S. REI NB ACH, BESSENSAP. Kiezers BHEItLMKE ST4S0 DER GEMEESïE IC®,. ADVERTENTIES, a 10 Cts. per regel. STOOMBOOT TEXEL. Vaart geregeld dagelijks op TEXEL en NIEUWEDIEP. Uitgezonderd op Dingsdag. En des WOENSDAGS op IIARLINGEN. W. J. MAALSTEED en W. J. HIDDE BOK. politie-muts van den marinier en verwondde hem tevens op de borst op twee plaatsen; daar de buks met slechts een kogel was geladenmoet men veronderstellen dat die op de schijf aan stukken is gesprongenzonder dat was eene dubbele verwonding onbegrijpelijk. Bij geneeskundig onderzoek zijn de wonden niet als gevaarlijk beschouwd. Zr. Ms. stoomschip Zoutman, zal bij gunstig weder eerstdaags eene proefreis doen in de Noordzeede bestem ming van dezen bodem is naar West-Indië: vermoedelijk zal hij op reis derwaarts de Kust van Guinea aandoen. Het état-major is thans zamengeteld als volgtkomm. kapt. t/z. J. Andreaelc offic. luit. t/z. lc kl. W. Sluijtermau van Loo; de luits. t/z. 2e kl. P. ten Bosch, jhr. A. P. Meijer en J. H. Cominijsoffic. van gez. lc kl. P. J. Idenburg offic. van gez. 3e kl. M. C. Buijze; offic. van adm. 2° kl. A. A. Gijsberti llodenpijlklerk L. G. van Deunadel borsten le kl. M. F. ReeringhP. C. Babst, H. vanBroek- huijzenH. J. Borgerhoff v. d. BerghT. Smit v. d. Broeke, II. W. F. Itiesz en L. Backer Overbeek. Door Z. M. is matiging verleend tot het in commis sie stellen van vier Marine-officierendie zich naar Londen zullen begeven ter bezigtigiug van de Marine-werven en van de tentoonstelling aldaar en tevens om, zonder kosten Van overvoer, eenige officieren en ambtenaren onder het Departement van Marine ressorterende, in de gelegenheid te stellen, de tentoonstelling te Londen te bezigtigen met de tot dat einde beschikbaar gestelde schepen: het stoom schip Cycloop en den transportschooner Frans Naerebout die met dat doel eenige dagen te Londen zullen vertoeven. Deze togt zal waarschijnlijk in de helft der maand Aug. plaats hebben. Luidens een bij het Departement van Marine ontvan gen telegram, is Zr. Ms. stoomkorvet Medusa, den 21 dezer te Lissabon aangekomen. Alles wel aan boord. Woensdag jl. is te 's Gravenhage een aanvang ge maakt, met het afnemen der examina, aan de aspiranten voor het Kon. Instituut der Marine alhier. Er hebben zich ruim 70 jongelieden aangemeld. De opening der jagt op waterwild, zal op Texel plaats hebben den 16 Augustusen in het overige gedeelte dezer provincie den 2 Augustus. Men schrijft ons van Terschelling: De stoomboot Minister 1'horbeckevan Zwolle naar Huil bestemd, is jl. Zondag in de haven gekomen en den 22 dezer, na aankoop van eenige fouragie voor het aan boord zijnde vee, naar hare bestemming vertrokken. Te Arnhem is tot lid van de Tweede Kamer geko zen Mr. G. Groen van Prinsterer, en te Almelo, moet eene herstemming plaats hebben, tusschen Mr. II. van Loghem en Mr. B. Brouwer. MARKTBERIGTEN. PURMERENDE 22 Julij. Aangevoerd 114 Runderen. Handel iets flaauwer. 18 Paarden. 92 Vette Kalveren. Handel vlug; de prijs is gebleven van 45 tot 65 ct. per ned. ffê. 38 Nuchtere Kalveren. Prijsvan f 4 tot 14 per stuk. Stugge han del. 69 Vette Varkens. De prijs was van 42 tot 47 ct. per Ned. f8de handel vlug. 21 Magere Varkens, van f10 tot 14, en 203 Biggen, van f 3.50 tot 5 per stuk. Handel vlug. 642 Schapen en Lammeren. De handel vlugger. Kip-Eijeren f 2.50Eend-Eijcren f 3.30 per 100 stuks. Boter. Van f 0.90 tot 1.per Ned. fg. Middenprijs f 0.95. Kaas. Aangevoerd 240 Stapels Kleine en 9 Stapels Middelbare. Hoogste markt Kleine Gras f 27.25 doorgaande f 26.50 Middelbare f 26.75"per 50 Ned. fg. Repasseerden Dingsdag zijn ter waag gewogen 164 Stapels Kaas wegende 45628 Ned. fgde hoogste prijs was voor Kleine Gras f28.Middelbare f 27.Aangevoerd 825 Ned. fg Boter. SCIIAGEN 24 Julij. 55 Stieren f|50 a 120. 48 Magere Gelde Kocijen f60 a 120. 46 Vette Gelde Kocijen f 130 a 180 of 50 a 60 ct. per Ned. f§. 45 Kalf Koeijcn f 120 a 220. 17 Nuchtere Kalveren f 5 a 8. 78 Magere Schapen f 8 a 14. 236 Vette Schapen f 1G a 24. 6 Engelsche Rammen f 30 a 36. Magere Varkens f8 a 18. Zeugen f24. Biggen f 4 a 6. Konijnen 5 a 50 ct. Kippen 5 a 45 ct. Eenden 25 a 30. Duiven 15 a 20 ct. Boter 80 ct. per kop of fl.06£ per Ned f8. Kaas 25 a 30 ct. per Ned. fg. Kip-Eijeren f2.20 a 2.30 per 100. Eend-Eijcvcn f3.10 per 100. Van II Julij tot 24 Julij 1862. ONDERTROUWD: Picter Kalis, weduwnaar van Martje Blom oud 58 jaren cn Grietje Bakker oud 22 jaren. GEHUWD Geene. GEBORENGerritz. van Cornelis Tanis en Maartje Pippeling. Maria, d. van J. Bijl en Arcntje van Zandwijk. Jannetje, d. van Cor nelis Keijser en Martje Kuiper. Elizabeth d. van Jacob BuisJr. en Martje List. Trijntje d. van Jacob Boonackcr en Frouwtje Roeper. Trijntje d. van Jan Bakker en Naatje Knol. Aartz. van Cornelis Brceu en Pietcmella Bakelaar.Sijbrand Picter, z. van Willem Koning en Grietje Zunderdorp. Guurtjed. van Picter Kikkert Paulusz. en Cor- nclisjc Eelman. Dirk Johanucs z. van Fulps Nanniugs cn Cornelia Goincs. OVERLEDEN Aart Cornelisz. Breen, oud 11 m. Engeltje Jaus Dijker oud 25 j. Elisabcth Bcijcrs Boogaard, oud 34 j.Hendrikje Bakker gehuwd met Aric Kievit, oud 22 j.Tcunis Cornelisz. Visipan oud 17 n*. Dingsdag 29 Juüj vertrekt van hier de West- Indische mail. Heden morgen behaagde het den Heerna een lang durig en smartelijk doch geduldig lijden, tot zich te nemen, een onzer acht lievelingen, FOKJE MARIA, in den ouderdom van 15 jaren en 7 maandendiep betreurd door hare Ouders en dierbare betrekkingen. Wij wenschcn echter in den Heer te zwijgen. Nieuwediep, 23 Julij 1862. J. BUDDINGH. P. BUDDINGH, geb. Riepstra. Cand. Notaris aan den Helder belast zich met het doen plaatsen van Adver- tentiën in alle Binnen- en Buitenlandsche Couranten. Bestellingen op dit artikelh 25 Cent per llesch gelieve men zoo spoedig mogelijk, om aan de opgaven te kun- neu voldoen, te doen aau den Apotheker H. MACKAIJ. Zon- en Feestdagen, op retour, voor veel vermindering der vracht. Vau TEXEL: Van NIEUWEDIEP: 's Morgeus 6 ure. 's Morgens 8 ure. 's Avonds 4- ure. 's Avonds 6 ure. Van Nieuwediep 's Morg. 7* ure. Van Texel 's Morg. 8' ure. Van Harlingen terug 's Namiddags 1 ure. Bedenkt wel dat er in deze Gemeente circa 700 kiezers zijn, en laat U dus niet verschalken door het gezwets van de eene of andere kiezersvereenigingzeggende te bestaan uit zooveel of zooveel leden, waarvan de respectieve cijfers, ook als zij waarheid mogt sprekennaauwelijks 1/12 gedeelte vau het gezamenlijk getal kiezers bcloopen niet alleen, maar waarvan een groot deel ongetwijfeld het vaandel zal verlaten door niet op de gestelde kandidaten hunner club te stemmen. Wij willen de klove niet grooter maken, die er reeds schijnt te bestaan tusschen sommige ingezetenen van het Nieuwediep en den Helder (ofschoon ééne en dezelfde ge meente), doch wij betreuren liet dat vele vau den Helder nog niet inzien dat zij door eene schijnbare toenadering van die van het Nieuwediep, thans olijk bij den neus worden geleid, zoo zelfs, dat reeds een vader zijn zoon bestrijdt; en een ander, den zoon van zijn patroon of compagnon tegenstaati Kiezers van den Helder, raadpleegt veeleer uw bedaard verstand; luistert niet naar intriganten of valsciie profeten, maar kiest met ons tot leden van den Raad de lleercn (Rood Stembriefje.) Wit Stembriefje.) Eenige voél gezinde kiezers.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 3