A1INE. PAARDEN, li iLii Vrijwillige Verkooping. ALBUM VA!) IIHUM,\UStilII!Illl!VlillüllV VERSCH RUNDVLEESCHen SOEPGROENTEN Een HIT met daarbij behoorend TUIG en RIJTUIG. Onder nadere goedkeuring van den Minister van Marine zal op MAANDAG den21 NOVEMBER 1864, des middags ten 12 urebij inschrijving worden aanbesteed, de levering van: ten behoeve der Equipagiën van Z. M. Schepen en Vaar tuigen van Oorlog, gedurende het jaar 1865, aanwezig ter reede van Texel en in hot Nieuwedicp. De biljetten van inschrijving op gezegeld papier, voor elk bestek afzonderlijk, zullen vóór of op den dag der aanbesteding, vóór het bepaalde uur, bij de Directie der Marine te Willemsoordvrachtvrij moeten worden bezorgd. De voorwaarden van aanbesteding, als ook het model insehrijvingabiljet voor de Soepgroenten, liggen van heden tot aan den dag der aanbesteding (de Zondagen uitgezonderd) van 's morgens 10 tot 's namiddags 2 ure ter lezing en inzage, bij de Directie voornoemd. Willemsoord 4 Nov. 1864. De Vice-Admiraal Directeur en Kommandant der Marine, G. VOGELPOOT. De Heer C. EORMER, te Nieuwediep, is voornemens publiek te verkoopen (op een half jaar credietmits borg stellende)., op WOENSDAG den 9den NOVEMBER a. s. des voormiddags ten 11 ure, op bet Westplein, aan den Helder, voor den Stal van P. GROOT, ten overstaan van den Notaris W. J. li I D D E BOK, p. m. 20 stuks uitmuntende goed bij den weg loopende (van TWEE tot TIEN jaren) mak in alle tuigen en geschikt tot elk gebruik. voorts Daags voor de verkooping te bezigtigen aan voornoemden Stal. Degenen die bij deze verkooping iets willen voegenkunnen zich daartoe aanmelden bij den Notaris voornoemd. ZEGT HET VOORT. Door DE GEBROEDERS ABRAHAMS te Middelburg, wordt uitgegeven: Deze tijdschriftenwelke beide een aantal jaren afzonderlijk hebben bestaanworden thans sedert eenigen tijd vereenigd uitgegeven. De belangrijke uitbreiding van het debiet moge voor eeu deel aan deze vereeniging toe te schrijven zijn voor een ander, zeker niet geringer deel, is zij bet gevolg van de keuze der stukken en de zorg waarmede zij bewerkt, worden. Omtrent elk belangrijk verschijnsel worden de lezers van De Globe zooveel mogelijk op de hoogte gehouden. De resultaten van nieuwe onderzoekingen in nog weinig bekende streken, de ontwikkeling der nijverheid, de vorderingen van bijna elke wetenschap, de ontdekkingen en verbeteringen op verschillend gebied, de politieke gebeurtenissen welke meer dan eene voorbijgaande waarde bezitten, de nieuwste vraagstukken betrekkelijk het maatschappelijk leven, zijn in het bij zonder onderwerpen waaromtrent de redactie tracht op te sporen al wat in bet buitenland gesebreven wordt, ten einde het belangrijkste daarvan voor hare lezers te bewerken. Steeds meerdere bronnen komen onder haar bereik. In dit en het vorige jaar maakte zij, behalve van eenige boekwerken en brochures, gebruik van de volgende Tijdschriften: The Quarterly, Edinburgh en Westminster reviews, Blaekwood's magazine, The athaeneum, Cornbill magazine, Al the year round, Atlantic Monthly, Mac Millan's magazine, Cambridge Essays, The Temple-Bar, Saint James magazine, The Gallery, Chambers' Journal, Nort American revienw, de Engelschen parlementsverslagenUusere Tage, Unsere Zeit Westermann's Monats-hefte, Petermanns's Geografische Mittheilungende Augsbnrger Allgemeine Zeitung, Bibliotheque universelle de Ge- nève de Revue Germanique, de Revue des deux mondes, Le temps en het Journal des debats, waaraan nog eenige andere zullen toegevoegd worden. Ten einde eenigermate te laten beoordeelen welk gebruik de redactie van de voorbanden zijnde bouwstoflen maakten of zij in de schifting gelukkig isvolgt hier eene opgaaf der stukken welke in den tegenwoordigen jaargang reeds zijn opgenomen. De geestcnklopperijen van Homedoor Ed. Sclierer. Karei Albert, kouing van Sardinië. De Britsche kolonie Qucensland op de oostkust van Australië. De sbawls van Kasjemire. Aan welke zijde is bet regt in de Sleeswijk-Holsteinschckwestie? door A. Geffroy. Over de sterfte onder de militairen in lieete gewesten, en de voorbe hoedmiddelen daartegen. (Ilct Fran- schc leger in Algerië en bet Engel- sclie leger in Britsch-Indië). De verschillende rassen van kleurlin gen in Brazilië. Eens schilders herinneringen aan Ita lië door du Bois. Dc bereiding en het gebruik van kunst steen. Een blik op bet leven en de werken van den romanscbrijver Thackeray. Het leven in Hollanddoor een Schot beschreven. De tegenwoordige toestand der Israë lieten in Palestina. Omzwervingen door de maagdelijke bosschcn v'an Braziliëdoor A. d'Assier. Het leven eencr Duitschc vorstin in de zestiende eenw door A. Ivluck- hohn. Poolschc zeden en gebruiken. De Heidcnsohe vereering der boomen in verbaud ook met den kersboom. James Wilsonde grondlegger van het Brilsch-Indisch spoorwegstelsel en financiewezen. Allrcd de Vigny in zijne dichterlijke waarde beschouwddoor P. Chal- lemel Lacour. Beknopte levensschetsen van generaals uit den Noord-Amerikaanschcn bur geroorlog. Het koningrijk Griekenland en zijn invloed naar buiten, door L. Le- normant. Een paar hoofdstukken uit het werk De vrouw in de negentiende eeuw door P. Legouvé. De spotternijen van Pasquino en Mar- forio tc Rome. Het Fransche stelsel van armverzor ging in tegenstelling van het En gelsche. De godsdienstzin te Rome. Het land der [mormonen en het leven aldaar. De apokriefe evangeliën. De kranzinnigen-kolonie tc Gbeel. Het konklaveof de wijze waarop een paus verkozen wordt. De vallende of verschietende sterren. De omvang en de toestand van Britsch Noord-Amerika. De Hudsonsbaai- maatschappij en liarc herschepping. Het Vaucouver-eiland. De kwestie van het eiland San Juan. Dc kolonie Britsch-Kolumbia. De letterzet-machine. De tegenwoordige rol der fotografie cn der telegrafie in de maatschappij. De houding van het publiek in ver schillende lar.den tegenover de mu ziek door Ferdinand Hiller. De Duitschc „marsclien" of polders aan^de Noordzee. De spoken op het tooneel en in de foto grafie. De christen pasja van den Libanon en zijne wijze van bestuur. Eeu akklimaterings-diner te Londen. De geschiedenis der posterijen in En geland na dc hervorming van 1840. Het tegenwoordige Portugaldoor V. de Mazade. De partijen in België liberale eu ka tholieke, door E. de Laveleye. De levenswijze in liet keizerlijk Rome. De convulsionnaïren" van St. MJdard, in de achtiende eeuw door Robert Dale O wen. De spcctraal-analysede nieuwste groote ontdekkingen op het gebied der natuurwetenschappen. De arbeidersstad of „cité onvricre" te Miihlhausen in den Elzas. De Engelsche boekverzamelaars. De geschiedenis van het omberspel. De kunsten en wetenschappen in de Verccnigde Staten. De aardbevingen. De letterkundige wereld te Parijs naar Armaud de Pontmartin. Dc handel van Groot-Brittan je in 1864. De voormalige rijkdom van Ierland. De republiek Andorra op do gren zen vau Frankrijk en Spanje. Over do oorzaken vau de toenemende duurte des levens. De reis van hertog Ernst van Saksen- Coburg-Gotha naar Afrikain 1862. De gunstige uitkomsten der spoorwe gen in Britsch-Indië. De geabonneerden kunnen het tijdschrift, naar verkiezing, in maandelijksche afleveringen of driemaandelijksche deeleu ontvangen. De afleveringen bevatten 4 a 6de deelen 15 vellen druks. De prijs van ƒ6.per jaar kan zeker uiterst gering geacht worden. Ter Boek- Courant- en Steendrukkerij van S. Giltjes.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1864 | | pagina 4