BURGERLIJKE STAM 1)111 GEMEENTE TESEL. JUSTITIE. KANTON HELDER. Hellingman, Controleur der gemeente belastingen. Voor ken nisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt bierbij mede dat in eene volgende ver gadering een voorstel zal worden gedaan tot voorziening in de daardoor ontstane vacature. De heer Strootman vraagt op welke wijze tusscheutijds in de dienst wordt voorzien. De Voorzitter antwoord, dat voor B. enW. een der Wet houders zich daarmede heeft belast. cl. Goedkeuring van Gedep. Statenbetreffende aankoop van grond in den Polder. De Voorzitter deelt hierbij mede, dat het opmaken der contracten weinig tijds is uitgesteld tot de meerderjarigheid van een der belanghebbenden. e. Dat bij de jongste opneming der gemeente kas daarin bevonden is 55,263.52 5. Een rekest van eigenaren van perceelen grond in het land, vroeger toebehoord hebbende aan den heer N. Vroon, waarbij volgens art. 4, van een als bijlage daarbij gevoegd koop-contractwordt aangetoonddat de tusschen liggende weg door den heer Vroon als gemeenschappelijk eigendom aan de verschillende koopers is afgestaan. Adressanten bieden aan afstand te doen van bedoelde we gen ten behoeve van de gemeente, op voorwaarde van bestrating voor rekening der gemeente. Zij trachten tevens aan te toonen dat bij eene ordelijke bestrating, in het belang der gemeente de prikkel tot bouwing dan aanmerkelijk zou toenemen. De heer Strootman verzoekt de lezing van genoemd art. 4. Daaraan wordt voldaan. De Voorzitter stelt voor het adres te stellen in handen van de onderhouds-commissieen ziet eenige bezwaren in de voorwaarden van bestrating en ten tweede daarin dat de ge deelten der wegen, gelegen voor de nog onverkochte perceeltjes niet vallen onder het bereik van bedoeld art. 4. De heer v. Strijen is van gevoelen dat de eigenaren over eenkomstig bedoeld art. 4, waarin bepaald is dat de kooper van de perceelen grond niet over de daarvóór gelegen weg op andere wijze moge beschikken, het regt missen om af stand van die grond te doen. De Voorzitter herhaalt ook daarom het adres te willen stellen in handen der onderhouds-commissie. Dienovereen komstig wordt besloten. Bij de algemeene rondvraag vragen de heeren Beeringh Braaksma en van Strijen het woord. De heer Beeringh kwijt zich van eene liem bij het onlangs bijgewoond examen der leerlingen van de industrie-school, op gedragen taakdoor aan den Baad over te brengen den dank van bestuurderenvoor de welwillende hulp en ondersteuning aan die inrigting verleend, waarbij eene gewenschte uitbrei ding is mogelijk gemaakttevens bij voortduring die hulp en ondersteuning inroepende. De heer Braaksma deelt mede, dat hij bij een bezoek in het Gemeente Ziekenhuis, bevonden heeft, dat bij de verple- ping behoefte bestaat aan vrouwelijke hulp. De Voorzitter geeft de verzekering, dat zulks ter kennisse van de commissie van beheer zal worden gebragt. De heer van Strijen deelt mede, ingevolge de in het jaar verslag per plaatselijke schoolcommissie voorkomende klagt, betreffende een schoollokaal in de Nieuwstad hij die school bezocht en de gebreken onderzocht heeftdie hem als zeer gegrond voorkomenle gebrek aan licht en 2e te veel klank in het middengebouw, hij wenschte het oog daarop te vestigen en verbetering te doen aanbrengen. De Voorzitter zegt dat de middelen zullen aangewend wor den ter verbetering; dat echter de verspreiding van geluid in een gebouw geen gebrek maar eene deugd is; dat B. en W. persoonlijk onderzoek hebben ingesteld in die school, tijdens de kinderen zich daarin bevonden en ook wanneer de school ledig was. De heer van Strijen herhaalt dat het geluid dat bij elke beweging veroorzaakt wordtzeer hinderlijk is aan het on derwijs -het onderwijs der eene klasse is belemmerend voor dat van eene andere klassede kinderen worden telkens afge leid en de onderwijzers kunnen de aandacht niet gaande houden. De Voorzitter geeft aan den heer van Strijen de verzekering dat die deugd getemperd zal worden. Daarna wordt de vergadering gesloten. ITÏSTTTTSTIJDIlTGaiT. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 15 April 1864. Na de onlangs plaats gehad hebbende, reorganisatie van het muziekcorps van het Koninklijk Instituut alhier, is door de bevorderde stafmuziekanten en anderen, den ver dienstelijken kapelmeester van dat corps, den heer L. W. Weckesser, eene sierlijke pendule aangeboden, als blijk van erkentelijkheid en achting. Wij vermenen in dit feit een zeer gelukkig verschijnsel te ontdekkenniet alleen ten opzigte van de muziekanten maar ook ten faveure van de ingezetenen dezer gemeente en allen die van tijd tot tijd in de gelegenheid zijn dit gezelschap te hooreu. Hierdoor toch blijkt dat bij de muziekanten onderling en tusschen hen en hunnen chef, een geest van onderlinge zamenwerking en eensgezindheid bestaat, die, het kan niet anders, ook gunstig op hunne uitvoeringen moet influenceren. De afloop der heden op het Raadhuis der gemeente plaats gehad hebbende aanbesteding van Het doen van eenige herstellingen en vernieuwingen, als ook het onderhoud aau de gemeente-gebouwenbruggen enz. is als volgt: Ingekomen zeven inschrijvingbiljetten, als van de heeren: P. Spruit, f4720; M. P. Wallin, f4700; S. Gooien, 4520; W. van der Wooning, f4450; P. Dekker, f4230; Gebr. Korff, f4190; P. Verhey, f4140. De afloop van de op Woensdag jl. alhier bij de Directie der Marine plaats gehad hebbende aanbesteding, is als volgt: Voor het inrigten van het oude dokmachine-gebouw tot ijzermagazijningekomen 11 inschrijvings-biljettenals van de heeren: R. Vos, f4010; S. Gooien, f3990; J. E. Janzen, f 3590; A. Bas, f3547; W. v. d. Wooning, f3500; P. Dekker, f 3425Gebrs. Korff, 3400; P. Verheyf 3348M. E. Wallin, f3300; P. Spruit, f3290. Voor het vernieuwen van een gedeelte beschoeijing langs de binnenhaven op 's rijkswerf: 10 inschrijvings-biljettenals van de heeren: Gebrs. Korff, f 7150; W. v. d. Wooning, f7100; P. Dekker f6830; P. Spruit, f6320; S. Gooien, f6320; M. P. Wallin, f6300; R. Vos, f6295; M. Schouten Az., f5974; J. E. Janzen, f5890; A. Bas, f5549. Gisteren werd aan het Departement van Marine te 's Hage aanbesteed voor de bakkerijen ten behoeve der Ko ninklijke marine, de levering van 10 last Rijn- of Roode tarwe, wegende minstens 77 ponden per mudlOlastZeeuw- sche tarwe, wegende minstens 74 ponden per mud en vijf last Inlandsche of Pruisische rogge, wegende minstens 72 pond per mud. Daarvoor waren acht biljetten ingekomen, en was de minste inschrijver voor alle drie de perceelende heer D. Bakker Bz.alhier, het eerste voor f 243.80, het tweede voor f241.70 en het derde perceel voor f 176.45, alles per last. - Men ontvangt uit Kopenhagen een berigt, dd. Zondag namiddag, houdende dat de Nederlandsche kof Gezinaho- rotheakapt. H. B. de Boer, tevens reeder, groot 66 last, van Pekel-A op de hoogte van het Peerd, door een Deen- schen kruiser is opgebragt, omdat het schip de blokkade heeft verbroken. Men schrijft ons van Wieringen, '14 April: Op den 4den dezer is alhier bevallen de vrouw van een meelmolenaar, van drie welgeschapen kinderen, 2 zoons en 1 dochter; kraamvrouw en kinderen bevinden zich in rede lijken welstand. De heer P. de Heer is benoemd tot gemeente-ontvanger te Schagen. Z. M. heeft op nieuw benoemd tot burgemeester van Amsterdamde heer mr. J. Messchert van Vollenhoven. Tijdens prins Napoleon zich te Leeuwarden bevond heeft hij bij den heer H. Adema, goud- en zilversmid, aan gekocht een zilveren oorijzer, een gouden halssieraad en drie paar dito oorbellen, zoo als zij in Priesland worden gedra gen benevens een zilveren pijpuithaalder van Priesch model. Z. K. II. is Woensdag jl. weder naar Prankrijk teruggekeerd. Van 1 14 April 1864. ONDERTROUWD Dirk Witte boer oud 24 jaren en Antje Zijm end 25 jaren. Pieter Sluismanarbeideroud 25 jaren en Maartje Peperoud 20 jaren. Johannes Hopmanoud 26 jaren en Aagje Huis man oud 23 jaren. Cornelis Kuip, boer, oud 26 jaren en Marretje Witten, oud 20 jaren. Jan Kaan, zeeman, oud 24 jaren en Mietje Verbaarschotoud 24 jaren. GETROUWD Gerrit Geus en Martje Boon. Cornelis Zunderdorp en Antje Huisman. Jacob van Keeren en Martje Dijt. GEBOREN: Gerrit, z. van Jan Kuiper en Jantje Duinmaijer. Wil lem z. van Willem Bosland en Johanna de Graaf. Cornelis z. van Cornelis Spigt en Jannetje Verberne. Pietertje, d. van Pieter Koorn en Dirkje Groeneveld. Jacobad. van Micbiel Kok en Adriaantje Daalder. Johanna Christina, d. van Nanning Pieters Dekker en Aaltje Plens. Cornelis z. van Aris Eelman en Elisabeth. Bakker. Gerritz. van Al- bert van Tol en Lena Pippeling. Dirk, z. van Klaas Maartens Groen en Annachien Pransen. Geertjed. van Aren Heerschap en Jantje Roe per. Reindertz. van Pieter van der Hoek en Hendrika de Blok. Peitje, d. van Cornelis Kalis en Jannetje Eelman. Arie, z. van Jacob Brans en Dieuwertje Koppen. OVERLEDENTrijntje Jbs Koornoud 6 maanden. STAAT, houdende opgave der VONNISSEN, gewezen door den Heer Regter in het kanton Helder gedurende het 1°. kwartaal van 1864. F. P.M. P. en M. P.te Helder wegens het niet sluiten hunner tap perijen te Helderdes nachts ten twaalf ureveroordeeld ieder in eene geldboete van drie gulden en in de kosten bij lijfsdwang invorderbaarbij niet betaling der boete gevangenisstraf van drie dagen. A. L. te Helder, wegens het toebrengen van schade aan eens anders roe rend eigendom veroordeeld in eene geldboete van zeven gulden vijftig cent en in do kosten bij lijfsdwang invorderbaar. C. P. te Helderwegens het niet brandende houden van de lichten in de lantarens ecner diligence, van een half uur na den ondergang tot een half uur voor den opgang der zonveroordeeld in eene geldboete van tien gul den en in de kostenbij lijfsdwang invorderbaar.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1864 | | pagina 2