MMEIIUIKS SIM M GEMBM IIFi.DEIl. 3Jngc5onbcn ^tuftücn. SELF-GOVERNMENT. BURGERLIJKE STA\D ÜER MARKEN. ADVERTENTIE N. alO Centen per regel. r uitgekomen, mogen wij allen, die belang stellen in deze ongelukkige zaak aanbevelen. Uit Zwolle meldt men, dat de regterlijke rnagt zich naar Wanneperveen heeft begeven tot het doen van onder zoek naar een diefstaldie, naar vermoeden door den broeder van den bestolene moet gepleegd zijn. De bestolene was met zijn geheele gezin bij zijn broeder, zoodat het huis ledig was, en de dief vrij spel had. De burgemeester ver moedde dadelijk, dat de broeder de dief was, maar toen hij tot onderzoek zieh tot hem begaf werd hein de toegang met geweld belet. Eer de justitie uit Zwolle was gearriveerdwas er gelegenheid genoeg, om het gestolene ten deele weg te maken; althans liet kistje, waarin f500 aan geld was ge legd, en dat de bestolene op eene geheime plaats verborgen had, is later met den inhoud in eene sloot bij de woning des broeders gevondener was ook eene zak met f 50 a 60 ontstolen, inaar daarvan zal niet veel meer zijn teregt te te brengen. Kostbaarheden waren uit het kabinetwaarin de zak lag, niet medegenomen, ofschoon die voor de hand lagen. Het Handels- en Effectenblad zalvolgens eene ver spreide circulaire, voortaan slechts eenmaal per week het licht zienen dat wel uithoofde de uitgever er tot heden niet in geslaagd is de leiding van dat blad aan bekwame handen toe te vertrouwen. Men leest in het Dagblad van Zuidholland en 's Cra- venhage van heden, het navolgende: Onder het afdrukken van dit nommer, deelt men ons den inhoud mede van een telegrrm, over St. Petersburg ont vangen, blijkens hetwelk de nieuw benoemde Koning George I van GriekenlandAthene zou hebben verlaten, inziende dat hij niet in staat was aan den verwarden toestand in dat land een einde te maken. Het noorden van Engeland wordt tegenwoordig met zware sneeuwstormen bezocht. De landlieden aldaar voorspel len een strengen winter en hebben zieh daarom van meer veevoeder voorzien dan vroeger; zij en andere deskundigen meenen, dat een reeks van zware winters is begonnen, die van tijd tot tijd Wederkeert. Zou het niet mogelijk zijn, de ongelukkigendie door het ontstaan van brand in hunne woning of bij hunne buren, in gevaar'geraken, geheel of gedeeltelijk van hunne bezittingen beroofd te worden, ten minste te vrijwaren tegen de hebzucht en oneerlijkheid van menschen, die in het ongeluk van anderen een middel zien tot eigen voordeel! Deze vraag kwam hij mij op toen ik hoorde datniette genstaande het huisbewoond door den horologiemaker Setteur bij den laatsten brand gelukkig verschoond is geblevenhij toch veel van zijnen inboedel en de hem toevertrouwde uur werken mist zelfs is mij ter oore gekomen dat er met geweld beproefd is om den manufactuurwinkel vandegezust. v. Kelck- hoven binnen te dringenom dien leeg te dragen onder voor wendsel dat de brand tot daar zou overslaan (NB)doch ge lukkig is die poging met geweld gekeerd. Schande over degenen, die zich aan dergelijke laagheden schuldig maken, zij verdienen den naam van mensch niet. Zulke euveldaden geheel te beletten is misschien niet wel mogelijkmaar toch wel grootendeels. Ziehier mijn gevoelen op welke wijze. Een veertig- of zestigtal of meerderendie het goede willen van de welgestelde burgers dezer gemeente, verbinden zich om op het eerste gerucht van brand naar de plaats van het onheil te snellen om het toezigt op de berging dor meubelen enz. te houden Daartoe wordt ter weerszijde van het brandende gebouw Koor hen de straat ter lengte van 10 a 12 huizen afgezet, en Fin die ruimte alles geborgen wat uit het brandende perceel kof uit de belendende huizen gei ed wordt. Deze vereeniging wordt door de bevoegde magt in de ge steente als zoodanig erkend en van een zigtbaar onderschei- dingsteeken voorzien, eene medaille, een lint of iets dergelijks, dat ieder steeds in den zak draagt, om bij voorkomende ge legenheid dadelijk bij de hand te hebbenterwijl hun de bevoegdheid wordt gegeven om zoo noodig de politie ter as sistentie te gebruiken. Er zijn gemeenten in ons vaderland waar dergelijke veree niging bestaat, en met vrucht werkt, en dit heeft mij doen hesluitenbovenstaand denkbeeld door enkele trekken publiek te makenteneinde daarop de aandacht te vestigenin de hoop het tot iets-goeds in deze aangelegenheid moge leiden. B. L. VRIES. Correspondentie. Het schrijvenonderteekend«Uw bestendige lezers R. T. en V." is ons zeer vereerend als blijk van groote belangstel ling in ons blad. Wij verzoeken den inzender zeer beleefd ons zijn naam bekend te maken. Op de voorwaarden, die onze bestendige lezers zoo herhaaldelijk in onze Correspondentiën kunnen vinden en nog onlangs in No. 268, zijn wij geneden het artikel op te nemen en zullen het beantwoorden. Ook om andere redenendie wij hier niet publiek kunnen maken, doch die waarschijnlijk tot de ontdekking van een feit kunnen leiden, ware het Wenschelijk dat de inzender of inzenders ons in de gelegenheid wilden stellen tot eene persoonlijke kennis making. Het artikeltje van H. te A. zal waarschijnlijk in het vol gend nommer worden opgenomen. Hij oefene nog een paar dagen geduld en ook zijn schrijven zal beantwoord worden. Van 25 December 1863 tot 1 Januari] 1864. ONDERTROUWD Geene. GEHUWD: Geene. BEVALLENG. Pot geb. Bot D. J. Siersema geb. Boomgaard Z. C. Janzen geb. Dekker Z. A. Brands geb. Rab Z. W. R. van Aalst geb. Suring Z. A. M. Moorman geb. Janzen Z. H. Abbenes geb. Noot D. OVERLEDENS. Grootkerk 28 maanden. K. Barber 43 jaren. L. Bruin 4 maanden. - N. Spigt 21 jaren. J. Dienaar 6 jaren. De Redactie onderschrijft niet altoos de gevoelens der inzenders. Aan Redacteur en Uitgever van Helder s Nieuwe Courantin antwoord op hunne Nieuwjaarsgroet. Uw vierjarig blad blijve huldigen: eerbied voor de Grond wet en liefde voor Oranje en het dierbaar Vaderland. Het verdedige met energie de ontwikkeling van het industri eelpolitiek, humanisch en godsdienstig leven, tegen domheid onverschilligheid en egoïsme en werke in ruimen kring in mil- denin echt liberalen geest, ter bevordering van kennis be schavingvaderlandsliefde en eerbied voor de teederste belangen des levens. De critiek op *t publiek terrein zij een scherp zwaard, gewet met de steeu der waarheid en wijsheid; en openbare zich in een onpartijdig en humanischdus een libe raal karakter. Zóó vinde het Nieuwe blad. van den Helder bescherming ^n eenqiELDER hoofd, en zijn helder en keurig kleed blijve eene uitwendige aanbeveling voor inwendige deugden. A. K. Van 22 November 30 December. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Geene. BEVALLENJannetje Stoker geb. Zeeman D. Lijsje de Waart geb. de Graaff D. Trijntje Appel geb. de AVaart Z. Lobberig van Altena geb. Taanman D. OVERLEDENMensje Molenaar oud 69 jaren. Klaas Teerhuis oud 43 jaren en Jan Teerhuis oud 33 jaren, over leden bij Elburg. Beurs Lager. TELEGRAM. Heden Dingsdagden 5 Januarij 1864. EFFECTEN. Londen Hooger. Parijs Weinig variatie. Wi'.enen Berlijn Frankfort AMSTERDAM namiddag 4 uur. Metalliek (oude) Vereenigde Staten van Noord-Amerika Vereenigde Staten 5°/0 Russische Spoorweg-Aandeelen 5°/0 Blaauwe Grieken 3°/0 Mexico H°/o uitgestelde afgestempelde Grenada Hectaren Grenada Land-Certificaten Ct. 6°/0 Turken 5°/o 5°/o 6°/o 2Venezuela Eeuador Laudwarrants 56 66$ 70» 23i- 36' 7 o 451 23# 0/ I 0 Vrijdag 8 Januarij vertrekt van hier de Oost- Indische landmail via Marseille. Ontvingen wij gisteren liet treurig berigt van het overlijden van onzen Vader, heden ontvingen wij de tijding ook van het overlijden onzer Moeder, ALLMUTH CATHARINA SCHLÜTER, geb. ONNEKEN, in den ouderdom van 77 jaren. JVienwediep, 31 December 1863. H. D. SCHLüTER, A. H. SCHLüTER—KNOTTNERUS.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1864 | | pagina 3