A.N.W.B. blijft aandringen op gericht verkeersbeheer Al allien Wiegman Egmonder visser vond nieuw trawlnet uit Armbezoeker pleegde negen jaar verduistering Mysterieuze brand in een stokoud Engels paleis Elizabeta Bykova wint candidatentournooi Wie raadt de uitslag? Instelling van een adviserend lichaam op hoog niveau n echt Hollandse schilder maar de Nederlandse instanties hebben geen haast NAAR EEN GENERALE STAF Zijn „Salomé" 'n profetie Woningpositie in Schoorl MARKT en BEURS Aardverschuiving eiste vier doden Londense Society keek toe Franse regering op het spel? Damesschaken te Moskou Mevr. Heemskerk thans tweede DE SPELREGFLS eerste prijs *weede prijs drie Driizen van ƒ5,00 ƒ2,50 ƒ1,00 DONDERDAG 20 November 10d2 Pagina 7 GRONINGEN Bij de sluiting van hel congres van de vereniging „Het Nederlandse Wegencongres", in 1951 gehouden, werd met algemene stemmen aanvaard een generale conclusie, waarin naar voren werd gebracht de wenselijkheid om te komen tot het in het leven roepen van een permanent advies-orgaan, dat geraadpleegd zou worden bij het nemen van alle maatregelen op verkeers gebied en dat ook ongevraagd advies zou kunnen geven met het doel te geraken tot een gecoördineerd en gericht verkeersveiligheidsbeleid. Dit zou door de overheid die nen te geschieden. Hoewel deze conclusie met be- Werkzaamheid op vele fronten langstelling en instemming door verschillende instanties werd be sproken, is tot nu toe niets ge bleken van daadwerkelijke be langstelling bij de rijksoverheid, hetgeen voor de ANWB aanlei ding is geweest zich tot de mi nister te wenden met het voor stel om te komen tot een „ge nerale staf voor verkeer" zoals die in bovenaangehaalde conclu sie wordt aangegeven. Daar bij uitvoering van dit idee verschillende departemen ten van algemeen bestuur zullen zijn betrokken, heeft de ANWB ook de ministers van Justitie en Binnenlandse Zaken met deze zienswijze op de hoogte gesteld. In het adres aan de minister wijst de ANWB er nog op dat 't scheppen van een wettelijke ba sis hiervoor, door het opnemen van een desbetreffend artikel in de wegenverkeerswet wellicht noodzakelijk zal zijn. Coördinatie noodzakelijk Dat deze coördinatie noodzake lijk is, werd op een persconfe rentie aan de vooravond van de regionale verkeerstechn. leergang te Groningen door een woord voerder van de ANWB, de ir. C. A. Kuysten nader toegelicht. Momenteel zijn er bij het weg- beheer niet minder dan 1200 in stanties betrokken, die allemaal een grote zelfstandigheid genie ten bij het bepalen van wegvoor- zieningen, zoals verlichting van kruispunten etc. in hun rayon. Dit zijn voornamelijk de ge meenten, provincies, waterschap pen enz. Iedere wegbeheerder kan gaan bouwen, zoals hij dat zelf verkiest. De grote webbe heerders hebben ieder hun eigen richtlijnen, doch deze vertonen onderling geen verband. De huidige toestand is dus, dat vele instanties met het verkeer te maken hebben, doch ieder met een of meer facetten. Geen en kele instantie heeft bemoeienis met alle problemen. Er bestaat geen strikte beperking tot de „ambtsopdracht": of wegenbouw, of wetshandhaving, of bestraf fing, of wetten maken. is nodig, doch dit betekent de noodzaak van een generale staf. Het is noodzakelijk dat tussen openbare en particuliere instan ties een grondige permanente sa menwerking bestaat, en wel op verschillend niveau en zo nodig regionaal. Om de verschillende, hieraan vastzittende moeilijkheden op te lossen, ziet de ANWB het als noodzakelijk, dat zowel wetgever wegenbouwer, politie als justi tie zich gaan specialiseren. Zo zou b.v. bij de politie overgegaan moeten worden tot het oprichten van verkeersbrigades met 'n wij dere taak dan tot dusver. Zij ziet het als dringend noodzakelijk dat voor de behandeling van alle vraagstukken het verkeer be treffende, verkeerskundige inge nieurs worden opgeleid, hetgeen door overheidswege zou moeten worden bevorderd. Verkeerstechnische leergangen Een stap op weg naar die spe cialisatie, is de instelling van zo genaamde verkeerstechnische leergangen, waarvan er tot nu toe twee zijn gehouden, namelijk een te Delft en een in Arnhem. Vandaag is Groningen aan de beurt. De bedoeling van deze leergangen is, dat verschillende instanties, die met het wegver keer te maken hebben, door des kundigen worden voorgelicht op het gebied van verkeersproble men en de oplossing daarvan. Voor de leergang in Groningen hebben zich 175 deelnemers op gegeven. ALKMAAR. Voor de Vrien den van het Stedelijk Museum sprak in de trouwzaal van het stadhuis de heer J. W. Peschar uit Haarlem over het werk van Matthieu Wiegman, zulks naar aanleiding van de expositie, wel ke thans in het museum wordt gehouden. Na door Drs. Vlas te zijn inge leid, begon de heer Peschar zijn causerie, waarin hij Wiegman schetste als de echte Hollandse schilder, opgegroeid in het Hol landse polderland, dat hij later zovele malen in zijn werk tot on derwerp koos Wiegman is ook 'n echt religieus schilder. Van zijn moeder kreeg hij een diep reli gieuze inslag mee, van zijn vader het gevoel voor orde en stiptheid. Van 1906 tot 1910 studeerde hij aan de Amsterdamse Kunstacade mie onder Prof. Allebé; daar wer den Leo Gestel en A. Colnot zijn vrienden, die mèt hem de voor naamste figuren werden van de Bergense School, die brak met de tradities van de Haagse School. Wiegmans luministische periode liep tot ongeveer 1912; in een zwaarmoedige bui verbrandde hij eens nagenoeg al zijn werk uit De veelzijdigheid van het pro-1 deze periode, waarvan nog slechts bleem brengt met zich mee. dat een enkel doek in particulier be- een oplossing niet te geven is. zit is. In dit verband vertelde spr. a—a—c^—a— EGMOND AAN ZEE Toen de Egmondse visser J. de Groot in de oorlogstijd niet kon uitvaren, beproefde hij zijn geluk met een sleepnet langs het strand. Zijn paard trok het net voort en hij haalde soms een aardig maaltje vis op. Het net sleepte echter over de grond en daardoor ontging hem de vis die niet vlak langs de bodem zwom. De Groot, die als marineman Als goed Nederlander voor bij de onderzeedienst heeft ge-j zijn diensen als K-P-man in de diend en een technische knobbel heeft, sloeg toen aan het piekeren en slaagde erin een apparaat te construeren, dat het net op elke gewenste hoogte boven de grond hield en de ansjovis en bliek raak ten toen ook in de mazen ver strikt. Deze vinding is de basis ge worden van een door hem gecon strueerde pelagisehe trawl, waar op hij thans octrooi heeft aan gevraagd en die volgens hem de haringvangst met ongeveer 30 procent omhoog kan brengen. De haring wordt tot dusverre gevangen met een sleepnet, dat over de bodem van de zee wordt getrokken, met het gevolg echter dat haringscholen, die boven de bodem zwemmen, ontsnappen. Vooral onder de Engelse kust blijkt de haring vaak hoger te zwemmen, terwijl daar bovendien de netten op de rotsige bodem vaak beschadigd worden. De door de heer de Groot ge vonden apparatuur kan volgens hem op elk visbord worden aange bracht, terwijl het verwisselen van de borden voor een andere diepte binnen een half uur bin nen boord kan geschieden. Het euvel dat bij de driftvisserij de vis door het schroefwater ver jaagd wordt meent de Egmonder tevens ondervangen te hebben. Met zijn vinding kan men name lijk het net naar keuze links of rechts achter het schip aanslepen. Proeven achter een sloep in zee hebben hem van de juistheid van zijn vinding overtuigd, doch de dienst van de haringvisserij heeft, zo zei de heer de Groot, tot dus verre nog geen gelegenheid kun nen vinden om met de kotter van deze dienst, de Anthonie van Leeuwenhoek, een proef met de nieuwe apparatuur te nemen. Visser de Groot is zo overtuigd van het succes van zijn vinding, dat hij tot nu toe zijn vertrek naar zee uitgesteld heeft om de proef met de van Leeuwenhoek mee te kunnen maken. oorlog ontving hij een persoonlijk door Prins Bernhard getekende oorkonde zou de Groot gaarne zijn land het voordeel van zijn vinding gunnen, zo zeide hij. Nu echter de Nederlandse in stanties zo weinig interesse tonen, heeft hij plannen te trachten het buitenland voor zijn zaak te in teresseren. Op de Parijse vlooienmarkt kan men nog wel eens iets goedkopers op de kop tikken dan de snufjes van de mode koningen. Hoe de koper van de hoofdtooi, die waarschijn lijk heeft behoord aan een in boorling uit de binnenlanden van Afrika, deze afschrik wekkende „versiering" staat, weet hij zelf niet. Maar „suc ces" zal hij zeker hebben met zijn „ideetje". dat Wiegmans laatste grote werk de „Salomé" geschilderd werd op het doek, waarop hij in 1933 de „Kruisiging" had geschilderd. Eni ge jaren geleden kreeg hij dit doek, nadat het jaren in het bis schoppelijk museum te Utrecht was geweest, in verwaarloosde toestand terug; dit greep hem zo zeer aan, dat hij door enkele zij ner leerlingen de verf van het doek liet verwijderen, om er daar na zijn laatste meesterwerk zijn levenswerk de „Salomé" op te schilderen. De vlammende rode partij op de voorgrond was zijn uitgangspunt van dit symbolische schilderij, dat nagenoeg geheel is opgebouwd uit kleurpartijen, die elk hun eigen betekenis hebben. Na 1922, toen Wiegman voor het eerst met Frankrijk kennis maakte het land, dat sindsdien zijn tweede vaderland werd wordt zijn palet lichter van toon. Frankrijk is niet weg te denken uit het werk van Matthieu Wieg man. Spr. schetste voorts Wiegman als de zwoegende schilder, wiens landschappen wel eenvoudig en vanzelfsprekend lijken, doch diep doordacht en diepoverwogen zijn, owel wat de compositie als wat het kleurengamma betreft. Hij is een hartstochtelijk schilder, met een eigen kleurenvisie op de din gen der wereld. Zijn „Salomé" is ook een streng-gebouwde compo sitie, waarin Wiegman de triomph van de komende christelijke be schaving op het ondergaande mo derne heidendom profeteert; de laatste uitgebeeld door Salomé te gen een achtergrond van troebele avondkleuren, de eerste door de gouden opgaande zon rond het hoofd van Johannes de Doper, uitvloeiend in harmonische kleur- facetten. Na afloop maakten de vrienden van het museum nog een rond gang over de tentoonstelling, waarbij de heer Peschar, die zich een groot bewonderaar en goed kenner van Wiegmans werk toon de, de nodige verduidelijking gaf. INTOCHT VAN DE SINT IN DE HOOFDSTAD Sint Nicolaas zal Zaterdagmid dag om twee uur zijn intocht doen in de hoofdstad met 'n stoet van een halve kilometer lengte. Koningin Juliana heeft de wens te kennen gegeven om met Prin ses Marijke en misschien met één van de andere prinsessen de intocht vanaf het Paleisbalcon gade te slaan. De televisie ver zorgt van 13.35 tot 14.10 een directe reportage van de aan komst van het schip van de Sint aan het Binnen-IJ nabij de St. Nicolaaskerk. SCHOORL. Nu de laatste twee duplex-woningen ziin toe gewezen. is voor Schoorl met recht het woningloze tijdperk aangebroken. Het woningvolume voor deze gemeente is thans, ook voor het jaar 1953. volledig "op gesoupeerd. Zoals men weet was voor de tijd van drie jaar. dus tot en met 1953, aan de gemeente Schoorl een contingent van twee woningen toegewezen. Men be hoeft er dus niet op te rekenen, dat met deze gang van zaken de gemeente voorlopig gaat bouwen. Alles is m het werk gesteld om het volume verhoogd te krijgen, doch niets heeft mogen baten. Natuurlijk is eigenbouw in de vrije sector toegestaan. Een en ander is echter oorzaak, dat het voor degenen die nog op een wo ning wachten, een weinig roos kleurig vooruitzicht is. Zoals de zaken nu staan, zal er slechts woonruimte vrijkomen door over lijden of door vertrek, als in dit laatste geval dit vertrek niet met wonmgruil gepaard gaat. Degenen, die beschikken over meer woonruimte dan zij voor eigen gebruik nodig hebben, die nen zich thans in geweten af tg vragen of zij niet verplicht zijn een gedeelte van hun woning af te staan aan jonge mensen, die in het huwelijk willen treden. Zn zouden daardoor een goede daad stellen van christelijke naastenliefde. GROOTEBROEK. 19 Nov. Aanvoer 4000 kg uien: grof 18.80, middel 21.9022, drielingen 24.40, nep 35.10: 6.500 kg bieten a 14 14.30, b 12.70—13.10, modjo 8.90 10.90; 350 kg andijvie 14.10; 3000 kg groene kool 6.308.50: 145.000 stuks bloemkool z.d. b 29.5034.20 B2 11—16.30, C 19.90—28.60. C2 8 —8.60, stek 4.—: t.s. B 25.50—47.40 B2 19—35.10. stek 6—11.80. BEVERWIJK, 19 Nov. An dijvie I 2229, II 520; bloem kool IA 25—42, 1B 18—24. IC 8— 15: bospeen I 19—28, II 10—18: waspeen IA 1319, 1B 812: sla IA 68, 1B 35: tomaten IA 30 —40, 1B 25—29, IC 18—24: groene kool IA 12—15, 1B 8—11: rode kool IA 1014, 1B 69; boeren kool I 1530, II 1014; spruiten IA 42—61. 1B 20—40: knollen IA 15—20, 1B 10—14, IC 8—10: prei IA 18—24, 1B 10—15; selderie 3— 12; peterselie 48; appelen 513; peren 330. Alles per stuk, per bos of per kg. ALKMAAR, 19 Nov. Export veiling. Tomaten 2151; witlof 28 56; bloemkool 1029: rode kool 510.50; savoye kool 57.50; gr. kool 7.5012.50: spruitkool 2052 boerenkool 818; spinazie 3045: sla 2—9; andijvie 8.5020.50; bos peen 16—30; bieten 513.50; win terpeen 614.50; waspeen 1527 uien 622.50; prei 1623; soep groenten 3.508: peterselie 4.50 7; knolselderij 614: goudreinette 618: cox oranje 1140: gieser wildeman 621; winter jan 49: alicant 55110. MIDDENMEER, 19 Nov. - Withooi 115130; rode klaverhooi 105 115; lucernhooi 115130; haver- stro 3033; zomergerststro 4045; tarwestro 3540; groene erwten stro 60-65; ander erwtenstro 30 50; voederbieten met hoog gehalte 2022; suikerbieten 40; suiker bietenblad 1011; suikerbieten koppen 2527; voeraardappelen 3.50—4.50; tarwe 23.75—25—70; zomergerst 3334; wintergerst 3232.95; haver 2728.35; rogge 2728; capucijners 3742; groene erwten 4754; karwijzaad 5059; blauwmaanzaad 100115; poot- aardappelen, binnenland mt. 28-35 17—32, 35-45 15—25, boven 45 1220, zelfde prijzen voor export. WARMENHUIZEN, 20 Nov. 300 st. bloemkool 35.10. II 15.30; 400 kg bieten B 5.60; 21.000 kg rode kool 59: II 45.80. MEDEMBLIK, 18 Nov. Aan voer 38.000 st. bloemkool Al 43 45, A2 29—32, BI 26—42, B2 13— 30, Cl 18—27, C2 8—22, stek 4—11; 23.000 kg bieten A 14.8015.20, B 14 7015.60, C 44.80, modjo 10.3011: 6000 kg lange bieten A 9.8010.50, B 4.505, modjo 4.—; 5000 kg breekpeen B 13.2013.50, C 12.20—12.40. D 10.50—10.90: 1300 kg groene kool 9.6011.50: 2500 kg rode kool 4.9010.60: 17.500 kg witte kool 44.10: 3500 kg gele kool 4—7; 2500 kg Chinese kool 3.20—6: 3200 kg andijvie 10 —15.70. De concertzangeres Mevrouw Berthe Seroen hoopt op 27 November a.s. haar 70ste verjaardag te vieren. Zij treedt de laatste tijd niet meer op als concertzangeres, doch is als hoofdlerares verbonden aan het Amsterdamse Conservato rium. Mevrouw Berthe Seroen tijdens een les in het Am sterdamse Conservatorium. LUCCA, 19 Nov. (AP) In Italië hebben vandaag verschei dene aardverschuivingen plaats gevonden, die veroorzaakt zijn door de hevige regens van de afgelopen dagen. De spoorlijn van Lucca via Castelnuovo naar Garfagnana is geblokkeerd. Het straatverkeer, de telefoonlijnen en de electri- sche geleidingen in dit bergach tige gebied werden op vele plaat sen ontwricht. In Lucca kwam een gezin van vier personen om het leven, doordat de woning, waarin het zich bevond, onder neervallend gesteente bedolven werd. Een zware regenval in Modena, die 18 uur duurde, deed de riole ring verstopt raken, waardoor vele wijken van de stad onder water kwamen te staan. Omdat de regen een spoorweg brug tussen Serravezza en Petra- Santa ondermijnd had, werd het treinverkeer tussen La Spezia en Pisa tijdelijk onderbroken. Waterschap De Engewormer Bij K.B. is benoemd in de pro vincie Noordholland tot dijkgraaf van het Waterschap de Engewor mer ir. J. D. Stuurman te Zaan dijk. LEEUWARDEN Het moet in de gemeente Wonsera- deel een jaar of tien geleden al heel gemakkelijk zijn geweest ten nadele van de gemeentelijke instellingen of semi-overheidsbedrijven te verduisteren. Hoe anders is het te verklaren, dat de 62-jarige armbezoeker Hendrik K. zich gelden kon toeëigenen, niet eenmaal, maar van 1943 af tot en met April 1952? Dit is de wonde plek in het drama, dat zich gisterochtend voor de Leeuwarder rechtbank afspeelde en waarin de verdach te het trieste middelpunt vorm de. Aan deze verdachte waren door de officier van justitie vier groepen verduisteringen ten laste gelegd. Als armbezoeker in dienst van het Burgerlijk Arm bestuur moest hij zakgelden af dragen aan verpleegden in het Tehuis voor Hulpbehoevenden te LONDEN In het oude Hamp ton Court paleis, waar volgens de overlevering de geesten van twee vrouwen van Hendrik de achtste nog steeds ronddolen, heeft een hevige brand gewoed. De kamer van Katherine van Aragon, de suite van Anna Bo- leyns en de kamer van Hendrik de achtste zelf werden bescha digd. Terwijl buiten de Londense so ciety, gehuld in bontjassen en avondkleding toekeek, werden tal van kunstschatten naar buiten gebracht. De brand werd bestre den door ongeveer honderd brand weerlieden. Verschillende pla fonds stortten in en weldra sloe gen de vlammen uit het dak, dat ruim vierhonderd jaar oud is. De reusachtige ramen van de grote hall werden voortdurend nat ge-; houden, om te voorkomen dat zij door de hitte zouden springen. De brand werd het eerst opge merkt door de bewoners. Een vleugel van het gebouw wordt be woond door een vijftigtal adellijke families. Terstond werd de paleis- voorstel om de arbeiderspensioe- wacht gewaarschuwd die zich I nen te verhogen. voornamelijk bepaalde tot be scherming van de grote hall, de beroemde klok en de trap. Tegen twaalf uur was de brand onder controle. De oorzaak van de ramp is nog een mysterie, volgens een zegsman van het ministerie van openbare werken. Het gedeelte waar de brand heeft gewoed stond algemeen be kend als de" vleugel waar de geesten van Jane Seymour en Catherine Howard rondwaarden. PARIJS Het Franse kabinet heeft premier Pinay Woensdag gemachtigd de vertrouwenskwes tie te stellen, wanneer Vrijdag ochtend in de Nationale Vergade ring twee moties worden gediend. Pinay werd gemachtigd het be staan van de regering op het te zetten om de verwerping Makkum. als deel van hun ver diensten. Een deel van deze gel den stak verdachte in eigen zak. Wanneer hii ten bate van het Armbestuur voor verschillende bedeelden invaliditeits- en ouder domsrenten ontving, werden die bedragen ook niet ten volle uit gekeerd. Verdachte zei hiervan, dat hij een nivellering toepaste om ialouzie te voorkomen. De officier voegde hem toe. dat hii zulks niet buiten medeweten van de vader had moeten doen. maar dan ook correct. Dan kwamen er bij verdachte gelden binnen als slotuitkeringen na het overlijden van bedeelden. Ook daarvan dacht K. zich een groot deel toe. De laatste groep omvatte de gel den. die van voormalige bedeel den. als zij in beter doen ge raakten, terugkwamen. Er is eens zulk een bedeelde geweest, die ruim 800 gulden moest terug betalen en die verd. 1000 gul den ter hand stelde: de rest was voor de armen. Verdachte reken de zich blijkbaar daar zelf toe en behield de gift. In zijn requisitoir merkte de officier van justitie, mr. M. H. Gelinck, op. dat er buiten de ten laste legging om, nog heel wat feiten zijn aan te wijzen. Hij noemde nog een paar gevallen, waaruit wel bleek hoe onmaat schappelijk verdachte zich heeft gedragen. Toen een bedeelde nauwelijks was overleden, begaf verdachte zich naar het sterf huis: na het vertrek van de arm bezoeker miste men een gouden horloge! Ook trad hii eigen machtig op als executeur-teste- mentair. als het boedels van ver deelden betrof. Mr. Gelinck noemde dit een uitermate droeve zaak. waarin alleen het te lage salaris en het niet uitoefenen van controle in verdachte's voor deel spreken. Behalve een eis van anderhalf iaar vorderde de •jfficier directe gevangenneming van verdachte, waartoe de recht bank besloot in te gaan. in het belang van de verdachte. Mr. H. Schootstra bracht de rechtbank de psychologische om standigheden onder het oog. wel ke zijn cliënt hebben gebracht tot ziin verkeerde practiiken. Uitspraak over veertien dagen. Ter aarde bestelling echtpaar Schot-Glas ST. PANCRAS. Zaterdagmid dag om drie uur zal op de nieuwe begraafplaats de ter aardebestel- ling plaats hebben van de stof felijke overschotten, van het echt paar SchotGlas, dat dezer dagen in het Centraal Ziekenhuis is overleden, tengevolge van een gasverstikking. UITSLAG NIE1 I INVULLEN Z.A.P.Watervogels H.S.V.Limmen V.Z.V.Grasshoppers St. BavoJisp SV. W.W est-F riezen Nog onverwachts is gisteren de beslissing gevallen in het candi- daten-schaaktournooi te Moskou. Zoals we reeds berichtten, ging de strijd hoofdzakelijk tussen Mej. Bykova en onze landgenote Mevr. Fenny Heemskerk, die haar twee achterstallige partijen per sé moest winnen om nog kans te maken. De afgebroken partij tegen de Russin Belova werd ook inder daad in winst omgezet, doch Mevr. Heemskerk struikelde over een andere Russin, n.l. mej. Zvorikyna die haar landgenote mej. Bykova aldus winnares van het gehele tournooi maakte. Want deze faal de niet in haar taak om de twee afgebroken partijen, die zij nog moest uitspelen, in winst om te zetten. Hierdoor bracht zij haar totaal aantal punten op 1114 met nog één partij te spelen. Mevr. Heemskerk deelt nu de tweede plaats met drie Russinnen, n.l. Belova, Zvorikyna en Ignatie- va, ieder met 9 V, punt. De laat ste ronde zal dus de beslissing moeten brengen, wie de eervolle tweede plaats zal mogen bezetten. De winnares van dit tournooi heeft nu het recht de wereldkam pioene Ludmila Rudenko (Rus land) uit te dagen voor een twee kamp om de wereldtitel. Elizabeta Bykova is 39 jaar en heeft een betrekking op economisch gebied. Zij is de dochter van een boer, en bleek reeds in haar meisjesjaren ple zier in schaken te hebben. Ver scheidene malen heeft zij de kam pioenstitel van de Sowjet-Unie en van Moskou gewonnen. In het tournooi van 1950, waaraan ook Fenny Heemskerk heeft deelgeno men, deelde zij de 3e en 4e plaats met Valentina Belova. In dat jaar werd zij tot internationaal schaakmeester benoemd door de F.I.D.E. Elizabeta Bykova heeft een boek geschreven, getiteld „Schaakspeelsters in Sovjet Rus land". Aan een persvertegenwoor diger verklaarde Bykova, dat dit tournooi er zeker toe zal bijdra gen, dat het damesschaak in de wereld vooruitgang zal boeken. Wonderbaarlijk! Zó'n stroom van inzendingen kunnen wij ons gedurende het hele bestaan van onze voetbal-prijsvraag niet her inneren. Onophoudelijk „dreven" vorige week de voorspellingen ons redactie-bureau binnen en net was opvallend, hoeveel meerdere deelnemers er uit één huisgezin waren. Vraag en antwoord van de vorige week blijken verschillende sportliefhebbers van dienst ge weest te zijn. Voor degenen, die het nog niet weten, willen wij nog maals herhalen, dat men niet persé zijn oplossing op de kranten- strook behoeft in te vullen. Het is natuurlijk wel aan te bevelen en het voorstel van een inzender, om hiervoor de krant van een goede buur te vragen, die tóch niet meedoet, is daarom een vermel ding waard, maar het móét niet! Intussen gingen er deze keer weer twee van onze wedstrijden niet door, zodat het maximum te behalen punten 6 was. Er waren er vier, die tot 4 kwamen en het aantal van 3 was niet te overzien. Na loting kwamen de winnaars als volgt uit de bus: 1. Wim Kaag, Breed 40, Hoorn. 2. B. Kost, Dorpstraat 104, Warmenhuizen. 3. Jan Ooteman, A 59, Spanbroek. 4. Bert Morsch, Onderdijk B1, Wervershoof. 5. J. Kauffman, Anemonenstraat 36, Den Helder. En "hier zijn weer de nieuwe opgaven: Naam: Woonplaats: Adres: 1 Achter de namen san de clubs de CIJFERS plaatsen, waarmede volgens Uw mening de wedstrijd zal worden beslist 2 Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres moeten als brief worden verzonden De enveloppe NIET dicht- plakken en op de enveloppe schrijven „VOETBALPRIJSVRAAG" daarmee bespaart U ons veel werk 3 Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd ELKE WOENSDAG ZULLEN WIJ DE PRIJSWINNAARS EN DE NIEUWE „WIE RAADT DE UITSLAG" PUBLICEREN Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend Voor het juist voorspellen van winst of gelijk spel, doch met met de goede cijfers krijgt men één punt Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen) worden de volgende prijzen be schikbaar gesteld: Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspon dentie gevoerd.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5