Josephine's huwelijk stuitte op bezwaren van het Hof ,Wijzigingen rijksbijdrage in waterleiding-plannen Adriaan verliet de Federatie onder tumult Voor de Noordelijke ontwikkelingsgebieden UW PUZZLE Koningskinderen en de moderne draak Té baanbrekende ideeën voor vandaag Doudewim en Margerita door het Apenijnse schiereiland meer dan toevallige kennissen prinses Margerita van Savoy programma Beursoverzicht VRIJDAG 28 NOVEMBER 1952 Minimum-garantie voor D.U.W.-arbeiders PUZZLE No. 131. BUITENLA OVERZICH Deze winter zal wederom voor D.U.W.-arbeiders een garantie regeling voor minimumloon gel den, om te voorkomen, dat het loon van deze arbeiders te sterk daalt door kortere werktiiden en zoals het in de vakterm luidt, on werkbaar weer. Daar de regeling van de vorige jaren minder goed voldeed, voor de arbeiders, die door een hogere prestatie tot ac- coord-overschriiding kwamen, is thans aan dit bezwaar tegemoet gekomen. De accoord-overschrijding zal nu bii de vaststelling van het minimumloon buiten beschouwing worden gelaten, zodat ook in een week met veel regenuren de mo gelijkheid bestaat de daling van het weekinkomen te beperken. De regeling is 24 November in werking getreden en zal gelden tot en met 2 Mei 1953. TT 1 "MM onverwacht voor een rondrei Reporters hadden al gauw in d Aosta dezelfde reisroute had ge De ontwikkelin politiek van de wiist op een voi Pinay minder pre neer Pinay en zi het begin van h op hun zetels zitten, moet er gebeuren. Ruim 4 den van alle pari •wens te kennen bespreken van verhoging van van oud-strijders tere uitgaven va posten op de be deze afgevaardigd ook de groep Gau tiids uit de fract is getreden. De f nav voor een g steun in het voo te krijgen. Dat i vaardigden thans nay keren is een regering heeft t geven zeker niet sen tegemoet te cialisten hebben aangebonden en wantrouwen ingec schiinliik in het Komende week wordt gebracht. Behalve deze binnenlandse aard binet voor een het terrein van h beleid met de woordiging. De v de Saar staan voo zal de uitslag zi bewoners van he kennen, dat ze di ven aan Duitsland het een ernstige de -Franse regerin geluk geval zou (nan, de ministei landse zaken, de 1 Krijgen. Hij ver] niet in een aang Keeds maanden ernstige bezwaren beleid. Een sti heeft zich gevorn plannen van Scht ED.G. Dit alles e di ging. dat Schuir ke nationale poli- het bepalen van 2 hem voor grote plaatsen. De 'oplo; ouitenlands beleid positie aannemelijk sterker nog. aan doen ziin. is pra geven. Diverse ma ze vernomen, dat te verdwijnen. V< nangers van de C grote tegenstander nister. De ruim digden. waarvan soraken. zijn in man Protest aan t gen Schuman. Wa bmet-Pinay zal vi aan ook zeker ziir van de buitenland* bezwaren die tot maakt zijn, kunne] ieidin» worden besi het zover, wat nie dan maakt Frankri politieke crisis dooi invloed zal zijn op Europa, de Atlan werking en de éét Europa, omdat het die hierop tot nog andere staatslieder persoonlijk stempe drukt. De Valera terug naar zijn land De Ierse minister-president, Ieamon de Valera, die sinds Aug. van dit jaar in het Oogliiders- gasthuis te Utrecht wordt ver pleegd, zal naar zijn land terug keren. Hij vertrekt a.s. Dinsdag morgen om kwart voor tien van Schiphol naar Dublin. Hilversum I was uit de aether Gistermorgen om tien minu ten voor acht viel plotseling de zender Hilversum I, waarover de KRO uitzond, uit. Er was in de zenderinstallatie te Lopik een technische storing, welke men eerst na lang zoeken kon opspo ren en verhelpen. Inmiddels had men de reserve-zendapparatuur bedrijfsklaar gemaakt, maar deze behoefde geen dienst te doen, daar toen juist de oorzaak van de storing was opgespoord en 't euvel verholpen. Het was toen kwart over negen. De uitvoering van het KRO-programma ging intussen normaal voort daar de aangeslotenen op de radiocentra les van de storing geen hinder ondervonden. Kaasmarkt Gouda GOUDA. 27 Nov. Aange voerd 105 partijen eerste kwali teit f 2.402.43tweede kwaliteit 2.352.39; extra zware tot 2.46. Handel flauw. Veemarkt Delft DELFT, 27 Nov. Aanvoer: 18 runderen. 20 nucht. kalveren. Prijzen: vare koeien 550850; nuchtere kalveren 4050: runde ren 2.402.60 per kg slachtge- wicht. Horizontaal: 1 waterhoogte 2 onbep. telwoord 5 bedorven 6 lokspijs 7 en omgekeerd 8 stel 11 enig 14 steeds weer 17 gewicht- 18 voegwoord (fr.) 19 land in Azië 21 en andere 22 zangnoot 23 laatste nieuws 24 laatst leden 25 titel 26 reptiel 29 uit gedachten 32 voorbijgaand gebruik 34 langs (eng.) 35 voorzetsel 36 vogel 37 lidwoord 38 ontkenning 39 boom 40 voegwoord Verticaal: 1 pl. in Nederland 2 oorlogstuig 3 water in N.-Brabant 4 de lezer heil 5 koning (fr.) 7 voegwoord 9 jongensnaam 10 bijwoord 11 de verenigde staten 12 insecteneter 13 dorp in Z.-Holland 15 slot 16 nummer 20 flinke vent 23 dorst lessen 27 titel 28 gelijk 30 meisjesnaam 31 slot (duits) 33 aanw. vnw. 36 sportterm Oplossing Nr. 130 Horizontaal: 1 lorgnet, 6 Leo, 7 ere, 9 koers, 11 Sneek, 13 old, 14 het, 16 dra. 17 si, 19 se, 20 de, 21 dorst, 22 ik, 23 pa, 24 al, 26 ara, 28 sta, 30 ore, 32 terra, 34 Laren, 36 lei. 38 are, 39 legende. Verticaal: 1 Leeds, 2 oor, 3 gr, 4 een, 5 trede, 6 lol, 8 eer, 9 kor daat, 10 sh, 11 st„ 12 kalkoen, 15 eerst, 18 Ida, 19 sta, 23 parel, 25 lorre, 27 rel, 28 sa, 29 al, 31 ree, 33 Rie, 35 Aad, 37 re. Zuid-West-Groningen Oostelijk Friesland Noord-Oost-N.Brabant 6.874.000.— Op de rijksbegroting voor 1953 moet derhalve worden opge voerd een bedrag, groot 6.874.000 gulden, verminderd met de reeds op de begroting van 1951 ge brachte post ten bedrage van 3.490.000 gulden is 3.384.000 gul den. Opgemerkt zij, dat deze ramin gen evenmin ais die van de oor spronkelijke begroting, mede brengen. dat de rijksbijdrage op de geraamde bedragen zal wor den vastgesteld. De rijksbijdrage zal definitief worden bepaald na de uitvoering der werken. Het is niet uitge sloten te achten, dat aanpassing van de tarieven der betrokken waterleidingbedrijven aan het huidige prijspeil tot een vermin dering der exploitatietekorten zal leiden, hetgeen uiteraard medebrengt, dat de rijksbijdra gen op een lager bedrag kunnen worden vastgesteld. TWAALF JAA MOORD OP E)e Bredase recht 29 jarige Tilburger oordeeld tot twaal genisstraf en ter stelling van de rei was vijftien jaar. De W. heeft op te Biest-Houtakker 19-jarige Hilvarenl Liesje van Breda gedood. Emigranten»? In Berg en Dal en Zondag een weekend worden wordt georganiseerd tholieke Centr. Ei ting Zeer waarschi immigrantenaalmoez Maas uit Australië week-end spreken. Oostelijk Friesland Aanleg van waterleiding door de N.V. Intercommunale Water leiding gebied Leeuwarden in de gemeenten Zwaagwesteinde Kollum, Schuilenburg, Buiten post. Surhuisterveen, Noord- wolde, Oosterwolde en Appel scha. De nodige rijksbijdrage was voorshands begroot op 1.940.000.—. Advertentie Stop dat branden op Uw maag! Neem 'n paar Bennies. Met een pak Rcnnies in huis is bran dend maagzuur eigenlijk geen pro bleem meer. Nog vóór het branden begint, kunt ge de pijn opvangen. Eén of twee Rennies laten smelten op de tong dat is alles. Rennies zijn één voor één hygiënisch verpakt; ze smaken lekker en fris. De begrotingenvoor de onder havige waterleidingplannen wer den opgesteld aan de hand van de over het jaar 1949 beschik bare gegevens. „Nu begrijp ik het pas", zei de ober, „u bent aan het orkest verbonden. Had u mij dat straks toch gezegd dan „Nee", zei Theodoor lachend, „ik ben niet aan het orkest verbonden. Ik ben maar een stuk décor." Toen vroeg de ober maar niet meer verder. Op elk kan toor en bij elke onderneming had je van die jongelieden, die er maar zo'n beetje los bij lie pen, een groot salaris beurden en verder niets deden dan ge wichtig en buitenlands kijken. Deze jongeman met zijn guitaar was misschien een neefje van de grote baas, een neefje dat hem wat in de weg stond en concer ten mee afliep. Misschien tok kelde hij in een of ander licht nummer' wat op zijn kaal in strument. ,,Kom, dan ga ik maar eens", zei Theodoor, „straks kom ik even uw geld brengen". „Geen sprake van", zei de ober, „nu sta ik eerdeT bij u in het krijt". Toen Theodoor de loge uit stapte en in de garderobe zijn hoed zag hangen, nam hij die van de kapstok. Nu zijn we weer quitte, zei hij halfluid. Breed en gedragen begon het concert. Maar Theodoor hoorde het nauwelijks. Evenmin be speurde hij iets van de stille bedrijvigheid van het personeel achter de coulissen. Hij liep heen en weer door de kleedka- EEN ZONDAGSKIND Door Toon Kortooms

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 10