Regering denkt er niet aan Nieuw-Guinea af te staan Russisch plan over Korea wordt aan Y.N. overgelegd Eden geeft uitleg tIEDING DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING De strijd tegen wordt krachtig voortgezet Concreet plan Gezinsraad is spoedig te verwachten over buitenlands beleid 5.- compleet - Alkmaar i de kou KENS! M BEDRIJF *4 oord) wtballer 1 Miserere (III slot Meer dan 55000 woningen? BERICHT V oor stellen inzake de opbouiv na sluiten van het bestand Wisjinsky valt Ver. Staten aan 28 kinderen verdronken Overeenkomst van Soedan en Egypte Allerzielen-aflaat De reis naar Belgrado Aardschokken op Haïti Noors schip in nood ERVARING )EDE STEVIGE ran tie. Tel. 2720 (K 2200) ■eclame-actie van eerkopen wij een 2-pers., 170-240, ;roen, voor slechts boffen s en Plus-fours! br„ f 6.50 p. M. >reed, f 7.95 p.M. I voor Trainings extra warm en >d, f 13.50 p. M. v.a. f 6.50 p. M. n een prachtig 'ET, oor slechts f 49.50 Karpetten, f 84.50 ens, Tel. 287 iiiiiiiMiiiiiimii*: etjes door slimme iemand anders je achteloos handge- mess binnentrad, oog als eerste ge- sterren en onder- sn Piet reeds had speelden zij vol eten zij de gene- kapitein Vittorio kwam aangesneld, stamelde hij ze- gemaakt bij de streng. „Vier ge- „Waar zijn ze," iimmiimmiimip YOOKMIOII Abonnementsprijs f6.20 per kwartaal, f2.07 per maand, f0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m„ minimum f2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draafsingel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290: Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K 2200; Den Helder, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; Schagen, Ged. Gracht 39, tel. 459 K 2240. Donderdag 30 October 1952 48e Jaargang No. 12617 Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) JUIST IS ZEKER, wat prof. Veraart op blz. 31 van zijn bro chure verklaart, dat de grote massa van de katholieken, „die de katholieke zaak een goed hart toedraagt, haar politieke belang stelling reserveert voor de dag der verkiezingen". Dit raakt het probleem van de staatkundige opvoeding der ka tholieken, dat wij in het alge meen nader zouden willen bekij ken. Dit is een groot en gewich tig probleem, dat de moeite van een snelle en bondige studie waard is. De vraag is n.l. of wer kelijk alle heil verwacht kan worden van de Werkgroepen, welke de Partij sinds een paar jaar heeft ingesteld. Naar hun getal beantwoordt dit nieuwe systeem, als wij het zo noemen mogen, wel aan de opzet, maar ook hier doet zich althans deed zich de oude fout voor, dat er veel goeds op papier staat, maar dat de werkelijkheid en daar moeten wij nu eens om gaan den ken aan de theorie niet vol doende beantwoordt. Daar zal veel verbetering in moeten komen. Voor het overige bepalen wij ons vandaag tot de opmerking, dat het zeker verder met de Werkgroepmethode ge probeerd moet worden. Wat wij aan rapporten van vele Werk groepen uit het land onder de ogen hebben gekregen, stemt tot hoopvolle verwachting. Stellig juist is ook de opmer king van de schrijver, (blz. 33), dat van de staatkunde ons hele openbare leven als katholiek af hangt; dat dit, zoals hij zegt, ook met ons hele „bijzondere le ven als katholiek het geval is, lijkt ons overdreven. De geschie denis, zelfs van moderne vervol gingen, getuigt anders. Maar waar is, dat het sociale leven tenslotte, ook economisch, (de twee zijn feitelijk niet te schei den) bijna geheel uitmondt in wat door de staatkunde, dus door de politiek, mogelijk wordt. Eén der principiële fouten van ka tholiek Nederland is, dat men dit niet wil inzien.... Overigens kunnen wij begrij pen, dat er mensen zijn, die glim lachen om de stelling, dat „de staatkunde ons moet behoeden voor staatssocialisme"gezien het einde, dat wij op die weg al gevorderd zijn.... Met instemming hebben wij ge lezen (blz. 35) „dat men in de K.V.P. niet moet gaan peuteren aan de machinerie, vóór men de grote lijnen van Katholieke staatkunde van deze tijd eerst behoorlijk en duidelijk heeft uit gestippeld. Dit is inderdaad ook na deze professorale brochure nódig! Wij hebben in onze voor gaande artikelen over deze zaak herhaaldelijk gewezen op de noodzaak, om weliswaar haast te maken, maar niet overhaast te werk te gaan. Wij zien de nood zaak in, om ook met de sociale en andere groepen over dit vraag stuk te overleggen, en in de om vorming, of hervorming, of ver nieuwing van vooral de geest in de Katholieke Volkspartij dienen, wil die omvorming be antwoorden aan wat in het ka tholieke volk leeft, gedachten en denkbeelden en conclusies van dat „brede overleg" verwerkt te kunnen worden. Het zal niet eenvoudig zijn, want de tijd dringt Prof. Veraart geeft tenslotte in zijn laatste hoofdstuk, „Herstel", een aantal punten aan, die hij duidelijk voorop wil stellen, om dat zij „katholiek staatkundig ons van de anderen onderschei den". Dit interessante, korte en bondige program ziet er aan trekkelijk uit, en zou te gemak kelijker te aanvaarden zijn, om dat het in grote lijnen, hier en daar woordelijk, overeenkomt met wat in onze programs al staat. In zoverre is het dus geen ori ginele vondst, maar wel origineel en aantrekkelijk is de vorm, voor afgegaan door de ons welkome critiek op het huidige waslijst program, dat yeel te lang is, en hoezeer het er ook naar streef de, vrijwel iedereen en alles te vreden te stellen, althans iets te geven (of in uitzicht te stel len) het volk practisch niet aan spreekt. Gezinspolitiek, onder wijs, belastingen, bedrijfsorde- ning en bezitsvorming het zijn allfc vraagstukken op zichzelf, men zou zeggen, met Schiller, u spreekt grote woorden gelaten uit.Zo komen wij tot de slot som, dat deze brochure van prof. Veraart, veel goede dingen be vat, die als men het kaf van het koren wel weet te onder scheiden toch kan bijdragen tot een goede probleemstelling, welke als grondslag zal moeten dienen om zo spoedig mogelijk tot een voor Kerk en Vaderland nuttig resultaat te leiden. Het Britse straalvlieg tuig „Cornet" is na een start van het vliegveld Ciampino bij Rome, toen het zich een halve meter boven de grond be vond, weer op de startbaan neergeko men, waarbij het met een snelheid van 200 kilometer per uur een buiklanding maakte. Alle 42 personen aan boord kwamen er zon der letsel af. Dit was het eerste ongeluk met een „Cornet", het viermotorige straaltoestel, dat door zijn recordvluchten zoveel naam heeft gemaakt. Het beschadigde toestel (Van onze parlementaire redacteur) De regering denkt er niet aan, om afstand te doen van Nieuw-Guinea. Ook een beperking der Nederlandse sou- vereiniteil of het aanvaarden van een mandaat ligt niet in haar voornemen. In een hervatting van de besprekin gen met Indonesië over Nieuw Guinea wordt geen heil gezien. Het standpunt van het kabinet is, dat de souve- reiniteit de jure en de facto berust bij het Koninkrijk der Nederlanden. De ontwikkeling van land en volk van Nieuw-Guinea wordt ter hand genomen, lot de tijd dat de bevolking zelf over de toekomst kan beslissen. Daartoe is tevens een enquête gehouden onder de gerepatri- eerden. Deze mededeling werd gedaan in de Memorie van Antwoord der regering aan de Tweede Kamer over de rijksbegroting. Tevens wordt te kennen gegeven, dat de regering bereid is de besprekin gen over het Uniestatuut te her vatten, en alles te doen wat de betrekkingen kan verbeteren t.a.v. de meningsverschillen over Nieuw-Guinea. De kabinetskwestie Uitvoerig is ingegaan op de kabinetskwestie. Het land zou inderdaad met een snellere op lossing gediend geweest zijn. Veel van wat hierin wordt gezegd werd destijds reeds bekend ge maakt tijdens de verschillende formatiepogingen. De regering heeft niet de illusie gekoesterd, dat de troonrede algemeen bevre diging zou schenken. Dat pleegt nimmer het geval te zijn. Over het buitenlands beleid wordt op gemerkt, dat alles gericht is op een versteviging van internatio nale samenwerking. De taakver deling van beide ministers van buitenlandse zaken beoogt geen splitsing der verantwoordelijk heid, maar een werkverdeling. Benelux De regering ziet nog steeds als de voornaamste taak in het kader van de Benelux het zo spoedig mogelijk verwezenlijken van een economische unie. Wat het parlementair orgaan betreft, on derschrijft de regering het stand punt van het vorige kabinet. Werkgelegenheid Binnenkort is het advies te verwachten van de S.E.R. over de werkgelegenheid. Na bestu dering van het advies zullen maatregelen worden genomen om de werkloosheid te bestrijden. DR. JAN PETERS Directeur Nederlandse Onderwijs film Dr. Jan Peters is benoemd tot directeur van de Nederlandse Onderwijsfilm, het overkoepelend en uitvoerend orgaan van de drie zuilenstichtingen voor de onderwijsfilm, Katholiek, Pro testant en Openbaar. Dr. Peters zal waarschijnlijk met ingang van 1 Februari 1953 zijn functie aanvaarden. Verwacht wordt, dat hij zal aftreden als directeur van de Katholieke Film Centrale en van de Katholieke Filmactie. H.H. Adverteerders wordt in herinnering gebracht, dat onze krant op a.s. Za terdag 1 November, het Hoogfeest van Allerheili gen, niet zal verschijnen. De Administratie De actieve gezinspolitiek heeft de volle aandacht van de rege ring en te zijnertijd zal hiervan worden blijk gegeven. Een con creet plan tot instelling van een gezinsraad is spoedig klaar. Men heeft eerst aan het orgaan van particulier initiatief gelegenheid willen geven zich erover uit te spreken. Het zou voorbarig ge weest zijn reeds in de Troonrede de aankondiging van een ge zinsraad te hebben opgenomen. De regering is van oordeel, dat een huurverhoging door het grootste gedeelte van de huur ders niet zal kunnen worden ge dragen zonder een compensatie of een tegemoetkoming. Incidentele beslissingen zullen op dit terrein niet genomen kun nen worden. Het geheel van maatregelen zal n.l. moeten pas sen in het kader van hetgeen economisch en sociaal wenselijk is. Woningbouw Er bestaat een vrij grote ze kerheid, dat in 1953 inderdaad 55.000 woningen zullen worden gebouwd. De mogelijkheid is zelfs niet uitgesloten, dat dit aantal nog overtroffen zal wor den. De regering is verder van mening, dat een oplossing van de woningnood niet mag worden geremd in verband met een mo- gèlijke werkloosheid in de toe komst. Het ligt verder in de bedoe ling om naar gelang de woning nood afneemt de opruiming van krotten te stimuleren. De instel ling van een commissie voor krotopruiming wordt voorbereid. Financiën In de M.v.A. wordt gezegd, dat de minister van Financiën het als zijn taak ziet het monetair evenwicht te behouden. Het is zijn overtuiging, dat stabiele ver houdingen of een redelijk wel vaartspeil onmogelijk zijn te be reiken. indien verstoringen van het monetaire evenwicht zouden optreden. Het ligt voor de hand dat in dit verband de bijzondere zorg gewijd zal zijn aan een evenwicht in de betalingsbalans. Er zal grote aandacht geschon ken moeten worden aan het bij brengen van het begrip zich of fers te moeten getroosten. De minister acht het niet wen selijk een verlenging voor te stellen van de wei op de her kapitalisatie. Van belang is het verder de credietverlening van de Nederlandse banken nauw keurig gade te slaan. Het totaal der uitstaande bankcredieten van het laatste kwartaal van 1951 is teruggelopen. NAIROBI, 29 Oct. De Blitse minister van Koloniën, Lyttel- ton, die vandaag uit Londen in Kenya is aangekomen, zal zijn onderzoek beginnen met een autotocht van drie dagen. Naar zijn mening was de toestand door de gouverneur en zijn staf tot nog toe op zeer gesladgde wijze behandeld. De Britse com' missie die een onderzoek naar het grondbezit in Kenya zal in stellen, zal haar werk begin 1953 beginnen. Gouverneur Sir Evelyn Barring heeft aangekondigd dat de onaf hankelijke scholen in de kolonie onmiddellijk zullen worden ge- sloten indien het onderwijs scha delijk wordt beschouwd voor het handhaven van de openbare orde of indien een leerling of een on dcrwijzer contact heeft met de Mau Man. Het gouvernement dat thans niet in staat is bijeenkomsten van de stammen uit te schrijven, heeft per vliegtuig pamfletten boven de dorpen doen uitgooien, waar in de bevolking tot grotere sa menwerking bij de bestrijding van de Mau-Mau wordt aange spoord. Er zijn uitgebreide maat regelen genomen om de Euro pese boeren gedurende het ko mende regenseizoen te bescher men. Zes Kikoejoes werden ge CHAPLIN NAAR PARIJS LONDEN, 29 Oct. (AP) - Charlie Chaplin en zijn jonge vrouw Oona zijn vandaag per vliegtuig naar Parijs vertrokken om daar een kórte vacan.tie door te brengen. Chaplin weigerde commentaar te leveren op de kwestie, of hij al of niet naar de V.S. zal mo gen terugkeren. Tridua Eeuwfeest Hiërarchie Het Hoogwaardig Episco paat van Nederland heeft ter voorbereiding van de eeuw herdenking van het herstel der Kerkelijke Hiërarchie „100 Jaar Kromstaf" bepaald, dat gedurende de vooraf gaande drie dagen, dus Maan dag 11 Mei, Dinsdag 12 Mei en Woensdag 13 Mei 1953, in alle parochies in Nederland tridua zullen worden gehou den. Katholiek Nederland zal zich aldus in een zuiver godsdienstige sfeer bereid- maken voor de feestviering. Prof. H. J. Wolter te Laren overleden Op 79-jarige leeftijd is giste ren te Laren overleden prof. H. J. Wolter, oud-hoogleraar aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam. Hij was officier in de Orde van Oranje Nassau en in het Franse Legioen van Eer. De begrafenis is 31 October a.s. om 13 uur op de Algemene Bot? raaf plaats te Laren. NEW YORK, 29 Oct. (A.P.) De Russische minister van buitenlandse zaken Andrei Wisjinsky heeft vandaag verklaard, dat hij aan de V.N. een Russisch plan voor de vereniging en wederopbouw van Korea zal voorleggen. Wisjinsky zei, dat in de Russische voorstellen niet gespro ken zou worden over de „kwestie van oorlog en vrede op Korea", maar wel over de situatie na het sluiten van het bestand. Wisjinsky heeft inmiddels vandaag de vorming van een commissie ter beëindiging van de Koreaanse oorlog en ter vereniging van het land voorgesteld. litieke commissie het Poolse plan zal worden goedgekeurd. In diplomatieke kringen is men van oordeel, dat de Sovjet-Unie voor alles wil trachten het Poolse standpunt aannemelijk te maken. Wisjinsky verweet de V.S. elke Russische poging om de oorlog in Korea te beëindigen tot nog toe te hebben gesaboteerd. Volgens hem waren de V.S. van plan de oorlog tot het einde te rekken. In een rede beschuldigde de Russische minister Acheson van een grote verdraaiing der feiten, toen de laatste onlangs in een volgens Westerse diplomaten „schitterende rede" de Sovjet- Unie verantwoordelijk had ge steld voor het uitbreken van de oorlog in Korea. Acheson had plaats genomen twee zetels van Wisjinsky af, toen deze het Rus sische standpunt in de politieke commissie begon uiteen te zet ten. De Rus was van oordeel, dat een wapenstilstand kon worden gesloten op basis van de Poolse resolutie, waarin de terugkeer der krijgsgevangenen naar hun landen van herkomst wordt voor gesteld. Het Verenigd Commando heeft echter gesteund door de mees-' te leden der V.N. geweigerd de krijgsgevangenen onder dwang te repatriëren. Er is dan ook een zeer geringe kans, dat in de po- RIO DE JANEIRO, 29 Oct. Op de rivier de Sal is een oude boot, waarmee 65 schoolkinderen uit Aracaju in .de Braziliaanse staat Sergipe een uitstapje maak ten, gezonken. 28 kinderen ver dronken, de overige konden door visseN- worden gered. Toen de Russische minister gis teravond zijn rede begon was het juist vijf dagen geleden, dat Acheson over deze kwesties het woord had gevoerd en de ware bedoelingen van Moskou in het daglicht had gesteld. Waarnemers bij de V.N. waren van mening, dat Wisjinsky met zijn antwoord gewacht had op de ontvangst van uitvoerige instructies uit het Kremlin. Defensie-uitgaven blijven over vier jaar verdeeld Dc regering acht de defensie uitgaven ad 6 milliard gulden over een langer tijdvak dan vier jaren te verdelen, zulks in na volging van de gang van zaken in Engeland, niet raadzaam. Met name niet, omdat de jaarlijkse begroting ad 1500 millioen met een algemeen Westers militair plan samenhangt, in de uitvoe ring van welk plan in verband met de hogere financiële lasten, welke dit plan zal medebrengen, reeds temporisatie wordt toege past. CAIRO, 29 Oct. De Egypti sche regering en vertegenwoordi gers van de Soedanese Onafhan kelijkheidspartij onder leiding van Sayed Abdel Rahman el Mahdi hebben vanavond een overeenkomst getekend „welke voorziet in de gemeenschappelijke belangen van Egypte en de Soe dan". Deze verklaring werd afgelegd na een conferentie van twee-en- een half uur tussen de Soedanese delegatie enerzijds en premier Naguib en oud-premier Aly Ma- her anderzijds. arresteerd na de jongste moord op Bowyer en zijn bedienden. Politiehonden volgden hun spoor van de afgelegen boerderij naar een hut in het oerwoud. Militai ren zullen het gebied van de Kikoejoes verder uitkammen. Ook in Nyerp werden acht ne gers in arrest gesteld, verdacht van brandstichting. In een rivier in het gebied van Fort Hall waar 2000 Afrikanen werken aan rege ringsplannen voor bodemverbe tering en wegaanleg, is het stof felijk overschot gevonden van een Kikoejoe die sedert 8 Octo ber werd vermist. ATLANTISCHE BETALINGS GEMEENSCHAP? WASHINGTON, 29 Oct. (Reu ter) Door president Trumans adviseurs voor de buitenlandse economische politiek wordt, naar men te Washington verneemt, een plan besproken, dat de stich ting inhoudt van een Atlantische betalingsunie met het doel de Amerikaanse hulpverlening te vervangen door een uitbreiding van de handel als middel om de dollarproblemen der Europese landen op te lossen. De volle aflaat toties quoties voor de gelovige zielen kan dit jaar verdiend worden van Zon dag 2 November 12 uur 's mid dags tot 3 November twaalf uur 's nachts. Degenen, die op 2 of 3 November niet in de gelegenheid zijn deze aflaat te verdienen, kunnen dit nog doen vanaf Zaterdag 8 Novem ber 12 uur 's middags tot Zon dag 9 November twaalf uur 's nachts. CYLINDER VLOOG ER VAN DOOR En kwetste chauffeur AMSTERDAM, 29 Oct. Van morgen wilden enige arbeiders van een fabriek aan de overkant van het IJ te Amsterdam op een eenzame plaats aan de Uitdam- merdijk nabij het Kinselmeer uit een kleine cylinder, waarvan het ventiel defect was, zwavelwater stof laten ontsnappen. Dit ge schiedt meer. De ca. 50 cm hoge cylinder was tussen een tang met kettingen geklemd. Langzaam werd het ventiel losgedraaid. Plotseling vloog de dop los, waar door de cylinder als een raket tegen de op de dijk geparkeerde wagen van de fabriek botste. De 44-jarige chauffeur J. M. L. kreeg hierdoor een klap. In bewusteloze toestand en met een hoofdwond is hij naar het ziekenhuis over gebracht. Minister Eden heeft gisteren in het Britse Lagerhuis tal van ac tuele kwesties aangeroerd. Hij gaf een overzicht van de buitenlandse politiek n.a.v. vragen die hem ge steld waren over Formosa, Perzië en Korea. De minister toonde zich een tegenstander van een aanval van Tsjang Kai Sjek op commu nistisch China. Onder luide bijval verklaarde hij, dat een uitbreiding van de Koreaanse oorlog dient te worden voorkomen. Over Perzië zeide Eden, dat al leen Teheran de volle verantwoor delijkheid draagt voor het afbre ken der Brits-Perzisóhe diploma tieke betrekkingen. Perzië had dit uit eigen vrije wil gedaan. Eden wenste zich niet uit te laten over de Koreaanse kwestie, omdat deze zaak op het punt stond te worden behandeld in de V.N. Wel was hij van oordeel, dat volgens de Britse regering eerst een bestand in Ko- 6 doden, 50 gewonden HAITI, 29 Oct. (A.P.). Zes personen werden gedood en vijf tig gewond bij een serie aard schokken die Maandag en Dins dag op Haiti plaats vonden. De politie heeft medegedeeld, dat meer dan 1000 daklozen twee nachten in de open lucht door brachten uit vrees voor nieuwe schokken. De schade wordt geschat od ongeveer 200.000 gulden. De schade en de slachtoffers werden alle geconstateerd in de twee stadies Petit Trou de Nippe en Anse a Veau, ongeveer 122 km ten westen van Port au Prince. LANDBOUWPOOL PARIJS, 29 Oct (AP) Het Franse kabinet heeft vandaag besloten per 20 Januari 1953 een conferentie van Europese landen bijeen te roepen in verband met de oprichting van een. West- Europese gemeenschap voor de landbouw. 172 Duitse oorlogs misdadigers vrijgelaten HAMBURG, 29 Oct. Naar het Westduitse persbureau D.P.A. meldt, hebben de geallieerden dit jaar tot dusver 172 Duitse oor logsmisdadigers vrijgelaten. Vol gens hetzelfde persbureau worden op het ogenblik nog 548 oorlogs misdadigers door de geallieerden vastgehouden en wel 109 te Werl (Britse zone), 334 te Landsberg (Amerikaanse zone) en 105 te Wittlich (Franse zone). De grote oorlogsmisdadigers in de gevange nis van Spandau zijn buiten be schouwing gelaten, evenals de Duitse oorlogsmisdadigers, die in Oost-Duitsland gevangen zitten en waarover geen bijzonder heden bekend zijn. rea moest worden gesloten, alvo rens verdere besprekingen te hou den over de situatie in het Verre Oosten. Enige informele bespre kingen tussen Engeland, Amerika en de overige landen die bij het conflict betrokken zijn over een algemene overeenkomst na een eventueel bestand, waren inder daad gehouden, aldus de minister. Eden zeide met Tito de „volle dige kwestie-Triëst" te hebben doorgenomen. Hij had geen onder handelingen gevoerd en wilde over andere besprekingen in het openbaar niets mede delen. Hjj was van oordeel, dat Tito een standpunt huldigde, dat erg nauw aan het Britse verwant scheen. PRINS BERNHARD IN MEXICO-CITY MEXICO CITY, 29 Oct. Prins Bernhard is vandaag per speciaal K.L.M. vliegtuig van Monterrey in Mexico City aan gekomen. Op het vliegveld werd hij be groet door de Minister van Bui tenlandse Zaken Manuel Tello. Vanmiddag bezocht hij Presi dent Miguel Aleman en woonde daarna een diplomatieke receptie bij op het Ministerie van Buiten landse Zaken, en vervolgens een receptie van de K.L.M. ter gele genheid van het begin van de dienst AmsterdamMexico City. Het Noorse schip „Millekoch" heeft volgens het Zweedse stoom- schip „Tom" noodseinen uitgezon den. De „Millekoch" bevindt zich ter hoogte van Sandhammaren. De „Tom" blijft in de omgeving, totdat er hulp is gekomen. Een 165-tal leerlingen van de School Reserve-Officieren te Ermelo heeft met goed ge volg zijn opleiding voltooid Ter gelegenheid van hun aan stelling tot vaandrig hielden zij heden een eindparade. De beste leerling werd de z.g. Sam Brown (een koppelriem) door de generaal-majoor H. J. Lentz, inspecteur der infan terie, omgegespt. De beste leerling, J. B. Saar- berg, krijgt de riem van gene raal-majoor H. J. Lentz.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1