BURGERLIJKE WD DER GEMEENTE BELDEK. TELEGRAM. 3)ngE5nntiEn ^tuftlicn. ADVERTENTIE N. OPROEPING CREDITEUREN. schil vau 16 en 12 kan, dat tusscheu het Hollandsche vee en de koeijen van Z. H. bestondgaf aanleiding tot de op merking, dat voortaan het vee in Holland zou worden ge kocht), den ouderdom, prijs en het voedsel der gemeste kalveren. Z. H. betuigde zijn genoegen over alles wat hij gehoord en gezien had en uitte zijne beste wenschen voor den bloei der stad. Na in de Toelast een dejeuner gebruikt te hebben ver trok hij omstreeks 8 ure over Haarlem naar Amsterdam, op zijn verlangen iu een niet gesloten rijtuig, terwijl hij het kort vertoef te Castricum nog benuttigde, om van de duinen een vergezigt te genieten. Bij aankomst van prins Napoleon te Harlingen, werd Z. K. H. opgewacht door den kommandant van 't garnizoen van Leeuwarden en het gemeentebestuur; de prins reed dadelijk naariiet buitenverblijf van den burgemeester daarna bezocht hij de stad; aan een oud gediende, drager van de St. Helena medaille, reikte de prins eene aanzienlijke gift in geld uit. Daarna vertrok hij naar Leeuwarden. De Limburgsche bladen verzekerendat in September te Maastricht eene zamenkomst tusschen den Koning der Nederlanden en den Koning der Belgen zal plaats hebben. De Nederlandsche Handelmaatschappij zoekt scheeps gelegenheid naar Java voor 150 militairen, waaronder 12 onder-officieren, benevens 4 kajuitpassagiers, te embarkeren 30 dezer. Aanbiedingen worden ingewacht tot 14 April. De Staats-Courant van 9 dezer deelt de voorwaarden mede, waarop de openbare verkoopingen van domeinen van den Staat, voortaan zullen gehouden worden. Bij onderhandsche overeenkomst met het departement van oorlogis door de heeren O. H. Smit en L. II. Koning, te Groningen, aangenomen delevering van 60 paardeu voor het 4de regiment dragonders te Zutphentegen f435 per paard. Het établissement der firma Barry du Barry Co. te Londen, algemeen bekend wegens den verkoop van Revalenta Arabica, is tot den grond toe afgebrand. De laatste berigten uit Stuttgart zijn meer geruststel lend omtrent den gezondheidstoestand des konings van VYur- temberg. Te Brussel wordt tegenwoordig een oud denkbeeld van koning Willem I opgerakeld, daartoe strekkende om van Brussel een zeehaven te makendoor een kanaal te graven regtstreeks van de hoofdstad naar de Schelde. Dit ontwerp, dat iu 1826 grondig is onderzocht en dat toen werd opge geven bij gebreke van genoegzame ondersteuning van de zijde van den handel, is thans bij den Brusselschen handel een punt van levendige belangstelling. Een Engelschman heeft dezer dagen eene weddenschap aangegaan dat hij een uur afstauds volgenderwijs zou afleggen een kwartier gewoon loopende, een kwartier hinkende, een kwartier te paard rijdende en een kwartier in een bootje roeijendeen dat hij dezen togt in den tijd van een kwartier uurs zou volbrengen. Hij heeft zijne weddenschap gewonnen. Aan een particulieren brief uit South-Boston (Amerika) ontleenen wij het volgende: Wat den oorlog aangaatdaar hebben wij Goddank geen last van want waar het tooneel des oorlogs eigenlijk isis van mij zoo verre van daanals dat gij van mij zijt. Want Amerika is een heel groot land; dat u wel weet. Evenwel voelen wij het in sommige zaken, even als waar de oorlog plaats vindtwant daar zijn duizende mannen van ons van daan ten strijde uitgetrokkende meeste zijn vrijwilligersen als er geene vrijwilligers komen dan worden de mannen ge dwongen. Veel geld wordt er betaald om maar vrij willigers te krijgen. Een soldaat die nog voor anderen moet zorgenkan berekenen dat hij wel dertig dollars in eene maand verdient, en dat is niet weinig, dat moet een ieder erkennen. Er is geen land in de wereld dat zoo veel aan soldaten betaalt als tot heden Amerika. Ik heb vernomen dat de manufacturen in Holland zoo duur zijn, maar zij zijn iu Amerika zeker nog duurder. Wit of ongebleekt katoendat wij vroeger gekocht hebben voor 8 of 10 centen een yard, kost thans 40 of 45 centen een yard. Met het Amerikaansche geld en de levensmiddelen is het bijna hetzelfde. Nu kunt gij wel begrijpen hoe het met de duurte van alles gesteld isen dat ontstaat alleen door den oorlog. Daarbij komt nog dat het goud- en zilvergeld meest is ingetrokkendit maakt die specie ontzettend duuren wij hebben thans niet anders dan papieren geld. Daardoor kost een gulden van verzending naar Holland bijna 2 gulden. Vroeger werd geld verzonden a 12i pCt. en thans bijna a 100 pCt. enz. Van 1 8 April 1S64. ONDERTROUWD IIGomcsloodsleerlingoud 26 jaren en A. C. Bakker, oud 25 jaren. H. Kootkarzich noemende en schrijvende H. Kootkcr, grutter, oud 56 jaren, weduwnaar van E. M. Ecfsink en A. J. Wilkensoud 39 jaren. G. Dijker, zcemau oud 25 jaren en M. Mooij oud 23 jaren. GEHUWD J. G. van der Kruijf en A. II. Brakcnhoff. J. J. M. van Eek en A. L. Brugts. J. Dienaar en J. de Vries. J. Klosbak en M. C. Sigerist. W. P. Janssen en C. Wenteler. BEVALLENC. F. M. D. Brutel de la Rivière geb. Broix D. E. J. Heeres D. M. J. J. Gerretsen geb. Bronner Z. M. Engelchor geb. van Brederode Z. M. W. Krul geb. Jacobs D. J. B. Aarsen geb. Bien- hoff Z. M. M. Nulcoop geb. Corino Z. C. Elgershuizen D. T. Paaus geb. Bronner Z. E. J. van Dijl geb. Lamers Z. M. C. Kei- pin geb. Koch Z. A. Bussing geb. Steilberg D. M. Boon geb. Kuiper D. OVERLEDENH. Wartenhorst 9 maanden. J. Griek 22 jaren. J. Coruelisse 33 jaren. Ambtshalve ingeschreven 1 aangespoelde drenkeling. MARKTBËKIGTEN. ALKMAAR 9 April. Aangevoerd 9 Paarden f 20 a 150, 4 Koeijen f125 386 Schapen f7 30, 17 Lammeren f5 a 10, 110 Magere Varkens f 10 a 15, 198 Big gen f5 a 7, Nuchtere Kalveren f2.50 a 5. Boter per kop 60 a 65 ct. HOORN 9 April. 4 mud Tarwe f9, 24 mud Gerst f6.25, 9 mud Haver f5.59 mud Booneu, Bruine f 10.25, Paarden f6.25, '8 mud Erwten, Graauwe f10, op monster verkocht 45 mud Mosterdzaad f 19.20 mud Karweizaad 116.9 Paarden f55 a 230 45 Kalveren f3.50 a 9.120 Schapen f 12 a 22, 109 Varkeus f8 a 17.50, 14 Zeugen f 14 a 43, 330 Bicgen 13.— a 7.— 200 Kippen f 0.50 a 1.35 26000 Kip-Eijeren f2.30 a 2.50, 9500 Eend-Eijeren f2.90 a 3.per 100 stuks, 2420 koppen Boter 45 a 50 ets. per kop. Heden Dingsdag12 April 1864. EFFECTEN Beurs van Londen Parijs Hooger. Berlijn Frankfort AMSTERDAM. Metalliek (oude) Vereenigde Staten van Noord-Amerika Vereenigde Staten 1882 Gecoufedereerden(*) Russische Spoonveg-Aandeelen Blaauwe Grieken S°/0 Mexico H°/o uitgestelde afgestempelde Grenada Hectaren Grenada Land-Certificaten Ct. 6°/,, Turken49||- °/0 2°/0 Venezuela23 Men gelieve dit fonds niet te verwarren met de zoogenaamde ka- toenleening, die te Amsterdam niet, althans zeer weinig, wordt verhan deld doch te Londen plus minus 40 pCt. genoteerd staat. De 8 pCt gecon- federeerden moetennaar men zegtvoortspruiten uit eene leening gedaan door e enige particulieren te Richmonddoch een bij ons bekend Amster- damsch handelshuisheeft een dezer stukken naar Richmond ter verificatie opgezondenwaarop het berigt is ontvangen dat de op dat stuk gestelde handteekeningen ten deele aldaar vooralsnog niet waren ontcijferden de echtheid van sommigen werd betwijfeld. Hieruit mag men afleidendat op de soliditeit vau dat fonds niet veel is te vertrouwenzoo als trouwens de koers reeds aanwijst. (Red.) 5°/» 5°/o 6°/o 8°/o 5°/o 5°/o 59 ,V 62' 121 "I I O 28-1- i 44*. De Redactie onderschrijft niet altoos de gevoelens der imenders. X. heeft met genoegen vernomen, dat door de zich noe mende Vrienden der Waarheidbinnen deze gemeente een fraai gebouw zal worden gesticht; hij verheugt zich dat de gemeente daarmede zal worden verrijkt, wie het sticht is hem tamelijk onverschillig, doch daar het nu de Vrienden der Waarheid zijn die zich zooveel moeite geven en zoo veel daarvoor over hebbenhoopt hij dat ze hem door middel van dit blad ook zullen willen antwoorden op de volgende vraag: Wat is waarheid, met betrekking tot godsdienstige aangelegenheden X. Zaturdag 16 April vertrekt van hier de Oost-Indische landmail via Southampton. Alle degenen, welke iets te vorderen, onder hunne be rusting hebben vanof verschuldigd mogten zijnaan den boedel en de nalatenschap, van den Heer J. L. CRAP HELLINGMAN, laatstelijk Controleur der Gemeente Be lastingen te Helder, aldaar gewoond hebbende en den 27 Maart II. overleden, worden verzocht ten spoedigste, en uiterlijk vóór 20 April a. S., daarvan OPGAVE, AFGIFTE of BETALING te doen ten kantore van den Notaris W. J. H1DDE BOKter standplaats Niemoediep gemeente Helder.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1864 | | pagina 3