J. L. KIKKERT. 1TI3 TJ 17 s 13" D IÏT 3 S IT. TELEGRAM. Wij behoeven nu voor onze lezers de redenen niet verder te ontwikkelen, waarom wij den heer Kikkert met de meeste gerusthheid aanbevelen bij de stemming van Dingsdag a. s. eene meerdere aanbeveling zou den schijn op ons laden alsof wij twijfelden aan de instemming der kiezers met onze gronden, maar wij zijn te veel overtuigdèn van de waarheid dier gronden, èn van hunne adhaesie daaraan, om eene verdere ontwikkeling noodig 4e achten. Alleen willen wij niet onopgemerkt latendat het bekende orgaan der reactie, hét blad dat de heftigste oppositie voert tegen het liberalisme en het Ministerie Thorbecke, het Dagblad van Zuidholland en s Gravenhagewèl den heer v. Foreest aanbeveelt, maar de candiöatuur van den heer Kikkert be strijdt, alleen op grond: »dat er geen Notaris in -de Kamer meer noodig is." Wanneer dit alles iswat eene tegenpartij tegen de benoeming van den heer Kikkert kan aanvoeren, wanneer geene andere argumenten ter zijner bestrijding kun nen worden bijgebragt, dan achten wij het gelukkig hem met hart en ziel te kunnen aanbevelen. Liberale kiezers weten dat de afkeuring van het Haagsche blad een brevet is van liberaliteit, en wel hèm dat zijne verkiezing op geen an deren grond kan worden afgekeurdzelfs niet door het Dagblad. En thans nog een enkel woord tot onze lezers. De aandacht van het gansche land is gevestigd op den uitslag der verkiezing in ons districtomdat da'aruit moet blijken wat de staatkundige rigting is van de meerderheid der kiezers. Wij betwijfelen dien uitslag geen oogenblik, want zij die in 1862 den heer Poortman hebben afgevaardigdden ijveri- gen vereerder en voorstander van T Ministerie Thorbecke, kunnen in 1861 onmogelijk hunne stemmen uitbrengen op den heer van Foreest. Dat zou eene inconsequentie zijn waar toe wij de kiezers niet in staat achten. Daarom, wij herhalen het, stemt in geen geval voor den heer van Foreest, den verklaarden tegenstander van ons li beraal kabinet. Wat hebben wij te wachten als het de op positie gelukte het omvertewerpen De heer Groen verklaarde zelf, dat de regeringen van 185362 geene regeringen wa ren, maar dat de regering in de Kamer was overgebragt. De heer Wintgens vond in die regeringengemis van be ginselen goochelspel met beginselenvergissing omtrent begin selen fusie omtrent beginselenmisverstand van beginselen. Dien toestand weder in het leven te roepen, kan niet in de bedoeling liggen der kiezers van ons district. Wij behoeven een manbekend met de belangen van het land en de provincie, kundig, ijverig, bekwaam, liberaal en onafhankelijk; een man die de krachtige pogingen tot voor uitgang van ons tegenwoordig bewind met hart en ziel wil ondersteunen. Zoodanig man bevelen wij u gerust en met vertrouwen aan in den heer J. L. KIKKERT. Daarom, kiezers in ons hoofd-districtblijft toch niet weg van de stemming van Dingsdag, toont geen onverschilligheid bij de uitoefening van een uwer gewigtigste regten u bij de Grondwet geschonkengeeft integendeeldoor eene talrijke opkomst, een blijk dat gij die regten weet te waardeeren en op prijs te stellen, want wezenlijk de conservatieve partij zit niet stilze komt als één man open hare zegepraal zou alleen een gevolg zijn van uwe zorgeloosheid, die gij uw te laat zoudt verwijten. Komt dus Dingsdag getrouw opstemt een man in uw district woonachtigeen man dien gij kenteen man dien gij hoogschat, een man waarop ook de keuze der kiezersver- eenigingen is gevallen, een man dien gij de eer waardig keurt u te vertegenwoordigen, ook zonder onze aanbeveling. Stemt dus voor den Heer Men vindt een overzigt van de stemmen uïtgcbragt door de tegen woordige oppositie in 't Handelsbl. van Zaturdag jl. Wij moeten onze lezers drineend aanbevelen daarvan kennis te nemen. Helder, Nienwediep, Willemsoord, enz. 10 Jimij 1864. Bij gelegenheid dat het Oostenrijksche eskader zich hier bevindt, zal het Duitsche vaudeville-gezelschap van Amster dam onder Directie van de Heeren Pirmans en d' Haibé alhier eenige voorstellingen geven in het lokaal Tivoli, aan vangende op morgen avond. Deze onderneming van dit gezelschap, dat in de laat ste jaren zooveel eer en roem in de Hoofdstad mogt ten deel vallen, is gewis voor liet Heldersche publiek eene grootc verrassing, die zonder onze aanbeveling door de elite dezer plaats buiten allen twijfel op hoogen prijs zal worden gesteld. Terwijl de entreeprijs niet hoog maar zeer billijk is gesteld. (Zie advertentie hierachter.) Zr. Ms. instructie-vaartuig Urania, ligt thans in de buitenhaven; de zeildag is bepaald op den 15 dezer maand, en de bestemming het doen der jaarlijksche oefeningstogt in de Zuiderzee, met de oudste adelborsten van het Koninklijk Instituut alhier, ten einde zich practisch te bekwamen in de behandeling van schip en tuig. Naar aanleiding van Zr. Ms. besluit van 6 dezer wordt het bevel over Zr. Ms. schroefstoomschip Zoutmanliggende alhier, met den 21 dezer opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee J. van der Meerseh, thans non-aktief. Door den minister van Pinantiën wordt in de Slaats- Ct. van gisteren bekend gemaakt dat bij hem is ontvangen van een onbekendede som van ƒ45.onder het postmerk den Helder van 6 dezer, voor te weinig betaald successieregt. Gedurende, deze week zijn de heeren Ingenieur en Opzigters van den Waterstaat, uit Hoorn en van Terschel ling, bezig geweest met het doen van opmetingen op den Vliehors en het peilen van het Eijerlandsche Zeegat. Men brengt dit in verband met het adres dat dezer dagen door den heer J. L. Kikkert te Texel, is ontworpen, ter voorkoming van overstroomingen, en aan welk adres pol der- en dijkbesturen hunne adhaesie hebben geschonken. Onze Haagsche correspondent schrijft ons dd. 9 Junij Zoo als ik u in mijn schrijven van 30 Mei jl. voorspelde, is de zitting der Eerste Kamer der Staten-Generaal van kor ten duur geweest. Dingsdag jl. zijn eenige wetsontwerpen aangenomen van ondergeschikt belang. Gisteren is de defini tieve begrooting voor Buitenlandsche Zaken met algemeene, en de wet regelende het onderwijs in de taal-, land- en vol kenkunde in N. Indië, met 20 tegen 11 stemmen aangenomen. De discussien daarover hebben niets opgeleverddat uwe lezers belang kan inboezemen. In de zitting van heden is o. a. behandeld 't ontwerp tot nadere bekrachtiging van een artikel der concessie van het kanaal door Holland. Daarover had eenige discussie plaats die echter geene nieuwe beschouwingen opleverde. Het ontwerp is aangenomen met 26 tegen 2 stemmen; tegen stemden de heeren Taets van Amerongen en van Sasse van IJsselt. Verder is aangenomen de wet tot onteigening van percee- len voor den spoorweg van Alkmaar naar den IJdijk. De Kamer is daarop gescheiden. Men is zeer nieuwsgierig naar den uitslag der verkiezing in uw district. Hoezeer ons Residentie-orgaan de Alkmaar- sclie kiezers ook aanspoort den heer van Foreest te herkiezen acht men ze te verlicht om zich te storen aan eene aanbe ling van dat blad. Integendeel is men in den regel door die Courant liever bestreden dan gerecommandeerd. De strijd van Dingsdag a.s. is dan ook, bij gemis van ander nieuws alhier het onderwerp van bijna alle gesprekken. BUGEIILUKE'STAND DER GEMEENTE TEXEL. Vau 2 9 Junij 1864. ONDERTROUWD: Pieter Kalis, arbeider, oud 31 jaren en Hendriktjc Zegeloud 29 jaren. Jan Timmerzeemanoud 23 jaren en Cornelia Huisman oud 24 jaren, GETROUWDOor nel is Bruin en Reicoutje Dalmeijer. Melger Ham- mer en Johanna Allcwert. GEBOREN: Jan Cornelis, z. van Poulus Visser en Aaltje List. Ger- brandz. van Dirk Zoetelief en Anna Catharina Blankcrs. Janz. van Jan Brouwer en Tetje Boon. OVERLEDENCornelis Kooimanoud 9 j. Pietje Bakker oud 3 m. Jan Jacobz Brouwer geh. met Michieltje Maarschalk oud 80 j. Heden Vrijdag10 Junij 1864. EFFECTEN Londen Parijs I Weenen Berlijn Frankfort AMSTERDAMnamiddag 4 ure. Metalliek (oude) Vereenigde Staten van Noord-Amerika Vereenigde Staten 1882 Geconfedereerden Russische Spoorweg-Aandeelen Blaauwe Grieken ■3c/0 Mexico 1 #°/0 uitgestelde afgestempelde Grenada Hectaren Grenada Land-Certificaten 6n/0 Turken 2°/0 Venezuela Beurs 5°/o 5°/o 6°/o 8°/o 5°/o 5°/o Vast. 59J °/o 5Sf 584# 11# 193 22# 43# Ct. 47# °/o M A RKTBËKIG T E IX. PURMERENDE 7 Junij. Kleine Graskaas f26. Kleine Hooikaas f 24.50. Middelbare Gras f26.25. Aangevoerd 140 stapels Kleine Kaas7 Middelbare. Boter. Van f0.90 tot 1.05 per Ned. Gemiddeld f0.95 per Ned. fg. Aangevoerd 313 Runderen. De handel in vet vee stugger, in melkvee stug. 162 Vette Kalveren. Handel minder vlug, de prijs was van 65 tot 85 ct. per Ned. f§. 104 Nuchtere Kalveren. Prijsvan f 5 tot 11 per stuk. Handel stug. 71 Vette Varkens. De prijs was van 36 tot 43 ct. per Ned. fg. Handel matig vlug. 25 Magere Varkens, van f 14 tot 22, en 498 Biggen, van f3.50 tot 7.Handel minder vlug. 1037 Schapen en Lammeren. Handel vlug. 17 Paarden. Kip-Eijereu f 2.40 Eeud-Eijeren f 3.40 per 100. SCHAGEN 9 Jwnij. 8 Paarden f40 a 100. 28 Magere Gelde Koeijen f50 a 120. 12 Vette Gelde Koeijen f160 a 250. 26 Melk Koeijen f70 a 110. 6 Vaarsen f 35 a 60. 16 Hokkelingcn f 18 a 35. 10 Nuchtere Kalveren

Nieuwe Courant van Den Helder | 1864 | | pagina 2