dat zulks zoo dikwijls is geschied, zelfs met aannemers die hun werk 3 maanden over den tijd volbragten. De heeren Strootman en Reeringh zeggen dat de aanne mer genoeg is gewaarschuwd dat men streng de hand zoude houden aan de bepalingen hieromtrent in het bestek gemaakt. Die leden zijn uit principe tegen kwijtschelding van boete, en wenschen een begin te maken om in het vervolg in dit opzigt gestreng te werk te gaan. Daarna wordt tot de stemming overgegaan en met 9 stemmen tegen 2 bet voorstel van den Voorzitter aange nomen. Tegen stemde de heeren Hakker en v. Kelckhoven. 7). Mededeeling van ingekomen stukken. a. Brief van Ged. Staten, waarbij de suppletoire be grooting wordt goedgekeurd; wordt voor kennisgeving aan genomen. b. Brief van Ged. Staten waarbij de verordening op de uitdragers wordt goedgekeurdwordt voor kennisgeving aangenomen. c. Brief van Ged. Statenwaarbij de verordening op het verhuizen binnen de gemeente wordt goedgekeurd; wordt voor kennisgeving aangenomen. il. Brief van Ged. Statenwaarbij de verkoop van het Wapenmagazijn wordt goedgekeurd; wordt voor kennisge ving aangenomen. e. Brief van den Controleur der gemeente belasting, houdende verslag der verificatie van de registers enz. der plaatselijke belasting over 1861, waaruit blijkt dat alles behoorlijk is bijgehouden; wordt voor kennisgeving aange nomen. f Brief van het bestuur van het Departement Helder, der Maatschappij tot Nut van 't Algemeenwaarbij aan den ltaad dank wordt betuigd voor het welwillend toestaan in de vorige vergadering, van het gedaan verzoek ten behoeve van de Industrieschool. Voorts kennisgeving dat de lessen op de gewone tijden zullen worden voortgezet en dat het getal leeraren met één vermeerderd is. g. Brief van den heer Sarphati, houdende kennisgeving dat ZEd. de beslissing van de Gedeputeerde Staten zal vragen over de zaak der concessie tot liet ophalen van vuilnis in deze gemeente. De heer Strootman vraagt na het eindigen der openbare vergaderingeene zitting met gesloten deuren daar deze vraag door meerdere leden werd ondersteundsluit de Voor zitter de openbare vergadering, om die in eene geheime zitting te veranderen. POLITIEK OVERZIGT. Na de scheiding der Tweede Kamer is ons binnenlandsch politiek nieuws grootendeels zonder belang; de liberale bla den, voornamelijk de ArnAemscke Courant, opperende vraag waarom thans een reces noodig is, juist op 'toogenblik dat zoo vele en belangrijke ontwerpen door de Regering zijn ingediend. Dat blad meent dat op een tijdstip waarop de Regering zich zooveel moeite geeft om de wetten welker noodzakelijkheid gebleken is, in gereedheid te brengen, het van den kant der vertegenwoordiging billijk zoude geweest zijn ze in overweging te nemen, of iu de afdeelingen te onderzoeken. De Regering heeft geantwoord op 't voorloopig verslag der Kamer omtrent het ontwerp tot ontbiuding vau den ge meenteraad te Heemstede. Zoo als men weetheeft daar juist het tegenovergestelde plaats als in onze gemeente, want, door de afname der bevolking moet 't getal raadsle den volgens art. 4 der gemeentewet worden verminderd. Daarom was door de Regering voorgesteld den geheeleraad te ontbindenen een nieuwen zamen te stellen. Sommige leden der Kamer meenden in dit speciaal geval eene leemte te zien in de gemeente-wet, en verlangden eene regeling bij de wet. De Regering echter ziet niet in, dat voor dit enceptioneel geval, eene algemeene regeling op dit punt noodig is, en vreest ook niet voor de gevolgen die men uit deze beslissing zou kunnen afleiden. De Minister van Binnenl. Zaken achtte eene regeling door het lot, ten eenemnale ondoelmatig, omdat daardoor de belangen der ingezetenen zouden kunnen verkort worden. Verschillende wetsontwerpen ziju door de kamer niet be handeld, zoo als de afkoopbaarheid der tiendenhet middelbaar onderwijs, het geneeskundig staatstoezigthet belangrijk ontwerp over de regeling van het regtsgebic-d der regterlijke collegiën, en anderen meer. Waarschijnlijk zal de Eerste Kamer spoedig bijeen komen, om de door do Tweede Kamer aangenomen wetsontwerpen te behandelen. Wat denpolitieken toestand van Europa betreft, deze is in de laatste dagen weinig veranderd, en het wordt moeijelijk daarover een beknopt overzigt te geven. Zoo wordt thans door de B/Ussische regcriugs-bladen weersproken, dat de ver schillende branden die iu den laatsten tijd ziju uitgebroken en de herhaalde manifestatien die hebben plaats gehad tegen 't gouvernement des keizersuit een' wezenlijken volksopstand zouden voortspruiten. Zeer belangrijk ziju echter de tijdingen uit Amerika ont vangen. Reuters office deelt daaromtrent de navolgeude depêches mede: NEW-YORK, 3 Tul ijVerschillende gevechten hebben er voor Richmond plaats gehad, welke eene nederlaag ten gevolge hebben gehad van de Noordelijken, na 4 dagen strijdens. llun verlies is aanmerkelijk. NEW-YORK, 5 Julij. De paniek aan de Beurs is groot. De fondsen zijn merkelijk gedaald. De ge beurtenissen voor Richmond hebben veel grooter gewigt dan aanvankelijk werd vermoed. Er zijn een reeks van bloedige veldslagen, gedurende 7 dagen, geleverd, waarvan de uitslag wasdat Mac Clellan verslagen is. Het Noor delijke leger heeft aanzienlijke verliezen geleden(het cijfer is onzeker.) Het leger van Mac Clellan telde 95,000 man dat der Zuidelijke Staten 1S5,000 man. Ook de Zuidelijken hadden groote verliezen ondervondenmaar bleven aanhou dend nieuwe versterkingen aanvoeren. Het verlies der Zui delijken wordt van 10 tot 30,000 man geschat. Het leger van Mac Clellan is, gedekt door kanonueerbooten op de rivier James teruggetrokken eu versterkt zich achter retran- chementen. De Zuidelijke generaal Rhett is gesneuveldtwee ge neraals van het Noordelijk leger zijn krijgsgevangen ge maakt. Noch de dagbladen, noch het volk werpen het denkbeeld op, den strijd te laten varen. Eene ligting van 300,000 min is aan het congres aangevraagd. De handel heeft beloofd het gouvernement te zullen steunen. De graaf vau Parijs en de hertog van Chartres hebben sedert de jongste veldslagenhet Noordelijk leger verlaten en zijn naar Europa teruggekeerd. De rapporten der officiereu ge ven niet toe, dat de Noordelijken zouden zijn geslagen en beweren dat het Noordelijk leger thans iu veiligheid is. NEW-YORK, 7 Julij. Richmond is geillumineerd. De dagbladen der Zuidelijken beweren, dat 12,000 man zijn krijgsgevangen gemaaktal het belegeringsgeschut van geue- raal Mac Clellau is buit gemaaktbenevens de provisien waaraan het leger der Zuidelijken wel voor drie maanden geuoeg zal hebben. Generaal Mac Clellan heeft aan zijn leger eene procla matie uitgevaardigd, waarin hij verklaart, dat de Noorde lijken toch Richmond zullen veroveren, en dat de Unie zal gehandhaafd wordenten koste van wat het wille en hoe lang het ook duren mogt. De gouvernementen van al de Noordelijke Staten hebben bij proclamatie eene ligting van nieuwe troepen bevolen. Men spreekt nog van eene bijeenkomst van de keizers van FrankrijkRusland en den koning van Pruisseudoch deze is onzeker. Bij geruchte wordt verzekerd dat 't plan bestaat tot do bijeenroepiug van een Europeesch congres; zoolang Oostenrijk echter 't koningrijk Italië niet erkend heeft achten wij dit gerucht uit de lucht gegrepen. WIETJirSTIJDXHGElT. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. IS Julij 1S62. Gisteren is alhier de marinier Jan van Lcijden met zwem men verdronken, in de gracht vau het fort Oostoever. Na eenigen tijd gedregt te hebben, is eindelijk des avonds het lijk gevonden en naar 's Rijks Hospitaal overgebragt. In de Vliet, loopende door het Koegras, is giste ren namiddag het lijk gevonden van vrouw Schuil wonende bij de vischdroogerij alhier. De uitslag der stemming voor 4 leden van den Ge meenteraad jl. Dingsdag 15 dezer gehouden, is als volgt: Voor twee nieuwe Leden, tot aanvulling door vermeer derde bevolking. Uitgebragt 296 stemmen, van onwaarde 5 stemmen, volstrekte meerderheid 146 stemmen. Gekozen met 152 stemmen de heer J. PAP1NEAU. Op de heeren C. W. K. van Strijen werden 99, W. J. Maalsteed 93, S. Braaksma 35, N. Vennix 29, W. J. Hidde Bok 27, Mr. D. P. II. Aberson 21, Jb Goedkoop 21, J. C. Slebe 16, A. van Voornveld 15 en L. M. van Gelder 13 stemmen uit gebragt. Herstemming tusschen de heeren C. W. K. van Strijen en W. J. Maalsteed. Ter vervanging vau wijlen den heer P. A. Beets. Uit gebragt 296 stemmen, van onwaarde 4 stemmen, volstrekte meerderheid 147 stemmen. Hiervan zijn uitgebragt op dc heeren J. C. Slehe 104, W. J. Hidde Bok 99S. Braaksma

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 2