Ger de Roos als Sterren visser Nederlandse bloemisterij voor grote vraagstukken Immigrant Arie Struyck Roereieren in Rome: een probleem om ze op tafel te krijgen... heeft nu in Canada zes boerderijen St. Raphael vergaderde over dienstreglement Maar het viswater te Leeuwarden was niet hest Eén Europese macht zou oplossing geven Scheepsberichten Zeehond aan het Bloemendaalse strand 28 pet van de emigranten was katholiek WERELDKAMPIOEN SCHAP SCHAKEN Mevr. Heemskerk blijft het goed doen PRINS CHARLES VRIJDAG 4 JAAR Premieregeling bij de luchtmacht Bloemisten congresseren in Utrecht Toen: 'ii aftandse auto en 17 dollar.... EREBALJUW GROOTKRUIS ORDE VAN MALTA Arrestaties in East London NIEUWE GEZANT VAN COLUMBIA Senator en oogarts EngelandWales 52 Protest gericht tot Tweede Kamer P.T.T. voerde besprekingen in Mexico Canadese militairen op doorreis in Nederland Motortankseheepje aan de grond DE AFHANKELIJKHEID DER GEMEENTEN VALKEN ADVISEERT PHILIPS BIJ B.B. Telexverbinding SchipholHato Mff|MH| LEEUWARDEN O ja, er was belangstelling genoeg voor de auditie van Ger de Roos in de Groene Weide, meer dan in welke andere plaats ook, waar de K.R.O. op deze manier ieder die meende een prestatie op het gebied der lichte muze te kunnen leveren, in de gelegenheid stel de dit te laten beoordelen, met eventuele kans van een optreden voor de radio. Bijna 150 nummers, of gedeel ten daarvan, kreeg Ger de Roos te Leeuwarden te beluis teren, maar.... de kwaliteit van het meeste daarvan was ontstellend slecht. Bijna niets kwam boven een gewoon middelmatig amateurisme uit. Dit resultaat was natuur lijk voor de heer de Roos teleurstellend. Hij heul van Friesland beslist iets anders verwacht. Ik voel me net een visser, die op beet zit te wachten, zo ver telde hij tijdens de auditie te Leeuwarden. Maar hoewel hij van 's middags 4 tot 's avonds elf uur onafgebroken hengelde, zijn er geen nieuwe sterren boven water gekomen. Wat wel duidelijk is gebleken, was een verbijsterend gemis aan zelfcritiek 'bij een groot deel van de gegadigden. Aan de af werking en voordracht man' keerde meestal, zowel bij ds vocalisten als de instrumenta listen, zoveel, dat bet bij de eer ste maten reeds te horen was dat het „weer niets" zou worden Vanwaar toch die grenzeloze zelfoverschatting bij onze ama- teur-artisten? Waarom toch dat vervelende geïmiteer van an deren? Waarom niet eens iets in eigen stijl? Waarom komt men bij zulk een gelegenheid niet eens miet enkele frisse, originele Friese liedjes voor de dag? Het is jammer, maar er valt weinig goeds te zeggen over het geen in de geïmproviseerde studio van de Groene Weide naar voren werd gebracht. Fris en origineel, dat hebben we er gemist. Natuurlijk was niet alles beneden de maat, er liep wel eens een aardig nummertje door, o.a. een optreden in ge zinsverband (vader met drie zoons) maar het bleef bij de zeldzame uitzonderingen. Het laatste nummer bevredig- digde nog het best, het was een Hawaiian-orkestje uit Sneek, dat het misschien nog wel eens tot de Zaterdagmiddaguitzending van amateurs kan brengen. Had den we dus over het algemeen niet veel bewondering voor het gebodene, des te meer hadden we het voor Ger de Roos, die tot aan het laatst toe onver moeibaar en onverstoorbaar op voorkomende wijze de artisten voor de microfoon hielp, hen, Johan van Oldenbarnevelt pass. 12 Nov. eil. Wight; Samarinda 13 Nov. te Cebu verw.; Waterman 12 Nov. n.m. van Melbourne-Fre- mantle; Congostroom W. Afrika/ A'dam 12 Nov. te Le Havre; Ta- binta 11 Nov. van New York/ Halifax; Dalerdijk 11 Nov. te San Francisco; Grote Beer 12 Nov. ca. 24.00 uur van New York aan de Hoek van Holland verw.; Prins Maurits 13 Nov. te Hamburg verw.; Mapia 10 Nov. van Pont Swettenham/Tj. Priok; Tomori 11 Nov. 1.00 uur van Port Said; Nieuw Amsterdam 11 Nov. van A'dam/New York; Kedoe pass. 12 Nov. Quessant; Maasland 12 Nov. te Porto Alegre; Rijndam 11 Nov. 150 mijl Z. Cp. Sable/Southamp- ton; Sibajak pass. 11 Nov. Cp. Flattery/Surabaja;; Westerdam 11 Nov. 140 mijl O.Z.O. Cp. Race; Westland 14 Nov. te Montevideo verw.; Willem Barendz 11 Nov. 860 mijl Z.W. Fayal/Curacao; Zuiderkruis 11 Nov. 420 mijl W. N.W. Ludertizboai; Aagtedijk New York/Buenos Aires 11 Nov. van Trinidad/Rio de Janeiro; Aals- dijk R'dam/New York 11 Nov. van Antwerpen; Averdijk 12 Nov. te New Orleans; Blijdendijk 11 Nov. n.m. van Boston/Philadel phia; Dongedijk pass. nacht 10/11 Nov. Mona Pass/Cristobal; Maas dam 11 Nov. n.m. van Southamp- ton/Cobh; Modjokerto 11 Nov. n.m. te Colombo; Oberon 12 Nov. van New York te Curaqao; Poly- dorus 11 Nov. van Pt. Said/Hali fax; Prins Frederik Hendrik 11 Nov. te Sarnia; Prins Johan Wil lem Friso 11 Nov. van Antw. te R'dam; Prins Willem II 11 Nov. in Cardinal Kaan laatste sluis; Sinkep pass. 11 Nov. Guardafui/ Tj. Priok; Sloterdijk 11 Nov. van Baltimore/New Orleans. zo nodig, op bun gemak stelde en critisch en geconcentreerd toeluisterde, soms goede raad over uitspraak, afwerking en dergelijke gevend. Ieder geval opnieuw wordt serieus behandeld, hoe onbelang rijk het ook mag lijken. Het nummer wordt geheel of gedeel telijk op de magnetofoonband op genomen, er is een technicus meegekomen, en in Hilversum worden dan later al deze opna men nog eens doorgenomen. Het goede humeur van Ger de Roos blijkt onverwoestbaar te zijn. Na voor de zoveelste keer Santa Lucia te heben gehoord, verwei- komt hij een jongeman, die met mca Reischer l'/i pnt. en 1 afgebr. een zaag en een strijkstok bin nenstapt: „Ha, ik dacht al, waar blijven die timmerlui vanavond". Met dergelijke opmerkingen weet hij de debutanten moed te ge ven om zo ongedwongen en dus zo goed mogelijk hun nummer aan de microfoon toe te vertrou wen. Jammer, dat ondanks het goede initiatief van de K.R.O. en de eminente wijze waarop dit door Ger de Roos werd uitge voerd. de resultaten in Leeuwar den zo teleurstellend waren. Maar 't was ook een vinger wijzing voor musicerende jonge lui dat ze veelal niet op de goede weg zijn en dat er in ieder geval veel serieuzer gestu deerd zal moeten worden. De weg naar succes leidt nu een maal ook voor hen met aanleg, en ook zelfs voor het „talent" vrijwel altijd langs studie, vol harding en het scheppen van 'n eigen stijl. Meer studeren, minder imite ren, meer zelfcritiek, minder zelfoverschatting, we geloven dat Ger de Roos als hij deze regels onder zijn ogen krijgt, het hier mee wel volkomen eens zal zijn. H.D. Gistermiddag heeft men aan 't Bloemendaalse strand een zee hond gevangen. Het dier. dat on geveer 1 meter lang is en pl.m. 90 pond weegt, zal naar Artis te Amsterdam worden gebracht. In het algemeen komen de meeste emigranten, 50 pet. van het totaal aantal, uit Noord- en Zuid-Holland. De emigratie van de Friezen is nog steeds in het bijzonder gericht op Canada. Emi granten met gereformeerde over tuiging hebben ook een voorkeur voor Canada. Australië en Nieirw- Zeeland trekt de meeste katholie ken. Ongeveer 28 pet. van het aantal emigranten in 1951 was katholiek (26 pet. protestant, 28 pet. gereformeerd). De stand na de elfde ronde van het wereldkampioenschap schaken voor dames luidt: 1. Eilzeveta Bykova 9Vs pnt.; 2. Valentina Belova 8 pnt. (uit 10 wedstrij den); 3. Olga Ignatyeva 7V» pnt. en 1 afgebr.; 4. Edith Keller- Hermann 7 pnt.; 5. Fenny Heems kerk 6V2 pnt. en 1 afgebr. (uit 10 partijen); 6. Olga Rubtsova 6V1 pnt. en 1 afgebr.; 7. Eileen Tranmer 6 pnt. en 1 afgebr.; 8. Valentina Zvorykina 6 pnt. en 1 afgebr.; 9. Jozsa Langos 6 - pnt.; 10. Chan tal Chaude de Silans 4'/2 pnt.; 11. May Karff 4 pnt.; 12. Nina Hruskova-Beloka 3>/2 pnt.; 13. Rowena Bruce 3 pnt.; 14. Maria Berea de Montero 2Vt pnt.; 15. Mary Bayne 2 pnt.; 16. Salo- LONDEN, 12 Nov. A.P. Prins Charles, de erfgenaam van de Britse troon, wordt Vrijdag vier jaar. Er zijn aanwijzingen, dat het een gewichtig jaar voor hem wordt. In hofkringen verwacht men algemeen, dat Charles bin nenkort de titel Prins van Wales zal krijgen en verder zal in het komende jaar de kroning plaats vinden van zijn moeder, koningin Elizabeth. Zijn vierde verjaardag zal de eerste zijn, waarbij zijn vader, de hertog Van Edingburgh, te genwoordig is. Het vorig jaar bevond deze zich op de terugreis van het officiële bezoek aan Canada en de V.S. de beide jaren daarvoor was hij op zijn schip. In het staatsblad van heden is een K. B. gepubliceerd inzake een premieregeling voor ver keersleidingsofficieren bij de luchtmacht. Volgens deze rege ling kan een reserve-officier van de militaire luchtvaart aanspraak maken op een premie van 1200 gulden, indien hij gedurende één .laar doorlopend werkelijke dienst heeft verricht als vérkeerslei- dingsofficier bij het wapen der militaire luchtvaart. Deze pre mieregeling geldt tot 1 Jan. 1955. Een in asbest gestoken zeeman (links) rent over de baan van het vliegdekschip „Essex" dat in de Koreaanse wateren opereert naar een in vlammen gehulde „Skyraider"die juist is neergestreken. De vlieger kon, enkele seconden nadat deze foto gemaakt werd, uit het brandende toestel springen en de brandweerploeg wist door snel ingrijpen de machine te behouden. De brand werd veroorzaakt door hete uitlaatgassen, welke de gasolinedampen deden ontvlammen. Gisterochtend werd in een smaakvol met bloemen en planten versierde zaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht de algemene vergadering ge houden van de vereniging „De Nederlandse Bloemiste rij". In zijn openingsrede constateerde de voorzitter, dr. A. J. Verhage, allereerst: „Het is wel bekend, dat er de laatste jaren vraagstukken in de Nederlandse bloemisterij een rol spelen, die van grote betekenis zijn voor de toe komstige ontwikkeling van deze bedrijfstak. Gedeeltelijk zijn deze vraagstukken echter nog niet voldoende rijp om in de algemene vergadering te worden behandeld". Als voorbeeld noemde spreker het afzetvraagstuk, zowel de af zet in het binnen- als in het bui tenland. In de Nederlandse bloe misterij zijn er andere vraag stukken, waarvan de oplossing in meer of mindere mate bepaald wordt door de levensbeschouwin gen, welke in ons volk uitdruk king vinden. Dit soort vraag stukken dient naar de opvatting COCHRANE, Ontario. Drie jaar geleden kwam de toen 45- jarige Nederlander Arie Struyck met een aftandse auto, elf kin deren en 17 dollar op zak naar Cochrane. Thans bezit hij zes boerderijen en wordt hij op 25.000 dollar geschat. Toen hem gevraagd werd hoe hij dit verklaarde, antwoordde hij met het Bijbelwoord: „Doe wat uw hand te doen vindt en doe het met al uw kracht". „Denk eens aan" zei Struyck „in Nederland bezit alleen een rijk man 40 hectare land. En hier schijnt niemand de grond te willen hebben, ofschoon die goed en vruchtbaar is. Ik begrijp er niets van." Struyck en zijn gezin kwamen hier uit een drassige streek 48 km ten Noorden van Toronto, precies een half jaar nadat zij uit Nederland in Canada waren aangekomen. Struyck wist een lening te krijgen om 60 H.A. braakliggend bouwland te kopen en veroverde met zijn drie zoons 330 hectare land, waarvan 104 H.A. van welke 20 door hem zelf zijn ontgonnen .Hij ver bouwt tarwe, haver, gerst en vooral de aardappelen, waardoor deze streek bekend is. „Deze zomer heb ik voor een waarde van 1000 dollar alleen aan aardappelen verkocht", ver telde hij. „Maar het beste is, dat telkens als ik met de bijl werk, meer land beschikbaar komt. En het is prachtig land. Er bestaat geen beter op de gehele we reld. „Struyck is zejfs verpachter geworden. „Ik heb boerderijen gekocht waar niemand op woon de en ik heb aan twee andere Nederlanders ieder 20 H.A. \rer- pacht tot zij eigen boerderijen krijgen. Het zijn harde werkers. Zij zullen het even ver brengen als ik", zeide hij. Boer Struycken past goed in de economische verhoudingen van Noord-Ontario. Gedurende een reeks van jaren is de land bouw als middel van bestaan door de mijnbouw, houtindustrie en de pulpfabricage naar de vierde plaats verdrongen. De mensen zijn van het land weg gelokt, zodat thans hele reeksen boerderijen verlaten liggen. Nederlandse immigranten zo als Struyck nemen hun plaats in. Zij hebben in het door struik gewas overwoekerde Noorden 'n klein Nederland gesticht en alle leden van hun grote gezinnen werken tezamen ter bereiking van het gemeenschappelijke doel. Door de Souvereine Raad van de Souvereine en Militaire Orde van Malta te Rome zijn. op voor stel van de waarnemend Groot meester. bevorderd tot Ere-Bal- iuw Grootkruis van de Orde: Mr. E. H. J. Baron van Voorst tot Voorst te Tilburg en ir. J. B. G. M. ridder de van der Schue- ren te Zwolle. van ,De Nederlandse Bloemisterij' behandeld te worden door de standsorganisaties, daartoe in het leven geroepen bonden. Nauwe samenwerking tussen beide cate gorieën organisaties is een vak belang. Afzet kleiner Over het verloop van de afzet zei spreker, dat de afzet in het binnenland in 1951 weer wat minder was dan in 1950. Dit is zeer te betreuren, daar de afzet in het binnenland nog altijd de belangrijkste factor is voor het lonend maken van het bloemis- terijbedrijf. De detailhandel in de produc ten der bloemisterij, en hieronder begrijpt spreker zowel de winke liers als de straathandel, doet al het mogelijke het afzetgebied in het binnenland te behouden, zo mogelijk te vergroten. Vele mid delen worden aangewend om het gebruik van onze producten op te voeren. Helaas schijnt bij de bloemengroothandel de overtui ging, dat collectieve reclame aller voordeel is, nog niet definitief te zijn gevestigd. De Nederlandse bloemisterij heeft haar ontwikkeling niet alleen aan de afzet in het bin nenland te danken. Wanneer de export ergens stokt, wordt tege lijk het kwekersbedrijf in zijn rendement aangetast. De rendabi liteit van het bedrijf kan alleen vergroot worden, door verruiming van de afzet. Deze verruiming moet in belangrijke mate in het buitenland worden gevonden. Over de ontwikkeling van onze export in de na-oorlogse jaren mogen wij niet ontevreden zijn, aldus spreker. Van een gepaste welvaart in de bloemisterij is echter nog geen sprake. Een Europese markt In het jaar 1950 kon onder be paalde afspraken met de Duitse organisaties, zonder kwantitatieve belemmeringen, een export-be drag voor snijbloemen worden bereikt, dat haast f 2 millioen hoger lag dan het contingent dat nu in het Duits-Nederlandse han delsverdrag is opgenomen. Toen na korte tijd onze export naar Zweden zonder kwantita tieve belemmering, maar onder een zeer hoog invoerrecht kon geschieden, is gebleken, dat ook daar de markt ruimer is dan het contingent in het huidige Zweeds- Nederlandse handelsverdrag zou doen vermoeden. Het is daarom gelukkig, aldus spreker, dat en kele dagen geleden de invoer in Zweden opnieuw werd gelibera liseerd. Gunstiger handels-poli tieke mogelijkheden zouden ons vak een grotere welvaart geven. Het zou van uitermate grote betekenis zijn, wanneer de pogin gen om te komen tot één Europese markt voor agrarische producten, zouden slagen. Wanneer de ge sprekken op ministerieel niveau over een landbouw-integratie tot de totstandkoming van één Euro pese markt zouden leiden, dient, aldus spreker, de Nederlandse bloemisterij mede te werken om, in overleg met buitenlandse orga nisaties, een chaos in talloze bui tenlandse kleinbedrijven te voor komen. Aan het slot van de vergadering werd een film vertoond over de bodemkartering van het proef station te Naaldwijk. EAST LONDON, Zuid-Afrika, 12 Nov. A.P. In verband met de ongeregeldheden welke het afgelopen weekeinde in deze havenstad hebben plaats gevon den, zijn, naar de politie van daag meegedeeld heeft, zestig personen gearresteerd. De nieuwe gezant van Colum bia bij het Nederlands hof. de heer Carlos Vera Villamizar, die onlangs zijn geloofsbrieven aan de Koningin heeft aangeboden, is senator van de republiek Co lumbia. De 44-jarige diplomaat is oog arts. Hij is lid van tal van me dische organisaties in zijn land en voorzitter van het Medisch College in zijn provincie. Van die provincie was hij gouverneur. LONDEN. 12 Nov. (A.N.P.) Dg interland voetbalwedstrijd EngelandWales, welke te Lon den werd gespeeld, eindigde in een 52 overwinning voor En geland. Bii de rust leidde het Engels elftal met 31. De dividendbeperking De voorzitter van de verenigin gen Effectenbescherming en Fondsenhouders heeft gistermid dag een telegram gezonden aan de Tweede Kamer van de volgen de inhoud: „Ondergetekenden, verenigin gen Effectenbescherming en Fond senhouders, hebben met ontstel tenis kennis genomen van econo mische motivering verlenging dividendbeperking. Deze motive ring volledig slag in de lucht als opheffing dividendstop niet tot hogere uitkeringen zal leiden. Zijn er van overtuigd, dat uitke ringen nauwelijks zullen stijgen en verzoeken uw college dringend hiernaar eerst onderzoek te laten instellen alvorens verlenging eventueel goed te keuren. Ook sociaal-psychologisch argument zonder betekenis als dividenden zonder wettelijke beperking on geveer op zelfde peil blijven. Met belangen kleine aandelenbezitters na de oorlog nimmer rekening gehouden. Thans in elk geval tijdstip aangebroken zinloze be perking op te heffen, waardoor mede in lands belang klimaat voor risicodragende deelneming in industrie enigermate wordt verbeterd". De heer F. A. Hofman, hoofd directeur posterijen, die als ver tegenwoordiger van P. T. T. de vlucht van Prins Bernhard heeft meegemaakt, heeft met de Mexi caanse 'postautoriteiten bespre kingen gevoerd over het postver voer met de nieuwe luchtlijn en de mechanisatie van de Mexi caanse postdienst, In de maanden November, De cember en Januari zullen ver scheidene leden van de 27ste Ca nadese infanteriebrigade, die in Duitsland is gelegerd, worden afgelost. De militairen zullen al len over Nederland reizen. De eerste groep uit Canada wordt morgen in Rotterdam verwacht met de „Neptunia", waarna een froep uit Duitsland met hetzelf- e schip naar Canada vertrekt. Het motortankseheepje „Gulf II" van de Gulf Oliemaatsohappij is in het Slaak nabij St. Philipsland omhoog gevaren en aan de grond blijven zitten. Het bootje was op weg van Rotterdam naar Wemel- dinge met een lading gasolie. Te Utrecht vergaderde de be drijfsgroep Spoorwegen van de Nederlandse Katholieke Bond v. Vervoerspersoneel „St. Raphaël" ter bescherming van het resul taat der onderhandelingen over een nieuwe rechtspositie en loon regeling voor het spoorwegperso neel. ROTTERDAM, 12 Nov. Vol gens het centraal rapport over de Rotterdamse gemeentebegroting 1953 hebben verscheidene leden hun teleurstelling geuit over de afhankelijkheid der gemeenten van beslissingen, door de regering genomen of nog te nemen. Deze leden betreurden het niet alleen dat de noodvoorziening gemeente- financiën, bij wet van 24 Januari 1952 verlengd voor de jaren 1951 en 1952, niet zo tijdig verlengd is of door een nieuwe regeling vervangen, dat aan de begroting 1953 ten aanzien van de uitkerin gen uit het Gemeentefonds een wettelijke basis ten grondslag ligt, maar ook, dat voor het weg vallen van de opbrengst der ondernemingsbelasting nog geen compensatie is gevonden, en dat de gemeenten zich tevreden moe ten houden met een op basis van 1950 gefixeerd bedrag. ROME. „Het is toch nog niet veel gedaan met dat „in ternationale wederzijdse be grip" waar de politici het al tijd zo druk over hebben," zuchtte een Amerikaan, die een vacantiereisje in Italië maakte. „Dat probleem heeft het plan-Marshall nog niet opgelost. Probeer in een an der land b.v. maar eens roer eieren te bestellen." „Toen we de eerste morgen in ons hotel wakker werden, zei Frances mijn vrouw Laten we het er nu eens echt fiin van nemen en ons het ontbiit op bed laten brengen. Ik wil iets lichts hebben: wat sinaasappelsap met toast en thee en o ja een beetje ham en roereieren." „Ik dacht dat ie iets lichts wil de hebben. Zou ie er niet nog een watermeloen tie en een paar broodies met rosbief bii nemen?" „Wees niet zo lollig zo vroeg in de morgen," zei Frances. „Ik wed dat ie niet eens weet hoe ie de kellner moet roepen." Maar dat had ze mis. want ik had al lang tegen de muur vlak bii het bed een kastje zien zit ten met drie knopjes, waarnaast de afbeeldingen van een kellner. een kamermeisje en een portier waren aangebracht en ik drukte onvervaard op het knopje naast de kellner. Hij kwam waarachtig ook en wel zo snel. dat ik dacht dat er voor elke kamerdeur een op post stond. Een beetje van mijn stuk ge bracht door deze duizelingwek kend snelle service, mompelde ik: „Orange iuicea. tea. toasto." De kellner glimlachte, knikte en wachtte op het vervolg. ..Scrambled eggs" (roereieren), zei ik. Toen kreeg ziin aangezicht een uitdrukking van kinderlijke hulploosheid. „Hii begrijpt ie niet." zei Fran ces hulpvaardig. „Ik zal het in het Frans pro beren. Alle kellners spreken Frans." betoogde ik optimistisch. „En als ik me miin school-Frans goed herinner, heet „egg" (ei) in het Frans „oeuf". Ik stak nu vier vingers in de lucht en sprak plechtig: „Oeuf oeuf. oeuf, oeuf." De kellner keek nog hulpelozer dan eerst. „Welk ciifer had ie voor Frans?" vroeg Frances. „Weet ie zeker dat ie het goed uit spreekt?". Ik probeerde het met: „Wuf. wuf. wuf. wuf." Nu liep de kellner angstig naar de deur. „Je hebt hem aan het schrik ken gemaakt." zei Frances. „Hij denkt, dat tegen hem geblaft wordt. Zou het gemakkelijker voor ie zijn als ik die broodjes met rosbief maar nam?" „Niks," antwoordde ik. „Als ik ga loeien komt ie misschien hele maal niet meer terug." Ik nam een velletje papier, te kende er een kip op en stak het de kellner toe. Hii kwam schoorvoetend na derbij. keek naar de tekening, lachte en klapte in zijn handen. ..Nou denkt ie dat ie applaus wilt hebben voor ie tekening." meende Frances, „maar ik vind dat het helemaal niet op een kip liikt, eerder op een haan." Ik nam de tekening terug en tekende zorgvuldig vier eieren onder de kip. Daarna begon ik druk van de eieren naar mezelf en Frances en van ons naar de kellner te wiizen. En eindelijk scheen hem een licht op te gaan. „Hij is er achter." concludeer de Frances en ik liet me slap achterover in bed vallen. Een paar minuten later was de kellner terug met een dien blad en vol trots keek hii toe. toen Frances het deksel van haar schotel oplichtte. „Oeoeoeh," iammerde Frances. „Het lijken wel twee grote oran je ogen die op een witachtig meertie drijven en me aanstaren dat kan ik gewoon niet etenZeg schat, zou je zwakies. Ik klom uit het bed. wees op de eieren, ging op miin hoofd staan en maakte wilde roer bewegingen met miin handen. De kellner grinnikte, pakte het dienblad en ging de kamer uit. Toen hii weer terug was. nam Frances haastig weer het deksel van de schotel. „En?" vroeg ik. „Hij heeft de eieren gewoon omgekeerd." Nu nam ik vier blaadjes papier en tekende op elk daarvan een ei. Vervolgens scheurde ik ze aan stukken, mengde de snippers door elkaar, maakte er een prop van en hield die hoopvol aan de kellner voor. En ik had succes. Zijn gezicht straalde gewoon. In een win was hii terug en nu waren het wer- keliik roereieren. „Ah. ah. ah." We gaven elkander allemaal geestdriftig de hand. Frances was zo blii dat ze zich bereid verklaarde er maar niets van te zeggen dat er geen ham bii was en ik zei: „Dat is lief van ie." want ik had werkeliik niet meer de kracht kunnen op brengen om een knorrend var ken na te doen. Een paar minuten later begon Frances te grinniken. „Wat is de mop?" vroeg ik. „Wel." antwoordde ze. „mor gen wil ik gepocheerde eieren hebben en ik dacht er net aan het gezicht dat die kellner zal zetten als iii een gepocheerd ei voor hem gaat opvoeren." Er werd lang en soms heftig gediscussieerd over de straf ge leide loonpolitiek en de daaruit voortvloeiende verbreking van 'n naar de mening van de bedrijfs groep gezonde differentiëring in de onderlinge verhoudingen der verschillende loongroeoen. Aan de andere kant werd door vele afgevaardigden gepleit voor be tere basisionen. Van bestuurszij de werden de na lange voorbe reidingen verkregen resultaten uitvoerig toegelicht en werd ook duidelijk gemaakt waarom be paalde op zich zelf niet onrede lijke verlangens in het kader van de bestaande loonpolitiek niet uitvoerbaar bleken. Ondanks een serie onvervulde wensen bleek toch wel dat het gehele complex van wijzigingen, dat op 1 Januari 1953 van kracht zal worden, een belangrijk aantal verbeteringen inhoudt. Het beleid van het be stuur werd goedgekeurd en het resultaat der onderhandelingen met algemene stemmen aan vaard. De bedrijfsgroepen van de an dere twee bonden, n.l. het N.V.V. en van de Prot.-Chr. Bond heb ben resp. op 7 en 8 November reeds het nieuwe R.D.V. aan vaard. Naar wij vernemen heeft de heer G. W. Valken, oud-hoofd commissaris van politie in Den Haag, van de N.V. Philips te Eindhoven de tiidelijke opdracht gekregen om op te treden als adviseur voor de organisatie van de Bescherming Burgerbevolking in dat bedrijf. De KL.M. is van plan een ra- dio-teletybe-verbinding te ope nen tussen Schiphol en Hato, het vliegveld van Willemstad op Cu racao. Zaterdag a.s. zal gewerkt worden met een proefverbinding Slaagt deze proef, dan zal de definitieve verbinding op 1 Dec. tot stand komen. Een soortgelijke verbinding be staat reeds enige tijd tussen Schiphol en New York.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5