Valse dollars voor 't grijpen op dak van Antwerps café Indonesische afgevaardigde viel Nederland aan lucht ;oor rdam D.D.D. Waarom moet Duitsland gebrek l Jan van Gent keerde terug uit New York LOSSE PRAATJES en LOSSE BLAADJES DE KWESTIE NIEUW-GUINEA in algemene vergadering der Verenigde Naties Belgische politie sloeg een goede slag Douanetarieven te hoog „Drukker, maar geen fietsers" öie weRelö van ons Intentie Rozenkrans Italiaans schip aan de grond Scheepsberichten aawrw aas» swsKsray's pulletje van Jans, dat wii ostbaar kleinood e radio hebben Nou kun ie nua niet smeken p een eoedkoper t het einde van daaen af te ten. dus heb ik toeaeslaaen. ik hoef U niks irtellen. dat oul- natuurliik aan :ls. 't Was trou- toch een on- maar zulke ca- ;ies laten zich in de asbak en als tante striid moege- en is. Maar het ■e ondina zweef- iet afaezette mo- ■ond miin hoofd ok verdere klap- twamen de meu- na niet ten aoe- zodat ik besloot in bed te krui- Ik trok de de- over miin hoofd werkeliik ee- n heb ik die t niet meer. volaende mor- vlooa de sadist een aemene 3 het raam uit. ne noa pesteria een vleuael een eid te hebben iwuif d FRANK door de direc- n Handel en Nij- Ministerie van aken de beurs i. Een markante dat het voor het 36-jarige geschie- aarbeurs, dat zij >p zich nam van buiten de Dom- mag een belang- ïonstratie heten che en pharma- trie als zodanig, ge vlucht, die zij oorlog heeft ge- d de nodige inte- ag legt voor de ntwikkelende ap- c, alsook voor de ledings- en genot en, in welke krin- de behoefte leeft dig mogelijk over- atste vorderingen bied. 327 standen idustrieën in de huishouding een lts innemen, wij- ijfers uit. In de naanden van dit Dr eerstgenoemde een waarde van len geëxporteerd, gs- en genotmid- voor een waarde gulden. Op deze welke een opper- 3300 M2, hebben een 12-tal landen iductie tentoonge- 1 heeft met 135 neeste ruimte voor an komt het eigen leelnemers, Enge- Verenigde Staten ritserland met 12 Gedurende de ten- lke tot en met 29 wordt tevens een ehouden, waarin en worden gege- rwerpen, die be- n op de geëxpo- n. tankrederij ericht Stoomvaart Maat- rland" is tezamen lt, Goudriaan en t Maatschappij op- Verenigde Neder- artrederii. te Den h zal bezighouden r van vloeibare la- liik olieproducten, lerii is voornemens ikers te laten bou- ertentie) bben en peuteren kt de kwaal steeds r. De helder vloeibare D. dringt diep in de ontsmet en geneest EN ide gezicht. Eer hij hij zijn hand ten en knikte hij even rijdende directie, s de maat vol, jij ntamen! Theodoor blik gelezen, in het begrijpen, enoten hadden ei d van dat Theo- st gezakt was. Dat nen, die hem be- n opgang bij het id aan elke vinger als hij wou. Als ik gaf, dan was je je na veel inspan- ringen het jouwe glorieus kwijt. Een zag je haar, achter an Theodoor, voor- Ze liet jou staan in an de passerende de rondedans der en jij keek haar met spijt, dat zij wapperende haren ie rok nog liefelii- tevoren uitzag, zijn motor kaapte voor je neus weg. dat hij gezakt was er nu wel wat af iend noch vijand öm Theodoor ge le wetenschap. Men 3 een scherpzinnig nder nnemenswaar- g naar de hoogste (wordt vervolgd) Dondert»»^ october 1952 AMBTENAREN INDONESISCH MINISTERIE VOLGEN CURSUS 16 ambtenaren van het Ministerie van Sociale Zaken in Indonesië vertoeven op het ogenblik in Nederland. Aan de School voor Maat schappelijk Werk te Amsterdam volgen zij een opleiding, die 2 jaar zal duren. NEW YORK, 22 Oct, De kwestie-Nieuw-Guinea is gisteren in de algemene vergadering der Verenigde Na ties ter sprake gekomen bij de bespreking van de rappor ten van de leden landen der beheerschapscommissie inzake de niet-zelfbesturende gebieden. De Indonesische afgevaardigde dr. Ali Sastroamidjojo, ambassadeur van Indonesië in de Verenigde Staten, heeft van deze gelegen heid gebruik gemaakt om met zeer veel nadruk te protesteren tegen de indiening van het rapport inzake Irian door de Nederlandse regering aan de algemene vergadering. Hij zeide, dat alleen vanwege het feit, dat de Nederlandse rege ring niet bereid is een eind te maken aan haar onrechtmatige bezetting van dat gebied, het niet met de andere delen van Indo nesië een status van onafhanke lijkheid kan genieten en „daar om is Irian zeker geen niet-zelf- besturend gebied", zo zei hij. WASHINGTON In het kader van de verkiezingscam pagne trekt Eisenhower op het ogenblik als een furie door het sterk géindustriali- eerde New England en bijna ieder van zijn vele toespra ken wordt gekenmerkt door woede, woede tégen zijn (voormalige) vriend Truman en óver de beschuldigingen die Ike naar het hoofd zijn geslingerd. NEW YORK Intussen is ae Democratische c andidaat voor het vice-presidentschap John Sparkman uit de strijd. Hij heeft zoveel toespraken afgestoken, dat hij nu met een keelontsteking in het Marine hospitaal van Nethesda (Ma ryland) is opgenomen. CALIFORN1E Gelukkige kerel, die Joequin King. Hij behoeft zich geen zorgen meer te maken over de partij waar op hij stemmen zal. Hij is nl. in Clarksburg overleden, 114 jaar oud. Volgens de kerkelij ke registers werd hij op Ï9 Sept. 1838 geboren. TOKIO Wordt Japan Ne- derland's grootste concurrent op de Amerikaanse markt voor bloembollen? Dit jaar gingen er 857.000 naar de V.S., de vraag is groot en over*vijf jaar hoopt men tot een export van 5 millioen bollen te komen. Er is een grootscheepse reclame- en kwaliteitscampagne in de maak. OTTAWA Maar ons land blaast zijn bollen-partijtje óók Zojuist zijn weer 25.000 tul penbollen door onze ambassa deur in Canada cadeau gedaan aan de Federale Districts commissie. Het geschenk om- Vat 64 nieuwe variëteiten ze worden geplant op en rond Parliament Hill. MUNCHEN Er is een landgoed te koop. Het ligt 900 meter hoog, er zijn een klein hotel, 39 hectare akkers en 5 hectare bos. Het was vroeger van Hitier: op de Obersalz- berg bij Berchtesgaden. DORTMUND Verschil lende Duitse mijnen namen een nieuwe alarminstallatie in gebruik. Zij neemt automa tisch om de drie minuten een monstertje lucht, trekt een diagram van het gasgehalte, „kijkt" of er ontploffingsge vaar bestaat en geeft zo ja een gil met de sirene. De West Sprekende over het beëindigen door de Nederlandse regering van het indienen van rapporten aan de V.N. over Suriname en de Nederlandse Antillen, zeide de gedelegeerde, dat de conferentie met de West in een mislukking eindigde, omdat het duidelijk werd, dat de Nederlandse rege ring niet voornemens was deze gebieden het volledige zelfbestuur toe te kennen, waarnaar deze streven en dat hen gelijkwaar dige deelgenoten met Nederland zou maken. Hij zeide slechts te kunnen aannemen, dat de Nederlandse regering door het toch niet meer rapporteren „hoopte, de wereld de indruk te geven, dat deze ge bieden nu het gewenste zelfbe stuur hebben". Antwoord De heer A. I. Spits van de Ne derlandse delegatie zei in ant woord op de rede van de heer Sastroamidjojo, dat naar zijn me ning de bespreking van kwesties, zoals door Indonesië ter sprake gebracht, buiten de competentie van de commissie valt, dat het Handvest van de Ver. Naties al leen inlichtingen eist over econo mische, sociale en opvoedkundige toestanden in de betreffende ge bieden. De Nederlandse regering is daarom van mening, dat inlich tingen van politieke aard, zoals die in het Nederlandse rapport over Nieuw-Guinea voorkomen, alleen als achtergrond gegeven werden en niet ter bespreking. De Nederlandse afgevaardigde achtte het echter met het oog op de Indonesische verklaring nood zakelijk artikel 2 van de R.T.C.- overeenkomst in zijn geheel voor te lezen en ook een brief van de voorzitter van de Indonesische delegatie ter R.T.C. aan de Ne derlandse delegatie, waarin deze verklaarde, dat met de uitdruk king „status quo" in dat artikel bedoeld wordt „onder Nederlands bestuur". Volgens artikel 2 van het char ter van souvereiniteitsoverdracht wordt bepaald: „dat de status quo van de residentie Nieuw-Guinea zal worden gehandhaafd met de bepaling, dat binnen een jaar na de datum van overdracht van de souvereiniteit aan de republiek der Verenigde Staten van Indo nesië het vraagstuk van de staat kundige status van Nieuw-Gui nea zal worden bepaald door onderhandelingen tussen de repu bliek der Verenigde Staten van Indonesië en het Koninkrijk der Nederlanden, met voortzetting van het gezag van de regering van het Koninkrijk der Neder landen over de residentie Nieuw- Guinea". Het is derhalve duidelijk, dat de Nederlandse regering correct handelde door inlichtingen over Nieuw-Guinea te verstrekken, al dus de heer Spits, die hier nog aan toevoegde, dat de Nederlandse delegatie de kwestie van het be ëindigen van het indienen van rapporten over Suriname en de Antillen zal behandelen, als de commissie dit onderwerp ter sprake brengt. BRUSSEL, 22 Oct. De Antwerpse politie heeft een goede vangst gedaan door de arrestatie van twee Belgen, die in het bezit waren van valse dollarbiljetten tot een gezamenlijke waarde van 32.500 dollar. Als gevolg hier van kon de Franse recherche te Parijs de leverancier van deze valse dollars, de 37-jarige Jean Robert Laydevat, een oude bekende van de politie, aanhouden. De geschiedenis begon toen een man een café in Antwerpen bin nentrad, iets gebruikte en zich vervolgens naar de W.C. op de eerste verdieping begaf. Enigs zins nieuwsgierig door 't zenuw achtige optreden van de man, die onmiddellijk weer het café ver liet, stelde de eigenares een on derzoek in. Tot haar verwonde ring ontdekte zij, toen zij haar hoofd door het W.C.-raampje stak dat twee in bruin papier gewik kelde pakjes op de dakpannen lagen. Bij een nader onderzoek bleken deze 250 bankbiljetten van 100 dollar en 150 biljetten van 50 dollar te bevatten. De eigenaresse van het café besloot van de vondst onmiddel lijk aangifte te doen bij de politie, doch terwijl zij bezig was zich te verkleden, trad bovengenoem de persoon, vergezeld van een andere man, het café weer bin nen en na iets gedronken te heb ben, begaf hij zich wederom naar het toilet. Een minuut later kwam hij de gelagkamer weer binnen DOOR HET VENSTER... De Kerk, die heel goed weet, dat het leven voor de gezinnen in deze tijd niet gemakkelijk is, heeft in haar liturgische plechtigheden een bijzondere zegen opgenomen voor hen, die gedurende vijf en twintig of vijftig jaar ge trouw hun plichten tegen over hun gezin hebben ver vuld. Deze morgen was ik getuige van een gelukkig bruidspaar, dat vol ontroe ring de zegen ontving en daarna God dankte in een jubelend Te Deum. Ik hoorde echter, dat het hier en daar nog een toer was om de men sen er toe te brengen: het is weer iets nieuws en vroeger waren we het niet gewend. Maar men moet alle klein zielige bezwaren opzij zetten en gaarne gebruik maken van de gelegenheid, die door» de Kerk geboden wordt om bij het zilveren of gouden huwelijksfeest aan dit echt verbond nog meer wijding te geven. SACERDOS. en vroeg opgewonden of men niet twee bruine pakjes had gevon den. De eigenaresse bewaarde haar tegenwoordigheid van geest. Zij verklaarde de pakjes bij toe val te hebben gevonden en deze hierop aan de politie te hebben overhandigd. Geheel in de war mompelde de man, dat hij ze daar dan wel zou gaan weghalen en verliet het café. De hierna telefonisch ge waarschuwde politie was snel ter i plaatse en stelde onmiddellijknen oprollen. vast dat de dollarbiljetten vals waren. Brutaal Het mooiste van het geval was dat de man die de pakjes valse dollars in het café had achter gelaten, nog zo brutaal was het politiebureau op te bellen om te horen of deze hier inderdaad door de waardin van het café waren afgegeven. Toen de dienstdoende agent antwoordde, dat hij hier van niets afwist en voorstelde de man door te verbinden met de commissaris, hing hij echter de telefoon op de haak. Lang bleef de handelaar in valse dollars echter niet op vrije voeten, want door het nauwkeu rige signalement, dat de café houdster wist op te geven, kon de Antwerpse recherche nog de zelfde dag overgaan tot de arres tatie van iemand die zij reeds lang verdacht. Mede door de arrestatie van de leverancier der valse dollarbiljetten te Parijs, meent men een groot gedeelte van een uitgebreide internatio nale valse-muntersbende te kun- DONDERDAG 23 OCTOBER De hoofdintentie van de Rozenkranskruistocht voor Donderdag 23 Oct. luidt: Voor een zalig sterfuur VRIJDAG 24 OCTOBER De hoofdintentie van de Rozenkranskruistocht voor Vrijdag 24 October luidt: Voor de stervenden DUSSELDORF, 22 Oct. Het bestuur van de groothan delsvereniging voor boter, eieren en kaas voor Noord Rijnland heeft in een resolu tie een aantal wensen tot ver andering van de douane- invoer- en belastingpolitiek naar voren gebracht. De handel wiist er op. dat ter dekking van de behoeften gedu rende de wintermaanden wegens het ontbreken van voldoende re serves niet kan worden afgezien van de invoer van boter en dat daarom een wijziging van de douanerechten dringend noodza kelijk is. De belasting op boter van 2.5 pet ad valorem en de bo vendien op de inkoopsprijs nog geheven omzet-vereveningsbelas- ting van 3 pet kunnen door de verbruikers niet worden gedra gen. Dat bij een verlaging van de douanerechten alleen het bui tenland profiteert, is niet steek houdend. Volgens handelskrin gen zou het de laatste dagen bii een redelijk douanetarief moge- lija geweest zijn tegen een gun stige prijs boter uit Nederland in te voeren. Voorts wenst men, dat bij de OOSTENRIJKSE BONDSKANSELIER IN DEN HAAG De Oostenrijkse bondskanse lier, dr. L. Figl, arriveerde met zijn echtgenote in Den Haag. Tengevolge van moei lijkheden in de beraadslagin gen van de Oostenrijkse bonds regering over de begroting is de bondskanselier Woensdag morgen per vliegtuig naar Oostenrijk vertrokken. Foto toont dr. en mevr. Figl op het station Hollandse Spoor te Den Haag,, waar zij werden verwelkomd door de minister van Binnenlandse Zaken, dr. L. J. M. Beel. declaratie afwijkingen van de re- keningspriis van de richtprijzen, die voor kaas niet meer dan 8 pet, voor eieren niet meer dan 6 pet en voor boter niet meer dan 5 pet naar boven en naar beneden bedragen, worden er kend en dat er rekening mede wordt gehouden. LIJK AANGESPOELD IN DE IJSEL Tussen Deventer en Olst is in de IJsel het lijk aangespoeld van de ongeveer 30-jarige heer Zo merhuis uit Deventer, die al on geveer 14 dagen vermist werd. Het lijk was al in verregaande staat van ontbinding en is door de politie naar Olst vervoerd. in Westerschelde VLISSINGEN, 22 Oct. Het Italiaanse s.s. Citta di Monreale, groot 3649 brt, toebehorende aan „Count Salvatore Tagliavia" te Palermo, is hedenmorgen, komen de van Antwerpen, ter hoogte van Bath aan de grond gelopen. Het schip is hedenmiddag te onge veer 15.30 uur met behulp van acht sleepboten van de /Union dg Remorquage et de Sauvetage" uit Antwerpen vlotgesleept. Het schip wordt naar Antwerpen te ruggesleept, daar het zware slag zij maakt en vlak getremd zal moeten worden. Weduwe van Frederik van Eeden overleden Op 79-jarige leeftijd is te Bus- sem overleden mevrouw G. W. Everts. Zij was de tweede echtge note van dr. Frederik van Eeden, die in 1932 is gestorven. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdagmorgen a.s. op de R.K. be graafplaats te Bussum. Bonaire 22 Oct. van Barbados/ Paramaribo; Edam 22 Oct. te R'dam; Fairsea 22 Oct. 330 mijl Z.W. Cocoseil.; Leerdam 22 Oct. te Philadelphia; Raki 21 Oct. te Suez; Rossum pass. 22 Oct. Oues- sant; Gaasterkerk 22 Oct. van Genua/Duinkerken; Hoogkerk 22 Oct. te Bombay; Ridderkerk 23 Oct. te Sydney verw.; Roepat verw. pass. 22 Oct. n.m. Perim/ Colombo; Sibajak 21 Oct. 700 m. N.O. ten O. Tahiti; Johan van Oldenbarnevelt: pass. 21/22 Kp. Bon Tunis; Nieuw Amsterdam 22 Oct. te Luguaira; Rijndam 21 Oct. 930 mijl W. Scillys/South- ampton. AMSTERDAM, 22 Oct. Na vier weken New York is de Amersfoortse buschauffeur Jan van Gent vanmorgen om kwart voor twaalf op Schiphol aangekomen. Mis schien dat de Amersfoortse buspassagiers daarvan de terugslag hebben ondervonden, want zeven van de 16 chauffeurs uit Amersfoort waren vanmorgen, met hun directeur, de heer T. Nefkens, aanwezig om hun collega een welkom in Holland toe te roepen. En natuurlijk waren daar ook Jan's vrouw en zijn vijfjarig dochtertje Marianne, die uiter aard blij waren vader weer thuis te hebben. „Meer stoplichten en bredere straten", zei Jan, sprekende over New York, „maar geen fietsers". Hij bereed door het traject Broadway-42e Straat, een uur heen en een uur terug. D.w.z. DE HEL T „De Waarheid" maakte i speciaal propaganda voor haar verslagen van het communistische congres in Moskou. Er was, en dat had alleen „De Waarheid", een rechtstreekse verbin- I ding met het Sovjet-pers bureau „Tass", door mid del van een zgn. hell-appa- raat. Eerlijk gezegd, wij hadden al eens eerder ge dacht, dat de communisti sche propaganda iets met der vier wedstrijden te de hel uitstaande had... zien geeft, dat de stand 146 in het voordeel der De rout Belgen is. Dat was echter Wij lazen, dat de socia- fout. Het had 11—9 moeten listische Internationale in zijn. Alle bladen hebben Milaan verklaard heeft namelijk de uitslag van de een wereldbeweging te wedstrijd tussen de Belgi- willen zijn. Meteen daarop sche en Nederlandse politie volgt de mededeling, dat er verkeerd medegedeeld. Zij „verschil van mening" be- beweerden, dat deze 52 stond", in dit geval over was in het voordeel der de kwestie Spanje. Zou 't Belgen, maar het was juist wel mogelijk zijn, een we- andersom. Dat verandert reldbeweging te stichten, natuurlijk ook de emdcii- zonder dat er „verschil fers, die er meteen wat van mening" is? Het is de minder lelijk komen voor oude fout, de fout van te staan. Wij zeiden, dat Adam, zou je kunnen zeg- de gehele pers deze uit- gen, die zoveel goede be- slag fout had gemeld. Be doelingen doet stranden. halve deNoorder- pers". Die had het goed. Tweeslachtig Hoe kan dat? Wel, er is De Noorse socialisten maar één Noorderpers hebben op dat congres in Milaan gepleit voor deel- nuidxieRte S?§!55, Mermans geeft er de maf? wik ?r. brui aan- heeft hij na de laatste _België-Ned_erland- IN DEZE DAGEN zijn de 17 Kringen van de K.V.P. bezig, reglementair hun besturen te vernieuwen. Nu lezen wij klachten, dat hier en daar bij de aftredende bestuursleden van de Kringen weinig geneigdheid bestaat, om plaats te maken voor betere, jongere, andere krachten. Ook in enige bladen is dat tot uiting gekomen en men critiseert daar de „zetelver kleefdheid", welke sommige bestuursleden in de gewestelijke K.V.P.-Kringen ten toon spreiden. Maar zo, zou men zeggen, wordt het nooit goed. Iedereen is het er over eens, dat er in de afgelopen maanden in de organisatie fouten zijn gemaakt. Heus niet overal heeft men het zo goed gedaan. Een nieuwe fout zou zijn, indien de zittende bestuursleden te zeer aan hun zetels gehecht bleken, zodat er geen „ruimte" kwam voor vernieuwing Slechte beurt De advocaat van de ver achtelijke communistische spion dr. Krantz tegen wie helaas slechts twee jaar w.erd geëist heeft een slechte beurt gemaakt bij zijn pleidooi. Pleiter beweerde n.l. dat de Binnenlandse Veilig heidsdienst minder fraai had gehandeld, doordat zij Krantz ziin gang had laten gaan, totdat het nodig bleek uit oogpunt van pro paganda voor de Veilig heidsdienst deze spionna- gezaak te gebruiken, nu deze dienst bij de behan deling der begroting in de Tweede Kamer ter sprake kwam. Onzes inziens heeft de Veiligheidsdienst daar nog niet zo verkeerd mee gehandeld, deze dienst heeft inderdaad helaas geld nodig, nu het, juist als in Hitler's dagen, weer een gouden tijd voor ver raders en spionnen schijnt te zijn. Jeugd! Drie meisjes, resp. 10. 11 en 13 jaar, gjr>«en Londen, op stap. De jong ste heette Kaij, tien jaar en nam 100 pond uit de tas van ma. Zij wilden ijs jes eten en de lichten van Southend zien. Zij kwa- Drees-Nederland?) w/l/triid verklaard Of 't had hij wellicht hard te- staat aan onrustwekkende menselijke natuur sterker men ook bij een hotel aan het werk van de Ver- waar is? In elk geval zijn rechtgekomen. Maar die vreemde invloeden. Hu blukt dan de rode leer. waar hun aanwezigheid aan het werk van de Ver- waar is' In elk geval ziin rechtgekomen. Maar die vreemde invloeden. Hu blukt dan de rode leer. emgde Naties. Anderen, mensen die beweren voorbijganger was een po- schrijft: „In de hoofden der de aandacht trok en ach- ookv. d. Goes van Neder- dat ^if ziek is hii had l l' litie-agent! Dus werd de jongelui spelen overbluf- B.O.A.C. terdocht wekte. Zu sche- land. waren daartegen. S** P" He wrrïUriirl il- man in arrest gesteld en selen uit het verleden een nen van plan te zijn, om Want Spanje handelde in fhans tabak on zhi huid" eerst enige tijd in het zie- rol. In enkele bedrijven Het.is helemaal niet gek, daar te gaan logeren. strud met het Handvest Dat deelde de radioreDor- kenhuis opgenomen ter hebben jonge arbeiders de om bu deze letters te den- maar hun snuitjes waren van de Verenigde Naties tw Aart T ml™ mw observatie. Dan zal de po- arbeidstucht geschonden, ken aan de gevaarlijke ongewassen en zu hadden en zo. Maar hoe zit dat MLr her^hifnt Tebak te Utie wel eens uitzoeken. slang, de boa-constructor. geen. bagage bu zich. De dan met Rusland en Joego ziin geweest Die had hem wat Pat daar op die muur Maar er ziin zejfs i0nge Het is hier n.l. een mter- politie kwam er aan te Te: twp>p<3lnrT-i- Z1'n Keweesi. lug naa nem ividdr er zun zens junse nnfir,n3iQ ln^Vifirnnrtmnn+_ Das en deze bracht het Slavië? Is deze tweeslach- 5fXee"- iï® tigheid wezenlijk verant- nam?h]k meermalen, woord? fi- „op te zoeken had. Komsomolskaja Prawda! guurlijk gesproken, zijn huid gezeten". Viermaal België-Neder- Wat zocht hij? land, laten ons de kranten Een Ierse zeeman viel weten. Behalve de grote van een bijna drie meter Russisch partijblad voor de match in Deurne hebben hoge muur van het Buck- Jong-Communistische Liga jeugdelftallen, stedenelf- ingham-palace in Londen, de bond der zgn. Komso- vrouwen en mannen, die drietaTbifdfou^e^teruc1 zich aan godsdienst te bui- fchappu, die er speciaal op drietal bu de ouders terug. ten gaan"(!) Hij oefent Aan tranen natuurlijk verder critiek uit op hen, vervoerd Dieren van aller" ???n gebrek, en van de die kerkelijke oefeningen 100 pond was nog 67 over. v.»wnnpn "m vorWnart lei soort, panters, luipaar- Vreemde naam. titel van L™ ongeschikt. den- beren, tijgers, en, ja. Of ze veel ijs gegeten Een stelsel, dat de hoogste denkt, zegt de K.L.M. che thuis genoeg! Het geld. tallen en politie-elftallen Wat zocht hij daar? De mols, een afkorting die be- natuurdrift in de mens Maar. vliegen is ook leuk. dat zij hadden uitgegeven, uit beide landen tegen el- man trof het betrekkelijk tekent: lid der communis- schendt, de drift die hem want je loopt de kans, dat was besteed aan kleren, kaar gespeeld. In bijna alle goed en toch ook weer niet. tische jeugd-unie. In dit opwaarts naar ziin Schep- je naast een paard komt te nylons, parfum en sigaret bladen lazen wii, dat een Hii viel in de armen van blad klaagt p.g. Mihailow. per stuwt, zo'n stelsel moet zitten, of een aap op je ten. Drie kinderen, gemid- optelling van de resultaten een voorbijganger, anders dat de Sovjet-jeugd bloot zich niet verbazen, dat de schoot krijgt. deld net 11 jaar! voor een ervaren chauffeur. Het was dan ook geen wonder dat Jan van Gent deze tijd de eerste dag niet haalde, maar na de tweede dag had hij het te pakken en slingerde hij zijn bus langs New York's drukste route alsof hij dit reeds jaren 'had gedaan. Vaste uren had hij niet in dit bedrijf (de Third Avenue Transit System), dat anderhalf millioen passagiers per dag vervoert, 1200 bussen in bedrijf en 2900 chauf feurs in dienst heeft. En door dit grote aantal rij dend personeel was de situatie daar zo, aldus van Gent, dat je kon rijden als je er zin in had. Je hoefde 's morgens maar op te bellen dat je niet kwam en dan nam een ander wel je plaats in. „Je mocht ook zelf weten als je er mee uit wilde scheiden. De chauffeurs krijgen daar per uur betaald en als je er genoeg van had, ging je naar huis. Gemid deld reed ik zo'n acht uur per dag". Dit kwam voor de Amersfoortse chauffeur neer op een weekloon van 75 dollar, iets dat omgere kend in Nederlands geld veel lijkt, maar gezien tegen de ach tergrond van de financiële situa tie daar, normaal is, als men b.v. weet, dat hij voor zijn hotel kamer 5,25 dollar per nacht moest betalen. Zo nu en dan kwam er een Nederlander in de bus en dat waren dan de mensen die hem vriendelijk groetten. De New Yorkers hebben nl. deze goede gewoonte niet. Nog terug? „Nog plannen om naar Ame rika terug te gaan?" „Daar moet ik nog een nachtje over slapen. Ik heb wel een aan bieding gehad". Zijn collega George Brennan, die 4 weken in Amersfoort heeft gereden, heeft hij in New York niet terug gezien. Diens vliegtuig kwam door een gunstige wind nl. 5 uur voor schematijd aan, waar door Brennan's ontvangst min of meer in duigen is gevallen. Van Gent is door Amerikanen en Nederlanders in New York gastvrij ontvangen. Acht keer heeft hij voor de televisie en vier keer voor de radio gesproken. Hij heeft diverse bezienswaardig heden bezocht, is in de bar van de bokser Sugar Ray Robinson geweest en at op 3 October (Lei den's Ontzet) haring bij de con sul-generaal. Volgende week zal hij in Amersfoort weer tussen de fiet sers zitten en misschien nog eens terugdenken aan de vijf rijen auto's en de enorme wolkenkrab bers uit 's werelds g»ootste stad.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5