^ngi^onbai ^tuWicn. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE HELDER, slaags geweest te zijn, meester te blijven; zoodat eenige ma riniers de vlugt namen en anderen in verzekerde bewaring werden genomen. Gister avond omstreeks 11 uur, werden 5 a 6 stokers en matrozen der marine door 3 nachtwachts aangemaand om hunne baldadigheden te staken; in plaats daarvan ontstond er eene hevige worsteling tusschen de nachtwachts en de mannen der marine, die, nadat men elkander eenige wonden en niet weinig builen had toegebragt daarmede eindigde dat drie personen gearresteerd werden; de anderen ontkwa men. De nachtwachts bleven dus weder meester van het veld. Z. M. heeft benoemd tot Postdirecteur tc Schagen den heer I<\ G. C. Heijlegerêthans geagreëerd klerk aan het Postkantoor te Woudrichem. Men schrijft ons van Texel, dd. SNov.: lieden morgen nam den Heer J. T. Hesselbergonder wijzer der bijzondere school van de 2de klasse, afscheid van zijne leerlingen. Eene reeks van 15 jaren mogt ZEd. on vermoeid werkzaam zijn, tot heil van Texels jeugd. Yeel vertrouwenachting en vriendschap mogt ZEd. in dien ver- loopen tijd te beurt vallen, evenwel donkere en nevelachtige dagen, moest ZEd. ook doorstaan. Eene dierbare gade en kind, werd door den Heer, van leven en dood van zijne zijde weggenomenmogen zij rusten in vrede en ZEd. gaan onder den zegen van God, die de beschikker is van ieders lot. - Men schrijft ons van Terschelling Den 9 dezer is alhier binnengevallen wegens gebrek aan steenkolenhet Engelsche stoomschip Melazzo, kapt. Robert Peters, met tarwe van Koningsbergen naar Duinkerken be stemd; na voorziening in die behoefte is de reis voortgezet. Bij besluit van Z. M. van den 10 dezer is op door hem gedaan verzoek, aan den heer Mr. J. P. P. baron van Zuylen van Nyevelt, ontslag verleend als Minister van Buitenlandsche Zaken, terwijl de tijdelijke waarneming is opgedragen aan den heer Mr. M. P. II. Strens, Minister voor de Zaken der R. C. Eeredienst. Uit Brelitz (Silezie) schrijft mendat in een plaats je in de nabijheid dier stad een hoogst zeldzaam huwelijk moet zijn gesloten. De bruidegom telde 19, de bruid ech ter slechts 105 jaren. Zij moet echter nog in het bezit zijn van al hare ligchamelijke en geestvermogens en er na genoeg uitzien als eene vrouw van 50 jaren, die nog geene grijze haren heeft. Ook moet zij nog nooit ziek geweest zijn, ofschoon zij eiken avond, voor het te ruste gaaneenige glaasjes brandewijn nuttigde. Deze dame telde op zijn best 85 jaar, toen zij weduwe werd. Haar eerste man was lid ecner rooverbende, die in de vorige eeuw de omstreken van Bielitz onveilig maakte, en waarvan alle leden, ten getale van IS, in 1776 werden opgehangen. De teedere weduwe had voor hare tweede bruiloft den 6den September gekozen, zijnde juist de verjaardag der teregtstelling van haren eersten echtvriend. Eene treurige gebeurteuis heeft de stad Yenetie in meer dan gewone verslagenheid gedompeld. Een jong Hon- gaarsch edelman in een Oostenrijkscli regement, had eene vurige liefde opgevat voor een jong en schoon Venetiaansch meisje. Zij onmoetten elkander dikwijls in gezelschappen. Zij beantwoordde zijne liefde, en zeide hem dat zij hem beminde, dat zij nooit een ander zoude huwen, maar dat zij hem nooit tot man konde nemen, wijl hij officier in Oostenrijksche dienst was, en hare drie broeders voor Italië streden. Te vergeefs drong de Hongaar bij haar aan, en smeekte om eene bijeenkomst. Eindelijk schreef hem do schoone Venctiaansche. Hebt gij moed genoeg om mij te dooden P Indien gij daar den moed toe hebtdan zal ik lieden avond bij n komen, maar ook op die voorwaarde alleen, dat gij mij doodt, doch mij eerbiedigt. Indien ik geen antwoord van u ontvang, dan zal ik komen en weten dat gij den moed hebt, dien ik van u verwacht. Het meisje ging dien avond uit met een ruiker van sneeuwwitte bloemen in haren gordel. Den volgenden morgen vond men op den oever der lagune het zwaard en de scheede van den officier in den vorm van een kruis in den grond gestoken, en in den stroom daar beneden, de lijken der geliefden arm in arm gestrengeld, Oude Schild op Texel 10 November 1861. Op heden is de dag aangebrokenwaarnaar zoo velen rijkhalzend hebben uitgezien, nl. die waarop de nieuw beroepen leeraar der Hervormde Ge meente alhier, de welEerw. heer Sikkesdoor zijn welEerw. vader tot die dienst bevestigd istreilend was deze verrigtiugte meer nog daar de bevestiger dezelve gepaard deed gaan met eene zeer schoone rede en dc. baud oplegging mede geschiedde door de welEerw. heeren predikanten dei- naburige gemeenten. In den namiddag werd door den jeugdigen leeraar, eene allezints passende en kernachtige intrée-predicadie gehoudendie het vermoeden versterkt dat zijn welEerw. de liefde en achting zijner gemeente spoedig deelachtig zal worden. Een Notabel der Hervormde Kerk. Aan de gesepareerde leden der Hervormde gemeente te Oude Schild op Texelop den dag der bevestiging van hunnen nieuw beroepen leeraar. Uw vadren thans tot stof. in 't kille graf vergaan; Yan wien de maar' der deugd tot heden bleef bestaan Zij bragtensteeds gesterkt door liefd' en eendragtsbanden Uw Godsgebouwr tot stand uit milde broederhanden. Zoudt gij deu naneef, nn hun deugdzaam werk verbreken Door roekeloos den vaan der tweedragt op te steken Dit kan uw wil niet zijndit is niet zoo 't behoort Een' goede boom brengt toch geen kwade vruchten voort? Daarom herneem de plaats waarop uw' vadren zaten Betreed op nieuw 't gebouwr dat zij zoo vaak betraden, Verlaat den kwaden raad die haat en zelfzucht bied' Onthoud den broederhand aan uwen broeder niet Laat valsche schaamt' U niet tot deze pligt vertragen Gij zult, dit is gewisU zulks te laat beklagen "Wantnimmer toch heeft deze oude spreuk gefaald ,,'tls beter half gekeerd, als in 'tgeheel gedwaald." Texel den 10 November 1861. DJALLANG TROES. Yan 1 tot 8 November 1861. ONDERTROUWD A. Slaman, zonder beroep, oud 33 jaren en J. A. van Hartevelt, wonende te JVieringen. GEHU WDA. Gomes en N. Kuiper. G. II. Botterop en M. M. Engelse. BEVALLENA. dc Buijzer, Z. N. Boot geb. Hoetjes, Z. N. de Bunje geb. Kok, Z. P. Mets, D. N. Keizer geb. Boon, D. A. W. Zuijderhoudt geb. van Straaten, D, G. Boendennaker geb. Fennik, Z. P. Geervliet geb. Postma, 1). J. Kramer geb. van der Ham, D. G. Vredeuburg geb. Langereis, D. V. van der Jagt geb. van de Velde, D. M. Bluggcl geb. Rover, Z. A. Spruit geb. Krijneu D. J. W. Baas geb. van der WalZ. A. van Twisk geb. van Dijk- horst, Z. OVERLEDEN: H. Meus61 jaren W. B. Keijzering3 weken. C. Geibc 88 jaar. A. Snor, 88 jaar.A. Boot ook genamd A. Bood, 30 jaar. P. de Jong, 34 jaar. C. Wiering, 3 maanden.- K. Hoo- gerduijn15 maanden. A. G. C. M. Schaepman 21 jaar. Ambtshalve ingeschreven3. Levenloos aangegeven 1. Yan 27 October 9 INfovember 186 L. ONDERTROUWDGcene. GEHUWD Mcindert D. Sterel en Aaltje P. Brandenburg. GEBOREN'Trijntjedochter Gerrit F. Fries eit Maainke C. Smit. Cornetis zoon van Douwc O. Geus en Jantje II. Bloem- Wille ui zoon van D. Recdeker en M. II. van der Yeur. OVERLEDEN Klaas P. van Keulen oud 2 jaar. Sjeerd P. Kooij- man oud 22 jaren. MAKKTBËK1G T E ALKMAAR 8 November Kleine Kaas f26.75, commissie f29, middelb. f30, laagste prijs f 18.25, aangevoerd 493 stapels, wegende 109148 Ned. Tarwe i' 10 12, Rogge 1'8 a 8.75, Gerst f5 7, Haver f2.70 a 4.50, Paardcnboonen f6 a 7. Kanariezaad f 10 a 12, Karweizaacl f 11 a 14, Groene Erwten flS, Witte dito f 17, Graauwe dito 1'.18.50, Vale dito f 17. 8 en 9 Nov. Aangevoerd 2 Paarden 1'80, 72 Schapen f10 a 16, 3 Vette Varkens f40 a 60, 22 Maggere dito f 12 a 16, 300 Biggen f4 a 7 Nuchtere Ral veren f1/. Boter per kop 65 tot 75 ct, HOORN 9 November. Tarwe f 11Rogge f8.50, Gerst f6.50. Haver f4.25, Paardcnboonen f 8.25. Bruine dito i'15, Witte dito 15.75, Groene Erwten f 18.50, Graauwe dito f 18, \ale dito f15. Witte dito 12, Kavweizaad f 13.25, aangevoerd 729 mud. Op monster verkocht: 203 mud Mosterdzaad ii f 19.50, en 160 mud Kavweizaad f 13.25 25 Paarden f30 a 160, 16 Kalveren i'7 a 13, 225 Schapen i'p a 22.50, 300 Varkens fS.50 ii 22.50, 20 Zeugen f]6 ii 41, 590 Biggen f4,50 ii S, 450 Kippen 45 ets. ii i'1.40, 140 Eenden 40 u 55 ets. 4000 Xip-Eijeren i'3,50 ii 4, en 1500 Eend-Eijeren 1'3 ii 3.70, 2600 koppen Boter 58 ii 60 ets. per kop. 2500 mudden Aardappelen f-i a 7 ,2500 manden Appelen f 2,25 a 4.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 3