Kinderen zijn brandhout merkten ambtenaren op! „Vervoersbedrijf onder vestigings wet-kleinbedrij f Goe< Not RA I '~M 11 ii Katholiek instituut voor volkshuisvesting Tivee doden en gewonde hij verkeersongeval Overstromingen teisteren midden en ZW-F De emigratie met de „Fair Sea99 Australische attaché staat verstomd Moeilijkheden op vervoersgebied is oordeel van Mr Bachg Adolphe Regout overleden wordt gereorganiseerd Autobotsing bij Hoogkeppel Beursoverzicht Bonnenzweiidel bij veevoederfabriek Totaal tot l progr DONDERDAG 27 NOVEMBER 1952 Pagina Nog steeds ligt er niet meer dan het eerste zmkstuk tegen een der uitgeschuurde glooi ingen van de bres, die door de „Faustus" in de pier werd gemaakt. Het ligt er stevig, want het is geducht verzwaard met stortsteen, die o.a. bestaat uit zware koppen van beton nen heipalen. Langzaam dus vordert het werk aan de pier, en het gat wordt steeds smaller. (Vervolg van pagina 1 Paler Maas trof dus zijn maatregelen en wist gedaan te krijgen, dat er in Australië vast vijf gezinnen geplaatst zouden kunnen worden. De Australische boeren werden gewaarschuwd en deze zegden toe te zorgen, dat alles in orde zou zijn. Bovendien zouden ze straks aan de boot koinen om „hun mensen" af te halen. Zelf zou pater Maas op 3 December per vliegtuig vertrekken om zijn mensen „op te vangen" en nog de nodige voorbereidin gen te treffen. Wat gebeurt nu echter? Een gezin van de negen - 75 personen in totaal - «lie pater Maas in overleg met de Katholieke Centrale had uitgezocht werd afgekeurd. (Van onze verslaggever In het Jaarbeurs-restaurant had, onder leiding van de heer O. M. Bekeman, een bijeenkomst plaats van de Ned. R.K. Bond van het Beroepsgoederenvervoer. De voorzitter begon met een uiteenzetting te geven over de stand van zaken betreffende de oprichting van een spe cifieke Katholieke organisatie, waarvan de kiem reeds gelegd werd in Februari 1946 in Tilburg. In Augustus 1947 kwam een verzoek van de R.K. Middenstand, om eens te komen overleggen. Bij het toespitsen van moei lijkheden ging men trachten, de plaatselijke organisa ties in een landelijke bond onder te brengen. In Augustus 1948 werd mede werking gevraagd tot het vor men van een katholieke groen voor de goederenvervoerorgani- satie, hetgeen hier en daar be zwaarlijk werd geacht met het oog on de belangen van een eenheid, die de N.O.B. liever niet verbroken zag. Na zeer veel besprekingen werd uiteindelijk, in overleg met de N.O.B., een commissie be noemd, die tot overeenstemming kwam betreffende zelfstandig' heid voor elke organisatie in de landelijke samenwerkende be roepsgoederenvervoerfederatie. en een ontwerp maakte voor het service-apparaat. De besprekingen liepen wel iswaar niet vlot, maar werden ook niet stop gezet en de voor zitter had thans alle hoop. dat er toch eensgezinde samenwer king zal kunnen komen. Aandacht vroeg, spreker dan voor het feit. dat er in 1953 de wet Autovervoergoederen in wer king zal treden. Men mag er in middels rekening mee houden, dat het gemakkelijker zal zijn, maatregelen van bestuur. dan richtlijnen te treffen voor deze bedrijfstak. Reden tot verheugenis zag spr. in het feit, dat het departe ment het bedrijfsleven in deze heef* ingeschakeld. Vraagstuk ken tussen werkgevers en werk nemers zal men in de bedrijf schappen makkelijker oplossen dan via de wetten. Gaat men echter voort, het eigen vervoer ongelimiteerd ver der te laten werken, dan zal dit beroepsvervoer zeker moeilijk heden brengen. Op dit gebied constateert men al reeds enige inkrimping van het aantal be drijven, al is de tonnage dan nog vrijwel hetzelfde gebleven. Intussen zei spreker, dat het vraagstuk van de afbraak der ta rieven waaraan ook de verladers schuldig zijn, ernstiger is dan 't vraagstuk vervoer. particulier overtheids- Hierop aansluitend hield de Geestelijk Adviseur, rector C. Klaver een inleiding over „Ons maatschappelijk ideaal," daarbij aandacht vragend voor de nieu we structuur van het economisch leven. Er kome saamhorigheid van de bedrijfsgenoten bij de nieuwe vormgeving, waarbij de levensbeschouwing richting-ge vend zal zijn bij het aanwenden van middelen, om het doel der maatschappij te bereiken. Voor het creëren van organisaties uit het bedrijfsleven is zeker veel te zeggen, althans meer dan voor het aankijken van bovenaf. Ook economische welvaart dient on- derworpen te zijn, zo betoogt Arrestaties ui spr. aan zedelijke normen. Er Releisch Con»o zal gestreefd moeten worden naar DeigKC volledige erkenning van de men- LEOPOLDVILLE, 26 Nov. (Heu selijke persoonlijkheid. ter). De politie van Belgische Congo heeft een 20-tal leden van Vervoersbedrijf onder de verboden Kibangoei-stam ge- vestigingswet. arresteerd, die 25 jaar geleden on geregeldheden heeft verwekt op Door Mr. P. J. H. Bachg alge- de wijze van de Mau Mau in meen adviseur van de Ned. R.K. Kenya, zo delen plaatselijke amb- Middenstandsbond werd tenslotte tenaren mede. gesproken over een plaats van de vervoerders in onze maat schappij. Spreker behandelde daarbij de practisohe mogelijk heid en betekenis van die er in perspectief ligt voor het goede renvervoer, en speciaal de posi tie van het particulier vervoer- dersbedrijf, in de verwezenlij king van de P.B.O. Met name op het terrein der overdracht van bevoegdheden en uitvoering van regelingen krachtens de PBO Dan wees spreker op het stre ven van de vervoerdersorganisa ties in samenwerking met de drie landelijke middenstandsbonden als vakcentralen om het vervoer- dersbedrijf mede in positieve zin te brengen onder de vestigings wet kleinbedrijf alsmede op de betekenis, die dit zou hebben voor de versterking van de maat schappelijke positie van de ver voerders Tenslotte behandelde spreker het streven van de middenstand vakcentrales in samenwerking met de centrales der werkne mers. om in het kader van de P.B.O. een raad van de midden- en kleinbedrijven tot stand te brengen. Zes gezinnen werden „medisch teruggewezen," wat betekent, dat ze voorlopig hier moeten blijven. Alleen de familie Dortmans uit Dinter (Oost-Brabant) en de fa milie v.d. Meer uit Gorredijk zouden kunnen vertrekken. Maar nu is de „Fairsea" vol. Inmiddels is komen vast te staan, dat de Stichting Landver huizing Nederland niet had ver wacht, dat deze twee overgeble ven gez'innen r 19 personen nog voor het vertrek van de „Fairsea" geheel klaar zouden komen. Ook hierin heeft de Stichting dus gegokt, helaas ver keerd. Achteraf gezien is het voor de S.L.N. in zekere zin nog gelukkig dat er zeven gezinnen van 'het pater Maas-schema zijn afgekeurd, zodat nu 19 in plaats van 75 emigranten gedupeerd zijn. Thans is gebleken, zo heeft men ons van bevoegde zijde ver klaard, dat de Slichting Land verhuizing een organisatorische fout heeft gemaakt. De op 20 Oc tober gedane regeringsbelofte is n.l. niet terecht gekomen by de bevoegde ambtenaar. Deze bleek van het hele geval niets te we ten. Zelfs, aldus nog steeds deze bevoegde instantie, bleken de be handelende ambtenaren van de Stichting van 't hele pater Maas schema niets af te weten. Toen zij de papieren kregen voorgelegd van deze grote groep gezinnen, schijnt met betrekking tot de kinderen de opmerking gemaakt te zijn: „allemaal brand hout, daar hebben we niets aan". Pater nog niet op de hoogte gesteld. Intussen is pater Maas van de zijde van de Stichting nog steeds niet op de 'hoogte gesteld. Hij heeft de toedracht Maandag avond j.l. slechts zijdelings kun nen vernemen. Bij dit alles dient men te we ten en te bedenken, dat pater Maas naar Nederland is geko men in opdracht van de Austra lische bisschoppen en met de volle medewerking van de Aus tralische regering, die met de Ne derlandse emigratie-autoriteiten een overeenkomst hebben ge troffen over zijn schema. De immigranten-priester heeft ook de stellige indruk gekregen, dat zijn plan de steun had van het commissariaat voor de emi gratie. Voor zover onze inlich tingen strekken was deze indruk juist en is hij nog juist. Een man met een dergelijke reali teitszin als mr. ir. B. W. Have- man, commissaris voor de emi gratie, zal het plan van pater Maas een unicum vinden, dat de grootst mogelijke steun verdient. Wij menen te weten, dat hij de ze gang van zaken ernstig be treurt. Rebusprijsvraag erefonds ou tl-ver pleegster s De rebus-prijsvraag van het erefonds voor oud-verpleegsters is door het Nederlandse volk goed ontvangen. Nadat de rebus, die zoals men weet door H. K. H. Prinses Beatrix en haar klasge noten is ontworpen, j.l. Zaterdag in de Nederlandse dagbladen ver schenen is, kwamen ettelijke dui zenden oplossingen binnen. Een groot aantal krachten staat klaar om in een zaal van het Wa- lenweeshuis te Amsterdam de op lossingen onmiddellijk te sorteren. Dit is een zeer omvangrijk werk, dat met de grootste accuratesse zal geschieden. De prijzen, die voor dit goede doel belangeloos beschikbaar zijn gesteld, zijn afkomstig van het Nederlandse bedrijfsleven. Advertentie Daf is géén geld! Vraag Uw leverancier vandaag nog om een pakje SKIFF - de voordeligste shag. Ook de Australische emigratie- attaché in Den Haag staat per plex. Hij is immers op de hoog te- van 't feit. dat de Australische regering tegen pater Maas, bij diens vertrek naar Nederland, gezegd heeft, dat hij, al kwamen er 20 gezinnen mee, altijd wel kom was. De immigranten-pries ter kreeg haar volledig mandaat en men droeg hem ook de volle verantwoordelijkheid over. Zowel de Australische regering als het Episcopaat hebben het volste vertrouwen in pater Maas. Er is weinig fantasie voor nodig om een voorstelling te maken van de figuur, die de pater straks in Australië slaat, wanneer hij zon der een emigrant terugkeert. Men kan alleen maar hopen, dat de zaak van de Nederlandse boeren bij de Australische immi gratie-autoriteiten niet voor goed verknoeid is en dat pater Maas de overtuigingskracht heeft om het mislukken van zijn opdracht voor hen aannemelijk te maken. Ook met Willem Ruys zal niemand vertrekken. Enige van de gedupeerde emi granten, die, zoals wij Zaterdag jl. bericht hebben, nog met de „Willem Ruys" mee zouden kun nen zij zouden dan vanaf Singapore verder naar Australië kunnen vliegen zullen ook moeten achterblijven en vijf of acht weken moeten wachten. Begin Januari kunnen de 175 afgewezenen n.l. per vliegtuig gaan, of einde Januari met de „Johan van Oldenbarneveldt". Van de zijde van de Stichting Landverhuizing vernemen wij, dat moeilijkheden met aanslui tingen in Singapore er de oor zaak van zijn, dat ook deze en kelen moeten achterblijven. Bijzondere diamant geïmporteerd Gisterochtend heeft de As- scher's diamantmaatschappij te Amsterdam de grootste ruwe dia mant ontvangen, die na de oorlog hier te lande is geïmporteerd. De steen, die deze firma bij een grote handelaar in Londen heeft ge kocht, is van 115 karaats en weegt 23 gram. De waarde kan worden aangenomen op ongeveer 300.000 gulden. In vakkringen acht men een ruwe diamant van deze grootte een bijzondere zeldzaamheid, zoals ook voor de oorlog slechts bij uit zondering voorkwam. Te Brussel is op 77-jarige leef- tyd overleden, de heer Adolphe Regout. De heer Regout was de oudste nog in leven zynde verte genwoordiger van een Maastrichts geslacht van groot-industriëlen, dat teruggrijpt naar twee eeuwen industrieel leven van Maastricht. Zijn grootvader stichtte in de eerste helft van de vorige eeuw de glas-, kristal- en aardewerk fabriek „De Sphynx". Dit bedrijf dat een wereldnaam kreeg, werd in deze eeuw door Adolphe Regout als commercieel leider overgeno men. Onder zijn leiding heeft ,.De Sphynx" wederom een grotere bloei bereikt, die tot aan de twee de wereldoorlog voortduurde. On der zijn beheer werd zelfs een personeelsbezetting van 3400 man bereikt. Thans werken in deze fabriek nog ruim 2000 personen. De heer Regout was sinds 1 Januari 1922 commercieel directie lid en sedert 1934 voorzitter van de raad van bestuur van het be drijf. In April van dit jaar heeft hij ook deze functie neergelegd en zich teruggetrokken naar zijn verblijven, welke hij bezit in Val- Dieu en in Brussel. Op het hoge gebouw van „De Sphynx" te Maastricht hangt de vlag halfstok. De plechtige uitvaart is Zater dag 29 November a.s. om 11 uur in de St. Gudule te Brussel. „Onze" Fenny Heemskerk heeft in Moskou een prach tige schaakprestatie geleverd, door als tweede in dit tour- nooi te eindigen. De eerste plaats in het Internationaal Schaaktournooi voor Vrou wen werd bezet door de Rus sin Elivavota Bykova. Men is van plan Fenny Heemskerk na haar terugkeer uit Rus land te huldigen. Fenny Heemskerk, tijdens het tour- nooi te Moskou. By een verkeersongeval te Hoogkeppel tussen Doetinchem en Doesburg zyn gistermorgen twee personen om het leven gekomen. Een derde werd zwaar gewond. Een luxe auto, komende uit de richting Doesburg, slipte tenge volge van de gladheid van de weg, juist op het moment, dat uit de richting Doetinchem een met ijze ren buizen geladen vrachtauto van de firma Mulder naderde uit Varsseveld en bestuurd door J. W. P. uit Varsseveld. De luxe auto werd in de rech terzijde gegrepen, in elkaar ge drukt en totaal vernield aan de kant van de weg geslingerd. De bestuurder van de luxe auto, de 40-jarige J. D., directeur van een observatiehuis in den Haag, werd zwaar gewond. Zijn toestand is zeer ernstig. De 36-jarige A. K. uit den Haag, die naast hem in de auto zat, werd vrijwel op slag gedood. Achter in de luxe wagen zat de 13-jarige jongen A. de B. uit den Haag, die ook vrijwel on middellijk werd gedood. De slachtoffers zijn naar het algemeen ziekenhuis in Doetin chem overgebracht. J. D. en K. waren beide gehuwd. De vracht auto werd aan de voorzijde licht beschadigd en kon op eigen kracht de weg vervolgen. Deze auto werd tengevolge van de aanrij ding een halve slag gedraaid. 900 DAKLOZEN OP TIMOR DJAKARTA. 26 Nov. Ten gevolge van een storm, die dit weekeinde in Kupang (hoofdstad van Timor) heeft gewoed, werden 3 gebouwen van de dienst open bare werken. 3 kazernes, een ge bouw voor evacué's en een aan tal kamponghuizen vernie'd. De schade wordt geschat op 800.000 rupiahs 900 personen ziin hier door öakioos geworden. „Rotterdam Ahoy" had batig saldo Naar B. fen W. thans mededelen heeft het netto batig saldo van de tentoonstelling Rotterdam Ahoy bedragen f 107.101,28. PARIJS, 26 Nov. (A.F.P.). De overstromingen in Midden- en Zuid-West-Frankryk nemen in en kele streken een verontrustende omvang aan. Dit is het geval in Bergerac. Tachtig huizen zyn hier geïsoleerd en de inwoners hebben zich op de eerste verdieping van hun woningen in veiligheid moe ten stellen. In de streek van Malelort heb ben brandweerlieden negen per sonen moeten redden die opgeslo ten waren op de zolders van hun huizen. Ook in en om Poitiers zijn verscheidene huizen door het wa ter ingesloten. Tot nu toe heeft men geen slachtoffers gemeld, maar de aan gerichte schade is zeer groot. De rivier de Charente is buiten haar oevers getreden, waardoor een deel van de stad Cognac is overstroomd. In Angou Leme iso leerde de Charente zes huizen. De bewoners hebben de huizen ver laten. Honderden hectaren land staan in het gebied van de Cha rente onder water. In het departement Dordogne is de stad Montignac gedeeltelijk overstroomd. De rivier de Garonne rijst snel maar is nog niet buiten haar oevers getreden. Vele van haar zijrivieren veroorzaakten wel overstromingen. STAATSFONDSEN VAST OLIE FLAUW, AMSTERDAM. 26 Nov. Min der gunstige omstandigheden hebben heden hun stempel op de beurs gedrukt. Aan de andere kant bood de markt behoorlijke weerstand, zodat in totaal het verloop min of meer onregel matig was. Olie gaf de toon aan met eên uitgesproken flauwe stemming, zowel als gevolg van buitenlands aanbod als van aanbod van het publiek. De koers zakte in tot 303V4 (gisteren is als hoogste koers gedaan 308). Uiteraard is de ongerustheid over Irak hierbij in het spel. Scheepvaartpapieren lagen iets vriendelijker. Holland Amerika lijn herstelde van de gisteren ge léden schrik van het stockdivi dend. Ook Van Ommeren was beiter na de reactie die dit papier we gens de aandelenemissie had on dergaan. In de rubberhoek con centreerde de belangstelling zich om Hessa, nu het bod van de Am- sterdam-rubber is bekend gewor den, dat de beurs een beetje scheen tegen de vallen. Vandaag werd in Hessa weer een notering gemaakt, die op 47 tot stand kwam. De cultuurmarkt lag overigens ongeanimeerd. De hui dige toestand in Indonesië en ook de jongste verhouding door de arrestatie in Amsterdam dragen er niet toe bij de animo voor de Indonesische fondsen aan te wak keren. Internationale fondsen wisten zich goed te handhaven. In Phi lips blijft een behoorlijke, activi teit waar te nemen. Amerikaanse hypotheekbanken langen weer vaster in de markt. o.a. Nedam en Transatlantische Hypotheekbank. Staatsfondsen fluctueerden vrij sterk, maar bewogen zich in het verdere verloop aanzienlijk boven het vorige slotpeil. De stemming bleef daar vast en geanimeerd. Prolongatie 3 pCt. (Van onze parlementaire redactie) Naar wy vernemen is de voorbe reiding van de plannen tot re organisatie van het Katholiek In stituut voor de Volkshuisvesting, dat in het Huis van de Arbeid te Utrecht is gevestigd, thans zo ver gevorderd, dat deze plannen aan de standsorganisaties kunnen wor den voorgelegd. Hiertoe zal bin nenkort te Utrecht een vergade ring worden belegd. Het doel van het instituut is het verrichten van wetenschap pelijke onderzoekingen over de vorm van de woningbouw, zowel in de stad als op het platteland, die overeenstemt met de katho lieke beginselen. In het bijzonder zullen bestudeerd worden de pro blemen „hoogbouw-laagbouw" woning-differentiatie, stadssfeer dorpssfeer en de sanering van de woningen (krotopruiming). Enige tijd geleden is er een kleine com missie van deskundigen in het leven geroepen, die de opdracht kreeg een memorandum op te Drie personen gearresteerd De Zaandamse politie heeft in samenwerking met de rykspoli- tie te Assendelft een omvang- ryke bonnenzwendel by de N.V. Zwaardemaker's Handel en In dustrie ontdekt. Drie personen, twee broers en een zwager, zijn gearresteerd en hebben een vol ledige bekentenis afgelegd. J. V. uit Zaandam, die 11 jaar op het kantoor werkte, nam in samenwerking met zijn broer Th. uit Krommenie, die er ruim 5 jaar werkzaam was, de toe wijzingen voor veevoeder mee. Deze werden door hun zwager, de electricien en instrumentma ker G. J. B. uit Zaandam, van de hand gedaan tegen prijzen, die varieerden van f3.50 tot f 11. Vorige week bood hij een partij van 20.000 kg toewijzingen aan een Assendelftse veevoederhan delaar aan. die informeerde, of hij daarvoor bij Zwaardemaker's Handel en Industrie nog goede ren kon krijgen. Men ontdekte toen. dat er een tekort was van 180.000 kg toewijzingen voor rundvee- en 20.000 voor var kensvoer. stellen. Dit memorandum is thans zo goed als gereed. Tot nu toe was het instituut in wezen een overkoepeling van een aantal bouwverenigingen, welke overkoepeling uitging van de K.A.B. Thans is het de bedoeling om alle standsorganisaties er in te betrekken. Geen oponthoud aan Duitse grens meer Naar aanleiding van de vele klachten, die de A.N.W.B. bereik ten inzake het nodeloze oponthoud van reizigers aan de grens van West-Duitsland heeft de bond zich tot de pasafdeling van de Duitse ambassade gewend. De A.N.W.B. heeft thans bericht ontvangen, dat maatregelen zijn genomen ter bespoediging van de controle der „Zahlkarten", de for mulieren waarop een reeks per soonlijke gegevens van de reizi ger moet worden ingevuld. Dit invullen geschiedde namelijk tot voor kort aan de grens, waardoor een groot tijdverlies ontstond. Nu wordt aan de reizigers tegelijk met het visum een „Zahlkarte" verstrekt, zodat de reiziger dit formulier kan invullen voordat hij op reis gaat. De A.NW.B. dringt er dan ook in het belang van de reiziger op aan dit te doen, daar hiermede een belangrijke tijdsbesparing ge moeid is. Voethal ENGELAND—BELGIE 5—0 LONDEN, 26 Nov. (A.N.P.). In het Wefnbleystadion te Londen werd de interlandwedstrijd Enge landBelgië gespeeld. Engeland won met 50. De ruststand luid de 20. De wedstrijd stond onder leiding van onze landgenoot L. Horn. URK VERWACHT 5000ste INWONER Dezer dagen wordt in Urk de vijfduizendste inwoner verwacht. Overal in het dorp zijn reeds voorbereidingen getroffen om de nieuwe wereldburger (es) een vreugdevolle ontvangst te berei den. De gemeenteraad heeft reeds een spaarbankboekje met f 50. beschikbaar gesteld en de midden standsvereniging heeft de plannen reeds klaar voor de aanbieding van verscheidene cadeaux. Onmid dellijk na de geboorte van de 5000ste zal een bijzondere raads zitting worden gehouden, waar aan vanzelfsprekend een feestelijk tintje zal worden gegeven. In het verslag 1 Juli 1951 U Commissie ui de secretaris, tuinbouwjaar millioen gulil boekjaar. De slechte b van 1950 haddei landen een vr ping der groent ge. De oogst 195 der. waardoor ii een groter imp stond. Hiervan wend Nederlar Alleen al de exi kool bedroeg in 1 Januari tot 1 ton tegen 27.000 periode van 19£ België waren de nemers, verder rijk, Italië en Zwitserland. Een meevallei van 630 wagons tijd naar Amer de tweede keer rika by ons k het nog gelege: noemd worden, een regelmatige mogelyk, voora langryke stoon hoge vracht wa verlagen. Een nieuwe maal voor kro' Zweden. Duitsle waren de voorr van uien: van exporteerde bic 3300 ton naar ton naar België Zwitserland. De expo-rt v; appelen had di betekenen en 1800 ton tegen VRIJDAG 21 HILV 7.00—24. 7.00 Nieuws: muziek: 7.45 Ee dag; 8.00 Nieuw ten; 8.15 Gram Voor de zieken huisvrouw; 9.3 9.40 GramofO' Morgendienst; 1 no; 11.30 Gramc Land- en tuinb 12.33 Lichte mi gelui; 13.00 Ni( mofoommuziek; 15.35 Gramof „Het Venusscho plant", causerie muziek; 16.45 i 17.00 Vocaal en litaire causerie; muziek; 17.45 18.00 Gramofo Huismuziek; 1 weerberichten; uitzending: „Ve lichting"; 19.3 ziek: 19.45 Li 20.00 Radiokrar komst van Ma Radio Fhillharrr m. v. solist; 2! 22.45 Avondot Nieuws en SO! Internationaal gramma; 23.30 orkest en solis hilv: 7.00 VARA 1( VARA 12.00 A 19.30 VPRO 21 VPRO 2300 7.00 Nieuws; muziek; 7.15 C 7.33 Gramofc Nieuws en w Gramofoonmuzi huisvrouw: 9.0 ziek; 9.40 Voor „Kinderen en 10.05 Morgenw: mofoonmuziek; 10.50 Orgelsp-e feuilleton; 11.' kwartet: 12.00 Land- en tuinl 12.33 Sport er Gramofoonmuz: 13.15 Mededeli fooramuziek; muziek; 14.0( vrouw; 14.20 piano; 14.50 15.10 Viool en muziek: 16.00 Voor de jeugd muziek; 17.20 18.00 Nieuws; 18.45 „Denk oi Gemengd koor muziek; 19.30 causerie: 19.45 meente te Am 19.55 Berichte 20.05 Boekbesp merkoor; 20.3 „Leven op de 21.00 Metropol ten; 21.35 „He 21.55 Gramof Buitenlands Lichte muziek causerie; 22. 23.00 Nieuws; en gezin", car Gramofoonmuz Televisie VRIJDAG 28 VARA 20.15—21.45: 1. Actualiteit 2. Dokter's te 3. ..Denemark taire 4. Weeroverzi Pauze 5. „Triangel".

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 6