LI UON Bil (UilllTIEIl ÜTIV voorstel te doen om de advertentiën en de drukwerken aan te besteden. De heer Graat ondersteunt het voorstel van den heer de Breuk. De Voorzitter zegt dat het voorstel van den lieer Iteeringh is geappuijeerd dus dat, dit het eerst iu omvraag gebragt moet wordeu. De heer Beeringh zegt hier volstrekt geen aanspraak op te willen maken. De Voorzitter brengt daarna in omvraag welke van de twee voorstellen geappuijeerd wordt; 12 leden zijn voorliet voorstel van den heer Iteeringh en twee (de heeren de Ilreuk en Graat) voor het voorstel van den heer de Breuk. Nadat er door den lieer de Breuk op gewezen is, dat het eene moeijelijke zaak is, omdat de heer Bakker Bz. zelf in het collegie van dagelijksch bestuur zitting heeft en daar de belangen van zijn zoon meer zal voorstaan dan die van anderen, zegt de heer Iteeringh dat hij daarop liet oog heeft gehad; alsnu wordt het voorstel in omvraag ge bragt en aangenomen met 10 stemmen; tegen de heeren Boomsma, de Breuk, Graat en de Voorzitter. 8). Aanvraag om eervol ontslag cloor den heer Sipkeus als hulponderwijzerwordt verleend. 9). Vaststelling kohier hondenbelasting wordt vastgesteld overeenkomstig de voordragt van B. en W. {Het slot volgt). In ons vorig nommer maakten wij gewag van den groo- ten indruk dien 't vers nle lion da quartier latinin Frank rijk heeft te weeg gebragt. Wij meenen onzen lezers gecue ondienst te doen met hetzelve in zijn geheel mede te deelen, daarbij tevens eene vertaling in Hollandsehe verzen voegende, die wij aan bijzondere welwillendheid te danken hebben. Non, la Jeunesse n'est pas mortel Dans sa colère, elle a sürgi. Que César garde sa porte, Le jeune lion a rugi! Vous riez, paree qu'il sommeille; Prenez garde qu'un beau matin II ne s'éveille! II ne dort que sur une oreille Le lion du Quartier latin. L'étudiant, c'est 1'avant-gardc Que conduit au feu 1'ouvrier 11 n'a pas perdu la cocarde De Juillet et de Février! Arcole, Vanneau, noble race Qui combattiezd'un bras certain Les rois en face, II bondira sur votre tracé Le lion du du Quartier latin Dans la nuit qui te couvre, France Ou cherche a tatons Fennemi Nuit de bien longs ansnuit immense, Pardonne-nous d'avoir dormi, Mais voisdès la première aurore, Comme fidéle h sou destin, II flaire encore Celui que tu veux qu'il dévore; Le lion du Quartier latin. Kiboteurs de la grande orgie, Au fond du bouge impérial. Le jour fait palir la bougie De votre nuit de carneval. L'aigle a la mine effarouchée, 11 prendra eet aigle hautain Et sa nichée, Et n'en fera qu'une bouchée, Le lion du Quartier latin. Si jamais cette gent aiglonne Jusque chez nous vient nous braver; A 1'Odéona la Sorbonne Si son cynisme vient baver, Le vieux Nisard, qui moralise, Le jeune About, ce calotin De votre Eglise, Verront s'il faut qu'on le méprise, Le lion du Quartier latin. Las de vos trompeuses paroles Lc peupleau Monitcur qui ment Jette, par la voix des Ecoles, Uu trosième avertissement, Désabusé de votre frimo, 11 montera sur 1'Avenlin Lui qu'on opprime, Et lachera sur votre crime Le lion du Quartier latin. Pauvre peuplecinq rois it peine Qu'en ce siècle il a dévorés, (Court régal pour sa longue haine) Sout depuis lougtemps digérés 11 est temps qu'il meure ou qu'il parte Celui qui du dernier festin Paiera la carte U veut manger du Bonaparte, Le lion du Quartier latin Nog bruischt er moed iu jongelingen! De wrok heeft thans hun hart vervuld. Laat Cesar zijn paleis omringen, Want dreigend heeft de leeuw gebruld Lach niet, hij zal zijn banden slaken Op eens zal hij weer in zijn rijk Verwoed ontwaken llij spert alree zijn forsche kaken De leeuw van de studentenwijk. 't Studentental zal 't voetpad baneu Als 't wakker volk ten strijde holt 1 't Heeft nog de Februarij-vanen En die van Julij wordt ontrold Arcole, Vanneau, ons gaaft gij beiden Van cdlen moed een heerlijk blijk, Wilt u verblijden, Ook hij zal met monarchen strijden De leeuw van de studentenwijk. O Frankrijk 1 in uw droevig duister, Zoekt men den vijand op de gis; Vergeef ons, zoo de zware kluister, Nog niet door ons verbroken is. Haar ziet bij 't eerste morgengloren Geeft hij van zijn bestemming blijk, Hij spitst zijn ooren, Hij heeft er één den dood gezworen, De leeuw van de studentenwijk. Gij vreters van de vreetpartijen In 't vunzig keizerlijke krot De dagtoorts bluscht bij u de rijen Van lichten bij uw feestgenot. De grimmige aad'laar rept zijn schachten Hij werpt den trotsaard in het slijk, liet al zijn wachten. Hem en zijn broedsel zal hij slagten, De leeuw van de studentenwijk. Zoo ooit zijn creatuurs 't verzonnen Ons zelfs te trotsen in ons werk, Iu 't Odéon of la Sorbonne, Kent zijn cynisme paal noch perk: Nisard met al zijn zedepreken About, de slaaf van 't ltoomsche rijk, Zij zullen spreken, Of hij nog weifelt zich te wreken, De leeuw van de studentenwijk. 't Volk heeft te veel van 't leugens venten Dat van den Moniteur is 't moe, En 't roept hem door het corps studenten, Een derden keer vermaning toe. 't Bestijgt den Aventynsehen heuvel 't Ontbindt, al voor 't van druk bezwijk', Bij vroom gekeuvel, Den sluijer ligtend van al 't euvel Den leeuw van de studentenwijk. Vijf vorsten naauw, 't is om te klagen, Heeft hij in heel deze eeuw gesmuld. (Slecht loon voor zóó lang haat te dragen) Het lot der vijf is lang vervuld. 't Gelag betaalt hij. Weg dan smarte Ja, hij moet weg zijn of een lijk. Aan Bonaparte Vergast zich dan zoo regt van harte Dc leeuw van de studentenwijk.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 3