TELEGRAM. IMFC Naar 't Hoogduitschdoor Yekxjal Jk. (Vervolg en slot van N°. 2S9.) «En gij durft het duel werkelijk tegen eenen vijand als Vignole aannemen «Met het grootste genoegen." «Hebt gij manskleederen?" «Met behulp mijner vriendin, Karel's dochter, op wiens gebied het gevecht zal plaats hebben, zal het mij niet moeije- lijk vallenze te krijgen." «Welnuvolg mij dan ginds in de herberg en geef mij een bewijs dat ge voor mij in zult staan. Ik daarentegen zal u een brief geven waarin ik mijne tegenpartij verzoek, wegens mijn plotseling vertrek naar Parijs, den plaatsvervanger aan te nemen." Souson sprong op haar paard en begeleidde den ruiter naar de herberg. Nadat brief en bewijs gewisseld waren, ijlde Souson naar Karel's landgoed. Toen de lord met zijne dochter aankwam, werden zij door Louson ontvangen. Alice ging naar het voor haar bestemde vertrek. Wij zullen ons onmiddelijk naar het strijdperk begeven. Hier waren reeds sir Mortimer, Vignole en de secondant van den Duitscher. Eenige oogenblikken later kwam de gast heer met Alice en een jongeling dien hij aan de aanwezigen als den plaatsvervanger van den Duitscher bekend maakte. Tegelijkertijd las hij den verontscliuldigingsbrief voorwaarin geschreven stond, dat de afgezant heden morgen door zijnen heer geroepen wasdat hij echter aannamzoo de heeren met zijnen plaatsvervanger geen genoegen namen, later zelf de zaak waar te nemen. «Ilij is bang, zei de Italiaan. «Dat is hij niet, antwoordde Karei; hij durft tegen vijf man te strijden." Thans traden de heeren voor en vroegen signor Vignole wien hij zoude kiezen. Deze bezag de, in vergelijking van zijnen sterk gespierdenreusachtigen vijandtengere gedaante en sprak: «dat het lot beslisse!" Louson zat naast Mortimer, zij was in manskleederen. De toenmaals in zwang zijnde pruik en een valsche baard hadden haar onkenbaar gemaakt. Het lot bestemde haar als Mortimer's tegenpartij. De spaansche afgezant stond als selieidsregter op eene marmeren trap en naast hem de maar schalk met eenen staf in de handenwaarmede het teeken gegeven zoude worden, wanneer de strijd moest ophouden Uit Vignoles arm kwam het eerst bloed, een slag met den staf en de degens waren in rust. Men scheen het duel als geëindigd te beschouwen, doch eenige oogenblikken daarna stond Mortimer weder op't strijdperk, Souson tegenover hem. De laatste vergenoegde zich Mortimers degen handig af te weren, tot zij eindelijk het wapen van hare tegenpartij aan stukken sloeg. Mortimers gelaat werd vuurrood, zijne oogen vonkelden en woedend riep hij uit: «Arglistige knaap! Se condant geef mij een anderen degen Souson had echter reeds baard en pruik weggeworpen en sprak«Mijnheer het is slechts eene zwakke vrouw die u ontwapend heeft." Mortimer zonk magteloos op den bodemhij kon de woede, de smart die hem bezielden, niet langer onderdrukken. De Italiaan en de andere heeren omringden de schoone Souson. Zij werd in triomf naar het kasteel gedragenterwijl op het gras, naast den bewusteloozen Mortimer, eene bleeke enge lengedaante knielde en hem door de zoetste woorden en lief kozingen in 't leven trachtte te roepen. Toen hij ontwaakte en Alice herkende, gaf hij een luiden gil en deed eene ont wijkende beweging. Alice trok hem zacht aan 't hart. «Ga, verlaat mijweet gij niet dat ik onteerd ben «In mijne oogen niet Mortimer. Wij kunnen Engeland ver laten, wij zijn rijk en onafhankelijk, kom volg mij." Mortimer schudde treurig het hoofd en was naauwelijks in staat op te staan. Daar kwam Alice's vader met twee die naren. «Draag dezen heer in mijn rijtuigwij zullen onmid delijk vertrekkenzeide hij Dit bevel werd onmiddelijk ten uitvoer gebragt en spoedig had men het kasteel van den lord bereikt. Men moest Mor timer te bed brengen. Een zware koorts tastte hem aan. Alice waakte echter zorgvuldig voor haren schatvoor haar alles. Zij had zelfs geen tijd hare nicht te ziendie reeds den volgenden dag met Vignole kwam en de toestemming van den lord voor hunne verbindtenis vroeg. De lord gaf deze onmiddelijk en daar de afgezant vertrekken moestwerd het huwelijk reeds eenige dagen daarna in de kupel van El- ginstone's kasteel voltrokken. Souson verliet Engeland en hare bloedverwanten voor altijd. Met angstige spanning luisterde Alice naar de fantasiën van den ziekenof ze welligt eenig grooter belang voor Mis- tress Bottwell zouden verradenmaar ofschoon zij den zaclit- sten zucht trachtte te hooren, vernam zij nimmer eenen an deren naam dan den haren. Zij kon de begeerten niet langer weerstaan een klein kistje te openen, dat voor Mortimer met een brief, door een bediende uit het huis zijns vaders was ge brast. Met bevende hand opende zij het kistje; het bevatte een°kostbaar paarlensnoer. «O," sprak zij, hij heeft haar dit sieraad aangebodenen het trotsche wijf zendt het hem terugIk moet weten wat zij schrijft.Het zegel brak en Alice las: «Gij waart onlangs niet in de gelegenheid met mij over dit sieraad te spreken, en het spijt mij dat het ge heim dat gij ter wille van de jonge dame bewaard wildet hebben, aanleiding tot zulk een treurig misverstand heeft gegeven. Toenmaals had Mr. Bottwell de paarlen nog niet uit Parijs ontvangen; nu ze echter voorhanden zijn, zend ik ze uom u verdere moeite te sparen. De rekening voeg ik hiernevens." De brief viel uit Alice's handen. Het laatste schijnsel van argwaan was verdwenenwant zij herinnerde zichin Mor timers tegenwoordigheid eens gezegd te hebbendat zij hare diamanten slechts aandeedwijl zij eenmaal het eigendom harer moeder geweest warenuit werkelijke liefhebberij zoude zij slechts paarlen dragen. Toen zij nog zoo met den rug tegen het bed stond, riep Mortimer zachtjes haren] naam en zij hoorde duidelijk aan den klank dat hij zulks met vol bewustzijn deed. In eene opwelling van vreugde vloog zij naar de legerstede en las den brief voor. Een glimlach kwam op Mortimers gelaat en toen Alice zeide: «deze paarlen zullen mijn bruidtooisel zijn," drukte hij haar liefkozend aan 't hart. Vier weken later waren zij gehuwd en bevonden zich met hunnen vader op reis naar het vasteland. SI ceswij k-Hol stein en zijn Hertog. (Naar het Hoogduitsch.) Op dit oogenblik, nu de geheele Duitsehe natie de Slees- wijk-Holsteinsche aangelegenheden is toegedaanzullen onze lezers gewis met genoegen eene kleine schildering ontvangen van den mandie door den dood van Erederik de VIIden vorigen hertog van Sleeswijk-Holsteineensklaps een man van gewigt geworden iswij bedoelen den tegenwoordigen hertog Frederik VIII van Sleeswijk-Holstein. Een blik op den levensloop der op den 6 Julij 1829 te Augustenburg geboren hertog Frederik VIII, toont ons, dat de opvoeding van den jongen prins aan goede handen was toevertrouwd; hij werd door den thans in Bazel wonenden professor Stephensen, onderwezen, die zich in de hertogdom men den naam van een goed patriot had verworven. lleeds zeer vroeg werd daardoor de jonge prins met de gedachte vervuld, dat de verbinding der hertogdommen met Denemarken voor de eersten verderfelijk is, en de toenmaals ontvangen indrukken werden bij hem niet uitgewischt. Den 25 Maart 1818 had de jonge prins besloten het ouder lijk huis te verlatenom met zijn broeder de universiteit te Bonn te bezoekentoen de revolutionnaire bewegingenwelke alom zigtbaar werdenhem op aanraden zijner moeder deed besluiten in de rijen zijner dappere landslieden te dienen. Zijn vader hield zich toen te Berlijn bezig met aangelegenhe den de hertogdommen betreffende. De beide prinsen traden dan in dienst bij het Sleeswijk-IIolsteinsche leger. Gedurende de jaren 1818 en 1819 maakte prins Frederik alle veldslagen en gevechten mede, en bij den veldslag te Friedericia, juist opzijn twintigste geboortedag, werd hem zijne sabelscheede door een Deenschen kogel verbrijzeldmen zou daarin het bewijs kunnen vinden dat hij toenmaals het vijandelijk vuur niet vreesde. Ook in het jaar 1850 nam hij aan den slag te Idstedt en het treffen te Missunde een werk dadig deel. Daarna nam hij zijn ontslag en bezocht de uni versiteit te Bonnvanwaar hij na een tweejarige studie iu het Pruisische leger dienst nam. In het jaar 1856 huwde hij, na zijn ontslag genomen te hebben, met prinses Adelheid van Hohenlohe-Langenburg en leefde als majoor a la suite, op zijn slot Dolzig, tot dat do jongste gebeurtenissen hem van daar opriepen. Heclen Vrijdag11 Maart EFFECTEN Lonilen Parijs I lVeeiien Weinig variatie. n Berlijn Frankfort AMSTERDAM. Metalliek (oude) Vereenigde Staten van Noord-Amerika Vereenigde Staten 5"/0 Russische Spoorweg-Aandeelen 5°/0 Blaauwe Grieken 3°/0 Mexico 1-1 °/0 uitgestelde afgestempelde Grenada Hectaren Grenada Land-Certificaten 6°/„ Turken 2°/0 Venezuela 1864. Beurs 5°/o 5°/o 6°/o 551 °/o 641 h 21J- 4.1|- Ct. 471 23 M A E'. KTBEKIGTE IV. PL'RMEEENDE 8 Maart. Kleine Kaas f26.50. Middelbare f28.50. Aangevoerd 25 stapels Kleine Kaas, 7 Middelbare. Boter. Van f 1.05 tot 1.15 per Ned. Gemiddeld f 1.10. per Ned. £g. Aangevoerd 62 llunderen. Handel stug. 54 Vette Kalveren. Handel vlug; de prijs wa3 van 65 tot 85 ets. per Ned. fg. 265 Nuchtere Kalveren. Prijs van f 3 tot 8 per stuk. Handel vlug. 39 Magere Varkens, van f 12 tot 18 en 183 Biggen, van f3.50 tot 6.Handel redelijk vlug.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1864 | | pagina 3