nis verhaald, van eene te Barendrccht gepleegde poging tot vergiftiging door een manspersoon in vrouwen kleederen. Thans schrijft men uit Barendrecht, dat bij naauwkeurig onderzoek gebleken is, dat noch daar noch in den omtrek van eene gebeurtenis van dien aard iets bekend is. Uit een particulier schrijven uit Cura^ao dd. 18 Jan., deelt men aan het LDagbl. van 's Gravenhage het volgende mede: De oogziekte is hier onder het eskader uitgebroken en bij eene inspectie zijn er verscheidene gevallen ontdekt, zoodat het hospitaal opgepropt is. Heden liggen er o. a. 5 officieren, 6 adelborsten en een 30tal schepelingen in. Door dit groote getal is het hospitaal te klein geworden zoodat men in de stad een huis hoeft moeten huren, waar heen binnen een paar dagen de officieren zullen worden overgebragt. Uit Rotterdam meldt men dd. G Maart//Het bark schip '1'ernaleliggende achter het Zeemanshuis, is heden nacht, tengevolge van den storm omvergevalleuvan ongeluk ken heeft men echter niet vernomen." Z. M. heeft goedgekeurd de statuten der Vereenighig lol verbreiding der waarheidte Y Gravenhage en die ver- ceuiging erkend als regtspersoou. Z. M. heeft aan Mr. J. F. (TAumerie, op verzoek, eervol ontslag verleend als plaatsverv. kantonr. te Schagen. Men schrijft van Utrecht het volgende In de laatste dagen hebben er hier ter stede onderschei dene vechtpartijen plaats gehad, tussehen soldaten van verschillende wapenen, waarbij zij weder van hunne wapenen gebruik, neen misbruik hebben gemaakt. Dat dit niet alleen hier tor stede, maar overal in garnizoensplaatsen nu en dau voorvalt, as bekend. "Wij zouden er dan ook geen gewag van maken, als het niet ware, om nogmaals te wijzen op het dwaze beginsel, dat men den soldaat buiten dienst in 't bezit van wapenen laat, een beginsel, dat elders reeds als noodeloos en verkeerd is prijs gegevenmaar waaraan men zich hier te lande bepaald schijnt te houden. Wij hebben herhaaldelijk den wensch geuit, dat hierin verandering inogt komen. Als de nieuwe minister van oorlog die zienswijze niet roogt deelenzou het dau niet de pligt der volksvertegenwoordiging wezen, op die verkeerdheid met zooveel ernst de aandacht der regering te vestigen, dat er verandering kwam, alvorens er wclligt menscheulevens aan worden prijs gegeven.? Men schrijft uit 's Ilertogenboschdd. 2 Maart, aan de Arnliemsche Courant het volgende//De onlangs plaats gehad hebbende verkiezing voor een lid van den gemeente raad zal steeds eene treurige bladzijde in de Bossche geschie denis beslaan. De praktijken, toen gebezigd, zijn beneden alle kritiek. Om de zegen aan een der kandidaten te verze keren, waren alle middelen goed. Jenever, bier en geld werd in overvloed uitgedeeld. Kiezers die wel niet de kern der kiesgcrcgtigden uitmaken, werden op deu dag der stem ming met groepen, door aanvoerders geleid, ter sterobus gebragt, even alsof men een hoop slaven geleidde. In één woord, de middelen toen in het werk gesteld, strekken Noordbrabamls hoofdstad tot schande, liet zal dus de stad onzer inwoning niet onverschillig zijn te vernemen, dat er omtrent bovenbedoelde handelingen liet meest gestreng on derzoek zal plaats hebben, dat reeds de noodige informa tica zijn ingewonnen en dat de stukken op die verkiezing betrekking hebbende, reeds in handen vau den heer regter- commissaristen fine van onderzoek zijn gesteld geworden. Omtrent het bal masqué ten hove, dat volgens veler oordeel niet bij dergelijke feesten in 't buitenland behoeft achter te staan, ontleenen wij aan de Ar. Kolt. C. de vol gende bijzonderheden Ten half negen ure waren alle genoodigden in de fraai verlichte zalen vcroenigd. Er werd een cercle geformeerd om liet koninklijk paar aftewachten. AVeldra verschenen IIH. MM. de koningen de koningin. De koning was ge kleed in het costuum van een mousquetaire uit den tijd van Louis XIIIwelk ridderlijk gewaad zijne mannelijke gestalte bijzonder deed uitkomen. De koningin schitterde in het costuum van de koningin van Bohemen, naar een portret van Honthorst op het huis ten Bosch aanwezig. De pracht der edelgesteenten waarmede het wit satijnen kleed als bezaaid w:as, en meer nog het majestueuse der figuur wekte aller bewondering. Prins Hendrik trad in het gewaad op van den onvergetelijken de LRuyler, waarin het ongedwon- gene van den zeeman zich aan het fiere van den bevelhebber paart. Prinses Hendrik droeg een buitengewoon rijk costuum van goud laken, als Flisabclh van York. De prins van Oranje had een rijk kostuumdat door het elegante en vrije, den hupscheu jongman uitstekend stond. (Men weet dat door de tijding van het overlijden cener prinses van Meeklenburg, eene nicht van prinses Frederik, prinses Maria der Nederlanden verhinderd werd dit feest bij te wonen.) Na de leden der koninklijke familie, boeiden inzonderheid, ook om het uitstekende van de costumes o. a, zeer de aan dacht mevrouw van der Oudermeulendie Maria Antoinetta in costume de cour voorstelde en madame de Sartige echtgenoote van deu Franschen gezant, als Anna van Oostenrijk. jl. Maandag werd te Utrecht, met militaire eer, het lijk ter aarde besteld vau Hendrik Kielgast. In 1791 tc Amsterdam geboren, en in zijn vroege jeugd in dienst ge gaan, nam hij deel aan de krijgsverrigtingen des Franschen legers; maar bij het instellen der St. Helena-medaille, heeft hij het niet voegzaam noch zijner waardig geacht, zich tot het erlangen aan te melden. Met fierheid daarentegen droeg hij altijd de militaire Willems-orde, in 1815 hem geschon ken, wegens zijn uitstekend gedrag bij Quatre-Bras en Waterloo. In 1830 is hij als sergeant van het leger, ge plaatst bij de compagnie vrijwillige jagers onzer Hoogcschool, en als zoodanig heeft hij met haar deel genomen aan den tiendaagschen veldtogt. Bij de begrafenis hebben de aldaar woonachtige leden dier compagnie zich aan het hoofd van de detachementen der garnizoenskorpsen gesteld, om het lijk te volgen, en bij het graf heeft eeu hunner naar aller hart gesproken, tot erkentenis van 's mans heldhaftige Va derlandsliefdeen tot getuigenis van de kameraadschap en vriendschap, die hem tot zijn dood toe aan allen verbonden heeft Een krankzinnige jongeling wilde zondagtegen aller waarschuwing aa;.,, bij "Wcstervoort over den afgesloten over weg vau 't spoor gaan, maar werd door de locomotief ge troffen en geheel verminkt. Om aan de veldwachters het fooijen vragen bij nieuw jaar enz. voortaan te verbiedenheeft de raad te Ilontenisse het traktement der veldwachters van ƒ200 op ƒ400 verhoogd. Voor de regtbank van echtscheidingen te Londen is thans eene zaak aanhangig, waaruit blijkt, dat de respon dent, zekere Gale v. Gale, in den tijd van twee of drie jaren niet miuder dan dertien vrouwen getrouwd heeft. Australië is thans het Eldorado der vrouwen. On langs is te Melbourne een schip uit Liverpool aangekomen aan boord hebbende eenige jonge en knappe landverhuis- ters, waarvan acht binnen drie weken na hare aankomst aan rijke liefhebbende mannen gehuwd waren. In het Fichstatter Weekblad leest men de volgende aankondigingEen dorpsschoolmeester die op eene onge hoorde wijze, door de groote en kleine, piepjonge en stok oude, getrouwde en ongetrouwde kwajongens, en ondeugen de feeksen zijner woonplaats gekweld wordt, zoekt eene andere betrekkiug. Het is hem ten eenenmale onverschillig waar, of bij wienhij zou zelfs niet ongenegen zijn met een stoker in de hel van standplaats te verwisselen, indien deze lust en genegenheid mogt gevoelenom iu het dorp E. het voordeelig ambt vau schoolmeester, klokluider, koster enz. waar te nemen. Die gading maakt, adressere zich franco ouder letter A, aan het Fichstatter Weekblad. Dezer dagen stond voor het geregtshof van het de partement Somme een daglooner, met name Tarrisot teregt, die van de maand Maart tot October des vorigen jaars niet minder dan 11 malen brand had gesticht, alleen uit ver maak om kwaad te doen. Zijne laatste schanddaad wasdat hij in eenen nacht vier molens in brand stak. Hij werd tot 20 jaren dwangarbeid veroordeeld. De Great Eastern zalingevolge een besluit der ver gadering van aandeelhouders, weder voor de reis naar N. Amerika in de vaart gebragt worden. In die bijeenkomst waren onderscheiden personen, die er op aandrongen, dat dit schip naar Indic en Australië zou worden uitgezonden. Een hoogleeraar te Berlijn heeft, na een naauwkeurig onderzoek te hebben ingesteld betrekkelijk de tegenwoordige bevolking van onzen aardbol, gemeend voor juist te moeten aannemen, dat die bevolking bedraagt voor Europa 272 mill., Azie 720 mill., Amerika 200 mill.Afrika 89 mill. en Australië 2 mill., totaal 1283 millioen. De te Londen sedert vele jaren gevestigde Ameri- kaansche bankier Pcabody, die voornemens is zijn rust te gaan nemen, had, toen er het eerst sprake was van het oprigten van een monument voor Prins Albertaan de commissie te kennen gegeven, dat hij voor dit plan JL 100,000 wilde bijdragen, ingeval het monument in de eene of an dere stichting van algemeen nut bestond. Nadat men zich hiermede niet had vereenigd, heeft de heer Peabody beslo ten deze aanzienlijke som te besteden ter daarstelling van woonhuizen voor behoeftige arbeidslieden in Londen, als bewijs vau dankbaarheid zoo als hij zich zelf uitdrukt

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 2