TELEGRAM. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE RELDER. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TERSCHELLING. pen. Een der vrouwen droeg eeu zuigeling op den arm, en juist toeu zij 't wicht aan de borst wilde leggen, sloeg de bliksem in de schoven. Onsteld sprong de vrouw over eind, liet haar kind vallen en liep een eind weegs het veld in. Spoedig echter keerde zij terug, vond haar zuigeling ongedeerd doch hare twee gezellinnen door het hemelvuur gedood. Zij zelf had eene wonde aan den arm ontvangen en zou siuds dien oogenblik de spraak verloren hebben. Den 2 Augustus jl.werd in Guildhall, te Londen, onder voorzitterschap van den Lord-Mayor de jaarlijksche meeting gehouden van de Maatschappij tot bescherming van het menschelijk leven tegen brandgevaarte Londen. Deze maatschappij, wier ontvangsten alleen uit geschenken en vrijwillige bijdragen bestaan en wier uitgaven tot bereiking van haar edel doel, in 1863 tot 8844 st. 9 sh. zijn ge stegen, heeft met bewonderenswaardigen tact over geheel Londen, van Holloway in 't noorden tot Scaphem in't zuiden, van Hackney in het oostentot Kensington in 't westen een net van 88 reddiugstations weten uit te spreiden, die gezamenlijk slechts 1 Engelsche mijl (circa 4-350 voet) van elkander zijn verwijderd, zoodat de grootste afstand vaneen huis te Londen tot het naaste station mijl, of omstreeks 2200 voet bedraagt. In ieder station houdt, gedurende den nacht, een der manschappen van de reddingsbrigade wacht, die bij 'teerste brandalarm, in de nabijheid zijner afdeeling, met de groote reddingsladder Jire-escapevan de maatschappij een toestel die van raderen en reddingpijpen is voorzien, ligt beweegbaar is, eu naarmate der hoogte van het brandende gebouw, gemakkelijk korter of langer kan worden gemaakt dadelijk toeijlt eu op de plaats des onheils aangekomen, zijne machine in 2545 seconden in werking brengt. Het aantal beambten der maatschappij bedraagt 100, welke in, 'tverloopen jaar, bij niet minder dan 625 nachtelijke branden te Londen tegenwoordig waren en 7 2 personen van den dood in de vlammen redden. Eene vruchtbare uitkomst voorwaar die dan ook het gevolg heeft gehad, dat de maatschappij in verschillende groote steden van Europa, laatstelijk ook te Hamburg hoewel natuurlijk op kleinere schaal is uagevolgd. Een vernuftig rekenmeester in Jefferson Conty(New- York) heeft eenige verliezen in den oorlog geleden, eens nagerekend, en de uitkomst van eene zijner berekeningen komt hierop neder, dat er reeds menschen genoeg gevallen zijn, om er een lijn uitte maken, die den geheelen staat van New-York omringd wanneer hunne ligchamen onafgebroken man aan man lagen; dat meu er een muur van 20 voet hoogte en 30 voeten dikte ter lengte van een mijl uit zou kunnen bouwen, dat wanneer men ze op een lap groud ter grootte van 40 acres op een stapelde men een toren ter hoogte van 200 voet zou verkrijgendat wanneer zij naast elkander op den grond werden gelegd, zij de geheele opper vlakte van Jefferson County zouden bedekken; dat 75,000 tonnen menschenbloed in Dixies land vergoten zijn, eene hoeveelheid vloeistof, waarmede men alle weeftouwen in Lowell in beweging zou kunnen brengen. Ja, en wanneer er de tranen bijkwamen, die reeds gestort zijn, dan kon men al de machines van het vaste land er mede drijven eu de vruchteloos geslaakte zuchten zouden genoegzamen wind geven om alle zeilen op den oceaan te doen zwellen. Te Petersburg heeft eene zeer aandoenlijke scène plaats gehad. Eeu Russisch eskader dat lang in Noord-Amerika heeft doorgebragt, is gerepatrieerd. Op bevel van den keizer zijn de bevelhebber met zijne officieren hunne opwachting gaan maken bij den gezant der Unieom hem te bedanken I voor //de geestdrift" en het //schitterend onthaal" waarmede zij door de vrijheidlievende Yankees ontvangen waren. De officiereu verklaarden ook op bevel dat zij aan de I Yankees niet enkel //erkentelijk" waren, maar dat zij hen //bewonderden". Eerste tableau. De gezant antwoordde, dat de Yankees niet minder//ach ten" en //bewonderden", den souverein die Rusland op den weg des vooruitgangs leidt en wiens naam met gouden letteren in de jaarboeken der geschiedenis zou opgeteekend worden. De Yankees, zeide de gezant, noemen Alexander II met geestdrift den //bevrijder zijns volks" en den //troost der menschheid." (Rekenen de Polen en de Circassiërs ook mede onder de //menschheid" p Tweede tableaus. Toen stond de gezantschapssecretaris op en zeidedat de hartelijke verstandhouding en de warme toegenegenheid die Rusland en de Unie verbinden, de dagbladen van het wes ten bevreemd hebben, en dat de reden toch zoo voor de hand ligt. //Rusland en de Yankees" zeide de secretaris, '/bewandelen beiden denzelfden weg", namelijk dien van de waarachtige beschaving. Beiden streven naar den tijd, wan neer er geen oorlog meer onder de volken zijn zal, maar overal vrede en voorspoed zullen heerschen." En dat was de oorzaak dier //voor het westen onbegrijpelijke toegenegenheid." Dit was het aandoenlijk slót-tableau dezer aandoenlijke scène. Of er toen hengaalsch vuur gebrand is, waarin de Russische en Yankeesche adelaars elkander omhelsdenal vorens zij verheerlijkt ten Hemel stegen, wordt niet gemeld. En toch is dit niet enkel comedie-vertooti en humbug. Er bestaat inderdaad tusschen deu Rus, die Polen te vuur eu te zwaard verwoest en den Yankee, die bezig is het zuiden te vuur en te zwaard te verwoesten groote overeen stemming. Deze edele zielen verstaan en begrijpen elkander. Zij bewandelengelijk de gezantschapssecretaris teregt aan merkte, //denzelfden weg." Wat Rusland in Polen en Circassië doet, doet de Unie in de zuidelijke staten, en dit is//de waarachtige beschavingzeggen de Unie en Rusland. Beiden streven naar den tijd, wanneer er "geen oorlog meer" onder de natiën zijn zal. Hunne methode om tot die gouden eeuw te komen, is zeer eenvoudig. Verwoest eu delg uit, tot alles of Russisch of Yankeesch geworden isdaarna zullen de twee adelaars de wereld onder elkander verdeelen. Tenzij, namelijk, het beginsel der //waarachtige beschaving niet eisclit dat zijom de gewenschte eenparig heid en den eeuwigen vrede te verzekerenin een allerlaat- sten oorlog tegen elkander uitmaken, wie van beiden het éénig overblijvend volk zijn zalde Yaukee of de Rus. Hoe troostend is deze hartelijke verstandhouding tusschen twee roofvogels, voor Europa. Eu hoe verheugend voor alle vrijheidminnende harten 1 Heden Dingsdag6 September 1864. EFFECTEN Beurs van Londen Parijs Wsenen Berlijn Frankfort AMSTERDAM namiddag4 ure: 5°/0 Metalliek (oude). 57J °/0 5°/0 Vereenigde Staten van Uoord-Amerika 45 6°/0 Vereenigde Staten 1882 41J- 8°/0 Geconfedereerden 5°/0 Russische Spoorweg-Aandeelen 5°/0 Blaauwe Grieken 3°/0 Mexico 1t°/ü uitgestelde afgestempelde Grenada Hectaren Grenada Land-Certificaten Ct. 6°/0 Turken»/0 2°/,, Venezuela Van New-York goud 6°/0 en wissel 5°/0 beter. Van 26 Augustus - 2 September 1S64. ONDERTROUWDA. Kwant, lichtwacliter26 jaren en A. de Beurs, 21 jaren. J. H. Vogel, zonder beroep, 37 jaren, weduwnaar van J. C. Neef en P. Verel32 jaren. GEHUWD J. W. Tilleman en A. van der Donlc. A. van Eekeu en J. E. Schoonbcrgen. BEVALLENK. Hcijkoop geb. van Brederode Z. A. Grande geb. Govers Z. S. E. Ebbinkhoff geb. Verboom Z. J. A. Harkes geb. Rijkers D. L. Kwast geb. Bruin Z. M. Loudon geb. Steenman Z. G'. H. Goedkoop geb. Trumpi Z. K. J. Strikker geb. Elcns D. T. Blankman geb. Hoogendijk Z. V. M. Weckesser geb. Lemmeus D. A. C. Govers geb. Brandt Z. F. Heijselaar geb. de Zee D. C. C. Ricmers geb. Klooster Z.G'. Konijn geb. Kroon D. P. Dcrksen geb. Hendriks Z. E. M. de Carpentier geb. van de Lande D. OVERLEDEN: N. van der Wal geb. Hassing 48 jaren. E. C. Fil mer 18 maanden. A. K. Visser 1 jaar A. Alberda 42 jaren. Ambtshalve ingeschreven 2. Van 15 Augustus 3» September 1864. ONDERTROUWD: Cornelis Bakker, zeeman, oud 23 jaren en Catharina Mulder, oud 22 jaren. Jan Cupido, arbeider, oud 26 jaren en Grietje Cornelis Groendijk, oud 26 jaren. GEHUWD Geert Bakker en Grietje Visser. Cornelis Bakker en Catharina Mulder. GEBORENJantjed. van Jan Jclles Smit en Neeltje Hendriks de Breed. Jan Marinus Philippusz. van Teunis Mouthaan en Pieternella Johanna Gerritsen. Anez. van Gaauwe Gaauwes Spanjer en Grietje Anes Bakker. Albertz. van Ariën Jans Droeviger en Vrouwtje Pietcrs Cupido. Douwez. van Jort Pietcrs Kooijman en Neeke Douwes Smit Pietje, d. van Picter Johannes Meijer en Anne Ariens Rogge. OVERLEDEN Jan Cupidooud 3 jaren. Jcmkje Schaap oud 2 ja ren. Elisabeth Hakvoort, gehuwd met Jan Nadortoud 26 jaren. Jan Ages Schaap oud 3 jaren. Trijntje Tjaards Worteloud 9 maanden. Sijbrand Zorgdrager oud 3 jaren. Trijntje Ariens Schaap gehuwd met Cornelis Cornelis Bos, oud 34jaren. Cornelis Rijnderts Groendijk, oud 7 jaren. Gerrit Stada oud 17 maanden. Klaske Zorgdrager, oud 7 maanden. 1 aangespoeld lijk van een manspersoon. MARKTBERIG T E IX. ALKMAAR 3 September. Aangevoerd SPaarden f 60 a 100, 2 Koeijcn f120, 521 Schapen f8 a 28, 61 Magere Varkens f10 a 14, 81 Biggen f3 a 6, Nuchtere Kalveren f10 a 12. Boter per kop 70 a 80 ct.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1864 | | pagina 3