HlTSLAfi~ DÉ~VEIIKIliZ1NGK heid schadelijk isen het in allen gevalle voor waschwater bruikbaar iseen verbod zou de vrije concurrentie belemmeren. De heer Bakker zegt, dat het vroeger altijd verboden is geweest, toen nog 10 centen per vat aan de putten moest betalen, en men het nu aldaar voor niet kan halen. De Voorzitter zegtdatdat verbod daaruit voortsproot, dat de putten verpacht werdenen in die conditiën bepaald was dan men het water van geen andere plaatsen mogt halen dat was een monopoliestelsel, welke stand van zaken in de tegenwoordige tijd niet meer houdbaar is. De heer Bakker kan zich daarmede niet vereenigenen ziet niet in dat de vrijgevigheid zoo ver mag gaan om de menschen te laten koopen en drinken wat ze willen. De heer Strootman vraagt of het door de gemeente Apo theker niet geconstateerd zoude kunnen wordenof het water voor de gezondheid nadeelig is. De Voorzitter stemt daarin toe, doch herhaald tevens het liever aan de vrije concurrentie over te laten, daar goede waar zich zelf aanbeveelt, en men van die voerlieden die minder goed water aanvoeren, wel niet zal koopen, De heer Bakker vraagt en bekomt ten derdemale het woord tot het doen van de mededeeling, dat in eene vergadering van belanghebbenden der Duinwaterleiding-maatschappij besloten is, om voortaan aan de standpijpen, het water tegen 25 centen per vat verkrijgbaar te stellen. Spr. meent dat deze onderneming, die zooveel doet om de ingezetenen van goed water te voorzien wel ondersteuning maar geene benadeeling verdient. De heer Janzen voert aan dat ten allen tijde, hier een veroordeel tegen slootwater heeft bestaan. De heer de Breuk kan zich zeer goed vereenigen met de heeren Bakker en Janzen en verlangtdat van wege het gemeentebestuur wel degelijk een streng toezigt zal worden gehouden, dat» het water uit de molensloot niet voor drink water verkocht wordt. De Voorzitter zegt zich daarmede wel te kunnen vereeni gen mits dat vooraf worde uitgemaakt of het water schade lijk is, en geeft in bedenking om door de commissie van onderhoudswerken geadsisteerddoor den gemeente Apotheker een onderzoek intestellen, welke commissie in de eerst vol gende vergadering haar rapport zoude kunnen uitbrengen, De heer Strootman zegt, men heeft gemeente keurmees ters voor vleesch en visch, waarom dan ook geen toezigt op het drinkwater, spreker kan niet begrijpen dat concurrentie in deze en niet bij den verkoop van vleesch en visch voldoende is. Spreker noemt het verkoopen van slootwater voor drink water eene bedriegelijke handelwijze. De heer Bakker ziet mede in den verkoop van slootwater voor drinkwater eene bedriegelijke handelwijze waarop de politie, wel degelijk verpligt is toe te zien, even als in Amsterdamalwaar de melk niet met water mag worden vermengd, hoewel dit voor de gezondheid niet eens schade lijk is. De heer Reeringh brengt den heer Bakker, eene wande ling langs die sloot in herinnering. De Voorzitter blijft bij zijn gevoelen. De heer Strootman zegtwanneer ik het gehoorde resu meer, dan kom ik tot de conclusie dat het bedoelde sloot water niet goed is zoodat ik inzie dat de commissie van onderhoudswerken een zeer ondankbaar werk zou doen met het voorgestelde onderzoekspreker wenscht liever dat door het Dagel. Bestuur werd begonnen om het water halen uit die sloot te ontraden of te verbieden. De Voorzitter stelt voor om er bij advertentie in de cou ranten er op te wijzen en de karlieden te gelasteneen bordje aan de vaten te hangendat het inhoudende vocht aanduidt «slootwater", «duinwater." De leden zich hiermede vereeni- gende wordt daarna de vergadering door den Voorz. gesloten. van 39 Leden van de Tweede Kanier der Staten-Generaal. Alkmaar. Aftredend lid de lieer Jhr. Mr. C. van Poreest. Herkozen de heer Jhr. Mr. C. VAN POREEST met 643 van de 1225 uitgebragte stemmen. Op den heer Mr. M. J. de Lange waren 249, op den heer J. L. Kikkert 189, op den heer H. Komen 80 en op den heer R. C. Sloos 20 stemmen uitgebragt. 's Gravenhage. Aftredend lid de heer Jhr. Mr. W. T. Ge vers Deynoot. Gekozen de heer Mr. J. P. P. Baron van Zuylen vanNyevelt, met 712 van de 1376 uitgebragte stemmen. Delft. Aftredend lid de heer C. Hoekwater. Herkozen de heer C. Hoekwater, met 971 van de 1653 stemmen. Rotterdam. Aftredend lid de heer P. W. C. Blom. Herkozen de heer P. W. C. Blom, met 882 van 1487 stemmen. Leiden. Aftredend lid de heer Mr. R. J. Graaf Schim- melpennick. Herkozen de heer Mr. R. J. Graaf Sciiimmelpen- nick, met 1003 van de 1689 stemmen. Gouda. Aftredend lid Jhr. Mr. W. M. de Brauw. Herkozen de heer Jhr. Mr. W. M. de Brauw, met 1281 van de 2351 st. Gorinchem. Aftredend lid de heer van der Poel, die echter verzocht heeft niet meer in aanmerking te komen. Uitgebragte stemmen 1869. Herstemming tusschen de heeren Dr. G. Si- mons en Jhr. Mr. W. van Loon. Dordrecht. Aftredend lid de heer Mr. P. Blussé van Oud- Alblas. Uitgebragte stemmen 1044. Herstemming tusschen de heeren Mr. P. Blussé van Oud-Alblas en Bichon van Yssel monde. Amsterdam. Aftredende leden de heeren S. Cool, J. Heems kerk Az. en C, van Heukelom. Gekozen de heer S. Cool met 1118 van de 1752 stemmen. Herstemming tusschen de heeren van Heukelom. van Swieten, Heemskerk Az. en Santhagens. Haarlem. Nieuw kiesdistrict. Uitgebragte stemmen 1252. Herstemming tusschen de heeren Mr. A. S. van Nierop en G. L. J. van der Hucht. Hoorn. Aftredend lidde heer Mr. P. M. Tutein Nolthenius die echter verzocht heeft niet meer in aanmerking te komen. Uitgebragte stemmen 1188. Herstemming tusschen de heeren Mr. A. S. van Nierop en Mr. W. baron van Goltstein. Utrecht. Aftredend lid de heer E. van Voorthuysen. Her kozen de heer E. van Yoorthuysen, met 1155 van de 1394 st. Amersfoort. Aftredend lid de heer Mr. J. K. baron van Goltstein. Herkozen de heer Mr. J. K. baron van Goltstein, met 683 van 1122 stemmen. Arnhem. Aftredend lid de heer mr. W. baron van Lijnden. Herkozen de heer Mr. W. baron van Lijnden, met 1022 van de 1760 stemmen. Almelo. Aftredend lid de heer Mr. P. A. S. van Limburg Brouwer. Herkozen de heer Mr. P. A. S. van Limburg Brou wer, met 743 van de 1234 stemmen. Steenwijk. Aftredend lid de heer Jhr. C. M. Storm van 's Gravesande. Herkozen de heer Jhr. C. M. Storm van 's Gra- vesande, met 288 van de 556 uitgebragte stemmen. Zulphen. Aftredend lid de heer Mr. P. P. van Bosse. Herko zen de heer Mr. P. P. van Bosse met 791 van de 1498 st. Zwolle. Aftredend lid de heer Mr. P. Mijer. Herkozen de heer Mr. P. Mijer, met 769 van de 1386 stemmen. Nijmegen. Aftredend lid de heer Mr. C. J. A. Heydenryck. Herkozen de heer Mr. C. J. A. Heydenryck met 991 van de 1101 stemmen. Assen. Aftredend lid de heer Mr. L. Graaf van Heiden Reinestein. Herkozen de heer Mr. L. Graaf van Heiden Reinestein, met 517 van de 921 stemmen. \s Hertogenbosch. Aftredend lid de heer Dr. de Poorter. Plerkozen de heer Dr. de Poorter, met 954 van de 1019 st. Breda. Aftredend lid de heer Oomendie echter verzocht heeft niet weder in aanmerking te komen. Gekozen de heer Mr. P. J. J. Hollingerus Pijpers met 1030 van de 1899 st. Tilburg. Aftredend lid de heer Mr. C. C. A. Beens. Her kozen de heer Mr. C. C. A. Beens, met 796 van de 1026 st. Leetiwarden. Aftredend lid de heer Mr. J. Dirks. Herstem ming tusschen de heeren Mr. J. Dirks en Mr. B. Brouwer. Rindlioven. Aftredend lid de heer Mr. J. B. Bots. Herkozen de heer Mr. J. B. Bots, met 1044 van de 1073 stemmen. Roermond. Aftredend lid de heer Baron P. de Keverberg. Gekozen de heer Mr. K. L. J. Cornelis, met 759 stemmen. Maastricht. Aftredend de heer van Wintershoven. Geko zen de heer Jhr. Mr. P. van der Maesen de Sombreff, met 1257 van de 1557 stemmen. Sneelc. Aftredend lid de heer Mr. S. Wybenga. Herstem ming tusschen de Mr. S. Wybinga en van Swinderen. Windschoten. Nieuw kiesdistrict. Gekozen de heer Ds. Winkler Prins. Groningen. Aftredend lid de heer Mr. J. H. Geertsema. Herkozen de heer Mr. J. H. Geertsema, met 483 van de van de 704 uitgebragte stemmen. Middelburg. Aftredend lid de heer Mr. D. van Eek. Her kozen de heer Mr. D. van Eek. Goes. Aftredend lid de heer v. Diggelendie echter ver langd heeft niet meer in aanmerking te komen. Herstemming tusschen de heeren Mr. J. H. de Laat de Kanter en Mr P. H. Saaijmans Vader. Boxmeer. Aftredend lid de heer II. C. P: Kerslens. Herko zen de heer II. C. P. Kerstens, met 700 van de 710 st. Deventer. Aftredend lid de heer Mr. G. Dumbar. Herkozen de heer Mr. G. Dumbar, met 1323 van de 1592 stemmen. Voor een nieuw lid in dit district zijn 1630 stemmen uit gebragt. Herstemming tusschen de heeren Mr. A. v. Delden en Mr. A. P. Vos de Wael. Appingadam. Aftredend lid de heer dr. R. Westerhoff. Herkozen de heer dr. R. Westerhoff, met 809 van de 1122 st. Dockum. Aftredend lid de heer Mr. Beyma thoe Kingma. Herkozen de heer Mr. S. W. H. A. Beyma thoe Kingma, met 970 van de 1554 stemmen. jriETTTTSTIJDIirgElT. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 17 Junij 1864. Een der passagiersbooten van de heeren Gebr. Zur Miihlen is heden morgen naar Alkmaar vertrokkentot het doen eener plaisiertogt met officieren van het Oostenrijksch eskader. Het Oostenrijksche muziek-corps bevindt zich mede aan boord.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1864 | | pagina 2