UITBREIDINGSPLAN IN HOOFDZAAK AANVAARD Knuppel van schoolstrijd in hoenderhok van de raad i Kinderspellen Frankenberg nv Wal valt er te verstaan onder gezinsinko Twee nieuwe bijzondere scholen te Alkmaar FILMS Wat zullen Heiloo9 Oudorp en Bergen ivel denken.,.? Agenda voor buitengewoon onderwijs GEMEENTERAAD ALKMAAR Gerard Worm A.F.C.-N1EUWS Adelbert ontvangt het sterke H.S.V. r,H 2 ZATERDAG 22 NOVEMBER 1952 Uitvoerig heeft «le gemeenteraad gister gediscussieerd, alvorens 't Uitbreidings plan in hoofdzaak, de vorige vergadering aangehouden, vast le stellen. Niet, dat er bezwaren tegen werden ingebracht, men wilde alleen op verschillende punten wat nadere uitleg van het college. Over de uitvoerige nota van toelichting op het plan was de Raad overigens vol lof. Bur gemeester Wytema, die de discussie be antwoordde, wees erop, dat het Alkmaars Beter ware het,, dat daar straks één instantie over had te beslissen, doch spr. verwacht, dat ook de commissie- Ter Veen inzake grenswijziging wel economische en planologische argumenten zal aanvoeren voor haar voorstellen. De ontwikkeling in Heiloo en Oudorp zal moeten aaansluiten op de ontwikkeling vqn Alkmaar en ook Bergen zal haar aandeel in dit opzicht moeten leveren. Dat alles is de consekwentie van een juist stede bouwkundig beginsel, aldus burgemeester Wytema. De beschouwingen «over het nlan werden geopend door de heer Sietsma (Arb.), die betwij felde. of de Velser tunnel de in dustrie in Alkmaar zou doen toenemen: hii maande deswege tot voorzichtigheid en gaf de voorrang aan het Industrieplam West boven dat van Oost. Hii vroeg aandacht voor de bouw van middenstandswoningen, hetzij door de gemeente of via de Bouwspaarkas en vroeg naar de plannen voor de bouw van nood woningen aan de Omval of in de Huiswaarderpolder. Noodwonin gen achtte hij urgent. Spr. stond niet afwijzend te genover de stadsuitbreiding over het Spoor en vroeg, of het moge lijk was. dat de gemeente het kazerneterrein weer in handen kon krijgen. De heer Venneker (KVP) deel de het optimisme niet t.a.v. de bevolkingsprognose, gezien het geringe geboorte-overschot van 80 in 1951. Een geboorte-over schot van 12.000 in 20 jaar leek hem daarom al te optimis tisch. Dat Alkmaar niet op één be drijfstak steunde, noemde hij een voordeel voor de stad: het con tact tussen stad en land is de bron van de welvaart der stad. grondgebied, waartoe het plan zich moest beperken, geen afgerond stadsplan toe liet; een goede stedebouwkundige ont wikkeling achtte hij op het bestaande grondgebied niet mogelijk en hij wees er in dit verhand op, dat «le ontwerpster van het plan, mej. ir. v. d. Ban, daarom meteen plannen-in'hoofdzaak had ont worpen voor «le omliggende gemeenten Bergen, Heiloo en Oudorp. Achteruitgang? Hij maakte zich bezorgd over de achteruitgang van de markten en vreesde concurrentie voor de middenstand van Beverwijk en verschillende dorpen. Spr. deelde voorts het pessimisme van de heer Sietsma t.a.v. de industrie niet en was op dit punt zelfs op timistisch; in dit verband bepleit te spr. de wenselijkheid van een Katholieke Ambachtsschool en de bouw van woningen voor grotere gezinnen, alsmede van woningen voor leidinggevend personeel van bedrijven enz. Hij vroeg, hoe het stond met het Bosplan-Hoeverweg-Berger- weg en verheugde zich over het plan groene stroken tussen de stadswijken aan te leggen. Ten slotte vroeg hij de aandacht voor Alkmaar als woonstad, ook voor boerenrenteniers e.d. De heer Hoytink (A.R.) wilde het plan in grote lijnen bezien: hulde had hii voor het College voor de goed gedocumenteerde toelichting. Hij achtte een socio grafisch rapport over de stad no« steeds van belang en vroeg het College te streven naar een meer afgerond ontwikkelingsplan voor de stadsuitbreiding. Bij de begroting komt hij er op terug. Mr. Berkhouwer, die in de vo rige vergadering reeds het een en ander gezegd had over het plan. gaf de voorkeur aan het Industrieplan West vóór dat van Oost; hii bepleitte een beweeg bare brug over de Hoornsevaart ten gerieve van de industrie in Noord. Ook vroeg hii aandacht voor woningen voor leidingge vend personeel en wees vervol gens erop. dat in Noordholland het woningtekort in de periode van 31 Mei 19471 Jan. 1952 van 7.9 tot 8.3 pet. was gestegen. Tussen '30 en '50 is er z.i. te weinig gedaan aan de aanleg van sportvelden voor actieve sport beoefening; deze achterstand moest ingehaald worden. De heer v. d. Borden (CHU) wees erop, dat de haven in Oost geprojecteerd is over terrein, waar nu de verbrandingsoven van de Reiniging staat. Hij waar schuwde tegen étagebouw en (Advertentie) Hoek Houttil KOUSEN LINGERIES ALKMAAR DEN HELDER A.O.G ."nieuws ALKMAAR Het le elftal speelt morgen thuis tegen de nog onbekende tegenstandster, DSO uit Vijfhuizen. Deze wed strijd begint om half drie, op het veld aan de Westerweg. De andere senioren zijn vrij. De junioren A spelen ook thuis nl. tegen Adelbert A uit Egmond- Binnen. Aanvang van de wed strijd kan gewonnen worden als van begin af meteen flink wordt aangepakt. De opstellingen en het eventueel afgelasten van de wedstrijden worden bekend ge maakt bij de heer Smit, Nieu- wesloot. Een kwartier voor de aanvang aanwezig! verheugde zich erover, dat het nieuwe stadsdeel in Zuid-Oost een breder aspect zal krijgen door de bredere kanalen en bruggen. Ook hij bepleitte wo ningen voor grotere gezinnen en voor woonforensen. Hij vond het oniuist. dat gemeenteambtenaren buiten de gemeente woonden en vroeg tenslotte naar de plannen tot sanering van de binnenstad. De voorzitter betoogde, dat men het Plan moet zien als een denkbeeld van stedebouwkundi gen van de toekomstige stad, niet als een bepaald project van het College. Met de heer Hoytink achtte hij een sociografisch on derzoek wenselijk. De bloei van een stad, zo betoogde hii verder, staat niet gelijk met haar groei: De laatste 50 jaar groeide Alk maar gelijkmatig, overeenkomstig het riiksgemiddelde. De prognose vond spr. niet op timistisch. als men mag verwach ten. dat de stad de komende 20 iaar evenzo zal groeien als de laatste 20 iaar. Er viel de laat ste maanden reeds een gunstiger geboorte-overschot te constateren. Naar meer recreatie-terreinen zal het College streven, om het tekort aan te vullen, zoals ook met de groenbeplanting het ge val is. Het bosplan-Hoeverweg- Bergerweg is voorgoed van de baan; destijds werd dit terrein gretig verkocht, in de hoop. dat er een kazerne kwam; spr. koes tert niet de iillusie. dat „Oor log" de grond nog eens terug zal doen aan de gemeente. Planolo gisch was het beter gezien, als de kazerne niet hier geprojec teerd was en aan deze grond een andere bestemming was gegeven. Voor een verdere bebouwing van het Westelijk gedeelte der stad. snijden argumenten betref fende de concentrische ontwik keling geen hout. Men moet zor gen voor organische verbinding van de buitenwijken met het centrum. De tunnel zal ruim f 1.000.000 kosten en bii een verdere uit breiding van West zou het niet bij een tunnel kunnen blijven. Dat zou te duur worden. In West liggen nog goede tuin gronden, hetgeen in Oost niet het geval is: die tuingronden moeten zo lang mogelijk behou den blijven en daarom is ook een rondweg-West niet wense lijk. Alkmaar moet aan die kant zc mogelijk open blijven, opdat het silhouet niet geschaad wordt. Dat de haven in Oost gepro jecteerd is over de verbrandings oven vond spr. geen bezwaar; dit is een gering object gezien de belangrijkheid van het hele plan. Spr. was van mening, dat men niet met de ontwikkeling van het Industrieplan-Oost kon wachten tot Noord zou zijn volgebouwd. In andere gemeenten heeft men bouwrijp industrieterrein gereed en Alkmaar moet reserve heb ben. ook voor industrieën, die 'n groter aaneengesloten terrein wensen. De toeneming der bevolking zal niet komen van handel en verkeer, doch van de industrie. De gigantische uitbreiding van de Hoogovens bezorgen Bever wijk moeilijkheden. Wat natuur schoon betreft, kan Alkmaar niet concurreren met Heiloo en Ber gen: daarom moet op andere wijze de stad aantrekkelijk ge maakt worden en is spr. van mening, dat b.v. een Schouw burgplan niet achtergesteld mag worden bii woningbouw. Overheidshulp voor de bouw van middenstandswoningen acht te spr. niet wel mogelijk: B. en W. blijven echter ten dezen dili gent. De bouw van noodwoningen wordt overwogen: het plan-Om val past niet in de Schermerpol der. daarom richtten B. en W. hun blik op de Huiswaarderpol der; de vraagprijs van de grond is echter te hoog. Spr. deelde niet het pessimisme van de heer Venneker t.a.v. de markten en de winkelstand. Alk maar is en blijft in dit opzicht centrumplaats. Een beweegbare brug over de Hoornsevaart ligt nog niet in het plan: het zou een toegift zijn voor de industrie in Noord. Aan hoogbouw is in de toe komst niet te ontkomen, aldus spr. in antwoord aan de heer v. d. Borden. Om economische rede nen en wegens gebrek aan grond kunnen niet alleen huisjes met tuintjes gebouwd worden. Spr. wees er voorts op. dat 60 pet. der gezinnen ten hoogste 3 per sonen tellen, zodat er ook be hoefte is aan kleine woningen. De sanering van de binnen stad. die wel urgent is. is in dit plan niet aan de orde. Spr. dank te tenslotte de Raad voor de goede ontvangst van het plan. dat hierna conform werd vastgesteld. ÉAXEKDAG 22 NOVEMBER Bioscopen: VICTORIA: Paula, alle leef tijden. CINEMA AMERICAIN: Tra nen over Johannesburg, 14 jaar. HARMONIE: Het hunkeren de hart, 14 jaar. Voorstellingen 7 en 9.30 u. APOTHEKEN: Van heden avond 6 u. af voor spoed gevallen bereikbaar: Apo theek Wanna-Ritsevoort, Ritsevoort 5. Apotheker Mej. C. Kamphuys. MEDISCHE HULP: Alkmaar de artsen J. Busquet, Eg- monderstraat 16 tel. 4282, en J. F. Nijman, Oude gracht 283, tel. 2384. Schermer en Beemster: S. Schermerhorn, de Rijp tel. K. 2997-355. GULDEN VLIES: 8 uur? Groninger Vereniging „De Mollebonen." ZONDAG 23 NOVEMBER. Bioscopen en Apotheken: (Zie boven). TENTOONSTELLINGEN STEDELIJK MUSEUM: Mat- thieu Wiegman tot en met 23 November (werkdagen 10-12, 2-5 7-9) Zondagen 2-5 K.F.C. BERGEN: Zaterdag en Zondag expositie Piet Wiegman geopend van 2.30 5.30 uur. MAANDAG 24 NOVEMBER. Bioscopen en apotheken (Zie boven). GULDEN VLIES 8 uur: Ont spanningsavond B.K.L. VICTORY: 8 u. Sociale Cha ritatief Centrum over Oostpriesterhulp. Zondag: hoog water 11.35 en 23.25 uur; laag water 5.35 en 17.20 uur. Maandag: hoog water 12.30 uur; laag water: 6.25 en 16.15 uur. Artikelen tegen huid-fouten ALKMAAR. Men verzocht ons te willen vermelden, dat de producten ter verbetering van de huid, samengesteld door de huid arts Dr. van der Hoog, waar over wij in onze editie van gis teren een bericht publiceerden, in Alkmaar ook in omloop war den gebracht door „Het Huis met de Luifel". Deze was trou wens met de verkoop in onze stad begonnen. R.K. Gymnastiekver. Taveno ALKMAAR. Van Maandag 24 Nov. af zullen alle lessen weer in het Gymnastieklokaal van de Adelbertusschool aan de Bleekerskade worden gegeven. Het bestuur hoopt dat ook onze kleuters weer regelmatig komen. Advertentie i in ongekende sortering LANGESTRAAT 24 ALKMAAR In de raad van Alkmaar van gistermid dag is weer een klein beetje de schoolstrijd gevoerd, toen het voorstel vail B. en W. aan de orde kivam, om medewerking te verlenen aan de bouw van een Christe lijke School voor Buitengewoon Lager Onderwijs, waar toe eerder al 're principebesluit was genomen. Dit voor stel was vastgekoppeld aan eenzelfde voorstel Jen aan zien van een Katholieke school. Het was de heer Hols- muller V.V.D., die de knuppel in het hoenderhok gooide, met te vragen, ivelke motieven er eigenlijk wel ivaren om tot de bouw van de Chr. school over te gaan. Hij meende tot de conclusie te moeten komen, dat de tijd er thans nog niet rijp voor was en stemde daarom, met de heer Berkhouwer, zijn fractiegenoot en de com munisten Torenvlied en Knuistingh Neven, tegen dit voorstel. Voorts ktvam wederom liet uitbreidingsplan in hoofdzaak ter sprake, dat in de vorige raadsvergade ring wegens gebrek aan tijd was aangehouden. Tot drie uur was het de loco burgemeester, de heer G. van Slingerland, die getooid met het ambtsketen van de burgemeester de voorzittershamer zwaaide. De vergadering werd wegens ziekte niet bijgewoond door de heer Koot en Mevr Holzmüller-Teengs ij wegens verhindering door Mr. Leesberg. Vragen van de heer Kirpensteyn. Nadat de ingekomen stukken waren behandeld, die men hier na kan vinden, kreeg de heer Kirpensteijn (arb) gelegenheid de vragen, die hij het College had gesteld over de verzoeken om ontheffing t.a.v. reinigings rechten, nader toe te lichten. Dat de chef der tweede afdeling van de gemeente-secretarie, aan wie de beoordeling van de verzoek schriften om ontheffing wordt overgelaten, ten aanzien daar van treedt in de plaats van het College en de Raad, vond hij op zich al niet juist. Sprekende over de verzoekschriften zelf, stelde hij vast, dat het ook niet juist moest worden geacht, dat het kostgeld van een kostganger óók bij het gezinsinkomen zou wor den gerekend. In vele gevallen komt men dan niet aan het be drag van f 2.000 toe, waaronder geen rechten behoeven te wor den betaald. Met een voorbeeld 'gaf hij aan, dat ook kleine be leggers via een juiste berekening dikwijls niet tot de f 2.000 toe komen. De heer Woldendorp (KVP) wees er de raad op, dat men eigenlijk niet beschikt over een aanvaarde definitie van „zui ver inkomen" en „gezinsinko men". De heer Hoytink stelde voor, de zaak thans te laten zo die is en t.z.t. wijzigingen in de verordeningen aan te brengen. De heer van Slingerland kwam daarna de vragen van de heer Kirpensteijn éen voor één be antwoorden. Waar deze sprak over „zeer veel" aanvragen om ontheffing, werd dat wel een beetje overdreven gevonden, daar het er zegge en schrijve 16 waren op een-totaal van 10.877 aanslagen. Wanneer de rechten niet voldaan zijn, gaan van de ontvanger altijd aanmaningen uit, ongeacht of er bezwaren zijn ingediend of niet, hetgeen de heer Kirpensteijn ook niet graag zag. Uit practisch oogpunt is dat onmogelijk. Men zou er dan nog eens een aparte administratie bijkrijgen, om de aanmaningen voor die personen eruit te lich ten. En bovendien dit zou niet uit te zoeken zijn, vóór de aan maningen bij de ontvanger nor maal de deur plegen uit te gaan. Voorts werd in het antwoord be toogd, dat het aan de chef der tweede afdeliig ter secretarie werd overgelaten wat onder ge zinsinkomen moet worden ver staan. Op het ogenblik is het nog zo, dat óók, wat kostgangers inbrengen, daaronder valt. Ten slotte deelde hij mede, dat een herziening van de gehele veror dening in een vergevorderd sta dium is en stelde voor, de zaken nog eens te bekijken wanneer de wijziging in de raad aan de orde wordt gesteld. -De heer Knuis tingh Neven kondigde aan, dat hij dan ook weer de aandacht zou gaan vestigen op de mn«e- lijkheid, de grens van f 2,000 te verhogen. En de heer Holsmuller drong er op aan, dat dan precies wordt aangegeven, wat bij het gezinsinkomen moet worden ge rekend. Ingekomen stukken. Het verzoek van het bestuur der afd. Alkmaar van de R.K. Vereniging tot bescherming van Meisjes, om 'n subsidie van f 800 voor meubilair en huishoudelij ke artikelen t.b.v, het Martha Tehuis werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Een brief van het bestuur der Alkmaarse huishoud- en indus trieschool, waarin verzocht werd om de verklaring dat de uitbrei ding van het leerplan d°r school met de cursussen van het Zon nebloem- en Mater Amnbilisw°rk noodzakeliik is. werd in handen van B. en" W. gesteld om bericht fin raad. Het verzoek van het Gymnasium Immaculatae Con- centionis van de Paters Francis canen to Venrav, om een bedrag van f 900 ner iaar voor elke leer ling uit Alkmaar werd afgewe zen. Tenslotte werd voor ken nisgeving aangenomen een brief van G.S. ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbe sluit van 6 November j.l. tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van 't Wolfspad en het Raatsje. ALKMAAR - De raad van Alkmaar besloot medewer king te verlenen aan de bouw en eerste inrichting van een nieuwe R.K. sehool voor B.L.O., alsook van een Christelijke School voor B.L.O. Wat de laatste school betrof moesten er heel wat woorden vallen, eer het zover was. Na enkele inlichtingen en mededelingen stond het voor ieder raadslid wel vast, «lat de oprich ting van een R.K. sehool bitter noodzakeli jk was, omdat de huisvesting op de Oudegraeht èn te klein èn niet langer te handhaven is, omdat «1e school in 1930 al voor g.l.o. was afgekeurd. De heer Holsmuller vroeg «lan naar de motieven, die het college ertoe geleid hebben, een voorstel te doen inzake bouw en inrichting van een Chr. School. Hij kon dat niet begrijpen. Bp de aanvrage was een lijst van handtekeningen van 44 ouders, die bereid waren hun kinderen dan naar deze school te sturen. Maar. zo zeide de heer Holsmul ler, van die 44 blijven er maar 36 over, omdat na het plaatsen van de handtekeningen bekend werd. dat 8 plaatsers ervan hun kinderen niet naar deze school zullen sturen. Van die 36 kunnen er negen worden afgetrokken, omdat het van hen niet zeker is, of ze hun kinderen al dan niet zullen sturen. Dan zijn er nog maar 27. Er zijn in de Kop van Noord-Holland, aldus vervolgde spr.. drie zeer goede openbare scholen voor B.L.O. en daarom is een Christelijke in Alkmaar er nog bii. geheel niet nodig. Van de Openbare school in Alkmaar worden dan kinderen afgetrok ken. hetgeen tot gevolg heeft dat ook de personeelsbezetting moet inkrimpen en er moeten kinde ren van Den Helder komen, om het aantal vol te maken, hetgeen hij onverantwoord achtte. Het is nodig, dat vooral deze kinderen dicht bij de school wonen. Veer tig kilometer, dagelijks heen en terug van Den Helder naar Alk maar.... hij moest er niet aan denken. Tenslotte vertelde hij nog. dat er bii sommige ondertekenaars een eigenaardige mentaliteit moest hebben geheerst, door hun handtekening te plaatsen om medewerking te verlenen aan de bouw van deze Chr. school, ter wijl ze hun kinderen er toch niet naar toesturen. Eén voorbeeld wist hii concreet te noemen. De heer Hoytink (A.R.) was het college vanzelfsprekend zeer erkentelijk voor dit voorstel. De handtekeningen waren volgens hem op het moment, dat ze ge- nlaatst waren, zeer serieus en consciëntieus geplaatst. Dat men de kinderen zo'n enorme reis moest laten maken, was volgens hem niet in het geding; dat was niet ter verantwoording aan de Raad. Van de ouders wist hij zeker, dat zij hun kinderen liever een Chr. school in Alkmaar laten bezoeken, dan een Openbare vlak bij huis. Hii vervolgde, dat het hier ging om de diepste levensvragen voor de kinderen, die recht hebhen op hun eigen principieel chr. on derwijs. Wii hebben het recht, dat te eisen. Of moet de min derheid soms weer onderdrukt worden? Trouwens, de minister van O.. K. en W. heeft allang en op royale wijze subsidie toegezegd, omdat het aantal van 35 kin deren. dat tenminste nodig is. om de bouw van de school rede lijk en nodig te maken, zelfs wordt overschreden. De heer Holsmuller moest niet ook die kinderen van het aantal gaan aftrekken, van wie nog niet zeker is, dat zii de school zullen bezoeken. Wie zegt hem. dat zij niet zullen komen? De heer Torenvlied vond dat de heer Hoytink met zijn eis niet op het juiste moment kwam. Ook hij zou zich met ziin fractiegenoot later tegen verklaren. De heer Eriks (Arb.) meende te moeten opmerken, dat er in het katholieke Zuiden ook wel eens werd tegengewerkt, waar het ging om de bouw van Open bare scholen. Hij wilde wel mee werken. maar het ging toch wel met enige wrevel. Het antwoord van wethouder Bakker kwam hierop neer, dat het aantal kinderen voldoende was, om de bouw van de school te rechtvaardigen. Het was best mogelijk, dat er kinderen van het eerste aantal van 44 afgaan, maar er komen er later toch al tijd weer bij. De opmerkingen van de heer Holsmuller omrent de handteke ningen. die met een oneerlijke V ictoria-T heater „Paula" Deze Columbia-film met Liretta Young in de hoofdrol, is reeds bij de lezers geïnteresseerd in ons filmverhaal „Paula", dat in October werd gepubliceerd. Velen zullen dit boeiende ver haal zeker ook als film' willen gaan zien. We willen deze film eenieder gaarne aanbevelen. Harmonie Het hunkerende hart Het is een film met aangrij pende momenten, die deze week in de Harmonie draait. Het laat o.a. duidelijk zien, dat geld alleen geen geluk brengt. We zien het leven van een rijk meisje in beeld gebracht, dat graag wil trouwen, maar dat. zonder dat zii het zelf weet. nog slechts een iaar kan leven. Haar vader, die alles voor ziin dochter is. weet een jongeman te bewe gen met haar in het huwelijk te treden. Deze is daartoe vooral bewogen geworden door de rijk dom van ziin a.s. schoonvader, die het jonge paar aan niets laat ontbreken. De jonge vrouw krijgt echter al spoedig vermoedens omtrent de ware gang van zaken. Zii raakt geheel van streek, temeer waar zij ervaren moet. dat de eerste minnares van de man hem niet met rust laat. Een film. die met de andere delen van het programma, een bezoek aan de Harmonie alles zins waard doet zijn. mentaliteit waren neergeschre ven. vond hii «niet bezwaarlijk genoeg, om het gehele voorstel ongedaan te maken. Dat er kin deren van de Openbare school naar de Christelijke zullen over geheveld worden en dientenge volge ook het onderwijzend per soneel in aantal met éen zal ver minderen, vond hij een normale gang van zaken. Dat is telkens het geval, wanneer een nieuwe school geopend wordt. Ook hierin vond hij geen ge wichtig tegenargument. Hij wilde het reizen van de kinderen uit Den Heider aan ouders en school besturen ter verantwoording overlaten. De heer Holsmuller bieef op ziin standpunt staan. Hii zag niet in, hoe men het aantal van 35 kinderen zou moeten be reiken en hij bleef zich dus tegen het voorstel verzetten. De heer Torenvlied maakte nog de opmerking, dat als de argu menten van de heer Hoytink juist waren (hij vond ze echter niet juist) er ook niets te doen zou zijn tegen de aanvraag van de katholieken om een R.K. Am bachtsschool. Toen het voorstel ten aanzien van de Chr. school tenslotte in stemming werd gebracht, werd het conform aangenomen met 17 stemmen voor en 4 tegen. nl. van de heren Holsmuller. Berkhou wer. Torenvlied en Knuistingh Neven. ALKMAAR Het eerste, dat zich vorige week door Pluvius de mooie wedstrijd tegen Assendelft ontnomen zag, heeft ook morgen weer een rustdag. Het tweede gaat naar O.F.C. 2 (2.30). Het 3e dat fier aan de kop gaat in Res. 2 C gaat naar Uitgeest 2 (2.30); het vierde speelt om half drie op de Westerweg tegen H.S.V. 3 en zal moeten winnen om uit de la gere regionen vandaan te komen. Het vijfde zal een zware dobber hebben tegen Uitgeest (2.30 Over- die). De Junioren a gaan naar G.V.O.-a (2.30); Jun. b ontvangen om 12 uur aan de "Westerweg Ber- dos a; Jun. d en e gaan naar Langendijk om daar resp. om 12 en 2 uur te spelen tegen L.S.V.V. c en b. De Adspiranten spelen vanmiddag drie en morgen twee wedstrijden. Vanmiddag: H.S.V. d—A.F.C. d (3 uur); A.F.C. eH.S.V. c (3 uur Overdie); L.S.V.V. d—A.F.C. f (3 uur). Morgen: Kolp. Boys a A.F.C. b (1 uur) en AF.C. cBer- dos b (12 uur Overdie). Succes! Supporter VOOR DE JEUGD VAN R.K.A.F.C. 're Speldje ALKMAAR Morgen zal er aan de drie parochiekerken een speldjescollecte worden gehouden voor de jeugd-afdelingen van R.K.A.F.C. Is het nog nodig deze collecte aan te bevelen? Als R.K.A.F.C. alleen maar een voetbalclub was, zou het met een vijftal elftallen kunnen volstaan. In de katholieke sportbeweging strekt de zorg van het bestuur zich ook uit tot de jeugdvorming; zowel de schooljeugd als de schoolvrije jeugd wordt de gele genheid geboden de sport te be oefenen in katholiek verband, waardoor zij van de neutrale sportverenigingen wordt afgehou den. Vandaar, dat R.K.A.F.C. zo ongeveer dertig elftallen telt, het geen vooral de penningmeester voor de onvermijdelijke financiële consequenties stelt. Omdat R.K. A.F.C. echter óp de eerste plaats een brak jeugdbeweging is, meent de Commissie voor Jeugd en pro paganda een beroep te mogen doen op alle katholieken, om de morgen te houden speldjescollecte mild te gedenken. Daarom, gaat de collectanten niet voorbij, zon der Uw bijdrage in de collectebus te hebben gedeponeerd. Slagerscursus ALKMAAR Op verzoek van de „Eerste Nederlandse Slagers vakschool" te Utrecht sprak de Raad van Alkmaar gisterenmid dag als zijn oordeel uit, dat de op richting en instandhouding van 'n cursus volgens het leerlingenstel sel voor algemeen vormend on derricht en theoretisch onderwijs in het slagersvak te Alkmaar nó dig is. Nieuwe R.K. Jongens school ALKMAAR Een terrein ten Zuiden van de Coornhertkade na bij het Corn. Evertsenplein, groot ongeveer 3551 m2 werd door de Raad in de vergadering van gis- terenmiddg uit het grondbedrijf genomen, waarvoor het grondbe drijf een bedrag van f 58.591,50 zal worden uitgekeerd. Het terrein werd tevens in eigendom overgedragen aan het bestuur van de ver. „St. Joseph" voor R.K. Jongensscholen voor de bouw van een R.K. Jongensschool voor g.l.o. Kruidèntuin ALKMAAR De raad van Alkmaar besloot gisteren aan de Stichting Sociale Werkplaats 2 ha. grond, gelegen tussen de Hoeved- vaart en de spoorlijn naar Am sterdam, te verhuren en .daartoe aan de Stichting een renteloos voorschot te verlenen van ten hoogste 8.500,terug te betalen in ten hoogste tien gelijke jaar lijkse termijnen. Het ligt in de be doeling deze grond geschikt te maken als kruidentuin. W eer svertrach tine medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond. PLAATSELIJK OPKLARINGEN. Plaatselijk opklaringen, maar hoofdzakelijk in de kustge bieden ook enkele buien. In de nacht en ochtend hier en daar mist. Over het algemeen weinig verandering in tempe ratuur. Zwakke tot matige wind draaiend naar Noorde lijke richtingen. (Advertentie) Ine ff en of patronen rSHA WLS, die de moeite lonen. Van zijde zach te zij ge maakt, Van zuiver wol gebreid, gehaakt. In tal van variaties en kleurencombinaties. Voor prijzen, die verrassen Als Sint op de klein tjes moet passen. t' Prijzen v.a. f 2.95 ALKMAAR Hot|< Hou|tl| Van 9 tot 6 geopend. PRIJSWINNAARS VAN DEZE WEEK 1. De Jong, Nieuwesloot 133, Allernaar; 2. A. H. Reyerse, Duinroos- straat 481, Den Helder; 3. J. Noordeloos, West 170, Zwaagdijik; 4. Jn. Tamis, Westerweg 292, Heiloo; 5. B. Kenter, p.a. Achterstraat 16, Hoorn. GOUDEN EN ZILVEREN KERKKOORZANGERS TUITJENHORN. Zondag 23 Nov. herdenken de heren D. La- tenstein en N. Kruijer de dag. waarop zij 50 iaar geleden lid werden van het kerkzangkoor. Beide heren hebben zich in die 50 jaren doen kennen als plichtsgetrouwe zangers. De heer Latenstein kwam reeds als 14-jarige jongen op het koor en is steeds iemand geweest voor wie beurt: plicht betekende. Die dag zullen beide heren ge huldigd worden. Er zal tot hun intentie een plechtige H. Mis worden opgedragen. De heren P. Tijm en A.Spaan- sen herdenken Zondag hun 25- jarig lidmaatschap van ons zang koor. KERKZANGKOOR „ST. CECILIA" WAARLAND Donderdag avond werd in café Stoop de jaarvergadering gehouden van het R.K. Kerkzamgkoor Sint Cecilia. De vice-president, de heer Jac. Hoe be heette allen in zonderheid de nieuwe president de Z.E. heer pastoor S. Mol van harte welkom. Uit het jaarver slag van de secretaris J. A. Oud, bleek dat ons parochiaal zang koor momenteel 23 vaste leden heeft. Verder werd in dit over zicht nog hulde gebracht aan de vroegere secretaris, de heer G. M. F. Landman ,voor de voor beeldige wijze waarop hij ge durende 25 achtereenvolgende jaren deze functie heeft vervuld. Door de heer Jac. Stoop werd hierna het financieel verslag uit gebracht, waarna een bestuurs verkiezing volgde. De heren Jac. Hoebe, vice-president en J. A. Oud, secretaris, die beiden perio diek moesten aftreden, werden met meerderheid van stemmen herkozen. Door de president de Z.E. heer pastoor S. Mol werd nog een hartelijk woordje ter opwekking gesproken. Hij wees o.a. nog op_ 't bekende gezegde van St." Augustinus: „Wie goed zingt, bidt dubbel" en deed een beroep pp ^ïet koor om volle medewer king bij de komende misweek, die in de maand Februari in deze parochie zal worden ge houden. Nadat door enkele leden van de rondvraag gebruik was gemaakt, sloot de vice-pre sident deze geanimeerde verga dering. KENNEMER HANDBALVELDEN le klasse: Meervogels ontvangt BI. Zwart en behoeft lang niet kansloos te zijn. Zeevogels zal het tegen Wijk aan Zee heel wat moeilijker krijgen. AOG moet zeker in staat zijn om DSO nog vaster op de onderste plaats te druk ken. 2e klasse: VBO gaat Zondag de laatste hindernis vóór het kampioenschap uit de weg rui men, alleen OG, waartegen de wedstrijd gaat, js nog wel eens tot behoorlijke dingen in staal? in deze afdeling. 3e klasse B: Voor de tweede maal ontmoeten Adelbert en HSV elkander, het zal er ge ducht spannen in Egmond-Bm- nen. Wij verwachten dat het een goed maar vooral sportieve ontmoeting zal worden. In de 4e klasse B komen VBO 2 en HSV 2 in het strijdperk. Junioren hoofdklasse: AOG a dat nog steeds ongeslagen is zal er goed aan doen het lang niet zwakke Adelbert a niet te onderschatten. Or. Wit neemt het op tegen O.G. en heeft een goede kans op de punten. Jun. 1. Zeevogels ontvangt de debutant DIO en heeft waar schijnlijk niet veel moeite om de punten thuis te houden. Ook VBO dat tegen AOG b uitkomt is favoriet.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2