BERIGT. 7 is eene hersenschim die slechts bestaat in onderlinge be tuigingen van vriendschapen losse woordendoch die nooit op eene solide basis steunen kan. Zeer geestig en scherp teekeut dan ook het saterieke weekblad Kladder adatsc'P den aard dier vriendschappelijke betrekkingen. Op eene plaat ziet men twee vrienden die duidelijk Frankrijk en Enge land voorstellenvoor elkander buigingen makendoch beiden houden hunne handen op den rug, hebbende de een daarin een pistool en een degende ander een revolver met dubbelen loop. Maar behalve dat deze beide rijken niet bestemd zijn om lang in ongestoorden vrede te leven, bestaat er nog eene andere reden die er toe moet bijbrengen om die vriend schapsbetrekkingen onmogelijk te maken. Die reden is Waterloo en St. Helena. Wordt vervolgd). Püïitidi I")bct5i0t. Volgens uit 's Hage ontvangene berigten kan men thans het optreden van een ministerie Thorbecke als hoogst waar schijnlijk beschouwenen ineu ziet dagelijks de officiële benoeming in den Staats-courant te gemoet. Zaturdag is genoemde staatsman bij Z. M. ontboden en heeft met H. D. een langdurig gesprek gehad. Van de overige leden van het kabinet is niets met zekerheid bekend, verschillende namen worden genoemd, doch het is hoogst waarschijnlijk dat sommige der tegenwoordige ministers weder in het nieuwe kabinet zullen zitting nemen. Het Handelsblad van heden verzekert, dat do heer Mr. N. Olivicrlid der Tweede KamerZondag per telegraaf naar 's Iiage is ontboden. Morgen (Dingsdag) zullen de lessen aan de Delftsche academie wederom een' aanvang nemen, daar Z. M. besloten heeft het nieuwe reglement voorloopig buiten werking te stellen. De Buitenlaudsche tijdingen zijn grootendeels van alle belang ontbloot. In Venetie worden proefnemingen gedaan met zoogenaamde onderzeesche mijnen, die door vele aarts hertogen, de voornaamste officieren en den ministei^Sian Rechberg zijn bijgewoond, ook de Keizer van Oostenrijk is aldaar geweest. De maarschalk Magnan heeft gisteren al de regerende meesters van de orde der vrijmetselaren vereenigd, met het doel eene verzoening tot stand te brengen. Daarentegen heeft de Parijsche loge eene vergadering gehouden, waarin werd besloten tot het indienen van een protest tegen de uitvoering der bekende circulaire, betreffende den eisch der regering tot de aanvraag om erkenning. Oumiddelijk na den afloop der bijeenkomst zijn er stappen gedaan bij prins Napoleon, om te weten of hij bereid zoude zijn om dit protest zelf bij den Keizer in te dienen. De prins heeft dat op zich genomen en ten gevolge daarvan is heden eene daartoe benoemde commissie ijverig bezig met de redactie van 't bedoelde stuk. Men zegt dat de Keizer van Frankrijk eene regeling van de Romeinsche kwestie voorbereidt, en daar er druk dé pêches worden gewisseld tusschen de kabinetten van Parijs en Londen, zoo meent men dat de oplossing dier kwestie door beide hoven behandeld wordt. Met 1 Februarij a. s. Eal liet formaat van dit blad vergroot worden, zonder verhooging van den prijs. 1TIB TT 1T S T IJ D 11T 3 B XT. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, 21 Januarij 1S62. Op den 17tel Januarij jl. tusschen 12 en 1 uur is in den steetien leidam van het Nieuwediep tusschen de ducd'alven N°. 19 en No. 20 een val ontstaan, lang 21 el, gemiddeld diep 2.50 el a, 3 el ouder volzce, op de plaats waar do teen geweest is. Dezelve is waarschijnlijk ontstaan door dc groote verdieping der zeehaven op dat punt en door de toen plaats gehad hebbenden lagen water stand 1.67 cl ouder vol zee. Gisteren avond had alhier de uitvoering plaats van het concert der Zangvereeniging Ceciliaten voordeele der algemeene armen dezer gemeente. De eivolle zaal toonde duidelijk aan dat het publiek de goede bedoeling van het gezelschap op den waren prijs steldeen de groote verwach ting die men van die uitvoering koesterde werd niet alleen bevestigd maar zelfs overtroffen. Den Hr. C. M. Philbert komt voor zijne onvermoeide pogingen, die reeds zigtbare vruchten dragen de grootste lof toe, even als voor zijne muzikale Compositie, die zeer den bijval verwierf. Ook mej. S. B. mogt door haar solo uit'/ la Muette" de goed keuring van 't publiek wegdragen. Gelukkig is het Be stuur geweest in de keuze der uittevoeren stukken, die welluidend en aangenaam voor het gehoor waren. De bedoeling der Directie om den armen ter hulpe te komen, door aan Helders ingezetenen een'aangenamen avond te verschaffen is alzoo volkomen bereikt. De, in de Luthersche Kerk alhier, tegen Donderdag avond a. s. aangekondigde Historische-voordragt, is wegens ongesteldheid van den spreker uitgesteld geworden. Het ijs heeft hier reeds spoedig een offer geëischt. Een korporaal van het alhier in garnizoen liggend bataillon Infauterie, waagde zich j.1. Zaturdag morgen op schaatsen, op de breede gracht van liet fort Erfprins, zakte door het ijs en verdronk. De onvoorzigtige had den leeftijd van 22 jaren bereikt. Men heeft zijn lijk den volgenden dag op gehaald. Met zekerheid kunnen wij melden dat de bevolene garnizoens verandering op 1 Mei a. s., wat de bezetting dezer plaats betreftin dier voege is gewijzigd, dat de kapitein Petter de 4e comp. 1° reg. vesting-artillerie kommanderendedat kommando aan den kapitein de Miellet van Coehoorn zal overgeven, en dal eerstgenoemde kapitein het kommando der 6e comp. van gemeld regiment op zich zal nemen; tengevolge waarvan de kapitein Coehoorn op 1 Mei a. s. van hier naar Delft vertrekten de kapitein Petter alhier garnizoen zal blijven houden. Op den 11 Februarij a.s. zal in dienst gesteld wor den, met bestemming naar Suriname, Z. M. Schroefstoom- schip de Amstelliggende aan 's Rijks werf alhier. Z. M. korvet Prins Manrits der Nederlanden, onder bevel van den kapt. luit. ter zee 11. Kemperis den 6deu Januarij jl. te Santa Cruz op Teneriffe aangekomen en zoude den 9dc" daaraanvolgende zijne reis naar Rio Janeiro voortzetten. Aan boord was alles wel. Ecu regeringstelegram, gedagteekend Buitenzorg, 13 December luidt: //Bevredigende berigten van Banjermassing. Bemagtiging van Tongka. Ilidayat schijnt toebereidselen te maken om uit zijn schuilhoek te voorschijn te komen". //Dc schout-bij-naclit J. May den 2 Dec. aangekomen." De uitslag van de op heden plaats gehad hebbende verpachting der duiugrondeu enz., liggende tusschen dc ge meenten Helder en Callanlsoog is als volgt: le perceel door Jan Slijkerman, tegen ƒ12; 2e perceel door Pieter Kater, tegen ƒ36; 3e perceel door Dirk Min, tegen ƒ59. Van wege de Directie van de Algemeene Brandwaar borg- en Verzekering-Maatschappij Utrajectum te Zeyst wordt ons medegedeeld: dat voormelde Maatschappij in de plaats gehad hebbende brand te Twenthe, wel geïnteres seerd is, doch op verre na niet voor die som als de Ilel- dersche en Nieuwedieper Courant zulks heeft beweerd. Op de gebouwen, waarvan de schade op ƒ30,000 wordt begroot komt zij slechts voor ,V deel voor, terwijl ze slechts een klein verlies zal lijden op de ƒ11,000 der goederen, als zijnde het overige door haar in andere maatschappijen ver zekerd. Naar men verneemt, zullen de matrozen op 's Rijks schepen met buksen gewapend wordenom als scherpschut ters des noodig dienst te doen. In de zaak van den heer J. P. S. consul van Zweden en Noorwegen, in hechtenis te Middelburg, zijn reed3 een 40tal getuigen gehoord; dc openbare behandeling dezer zaak zal in Maart geschieden.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 2