IIET IIONDEN HOSPITAAL Camp. In den afgeloopen zomer vereerde Z. M. de Koning den lieer del Campo met een bezoek en bezigtigde alles met belangstelling; de polder werd dan ook ter cere van Z. M. den Willemspolder genoemd. De Heer Leclanche uit Parijs, een scheikundige aldaar, heeft een zak-uurwerk uitgevonden, dat in een glazen-buisje met kwik gevuld bestaat, en gedurende een half etmaal loopt zonder dat men het op nieuw behoeft op te winden. Dit uurwerk, hoofdzakelijk voor de mindere klasse bestemd, kost niet meer dan 1 fr. 45 et. en zal spoedig algemeen in den handel gebragt worden. Tot de vreemdsoortigste plannen voor de oprigting van een gedenkteeken voor wijlen prins Albert behoort dat der heeren A. en G. Thompson, hetwelk te Glasgow eenigen bijval schijnt te vinden, en het stichten van een gebouw volgens het model des tempel van Theseus te Athene ten doel heeft, in het midden waarvan het standbeeld van den prins opgerigt zou worden. De heer D. liep dezer dagen vrij hard op den bou levard Montparnasse toen hij eensklaps iemand achter zich hoorde roepen: //Loop zoo hard niet, mijnheer Derthier! loop zoo zoo hard nietHij keerde zich om en zag een, heer en een jong meisjedie op hem kwamen aanloopen. Toen zij bij hem warenzeide hij//Mijnheer, ik heet geen Ber thier." //Ik zie thans, dat ik mij in den persoon vergist heb; gij gelijkt sprekend op mijn vriend Berthier. Neem het mij niet kwalijk u te hebben opgehouden." Gedurende dit korte gesprek had het meisje hevig snikkend bij hen gestaan. De heer D. vraagde, wat haar scheelde, waarop de heer, die met haar was, antwoordde: //Ik heet Y. en was vroeger juwelier, ik woon thans te Versailles. De vader van dit meisje was een mijner beste werklieden en heeft in zijn ledigen tijd eene broche vervaardigd, die zeer schoon is. Hij is echter achteruit geraakt en heeft zijn dochtertje uitgezonden om de broche te verkoopentoen ik haar bij toeval ontmoette. Zij biedt mij het kleinood voor 50 frs., een derde der waarde, aan, doch ik heb geen geld genoeg bij mij en de nood van het huisgezin is zoo nijpend, dat het niet wachten kan tot dat ik van Vcrsaille ben terugge keerd. Ik was dus zeer blijde, toen ik in u mijn vriend Berthier meende te herkennen, want ik zou hem om geld gevraagd hebben. Wanneer gij echter de goedheid wilt heb ben de broche te koopen, dan bewijst gij een goede dienst aan een braaf huisgezin". De heer D. bekeek de broche, die werkelijk zeer schoon was en kocht die voor 50 francs. Hij deed haar aan zijne vrouw ten geschenke, doch deze had eenig wantrouwen en liet het geschenk taxeren; het gevolg wasdat zij tot de kennis kwamdat het nog geen vijf francs waard was. Een zekere Carter, vroeger schoorsteenveger, die ge woon is in de geringste woningen van Londen door te dringen heeft onlangs bijceukomsten van wonderlijken aard gehouden. Op zekeren dag heeft hij 400 brievenbestellers uitgenoodigd, om bij hem thee te drinken. Den vorigen dag had hij op dezelfde wijze 300 policiedienaars met vele van hunne vrou wen en kinderen uitgenoodigd. Eenige weken te voren had hij eenige honderden schoorsteenvegers gehad en den volgen den dag even zooveel fruitverkoopersdoch deze schenen eenige oogenblikken zijn krachten te boven te gaan. Hun inkomen in de zaal was gelijk aan een storm en het ge weld, dat zij maakten, was waarlijk schrikbarend. Zij be gonnen met hunne toejuichingen te trillen en toen de heer Carter een poging deed om stilte te verkrijgen, ten einde een gebed te doen voor den maaltijd, beantwoordden zij dit met een handgeklap en met het houden van hunne hoe den op het hoofd; zij zagen hem aan alsof zij volstrekt niet begrepen wat hij zeggen wilde. De heer Carter ver klaart: //Ik ben wel gewoon geworden aan het leven te Lon den maar ik kon mij toch geen zoo laag gezonken bevol king voorstellen. Zij schenen niet te vermoeden dat zij een ziel hadden eu de meeste hunner hadden niet alleen nooit gebeden maar haddengeloof iknooit een gebed gehoord. De eigenlijke maaltijd ging alle beschrijving te boven; zij aten als wilden eu vulden hunne zakken." De heer Carter stelt zich voor deze bijeenkomsten voort te zet ten, voor wier leiding hij eene bijzondere geschiktheid heeft. Daar hij zelf handwerksman is geweest, kan hij hen verstaan en weet hij zich den weg tot hun hart te banen. IN LONDEN. De weldaden der menschcn strekken zich thans zooverre uit, dat men in Londen een hospitaal voor honden heeft op- gerif *an het hoofd dezer weldadige inrigting staan vijf patn waarbij eene weduwe van een regter eu eene //Eiglit hou"; dus eene //werkelijke" Lady. liet eöy staat uit zeven dames waarbij slechts eene oude vrije eu vijf heeren, waarbij een land- eu een zeekapitein eh geestelijke die tevens de functie van secretaris en thesaiy waarneemt. Dc inrigting is geplaatst in eene achterbuurt bestaat uit ecu stal, die in afdeelingen verdeeld is, waan zich de honden bevinden. Menig houd die uitgeteerd van den honger en ziek op straat gevonden is, heeft hier een veilig toevlugtsoord gevonden. Het gezelschap dezer honden is nog al gemengd. Het gros bestaat uit de gewone straat honden. De fijne soorten zijn afgezonderd. Het comité geeft alle honden aan hunne regtmatige eigenaars terug, vraagt alleen eene kleine gift voor de inrigting. Honden die door hunne meesters niet terug gevraagd worden, geeft men ten geschenke. Om het stelen van honden tegen te gaan, geeft men dezulken die honden aan de inrigting bren gen, niet de minste belooning. ^ugQonüeii. Mijnheer de Redacteur! Met de opname van het onderstaaude zult gij eenige vrienden van openbaarheid verpligten. Even als zoo vele jaren, heb ik mijnen naam weder opgegeven 0111 die in een der couranten te plaatsenouder de zoogouaamdc zegeuwenschersen ook even zoo heb ik de 50 centen weer geoiferd. Doch toen ik 't gedaan had begreep ik toch mij tot eene dwaasheid te hebben geleend. "Wat bctcc- kent die naamlijst wel; wanneer ik die straks ter hand neem, dan denk ik immers niet aan al dieu zegen die mij uit zoo veel namen tegenstroom! maar dan zeg ik zoo onder liet lezen daar heb je Piet ook alwel ja Klaas moet ook mcê doen, waarom niet; vervolgens onder vrienden maakt men zich eens vrolijk over dc dikwijls zotte combinatie van namenbe roepentitels, enz. en over liet zotte gezelschap waar men dikwijlstussclien komt te staan, en daarvoor zijn de 50 centen weggeworpen. „Neen! neen!" roept men van alle kanten niet weggeworpenliet is teu voordeclc van dc Algemeeuc Armen en 's jaarlijks heelt er eene extra uitdccliiig plaats van die gelden gecombineerd met andere giften en opbrengsten." Juist tegen die combinatie daar ben ik nog het meeste tegendat is iets dat mij dc rekening duister maakt, en gaarne zou ik van die heeren die zich met die zaak belasten willen zien dat zij eene heldere duidelijke rekening gaven. Ik kan nu wel tellen hoeveel namen er op die lijst voorkomenmaar wanneer ik er 300 tel wordt er dan ƒ150gestort ik betwijfel liet zeer cu toch kon liet zoo ziju want onkosten behoeft men niet tc makeneen ieder geelt zijn naam aan een der bekende adresscu op, met bijbetaling van 50 centen; dat die heeren zich de verdere moeite getroosten uit liefde tot het doel is huiten alle bedenking, zij zullen dus volgaarne eene openlijke verantwoording willen doen wie zal er dan tegen zijn Ik hoop dat er aan mijn billijk verzoek voldaan zal worden want ik niet alleen maar gczanicntlijk met eenige vrienden die vvclligt van mcer- deren gevolgd zullen worden verlangen wij dat onze giften tot liet doel zullen aangewend worden tot welker bestemming zij gevraagd worden. E11 dc openbare vermelding stellen wij lot voorwaarde voor ccuc deelneming in het vervolg. Z. Onderstaande copie is ons toegezonden met verzoek tot plaatsing. Aan de Eerste Kamer der Statcn-Gcueraal. Edclmogeude Heeren MctJ-gepaste» eerbied hebben wij de eer, Buijsman J. c. s.UEd, Mo- genden aan te biedenecu gedrukt exemplaar van een adies op 5 dezer aan de Tweede Kamer ingezondenhoudende bedenkingen tegen dc Noord zee haven, van bet kauaal door Holland op zijn smalst. liet is een treurig verschijnselniet aan den cisch des tijds beantwoor dende dat dc aanneming van het wetsontwerp door de Tweede Kamer op dusdanige wijze als uu heeft plaats geluid, is verkregen; de Grondwet loch waarborgt der vertegenwoordiging, vrije behandeling en stemming, dit kan niet bestaan waunccr men voor het eene moet stemmen om het andere te doen doorgaan(door beide wetsontwerpen der waterwegen tot een tc brengen is dit geschied.) Wij beamen zoodanige politiek niet. Kan dc op deze wijze verkregene meer derheid beschouwd wordenals uitdrukkende dc ware stemming der ver tegenwoordigers Wij vragen UEd. Mogende of dit geen donkere schaduw werpt op dc heldere ministriccle geschiedenis des heeren Thorbeckc Zaandam 21 Dcc. 1862. 't welk doende J. Buijsman c. s. M A li K TBERIGTE SGIIAGEN 24 December. Magere Gelde Koeijeu f 80 a 110. Vette Gelde Kocijen f 1 GO u 200. 12 Nuchtere Kalveren f 6 a 9. 180 Magere Schapen f 18 a 23. 260 Overhouders f14 a 22. 17 Magere Varkens f 10 a 18. 44- Biggen f3 ii 6. Konijnen 20 a 40 ets. Kippen 30 a 75 ets. Eenden 40 u 60 ets. Duiven 10 a 15 ets. Ganzen 11.50 a 1.75 Zwanen 1* 3.75 a 4.25. Boter 72£ cis. per kop of fO.96^ per Ned. f§. Kaas 25 a 30 ets per Ned. Kip-Eijercn f3.50 per 100 stuks. PURMERENDE 23 December. Aangevoerd 95 Runderen. Handel flaauw. 12 Paarden. 58 Vette Kalve ren. Handel stugde prijs is gebleven van 50 tot 70 et. per ned. 38 Nuchtere Kalveren. Prijs: van f8.tot 17.per stuk. Handel vlug. 71 Vette Varkens. De prijs was van 41 tot 49 ct. per Ned. (g de handel matig vlug. 5 Magere Varkens van f9 tot 14, en 112 Biggen van f3.tot 6.per stuk. Handel stug. 498 Schapen cu Lam meren. Handel vlug. 560 Ganzen i' 1.75 tot f2.00, 210 Zwanen f 4.50 a 4.75. Boter. Van t'0.90 tot per Ned. Middenprijs f 0.95. Kip-Eijercn f 4.50 per 100 stuks. Kaas. Aangevoerd 89 Stapels Kleine eu 19 Stapels Middclb.j^ Hoogste markt Kleine f28.50. Middelbare f31.50 per 50 Ned. f§. Gepasseerde» Dingsdag ziju ter waag gewogen 79 Stapels Kaas, wegende 20G88 Ned. f§dc hoogste prijs was voor Kleine f 28.50. 1 Stapel 1 28.75. Middelbare f31.50. Aangevoerd 1014 Ned. \B Boter.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 3