55 Jaar onder de koelen GERARD WORM H.O.V.heeft seizoen uitstekend geopend K. V.P.-bestuur worden uitgebreid QFSTEDE Klaas Stokman twintigduizend maal \s morgens om drie uur uit veren Fancy-fair van ALS. F. Een dementi KL00STERBALSEM Agenda Jeugdige virtuoos aau de piano concludeert partijbestuur HAASTIGE SPOED J. W. Hofstra voor Schola Publica De successen uil onze J0VAKDA-C0LLECTIE „FAVORIET" „PERFECTA" „SUBLIEM" „CHARMING" 4.90 5.90 5.75 5.90 Kiest Uw nylons uit onze Jovonda-collectie Hoek Houttil - Alkmaar Kousen Lingeries Interlandwedstrijd voor radio entelevisie „LA TZIGANE" Als Rheumatische Pijnen U kwellen is dat vrij zeker een aanwijzing van onzuiver bloed. T elefoon verkeer met Indonesië tijdelijk stopgezet Pagina 2 VRIJDAG 17 OCTOBER 1952 ALKMAAR De H.O.V. maak te zijn muzikaal entree voor dit seizoen met een tweetal overbe kende en veel gespeelde werken, n.l. de Eroika-Symphonie van Beethoven en het Piano-concert no. 1 van Tsjaikowski. Twee wer ken dus welke bij het publiek zeer geliefd zijn. Dirigent Verheij begon met Beehoven. Deze symphonie, ook wel helden-symphonie genoemd, schreef Beethoven uit verering voor Napoleon, later heeft hij deze opdracht weer gewijzigd. Dit enorme werk met zijn gro te muzikale spankracht is feite lijk met een simpel woord te verklaren. Beethoven demon streert hier in klank, zijn inner lijke heldhaftigheid. Wat de com ponist uit een eenvoudige drie klank weet op te bouwen blijft nog steeds te bewonderen. Diri gent Verheij gaf met zijn musici van Beethoven's werk een kern achtige en indrukwekkende in terpretatie. Het klankgehalte van het orkest bereikte in de treurmars een grote schoonheid. Het fantastische Scherzo spran kelde van pittige rythmen. en de bewogen dramatiek van het laatste deel, eindigende in een uitbundige fanfare, werd uitne mend gerealiseerd. Nauwelijks was men nog be komen van Beethoven's muzikale indrukken of de zéér jonge Ame rikaanse pianist Byron Janis be trad het podium om het Piano concert van Tsjaikowski te gaan voorspelen. Het piano-concert der virtuozên. vol romantiek en sa mengesteld uit de thema's van een Russisch bedelaarsliedje en een Frans chanson. Op het pro gramma van de solisten neemt dit stuk een vaste plaats in, en een groot gedeelte van het pu bliek is er zeer content mee. Het is wel niet sterk van conceptie, maar het heeft veel geniale mo menten en is prachtig geïnstru menteerd. De jeugdige solist By ron Janis is een piano-virtuoos van zéér groot formaat. Aan zijn technische uitrusting mankeert totaal niets. Zeer forse aanslag en parelend passagespel. Hij speelde het stuk verbijsterend knap op het sensationele af, maar het liet het muzikale hart onberoerd. De innerlijke bewo genheid misten we nog in zijn spel, maar dat kan voor een groot deel op rekening van zijn jeugdige leeftijd komen. De orkestbegeleiding was zeer genuanceerd en volgzaam. Het publiek reageerde buitengewoon enthousiast en de pianist-solist werd verscheidene malen terug geroepen. De belangstelling in t Gulden Vlies was zeer goed en het heeft de H.O.V. aan verdiend succes dan ook niet ontbroken. W. SCHREURS. ALKMAAR. In de Maan dagavond gehouden vergadering van de afd. Alkmaar van de KVP had de heer Groen naar aanleiding van de uitslag van de bestuursverkiezing, waarbij de heren Dr. Ch. J. C. Arnold en P. J. Nagengast, die resp. 68 en 55 van de 94 uitgebrachte stem men verwierven, doch volgens het bestaande reglement niet gekozen werden verklaard, voor gesteld, om der wille van de vrede in de afdeling het Partij bestuur te vragen goed te keu ren. dat het bestuur alsnog met de twee genoemde personen zou worden uitgebreid. Hoewel de heer Koopmeiners, secretaris, een afwijzende be schikking onvermijdelijk achtte, ging de vergadering toch met dit voorstel accoord. Naar wij vernemen heeft het Partijbestuur, uitgaande van de overweging, dat bedoelde be- stuurscandidaten de absolute meerderheid der uitgebrachte stemmen hebben behaald en dat het reglement op dit punt met zichzelf in strijd is, geconclu deerd, dat het bestuur alsnog met bedoelde candidaten dient te worden uitgebreid. Diploma Ziekenverpleging ALKMAAR Bij de gehou den examens in 't St. Elisabeth- Ziekenhuis Alkmaar verwierven het diploma Ziekenverpleging A: de Eerw. Zusters Alowina en Do- mitia: en de leerling-verpleeg sters: E. Aker A. Laan E. Brand- sen M. Dekker C. Heurkens J. Hollenberg E. Duyves C. Blok ker H. v.d.'Laan G. M. Groot C. de Koning A. de Munck M. Groot M. van Haaster. (Advertentie) Het komt ons voor, dat. gezien deze beslissing van het Partij bestuur, een geheel nieuwe be stuursverkiezing de meest-wen- seliike oplossing is. Tevens lijkt het ons gewenst, dat het aantal candidaten het dubbele bedraagt van het aantal te vervullen bestuursplaatsen. Immers, bij een te gering aan tal candidaten zou het kunnen voorkomen, dat men, wil men zijn stembiljet niet ongeldig ma ken. zijn stem gedwongen is te geven aan een candidaat die men. wanneer het over één va cature ging. wellicht niet zou stemmen. (Advertentie) is zelden goed, maar soms noodzakelijk. Wanneer U zeer snel Üw nieuwe bril moet hebben, of „met spoed" een reparatie wenst, dan weet U dat HOFSTEDE voor U klaar staat. Met de modernste machines en prima vakmanschap komt het in orde. OPTICIEN - LANGESTR. 61 Over de geschiedenis van het toneel ALKMAAR. Gisteravond heeft de bekende toneelcriticus J. W. Hofstra zijn serie cause rieën voor Schola Publica voort gezet. De belangstelling was niet heel groot en dat is werkelijk jammer. De „lezingen" die Hof stra geeft over het toneel en de verschillende facetten daarvan hebben eigenlijk niets te maken met wat in het algemeen daar onder pleegt te worden ver staan. Zelf acteur en kunste naars hebben nu eenmaal een hekel aan dorheid en saaiheid houdt Hofstra er niet van zijn toehoorders een enorm feitenma teriaal en parate kennis in het hoofd te zetten, noch is het bij hem gebruikelijk, zij het dan op populaire wijze, les te geven in de geschiedenis van het toneel van de grijze oudheid tot heden toe. J. W. Hofstra behandelt de geschiedenis van ziin onderwerp in grote lijnen, in vogelvlucht maar telkens vindt hij uit eigen ervaringen, opgedaan in het bui tenland, zowel als in onze eigen grote steden, ofwel uit zijn enor me belezenheid voorbeelden, waarmee hij zijn toehoorders ge heel in aanraking brengt met de sfeer, die het toneel en de to neelspel-kunst in vroeger dagen ademde. De grote figuren, die daarin letterlijk, zowel als fi guurlijk een rol hebben ge speeld worden als levende men sen in de fantasie van die hem aanhoren, gebracht. Zo springt hii luchtig en boeiend vertellend van de hak op de tak, zodat men zijn causerie haast onder gaat, om dan, als hij uitgespro ken is. levendig voor de geest te hebben de essentie van het aanhoorde in zijn totaliteit. Met geestigheid en esprit ver telde hii van het Nederlands to neel rond de jaren 1665. het actie-toneel van Jan Vos en Jan Punt, toneel met „const en vliegwerk" machtige gebaren, volumineus stemgeluid en bui tensporige fantasie en „getier". Na een en ander verteld te hebben van de motieven tot to neelspel sprak hij over de scho len van Rooaards en Ver kade en de maatschappelijke positie van de toneelspelers, om te ein digen met een indruk te geven van de onderlinge verhoudingen en de praotische gang van zaken bij het toneel rond en vlak na 1876. De voorzitter van Schola Pu blica. Dr. F. Diercks leidde de causerie met een kort woord in en bracht spr. na afloop dank voor ziin ongemeen boeiende vertelavond. Oplichter aan het wen* ALKMAAR. In Alkmaar is een oplichter aan het werk ge weest. Gisteren is van een ou de dame aangifte ontvangen dat zij bezoek had gekregen van 'n man. die zich uitgaf voor ver tegenwoordiger van het zieken fonds. Deze man vertelde de oude dame. dat het montuur van haar bril niet deugde en tegen betaling van f 10,zette hij de brilleglazen in een door hem aangeboden montuur, dat na tuurlijk ook waardeloos bleek te zijn. Ook op andere adressen, vooral bij ouden van dagen, schijnt hij zijn praktijken uit te Stefan Askenase ALKMAAR Gaarne vestigen we nog even de aandacht op de beroemde pianist Stefan Askena se, de grote Chopin-vertolker, die Dinsdag 21 October voor de Ka- mermuziekver. in het Gulden Vlies zal concerteren. Gevallen ALKMAAR Gistermiddag is een 55-jarige wielrijdster op de Frieseweg tegen de trottoirband aangereden omdat zij de macht over haar stuur niet meer kon houden. Zij kwam met haar hoofd tegen een hek te vallen en bekwam een wonde aan het achterhoofd. Met een ziekenwa- gentje is zij naar het Centraal- ziekenhuis overgebracht. BelgiëHolland voor televisie ALKMAAR Zondagmiddag zal van de interlandwedstrijd Bel giëHolland in de Grote Zaal van het „Wapen van Heemskerck" de televisie-uitzending kunnen wor den gevolgd. Sympathieke collecte voor het K.M.T. ALKMAAR De vader van 'n militair, die geregeld het Katholiek Militair Tehuis aan de Oudegracht bezoekt, heeft dezer dagen op een bruiloft in zijn familie een collecte gehou den voor het pas geopende K.M.T. Als resultaat daarvan kon hij Woensdag, op de ouder dag voor de militairen van het B.K.L. aan de Directeur van het Tehuis Kapelaan N. Tromp een bedrag van rond dertig gulden overhandigen. Een sympathiek gebaar Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Geer- truida H. J., dv A. J. Strik en A. H. van 't Hoff. Nicolaas. zv N. Schol en G. C. M. Bek. Ondertrouwd: Cornells Ver schoor en Jantje de With. Hen drik Verflage en Gijsbertie Lij ns velt. Willem Schmits en Johanna C. Achterberg. Marinus van Loon en Truitje Wageraar. Hermanus W. Fock en Johanna C. Tamis. Johannes C. J. Harks en Anna G. C. van Veen. Overleden: Johanna Nijsing 69 jaar. geh. met C. van Rijn. Berger Kunstkring BERGEN Voor de abonnè's van de Kunstkring Bergen wordt op Maandag 20 dezer in de „Rus tende Jager" opgevoerd door de Haagse Comedie „Circus Europa" van A. den Hertog. Op Vrijdag 28 November komt de Nederlandse Comedie met „U Spreekt met Uw Moordenaar". dvertentie VRIJDAG 17 OCTOBER Bioscopen: HARMONIE: Marva's Ahoy, alle leeftijden. REX: Waar de rechte weg eindigt, 18 jaar. VICTORIA: Toen stond de aarde stil, 14 jaar. GULDEN VLIES: Toneel groep Comedia, Amsterdam (Cor Hermus). HOTEL VICTORIA: Genoot schap Nederland-Frankrijk. APOTHEKEN: Var, heden avond 6 uur af voor de spoedgevallen bereikbaar Apotheek Hartong v. Ark Langestraat 1, Apotheker J. v.d. Mark. STEDELIJK MUSEUM: tentoonstelling van wer ken van Nederlandse beeldhouwers en eer. keuze uit expositie Sons- beek '52. Geopend tot 19 October (werkdagen 10-12, 2-5, 7-9, DOKTERSDIENST (Heiloo - Akersloot - Limmen) Voor spoedgevallen Zater dagmiddag en Zondag,be reikbaar Dokter P. Nijen- huis: tel. K 2513—309. ZATERDAG 18 OCTOBER BIOSCOPENzie boven, (aanvang 7.30 en 9 uur). Zaterdag: hoog water 6.55 en 19.30 uur; laag water 1.10 en 13.40 uur. ALKMAAR Toen Charley Toorop destijds een schilderij maakte van de Alkmaarse kaas markt. plaatste zij op de voor grond twee markante kaasdra- gersfiguren, waarvan de een, 'n man met een vervaarlijke snor, zó uit het doek schijnt te stap pen. Deze kaasdragersfiguur, die herhaalde malen met zijn colle ga-kaasdrager op het atelier van Charley Toorop te Bergen po seerde, vierde gisteren een zeld zaam jubileum. Niet het- feit, dat hii circa 40 iaar kaasdrager is geweest werd gisteren gevierd: het was een heel ander jubileum. Als 12-jarige jongen kwam de nu 67-iarrge heer N. P. Stok man in dienst bij de fam. Frans, veehouders aan de Kennemer- straatweg. Daar werd hij 55 jaar geleden melkknechtje en daar heeft hij meer dan een halve eeuw de koeien gemolken. Het zal een hele plas melk geweest zijn die zo door zijn handen ge gaan is en die hij des Vrijdags in de vorm van de door de fam. Frans gemaakte bóeren-Edam mers weer op de Kaasmarkt te rugzag, om ze op de berrie naar dc weegschaal te sjouwen. Het was bepaald geen gewoon jubileum dat gisteren gevierd werd! Want het jubileum van de heer Stokman betekent, dat de iubilaris 55 jaar lang elke morgen om 3 uur uit de veren kwam, om op tijd bij de koeien van boer Frans te verschijnen Ook zal het zelden gebeuren, dat een melkknecht op een 55-jarige trouwe diensttijd kan terugzien. Meer bekend is de heer Stok man als kaasdrager: ziin mar kante figuur was ontelbare ma len het voorwerp van de foto graferende en filmende vreem delingen en vacantiegangers; en zo werd hij eên gewéldige, leven de reclame voor de Alkmaarse kaasmarkt. De receptie Dies togen wij gisteravond naar café Marktzicht. waar wii alras tot de ontdekking kwamen dat de families Stokman en Frans van mening zijn, dat het ..officiële" gedeelte van een re ceptie nooit zo erg lang moet duren. Een gezond standpunt, als u 't ons vraagt. Daar zat dan de iubilaris. met links van hem ziin vrouw en rechts z'n schoonvader, de 92-ia- rige heer de Wit en rond hem de verdere familie en allen, die dit jubileum met hem wilden vieren. Dat waren er nog al wat en het valt dan ook niet te ver wonderen. dat de stroom van welsprekendheid rijkelijk vloei de. Het eerste woord was aan de heer Mulder, secretaris van de Hollandse Maatschappij van Landbouw, die allerminst met lege handen kwam. Namens de Maatschappij overhandigde hij de heer Stokman het diploma voor 55 iaar trouwe dienst. De oudste zoon van Jan Frans, de firmant, die zojuist na 'n maag operatie het ziekenhuis heeft verlaten, maar die gelukkig al weer aan de beterende hand is. zong de lof van de jubilaris in bloemrijke en dichterlijke be woordingen. Toen was het woord aan Piet Frans, die in een uitvoerig rijm het leven van Klaas Stokman beschreef. Mogen we dit riim ge loven. dan heeft Klaas in die 55 iaar niet minder dan 481.000 koeien gemolken en daar in to taal 3.754.400 kilo's melk van „geoogst". Het riim onthulde tal van frap pante bijzonderheden aan de meeste waarvan wii als onbe kenden met de zaken, de land bouw betreffende, helaas voorbij ziin moeten gaan. Laten wii ons voor deskun digen op dit terrein beperken tot de mededeling, dat Klaas Stokman bij wietts naam wii herhaaldelijk de onbegrijpelijke (Advertentie) Enkalon Links geweven 30 Dernier Alle lengtes Nylon Links geweven Zeer rekbare boord Fijn elastisch weefsel 51 Gauge. 30 Dernier 'n Wandelkous bij uit nemendheid 50 Dernier Extra solide Kristal nylon met donkere naad. Zeer rekbare boord en ook in alle lengtes HEILOO. H.S.V. en Rood Ceel xijn na hard werken gereed gekomen met de Fancy Fair, die Zaterdagavond om 8 uur haar poorten in het Brunogebouw zal openen. Na het Lof kan men zo het Brunogebouw inlopen, om tot elf uur aangenaam bezig te kunnen blijven. De parochianen, die Zondagochtend de Hoogmis bijwonen, behoeven niet eerst naar huis voor een kop koffie, want die staat van elf uur af al te geuren in de Koffie- en Theetuin van de Fancy Fair. Evenals vlak voor de .inter landwedstrijd" tussen Heiloo en de Belgen die kortgeleden in Heiloo op bezoek kwamen, zijn er nu ietwat pessimistische stemmen opgegaan omtrent de belangstelling en de resultaten van deze actie voor de HSV- jeugd. Maar het zal toch niet anders kunnen of de pessimisten moeten ongelijk krijgen. De pa rochianen die bij wijze van spre ken „zweren" bij HSV en de ouders die hun kinderen met ge rust hart aan de mensen van HSV toevertrouwen, zullen nu toch niet thuis blijven in het weekend? Zij zullen HSV toch niet in de steek laten, waar het gaat om hun eigen kinderen zelf? Men stelt toch zijn eisen aan HSV dan mag de sportvereniging toch ook op ieders steun reke nen? Tenslotte behoeft men niet bang te zijn: met grote bereid willigheid is HSV aan alles ge holpen. Velen stonden hun attri buten, die een fancy-fair gezellig kunnen maken, gratis te leen af. Anderen leverden hun waren en artikelen hiizonder goedkoop: 'n bewijs, dat heel het dorp met HSV meeleeft. De heer Oud uit Winkel bijvoorbeeld stond voor deze dagen geheel belangeloos zijn Amerikaans balspel af, de heer Zegers uit Amsterdam zal geheel gratis voor de uitzending van de interlandwedstrijd en voor de muziek zorgen. En tenslotte Is er nog 'n sport vriend van HSV die en dat zal voor het bestuur van HSV en Rood Geel een grote verrassing zijn, want niemand weet het nog van plan is voor een televisie toestel te zorgen, waarop men Zondag in het Brunogebouw de gebeurtenissen op het groene veld te Antwerpen kan gade slaan. De Fancy-Fair biedt genoeg verrassingen, om er de gehele Zaterdagavond en Zondag naar hartelust rond te zwerven. Pü- uitdrukking „de Beer hoorden gebruiken schijnbaar ook een expert was in het verduurzamen van slagerij-producten, aange zien hij een groot deel van ziin tijd moest wijden aan het „on der de pekel houden van het vlees...." Hetgeen overigens geen ongezond werk moet zijn. want. zo zei Piet Frans. „Klaas is er zoals u ziet niet slecht hii gevaren!" Een feest als dit is geen feest, als er geen cadeau bij te pas komt. Daarvan bleek Piet Frans ten zeerste overtuigd en hii ver klapte, dat na lang wikken en wegen het besluit gevallen was. Klaas te begiftigen met 'n stoel. Waarop de schare de halzen rek te in de verwachting een rook- fauteuil te zien binnendragen van respectabele afmetingen. Bulderend gelach weerklonk door café Marktzicht. toen het cadeau inderdaad uitgepakt was. Daar stond Klaas Stokman met in z'n hand de „stoel": 'n melk- blokje gloednieuw, met 'n span touw er omheen gewonden. On middellijk echter kwam er ook nog een enveloppe met inhoud op de proppen, bestemd voor de kluis der familie Stokman. „Douw 'm er maar goed in", zei Piet Frans, waarop men de iubilaris door z'n snor kon ho ren mompelen: 't Zal wel gaan! Vóór de armen in elkaar ge haakt werden had de heer Bee- repoot nog gesproken ook al op riim en de heer Stokman ir. namens ziin vader de dank van de familie Stokman vertolkt jegens de heer Mulder van de Hollandse Maatschappij van Landbouw en jegens de tallozen, die de iubilaris de hand waren komen drukken. Maar vooral je gens de familie Frans, die in de eerste plaats op dit feest heeft gestaan. En die daarover liet Piet Frans geen twijfel heer sen al uitziet naar het zes tigjarig jubileum van Klaas. Dat zal een feest worden, zo als er in de landbouw nog nooit een is geweest! N.K.J.B.-toneel HEILOO De toneelclub van de afdeling Heiloo van de' N.K. J.B. heeft in studie genomen .Te lefoon voor Miinheer, telegram voor Mevrouw," een toneelspel van Wim Dumont, dat op 4 Jan. a.s. onder regie van Jan Lam- mers voor het voetlicht zal wor den gebracht. Speldjes verkoop op Christus Koning HEILOO Zondag 26 October zullen bij de kerk speldjes in de vorm van een kruisje ten ver koop worden aangeboden voor liefdadige doeleinden; op de eer ste plaats echter is het dragen van een dergelijk speldje op de ze dag bedoeld als een stille de monstratie van ons H. Geloof. 25 October in „Rustende Jager HEILOO Ongeveer een jaar geleden is in Heiloo opgericht de „Operette-vereniging Heiloo", welke voornemens is, op 25 Oc tober a.s. des avonds om aclit uur in ..De Rustende Jager" een voorstelling te geven van de Operette „La Tzigane" van Joh. Strauss. Dit zal de eerste uitvoering worden hetgeen voor de mede werkenden en ook voor Heiloo zelf een belangrijk feit is. Want onder leiding van mevr. Roos- Van Hoorn uit Wormerveer, heb ben de medespelenden hard ge werkt aan de voorbereidingen en het bestuur heeft niet stilge zeten, om alles organisatorisch een vlot verloop te doen hebben De regie is in handen van de heer Jan Hoed. Puck Koomen zorgt voor het ballet; het totaal aantal medewerkenden is 60. De decors worden vervaardigd door de hereh De Geus, Nieuwpoorl en Hoed en de costumering is van de fa. Ridderickhof uit Hoorn. Op de eerste avond ko men de ongeveer 350 donateurs van de jonge vereniging, die het om haar cultureel streven ver dient, gesteund te worden. Wij raden onze lezers aan om de op voeringen van dit prachtige werk van Strauss, die na de 25e Oct. nog zullen komen, te bezoeken. bliek trekt publiek, en waar kan het nu aangenamer zijn te ver toeven dan tussen mensen, die allemaal met een lachend ge zicht rondlopen? Het voetbalprogramma voor a.s. Zondag luidt: 12 uur: HSV 3—Alkm. Boys 4; 2.30: Hugo Boys 2HSV 4; 2.30: Foresters 4—HSV 5; 2.30: HSV Jun. bAFC Jun. c; 12 uur: HSV adsp. aLimmen adsp. a: 1.15: HSV adsp. bZeevogels adsp. b. Beide laatste wedstrijden op het B-terrein. Filmavond R.K. Vrouwenbeweging Heiloo HEILOO De eerste bijeen komst in dit winterseizoen van de afd. Heiloo van de R.K. Vrou wenbeweging Woensdagavond in het Brunogebouw. was druk be zocht. En dat behoefde niemand te verwonderen, want het be stuur had voor een attractief filmprogramma gezorgd. De Pre sidente. Mevr. Stoelinga wekte allen op tot actieve deelname aan het verenigingsleven, waarna door twee Eerw. Broeders van de St. Willibrordusstichting na enkele kleinere films een verto ning werd gegeven van de film ,Het grote offer." Deze boeiende rolprent, hoewel soms wat al te overgevoelig in de behandeling van bepaalde scenes, werd ten zeerste op prijs gesteld. Al met al een goed begin van het nieu we seizoen. In de pauze werd 'n mand fruit verloot. Mevr. Stoe linga deelde tenslotte nog mede, dat voortaan bij ieder sterfgeval in de vereniging een H. Mis voor de overledene zal worden opge dragen. Krijgt Waarland een gymnastiekvereniging? WAARLAND - Naar wij ver nemen bestaan alhier plannen om tot de oprichting van een gymnastiekvereniging over te gaan. Gezien de belangstelling die er voor blijkt te bestaan, is er een redelijke kans, dat deze po gingen zullen slagen, temeer daar ons verenigingsgebouw 'n unieke zaal heeft voor het be oefenen van deze sport. De jonge mannen van Waar land en omgeving die daarvoor interesse hebben, kunnen zich opgeven bij de heer J. Dekker Jnz. Zij moeten echter de leef tijd van 17 jaar hebben bereikt. Geslaagd OUDORP Mej. E. R. Dekker alhier slaagde op het dezer dagen gehouden examen voor het diplo ma A. als verpleegster. Tegen trottoirband gereden OUDORP Donderdagmiddag omstreeks kwart voor drie, reed Mevr. B. uit Alkmaar per rij wiel over de Friese brug. Bij het nemen van de bocht naar de la ger gelegen ventweg reed zij tegen de trottoirband. Zij kwam te vallen met het hoofd tegen de stenen. Met een ernstige hoofdwonde is zij naar het Cen traal Ziekenhuis vervoerd. SLECHT BEZOCHTE K.V.P.-VERGADERING W ARMENHUIZEN Woens dag vergaderde de K.V.P. in het Patronaat. De opkomst was be droevend, hetgeen voorzitter A. Nannes ten zeerste betreurde. Er is immers voldoende reden om belangstelling te tonen voor het politieke gebeuren, gezien de laatst gehouden verkiezingen. Hij spoorde de leden aan, niet meè te doen met diegenen die onze Kath. eenheid trachten te verbre ken. Laten wij ons niet in slaap laten wiegen door dergelijke ele menten, aldus spr. Uit het verslag van de penning meester bleek dat nog in kas aan wezig was het luttele bedrag van 27,69. Bij de verkiezingen werd de heer A. Nannes met meerderheid wederom tot voorzitter gekozen. In het bestuur werden herkozen A. de Nijs, W. Molenaar, L. Dek ker en M. Hoogeboom Az, terwijl als nieuwe bestuursleden hun in trede deden de heren P. Blokker en B. Machielse, Als afgevaardig den naar de vergaderingen wer den benoemd de heren A. Nannes en B. Machielse. W eersverwachtine medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond RUSTIG WEER Weinig bewolking met in de nacht en ochtend uitge breide mistgebieden. Overi gens droog weer. Op veie plaatsen lichte en hier en daar zware nachtvorst. Mor genmiddag dezelfde tempera turen ais vandaag, of iets lagere. Weinig wind. (Advertentie) Verdrijf die Pijnen! Doe eens een Kruschen kuur! De aansporende werking van Kruschen op de bloedzuiveren de organen brengt bij talloze lijders aan. rheumatische pijnen een wonder te weeg. 't Bloed gaat weer krachtiger stromen en wordt zo, op natuurlijke wijze, gezuiverd van alle on zuiverheden die de oorzaak zijn van Uw pijn en ongemak. Koop vandaag Kruschen bij Uw apotheker of drogist en begin morgen die heilzame kuur. De PTT ontving bericht uit Djakarta, dat, wegens de minis tercrisis in Indonesië, tijdelijk het telegraaf- en telefoonverkeer Nederland-Indonesië wordt stop gezet. Omtrent de hervatting van dit verkeer zal zo spoedig mo gelijk nader bericht volgen. Verhouding Federatie van V.V.V.'s en Alcmaria V.V.V. ALKMAAR. In een gister avond onder voorzitterschap van de heer D. J. Scheffel in Het Wapen van Haarlem gehouden gecombineerde vergadering van de besturen van de Federatie van VW's boven het Noordzee kanaal en Alcmaria VVV be legd op initiatief van laatstge noemd bestuur werd de on derlinge verhouding besproken tussen beide organisaties. Aanleiding hiertoe was 'n be richt in de Alkm. Crt„ waarin gezegd werd. dat Alcmaria VVV het gemeentebestuur had ver zocht de Federatie, die. evenals Alcmaria. haar bureaux heeft in het Waaggebouw, de huur op te zeggen. Na uitvoerige discussie over en weer kwam de gecombineer de vergadering tot de conclusie, dat dit krantenbericht waar voor het Federatiebestuur overi gens elke verantwoording af wees volkomen onjuist is ge bleken: dat dus het Gemeente bestuur van Alkmaar bedoelde brief niet heeft geschreven op suggestie of op verzoek van het bestuur van Alcmaria VVV. Het bestuur van Alcmaria. voor zover aanwezig sprak tevens unaniem de wens uit. dat het Bureau der Federatie in Alkmaar gevestigd zou blijven. Artsendienst Hollands Noorderkwartier Bij geen gehoor bij de eigen arts zijn vanaf Zaterdag 14 uur tot Maandag 8 uur alleen voor spoedgevallen bereikbaar de art sen: C. de Boer, Nw Niedorp, K 2261233, Dr. P. Groenhardt Dirkshorn K 2245232, R. de Groot Hippo, tel. 31, R. Posthuma Barsingerhorn K 2243312, W. v. Slooten, St. Maartensbrug K 2246 230. A. L. v. d. Sluis Schagen, K 2240400, J. Swaters, Juliana- dorp K 2235221 en A. J. Tams- ma, Wieringerwerf tel. 7. Dierenartsendienst Hollands Noorderkwartier Gedurende dit weekeinde wordt de dierenartsdienst waargenomen door de heren F. Vogel te 't Zand K 2249—312 en P. van der Kolk, Nw Niedorp K 2261—232. Doktersdiensten Zondag 19 October BERKHOUT-A VENHORN dokter Van der Linden te Berkhout, tel. K 2295-264. RAYON WEST-FRIESLAND: dokter Bloem te Spierdijk, tell. K 2296-204, dokter Boeckhorst te Wognum tel. K 2297-215. dokter De Vries te Benning- broek, tel. K 2299-251. (Advertentie) S Tii N g Klooster balsem helpt I tgl aj WI0 fW a» 0li5maa| daags Hini, A. Inwrl|ven. De peneeshrachllge bestanddelen s dringen diep in de weelsels door en beslrij- den daar de giftige stoHen. Als wrijfmiddel bi) spierpijn, rheumatiek, stramheid cn spit: VERGADERING K.V.P. TUITJENHORN Het was met de opkomst van de leden op de K.V.P.-vergadering allerdroevigst gesteld. Er waren welgeteld 3 le den. Zodoende was de openings rede van de voorzitter natuurlijk in mineurstemming en kon er ook van een behoorlijk afwerken van de agenda geen sprake zijn. De bestuursverkiezing werd ook om die reden uitgesteld tot de jaar vergadering. Wat de Kamerver kiezingen betreft, meende de voorzitter dat Harenkarspel-West nog zo'n gek figuur niet had ge slagen. Volgens spr. heeft vooral de wrijving in de bovenste lagen der partij heel wat stemmen ge kost. In verband met de op 23 Oct. a.s. te houden Kringvergadering, betreurde men het, dat Burge meester Nolet besloten heeft om als Kringvoorzitter te bedanken. Besloten werd om de heer v. d. Knaap (Purmerend), candidaat te stellen, omdat de heer H. N. Smits te Hoorn als een onvervangbare secretaris werd beschouwd. Voor de vacature W. Dekker te Waar land in het bestuur van de Kring Den Helder, wordt candidaat ge steld de heer M. Burger. Niet alle leven, maai maatschapp instellingen onderwijs voegde Till aan bij wetenschap; leveren, zo ais voor ning. Tilbu onmiddellij! gram, waar kwam, naas elders rechl gekregen, voeren, die tor Magnif Mr. W. Dra< hartige red Terecht i deze vakker ginselen er houdende c men. Het w gerige en die als ver; program hr mede de ii deze studiei staande w< paedeuse. E studietijd m de winst, d de vorming hebben, aai lenging en die en de n hoging van voor een bi die haar pj werven, eei gunstig is u Deze stan- het vijfde der hogesch Senaat na o damse Senai faculteit er het Curatori ENSCHE tonrechter beboet resj negeren vo en f 6 vooi gele lichte moeten no het matje PARIJS. Italiaan El hier gearrit sen uit M vijf dagen c 14 uur schi

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2