WENST DE REGERING UNIFORME RROODPRIJS VAN 39 CENT? Kwart millioen Oostduitsers defileerden voor Slivernik EEN K.E.M.-ATOOMVLIEGTUIG gaat honderd millioen gulden kosten Margarine zou dan goedkoper worden Nederlanders beroofd in onveilig Rome Kastekort Treinramp bij Londen Het Europese leger Woensdag 8 October 1952 Pagina 3 Belasting verlaging moi Bakkers voelen voor vrije prijzen - mèt een bodem „Dat is een dagelijks verhaal..." PACHTPRIJZEN WEDEROM HOGER DE RAAD VOOR DE EMIGRATIE Saarvoorstellen verworpen Rode doorbraak in Korea Om het ijsje I)r. J. VAN BOXTEL THANS HOOGLERAAR Opmars der arbeidsslaven Rode „Volksleger" nam met regiment deel KAMERAAD KOLONEL BLOKKADE VOOR ABADAN Ling leidt België-Nederland Misschien zijn er in 1967 één of twee in gebruik Kevertjes dalen aan parachutes mei warm walerk rui ken en kompassen ARGENTINIë BEPERKT DE IMPORT (Van onze parlementaire redacteur) Is de mogelijkheid tot verla ging van belastingen thans aan wezig? Om deze vraag te kunnen beantwoorden is het nodig om na te gaan of de omstandigheden, die het vorig jaar tot belasting verhoging dwongen, zich inmid dels hebben gewijzigd. Met be trekking tot de defensie is zulks niet het geval. Het vier-jaren- plan, dat het vorig jaar werd op gezet, zal ook verder uitgevoerd moeten worden. Maar in onze fi nanciële en monetaire positie is inmiddels wel een beduidende verbetering gekomen. Deze ver betering is niet uitsluitend toe te schrijven aan de maatregelen, die het vorig jaar werden genomen, maar toch zeker voor een wezen lijk deel. Bij het aantreden van het nieuwe kabinet schreef zelfs het liberale „Handelsblad" dat de resultaten van de politiek van de ministers Lieftinck en v. d. Brink te zien zijn „in versterking van onze financiële en monetaire po sitie". Ook uit dergelijke onverdachte conclusies kan nog eens blijken, dat tijdens de verkiezingscampag ne het accent dikwijls al te zeer op het gevolg en niet mede op de oorzaak kwam te vallen. Maar voor de naaste toekomst gaat het er nu om of uit deze verbetering voor de volksvertegenwoordiging een argument kan worden geput om op enige verlichting aan te dringen. Voorop gesteld zij, dat het ze ker niet verantwoord zou zijn, om buiten beschouwing te laten, dat de toekomst onzeker blijft en dat zich opnieuw omstandigheden kunnen voordoen die onze finan ciële en monetaire positie ongun stig zouden kunnen beïnvloeden. Maar wij hebben de indruk, dat de volksvertegenwoordiging, toch wel aanknopingspunten heeft voor een pleidooi in bovenbedoelde zin. Zij zal er ongetwijfeld op wijzen, dat de rijksbegroting, wat de gewone dienst, de buiten gewone dienst I en het landbouw- egalisatiefonds betreft, een over schot heeft van f131 millioen, een bedrag dat de regering wil beste den om het nadelig saldo van de buitengewone dienst II te dekken. Voor de buitengewone dienst II kan echter ook geleend worden en het is normaal als dit gebeurd. Nu verweert de minister van Fi nanciën zich bij voorbaat met het argument, dat de voorgestelde wijze is gekozen om de schuld van het rijk zo klein mogelijk te houden en om op de kapitaal markt zoveel mogelijk ruimte te laten voor particulieren. Dat klinkt heel mooi. maar men kan de zaak ook anders stellen. Het bedrijfsleven betaalt op het ogenblik zoveel belasting, dat het onvoldoende in staat is om uit eigen kracht nieuwe ka pitalen te investeren. Zouden de belastingen lager zijn, dan zou het bedrijfsleven dus ook veel minder genoodzaakt zijn om zich tot die kapitaalmarkt te wenden. Nog anders gezegd komt de rede nering van de minister van Fi nanciën hierop neer, dat de rege ring minder behoeft te lenen als zij zich bezit kan vormen met belastinggeld, hetgeen het be drijfsleven echter noodzaakt om wel te lenen Daarnaast heeft deze methode ook een politieke kant, kan deze althans hebben in dier voege, dat de overheid rijker wordt en de burger armer en wie dan nog verder redeneert komt tenslotte bij een socialistische maatschappij terecht! Voorshands lijkt het ons om al deze redenen beter, dat de beschikbare gelden voor belas tingverlaging worden aangewend en wel op de eerste plaats ten behoeve van het bedrijfsleven. Het gaat hier om een belang van het hele Nederlandse volk, want zonder een grotere werkgelegen heid is het probleem van een groeiende bevolking niet op te lossen. Daarnaast mogen wij er echter niet aan voorbij gaan, dat de overheid straks ook nog voor an dere moeilijkheden komt te staan. De aanstaande huurverhoging zal gecompenseerd moeten worden, waarbij verschillende oplossingen mogelijk zijn. De oplossing kan gezocht worden in loonsverho ging, maar ook in belastingverla ging: wellicht worden beide mo gelijkheden benut om tot het be oogde doel te geraken, maar ook hierbij moet de fiscus dan een veer iaten. En dan laten wij nog maar buiten beschouwing, dat de overheid ook als werkgever de lonen van haar personeel zal moeten verhogen en wellicht an dermaal tot een verhoging van de sociale uitkeringen zal moeten overgaan. Al met al kunnen wij zeker geen wonderen verwachten, daarvoor blijft de toestand te on zeker en te zeer vervuld van dreigend onheil, maar ruimte voor enige verlichting is er naar het schijnt toch wel. Bij katholieke woningbouwvereniging ROTTERDAM 7 Oct. Er is bij de R.K. Woningbouwvereni ging .Voor het huisgezin." die in het Westen en Zuiden van Roterdam ongeveer 130 woningen beheert, een kastekort van ruim f 23.000 ontdekt. De 32-jarige pen ningmeester C. J. L.. die bekend heeft geldsbedragen uit de kas te hebben geleend, ontkende, dat er van zulk een hoog bedrag sprake zou zijn. Toen ei van gemeentelijke zijde een kascontrole werd ingesteld kwam het tekort aan het licht. Na een psychiatrisch onderzoek werd het opnemen van L. in een psy chiatrische inrichting noodzake lijk gevonden. L. was eerst kort geleden aangesteld, nadat het ge meentebestuur een reorganisatie had nodig geoordeeld- (Van onze parlementaire redactie) l\aar wij vernemen zal binnenkort de regering althans de Raad voor Economische Aangelegenheden uit de Mi nisterraad zich beraden over de vraagof het wenselijk is, dat er één soort brood zal komen. Overigens moet men de uitdrukking één soort broodniet al te letterlijk nemen. Het gaat hier n.l. om een eventuele terugkeer naar normale (lees: voor-oorlogse) omstandigheden, waarbij er slechts één soort bloem is, waarvan de bakker een melkbrood of een waterbrood kan bakken. Het aantal broodsoorten zal belangrijk verminderd kunnen worden. De prijs van het brood zal echter stijgen. Thans kost een volksbrood 36 cents, een witte brood 43 cents. Straks zou de prijs dan ongeveer 39 cents gaar bedragen. Deze broodprijsverhoging heeft natuurlijk consequenties voor de loon- en prijspolitiek. Het is nu maar de vraag in hoeverre het vraagstuk van de huurverhoging hierbij een rol gaat spelen. Dan zou een en ander pas na Januari 1953 aan de orde komen. Mogelijk ook besluit de regering om ter compensatie van de brood prijsverhoging de prijzen van margarine en oliën voor huishou delijk gebruik te verlagen. Vast staat wel dat minister Mansholt van de subsidie af wil. Deze prijsverhoging zal hem een be langrijk bedrag uit het Landbouw Egalisatiefonds uitsparen. Voor de bakkers zal de prijs verhoging geen bezwaren ople veren. Algemeen gezien is de Ne derlandse bakkerij wel tevreden over de huidige prijspolitiek. Wanneer die gehandhaafd blijft, wanneer dus de broodprijs tot basis beeft de kostprijs en een redelijke winst, acht men de nieu we broodprijs (39 cents) wel aan vaardbaar. Het geeft hen n.l. een helanvi-u'kp ""ldelijke besnarin" on de distributie en de productie Vrije broodprijs? Het ideaal van do bakkers is: een vrije broodprijs, maar dan met een gebonden minimumprijs. ROME „Help, houd de dief F' klonk het dezer dagen in goed Nederlands door een stille straat in Rome. Op de stoeprand stond een Roosendaals echtpaar naast een Citroen, terwijl tivee snelle Vespra-scooters in volle vaart om de hoek verdwenen. De eerste voerde een fraaie city bag mee, de duopassagier van de tweede zwaaide grijns lachend. „Dat is een dagelijks verhaal," zei de Romeinse commissaris van politie ietwat vermoeid, toen de beide Nederlanders aangifte kwa men doen. De zoveelste overval op klaarlichte dag in het onvei lige Rome, de tweede diefstal, waarvan het echtpaar binnen een half uur het slachtoffer was ge worden De Nederlandse Citroen had in een drukke straat een lekke band gekregen. In een garage was geen plaats. Derhalve zou langs de stoeprand even een nieuwe band omgelegd worden. Toen dat gebeurd was, miste het echtpaar een schoudertas met juwelen, gouden sieraden, 2000 lire en tal Dit prachtige gewaad, waarin zoals de ontwerper Peter Russell zich voorstelt een burggravin de komende kro ningsplechtigheid in Engeland zal bijwonen, werd getoond op de tentoonstelling van stof fen en mode, die wordt ge houden in de Royal Festival Hall te Londen. van waardevolle voorwerpen. Men veronderstelde, dat de tas wel tussen de koffers zou liggen. Opnieuw werd gestart, maar enkele honderden meters verder had de wagen opnieuw een lekke band. Dat was geen wonder, want vier grote spijkers staken recht op in het rubber. Terwijl de crick werd geplaatst, ontdekten de rei zigers, dat de schoudertas niet tussen de koffers lag. Tegelijker tijd naderden twee snelle Vespa- scooters De berijders rukten bet portier open, trokken de citv-bag er uit en verdwenen. De commissaris van politie gaf geen hoop. „Waarom hebt U geen revolver?" vroeg hij. „Wij schie ten altijd meteen op deze lieden". 's GRAVENHAGE, 7 Oct. Uit de door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde voorlopige uitkomsten van de statistiek der pachtprijzen over het jaar 19511952 (1 Augus tus 1951—31 Juli 1952) blijkt, dat de pachtprijzen van de nieuw afgesloten pachtcontrac- ten ook dit iaar wederom geste- i gen zijn. De stijging van de pachtprij zen voor boerderijen, vergeleken met die van 19501951 bedroeg op de zeekleigronden 5 procent, in de overige gebieden 7 procent. Vergeleken met 19501951 vallen er voor de pachtprijzen van los bouwland verhogingen van 5 tot 12 procent vast te stellen. Over het. algemeen stegen de pachtprijzen voor los grasland niet in die mate als bij los bouwland. Het grasland der zee kleigebieden vormt hierop een uitzondering ten opzichte van 1940 was de stijging 33 procent, ten opzichte van 19501951 13 procent. 's GRAVENHAGE. 7 Oct. De volgende organisaties zijn bii Koninklijk Besluit aangewezen om leden te benoemen van de Raad voor de Emigrtie: Christe lijke Emigratie Centrale. R.K Centrale Emigratiestichting. Al gemene Emigratie Centrale. Ne derlandse Vrouwen Comité en de stichting .Hulp aan Vluchte lingen" Zij zullen respectieve lijk aanwijzen vier. vier. vier. drie leden en één lid. BONN. 7 Oct. Een woord voerder van de regering te Bonn heeft Dinsdag verklaard, dat de Franse minister van Buitenland se Zaken. Robert Scbuman. Maandag oer brief de voorstel len van de West-Duitse bonds kanselier. Adenauer, voor de op lossing van het Saar-probleem, heeft verworpen. Er moet, zo redeneert men, nu eenmaal een bodem in de markt liggen, waar men niet beneden mag gaan. Die minimum-prijs zou dan practisch op dezelfde boogte als de kostprijs moeten liggen. Een en ander is reeds bespro ken in het bedrijfschap voor gra nen, zaden en peulvruchten. SEOEL, 7 Oct. Een grote aanval van 15.000 Chinese com munisten, waardoor zeven ge allieerde heuvelstellingen van morgen vroeg onder de voet ge lopen werden, bereikte vandaag een van de twee hoogten die de weg naar Seoel beschermen. Uit verwarde berichten van het front .ongeveer 80 km ten noorden van deze hoofdstad, kwam een penetratie tot stand op de berg „White Horse" en de geallieerden trachten door tegen aanvallen het gat te dichten. Volgens berichten van het front zijn 400 tot 500 commu nisten door de perimeter van de heuvelstellingen heengedron gen. AMSTERDAM 7 Oct. De Coöperatieve Roomijs-industrie acht het wenselijk, dat het vet gehalte van het roomijs wordt verlaagd tot 8 pet. en dat daar naast bepalingen worden gemaakt voor de invoering van een pro duct .melkijs." Thans wordt con- sumptieijs in de handel gebracht met ongeveer 2V2 pet vet, dus gelijk aan dat van de gestan daardiseerde melk, doch waarin geen melkvet aanwezig is. Het consumptieijsbesluit 1935, dat slechts twee soorten ijs, n.l. roomijs met een melkvetgehalte van tenminste 12 pet en consump tieijs kent, wordt thans door de commissie (bedoeld in artikel 17 van de warenwet) aan een her ziening onderworpen. Het bestuur der Sint Radboud- stichting heeft met ingang van het studiejaar 1952 lector dr. J. J. P. van Boxtel benoemd tot hoofdleraar in Ethica en Wijs gerige Sociologie aan de Katho lieke Universiteit te Nijmegen. Dr. van Boxtel werd geboren te Nijmegen op 5 Februari 1911, priester gewijd 6 Juni 1936. Te Rome studeerde hij van 1936 tot 1939 aan het Angelicum Philo- sophie. Daarna, tot het uitbreken van de oorlog, aan het Hoger Instituut voor Wijsbegeerte te Leuven. Aan het Angelicum leg de hij in 1939 summa cum laude het doctoraalsexamen af. In Augustus 1940 werd hij benoemd tot professor aan het Philosophi- cum te Haaren (N.B.), waar hij psychologie en ethiek doceerde. In dezelfde periode leidde hij ook de zang van de Schola Can torum van het Groot-Seminarie. Op 28 Juni 1947 promoveerde hij te Rome op het proefschrift, getiteld „Metaphysiek van het Goede: Een studie over de „Quaestiones de Bono van Sint Thomas van Aquino", waarbij hij zowel voor de dissertatie als voor de verdediging ervan het praedicaat „summa cum laude" behaalde. In Januari 1948 werd hij door dc Radboudstichting benoemd tot lector in Ethica; later ont ving hij een leeropdracht in de Wijsgerige Sociologie. Als zoda nig hield hij 25 October 1948 zijn openbare les over „Waarde- Ethiek en Zijnsleer". In het tijd schrift voor philosophic ver schenen van zijn. hand twee uit voerige artikelen onder de titel: „Existentie en waarde in de eer ste en latere werken van Sint Thomas van Aquino", in welke historische Thomasstudie hij op overtuigende wijze een zekere ontwikkeling in het Zijnsbegrip van Sint Tbomas aantoonde. Ir, 1951 sprak hij op de jaarverga dering van Thomistische Wijs begeerte over „Metaphysiek van het Wezen of Metaphysiek van het Zijn". Dinsdagmiddag 7 October heeft Koningin Juliana officieel tuinstad Sloterm,eer geopend. De Koningin gebruikte de thee bij de familie Reusch aan de Walraven van Hallweg. Het „koekje bij de thee" werd Haar aangeboden door de kinderen, Marijke, 5 jaar en Chrisje, 3 jaar. Flipje onderging het grote gebeuren in de kinderstoel. Naast H.M. de Koningin ziet u mevrouw Reusch. BERLIJN, 7 Oct. Vandaag zijn ter herdenking van de derde verjaardag van de Oost-Duitse republiek een kwart millioen mannenvrouwen en kinderen langs de Russi sche president Nikolai Slivernik getrokken, met gebalde vuist en de lof van Rusland uitroepend. De Duitse communisten heb ben hun Russische meester een bevredigend schouwspel laten zien en demonstreerden tevens boe ver de Russificatie van hun stri.jdkracbten reeds gevorderd is. Het „Volksleger" dat naar ver wacht wordt, het volgend jaar 'n sterkte zal hebben van 375.000 man, was vertegenwoordigd dopr een regiment van 4000 man in gloednieuwe uniformen. Er was niets Oostduits aan hen Zij heb ben de traditionele stijve kragen van het Rode Leger overgeno men. De Duitse laarzen zijn ver vangen door de zachte zwarte schoenen van do Russen, terwijl zij een Russische muts met klep droegen. Achter het „leger" volgde de „zeepolitie" met 1000 man en daarna kwamen de voorlopers van de nieuwe „Luftwaffe", die distinctieven dragen met gebor duurde vleugels. Of deze vleu gels er op wijzen dat de Oost duitsers nu een luchtmacht heb ben is een communistisch geheim. De enorme demonstratie vond plaats op „Unter den Linden" en langs het Rode Plein Vier uur. Shvernik stond vier uur in een koude motregen en naast hem de Oostduitse president Wil helm Pieck. Zij wachtten tot de laatste demonstrant voorbijge trokken was. Het merendeel van hen kwam van genationaliseerde fabrieken: allen droegen spandoeken en De anti-communistische strijd groep tegen de onmenselijk heid in West-Berliin heeft medegedeeld, dat de een heden van de militaire volks- politie aanzegging gedaan is. dat zii nu een ..volksleger vormen. De officieren die tot dus verre oolitieke titels hadden, hebben militaire titels en nieuwe insignes gekregen, welke overeenstemmen met die van de Russische officie ren. Soldaten moeten hen voortaan niet slechts met hun rang maar ook met „kame raad" aanspreken. Een vroe gere „Herr Inspektor" van de Volkspolitie wordt nu „Kameraad Kolonel" Vijftig doden LONDEN 8 Oct. (Reuter). De nachtexpress uit Schotland is hedenochtend nabij Londen in botsing geraakt met een locaal- trein. Bij deze treinramp zijn 50 doden te betreuren en werden vele personen gewond Het ge beurde verwekte een paniek. vlaggen waarop loyaliteit aan 't Kremlin, beloofd werd. de haat tegen het Westen tot uitdrukking werd gebracht en op minder luide toon aangedrongen werd op vrede en eenbeid voor Duits land. LONDEN 7 Oct. Britse oorlogsschepen en vliegtuigen in de toegangen tot de Perzische Golf liggen op de uitkijk naar Amerikaanse tankboten die naar Abadan gaan Berichten uit New-York van vandaag maken melding van Amerikaanse tankschepen die oo weg zouden zijn om Perzische olie op te naien. President Mossadeq heeft van daag een nota overhandigd aan de Britse zaakgelastigde Georee C. Middleton. Vermoed wordt dat dit een antwoord is oo de Britse nota van i.l. Zondag. De oekende Engelse scheids rechter William Ling zal de lan den wedstrijd tussen België en Nederland welke Zondag 19 Oc tober te Antwerpen zal worden gespeeld, leiden. AMSTERDAM7 October. „In 1967 hebben wij mis schien één. misschien twee vliegtuigen, die per stuk 100 millioen gulden gekost heb ben. Dat zijn dan de „atoom- vliegtuigen" maar die bren gen ook per jaar 60 millioen gulden op." zo zeide de presi dent-directeur van de K.L.M., dr. A. Plesman, vanmiddag ten overstaan van ongeveer vijf en vijftig leden van het vliegend personeel van de K.L.M. Dr. Plesman wilde daarmee „zijn getrouwen" eep kijkje ge ven in de financiële zorgen van het bedriif. want. zo zeide hij: „U hebt nu wel onlangs een plaatje in de krant gezien, waar op ik een cheque van 5 millioen gulden aan de minister overhan dig. maar dat wil nog niet zeg gen dat ons bedriif nu werke lijk uit de financiële zorgen is." De oprichter van de K.L.M. zei nog veel meer vanmiddag, in die cantine op Schiphol en dat waren woorden van waar dering en 'of. woorden van dank en hoop. Het grote gezelschap, dat naar die woorden luisterde, bestond voornamelijk uit leden van het vliegend personeel, die 10 000 vlieguren of meer op hun naam hebben. Het was Virulv die op de idee was gekomen om de K.L.M.-ers. die 10.000. 15.000 of 20.000 vlieguren volbracht heb ben. voortaan een herinnering daaraan te geven. Vandaag, oo de drie en dertigste verjaardag van de K U-M. reikte ühr. Ples man voor de eerste maal de bronzen, zilveren en gouden leg penningen uit. die deze vliee- tiiden symboliseren. Goud. zilver, brons Gouden penningen waren voor gezagvoerder-commodore Moll en gezagvoerder Van Messel. Het zilver was onder meer voor de gezagvoerders Friins en „boon" Sillevis. het brons, dat natuur lijk in veel groter getale ver tegenwoordigd was. o.a. voor de. oud-gezagvoerder Van RaUtow». Maar naast hen tweasean boord werktuigkundigen radio-telegra fisten e» «towards naar voren en vww eik van hun had dr Plesman naast een stevige hand druk enkele rake woorden, die soms een herinnering opwekten aan de begmiaren van de vlie gerij. Het is begrijpelijk, dat niet allen, die hiervoor in aan merking komen, aanwezig kon den ziin. In bet algemeen zei dr. Ples man nog: „Vlieguren zijn denk- uren, zorguren. Vroeger beteken den 10.000 vlieguren ruim ander half millioen kilometer vliegen, thans drie millioen kilometer Maar toen was het tien jaar vliegen en in de oude tijd be tekende het, dat je van die tien jaar zes jaar van huis was. Dat de tijden intussen wel een beetje veranderd zijn bleek wel uit de melding, die nog tijdens de bijeenkomst binnen kwam. Een „Super 6"-Cüpper van de Pan Americas *eeft voor de derde maal ia nestien dagen een nieuw snelheidsrecord gevestigd op de route New York-Frankfurt. De machine legde het traject zonder tussenlanding af in elf uur en 23 minuten. Aan boord waren tachtig passagiers en een be manning van zeven leden. De maximum snelheid bedroeg niet minder dan 710 km per uur, dank zij de „sterke wind in de staart". LONDEN Het Chinese volk maakt de propaganda van de Chinese communistische regering inzake een bacterie-oorlog zelf belachelijk en een Engelse zus ter. die na viiftien iaar uit China in Engeland terugkeerde, vertelde hierover het volgende: In Sjanghai vragen de men sen zich openlijk af. hoe de in secten. die de Amerikaanse vlie gers zouden neerlaten, de koude on Noord-Korea trotseren. Daar na ziin zii begonnen de bacte- riëngeschiedenis oo te tuigen Zii vertellen elkaar, dat de Ameri kanen insecten laten vallen, die voorzien ziin van minuscule parachutes met warmwaterkrui ken en kompassen, zodat zii er het leven vanaf brengen en de juiste richting kunnen vinden. Schuman doet beroep op Franse volksvertegenwoordiging Schuman, de Franse minister van buitenlandse zaken, heeft een nota opgesteld, waarin de noodzaak van de Europese Defen sie-Gemeenschap nogmaals wordt beklemtoond. Deze nota is bestemd voor de leden der Franse volksvertegen woordiging, die zich binnenkort zullen moeten beraden over de ratificatie van het verdrag der E.D.G. en de overige verdragen met de West-Duitse Bondsrepu bliek. A.P. berichtte gisteren eveneens uit Parijs, dat deze nota verband houdt met de steeds toe nemende oppositie tegen de E.D.G., omdat men in Franse kringen weinig tegemoetkomend is om de Duitsers in het Euro pese Leger in te schakelen. BUENOS AIRES, 7 October (A.P.). De Centrale Bank van Argentinië heeft van daag, geheel onverwacht, aangekondigd, dat niet lan ger deviezen beschikbaar zul len worden gesteld voor im port van goederen, die ook door de Argentijnse industrie zelf gemaakt kunnen worden. Dit besluit heeft ten doel de controle op de import nog stren ger te maken. Aangenomen wordt dat hierdoor de import van tal van producten in Ar gentinië tot staan zal worden gebracht. Het besluit wordt be schouwd als een poging om de Argentijnse buitenlandse reser ves te beschermen en de eigen industrie te stimuleren. In ie verklaring van de bank wordt niet nader gepreciseerd welke importartikelen door de beslissing geraakt worden. Even min wordt een minimum vast gesteld voor de capaciteit van de eigen industrie alvorens de maatregel van kracht zal wor den. In handelskringen echter verwacht men dat speciaal metallurgische artikelen, elec- trische installaties, textiel en machineonderdelen en chemische producten onder de nieuwe maatregel zullen lijden. Door het Argentijnse besluit worden vooral Engeland. Frankrijk. Zwe den. Duitsland. Amerika en waarschijnlijk Italië gedupeerd

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3