BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL. VIII. Renten en aflossingen van geldleeningen mitsgaders alle verdere opeischbare schulden der gemeente- 6.800. IX. Andere uitgavenniet onder de vorige hoofdstukken behoorende ,....- 680.— X. Buitengewone uitgaven van allerlei aard - 860. XI. Onvoorziene uitgaven2.404.03 Totaal der Uitgaven 132,849.03 De ontvangsten en uitgaven van het Algemeen Weeshuis, zijn geraamd op Ontvangsten10021.121 Uitgaven- 10021.12J De ontvangsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur zijn geraamd op Ontvangstenƒ9200. Uitgaven- 9200. jariETXWSTIJDIlffG'Bïr. Helder, Nieuwediep, Willemsoordenz. 16 September 1864. Z. M. de keizer van Oostenrijk heeft den vice-admi- raal G. Vogelpoot, komm.direct, der marine alhier, met het grootkruis en den dirigerend officier van gezondh. der le kï. aan 's rijks hospitaal alhier H. M. Slot, met de ridderorde van 1'rans Jozef begiftigd. Men schrijft ons van Amsterdam het volgende: Het hier nieuw gebouwde stoomschip 2e kl. Watergeus, van 280 paardenkracht, wordt hier opgetuigd en geheel voor de dienst in gereedheid gebragt om daarna door het Noordhollandschkanaal naar den Helder te vertrekken; de verdere bestemming is nog niet bekend, doeh waarschijnlijk zal het voorloopig wel een kruistogt maken in de Noord of Middellandsche zeeom onze vlag buitenslands te ver- toonenhet schip is daarvoor uitmuntend geschikt en zal onze marine geene oneer aandoen. Het is een der schoonste en doelmatigste schepen van de Nederl. marine. Bij de bouwing is het snelloopend stoomschip der Zuid-Amerikanende vroegere Alabama, tot model genomen. In het begin der maand November kunt gij hem ten uwent verwachten. Dienzelfden tijd zullen ook van hier vertrekken de stoomschepen 4e kl. Schouwen, Maas en Waal, om het Nieuwediep uit te gaan en te Hellevoetsluis binnen te loopenten einde aldaar voorloopig in conservatie te blijven^ Yan Hellevoetsluis schrijft men ons Zr. Ms. stoomschip den Briel, wordt hier uitgerust om in het voorjaar a. s.naar West-Indië te vertrekken waar schijnlijk ter aflossing van Zr. Ms. stoomschip Amstel. Het Noord-Amerikaansche stoomfregat Sacramento is jl. Maaudag van Antwerpen te Vlissingen ter reede gekomen. Zr. Ms. stoomfregat Graaf Adolf van Nassau zalvolgens ministeriële aanschrijving, Yrijdag (heden) ter reede halen, en zoo men verneemt tot de eerste helft van October verblijven. Betrekkelijk de korvet Prins Maurils is nog niets met ze kerheid bekend. Een particulier correspondent van de O. Rott. Cl. schrijft Hoe goed ik ook meende dat de bron was waaruit ik het berigt ontleende, aangaande de nieuwe Alabama, onder het bevel van kapt. Semmes, toch geloof ik dat Lloyd's agent slecht ingelicht was. Brieven uit Bordeaux althans verzekeren, dat het de stoomboot Osacca is, die in laatst genoemde plaats voor rekening van het Pruisische gouver nement is gebouwd en voortaan onder den naam van Victoria en gevoerd door kapt. Batscheen sieraad der Pruisische marine zal zijn. Men berigt ons uit 's Hagedat van de 80 geëxami- neerden voor de polytechnische schoolniet minder dan 69 zijn afgewezen. Uit O. Indie berigt men: De cholera gaat steeds voort hare offers te eischen. Behooreu deze meestal tot de inlandsche bevolking, ook de Europesche wordt niet altijd verschoond. De berigten van Borneo's Westkust luiden niet gun- stiger. De beweging onder de Dajakkers schijnt zich uit te breidenen men zegt dat onze troepen bij voortduring eene verdedigende houding in acht moeten nemen. Beves tigd zich dit gerucht, hetgeen we overigens onder alle re serve mededeelen, dan zal er eerlang voor onze krijgslieden gelegenheid zijn nieuwe lauweren in te oogsten. Wij vol harden bij hetgeen reeds vroeger door ons is beweerd, dat, nu de zaken er eenmaal toe leiden snelle krachtsontwikkeling gevorderd wordt, om afmattende expeditiën te voorkomen. Volgens berigten die met de laatste landmail aange- bragt zijn, had dc Britsch gezant in Japan, van de Japan- sche regering geëischt dat zij binnen 20 dagen de hinderpalen zoude wegnemen, welke door den vorst Nagato, aan de straat van Simonasaki aangelegde versterkingswerken aan de scheepvaart in den weg legden. De gestolde termijn afgc- loopen zijnde zonder dat aan dien eisch voldaan was, zoude een aanval op bedoelde vestingwerken plaats hebben. De verlenging van den wapenstilstand tusschen Oos tenrijk-Pruisen en Denemarken kan men als stilzwijgend aangenomen besehouweu. 31ii0C5nnben De Redactie onderschrijf t niet altoos de gevoelens der inzenders. N iet genoeg kan menonzes inziens hulde brengen aan het loffelijk pogen van het gemeentebestuur, om nuttige werken tc doen uitvoerenwaarbij de ingezetenenzoowel door af wering van gevaar voor de gezondheid als door verbetering van den openbaren weg worden gebaat. Het dempen van de zoogenaamde Oost-groot-sloot en het leggen van een flink riool aldaar, is voorzeker een nuttig werk, hetzij verre dat wij het niet den voorrang boven an dere werken zouden toekennenomdat daardoor de publieko weg in de rigting van de Loodsgracht naar de Spoorwegbrug ook aanmerkelijk verbetert. Maar dit neemt niet weg, dat er nog andere punten zijndio evenzeer de aandacht verdienenwanneer het er op aankomt den weg te verbeteren. Daartoe wijzen wij op de moddersloot die men vindt op het zoogenaamde rozenlaantje, van de Tim mersteek tot aan het perceel, thans bewoond door den heer S. Kikkert. Bij het vervangen van de uitwateringsloot op de Laan, door een rioolheeft men dit gedeelte in den ouden toestand gelaten, zeer tot ongerief der nabijwonenden. Allerlei vuil en onreinheid wordt er dagelijks ingeworpen en nooit wordt er gehoord van bekeuringen. Dagelijks ontstaat er gevaar voor de kinderendie spelende in de nabijheiddoor den slechten wal gemakkelijk met een bemodderd pakjezoo niet met een erger lot worden bedreigd. Maar bovenal is die zoogenaamde "stinksloot" buiten twijfel schadelijk aan de ge zondheid der inwoners. Steller dezes daar langs wandelende, bespeurde dan ook dat de vroegere roozengeur van dat laantje thans vervangen wordt door iets van de tegenovergestelde rigting. Om al zoodanige redenen zouden wij het wenschelijke van de demping dier sloot gaarne onder de aandacht willen bren gen van wie het aangaat; opdat ook dit wel wat afgelegen deel der gemeenteniet worde uitgesloten van de verbeterin gen die overal even wenschelijk worden geacht in het belang van het algemeen. P. Correspondentie. Aan -V. X. die zijn schrijven dateert van Scha gen. "Wij zijn niet in staat om de door u vermelde geruchten tegen te sprekenmaar ook niet om ze te bevestigenwant wel is in den raad bepaald dat de gelden tegen 3 o o zouden worden uitgezet tegen soliede onderpand, maar do namen der bevoorregten zijn geheim gehouden, en zelfs zoo geheim dat er onder de leden van den raad worden gevonden, die er onkundig van zijn. Wat of daar de reden van is en waarom de geruchten die niet vleijend zijn voor een wethouder en een lid van den raad, niet worden tegen geschreven is ons onbekend. De herhaling van uw artikeltje achten wij echter overbodig. Uw doel om er de aandacht op te vestigen wordt door eene enkele plaatsing voldoende bereikt. UARKTBË1UGTËN. PURMERENDE 13 September. Kleine Kaas f Middelbare f Aangevoerd 142 stapels Kleine Kaas, 10 Middelbare. Boter. Van fl.10 tot 1.25 per Ncd. fg. Ge middeld f 1.15 per Ned. fg. Aangevoerd 201 Runderen. Handel vlug. 89 Vette Kalveren. He handel was vlug, de prijs was van 60 tot 75 et. per Ned. fg. 15 Nuchtere Kalveren. Prijs van f 9 tot 19 per stuk. Vlugge handel. 88 Vette Varkens. De prijs was van 36 tot 43 et. per Ned. fg. Handel vlug. 71 Magere Varkens, van f8 tot 12, eu 338 Biggen, van f2.25 tot 4.25. Handel stug. 1398 Schapen eu Lamme ren. Handel minder vlug. 11 Paarden en 3G Veulen. Kip-Eijcrcn f2.90. Eend-Eijeren f 3.40 per 100 stuk. Verleden Dingsdag zijn ter waag ge wogen 147 stapels Kaas wegende 38857 Ned. tg- De hoogste markt was voor Kleine Graskaas f28.50, Middelbare f31.50. Aangevoerd: 904 Ned. fg. Boter. 704 mud Peeren van fl.20 tot fl.40 per mud; 283 mud Appelen f 1.in fl.20 per mud. SCHAGEN 15 September. 9 Paarden f 30 a 100. 4 Stieren f 50 a 90. 27 Magere Gelde Kocijen f50 a 95. 35 Vette Gelde Koeijeu f140 a 210. 14 Vaarsen f40 a 70. 27 Hokkelingen f 25 a 60. 8 Nuchtere Kalveren f4 a 7. 360 Magere Schapen f8 a 17. 440 Vette Schapen f18 a 28, graag. 38 Lammeren f8 a 17. 35 Engelschc Rammen f40 a 54. 32 Magere Varkens f8 a 16. 39 Biggen f3 a 4.50 Konijnen 10 50 ct. Kippen 25 a 40 ct. Eenden 20 a 40 ct. Duiven 15 a 40 ct. Boter 87^ et. per kop, of f 1.17 per Ned. fg. Kaas 20 a 40 ct. per Ned. Kip- Eijercn f2.70 per 100 stuks. Eend-Eijeren. Weinig ter markt aangevoerd. Yan 8 15 September 1864. ONDERTROUWDSiinon Gomes24 jarentimmorman en Prouwtjc Hin 24 jaren. GETROUWD: Geene. GEBOREN Dirk z. van Cornelis Lagerveld en Marretjc Sluisman. Neeltje, d. van Simon Vlaming en Dieuwertjc Vos. Adriaantjed. van Gerrit Gieles en Isele de Porto. Jacobad. van Philippus Sauerhorn en Maria Eormer. Hendrikz. van Pieter Santifort en Aaltje Huizinga. Cornelisz. van Adrianus van der Vliet eu Antonia Vervaart. OVERLEDENJacob Cz. Smit 25 jaren. Cornelis Hz. Mulder 32 jaren. Poulus Nz. Kikkert 2 jaren.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1864 | | pagina 2