OllltiLULIJKE STAM) DE 11 GEMEENTE TEXEL. //schreven. Het contraseign kan dus geruimen tijd gegeven //worden, na de dagteekening van het besluit. Daarbij is //allecu de vraag, wanneer wordt het besluit uitgevoerd, //niet wanneer het is genomen." De Noord-llollaudsche Tijd is van een tegenovergesteld gevoelen, en beweert, o. i. te regt, dat de redeneringen der Nieuwe Rotterdamsche Courant niet opgaan. //Wat zou, //vraagt de Tijd, de Nieuwe Rotterdamse/ie Courant wel «zeggenzoo er thans in de Staats Courant een koninklijk //besluit verscheen, zonder dagteekening en gecontrasigneerd «bijvoorbeeld door den heer van Hall Daar de wet geen «dagteekening voorschrijft en koninklijke besluiten zonder «uitvoering mogen blijven liggen, staan wij volgens de leer «der N. R. Ct., er eiken dag aan bloot ongedagteekeude «besluiten te zien openbaar maken onder het contraseign «van reeds lang geleden afgetreden ministers." Ook de Utrec/itsche Courant zegt, na het gevoelen van den N. Rotterdammer te hebben medegedeeld, dat velen er zich niet mede vereenigen zullen, en is van oordeel dat men, ter voorkoming van moeijelijkhedeunieuwe koninklijke be sluiten moet te gemoet zien. De Arnhemsche Courant bevat eene particuliere corres pondentie uit 's Hage, waarin de beweringen en geruchten nopens de redenen der aftreding van den heer v. d. Hcim commissaris des konings in Zuid Hollandbepaaldelijk wor den wedersproken. Het blad wederlegt dan ook 't in omloop bragte geruchtdat de hoofdreden bepaaldelijk zou bestaan in de onheusche behandeling van den heer Thorbecke jegens voornoemden heer. De toestand van Rome is in de laatste dagen zeer onrust barend, de manifestatiën duren steeds voort, en men is be ducht voor oproer. Do Hr. de Thouvenel, heeft van den Pranschen gezant aldaar, den Hr. de Lavalctte, inlichtin gen gevraagd nopens de belcedigingen die bij dc schouwburg te Rome jegens de prinses Campelo zijn gepleegd. Dc po litie ontrukte namelijk der prinses een driekleurig bouquet, dat zij in de hand hield. 1TIB ir S T IJ D 11T C- B1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord 21 Pebruarij 1862. Reeds sedert eenigen tijd hebben op 's Rijks werf alhier, herhaalde diefstallen van bladkoper plaats gehad en wel door afslooping van de huid van, de biunen 's Rijks werf liggende Loodsvaartuigen en van de Princes Amelia. On- middelijk zijn door de werfpolitie nasporingen gedaan; bij alle schafttijden bij het afgaan der werf, verschillende werklieden gevisiteerd en ook geheime middelen in het werk gesteld, doch trots al die pogingen zijn er in den nacht tusschen den 18" cn 19n dezer weder eenige bladen koper van de Urania gesloopt en verdwenen. De dader legt eene bijzondere bedrevenheid in het afsloopeu aan den dag, waaruit men vermoedt dat hij tot de scheepstimmer lieden behoort. Z. M. heeft benoemd bij den pl. staf. tot kapt. pl. adj. lste kl. den lstei1 luit. II. P. van Walt, pl. adj. 2de kl. alhier. De Heldersche en Nicuwedieper Courant heeft hier bijgevoegd, dat genoemde heer verplaatst is naar Am- dam, wij weten uit goede bron dat dit berigt weder bezijden de waarheid isdaar van die verplaatsing volstrekt niets bekend is. Bij gelegenheid van den verjaardag van Z. M. den Koning op den 19n dezer, heeft er in de kazerne van het 2° Bataillon 7C Regcment Infanterie, vóór den afmarsch naarde parade, eene uitdeeling van prijzen plaats gehad, aan de meesters en prevots in de schermkunst en aan andere mili tairen die in eenig militair vak uitgemunt hebben. Bovendien is aan de manschappen brood, kaas, koffij en cigaren uitgedeeld, terwijl zij des avonds eene vrije ver tering in de cantiue hebben gehad; in dit locaal dat bui tengewoon verlicht washeeft zich van 7 tot 12 unr des avondsmuziek doen hooren. Door den kerkeraad der Evang. Lutli. gemeente te Rot terdam, is ter voorziening in de vacature bij die gemeente, na vooraf een achttal, daarna een zestal predikanten gefor meerd, alsH Ileijen, te Leiden; J. W. Beversen, te Kampen; W. E. Loman te "Vlissingen; J. P. G. Westhoff, te 's Hage; J. G. D. 'ens, te Helder en J. W. '1'. Lublink Weddik te L'ti Men schrijf uit ITéllevoefsluis De Staats Courant bevat het besluit van Zijne Majesteit den Koning, waarbij de heer A. C. Boonzajerin zijne betrekking van commissr :s van politie en waterschout, wordt overgeplaatst naar a. gemeente den Helder. De lieer Boonzajer was in zijne betrekking van commissaris van politie stip en ijverig en wanneer het noodig was gestreng, doch wanneer zijne hulp of raad ingeroepen werd, steeds bereid dien te verleenen. Daardoor genoot hij de achting cn en vricnschap van bijna alle ingezetenen en wordt zijn ver trek uit de gemeente door velen betreurd. Men schrijft ons van Texel, Burg 19 Eebr. 1S62. Heden avond had in het logement dc Lindeboom, de veiling plaats der koffij. Verscheidene kooplieden waren tot dat einde verschenende prijzen die besteed werdenwaren hoog. De 400 drooge baien, wegende p. m. 22.000 kilo, zijn gemiddeld verkocht tegen 44 ii 45 ets. per kilo, zoo dat de opbrengst daarvan bedroeg bruto ƒ9000. De 1200 a. 1500 balen beschadigde bragten p. m. de som op van ƒ6400. De totale opbrengst was derhalve 10.000. Na afloop werd het hol of casco van reeds vroeger ge meld schip Brmalindo, verkocht voor de som van ƒ265. Men schrijft ons van Texel: Burg, 20 Eebruarij. Gisteren avond heeft alhier eene buitengewone zangver- eeniging plaats gehad, van het Zanggezelschap Nut cn Termaalc, ter gelegenheid van den verjaardag van Z. M. den Koning; de zang werd begeleid door mijzijk van viool cn orgelaangenaam is deze avond geweest voor allen die denzelven hebben bijgewoond; lof komt dan ook toe aan de leden van dit gezelschap en bovenal aan de heeren B. A. Valkenburg en S. Wuisdie door hunne muzijk zoo zeer hebben uitgemunt. Na afloop werden wij nog verrast door een Bal hetwelk niets te wcnschen overliet. Door Z. M. is verplaatstde Rijks-Ontvanger P. Al- tenavan Terschelling naar Wouwcn dc Rijks-Ontvanger G. J. van Kerkwijk van Wouw naar Terschelling. Men schrijft uit BreskensIn den loop van 1861 is door den Burgemeester dezer gemeente, bij herhaling, ook in openbare raadsvergaderingen, gewezen op het vele geld dat ongebruikt in de kas van deu gemeente-Ontvanger lag en op het veelzijdige voordeel en nut, dat daarvan voor de gemeente kon getrokken worden. Hoe duidelijk hij echter in zijne toelichting liet blijken, dat hij er gevaar voor verlies inzag, de raad verwierp al zijne voorstellen en al het geld bloefin kas. Op den 21 Jan. 11., een paar uren vóór de kas van den Ontvanger door Burgemeester en Wethouders moest worden nagezien, hing de Ontvan ger zich aan een touw in zijne eigene schuur op. De kas werd opgemaakt, er moest ongeveer 1900 in kas zijn ener was slechts ruim ƒ200 in te vinden. Vrij is die Burgemeester aan dat aanzienlijk tekort, vrij aan de aanleiding van den hoogst vermoedelijken zelfmoord. Had den de raadsleden zijnen raad opgevolgd, het tekort zou niet hebben kunnen plaats hebben, cn het leven van den Ontvanger ware hoogstwaarschijnlijk behouden geworden. Nu circuleert er een adres in de gemeente, gerigt aan heeren gedeputeerde staten, inhoudende het verzoek dat de gemeenteraadsleden van Breskens en niet de ganschc ge meente dat aanzienlijk tekort iu de kas zullen dekken. Correspondentie. Plaats gebrek verbiedt ons heden op te nemen1 het slot van 't antwoord der Redactie aan den schrijver van 't stuk getiteld „Liberaal of Conservatief." 2 Het stuk getiteld „Wetgeving en hare ten uitvoerlegging". 3 liet stuk van P. X. „over eenige punten die openbaarheid behoeven". Van 13 tot 20 Pebruarij 1862. ONDERTROUWD Aric Vermeulen oud 23 jaren cn Jacomijntjc de Vo geloud 25 jaren. Matthijs Ran, oud 27 jaren en Martje Kuiper, oud 27 jaren. Simon Smitoud 25 jaren cn Autjc Gorteroud 25 ja ren. Jacob Hocque oud 26 jaren en Jannetje Wiegeloud 24 jaren. Albertus Smit, oud 31 jaren en MariaJohanna Weetniet, oud 34jaren. GETROUWD C'ornelis Mulder en Eva Gootjes. GEBORENMaaitjed. van Matthijs van der Kloot en van Trijntje Smit. Grietjed. van Adriaan Kees cn van Grietje Smit. Tcuuis van Picter Koorn en van Saartje Kunst. Mariad. van Marinus Ruizenaar en van Maria Martha Meulman. OVERLEDEN: Trijntjo Troost, weduwe van Ercdrik de Boer, oud 78 jaren. Maarten Wilner Simons oud 5 maanden. Martje Koorn Pieters oud 3 jaren. MARRTBERIGTEN. PURMERENDE 18 Februarij. Aangevoerd 40 Runderen. Handel iets vlugger. 6 Paarden. 26 Vetto Varkens. De prijs was van 46 tot 52 ct. per Ncd. fg; vlugge handel. 23 Magere Varkens, van f 12 tot 18, cn 64 Biggen, f4 tot 6 per stuk. Redelijk vlugge handel. 58 Vette Kalveren. Minder vlug, de prijs 5 ct. lager; van 65 tot 85 ct. per Ned. 146 Nuchtere Kalveren. Prijs: van f3 tot 11 per stuk. Vlugge handel. 476 Schapen en Lammeren. Handel iets vlugger. Kaas. Aangevoerd 98 Stapels Kleine cn 13 Stapels Middelbare. Hoogste marktKleine f 27.50, Middelbare f 28.25 per 50 Ncd. fg. Boter. Van f 1.10 tot 1.25 per Ned. fg. Middcnprijs fl.17^ LONDEN 20 Februarij. Ter veemarkt waren aaugevoerd: 955 Runderen, 530 Schapen cn Lam meren, 159 Kalveren, 180 Varkens. Prijzen per Ned. Q>.: Beste Rnn- deren 6/

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 3