„Medewerkers van Slansky waren... anti-semieten" VAN NELLE Minister is voorstander van „eigen woningen terstond Nog 'n enkele rustige nacht nteraad mverbod Smokkelaars kosten per jaar 700 mïllioen mark Problemen rond het verlanglijstje Rudo Pravo praat zich vast vloeitjes Te laat Verhouding Woningwetbouiv en particuliere bouiv aan de Duitse schatkist MISIET... 5.45 9.95 13.95 CHATILLON Emigratie NRANDERS ING BOYS 22 Engeland doet 't zuiniger aan Naar wij vernemen 99 lke Donderdag in Korea? Minder export verwacht WOENSDAG 26 NOVEMBER 1952 Pagina 3 eer sverwach tins ;edeeld door het K.N.M.L Bilt, geldig van Woens- 3nd tot Donderdagavond. IEER BEWOLKING LT, 26 Nov. Half tot bewolkt met in de Zui- helft van het land kans ge neerslag. Overwegend wind uit Oostelijke gen. Lichte vorst tot matuur om het vriespunt. Advertentie Zie ginds komt t vliegtuig uit vitserland aan Nicolaas heeft lar nog een pracht- iop gedaan ie ZAKDOEKJES ie hij bij ons eeft gebracht, ïjr. beeldig, mo- ieus, als zijde zacht. ALKMAAR Hoelc Houttil tot 6 geopend. ie raadsvergadering van vacht, maar de vroede gevonden het voorlopig Ierlei gissingen gedaan, >rden gegeven, maar er aur in comité geweest ïinnen maar men liet eden krijgt, zeker kan op zijn recht. Toch bleef Broersma zich tegen het terzetten en hij stelde voor, het te laten schrap- nand van de raadsleden ;m daarin, zodat het ge- d blijft. De heer Broers- nog, dat de commissie n normale commissie worden vervangen; dat /erzet tot in de hoogste zou doorvoeren, dat hij het geweer zou roepen, nr. Sluis hem laconiek de, dat hij zich door een dreigement in het ge liet intimideren. En de ad met hem. (Vervolg Raad Bergen: Donderdag.) (Advertentie) 'CHAPTAS ïen CHAPTAS tic CHAPTAS ;r nstr. 6 Tel. 3987 L K M A A R VVandaag vertrok plaatsgenoot de heer J. Kruisweg 27, met zijn als gedipl. horloge- ar Ladysmitto in Zuid- net het s.s. Grote Beer. htlust bezield betraden allen het veld en het aanzien dat het een wedstrijd zou worden, rs speelde voor de le wind in de rug, het- enig voordeel beteken- avallen gingen over en vel zo snel, dat de ene g niet goed en wel in was teruggekeerd, de t leer reeds in zijn id. Het was jammer, ïsten iets te ruw op- aardoor mooie aanval- -ep werden gebracht, rechter strafte onver- Bijzonder productief van beide voorhoedes worden. Duinranders core te openen, toen vrije positie de bal espeeld. Hij aarzelde iet een lage schuiver club de leiding. Even d Berkhout tussen gemangeld in het be- ed. Hoewel enigszins icht hij de strafschop De keeper draaide acht van de kogel een om en liet de bal weer nden glippen (2—0). schaft" had Kolping ivindvoordeel en werd tog een tikje ruwer. de wedstrijd moest rechter driemaal de taken voor gevelde" s. Een aarzeling in de rdediging werd dank- door de rechtsbinnen die de stand daardoor acht. Duinranders trok gevaarlijk in de ver iets te vlug bij een van maar eén doel- wee minuten voor het de stand ongewijzigd, corner wist Antoon keurig in te kop- llen konden dus een itje toevoegen aan lijstje. Prins Birinda, stam hoofd in Gaboen, zoekt in Parijs volge lingen voor de cultus van Bouity. Hij ver richt daarbij verschil lende toverkunsten en eet b.v. brandende stukjes op van de vlammende toorts, die voor hem staat. WENEN, 25 Nov. Karei Svab, de dertiende voorma lige vooraanstaande communist die voor een Praags hof moet bekennen, heeft vandaag toegegeven, dat hij als voormalig Tsjechisch onderminister van veiligheid een ivijdvertakt tegen Moskou gericht complot verzwegen heeft. de Rude Pravo vandaag op die beschuldigingen gereageerd. Svab, een van de drie niet- Joodse beklaagden onder de 14 communisten die terecht staan, verscheen vanmorgen voor een Hof van 5 man. Nog slechts één beklaagde moet verhoord worden. Hij is Bedrich Reicin, voormalig onder-minister van defensie. Radio Praag zei, dat Svab, 48 jaar, toegegeven heeft dat hij lid was van een Tito-gezinde groep, die onder leiding stond van de voormalige communistische partij leider Rudolph Slansky. Zijn functie gebruikte hij als dek mantel voor misdadige werk zaamheid van de „trotskisten, zionisten en bourgeois nationalis ten". Hij had het mogelijk gemaakt, aldus de beklaagde, dat Britse en Amerikaanse spionnen in Tsje- cho-Slowakije konden spionneren en had „vijandelijke elementen" plaatsen verschaft in het veilig heidsapparaat. In de uitzending werd gezegd, dat Osvald Zavodsky, de voor malige commandant van de vei ligheidstroepen, getuigd had te gen Svab, maar zichzelf ook ge ïncrimineerd had door te ver klaren dat hij de voormalige waarnemende minister geholpen had. i Zavodsky zei, dat hij „verra ders" op hoge posten bij de staatspolitie plaatste. Gestoken door de Westerse be schuldigingen dat het proces te gen de Slansky-groep een sterke anti-semitische inslag heeft, heeft (Advertentie) Het blad wees er op dat de communistische organisatoren van het proces trachten te bewijzen dat alle Joodse kapitalisten „zio nisten, verraders en anti-semie ten" zijn, terwijl de gemiddelde Joodse arbeider Semitisch en anti- zionistisch is. „De communisten", aldus het blad, „zijn onverbiddelijke vijan den van het anti-semitisme. Maar de huidige bourgeoisie in Israël leidt de arbeiders af van de strijd tegen het kapitalisme. De zionis ten hebben pacten gesloten met de grootste vijanden van de Jood: Hitler en Mussolini", Hoewel van de veertien be klaagden in het Slansky-proces er tien Joden zijn, schreef Rude Attaché teruggeroepen 's-GRAVENHAGE. De eerste secretaris aan de Britse Ambas sade, de heer J. M. Vincent Smith, die hier belast was met de arbei ders-aangelegenheden, zal worden teruggeroepen. De Labour-attaché aan de Britse ambassade te Brus sel, zal zich voortaan ook met ons land bezig houden. Deze terugroeping is een bezui nigingsmaatregel. Er is reeds een aantal Britse Labourattaché's in verschillende landen teruggeroe pen. Zij die worden gehandhaafd, zullen voortaan meerdere landen te bestrijken hebben. De terugroeping betekent een bezuiniging van 40.000 pond ster ling. Naar wij vernemen werd de attaché in Brussel in plaats van die in Den Haag gehandhaafd, omdat zich in Brussel het secre tariaat van het Internationaal Ver bond van Vrije Vakverenigingen bevindt. Pravo: „Deze mensen, die met Slansky werkten, waren anti semieten. De zionistische organi saties in Tsjecho-Slowakije, zoals Betar en Bekali, zijn niets anders dan een fascistische vijfde co lonne". Deens Koningspaar naar Rome ROME, 25 Nov. Koning Fre- derik en Koningin Ingrid van Denemarken zijn vanmorgen per trein naar Denemarken vertrok ken na een bezoek van tien dagen aan Rome. bracht H. M. de Koningin gister middag op het Muiderslot een be zoek aan de tentoonstelling die hier is ingericht door de Amster damse Uitgeverij „De Bezige Bij" die 10 jaar bestaat. Verschillende letterkundigen, illustratoren cn boekverkopers werden aan H. M. voorgesteld. is prof. dr. J. Ch. W. Verstege benoemd tot adjudant-directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Hij had een belangrijk aandeel in voorbereiding en uit voering van de laatste volkstel ling hebben zich tengevolge van de gladheid Maandag in Amsterdam niet minder dan 80 aanrijdingen voorgedaan, gelukkig zonder ern stige gevolgen geeft de Nederlandse Opera op Donderdag 4 Dec. in de Amster damse Stadsschouwburg de pre mière van „Aida" van Guiseppe Verdi, onder directie van Mario Cordone en regie van Friedrich Schramm, intendant van het Ste delijk Theater van Basel. Gré Brouwenstijn zingt de titelrol is tot notaris te Vianen benoemd de heer J. Stolk, candidaat-nota- ris aldaar, die mr. W. H. J. Cam- bier van Nooten opvolgt is een K.B. verschenen houdende toepassing van de Vestigingswet Kleinbedrijf t.a.v. de kleinhandel in verwarmings- en kookappara- ten, het kachclrcparatie- cn het kachelsmidbcdrijf. (Advertentie) CLASS VIRGINIA CIGARETTES (Vervolg van pag. 1) De vorige week liadden verschillende woordvoerders zich met overtuiging uilgesproken voor de bevordering van het ideaal van een eigen woning. Deze middag had de heer ten Hagen echter een afwijzend standpunt inge nomen. Hij achtte dit ideaal verouderd en z.i. zouden de nadelen wellicht groter zijn dan de voordelen. Maar ook hier nam Ir Witte een zeer duidelijk standpunt in. Voor hem was het omgekeerd. Hij wilde in het eigen huis de uitdrukking zien van de nauwe relatie, die er voor velen tussen gezin en woning beslaat en de Minister achtte het gelukkig, dat dergelijke ideeën nog in Nederland leven. Ook was er verschil van in zicht tussen de minister en de heer Ten Hagen, ten aanzien van de particuliere woningbouw. De P.v.d.A.-woordvoerder had het NEW YORK, 25 Nov. Op het hoofdbureau van Eisenhower houdt men zich druk bezig met de vraag, of de toekomstige pre sident zal proberen Thanksgiving Day, welke Donderdag gevierd wordt, door te brengen bij de Amerikaanse soldaten in Korea. Aanwijzingen hiervoor zijn: 1. Eisenhower heeft nog twee belangrijke benoemingen gedaan. 2. Gen. Mark Clark, de op perbevelhebber der V.N. in het Verre Oosten is in Seoel aange komen voor het treffen van voorbereidingen voor het a.s. bezoek van Eisenhower. 3. Eisenhower heeft voor van daag zijn afspraken zoveel mo gelijk beperkt. Hij heeft zijn meeste tijd gereserveerd voor be zoeken van vrienden, bloedver wanten en bestuursleden van de Columbia Universiteit, waarvan hij in Januari zal aftreden als president. Deze dagindeling steekt wel scherp af tegen het drukke pro gramma, dat Eisenhower sinds zijn terugkeer in New York af gewerkt heeft. Het is mogelijk, dat Eisenho wer zich gisteren tijdens zijn bezoek aan het hoofdkwartier der V.N. heeft laten voorlichten over het standpunt der V.N. ten aanzien van Korea. Hij heeft daar o.m. besprekingen gevoerd met Trygve Lie en Lester Pear son, de Canadese voorzitter van de Algemene Vergadering. S.E.R. OVER HUREN EN WERKGELEGENHEID 's-GRAVENHAGE. De So ciaal-Economische Raad zal Vrij dag het ontwerp-advies inzake het vraagstuk van de huren en het ontwerp interim-advies inzake het vraagstuk der werkgelegenheid behandelen. Verwacht wordt, dat de Raad zijn advies inzake de huren die dag zal vaststellen. Met betrek king tot de werkgelegenheid is het mogelijk, dat de behandeling daarvan nog na Vrijdag moet worden voortgezet. DODELIJK ONGEVAL IN KOLENMIJN HEERLEN. De in de mijn Oranje-Nassau te Heerlerheide Hekseberg werkzame machinist J. L. V. uit Heerlerheide is Maan dagavond in het ondergrondse be drijf van de mijn om het leven gekomen, toen daar een kolenwa gen ontspoorde. V. kwam onder de wagen terecht en werd vrijwel op slag gedood. Hij was 38 jaar oud, gehuwd en vader van een kind. winstmotief bii de woningbouw gelaakt, maar de bewindsman stelde hier tegenover, dat het winstmotief en het algemeen be lang z.i. geenszins tegenoverge stelde zaken behoeven te zijn. Maar voor het overige zag hij er geen nut in om de kwestie parti culiere bouw-Woningwetbouw toe te spitsen. De praktijk veroorlooft een minister, hoe hij in deze ook denkt, maar weinig speelruimte. Wel kwam de eigen visie van de minister weer tot uiting in zijn afkeer van een systeem, waarbij coöperatieve bouw in fei te toch weer overheidsbouw wordt. Hij hopt maatregelen te kunnen treffen, die de Woning bouwverenigingen meer armslag en dus ook meer eigen verant woordelijkheid zullen geven. De heer van Vliet (K.V.P.). die de lof van het eensgezinshuis ge zongen had. kreeg van minister Witte alle bijval. Dat eensgezins huis moet in elk geval ons ideaal blijven, aldus de bewindsman, hoewel er anderzijds toch ook een noodzakelijk verschil moet zijn in woningtype, omwille van de leefbaarheid van het geheel. Dat woningtype kwam voorts ter sprake bij de kwestie bouw grond-cultuurgrond. De minister toonde met cijfers aan. dat men dit probleem niet kan oplossen met het toverwoord „hoog bouw". Zelfs wanneer deze alge meen werd toegepast, zou de be sparing aan grond nog maar zeer gering zijn. Voor het overige wilde de mi nister alle medewerking verle nen om het geschil over de be dreigde tuinbouwgronden van Loosduinen tot een voor alle par tijen bevredigende oplossing te brengen. Met verschillend woordvoer ders betreurde dc minister het. dat bij de particuliere bouw hui zen leegstaan, maar voor ingrij pen door de centrale overheid voelde hij toch niet. Een onder nemer kan zich vergissen in de schatting van de markt, maar dan moet die markt ook uitma ken wat bedoelde huizen wèl waard zijn. Wat het bouwpro gramma voor 1952 betreft, deel de de minister mede. dat de ach tergebleven gemeenten in staat zullen worden gesteld o.m. de achterstand in te halen. Voor '53 bestaat de mogelijkheid, dat meer dan 55.000 huizen kunnen wor den gebouwd, maar de minister wilde liever geen cijfers noemen, zich blijkbaar spiegelende aan de onaangename ervaringen welke minister In 't Veld hiermede op gedaan heeft. Streken met grote werkloosheid en grote woningbe hoefte zullen een extra injectie krijgen. De heer Peters had ge pleit voor een groter bedrag ten behoeve van de scholenbouw, maar de minister bleef erbij, dat de bevolkingsaanwas over tien jaar weer een dalende lijn zal vertonen en men moet ook geen scholen bouwen, die straks te ver van de nieuwe centra liggen. HUURVRAAGSTUK Het huurvraagstuk behandelde de minister aan het slot van zijn rede. Hij noemde het een „ver schrikkelijk probleem". Over de oplossing hiervan kon hij intus sen nog geen concrete medede lingen doen. Wel stelde hij zich reeds op het standpunt, dat een verhoging bepaald met een com pensatie gepaard zal moeten gaan en ook achtte de minister het niet gewenst, om de huren al di rect tot een rendabel peil op te trekken. Zulks zou onze economie al te zeer schokken en daarnaast zijn de bouwkosten op het ogenblik abnormaal hoog. Is het 'm nou of is het 'm nietHet is 'm niet, maar de Pool Stanislav Zienciakie- wicz, die Stalin speelt in „Top Secret" lijkt toch wel behoor lijk BONN, 25 Nov. De West- Duitse regering heeft vandaag meegedeeld, dat smokkelaars, die hoofdzakelijk uit België en Frankrijk opereren de federale schatkist 700 millioen mark per jaar kosten cn dat slechts een verhevigde actie door gewapen de grenspolitie een einde kan De kalende takken zijn de on miskenbare voorboden. Nog 'n en kele rustige nacht en dan zullen de zwartgebronsde dienaren van de Goed Heilig Man wederom bij duister en ontij langs de huizen sluipen, in schoorstenen ramme len en brave-kinderbriefjes op halen, henevens de oranje wortel, die de schimmel in leven zal moeten houden. Dan is weer de periode aangebroken, dat het met de dag moeilijker wordt het be roep van „ouder" uit te oefenen. Op hem namelijk rust de zware plicht een innig contact te zoe ken met de Heilige Man en hem te laten weten wat er dit jaar zoal nodig en gewenst zou zijn voor Jantje, die dertien is, dwars door zijn nieuwe broek zit en toch zo graag een nieuwe voet bal wil, voor' Josephientje, die eigenlijk niets verdient omdat ze iedere keer een slechter rapport mee naar huis brengt en die dus opvoedkundig dient aangepakt en voor kleine Kareltje van zeven, die de Sint in zijn gedachten heeft genesteld als een soort Aga Khan, maar dan rijker, en een soort Onze Lieve Heer, maar dan almachtigeren die deswege met moeizame vingers het woord „electrisehe spoortrein" op zijn schriftblaadje heeft gespeld. We zeiden het reeds: in deze tijd gaat het ouderschap zwaar wegen. „Bezoeken" aan de Sint zijn schreeuwend duur en daar ■komt nog bij, dat het uiterst zwaar valt een redelijk verlang lijstje van de ganse familie in elkaar te draaien, zo een, dat 't de 'oude man geen onmiddellijke hartaanval bezorgt. We willen gaarne het onze bij dragen om dit probleem voor de ouderparen een klein beetje te verlichten. Onze Nederlandse speelgoedindustrie is momenteel bijzonder goed uitgerust en het is dus zeker mogelijk voor de Sint om er zijn keuze te doen, maar die keuze, daar wilden we het nu eens over hebben. Ieder jaar opnieuw staan dui zenden ouders voor dezelfde vraag: wat is nu eigenlijk ge schikt voor een jongetje van zes, voor een meisje van vier? Voor alles dient de ouder er rekening me,e te houden, dat ook speel goed een opvoedende taak heeft in het kinderleven. Het klinkt wel erg geleerd, maar de waar heid wordt iedere dag bewezen. Het speelgoed (mits goed geko zen) stelt het kind namelijk in staat zijn fantasie uit te leven en dat is uiterst belangrijk voor de vorming van het kleine ver standje. Een kind moet kunnen bezig blijven. Graag willen we in dit ver band vertellen van de baby van een onzer kennissen. Eén jaar werd de spruit. En met zorg had den we een kleurig eendenbeest uitgezocht om de jonge zoon te offreren ter gelegenheid van die heugelijke gebeurtenis. De win keljuffrouw wikkelde het beest liefderijk in een meter papier en aldus uitgerust togen we ter „receptie". De belangstelling voor het beest was werkelijk bevredi gend op dat moment en met een voldaan hart zijn we later dan ook huiswaarts gekeerd. Drie dagen later spraken we onze vriendin. „Je cadeau heeft werkelijk ingeslagen, kind", lachte ze. „Drie dagen lang speelt hij al met het pakpapier en het eendenbeest heeft tot nog toe slechts een toeschouwende functie gehad". Waarmee we maar zeggen wil len, dat het wel degelijk nut heeft van tevoren te overwegen of het kind met zijn speelgoed „iets kan doen". Een vaste regel voor wat hoort bij bepaalde leeftijdsgroe pen valt niet aan te geven. Het ene kind heeft al vroeger een uitgebreider interesse-terrein dan een ander, dat stiller is van aard. Als we u dan ook in grote trek ken hier grenzen aangeven, dan staat het u uiteraard vrij hierin naar eigen ondervinding veran dering te brengen. Maar misschien zijn er lezers en lezeressen bij gebaat en als dat zo is, dan heb ben we de voldoening deze regels niet voor niets te hebben ge schreven. Voor het wicgekind. De kleine, nog liggende baby, heeft ongevaarlijk speelgoed nodig, zonder scherpe hoeken of kanten, zonder losse stukjes, die inge slikt kunnen worden en zonder „afgevende" kleuren, want het mondje is het enig wezenlijke wat er voor die leeftijd bestaat. Zachte poppen dus, rammelaars, opgevulde diertjes en alle moge lijke gummi en plastic beestjes, die mee in het badje kunnen. De lopende baby vraagt speel goed dat meer tot de verbeelding spreekt en dat ze aanzet om te bewegen. Voor haar kiezen we blokkendozen, kleine perfecter afgewerkte beesten, teddy-beren, opgevulde diertjes (met belletjes enz.), zachte poppen, bootjes en beestjes voor in bad, schommel stoeltjes, paardjes, linnen pren tenboeken, stoeltjes en tafeltjes, rijdend speelgoed. Van twee tot vier jaar is de leeftijd dat de kinderen belang beginnen te stellen in hun om geving. Ze worden leergierig en „doen graag de groten na". Voor hen daarom: boerderijen en stalle tjes, ballen, rijpaardjes, auto's cn handwagens, poppenmeubeltjes, kleurboeken en -potloden, krui- wagentjes, poppenwagens en wie gen, driewielers. Voor het bewaarschoolkind. De opmerkingsgave van dit kind ontwikkelt zich snel. Het mecha nische speelgoed heeft de belang stelling van de jongen, de meis jes zetten huishoudinkjes in het klein op. Hun lijstje wordt al veel uitgebreider: bouwdozen, alle mogelijke spelen, knutselwerkjes, vlechtmappen, legpuzzles, school borden, poppenkasten, serviesjes, kralen, prentenboeken, keuken tjes en winkeltjes, étuis, hand tasjes en schooltassen, een vlie gende hollander enz. Van zes tot acht jaar. De verbeeldingsgaven zijn nu in volle werking. De kinderen willen hun vers-opgedane kennis aanwenden in hun spelen. Daarom: jokari- spelen, diabolo's, jojo's, werk banken, naaimachientjes, grotere borduurdozen, schommels, lees boeken, sabels en geweren, mi niatuur-meubeltjes, cowboy- cn indianencostuums, kindermeube len eneen fiets. Van acht tot twaalf jaar. Op deze leeftijd zoeken de kinde ren hun vertier samen met de vriendjes. Gezelschapsspelen ge nieten hier de voorkeur. Als „mens erger je niet", damspelen, biljart- en tafelvoetbalspelen, verder ook naaimachines, rol schaatsen, drukdozen en natuur lijk leesboeken. Kinderen ouder dan 12 jaar, ontwikkelen reeds een eigen per soonlijke richting in hun aard. Zij kunnen zelf kiezen zoals vol wassenen. Voor hen: fietsen, pingpongspelen, een voetbaluit rusting, racketten, luchtbuksen, tennisuitrustingen, rolschaaten, monopoly-spelen, alle mogelijke intelligentie-spelletjes, damspelen, schaakspelen enzovoorts. maken aan deze illegale trans acties. Het ministerie van Financiën heeft de eisen verworpen ge steld door sommige dagbladen dat de grenspolitie verboden wordt van hun wapens gebruik te maken wanneer het geen zelf verdediging betreft. Het ministerie heeft verklaard dat de grenspolitie „haar uiter ste best heeft gedaan" andere wapens dan revolvers etc. te ge bruiken. Het aantal hondenpa trouilles is verhoogd. Maar, al dus het ministerie, alleen wan neer de politie toegestaan wordt van de vuurwapenen gebruik te maken is een effectieve cam pagne tegen de smokkelaars mo gelijk. In het afgelopen naar zijn aan de Belgische grens alleen al 52 aanvallen op de politie gedaan. In de afgelopen drie jaar heeft de politie 24 smokkelaars dood geschoten. Sedert de instelling van de politie in September 1949 werden zeven leden dier politie door smokklaars gedood. DEN HAAG 25 Nov. Aan gezien de concurrentie op de buitenlandse markt voor Neder landse producten toeneemt, houdt de regering rekening met een verdere daling van de ex portprijzen. Over een langer tijdvak gezien zal de ontwikke ling van de Nederlandse ruil voet waarschijnlijk ongunstig zijn. Verbetering van de struc tuur en de kracht van het ex portpakket kunnen een tegenef- fect geven. Daarnaast zal com pensatie gevonden moeten wor den in een opvoering van de productiviteit. DE KOSTPRIJS VAN DE KOLEN DEN HAAG, 25 Nov. Uit de heffing, die Nederland zal moe ten betalen voor het fonds van de Hoge Autoriteit (Kolen- en Staalgemeenschap) zal, zo deelt minister Zijlstra mede, ongetwij feld een kostprijsverhoging van de kolen voortvloeien. Of hier door de kolenprijzen zullen stij gen hangt geheel af van de prijs, die zich op de gemeenschappe lijke markt zal ontwikkelen. Ook hangt dit af van de vraag welke hoeveelheden kolen uit andere landen zullen moeten worden be trokken en tegen welke prijs dit zal moeten geschieden. Intussen zullen deze factoren een belang rijker rol spelen dan de heffing.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3