30, en L. M. van Gelder 11 stemmen. Herstemming tusschen de heercn J. C. Slebe en W. J. Hidde Bok. Ter vervanging van den beer A. Boomsma. Uitgebragt 290 stemmen, van onwaarde 2 stemmen, volstrekte meer derheid 148 stemmen. Gekozen met 103 stemmen de heer It. BOOMSMA; op de hecren S. Braaksma waren 5G, J. Papineau 20 en "YV. J. Maalsteed 12 stemmen uitgebragt Do herstemming is bepaald op Dingsdag den 29 dezer. Uitslag der verkiezing voor twee leden van den Ge meenteraad te Texel. Ingeleverd 103 stembriefjes. Verko zen de heeren P1ETER RB IN IBit MENTZ met S5 stem men en Alt IE Pus. BREMER met 79 stemmen. Te Terschelling is de uitslag der verkiezing van vijf leden voor den gemeenteraad geweest als volgt 109 geldige stemmen. Gekozen de heer A. B. Meutz, Burgemeester, met 107 stemmen en de heer W. S. L. Eschauzier met 91 stemmen. Herstemming tusschen de heeren O. G. Rijkeboer met 84 stemmen, S. P. Smit 84, Tijs Douwes Pais met 84, P. J. Bakker Junior, met 80, W. Kramer met 70 en Kapt. G. Mulder met 70. Men schrijft van Harderwijk, dd. 10 Julij: Den 10" Augustus a.s. zal van hier vertrekken, om tenzelfden dage over te gaan aanboord van het schip Brie Gebroeders gezagvoerder H. B. A. Kramerliggende te Nicuwediep en bestemd naar Oost-Iudie, een detachement suppletie-troepen sterk 125 militairen, onder bevel van den van verlof te rugkeerenden kapt. der Iuf. F. G. Steek en onder medege- leide van de 2° luit8, der Inf. C. A. Moot en jhr. O. Z. Trip; terwijl hierbij gevoegd zijn de offic. van gez. 3C kl. J. P. Dozij en de apoth. 3C kl. H. G. Stamm. De Nederlaudsche maatschappij tot bevordering van Nijverheid heeft zich gewend tot Z. M. den Koning, met een adres, waarin Z. M. wordt verzocht het ontwerp van den ingenieur Iluet, om de Noordzee te brengen voor Am sterdam te doen onderzoeken door eene commissiebestaande uit ingenieurs, zeelieden en handelaren, ten einde het blijke of dit ontwerp voor het behoud van den Amsterdamschcn handel de voorkeur verdient boven de ontworpen doorgraving van Holland op zijn smalst. Voorts heeft de maatschappij een adres ingezonden bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal, met verzoek, dat aan gaande het thans aanhangige ontwerp van verbinding van Amsterdam met de Noordzee, geene beslissing worde geno men vóór dat eene door den Koning te benoemen com missie over het ontwerp van den ingenieur Huët verslag zal hebben uitgebragt. Eergisteren werd uit het water nabij 't Buitenhof, te 'sGra- venhage, een toegebonden zak opgehaald, welke de treu rigste vermoedens deed ontstaan. Op het uiterlijk aanzien twijfelde geen der omstanders er aan of hij bevatte het slagtoffer van eene vrec-sselijkeeene tegennatuurlijke mis daad. Onze ijverige politie saisisseerde zich dan ook on- middelijk van de zaak, het corpus delicti werd onder be waking van een iuspecteur en twee agenten naar het bureau van politie overgebragt, en aldaar in tegenwoordig heid van den commissaris van politie geopend en bleek toen te bevatteneen hond. Het schoolnieuws in de Bijdragen van Junij levert eene aardige bijzonderheid. Ter gelegenheid van den 65n verjaardag van den onderwijzer J. Kunst, te Vricsenvcen, die meer dan 40 jaren daar werkzaam was, wordt vermeld: '/Onder de verschillende geschenken mag als eene bijzonder heid vermeld worden een prachtig, met goud gemonteerd album, met de portretten van 32 oud-leerlingen, thans te Petersburg woonachtig. De oudste zoon van den jubilaris, op den jaardag uit Petersburg aankomende, was met de aan bieding van dit geschenk belast." Een blijk, dat de oude betrekkingen tusschen Rusland en Tweuthe nog lang niet afgebroken zijn. Men herinnert zich, dat in 1813 de Ko zakken verbazend vreemd opkeken en zoete broodjes baktentoen zij door de boereu in Almelo en Vriesen- veen, op zijn Russisch ferm toegesproken en op hun plaats gezet werden. In de Ilaarl. Ct. leest men de volgende waarschuwing aan de huisvrouwen: '/Huisvrouwen, bedenkt met welke schuld gij uw geweten bezwaart, zoo gij uwe dienstmeisjes 's avonds op straat zendt. Een ieder toch weet aan welke gevaren zij daar zijn blootgesteld. De Gebr. Stibbe, Koniukl. likeurfabriekanten te Kampen, die in 1855 op de algemeene Wereldtentoonstelling te Parijs bekroond werden met eene medaille voor hunne fijne likeu ren en bitters, hebben ook nu weder op de Internationale Tentoonstelling te Londen de onderscheiding cener bekrooning genoten. Uit het land van Altena, dd. 10 dezer, wordt met de volgende woorden melding gemaakt van den stand der veldgewassen: //Het sedert een paar dagen drooge weder stelt den landbouwer in staat met kracht, gelijk dan ook plaats heeft, het hooi binnen te werken; alsmede zaad te dorschenhetwelk redelijk goed gaat. Met de aardappelen gaat het bij uitstek goed: de ziekte, welke wel is waar op sommige plaatsen zich openbaart, is echter van geen betce- kcuis. De knol is in het geheel niet aangedaan; algemeen is de prijs ook laag, van f 1.60 u 1.70. Alle andere veld vruchten, met uitzondering van boomen, beloven of doen eene goede schoof verwachten. Boomvruchten, voornamelijk appelen, zijn dit jaar in overvloed. De verzending van aardappelen van Rotterdam naar Engeland en Schotland houdt steeds aandagelijks zijn de stoombooteu daarvan als het ware overladen. De prijzen zijn zeer middelmatig, daar ze naar kwaliteit van ƒ1.60 tot f 1.90 per mud worden verkocht. Uit Cura^ao dd. 22 Junij wordt het volgende gemeld //Het Nederlandsch eskader, onder bevel van den kapt. ter zee G. Fabius, ligt in onze haven zeilvaardig, dewijl het dagelijks order verwacht, om te repatriëren, en wel vooreerst Zr. Ms. schepen Zeelandkomm. Fabius, Bjambi, komm. Jausen, de Cornelis Birhs, komm. Koopman. De gezondheidstoestand over het algemeen en vooral onder de schepelingen is gunstig, met uitzondering van enkele gevallen van gewijzigde pokken (varioliden). Zr. Ms. schoener de Atalantakomm. Dinaux, is 20 Junij van hier naar La Guaira vertrokken, om koepokstof te halen. De Gartenlaube zal op last der Pruissischc regering vervolgd worden wegens het artikel, waarin het verlies der Amazone aan een complot wordt toegeschreven en waarin wordt gezegd dat die onderneming is uitgevoerd door een Amcrikaanschen klipper, Black llawk. Te Nieuw-Orleans is op last van generaal Butler en ondanks de aanhoudende smeckingen van vrienden en be trekkingen, opgehangen zekere Ilumjorttot een der aclit- baarste familiën van het Zuiden behoorende. Hij werd be schuldigd het vaandel, door de Noordelijken op de kust geheschente hebben afgerukt. Hoewel moedig den dood te gemoet gaande, betuigde hij tot het laatste oogenblik onschuldig te zijn aan het hem ten laste gelegde feit. Vooral zijn afscheid van vrouw en kinderen was roerenden toen hij zijn oudste dochter, eeu bevallig 15jarig meisje, vaar wel zeikon hij zijne vaderlijke aandoening niet onder drukken. '/O 't is wreed, zcide hij, hen die men bciniut te moeten verlaten." Eene talrijke menigte, die zoo duide lijk als het zonder gevaar kon, hare sympatie aan den dag legde, woonde de teregtstelling bij. Hij wordt door de Zuidelijken als een slagtoffer der wraak en heerschzucht van het Noorden beschouwd. Luit. Amalichmarowkomm. van eene koinpagnic in Georgië is veroordeeld tot degradatie, verlies van het St. Andreas-Kruis4C kl.en het dienen als gemeen soldaat, omdat hijten einde bevorderd te worden een rapport had ingediend omtrent een gevechtdat niet eens had plaats ge had, en om daar schijn van waarheid aan bij te zetten een vaandel van Lesghiersen een afgehouwen hand overzond als op den vijand gewonnen; bij onderzoek bleek dat het vaandel nagemaakt, en't do hand van een zijner soldaten was dien hij tot dat doel had laten dooden en als deserteur aan gegeven. Zijn sergeant isals raedepligtigeveroordeeld tot 12 jaren mijnarbeid in Siberië en het verlies zijner zilveren medaille. Vier soldaten, op last van hun officier gehandeld heb bende, zijn vrijgesproken. De medische faculteit te Edinburg heeft besloten geen diploma van doctores in dc medicijnen aan vrouwen te geven al ware het ook dat zij een voldoend examen in de genees kunde afleggen. Dezer dagen wordt te Elberfeld (Duitschland) een belangrijk proces gevoerd. Tijdens de jongste verkiezingen had de redacteur der Barmcr Zeitung den Minister von der Heydt beschuldigd van in liet jaar 1848 in het open baar tegen het Koninklijke huis van Pruissen te hebben gesproken. Hiervoor wordt hij vervolgd; hij hoeft verzocht voor de regtbank het bewijs te mogen leveren, door getui gen te produceren, die den Minister in 1848 hebben hooren spreken; dit is hem toegestaan. Den 23 Augustus zal de belangrijke zitting plaats hebben. De woorden welke den heer von der Heydt in den mond gelegd waren zijn de volgende: "lVij kunnen op hem, d.i. op den Koning niet vertrouwen, wij hebben waarborg noodig. Dc Konink lijke troon is vermolmdZe moeten door het tegenwoordige hoofd vat; het Ministerie gesproken zijn in eene volksver-

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 3