verzekerenmaar het ontslag van den Spaauschen gezant te Napels, en de gunstiger stemming tegenover Italië is er bepaald een gevolg van. Er wordt bevestigd dat het Spaansche gouvernement deszelfs vertegenwoordiger bij Frans II, zijn ontslag heeft gegeven, en wel, naar men zegt, tegen de» 1 Aug. reeds. Hij wordt niet vervangen. Het verdient Europa's aandachtdat de Engelschen hun voordeel zoeken te trekken uit het met /'den zoon der zon" gesloten traktaat en een Engelsch-Chinesche vloot organise ren, die onder bevel van Britsche officieren zal staan, en wier kosten alleen uit de Chinesche schatkist zullen bestre den worden. Uit Noord-Amerika zijn nieuwe tijdingendie echter niet veel bijzonders melden. De uitgebreidheid van het terrein van den strijd doet een juist begrip van den toestand soms moeijelijk zijn. Zeker is het evenwel, dat de stelling van Mac Clellan thans eenc zeer voordeelige is, en dat de laatst voor Richmond geleverde gevechten dus stellig niet zoo'n nederlaag voor den Noordelijken opperbevelhebber hebben daargcsteld als men wel heeft doen voorkomen. Te New-York is eene oorlogzuchtige meeting gehouden die besloten heeft om met kracht den oorlog voort te zetten en met alle magt op te komen tegen de tusschen- komst van eene vreemde legcrmagt. De meerderheid der sprekers toonde zich gunstig gestemd voor het gebruiken van negers bij den strijd. 1TIE 1 ir S T IJ D 11T 3- E 1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 29 Julij 1862. Hoewel Vrijdag jl. twee personen op 's Rijks werf alhier gearresteerd zijn, beschuldigd van diefstal van koper, en die reeds gisteren naar Alkmaar zijn getransporteerd, ontdekte gisteren avond om 10 uur een offic. van gezondh. die naar boord van het transportschip Heldin terugkeerde, weder iemand op de werf die naar hem toescheen, aldaar met gcene eerlijke bedoelingen bezig was; de officier aan de wacht daarvan kennis gevende was inmiddels de bedoelde persoon verdwenen, docli vond men op de plaats alwaar hij ontdekt was, eene rol lood, die hij zonder twijfel neder geworpen heeft om zich te spoediger uit de voeten te kun nen maken. Z>'. Ms. stoomschip Cycloopouder bevel van den luit! ter zee 1" kl. G. Lambert, is Zondag jl. vanhier vertrok ken naar llull, ter inlading van stoommachines aldaar. Het onlangs uit Indie teruggekeerde stoomschip Groningen is naar 's Rijks werf te Amsterdam vertrokken om herstellingen te ondergaan. De etat-major is op non activiteit gesteld en de equipagie ingedeeld op het wacht schip alhier. -- Meu schrijft ons van Terschelling dd. 26 Julij. Heden namiddag arriveerde alhier de stoomboot Burge meester Zijlstra van Ilarlingenmet een tal van passagiers, die een plaiziertogtje komen maken om ons eiland te be- zigtigen. Dit geeft hier eene aangename beweging en levendigheid. Hiertoe brengt veel bij de muziek van het corps muziekanten der dienstdoende schutterij, waarvan deze plaiziertogt thans vergezeld isdoor de herhaalde uitvoering van muziekstukken werden ook vele bewoners van dit eiland opgewekt tot deelneming in de genoegens van het gezelschap en strekte dit bezoek tot algemeen vermaak. Uit Zweden en Noorwegen is weder voor de achter gelaten betrekkingen der vijf Amelandsche zeelieden, die bij de poging tot redding van de schipbreukelingen van de Noordsche bark Bieppe Paclcet zijn omgekomen ƒ332 ontvangende som daarvoor overgemaakt is thans in het geheel ƒ2160. Van Leeuwarden meldt menIn de voorgaande week is in eeu horologie-winkel te Sneek door iemanddie aldaar een horologie wilde koopen en nogtaus zonder daar toe over te gaan den winkel verliet, een gouden anker- horologie ter waarde van ƒ98 ontvreemd. Diezelfde per soon heeft dat horologie, na het min of meer onkenbaar te hebben gemaaktbij een horologiemakcr alhier tegen eeu ander verwisseld. Echter mogt het oen politiedienaar gelukken, den dader te vatten, zijnde een boerenjongen, die, oogensehijnlijk niet uit gebrek, dezen brutalen diefstal behoefde te plegen. De per telegraaph ontvangen berigteu van Ned. Oost- Indie leveren weinig belangrijks op op Borneo keerde de rust meer en meer terug. Het stoomschip Madura zou den 24 April jl. van Samariuda naar Macasser vertrekken. Voorts geven de bladen een uitvoerig extract uit het rap port vau den luit. ter zee lc kl. M. V. Eowicr, kounn. van Z. M. stoomschip llelehaangaande het in April jl. ge voerde gevecht met de zeerovers der Banger eilanden (Menado.) -- Onlangs werd iemand, die in de Ardennen woont, door de autoriteiten op zijne hielen vervolgd, om toch zijne schuldeiscliers te betalen. Het kwam zoover, dat de deur waarder bij den man in huis kwam, om zijn boel op te schrijven. //Dien spiegel zult gij niet hebben," riep de man verwoed, toen hij zag dat men de haudeu sloeg aan dat oude meubelstuk, en hij sloeg met een stok den spiegel in duizend stukken. Maar wat keek hij gek op, toen er meer dan duizend geldstukkeu uit den spiegel vlogen. Het was een ware gouden regen. De deurwaarder vertroknadat de man hem tot den laatsten cent betaald had en nadat hij al zijne schuldeiscliers blijde had gemaakt, hield hij nog geld genoeg over om eene nieuwe spiegel te koopen en een vrolijk partijtje te houden met zijne vriendjes. -Dij het dezer dagen te Praukfort gehouden Duitsche scherpschutters-concours werd door vele schutters de onaan gename ontdekking gedaan, dat deze zijne beurs, gene zijn horlogie of eenig ander voorwerp van waarde had verloren; de meesten wisten zich ten stelligste te herinneren, dat zij bij hunne komst op het terrein van den wedstrijd, nog in het bezit dier voorwerpen waren. Eindelijk ontdekte meu een verdacht persoon onder de schuttersdie dapper had medegeschoten en zooals bij zijne inhechtenisneming bleek niet minder vlijtig met zijne handen in de zakken zijner medeschutters had gewerkt, want hij was in liet bezit van een vrij groot aantal lioro- logiën, meer of minder goed gespekte geldbeurzen, porte- monnaies en, andere voorwerpen van waarde. In brieven uit Malta, 18 Julij, wordt gemeld dat de heer Criscuolo, een Napolitaan, voor Gozo een koraal bank heeft ontdekt, volgens zijn zeggen, van betere kwali teit dan die bij Napels wordt gevischt. In korten tijd bragt hij voor eene waarde van 300 uit de diepte naar boven. Zoodra dit bekend werd, stak eene menigte meu- sclieu in de booten vau walmaar daar zij de kunst niet verstonden, braken zij het koraal bij hunne pogingen om het meester te worden. De regering heeft daarop veror dend dat niemand meer vissehen mogt voor zij de zaak heeft geregeld. De heer Criscuolo zijnerzijds heeft bij den gouverneur een verzoekschrift ingediendoin als loon voor zijne ontdekking op een der banken gedurende eenigen tijd, met uitsluiting van andereu, te mogen vissehen. Hij verklaart daarbij dat hij nog twee of drie andere banken in den omtrek van Malta weet. Indien deze even goed zijn als degeen die men reeds heeft outdekt, zal Malta daaruit groote voordeelen trekken. De bevolking is ijverig genoeg maar arm. In het eerst zal men do Maltezers moeten laten onderrigteu door Napelsche visscliersdie de kunst verstaan, maar zij zullen spoedig leeren. De gou verneur en eenige anderen zouden de bank eens gaan bezien. 3fnge5onöKii Jbtuüften. Aan de Itedactie. Lezende de advertentie vau den Heer D. Bakker Bz. in het nummer uwer Oude Zus van Zondag 11., kan ik niet goed begrijpenhoe de Hr. B. alleen en eigener autoriteit zich aldus op den voorgrond durft plaatsen in zake der verkiezingen. Ware zijne naamteekening namens het bestuur eener vereeni- ging geschied, daarover zou geene aanmerking te maken zijn. Maar nu! schijnt het nu niet hoog verwaand, zich zoo danig op den voorgrond te stellen Ik vraag dit aan mijne plaatsgenootenomdat ik de hou ding van den Hr. B. misschien niet wel begrijp en gaarne deswege zou zijn ingelichtomdat ik den llr. B. wien ik en om zijn stand in de. Maatschappij en om zijn talenten en bekwaamheden als Rederijker en vooral als President op de Sociëteit Harmonie, zeer hoog acht, niet gaarne onder verdenking zou zien gebragtals of ZEd. zulk eene groote mate van aanmatiging en eigenwaan zou bezitten. Een bestendig lezer. N. N. vraagt of het uiet beter ware om de tachtig duizend Ned. ponden buskruid (zegge 80,000 Ned tï) die zich in het fort Oostoever bij den ingang dezer gemeente be vindt, bij kleine hoeveelheden te verdeelen in de onder scheidene kruidmagazijnen die alhier bestaan, als wanneer ingeval vau een onvoorziene ramp de uitwerking natuurlijk niet zoo verschrikkelijk zou zijn, dan wanneer die S0,000 kilo in eens mogt ontploffen. Wanneer dit ongeluk ge beurde, dan zou niet alleen deze gemeente in een puinhoop

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 2