BURGERLIJKE STA1 DER GEMEEME TEXEL. TELEGRAM. ADVERTENTIES. De koning zal een kolossaal fortuin nalaten, 't Is een der aanzienlijkste in Europa, dat nietzooals de kwaadwilligheid fluistert', uit besparingen op de civiele lijst zijn oorsprong ontleent, maar grootendeels is te danken aan gelukkig ge slaagde speculatien in 1848, die 's konings fortuin vijfmaal vergroot hebben. Wijlen den heer Rutstenberg, de vertegen woordiger van het huis Rotschild, was daarbij steeds de raadsman en makelaar. H. K. H. prinses Frederik der Nederlanden is door Z. M. den koning van Pruissen benoemd tot chef van het 6e regiment Westfaalsche infanterie, alsmede Prinses Alexandrine van Mecklenburg-Schwerin, dochter van Prinses Marianne der Nederlanden, tot tweede chef van het 8° reg. grenadiers van de garde, waarvan Z. M. zelf eerste chef is, en prinses Karei van Pruissen tot chef van het Westfaalsche regiment veld-artillerie no. 7. De kommandanten dier regementen zijn te Berlijn aangekomen, om, zoo als gebruikelijk is, hunne rapporten aan de nieuw benoemde chefs te overhandigen. Aan den generaal Shofield, die zich thans te Parijs bevindten aan wiens bezoek eene politieke beteekenis ge hecht werdwordt thans als zending toegeschreveneene toenadering te bewerken tusschen Noord-Amerikaen Frankrijk. Mexico zou door het Fransche keizerrijk worden prijsgegeven. Juarez heeft in eene proclamatie aan de Mexicanen verklaard, dat hij in Chihuhahua zijne regering weder her stellen zou. De republiekeinen maken toebereidselen tot een aanval op Mazatlan. Deze stad ontving eene versterking van 1200 man. In Zuid-Amerika wordt voortdurend oorlog gevoerd maar de berigten van daar geven een zonderling denkbeeld van dien krijg. Bij de inneming van Uruguayana maakten de Brazilianen zich elk van een der soldaten meester en zette dien achter zich op het paard. Op die wijze durfden de vijanden hen niet aantasten of vervolgendaar zij dan op hunne eigene soldaten zouden moeten schieten. De ge woonte is daar ook nog in stand gebleven of op nieuw ingevoerd om de krijgsgevangenen tot slaven te maken wat zeker de wreedheid van den oorlog nog verhoogt. De oorlog met Chili schijnt toch door eene schikking te zulleu voorkomen wordendank zij de tusschenkomst der diplomatie te Santiago. Daar echter, gelijk men weet, de admiraal Pareja van die tusschenkomst niet wilde hoorenzou het mogelijk zijn, dat alvorens die iustructienwelke het gevolg van de bemoeijingen der andere mogendheden zijn hem bereikten nieuwe vijandelijkheden door den Spaanschen admiraal waren gepleegd. Eene dienstbode, zich willende verhuren vroeg haar nieuwe meesteres: //mevrouw hebt u kinderen //Neen, antwoordde mevrouw." //Wordt de wasch buiten 's huis gegeven //Ja buitens huis." //Maar mevrouwer ligt toch wel zeker een tapijt in mijne kamer //Ja." Toen kwam de beurt aan mevrouw, die zich bij het doen dier vragen zoo goed mogelijk inhield om niet te lagcheuen vroeg zij thans aan de dienstbode//Kunt ge piano spelen? //Neen, dat kan ik niet//Spreekt ge Fransch ffNeen//Maar ge zingt toch zeker uit opera's?" ffNeen, mevrouw!" Het spijt me wel, maar dan kan ik u niet gebruiken. Te Havre heeft een dubbele diefstal plaats gehad van vreemden aard. Een jong mensch had zijn intrek genomen in eene restauratie, en stond op zeer vriendschappelijken voet met den vrouw des huizes. De vorige week keerde de res taurateur, na eene korte afwezigheid, ten zijnent terug; hij was alstoen niet weinig verbaasd niet alleen zijne vrouw niet terug te vinden, maar bovendien eene som van 5000 francs, welke hij zorgvuldig had weggeslotenverdwenen te zien. Te Berlijn heeft een kind van 10 jaren een zelfmoord begaan. Hij had nl. twist met zijn broeder gehad, en vroeg zijn vader wien van beiden gelijk haddie ten voordeele van zijn ouderen broeder besliste. Het knaapje besloot hierop zich van het lever, te berooven. Toen men hem des ande ren daags kwam roepen om naar sehool te gaan vond men een lijk. Correspondentie. X. Dat zal Maandag gebeuren. Het andere zal ons geuoegen doen. Aan onze Haagscbc Correspondentie van 14 Dec. ontlcenen wij bet volgende De verwerping van het voorstel van den beer van Zuylen nopens het instellen ecner enquête, met de verpletterende meerderheid van 53 tegen 18 stemmen, is eene geweldige nederlaag voor de oppositie. Al de tegenstem mers behoorden tot hen, die stelselmatig al het mogelijke in het werk stellen, om het Kabinet te doen vallen. Ook de afgevaardigde uit Alkmaar, de heer van Forcest, behoort tot deze; en het is te wenschen dat de Alk- maarsche kiezers, zich dit votum van hunnen vertegenwoordiger, ter gele gener tijd zullen herinnerenindien althans de heer van Foreest niet zelf zijn ontslag neemt wanneer de kultuurwet zal zijn aangenomen, gelijk hij vroeger verklaart heeft te zullen doen. Ook de uitslag der verkiezing te Maastricht bewijst, hoe weinig Limburg zich door de manoeuvres der oppositie heeft laten misleiden. Daar toch werd de heer van der Maesen de Sombreff herkozen met 1035 van de 1608 geldige stemmen. De Tweede Kamer heeft gisteren de credict-begrooting voor Finantiën en de wet op de middelen aangenomen. Heden zijn eenige wetsontwerpen van ondergeschikt belang aan de orde, terwijl morgen de Limburgsche grondbelasting in behandeling komt Van 1 14 December 1865. ONDERTROUWD: Geenc. GEHUWD Cornelis Gorter 35 jareu en Antje Dekker33 jarenwo- duwe Jacob Keijser. Dirk Bocrhorst25 jaren en Johanna van Westen. 23 jaren. GEBORENCornelisje d. van Coruelis Bruin en Wijnje Koorn. Antje Januctta d. van Jan Duinker en Stijntje Zunderdorp. Dikje d. van Jacob Lindeman en Naantjc van der Vis. Albert, z. van Pieter Heukes en Maartje Visser. Antje d. van Jan Pieterzoon Witte en Necljo Dijt. Wijntje, d. van Cornelis Eelman en Jantje Stark. Maria, d. van Matthijs van der Kloot en Trijntje Smit. Grietje d. van Corstiaan \ervoorn en Geeske van der Hoek. Jacob z. van Jacob Boon en Antje de Wijn. Johaunesz. van Cornelis llalscma en Picternella Smits. Jan, z. van Paulus Kikkert en Nceltjc Luijtse. Pieter, z. van Pieter Nannings Duinker en Aagje Plaatsman. OVERLEDEN Johanna Bolt 62 jaren, gehuwd met Pieter Dros. Marretje Witte 5 jaren d. van Jan Pieterzoon Witte en Antje Huisman overleden. Willem Molenaar 19 jaren z. van Jan Molenaar en Antje Willems Robok. Heudrikje Brouwer 36 jareu d. van IJsbrand Brou wer en Antje Boon overleden. M A l\ li T l> E II I G T E N. PURM ERENDE 12 December. Kleine ^Kaas f 35.25 Middelbare fRedelijke voorraad; vlug verkocht. Aangevoerd 79 stapels Kleine Kaas, 8 Middelbare. Boter. Van fl.10 tot 1.25 per Ned. {g. Gemiddeld fl.17^ per Ncd. fft. Aan gevoerd 164 Runderen. Vette Koeijen duur en niet minder levendig. Gelde- en Tijd Kalfkoeijen weinig aangevoerd, de handel zeer ferm. 30 Paarden. 41 Vette Kalveren. Handel vlug, de prijs was van 75 lot 95ct. per Ned. fl?. 44 Nuchtere Kalveren. Prijs: van f9 tot IS per stuk. Handel stug. 64 Vette Varkens De prijs was vau 48 tot 53 ct. per Ncd. fg. Handel vlug. 5 Magere Varkens, van f 16 tot 24 en 126 Biggen, van f6.50 tot 10. Handel redelijk vlug. 1510 Schapen en Lammeren. Vette Schapen door grootcn toevoer minder levendig. Ovcrhoudcrs redelijk vlug. KipEijeren f4.50, Ecnd-Eijeren f3.20 per 100 stuks. 485 Ganzen f3.75 tot 4 per stuk. 84 Zwanen f 7.50 tot 8. Verleden Dingsdag zijn ter waag gewogen 85 stapels Kaaswegende 23160 Ncd. ft?. De hoogste markt was voor Kleine Kaas f35. Middelbare f38.Aangevoerd: 1341 Ncd. fg Boter. SCI1AGEN 14 December. 4 Paarden f 30 a 70. 14 Magere Gelde Koeijen f95 t\ 107. 12 Vette Gelde Koeijen f165 a 230. 8 Vaarsen f40 a 60. Nuchtere Kalveren f 6 a 9. 120 Magere Schapen f 16 22. 565 Vette Schapen f 24 a 49. 490 Lammeren (Overhouders) f10 u 27. 14 Magere Vaikcns f 12 a 20. 60 Biggen f8 a 10. Konijnen 10 a 60 ct. Kippen 50 u 125 ct. Een den 40 a 90 ct. Duiven 10 a 20 ct. Boter 90 ct. per kop of f 1.20 per Ned. fg. Kaas 25 a 45 ct. per Ncd. C8- Kip-Eijcreu f 3.50 a 4 per 100 stuks. Eend-Eijeren niet aangevoerd. LONDEN 14 December. Ter veemarkt waren aangevoerd: 3950 Runderen, 11050 Schapen en Lammeren, 445 Kalveren, 200 Varkens. Prijzen: Beste Runderen 5/6 Schapen en Lammeren 6/8 Kalveren 5/6 Varkens 5/2. Heden Vrijdag15 December 1865. EFFECTEN Beurs van Londen r Parijs I Weenen l Vast. c Berlijn i ff Frankfort ff AMSTERDAM 5°/0 Metalliek (oude)56 °/a 6°/o Vereeuigde Staten v. Noord-Amerika 1882 68 5 3°/0 Mexico (oude)23J 3°/o Mexico (nieuwe) 3°/0 Biunenl. Spanje Illinois Certific Coupon-Bewijzen Mexico AFLOOP DEK VEILIHG, op Donderdag 14 December jl.in bet lokaal Tivoliten overstaan van den Notaris WJ. Hl DDE BOK. Het Noordsche Brikschip Fmanuelf2164.C. Former. Ondertrouwd JOHAN GOTFRIET MARTIN EN ELISABETH EDEN. Haarlem13 December 1865. Ons ouderhart werd heden diep getroffen door het overlijden van den jongsten onzer lievelingenJACO- BUS PAULUS HENDRICUS, op den jeugdigen leeftijd van slechts 14 maanden. Nieuwe diep14 December 1865. P. J. WETSELAAR. C. M. WETSELAAR KTTSE. De ondergeteekenden betuigen hunnen dank voor de vele deelname ondervonden bij het verlies hunner beide kinderen. Nievwediep, 15 December 1865. C. A. AMONS, A. AMONS—DE JONG.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1865 | | pagina 3