bragte braudblusmiddeleuhet niet mogelijk was, het voo-r de vernielende vlammen te beschermen, zoodat van het huis slechts zeer weinig is blijven staan. Omstreeks één ure was men den brand meester. De belendende huizen zijn met eene kleine beschadiging vrij gekomen. Men schrijft ons van Texel het volgende: Bij de alhier plaats gehad hebbende stemming tot ver kiezing van twee leden voor den gemeenteraad, werden uitgebragt op de heeren D. C. Loman 181, Simon Keijser Sijbz. 75, Klaas Mandje 68, Jan Yeenstra 16, Sijb. Keijser Jausz. 12 en Willem Hillenius 10' stemmen, de overige stemmen waren verdeeld op verschillende andere personen. Verkozen de heer D. C. Loman en herstem ming op 5 April tusschen de heeren Simon Keijser Sijbz. en Klaas Mandje. De houder van een wissel getrokken door een offic. van adminisiratie aan boord van een oorlogschip, geteekend voor //gezien" door den kommandant, ten laste van het ministerie van marine, ten bedrage van f4.05}, vraagt of dat ministerie regt heeft om de betaling te weigeren omdat het niet voor zegel is geviseerd. Volgens de zegelwet zijn toch de posten van dergelijk gering bedrag vrij van zegel. Ook iu 's Gravenhage is thans een verzoekschrift aan de Tweede Kamer in omloop, waarin ([aangedrongen wordt op de afschaffing van de doodstraf. Men schrijft uit Meppel; Ook onze stad deelt in de algemeene bewegingontstaan ten gevolge eener vernieuwde opwekking om den drank duivel *t hoofd te bieden, 't Adres aan de Tweede Kamer vindt hier eene breede schaar van onderteekenarenmen is hier trouwens al te zeer overtuigddat er wat ernstigs moet gedaan worden, zoo ons volk niet geheel door den vijand van zijn geluk zal worden overrompeld. Als men toch in aanmerking neemt, dat eene plaats als de onze die 7000 inwoners telt, misschien 130 drankwinkels heeft, dan zal men zich de opgewektheidom beperkende maatregelen te doen nemen, bij den fashionabelen stand gemakkelijk kunnen verklaren. Het prov. geregtshof te Overijssel heeft Dingsdag jl. uitspraak gedaan in de zaak van Jacob Blein, te Grams- bergen, beschuldigd van diefstal van eenige beschuithollen, bij avond in de bakkerij van Kamerman te Hardenberg ge pleegd, en hem, onder verzachtende omstaudighedenver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en in de kosten. Men schrijft van Kampen: t Door de felle vorst der laatste dagen zijn in de omstre- ken aldaar eene ontzettende menigte aardappelen bevroren. In de nabijheid vau Heerenveen is voor eenige da gen eene vreeselijke misdaad gepleegd. Eene boerendienst- meid, die eene hoogen prijs uit de loterij had getrokkeu, had zich met een gedeelte daarvan des avonds op weg be geven om dit aan hare moeder te brengen. Onderweg werd zij echter beroofd en vermoord. Men zegt, dat de vermoe delijke dader reeds in hechtenis is genomen. In Holstein is na eene lange afwezigheid terugge komen de heer Tetens, zoon van den raad van justitie aldaar, die als zeeman de Carolina-eilanden hebbende aangedaanop Sarmorka de dochter van den oppersten koning had leeren kennen, en na zich getatoeëerd te hebben haar heeft ge huwd. Hij was nu onderkoning en kwam met een met indigotabak en katoen beladen vaartuigten einde handels betrekkingen aan te knoopen. In het Belgische dorp Eaverilles is'een vreeselijke moord gepleegd. De zes personen, twee mannen en vier vrouwen, die het gezin uitmaakten van den landbouwer Larguillère, zijn allen vermoord gevonden. De lijken waren vreeselijk verminkt. De wonden waaraan zij bezweken zijn, schijnen allen door hetzelfde wapen vermoedelijk een hamer, te zijn toegebragt, zoodat men meent, dat slechts één per soon de moorden bedreven heeft. Daar er blijkbaar geen diefstal heeft plaats gehad, vermoedt men dat wraakzucht de oorzaak der zesvoudige misdaad geweest; is. Een buitenlansch tijdschrift, de Revue du Monde Colonialmeldt: //Het kan welligt geen kwaad van tijd tot tijd de volgende cijfers onder de aandacht onzer lezers te brengenHet aantal militairenuitmakende de staande legers in Europa, die dus ten gevolge hunner professie uitgesloten zijn èn van den produktieven arbeid èn van het huwelijk, maar aan het zoo weinig de publieke zedelijkheid bevorderend garnizoensleven zijn overgegeven, bedraagt 4,700,000 man, waarvan het onderhouden berekend wordt twee en een half milliards francs te kosten. Eene der laatste Amerikaansche uitvindingen op het gebied der mode zijn eene nieuwe soort van halsboordjes. Men maakt die thans van kaoetsjoekwit of gekleurdmet gekleurde figuren of ingedrukte patronen. Het Hof vau Bas de Galais heeft Jean Baptiste Leduc y die, zoo als men zich herinneren zal, zijne beide kinderen, met wie hij per stoomboot uit Engeland te Calais was aan- gekomenverdronk veroordeeld tot de straf des doods. Een Duitsch geneesheer, Dr. Dyes, officier van het regi ment huzaren te Verden wij noemen er zijne titels bij: om te voorkomen dat men aan eene mystificatie denkt heeft een nieuw voedings- en geneesmiddel uitgevonden na melijk de steenkolen. Als voedsel geeft hij ze aan de var kens, als geneesmiddel raad hij ze aan voor ziekten van ingewanden. De proeven die hij er mede genomen heeft, hebbenzegt hijde gunstigste resultaten opgeleverd. Voor zijne proefnemingen heeft hij de Prinsberger steenkolen ge bezigd. Zijn rapport komt voor in de Deutsche Klinik over 1864. Volgens de dagbladen is op het eiland Sicilië een overvloedige oogst van de katoen te verwachten. De dochter van Garibaldi; Teresita, heeft dezer da gen het leven geschonken aan een knaapje, dat, op verlan gen van den generaal, den naam van Lincoln heeft ontvan gen, Het is eene hulde, -die Garibaldi brengt aan den mandie het eerst tegen de slavernij is opgetreden. De kanselier der schatkist te Londen heeft dezer dagen de tabellen uitgegeven van een fonds, waarbij aan den arbeider, wanneer hij den ouderdom van 60 jaren heeft bereikt een vast jaarlijksch inkomen wordt verzekerd. Een arbeider, die van zijn 30ste tot zijn 60ste jaar een shil ling (60 cents) per week betaaldontvangt van af dat tijdstip zoolang hij leeft 6 shilling (f3.60) per week, en wanneer hij twee shilling per week betaalt, 12 shilling of (f7.20) per week. Door dit fonds wordt het den fabrie- kant gemakkelijk gemaakt, zijne bejaarde arbeiders een pensioen te bezorgen, dat onder borgtogt van den Staat,, nooit gelijk particuliere inrigtingen van dien aard failliet kan raken, en wat de zaak nog aangenamer voor hem maakt, is, dat de werklieden, die in dat fonds zijn inge schreven niet ligt den arbeid zullen staken. Bij gelegenheid der wedrennen te Chertsey heeft een zakkenroller den prins van Wales zijn gouden horologie ontroofd. In de vorige week trad eeue jonge vrouw de schouw burgzaal te Lyon binnen, vergezeld van hare geliefkoosde vriendin, eene kleine witte muis. Tijdens de voorstelling hield zij het dier, gewikkeld in een fijn batisten zakdoek op hare knieën. De schouwburgbezoeker, die naast haar zat, bemerkte zulks, hij bragt stilletjes eene opening inden zakdoek, en de muis, ongetwijfeld zich gelukkig gevoelende de vrijheid herkregen te hebben, ontvlugtte en was niet te vinden. Na afloop der voorstelling wachtte de jonge vrouw bij den uitgang haar buurman, den snooden bedrijver van het voorgevallene, op, en beet hem duchtig in den arm, waarna zij zich spoedig uit de voeten maakte. Ten bewijze hoe waardig de Pruisische Staat zijne ondergeschikte beambten beloont, kan dienen, dat een schoolmeester in Marienwerder, vader van tien kinderen, die met inbegrip van een veldtogt den Staat 56 jaren ge diend heeft, bij gelegenheid van zijn jubileum, van den Staat 15 thaler ontving. Omtrent de beëediging van den vice-president van Noord-Amerika zijn zonderlinge berigten in omloop. Johnstonheet het, was schandelijk beschonken en hield in dien toestand eene redevoeringwaarover de vrienden der regering van schaamte bloosden en de aanwezige diplo maten bedenkelijk het hoofd schudden. //Ik ben een plebejer", zeide hij, stotterend,//Lincoln ook, en wij zijn ertrotsch op. Gij, Seward (zich tot deze wendende) zijt slechts door den wil des volks hier, gij Stanton, ook, en gij, (op den min. van marine wijzende) hoe heet toch die ouwe jongen daar?" //Welles" riep het publiek, //en gij Welles, moet ook uw plaats verlaten als het volk het wil. Nu zal ik 2} minuut over Tennessee sprekenlanger niet. Maar hij snapte 20 minuten lang. Is hij gek fluisterde men. Is hier niemand, die zich zijner in dien toestand erbarmt? Laat hem ophouden, om het land verderen smaad te sparen.1' Toen Johnston ein delijk zweeg, nam hem de heer Hamlin, aftredend vice- president, den ambtseed af. De gekozen vice-president was niet in staat een woord te herhalen. Hij stamelde er.slechts enkelen en herhaalde de meesten eenige malen. Toen hij daarop den nieuw gekozen senatoren den eed zou afnemen had hij dien vergeten en liet hen den bijbel kussen. Het was zoo erg, dat den verslaggever van het officiële blad the Globe werd opgedragen zijne rede niet te laten opnemenopdat hij na zijn roes er iets minder onzinnigs voor in de plaats mogt stellen. Johnston is een kleedermaker uit Wisconsin en houdt meer van whiskey dan hij verdragen kan. Lincoln is reeds sedert jaren door zijne vrouw aan groote matigheid

Nieuwe Courant van Den Helder | 1865 | | pagina 2