Leiden. Aftredend lid de lieer P. H. baron Taets van Amerongcn. Niemand gekozen. Er ziju uitgebragt 1123 geldige stemmen. Overstemming tussclieu den heer Taets van Amerongen, die 346 stemmen verkreeg, cu mr. G. Groen van Prinsterer, die 345 stemmen erlangde. Het kiesdis trict telt 2498 kiezers. Meer dan de helft der kiezers onthield zich alzoo aan de stemming. Hoorn. Aftredend lid de heer II. Mensonides. Herkozen de heer II. Mensonides met 622 van de 758 uitgebragte geldige stemmen. Het kiesdistrict telt 1522 kiezers. Ruim de helft der kiezers kwam alzoo niet ter stembus op. Zutphen. Aftredend lid de heer mr. W. II. Dullert. Her kozen de heer mr. W. II. Dullert met S21 van de 1133 uitgebragte stemmen, liet kiesdistrict telt 2629 kiezers. Zeer ruim de helft der kiezer nam dus geen deel aan de stemming. Tilburg. Aftredend lid de heermr. P. J. Jespers. Herkozen de lieer mr. P. J. Jespers met 756 van de 944 uitgebragte geldige stemmen. Het kiesdistrict telt 2905 kiezers. Ruim twee derden van de kiezers bleven van de stembus weg. Amersfoort. Aftredend lid jhr. mr. II. A. M. v. Asch v.Wijek. Niemand gekozen. Overstemming tusschen de heeren jhr. mr. II. A. M. van Asch van Wijck die 598 stemmen, en mr. Ver loren v. Themaat die 527 stemmen verkreeg van de 1264 uitgepragte stemmen, liet kiesdistrict telt 2796 kiezers, zoo dat verreweg meer dan de helft der kiezers geen deel aan de stemming heeft genomen. Nijmegen. 1°. Aftredend lid de lieer jhr. J. A. C. A. v.Nispcn v. Sevenaer. Herkozen de lieer jhr. J. A. C. A. van Nispen van Sevcnaer met 1215 van de 2033 uitgebragte stemmen. Zoodat een vierde van de kiezers niet is opgekomen. 2n. Overleden lid jhr. G. E. G. C. K. Dommer van Pol- dersveldt. Gekozen mr. C. J. A. lleydenrijck met 1084 st. Rocrmonil. Aftredend lid de lieer mr. P. L. de Lom de Berg. Niemand gekozen. Overstemming tusschen de heeren mr. P. L. de Lom de Berg, die 645 en P. baron de Ke- verberg, die 502 van de 1360 uitgebragte stemmen op zich heeft vereenigd. Het kiesdistrict telt 1669 kiezers. Zijnde alzoo het eenige district waar bijna eene algeineene deelneming aan het kiesregt heeft plaats gehad. Sneek. Aftredend lid de heer jhr. W. II. Lycklama a Nyeholt. Niemand gekozen. Overstemming tusschen de heeren mr. A. Jongstra, die 616 en jhr. AVII. Lycklama a Nyeholt, die 329 van de 1385 uitgebragte stemmen bekwam, liet kiesdistrict telt 2900 kiezers. Ruim de helft der kiezers bleef alzoo van de stembus weg. Zuidhorn. Aftredend lid de heer G. lteinders. Herkozen de heer G. Reinders met 411 van de 439 uitgebragte gel dige stemmen. Het kiesdistrict telt 1704 kiezers, zoodat in dat district drie vierden van de kiezers niet zijn opgekomen. Appingadam. Aftredend lid de heer J. P. Zijlker. Her kozen de lieer J. P. Zijlker met S92 van de 1256 uitgebragte stemmen. Het kiesdistrict telt 3208 kiezers. Bijna twee derden der kiezers maakten van het kiesregt geen gebruik. Almelo. Aftredend lid de heer mr. G. M. van der Linden. Herkozen de heer mr. G. M, van der Linden met 626 van de 1067 uitgebragte stemmen. Het district telt 1876 kiezers. De kleinere helft der kiezers bleef van de stembus weg. Middelburg. Aftredend lid de heer mr. J. J. Slicher van Domburg, die echter verzocht had niet meer in aanmerking te komen. Niemand gekozen. Overstemming tusschen de heeren mr. AV. Pli. Vis, die 369 en mr. S. baron van Heemstra, die 303 van de 1036 uitgebragte stemmen op zich vereenigde. Het kiesdistrict telt 2544 kiezers. Zoo dat drie vijfden van de kiezers niet ter stembus zijn opgek. Rockum. Aftredend lid de heer J. '1'. Ter Bruggen Hu- genholtz. Herkozen de heer J. T. Ter Bruggen Ilugen- lioltz met 601 van 750 uitgebragte stemmen. Het kies district telt 2397 kiezers. Zoodat ruim twee derden van de kiezers niet zijn opgekomen. Zierikzee. Aftredend lid de heer mr. S. II. Ancmaet. Herkozen de heer mr. S. II. Anemaet met 530 van de 852 uitgebragte stemmen. Zoodat twee vijfden der kiezers niet zijn opgekomen. ITIE TT W S T IJD11T3E 1T. Helder, Nieuwediep, AVillemsoord, enz. 13 Junij 1S62. Heden heeft de aanbesteding plaats gehad van een in de Nieuwstad te bouwen Brugwachters woning. Elf aan nemers hebben daaraan deelgenomenen ingeschreven als volgt: R. Vos f23S0A. Bas f2579, P. Dekker f2624, L. Bijl f2636, Gcbr. Korft' f2647, P. Spruit f2655, II. Lceuwens f 2656, J. E. Janzen f2666, AV. van der AVoniiig f2784, P. Vcrhey f2815, C. Burgers f2890. Aan de bezoekers van de Herstelde Evang. Lulli. Kerk alhier, wordt het volgende berigt: Door vergissing is niet gelet op den derden Zondag in Junij, en daardoor abusief de Bededag uit het oog verloren. De op het kerkbriefje opgegeven stof, zal eene week verdaagd worden. Men schrijft ons uit 's Hage dd. 11 Junij: //Ik heb u weder eenig nieuws mede te deelen: Er zijn hier geruchten in omloop dat de Japansche gezantenon aangenaam gestemd zouden zijn, door dat men hen van wege Z. M. heeft doen weten, dat, zoo zij vóór den 10en niet hier te lande zouden komenhunne ontvangst ten hove niet zou kunnen plaats hebbenen daarom van hun reis naar Nederland zouden hebben afgezien. Ik kan u echter vrij zeker rnededeelen dat Z. M. den 19, uiterlijk den 29 dezer van het Loo binnen de residentie zal wederkeeren, dat wel is waar Z. M. hoogstdeszelfs verblijf op het Looter wille der gezanten niet kan noch zal verkorten doch dat alles zoo is geschikt ook van de zijde der vreemde gezanten, dat zij bij onzen Koning zullen worden toegelaten. Het zou inderdaad minder wenschelijk zijn zoo dit, om welke redenen dan ook, niet zou plaats vinden. Japan heeft met Nederland het eerst van alle Europesche volken in vriendschappelijke betrekkingen gestaan, en onze handelsbelangeu brengen mede dat de ge zanten van den Taikoon ten onzent zoo eervol mogelijk worden ontvangen. Gij weet misschien reeds dat zij niet zeer tevreden waren met de weigering van Engelands Ko ningin. om hun te ontvangen, ofschoon zij de oorzaak van die weigering, de diepe droefheid waarin H. M. zich be vindt moesten billijken. Intussohen zijn zij over hunne ontvangst iu Engelaud niet zeer tevreden. Te Rotterdam zal men in de officieren sociëteit een vauxhall geven, met eene verlichting a giornoter eere der gezanten als zij die stad bezoeken. Zoo ik later dienaangaande meer verneem zal ik het u melden." AVij voegen hier nog bijdat het Japansch gezantschap reist op kosten van het Gouvernement, welks land het bezoekt, hetgeen een niet geringe som uitmaakt. Te Parijs kostte dat gezantschap dagelijks tusschen de 45 en 50,000 francs. Zoodra men weigert die kosten te dragen weigeren ook de heeren Japanners een voet te verzetten, en wij weten uit eene zeer goede bron dat het Belgische Gouvernement, bezwaar inakeude om de schatkist te laten betalen, voor hetgeen bij slot van rekening niets anders kan zijn dau bevrediging van eene volks-uieuwsgierigheid, de eer van een bezoek, waartoe het voorstel van de zijde van het Japansche gezantschap was gedaan, mits tegen betaling van reis en verblijfkosten, heeft van de hand geslagen. Of deze manier van reizen en teren op andermans kosten ligt in de Japansche hofzeden, dan of de Japanners, dank zij hun scherpe opmerkingsgave begrijpen dat grootendeels nieuwsgierigheid de drijfveer is, en voldoening daaraan ook een offer waard is, weten wij niet. Zij die de Japansche zeden kennen, zullen gewis deze bijzonderheid kunnen oplossen. Uit Harderwijk wordt gemeld: Den 23n dezer zal van hier naar het Nieuwediep een detachement suppletie troepen, sterk 47 militairen vertrekken, onder bevel van den 2U luitenant der artillerie, J. Meijers. Dit detache ment zal te Nieuwediep, aan boord van het sehip Zeester, gezagvoerder R. Zoetelief overgaan, ten einde met dien bodem naar het eiland Curacao te worden overgebragt. Z. M. heeft den rang van gen. maj. verleend aan Z. II. den Soesoehoenan van Soera-kartaPakoe Boewono Senopati Ingaloga Ngabdoer Rachman Saidin Ponotogomo IX. Aan de N. Rotterd. Courant ontleenen wij het vol gende omtrent eenen belangwekkenden scheepsstrijd tusschen de Noord- en Zuid-Amerikanendie op de Missisippi bij het fort Pillow, onder Davis van de Noordelijken, en Ilollins van de Zuidelijken, heeft plaats gehad. In den morgen van den 9 Mei zonden de Zuidelijken eenige man schappen onder parlementaire vlag naar de Noordelijken zoo liet heette om te onderhandelen over de uitwisseling van twee officieren van gezondheid, maar blijkbaar om de positie der Noordelijken op te nemen. Om die reden hadden de laatsten hunne kanonneerbooten aan den oever van Arkansas op on geveer eene mijl van Craeghead Point in slagorde gesteld en de Cineinnati daaraan toegevoegd. Naauwelijks was men hiermede gereed, of de Jouisiana der Zuidelijken opende haar vuur op de Cineinnati, doch de bevelhebber van het Zuide lijk schip spoedig inziende, dat het zijne niet tegen de pantsering van het andere bestand washield regtstreeks op dit laatste aanmet oogmerk om het rnet een enkele stoot in den grond te boren. De bevelhebber der Cineinnati wist die manoevre evenwel zoo behendig te ontwijken, dat de Louisiatia hem met volle vaart rakelings voorbij snelde

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 2