bedsermoen.Q 3|ngc5oiiticn JjtuMïcn. gecomponeerd en door mej. 8. Berkhout gezongen in den smaak van 't publiek, dat dan ook een bis van dat solo verlangde. Merkwaardig is heten hierop wijzen wij de muzijkkennersdat mej. B. uit de borst, en zonder faus- scttwee en cenc halve octaaf beeft doen hooren (van de ongestreepte g tot de driemaal gestreepte c De stem bleef in dien grooten omvang zacht en zuiver zoowel in de hooge als bij de lage toonen. Wie weet welke groote hoogte, bij meerdere ontwikkeling, deze jeugdige chanteuse zou kunnen bereiken Wat 't stuk zelf betreft, wij aarzelen niet te zeggen dat het naar het oordcel van kenners, tot de zeer goede musicale compositiën mag gerekend worden, en dat den Componist daarvoor allo eer toekomt. ITet is bekend dat Z. M. de koning bij zijn verjaar dag in 't vorige jaar verlangdedat deze zou worden be stemd als biddag bij gelegenheid van den toenmaals hecrschenden watersnood. Zaturdag a.s. des middags ten 12 ure, zal nu alhier in de Israëlische kerk gebeden worden voor den koning en het vorstelijk huis, terwijl eene redevoering in de Hollandsche taal zal worden uitgesproken Een koor onder directie van den heer Polak, zal zich bij die gelegenheid doen hooren. Met de tegenwoordige gunstige weersgesteldheidwor den alhier bij do uittevocron spoor- en genie werken, toe bereidselen gemaakt om die werken weder met kracht door te zetten. De arbeidsman moge hier een tijd van kommer en zorg hebben doorgebragt, hij gaat tegenwoordig met een opge ruimde borst de toekomst weder te gemoet. Do min. van justitie heeft besloten, dat aan de rijks veldwachters nog zal worden uitgereikt, eene zwart lederen tnschter bewaring van hun zakboekjegeregtelijke stukken en exploitcn of verdere papieren, cn een ransel. Men meldt uit Utrecht, dcL 15 Pebr. //lieden was de dag bepaald voor do inschrijving in de leening van/200,000 a 4J- pCtdoor de stad Utrecht opengesteld. Dat de deel neming groot zoude zijn was aanvankelijk zeker te stellen. De uitslag heeft de verwachting nog verre overtroffen. Er is toch voor niets meer en niets minder ingeschreven dan voor twee millioentweemaal honderdvijf-en-negenlig dui zend gulden. Wel een bewijs, dat de ruimte van het geld groot is cn het crediet der stad stevig gevestigd. "Vijf of zes personen hadden elk voor de geheele leening geteekend welke nu pondspondsgewijze zal plaats hebben. Eenigen tijd geleden nam de vrouw van een am bachtsman te Berlijn, die met haar man in onmin leefde, het radeloos besluitzich met iiare beide kinderendoor middel van kolendamp om het leven te brengen. Zij zette de kleinen moskransen als doodenkransen op, trok hun witte klecren aan en kleedde zich zelve in het wit, stak de kolen aan en legde daarop do kinderen op het bed om zoodoende den dood af te wachten. Door oen toeval kwam de man naar huishij brak de deur opeu en redde de reeds bcwusteloozen. De vrouw werd wegens poging tot moord, voor dc regtbank gedaagd, doch vrijgesproken, omdat zij beweerde dat zij haar man een schrik op het lijf had willen jagen. Bij de jongste tentoonstelling te Metz had een Eransch handschoenen fabriekant een groot assortiment gla cé-handschoenen geëxposeerd. Daarbij was tevens ecu in strument tot het meten van de lengte van eiken vinger en van den omvang der hand. De dames maakten van die gelegenheid gebruik om voor zieli handschoenen op persoon lijke maat te koopen. Zij behoefden slechts de eene hand na de andere op het apparaat te loggenelke vinger en de afmetingen der liaud werden in een oogenblik gemeten, en den dag daarna, ontvingen de dames de naar de maat ver vaardigde handschoenen. De prijs daarvan was niet hooger dan van do tentoongestelde. Een pachter te Capp Ann in Mussachusets heeft een hond die icdcren avond voor hem naar den spoorweg gaat, alwaar de conducteur van den voorbij stoomenden trein hem cenc courant toewerpt, die door Diek (den hond) wordt opgenomen cn naar zijn meester gebragtzonder eenig com mando is het dier eiken avond trouw op zijn post. .LI. Maandag was hij er weder, de trein ging voorbij, maar geen courant. Diek begon vreesselijk te blaffen en volgde den weg naar liet naaste station. Daar kwam hij aan toen de trein reeds vertrokken washij trad het goederen-bureau binnen en ging achter den kagchcl liggen. Een der geëmploijeerden nam de courant die van Boston was aangekomen en door den conducteur vergeten aan den hond te worden toegewerpen, en begon die te lezen. Iemand die een pakje had te be zorgen kwam binnenwaarop de geëmploijeerde opstond en de courant op de tafel legde. Diek die hem niet uit het oog had verloren, pakte de courant beet en hals over kop was hij het station uit. De pachter had zijn nieuwsblad als naar gewoonte. Dezer dagen zijn in een stad van Engeland, weder twee schoenmakers de dupe van een opligter geworden. Een fashionabel gekleed heer, die zijn intrek in een voor naam logement had genomenhad een schoenmaker besteld met fijne laarzen. Hij paste en de regtervoct ging goed, maar voor den lintervoet kon met geen mogelijkheid een passende laars gevonden worden. Daar het paar echter bij uitnemendheid beviel, zeide de heer, dat do schoenmaker de linkerlaars meê moest nemen, en ze eenige uren op een grooten leest zetten, dan zou het wel gaan. AI3 hij de laars bragt moest hij tevens eene quitautie medebrengen. Een half uur na het vertrek van den schoenmaker kwam een tweede, die ingelijks door den heer besteld was. Het passen ving weer aan, doch nu was de linkerlaars uitmuntend, maar de regtervoct kon met geen mogelijkheid een passend schoeisel vinden. Alweder dezelfde manoeuvre, zoodat de schoenmaker de regterlaars meo nam om op de leest te zet ten. Na verloop van eenigen tijd kwamen beide schoenma kers terug, ieder met hun laars, maar de heer was uitge gaan en moet nog terugkomen. De schoenmakers moeten het nu zamen zien te schikken om van de twee oneffen één paar te maken. Ik wou dat je je nou maar stil hield, met je gezeur over die krant, het hangt me de keel uitWat zeg je? dat ik geen verstand van die dingen heb, ja, jij bent ook al een heele piet in de polletiekdat is me laatst nog duidelijk gebleken met de verkiezing voor den raad, toen heb je je ook maar niet netjes laten inpakkenJa, of je nou al zegt dat je er spijt van hebt, dat helpt niet. Waarom vul je je stembiljet dan zelf niet in, in plaats van dat door een ander te laten doen Wat bliefje dat het verzoek om je stem van een knap man kwam. Neen man, ik zeg maar, een knappe vent vult zijn eigen stembiljet in; en zij die langs de huizen laten loopen, om stembiljetten in te vullen, dat zijnStil Sara, laster niet, laat geen menseh het hooren, je zult toch niet graag willen verhuizen, hè?Nou wordt het hoe langer hoe erger met je; verhuizen moeten als je je stembiljet niet door de huisbaas of zijn satelliet laat in vullen God help medat 's een koopieZou je anders de klandiesie er bij kwijt zijn. Wel kerel, ik wou 'k je nooit gekend had, je bent slaapdronken geloof ikWat nou weer; ben je zoo blij dat die krant van G. vergroot is en er nou toch eindelijk het wapen van de gemeente op staat, wat gaat hot je aan?Ja daar weet jij ook wat van, dat hij beter is dan de Ouwe; mcnschen die meer verstand in hun pink hebben dan jij in je heele hand, hebben het toch maar gezeid dat die krant geen half jaar bestaan zou. Ik geloof waarachtig dat hij slaaptnou ik kruip er ook maar onder, stil daar begint hij weer Wat zeit hijdat er in die Nieuwe Krant zulke mooije stukken staan? God beter medan heeft hij zeker in de Ouwe Krant dat mooije stuk weer niet gelezen, over die koopman die naar de regtbank is geweestik heb er bij ge huild toen ik het lashet was toch maar een vent weet je hij ontzag geen moeite om zijn zaken na te gaan, en ik geloof niet dat hij zijn stembiljet door een ander zou laten invullenzoo als die locris die daar naast me ligt en dan die mooije historievan acht op een hoopie van die vergaderingen in Tivolivan chassé de huit Waar vindt je die? in de dc Ouwe of in de Nieuwe? Neen in de Nieuwe vindt je zulke mooije dingen niet, zoo als ook weer in de krant van Zondag, zoo als //noles voles" je weet welWat zeg je, dat het laf gesteld is, dat het een ouwe geschiedenis is, die al een jaar oud en nu door een humoristische geestdie om van te bibberen isweder opgewarmd wordtNou nog erger, nou zou je de Ouwe krant nog wel tot een leugenaar willen maken, wel ja, dat mankeert er nog maar aanZéé, had die man geen eens vrouw of kinderen, dat komt er toch wat op aan, hij had ze toch kunnen hebben en hij heeft ze toch zeker wel ge had. Zóó, is hij weesvader geweestNou eens vader altijd vader.Maar loeris hoe lief of ik je ook heb, ik geloof dat je partijdig wordt. Ik zal morgen die geschie- Het vroeger ingezonden stuk onder den/elfden titel is door den in zender terug gevraagd cn in plaats daarvan ons gister dit tot plaatsing aan geboden.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 2