Egmondse derby in sportieve sfeer DE 952 Technisch oppermachtig S.R.C. won boeiende partij Kleine R.K.A.F.C.-zege op veel zwakker A ndijk Na spannende felle strijd zege voor de Langedijkers W.G.W. nam revanche op geleden nederlaag VF. W. moest eerste punt aan H.OS.V. afstaan Meervogels boekte ruime zege op dapper V.Z. V. Draverijen te Mereveld ^ART HAD PECH N ZEEMACHT -elftal won Maandag 20 October 1952 Pagina 5 Kaagvogels-S.R.C. Verdediging van gastheren zwak Nel Gar ritsen won de 200 m. in Brussel VRONE HAD GEEN KANS TEGEN VIOS ZAANLANDIA WON VAN AANVALLEND D.R.E.O. R.K. A.F.C.-Andijk 3-2 S. Y. W.-L.S. VV0-2 Keeper van LSYY goed op dreef St. Victor-W.G.W. 0-4 SLAP CON ZELO DOOR KOLP. BOYS GESLAGEN Nieuw wereldrecord discuswerpen dames In Hoogwoud is het lastig winnen Gelijk spel de verhouding ZEGE VAN D.W.O.W. OP Z.D.H. Bartali offert kampioenstrui aan Kleine H. Theresia Prins Bernhard beste schutter WEER EEN ZEGE VAN FORESTERS K.N.V.B. 3 2 I 0 5 4 2 1 1 5 2 2 0 0 4 t 2 2 0 0 4 irs 4 3 I 1 1 3 3 1 0 2 2 3 1 0 2 2 4 1 0 3 2 4 0 2 2 2 4 2 0 1 1 1 e klas 6 5 1 0 11 g 6 5 0 1 10 ïels 6 5 0 1 10 6 4 0 2 8 5 2 0 3 4 6 1 2 3 4 6 1 1 4 3 and 6 1 1 4 3 6 1 1 4 3 0 2 3 2 A 6 5 1 0 11 6 4 0 2 8 6 2 3 1 7 6 2 3 I 7 6 3 0 3 6 6 2 2 2 6 5 2 1 2 5 6 2 0 4 4 5 1 1 3 3 6 0 1 5 1 B 6 6 0 0 12 6 3 2 1 8 6 4 0 2 8 6 3 1 2 7 6 3 0 3 6 6 3 0 3 6 5 2 1 2 5 6 2 0 4 4 6 1 0 5 2 5 0 0 5 0 issende wijze zijn de ren er in geslaagd, om t in eigen home een laag toe te brengen, onmiddellijk worden Zeemacht door deze er niet in geslaagd :tieve toeschouwer er [•tuigen, dat het beter illen; met iets meer le andere kant zou de evoeglük andersom 1 geweest. begon met een ste in de rug en legde al meerderheid aan de -uiting kwam in en- "Uike momenten voor im van de invallende ycks. i we dachten, dat de i een eind zouden n aan het offensief, ak. toen een voorzet ;an dichtbij werd in- 1). G.Z. slaagde er in, achterstand tot rust i en toen het na de >ok, met belangrijk iel, direct hard van zag het er voor Zee- bepaalt rooskleurig 0 keer ontsnapte het el aan doorboringen. na een kwartier ter schaarse uitvallen bt door een dek- r thuisclub resulteer- tweede doelpunt, gaf tand geenszins de weer. Opnieuw was de toon aangaf. Een naai van Slijkerman ie Vries, op de doel- benut (1—2), maar ten de zwoegende het met te brengen icht redding bij een ™en vrije schóp van n even later ver- al in het Zeemacht- e scheidsrechter Boe- lit doelpunt af. en vliegwerk slaag- ikers er in, hun doel n.ïe.houden en toen fluitsignaal weer- seemacht twee kost- 1 veroverd. in een die zeer zeker het trd was en waarin 'aardige ploegen el- "tieve wijze de pun- letwist. 'olitle-elftal hield de ië hoog. Het sloeg ;e collega's met 52 res ta tie! Zondag 'g yven, ór vijven ch. g: nul-nul. ;ul meteen Terlouw heen: had 1 zat. iten", richten. st, geblust, niks ick Diricx. itting: lat sting huis kwam st nam. Leeuwen, eeuwen. ïand, n renen. publiek s, Bies- •iWij" proberen loe oe. «veg, ad „pech". 'an. pak-an"- noopt, CORN R. Zelfs de uitzending van een interlandwedstrijd, gepaard met een stevige frisse wind, kon de supporters van deze nabuurclubs niet iveerhouden om in dichte drommen het terrein der roodjakken te omzomen. Immers, van deze derby gaat steeds weer een bijzondere bekoring uit. Ook ditmaal werd om iedere meter zwaar gestreden. Maar de groenhemden, die geleidelijk hun oude vorm weer terugvinden, waren in de aanval, vooral voor het doel, het gevaarlijkst en wisten dit ook goed uit te buiten. SRC won de toss en koos de ruimste wind. Reeds vam de af trap af ontspon zioh een vlug, stevig spel, waaruit direct al le constateren viel, dat beide par tijen vastbesloten waren deze ontmoeting tot een goed einde te brengen. Maar de techniek van de gasten, was, vooral in de eerste helft, zo overrompelend, dat zij al spoedig volkomen do mineerden. De achterhoede bleek geen hechte veste voor hun aan vallen, wat er niet beter op werd, toen de trapvaste spil Stammes, nog niet voldoende hersteld van een vorige week bekomen blessure, zich moest laten vervangen. Kugel werd dan ook spoedig aan het werk gezet. Een strak schot van Blok ker vond bij hem een dankbaar onthaal. Maar zijn verre uittrap werd opgevangen en goed sa menspelend weTd een nieuwe aanval opgebouwd, welke ein digde met een kogel in de doel- mond die hij nog juist over kon tikken. Door Sinnige werd de corner hoog voorgeplaatst en via de krullebol van Kok verdween het leder langs Kugel in 't net, 0—1. Verbeten werd de midden- uit genomen, maar de verdedi ging der groenhemden retour neerde. Met gelijke krachten golfde het spel over en weer. Totdat de rechtsback van de thuisclub even aarzelde, wal hem noodlottig werd. Kok nam het leder resoluut over en door alles heensnijdend, gaf hij een vervaarlijke schuiver tegen de binnenkant van de staander, waar Kugel niet de minste vat op had. Mistroostig moest hij voor de tweede keer de bruine stuiter uit de touwen vissen, 0—2. Door dit succes aangemoedigd gooiden de groenhemden er nog een schepje op, wat echter door BRUSSEL. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Kon. Belgische Zwem- en Red- dingsbond zijn in het bad van -St. Gilles internationale zwemwed strijden gehouden, waaraan ook een Nederlandse ploeg deelnam. Op de 200 meter schoolslag heren om de beker van de stad Luik zegevierde de Zweed Lars- son in 2 min. 52 sec., met Cor Wiering van 't Y op de tweede plaats in 3.02.5. De orthodox zwemmende Zweed liep geleidelijk uit op de vlinde rende Wiering, die hen tenslotte 10 meter achter zich liet. De 100 meter vrije slag heren werd een zege voor Alex Jany (Fr.) voor zijn landgenoot Henri Padon. Jany tikte met gering ver schil als eerste aan in 1.00.2, tweede werd Padon (Fr.) in 1.01.1 derde Synnerholm (Zweden), vierde Queralt (Sp.), vijfde Wil- lemse (De Vechtstreek) 1.01.8. Op de 100 meter rugslag was de Fransman Gilbret Bozon te snel voor Jitse van der Veen (LZO) en Kees Kievit (Aegir), zijn voornaamste concurrenten op dit nummer. Bozon en Kievit keerden vrijwel gelijk bij de 33 meter, doch de Bozon liep daarna iets uit. De Spanjaard Quevedo scheen hem even te zullen be dreigen, maar viel toen terug. Bozon nam een duidelijke voor sprong, terwijl van der Veen de tweede plaats van Kievit af snoepte. Onze landgenoten bleven beiden boven hun beste persoon lijke prestaties, die voor van der Veen 1.07.8 en voor Kievit 1.07.5 op dit nummer bedragen. Uitslag 100 meter rugslag he ren: 1. Gilbert Bozon (Fr.) 1.07.5; 2. van der Veen (LZO) 1.09.5; 3. Kievit (Aegir) 1.10.7. De 400 meter vrije slag heren zag de Zweed Per Olof Ostrand van het begin tot het einde aan de kop. Achter hem leverden Piet ten Trije (LZO) en de Spanjaard Enrique Granadas elkaar een ver woede strijd om de tweede plaats. Tenslotte tikte ten Thije toch nog bijna 4 seconden eerder aan dan de Spanjaard. Uitslag 400 meter vrije slag heren: 1. Ostrand (Zweden) 4.49.4 2. ten Thije (LZO) 4.55.6; 3. En rique Granados; 4. Elzenga; 5. Georges Granados. Op de 200 meter schoolslag dames had Nel Garritsen (RDZ) aan een tijd van 3 min. 0.8 sec. fenoeg om de zege te behalen. :ikaa Bruins (GZ en PC) werd een goede tweede, met ruime voorsprong op het Belgische zwemstertje Jenny Mangeschots. hun tegenstanders prompt be antwoord werd. Ook dezen bouwden aanval na aanval op, maar hun voor hoede was niet opgewassen te gen de hechte verdediging. Een paar prachtige kansen werden niet benut en met een mooie voorsprong konden de gasten de thee consumeren. Nauwelijks was de tweede helft aangevan gen, of, profiterend van de ruimste wind, gingen de gasthe ren met vereende krachten op het SRC-doel af. Er ontstond 'n kleine schermutseling voor de goal, waarbij Tromp, schijnbaar in de mening verkerende, dat de back het leder wegwerkte, het bruine monster langs zich zag glippen, 21. Dit gaf Kaag- vogels moed, maar SRC zat niet stil. Gevolg: weer een druk op het doel der gastheren. Kugel vloog zijn tent uit, maar kon 't leder niet vatten en dit sprong hem voorbij. Een back in 't doel, maar deze kon niet voorkomen, dat Koopman, die met Blokker een wedren ondernam, om het eerst bij de bal te zijn, hem met een tik passeerde, 13. Hierop baseerden de groenhemden alles op de verdediging. Kaagvogels zette alles op alles en uit alle standen werd gevuurd. Keeper Tromp was echter niet te pas seren. Het bleef 13. In een matig gespeelde wed strijd heeft Vios een magere 2-0 overwinning op Vrone weten te behalen. Dank zij de goed spe lende achterhoede met keeper Roozendaal aan het hoofd. Vios begon direct met aanval op aanval op te bouwen, maar de stug verdedigende achter hoede wist deze aanvallen te ke ren. Vrone wist zich langzamer hand wat los te werken, door enige tegenaanvallen op te bou wen. die niet van gevaar ont bloot waren. De Vios-achter- hoede wist echter van geen wij ken. Voorlopig bleven de doel punten uit door te enthousiast schieten. Weer een gevaarlijke aanval van Vios. Jac. Roozendaal ging er alleen vandoor en de back van Vrone meende niet an ders te kunnen doen. dan de bal in eigen doel te trappen. 10. Na de rust weer hetzelfde spel- beeld. Vrone deed nu zijn best om althans een gelijk spel uit het vuur te slepen, maar niets mocht lukken. 10 min. voor het einde een schijnbaar ongevaarlijke aanval met een misverstand in de Vrone-achterhoede, waarvan Kemps gemakkelijk wist te profi teren. Dit bleek voor Vrone de genadeklap. Zij vielen nog wel aan, doch zonder overtuiging. Eindstand dus 20 voor Vios. Er stond een stijve Noord ooster wind, die dwars over het veld stond, toen de scheidsrech ter de beide aanvoerders liet tossen. Na de toss ontwikkelden beide elftallen een levendig spel, dat van doel tot doel ging. Zaanlan- dia had het windvoordeel, wat vooral in het begin wel was te zien. Maar allengs kwamen de spelers van DREO beter opzet ten. Beide doelen werden toen meerdere malen onder schot ge nomen. DREO had reuze pech. Toen de midvoor L. Verdonk doorbrak, werd hij door drie spe lers van Zaanlandia gekraakt, maar wist toch keurig door te zetten naar de toesnellende links- huiten J. v. d. Gracht, die on houdbaar inschoot. Doch de scheidsrechter had reeds zijn fluitje laten horen, zodat DREO op de rand van het strafschop gebied een vrije schop kreeg toe gewezen. Deze leverde het ver diende puntje echter niet op. Bij een voorzet van links aan de andere zijde werd hands ge maakt en de strafschop, die hier op volgde, werd onberispelijk benut. Direct hierop scoorde L. Verdonk onhoudbaar de tegen- goal. (11). Vlak voor de rust kwam Zaan landia aan een zeer gelukkig doelpunt, doordat de keeper van DREO een matig schot van de rechtsbuiten verkeerd beoor deelde (1—2). Na de thee had DREO het windvoordeel. maar ondanks hard werken, mocht het niet ge lukken. om de gelijkmaker te scoren. Diverse aanvallen strand den steeds on de hechte verde diging van Zaanlandia, zodat in de stand geen verandering meer kwam. Een A.F.C., dat een klasse boven Andijk uitstak en dan nog met de hulp van vrouwe Fortuna weet te winnen. Het klinkt vreemd, maar het is toch zo. Want als wij U vertellen, dat de Alkmaarders vóór de rust heer en mees ter waren en 20 maakten ,dan kunt li zich indenken dat wij na de rust van de gedachte waren: hoeveel zal het worden? Misschien dat de spelers ook zo dachten, en dat was koren op de molen van de altijd vechtende Andijkers, die gewerkt hebben voor twee. En toen de A.F.C.-achterhoede nog grove dekkingsfouten maak te. deden zich vele gevaarlijke momenten voor. die bii een ge vaarlijker voorhoede dan de An dijkers. een nederlaag had ge worden. Jammer was het dat de Andiik-spil in de tweede helft terrein met een hoofdwond moest verlaten. De wedstrijd Andijk won de toss en verkoos met de wind mee te beginnen. Het was Andijk, dat het eerste wapenfeit op napier bracht, een corner. Zonder resultaat. Meteen kreeg de A.-voorhpede zijn kans maar ten Have kon in zijn eentje geen resultaat boeken. De A.- voorhoede trok wel eens te veel Ondanks de radiouitzending van BelgiëNederland waren er toch velen naar het SVW terrein ge komen, om de belangrijke ont moeting SVWLSVV bii te wo nen. Het is een uitstekende, spor tieve wedstrijd geworden, die door de bezoekers verdiend werd gewonnen. De Langedijkers wa ren nu eenmaal beter in het schieten. Reeds de eerste aanval was voor LSVV. Tot tweemaal toe ontkwam het doel van de gast heren aan een doorboring. Er werd door beide ploegen direct in een hoog tempo gespeeld. Een scherpe voorzet van de SVW-rechtsbuiten Boekei had beter lot verdiend. Over en weer gingen de aanvallen, met die van de Langedijkers iets gevaarlijker. Toch kreeg de Heerhugowaarder linksbuiten Snoek op een gege ven moment de kans van de dag. Hij wipte het leer over de kee per, maar het ging net naast. De strijd bleef boeiend, maar doel punten kwamen er nog niet. Overigens waren er kansen te over. Knol van SW bijvoorbeeld kreeg er zo een uit een corner, genomen door Boekei, maar zijn fraaie kopbal werd prachtig door de LSW-keeper gestopt. Lang- Vier weken geleden werd in Den Helder de wedstrijd W G. WSt. Victor gespeeld. De Obdammers legden toen, middels een 42 overwinning, beslag op beide punten. Doordat vier weken geleden op verzoek van W.G.W. een wijziging in 't programma werd aangebracht, kregen de Nieuwediepers nu reeds de gelegenheid, zich te revan cheren. Deze kans hebben ze benut, dan kzij het betere aanvalsspel van hun voorhoede, waarin rechtsbuiten W Ramler zich bijzonder productief toonde. Uitslag 200 meter schoolslag dames: 1. Nel Garritsen (PDZ) 3.00.8; 2. Rika Bruins (GZ en PC); 3.03.4; 3. Jenny Mangeschots (B.). Tenslotte de uitslag 3 x 100 De strijd was nu niet bepaald hartverwarmend. Over het alge meen werd er weinig goed voet bal vertoond. Het prille begin deed ons van de Obdammers wel het een en ander verwachten. Reeds in de tweede minuut wis ten zij een corner te forceren, die echter niet het gewenste resultaat opleverde. Even later kreeg links buiten Smit een serieuze kans om te doelpunten. Door een hakbal van de midvoor kwam genoemde speler alleen voor de keeper te staan. Zijn schot, dat van tamelijk grote afstand gelost werd baarde keeper Polman echter geen zor gen. W.G.W. wist zich enigermate aan de druk te ontworstelen. Eni ge nietszeggende schoten waren er het enige resultaat van. St. Vic tor kwam, gesteund door de krachtige wind terug. De defensie wist echter elk gevaar in de kiem te smoren om vervolgens de voorhoede aan het werk te zetten. Na een kwartier spelen kreeg W. Ramler uit een ingooi de bal in zijn bezit. Een korte dribbel volg de en na de linksback en keeper omspeeld te hebben werd de bal in het net gedeponeerd. Gesteund door dit succes zetten de Geelwit ters een serie goede aanvallen op. Een hoge voorzet van v. Amers foort vloog langs het doel zonder dat iemand de bal raakte. Het was wederom W. Ramler die kans zag met de bal aan zijn voet de te bereiken. De trekbal doellijn die volgde werd door midvoor Laan onhoudbaar voor keeper Besseling ingeschoten maar de linksback wist, staande op de doellijn een doelpunt te voor komen. De Victor voorhoede bracht het niet verder dan een flink aantal schoten van grote af stand. Vooral linksbinnen Valke meter wisselslag heren: 1. Frank- rirJ5 h(S?i riik fRnznn Hflnri ook, aan om een schot te lossen. rijk (Bozon, Henri Padon en Jany) 3.28.4; 2. Spaanse ploeg 3.30.8; 3. Nederlandse ploeg (van der Veen, Wiering en Willemse) 3.30.9. De strijd ging aardig op en neer en beide keepers moesten om beurten ingrijpen. Gedoelpunt werd er voor de rust echter niet meer. Na de thee kwam W.G.W. dat nu de wind tot bondgenoot had sterk opzetten. Na drie minuten boekten de Nieuwediepers succes. Spil J. Ramler loste van zeer grote afstand een hard schot. Uit lopend trachtte keeper Besseling dit gevaar te bezweren. Getreuzel van deze doelman had tot gevolg dat rechtsbuiten Ramler de bal wist te bemachtigen en voor de tweede maal de keeper te omspe len (2—0). W.G.W. bleef sterk aanvallend spelen. Succes leverde dit echter voor de vijftiende mi nuut niet op. Wederom was het W. Ramler die na een misser van linkshalf D. v. Diepen alleen voor de keeper kwam. Ook uit dit duel kwam de productieve W.G.W.-er als overwinnaar te voorschijn. Iets later dachten we W.G.W. weer te zien doelpunten Di Een handsbal van J. v. Diepen kwam hem op een strafschop te staan. Besseling wist echter het wel zuivere, maar zachte schot van v. Amersfoort te keren. Uit deze heldendaad putten de Victor-spelers merkbaar moed. Zij drongen W.G.W. in het defen sief. Stelten kreeg enkele corners te nemen en bovendien een vrije schop wegens free-kick. De ach terhoede van V. drong sterk op en juist dit opdringen werd de Obdammers noodlottig. Een lange trap vanuit de Geelwitte achter hoede rukte de V.-verdediging uiteen en met een hard schot maakte W. Ramler zijn vierde doelpunt. De oranje-zwarten zet ten nogmaals alles op alles om een tegencoal te scoren. De rechtsbinnen miste een goede kans na een vrije schop van zijn rechtsbuiten. De bal die hij op een meter afstand van de keeper voor zijn voeten kreeg werd naast geknald. Keeper Polman stopte met zijn benen nog een hard schot van korte afstand ge lost door Bos. Verder dein deze wapenfeiten brachten zij het niet. zamerhand kwamen de gasten nu opzetten. Vele aanvallen onder namen zij op het SVW-doel, maar zij wisten het ook niet tot scoren te brengen. De rust ging zodoen de met blanco stand in. Na de thee zette het offensief van LSVV zich onbarmhartig voort. Steeds weer kwamen de Langedijkers gevaarlijk voor het doel van de gastheren en het was dan ook geen wonder, dat middenvoor Kos eindelijk het net wist te vinden. (01). Het spel werd hierop harder en feller. Vele vrije trappen wa ren hier het gevolg van, alhoe wel de wedstrijd ten volle het aanzien waard hleef. Een ontzet tend hard schot van spil Mettes werd door Buurman uitstekend gehouden. SW wist intussen het snel enigszins te verplaatsen, zó zelfs, dat het doel van de gasten verschillende keren in groot ge vaar kwam. Een ver en hard schot stopte de LSW-keeper keurig en nog meerdere malen greep hij op de juiste tijd in. Uiteindelijk waren het tóch de bezoekers, die de langste adem hadden. Zij wisten zelfs de stand nog op 02 te brengen, terwijl het voor hetzelfde geld ook 03 had kunnen worden. Zo kwam het einde met een goede overwinning voor LSVV. Over deze aan beide zijden zeer matig gespeelde wedstrijd 'n voetbalverslag te maken is geen gemakkelijke taak. Zeker, de strakke wind, welke schuin over het veld waaide, deed wel af breuk. Doch het vertoonde spel van heide ploegen was, vooral wat hun voorhoede betreft, niet actief genoeg. Met 10 bleef de thuisclub in de meerderheid. Kolp. B„ die de toss won, speelde met de zon in de rug en met iets windvoordeel. C.Z., het eerst in de aanval, kon van de geboden kansen geen gebruik maken, waardoor K.B. het spel kon verplaatsen, maar ook de achterhoede van C.Z. was paraat. Tot rust bleef het maar een matig partijtje voetbal, waarbij C.Z. met pech te kampen had. Broers moest zich na rust laten vervangen door Doodeman. In deze periode bleken de gastheren er even beter in te komen en wisten enkele corners te forceren. Toch zou het nog een half uur duren eer Rikes kans zag de thuisclub de leiding te geven. 10. Kolp. Boys, dat t wei wat geloofde, wist tóch nog een enkeie maal voor C.Z.-doel te komen, maar de jongens wa ren en bleven ongevaarlijk, waardoor zij niet in staat waren ook maar een enkel doelpunt te scoren. Alzo won Con Zelo verdiend met het enige doelpunt van de wedstrijd. terug, vooral de buitenspelers, misschien opdracht, maar nu bleef het verrassende element te veel achterwege. Ten Have kreeg het leder, zwenkte naar buiten, wachtte even, gaf een felle schuiver vóór doel. de Andijk- doelman wierp zich op de bal, maar een moment te laat en on der zijn lichaam door, kreeg de Nijs de kans om de bal in het net te werken I0 na 5 min. Direct daarop weer een Aikm. aanval, maar nu kogelde P. Tijm naast. Dan kreeg de Andijk r.binnen een kans. een schot, maar naast. De AFC-midvoor gaf meteen het antwoord maar de kogel stoof naast. De Andijk- achterhoede raakte de kluts kwijt, tot tweemaal toe ver dween de bal in het doel. maar evenzovele malen redde de doel man precies op de doellijn. De AFC-doelman moest eenmaal handelend optreden voor een ver schot. Regelmatig waren de Alk maarders in de aanval maar de resultaten bestonden alleen uit een serie corners. Dan na plm. 30 minuten spelen kreeg ten Have een kans als r.back finaal miste en nu toonde hij z'n kun nen 20. Tot de rust bleef de stand zo. In de tweede helft kwamen de Andijkers geladen in het veld. Zii waren in de aanval en de A-spil beging een fout. Vrije trap. Keurig werd deze benut 21. AFC speelde lusteloos, dit viel hen niet mee. Meteen was Andijk in de aanval, de Andijk- midvoor kogelde in. net tegen de lat. 'n Indirecte bleef zonder re sultaat. Dan kreeg de Nijs ver teruggetrokken de bal. gaf een verre pass naar P. Siim. een voorzet volgde, ten Have om speelde de spil, ook de doelman werd verschalkt en op fraaie wijze werd het 31. Meteen wist Andijk binnen de minuut een dekkingsfout uit te buiten en de stand wees 32. Weer kogelde een Andijker keihard tegen de lat. de bal werd van vlakbij in gekopt en het was een fraaie safe van Popma. die erger voor kwam. UTRECHT. De uitslagen van de gehouden draverijen te Mere veld luidden: le Wijnmaand-prijs: I. Roelina (B. U. de Jong) tijd 2.01.4; 2. Rebecca; 3. Ria Olivier. Tot.: w. f2.40, pl. f 1.40, 2.—, 2.40, gek. f 6.cov. f 8.50. 2e Wijnmaand-prijs: 1. Persim mon (Th. Kooyman) tjjd 3.05.8; 2. Oosting's Oogappel; 3. On of Eve. Tot.: w. f2.70, pl. f 1.50, 2.—, 1.80, gek. f5.70, cov. f4.60. 3e Wijnmaand-prijs: 1. Post- duifje K (N. Heskes) tijd 3.17; 2. Peter de Grote; 3. Qui Gagne A. Tot.: w. f 11.50, pl. f2.60, 1.50, 1.50, gek. f 14.40, cov. f 5.40. 4e Wijnmaand-prijs, le serie: 1. Querie (J. Vergay) tijd 2.24.9; 2. Orkaan O; 3. Oddity. Tot.: w. f 16.20, pl. f8.10, 2.10, 4.40, gek. f 4.80, cov. f 5.40. 2e serie: 1. Ostrogatta K (F. J. Eerenberg) tijd 2.24; 2. Koningin Draisine G; 3. O Brewer. Tot.: w. f9.20, pl. f2.90, 2.20, 3.90, gek. f 21.40, cov. f 9.80. finale: 1. Ostrogatta K (F. J. Eerenberg) tijd 2.25.3; 2. Nemetor B; 3. Koningin Draisine G. Tot.: w. f3.40, pl. f 1.60, 1.90, 5.50, gek. f5.80, cov. f3.80. 5e Wijnmaand-prijs: 1. Miss Zelda (H. C. ten Hagen) tijd 3.51; 2. Meintje V; 3. Meta Dynamic. Tot.: w. f 10.30, pl. f3.20, 2.50, gek. f 17.30, cov. f 3.40. 6e Wijnmaand-prijs: 1. Meerkol S (M. Rozema) tijd 3.14.2; 2. Nor- bert M; 3. King Spencer. Tot.: w. f7.10, pl. f2.30, 2.20, 10.20, gek. f 16.10, cov. f5.50. Totale omzet f 41.751. TIFLIS, 19 October Tijdens een sportfeest in Tiflis verbeterde de Russische Nina Dumhadze op fenomenale wijze het wereldre cord discuswerpen voor dames, door een worp van 57.04 meter. Hiermede kwam zij meer dan 3 meter boven het bestaande we reldrecord van 53.61 meter, dat sedert Augustus van dit jaar op naam staat van Nina Romasch- kova (Rusland). In een aantrekkelijk gespeel de wedstrijd is het HOSV ge lukt met kunst- en vliegwerk 'n punt van WW af te snoepen. Vooral in de tweede helft de monstreerden de bezoekers klas sen beter spel dan de gastheren. Vrouwe Fortuna was niet met WW. Om 1 uur bracht HOSV de bal aan het rollen en voelde zich dadelijk thuis; met verre trappen en wind mee probeerde het de zwakke plekken in de WW-verdediging te vinden. De wind zorgde voor rare caprio len, doch de techniek van WW bracht een belangrijk over wicht. Dank zij het uitstekende werk van de HOS V-doel verde diger en de linksback werd de stand tot in de 22e minuut blank gehouden. Totdat uit een der verre trappen van de HOSV- middenlinie de bal bij de links binnen van HOSV belandde. Nog zes minuten en de strijd zou ten einde zijn. De stand was 11 en beide partijen hielden zich angstvallig in evenwicht. De gelijke stand gaf beide partijen loon naar werken, doch in deze minuut scheen zich we derom het noodlot over Zee vogels te voltrekken. Bij een Egmondia-aanval kwam doelman Twisk ver uit zijn doel, raakte de bal kwijt en moest toen nog verder uitlopen en kwam bij een botsing ver bui ten het strafschopgebied ten val. Onmiddelijk ging de bal naai rechtsbuiten Zwart, een scherp getrokken voorzet en midden voor Zwanenberg kopte in. Op de doellijn stond Lichthart en zou in staat zijn de bal weg te trappen, maar deze was uit zijn evenwicht vanwege de snel wisselende situatie en zag tol zijn grote ontsteltenis de bal tergend langzaam langs zich rollen, onmachtig om in te grij pen. Op het middenveld lag nog steeds de Zeevogels-doelman, onbewust van het drama dat zich in zijn gebied afspeelde. Maar voort ging de kamp en 't pleit voor de withemden, dat ze doorgingen en 2 minuten voor tijd greep keeper Rademaker wanhopig naar zijn hoofd, want een ingeschoten bal van Stroo ker was door zijn rechtsback van richting veranderd en hij bevond zich daardoor in 'n ho peloze positie. Via de paal kaat ste de bal in de goal, vergezeld van de juichende Olaf Huiberls, die zich zeer actief op deze kans De wedstrijd tussen de oude tegenstanders Meervogels en VZV is in een ruime overwinning voor M. geëindigd. Ongetwijfeld had Meerv. in deze wedstrijd het bes te spel. Ook voor de rust toen M. de vrij sterke wind tegen had was Meervogels steeds de meer dere. De stand 11 met de rust was voor VZV dan ook geflat teerd. Na de rust was het over wicht zeer groot en met 3 goede doelpunten stelde Meervogels de zege veilig. De wedstrijd Wijnker trapte af voor VZV en al dadelijk ontspon zich een aan trekkelijke strijd. De aanvallen golfden op en neer. VZV kreeg z'n eerste corner te nemen die af geslagen werd. Ook Meervogels zat niet stil en kort achter elkaar kwamen ook zij aan 2 corners die ook geen resultaat opleverden. Toen werd een mooie aanval be sloten met een hard schot in het zijnet door Krom. Dat was echter uitstel van executie want toen Krom weer mooi voorzette was het Verduin die Meerv. de leiding gaf (1—0). VZV trachtte de ach terstand in te lopen en werkelijk het gelukte Groen om de partijen op gelijke voet te brengen met een hard en ver schot (11). Verder gebeurde er voor de rust niets oijzonders. In de twee de helft toen Meervogels de wind in de rug had, werd VZV in de verdediging gedrukt en het kon niet anders of VZV moest zwich ten voor het bombardement van de Meervogels voorhoede. Rechts half Hollenberg scoorde met een hard schot onder de lat (21). Nu was Meervogels niet meer te houden en toen midvoor Verduin met een pracht schot er 31 van maakte was VZV een geslagen ploeg. Toch bleef VZV goed partij geven maar de achterhoede van Meervogels was goed in vorm. Het succes kwam ook weer aan de andere kant, toen rechtsbuiten Loon met een beheerst schot er 41 van maakte. had geworpen. Zijn ingrijpen was echter niet meer nodig ge weest en zo eindigde deze derby in een 22 staind en zoals ge zegd, konden beide partijen daar tevreden mee zijn. Voor de pauze speelde Egmon- dia met de sterke wind mee en was daardoor het meest in de aanval, zonder eigenlijk gevaar lijk te zijn. De Zeevogels-uitval len hielden meer gevaar in en een dreun tegen de lat van de Waard had beter lot verdiend, terwijl de jeugdige Olaf Hui- berts op de doellijn gestopt moest worden, na een prachtige doorbraak. Uit een corner van de linksbuiten kopte Strookei rakelings over. Ook op het Zee vogels-doel verschillende hoek schoppen, maar steeds wist men daar de toestand te redden. Toch nam Egmondia de lei ding door rechtsbuiten Zwart, na een uitstekende voorzet van zijn collega op links. Verder kwam het echter niet, want aan voerder Huiberts verzette ber gen en de gehele Zeevogels- achterhoede was in vorm. Na de pauze profiteerde Zee vogels van de wind en keeper Rademaker kwam in volle ac tie. Hij deed dit uitstekend, maar moest tenslotte capitule ren voor een kopbal van Hui berts uit een corner van zijn linksbuiten. Zo bleef de stand tot zes minuten voor het einde en van deze sensationele periode gaven we reeds een beschrijving. Hulde aan beide elftallen voor de correcte wijze, waarop deze derby werd uitgevochten en scheidsrechter van Duyse had geen moeilijke taak. Deze vuurde daarop een harde kogel op het WW-doel af. Door een schampen tegen een VVW- been vloog de bal onbereikbaar in doel, 10. Dit was voor de Wervershovers het sein om uit een ander vaatje te tappen. Verdediging en midaenlinie trokken naar voren en de kee per van HOSV kreeg verschei dene schoten te behandelen. Een schot van slechts 2 meter voor de doellijn ging juist naast. Een kopbal van de midvoor werd met een tijgersprong over de lat getikt. Iedereen verwachtte na de thee een grote overwinning voor WW. Inderdaad, het was al geel zwart wat de klok sloeg. In de 11e minuut kreeg de VVW-rechtsbuiten een pracht kans om de stand gelijk te ma ken. Een door de VVW-rechts- half hoog gespeelde bal vloog door de wind over de lat. Twee minuten later zagen we een gelijke situatie, maar nu van links, doch dit schot van de linksbinnen ging onhoudbaar voor de HOSV-keeper in de bo venhoek, 11. Met nog 25 minuten voor de boeg scheen de overwinning, zo als in begin gemeld, voor VVW een kwestie van minuten. Doch de ene minuut na de andere ver streek, doch hoe WW nu ook zwoegde, de HOSV-verdediging bleef onvermurwbaar. De HOSV-keeper mocht zijn handen nog eens warmen aan 'n hard schot van 4 meter afstand, gevolgd door een gevaarlijke kopbal. Daarop mocht VVW nog twee corners nemen, doch HOSV bleef baas in eigen huis, dank zii de onproductiviteit van de VVW-aanvallers. Zo kwam het einde. HOSV mocht zeer tevre den zijn. De fair-gespeelde wed strijd werd door de scheidsrech ter goed geleid. een wedstrijd, waarbij wind veel afbreuk In SIENA De bekende Itali aanse wielrenner Gino Bartali die Zondag j.l. op 39-jarige leeftijd opnieuw de „Maglia tricolore", de driekleurige trui. heeft gewonnen als wieler kampioen van Italië, heeft na zijn succes de trein naar Siena genomen om daar deze nieuwe trofee neer te leggen voor het beeld van de H. The resia van het Kindje Jezus in de kerk van de H. Petronilla. Bartali heeft dit tot dusver re steeds gedaan met iedere kampioenstrui, die hij in zijn lange schitterde loopbaan als wielrenner heeft gewonnen. PARIJS, 18 Oct. - De Hertog van Edinburgh en Prins Bernhard der Nederlanden hebben vandaag deelgenomen aan een jachtpartij op de terreinen van het kasteel Rambouillet. Het jachtgezelschap schoot in totaal 655 fazanten, wilde eenden en hazen. Prins Bernhard schoot het meeste wild. Met 132 stuks bezette hij de eerste plaats, ge volgd door de Hertog van Edin burgh met 103. President Auriol werd derde met 61. de aan het spel deed, heeft de thuisclub een 2-0 overwinning op Z.D.H. weten te behalen. Voor de rust had D.W.O.W. mede geholpen door de krachtige wind in alle opzich ten de meerderheid. Uit een duel voor het Z.D.H.-doel wist v. Oer; het eerste doelpunt te maken, o. Enkele doorbraken van Z.D.H. leverden niets op. Nog voor de rust bracht Elfring de stand op 20. Na de rust kreeg Z.D.H. dc wind mee. Bij verschillende aan vallen moest de doelman van D.W.O.W. handelend optreden, doch wist zijn doel schoon te hou den. Hoewel D.W.O.W. nog enkele malen gevaarlijk kwam opzetten, zag de thuisclub toch geen kans haar voorsprong te vergroten. W.B.S.V. met 4-0 verslagen In een wedstrijd waarbij de wind veel afbreuk aan het spel deed, zijn de Foresters er weder om in geslaagd de overwinning te behalen. De 6de in successie. W.B.S.V. dat het eerst het na deel van de wind had, begon direct hard van stapel te lopen, schijnbaar met de bedoeling de Foresters te overrompelen, de Foresters daarbij weinig tijd latend de bal te spelen. Hierdoor kwam de For.-achterhoede enige malen in het nauw, maar in laat ste instantie kon keeper Vreehuis steeds nog redding brengen. Veel profijt konden de For. van het windvoordeel voor de rust niet trekken, daar de bal veelal te hard naar voren ging. Van der Horst opende in de 30ste minuut de score, toen hü hard en laag inschoot, waarbij de W.B.S.V.-keeper over de bal heendook 10. Met welke stand ook de rust aanbrak. Na de thee wogen aanvankelijk beide partijen goed tegen elkaar op, daar nü. W.B.S.V. het wind voordeel had. Met lange reuzen- trappen probeerden zij voor het Foresters-doel te komen, maar de For.-achterhoede ruimde nu goed op. Bij één der For.-aanvallen. raakte bij ongeluk één der W.B.S.V.-achterspelers de bal met zijn hand, onverbiddelijk was het besluit der scheidsrechter: penal ty. Kossen, die het vonnis zou voltrekken schoot echter naast. Dit gaf W.B.S.V. nieuwe moed en trok ten aanval, maar succes bleef voor hen uit. Als het offen sief van W.B.S.V. begint af te nemen gaan de Foresters metéén weer tot de aanval over, en thans is het Van Geelen, die de WBSV- keeper vergeefs naar de bal deed grijpen, 20. Van Steeg en Godb'n weten dan nog de score tot 40 op te voe ren en is het duidelijk dat WBSV zich geslagen weet. Met de Fo resters in de aanval, komt dan ook het einde van deze in de beste verstandhouding gespeelde wedstrijd.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5