op liet leven van den 1'ranscheu keizer, winnen dagelijks veld uit de meer bekend geworden bijzonderheden blijkt, dat voor namelijk do Mazzinisten daarbij de hand in liet spel hebben. En naardien hun leider, Mazzini, tegelijk verschillende samen zweringen heeft beraamd, waaronder er, voor zoover inen heeft kunnen ontdekkendrie om de policie op het dwaalspoor te brengen, spreekt het van zelf dat deze 1111 en dan in de war is gebragt. Men had overigens liet voornemen om op den weg dien de keizerlijke stoet den 15 zou nemen, eenige helsche ma chines te laten springen. Ofschoon reeds vele Italianen in hechtenis zijn genomen, tracht men nog zeer veel anderen op te sporen. De verzamelplaats der zaamgezworoneu was, naar men zegt, het noordelijk stadje Cassel, doch thans heeft de policie geen spoor meer daarvan kunnen ontdekken, in weerwil op alle te Parijs aankomende treinen een uiterst streng toezigt wordt gehoudenen de indemniteit der, geruimen tijd in de wachtkamers opgesloten reizigers en vreemdelin gen eerst moet zijn geconstateerd. Tengevolge van een en ander heerscht tc Parijs eene buitengewone ongerustheid. Opmerkelijk is het, met het oog op een en ander, de waakzaamheid der polieic te Compiègnedie zoo volkomen mogelijk moet zijn, dank zij vooral den buitengewonen ijver van de zoogenaamde corses, namelijk de keizerlijke garde, die dag en nacht voor den keizer zorgvuldig waakt. Niet temin geschiedt dit geheel onmerkbaar om den keizer niet te storen of te ontstemmen. De corses vormen een corps van 200 man, allen mannen van ijzer en 3taal, van onkreukbare trouw, die hun goed en bloed voor den keizer zoudeu veil hebben, doch daarvoor ook zeer ruim uit Z. M. private kas worden bezoldigd. De dage- lijksche gewone dienst bestaat uit 50 man, doch bij bijzon dere gelegenheden, b. v. wanneer de keizer op de jagtgaat, is het geheele corps onder de wapenen en loopt het bosch overal af, dat echter reeds vooraf door de gendarmerie in alle rigtingen is doorkruist en onderzocht. Indien de keizer zich naar de opera begeeftwordt hij evenzeer door zijne getrouwen bewaakt, die men in de cou loirs aan hunne witte das, hun zwarten rok en baard ligt kan herkennen. Gedurende de voorstelling zelve, zitten zij in de 3de en 4de loges van het tooneel af over den keizer. Al deze voorzorgsmaatregelen te Compiègne, geven echter aan de feesten en vermakelijkheden aldaareen zekeren dwang en ongerustheid. In eene brochure van prins Napoleonkomt een brief voordie prins (thans keizer) Napoleon Louis Bonaparte in 1831, tijdens den opstand van de Itomagna, aan paus Gre- gorius schreef. Men leest o. a. daarin liet volgende//Men wil, naar het schijnt, ten stelligste de scheiding van de wereldlijke en geestelijke igagt. Maar uien bemint uwe hei ligheid en men gelooft algemeen dat gij gereed zult zijn te ïtome te blijvenmet al uwe schattenmet uwe zusters, met het Vaticaanen dat er eene voorloopige regering voor de wereldsche zaken worde georganiseerd. Ik kan u verzekeren dat de meesteja zelfs de minst gematigde jongelieden heb ben gezegd, dat wanneer Gregorius XVI van de wereld lijke magt afziet, zij hem zullen aanbiddendat zij de sterkste steunpilaren willen zijn van de door een grooten paus gezuiverde godsdienst, die tot grondslag heeft het liberaalste boek, dat er bestaat, het heilig evangelie." Te Turijn is het gerucht in omloop dat onder de papieren van koning Otto voor hem zeer compromitterende stukken betreffende den Krimoorlog gevonden zijn. Naar Parijs en Londen opgezonden, hebben zij, zegt men, alle sympathie die nog voor hem bestondten volle vernietigd. Er heeft een duel plaats gehad tusschen een van Gari baldi's officieren en den directeur der Discussione, wegens beweerde beleediging van Garibaldi. Nadat driemalen van beide zijden zonder gevolg geschoten wasverklaarden de secondanten de zaak voor afgedaan. De Paus laat zich een graf bouwen in de St. Maria- Maggiorc-kcrken gaat gedurig eens zienhoever men er mede gevorderd is. 1TIE *JYTS TIJ~DTlT 3- 3 1T. Helder, Nicuwediep AYillcmsoord, enz. 25 November 1S62. De hier grootendecls aangespoelde lading, bestaande uit ongeveer 800 balken, van het op de Haaks verbrijzelde Noordsche brikschip Gauslaheeft gisteren in publieke veiling ƒ3,218.50 opgebragt. Bij het alhier in garnizoen liggende le battaillon van het 7" rcg. infanterie, heeft zich door eenige korporaals en soldaten een tooneelgezelschap geformeerd. In de kazerne in het fort Erfprins zal Zondag a. 3. de eerste voorstelling wor den gegevenbestaande 111De Dronkaardtooneelspel in 3 bedrijven; 11a hetzelve: lFat liet lot niet doet, tooneelspel in 1 bedrijf; de aanvang is des avonds ten 5j uur. Het état-majoor van Zr. Ms. schroefstoomschip Cor- iielis Dirks is zamengesteld als volgt: luit. ter zee lc kl. A. W. de liuijter van Steveninck, commandant; luit. ter zee lc kl. J. M. Broers, 1° officierluit. ter zee 2de kl. A. G. M. van Einde en J. J. le Eerre de Moutigny; adelborsten Istc kl. E. J. Beekman, II. Schotborg en E. G. van Em- deu; oflic. van gez. 2de kl. J. B. Coomans de Ruyteroffic. van adm. 3de kl. W. lv. Lenting en ^scheepsklerk J. J. van den Berge. Op Dingsdag den 2 December 1862 zal voor het Pro vinciaal Geregtshof in Noordhollaudtcregtstaau K. K., burgemeester van Urk en zijne schoonzuster J. H.vroed vrouw aldaar, en wel dat zij in onderling overleg in Octo- ber 1856 te Eukliuizen of te Urk in eene aanvrage van betaling dd. IS Sept. (10 Oct. 1S56 van wege het Depar tement van Binnenlaudsche Zaken uitgegeven ten behoeve van wijlen J. Asma te Urk, wegens den eersten termijn der aaunemingssom ad f 15,725 van gedane rijkswerken op Schokland in 1856), waarbij de lu beschuldigde belangheb bende was en die aan hem als burgemeester van Urk door den Commissaris des Kouings in deze provincie, was toegezonden ter uitkeering aan den belanghebbende, hebben nagemaakt, de eerste de handteekening van K. J. Post en de tweede die van Jannetje Asmadiens huisvrouw, welke beide personen als erfgenamen van den overledenen J. Asma, dit stuk moesten onderteekenen, ten einde de gelden er op verschuldigd ad ƒ7862.50 te kunnen ontvan gen de eerste beschuldigde bovendien ter zake van zich op 22 Oct. 1856 te Hoorn, met die van de valsche hand- teekeningen voorziene aanvrage vervoegd te hebben bij den betaalmeester en de gelden te hebben ontvangen en der halve de beide beschuldigden aau valschheid in een authen tiek geschrift door den eersten als ambtenaar in eene ver- xigting tot zijnen post bchoorende gepleegd en bovendien van het des'bewust gebruik maken van het door hem ver- valschte geschrift. De beschuldigden zullen worden bijge staan door den advocaat Mr. A. S. van Nierop. Naar aanleiding van de verscheidene in omloop ge komen valsche geruchten, deelt de directie der Algemeene Brandwaarborg- en Verzekering-MaatschAppij Ultrajectum te Zeyst, in dato 10 dezer, mede, dat de, op het oogenblik der voorgevallene veranderingen in het bestuur dezer Maat- cchappijin omloop zijnde wisselsallen teruggetrokken zijn terwijlzooals haar bekend geworden isde voor eigene rekening des heeren D. E. Liefrink loopende wisselsmeer malen aangeduid als door de Maatschappij Ultrajectum, te betalen, waarschijnlijk volgens eene andere, in het geheel genoemde Maatschappij niet aangaande, wijzezullen gere geld worden. Ten slotte deelt zij nog mede, met betrekking op de circulaire van de maand Mei, over de tot einde Maart des loopenden jaars verkregene resultaten der Maatschappijdat sedert dien tijd aan preiniën eene som van ƒ709,917.00 geboekt is, terwijl in hetzelfde tijdsverloop aan brandscha den eene som van 40S,647.00 aangemeld is, en dat het geheele vcrzekeringskapitaal eene hoogte van ƒ284,950,860.00 bereikt heeft. Do meid, die in der tijd te Vlissingen eene porte feuille mot f 9000 vond en zich toeeigende, ofschoon zij wist dat dezelve toebehoorde aan den heer de Geer, te Gorkum, is door het hof van Zeeland tot 2 jaar, haar moeder, die het houden der som heeft aangeraden en de papieren in België heeft ingewisseldtot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. In de vorige weck heeft in de gemeente Eerbeekjeen moord plaats gehad. Een strooperdie op den uitkijk stond om ecnig wild te schieten, ziet iemand naderen, die hij voor een jagtopzieuer hield. Hij legt op hem aan en schiet hem dood, terwijl het daarna bleek dat de vermeende opziener een landbouwer was. De beschuldigde is reeds naar Arnhem overgebragt. Bij den metselaarsvvedstrijd door de vereeniging n Welen en Werkente Haarlem gehouden zijn op voordragt van de commissie van beoordeelingbestaande uit de heeren W. van Door en C. K. de Geus, de prijzen en premiën aan de bekroonde werklieden uitgereikt. Bij den wedstrijd voor vlugwerkers in het opmetselen van éénsteens muurvak van ongeveer 2 ellen lengte en 1 el hoogte, is de prijs van f10 behaald door G. Star, van Leiden: de premie van f5 bij gelijke verdiensten door AV. Hazenberg cn E. Wasmeijer, beide van Amsterdam. Bij den wedstrijd voor netwerkers, het opmetselen van een éénsteens boog van 0.75 el door snede, van hardgraauwe Rijusteen, is de prijs f15 aan Klaas Hendriks en de premie i» f10 aan Jan Hendriks, beide van Amsterdam, toegekend. De tijd door de vlug werkers besteed was 90, 101, 107 minuten, enz., die der netwerkers 120, 130, 162, enz. Van het voegen is bij de laatsten wegens het gevorderd uur afgezien. Tc Verviers heeft zekere Hardy, een werkmanwiens vrouw in ongeoorloofde betrekkingen met zekeren Piette, een schilder, stond, dezen in deu nacht, na voorgewend

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 2