen na den dood van den koning van De nemarken trachten de drie Noordsche rijken onder zijnen scepter te vcreenigen. In het clericale dagblad Le Journal de Bnixelles leest men heden het zonderling gerucht, dat keizer Napoleon, in overeenstemming met Willem III, na de Italiaanschede Nederlandsche eenheid tot stand wil brengen; dat is, het Ylaamsch gedeelte van Belgie, met name Antwerpen, met Nederland vereenigen, en te gelijkcr tijd het overige deel van Belgie met Frankrijk. Uit Spanje verneemt men een feit, der middeleeuwen overwaardig. Te Barcelona had men namelijk dezer dagen het schouwspel van een auto-da-féOvereenkomstig den eisch van den bisschop, heeft de inquisitie, driehonderd dooi de geestelijkheid afgekeurde boeken, in het openbaar, bij wijze van strafvoltrekking laten verbranden. Deze handeling geschiedde ter plaatse, waar gewoonlijk de ter dood veroor deelde misdadigers gewurgd worden. Uit Turijn wordt gemeld dat het Italiaansche kabinet in moeijelijke omstandigheden verkeert, daar dezer dagen het gerucht in omloop was, dat Garibaldi heimelijk Caprera verlaten had, om zich aan liet hoofd eener expeditie tegen Bome of wel tegen de kust van Dalmatie te stellen. Dc bewegingspartijontevreden over de werkeloosheid van Yictor- Emmanue], zou dien volksleider hebben aangezocht om tot krachtige maatregelen over te gaan, ten einde de eenheid van Italië tot stand te brengen. De berigten uit New-York van 1 October behelzen geene andere stellige opgaven omtrent de krijgsbedrijvendan dat de Separatisten in de laatste dagen zich uit de nabijheid

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 2