iziek In, Tivoli SNEDIG GEZEGDE. BURGERLIJKE STAM DER GEHÏEM IIMEIi. TELEGRAM. 1864. J-^J 1 f: ADVERTENTIE N. OP ZONDAG 30 OCTOBER 1S64. Ik moet u spreken van een gerucht, dat hier sedert eeni- gen tijd loopt en dat uwe lezers welligt interesseert. Er moet namelijk sprake van zijn onder de personen, die achter de schermen van het Dagblad zitten, om onzen Saldapenna te vervangen door zijn collaborator van G-igch. Saldapenna moet het altijd volgens geruchte in den laatsten tijd vooral verbruid hebben door zijn gedrag op en naar aanleiding van het Amsterdamsche congres. Reeds heeft hij van den patroon dien hij op ergerlijke wijze gecompromitteerd heeft, last ge kregen om maar verder over het congres en wat daarmee in verband staat, te zwijgen, omdat men hoopt zoodoende de zaak te doen doodbloeden. De optreding van Mr. van Gigch aan het hoofd van het oppositieblad zou een gewenschte zaak zijn. Reeds nu neemt v. G. een zeer belangrijk aandeel in de politieke redactie van het blad, en hij is wel zoo be kwaamhoewel misschien niet zoo nglad", maar daarente gen ook weêr lang niet zoo oppervlakkig als Saldapenna, en onder de leiding van den tegenwoordigen secundus zou het blad hoogstwaarschijnlijk een waardiger karakter krijgen, 's Hage, 21 October. ^ngeson&en ^tufthen. De Redactie onderschrijft niet altoos de der inzenders. Brj 'do vele voorzorgmaatregelen die hier worden genomen hij het, bijna dagelijks, transporteren van kruid, aeht ik het niet ondienstig er de aandacht op te vestigen dat er in de onmiddelijke nabijheid van liet verbruik-magarijn der bat terij aan het wierhoofd een water- en vuurwinkel bestaat waar dagelijks door de buren in open komforen en testen vuur wordt gehaald, waarvau het gevolg is, dat de vonken door den wind wijd en zijd verspreid worden, en niet zelden over het magazijn, waarin, zoo ik meen, soms vrij wat kruid ligt, heenvliegenIs dit vliegen van vonken reeds gevaarlijk voor belendenden, niet minder is dit het geval, met het oog op dat kruidmagazijnwaarvan soms de luchtgaten openstaan. En dat vlak bij kostbare gebouwen en 's rijks maritiem eta blissement. In dit magazijn dat aan den openbaron weg ligt, in volle vrede kruid te bewaren, is zeer gevaarlijk. Hij brand b.v. en westelijken wind, zou er de vuurstroom over heen trekkendaarbij passeeren er dagelijksbij dag en avond, stoombooten met hunne rookende, niet zelden vuur vonken uitlatende, schoorsteenenterwijl soms mede do luchtgaten openstaan; steller dezes heeft gezien, dat een ar beider tegen de palissadendie het magazijn omringen zijn nog glimmend pijpje uitklopte, en een matroos zijn brandend eindje sigaar binnen de palissadering wierp. Dewijl dit aan de binnenzijde gebeurde, kon de wacht, die bij de daaraan grenzende batterij geplaatst is, dit niet bemerken. Opstellers bescheiden aanmerking, kreeg hij van den arbeider een schamper antwoord, en van den matroos een krachtigen vloek tot belooning. Zou het dagelijks bestuurdat verpligt is een wakend oog over de gemeente te houdengeen maatregelen bij het hooger bestuur kunnen nemenom dit kruidin volle vrede te doen overbrengen in een der magazijnen, buiten de bebouwing gelegen Onlangs nog is dit te Nijmegen geschied. Het ge vaar is, hoewel het magazijn met een aarden wal bedekt is, toch niet te verwerpen. Denk eens aan zooveel rampen, door het vuurvatten van kruid veroorzaakt en do on langs nog plaats gehad hebbende hartverscheurende ramp, in de nabijheid van Londen. De put te dempen voor het kalf verdronken is, acht men wijsheid. Dat die wijsheid hier in practijk worde gebragtis de wensch van zeer vele daar in den omtrek wonende ingezetenen en van S. HelderOctober 1861. De heer F. M. H. CohenTandmeester aan het Instituut voor Doofstommen te Groningen maakt het volgende bekend Het is van algemeene'. bekendheiddat men sedert lang heeft gezocht naar een middelom de niet minder bekende kies- en tandpijn te genezenof ook maar te stillenzonder de tanden of kiezen zelve weg te nemen, maar ook even algemeen be kend is het, dat het der kunst, tot hiertoe, niet heeft mogen gelukken, een radicaal middel te vinden. Gedurende de vele jaren mijner practjjkheb ik zelf mij daartoe van verschillende middelen bediend en onder deze is mij daartoe steeds als meest doeltreffend voorgekomen het onder staande, dat ik daarom met volkomene gerustheid durf aanbevelen, en bij deze in het belang der lijders, ter algemeene kennis breng. Men maakt de holle pijnlijke tand of kies schoon met een tandscliuijer en doe dan 4 a, 5 maal met' een penseel een weinig van dat vocht in do holle pijnlijke plaats, en, na dat de pijn heeft opgehouden, vuile men de holle plaats met gutta percha op en vooral met geen goud of andere metalen dewijl deze in de meeste gevallen door hunne hardheid na- deelig werken. E. Acet.morphini gr. 1 solvc in aeth. nitr. alcoh. drachma adde Collodium -J, drachma m. d. s. 4 a 5 maal met een pen seel aanstrijken. Zimmerman de beroemde geneesheer, werd bij de laatste ziekte van Frederik de Groote ontboden. Op zekeren dag zeide de koning tot hem«Gij hebt zeker reeds veel menschen naar de andere wereld gezonden?" Dit gezegde was voor den doctor een bittere pil om te slikken, doch het antwoord dat de koning ontving, was even bijtend als vleijend«niet zoo veel als Uwe majesteit, en niet met zooveel eer voor mij zelven. In de zeventiende eeuw werden in Engeland de vrouwen rollen op het tooneel door jongelingen en mannen vervuld. Op zekeren avond werd het publiek ongeduldig, omdat de voorstelling niet begon. Daar trad do directur te voorschjjn en zeide «hoeren en damesik verzoek u nog een weinig geduld te hebbende keningin wordt reeds geschoren". Een koopvaardijschip werd door een ander schip achter volgd. «Genadige hemelriepen de passagiers, «dat zijn zeker zeeroovers" 1 «Helaas ja", antwoordde de kapitein, «doch gij kunt volkomen gerust zijnmijne hoerenwant eer ik mij overgeef laat ik het schip liever in de lucht springen-. Een vervelende zwetser bevond zich eens in gezelschap met den beroemden componist K. M. von Weber. Toen de laatste het vertrek verliet zeide de babbelaar: «men heeft mij ver haald dat Weber een man van verstand was, doch hij heeft den mond niet open gedaan." «Gij vergist u", antwoordde eene dame, «hij heeft minstens twaalf maal gegeeuwdwan neer gij liet woord voerde". Van 14 21 October 1804. ONDERTROUWD: J. P. van Straten, matroos bij de Marine, 33 jaren en II. Eijdani 26 jaren, weduwe van P. Visser. A. Janse, matroos bij de Marine, oud 30 jaren en K. Ox oud 20 jaren. W. D. Kartering,, muzijkant bij de Marine oud 19 jaren en J. Mets oud 22 jaren. GEIIUWD L. Eibers en A. Gorter. BEVALLEN J. Bak geb. Grede D. A. Vinken gcb. Dijker D. M. J. Heemskerk geb. Winter Z. R. Groen géb. Arons -Z. E. Duran geb. Blok D. J. do Heer Kloots gcb. van Aalst D. G. Abbo geb. Kujjper Z. C. Nobbes geb. de Graaff, Z. C. M. Wetsclaar leb. Kitse Z. - T. de Wijn gcb. Kruk Z. S. J. Verdoorn geb, de Visser D. E. Fooij geb. Broers. Z. OVERLEDEN M. de Vries geb. van Amersfoort 49 jaren. E. Ruis 11 weken. M. Duinker 15 jaren. B. Boerdijk 15 jaren. G. Sterk geb. Pluilaart 38 jaren. T. Kruger bijna 4 maanden. A. van Straaten 57 jaren. H. de Vries 71 jaren. lAüliTBEIUGTE N. ALKMAAR 22 October. Aangevoerd 6 Paarden f 40 a 10012 Koeijcn f 35 a 150 575 Schapen f7 a 40, 2G Magere Varkens flOa 16, 458 Biggen f5 a 11, Nuchtere Kalveren f 11 a 14. Boter per kop 77 a 85 et. HOORN 22 October. Aangevoerd 3 mud Tarwe f8.50, 8 mud Rogge f7.25 84 mud Gerst f6, 62 mud Haver 4.50, 71 mud Boonen Bruine 1'11Paarden f7 60 mud Erwten Graauwe f 11, Vale dito f 10, Groene f 31op monster verkocht 350 mud Mosterdzaad f 13.50 175 mud Kar weizaad f 14.50 28 Paarden f25 a 195, 3'9 Kalveren f8 a 19, 540 Schapen f 13 a 27, 206 Varkens f 8 a 17, 9 Zeugen f.16 a 42, 450 Biggen f2.50 a 7, 510 Kippen f0.25 a 1.30, 3050 Kip—Eijeren f.2,80 a 3.50500 Eend-Eijeren i'4 per 100, 1S50 koppen Boter 70 a 74 ct. per kop. 1300 mud Aardappelen f 1.50 a 2.50 per mud, 1900 manden Appelen f0.30 a 0.70, en 1000 manden Poeren fl a f 2.25 per mand, 3500 Ncd. Ilazeluooten f 15 ii 16 per 100 fj§. Heden Dingsdag25 October EFFECTEN Beurs van Londen n Parijs n Weenen Vast. Herlijn u u Frankfort AMSTERDAM. 5 °/0 Metalliek (oude) 5°/0 Vereenigde Staten van Noord-Amerika 6°/0 Vereenigde Staten 18S2 8Gecoufedereerden 5°/0 "Russische Spoorweg-Aandeelen 5°/0 Blaauwe Grieken 3°/0 Mexico l-J-°/0 uitgestelde afgestempelde Grenada Hectaren Grenada Laud-Certificaten 5°/0 Turken 2°/o Venezuela 541® 45 7o 46 f 18!4 Ct. 01 I Vrijdag 28 October vertrekt van hier de "West- Indische mail. Entree en Dans vrij. Aanvang 8 ure.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1864 | | pagina 3