Indonesisch parlement Ir. den Hollander noemt het personeel aansprakelijk VONNISSEN IN PRAAG kwam voor het eerst weer hijeen Elf beklaagden ter dood veroordeeld Nederlandse studiegroep terug uit de V.S. Pinay op de wip 7ZZLE indaag DE SPOORWEGONGELUKK Fouten - niet in materiaal maar in de mensen Achter de automatische wapenen der mobiele brigade Naar wij vernemen Vonnis zal door de strop worden voltrokken -cadeau! IOOsïuksin Luxedoos M....tbck niet diuvtdei! KLM-chef maakte goede sier Wordt Geertekerk toch afgebroken? Onderricht op agrarisch terrein Meer deviezen voor zakenreizen Verdachten blijven in bewaring JLPCxsji No. 131. >rd ir.) gebruik .and ■Brabant staten lolland ing Nr. 130 1 lorgnet. 6 Leo, 7 L Sneek. 13^ old. 14 si, 19 se, 20 de, 21 5 pa, 24 al, 26 ara, 32 terra, 34 Laren, 39 legende. Leeds. 2 oor. 3 gr, 6 lol, 8 eer, 9 kor st., 12 kalkoen, 15 L9 sta, 23 parel. 25 8 sa, 29 al, 31 ree, i, 37 re. tenden. Voor goede it nog wel eens tan en dit kwam iting in de goed stemming die de kenmerkte. Hierbij aanmerking geno- dat de affaire van omvang was, zodat beursverloop van te betekenen Koninklijke Olie leenverkeer gering, as het hoofdfonds ld op 305, maar i de beurs liep het eerste tape tot 303 zioh tot 304 te [et afbrokkelings- steren kwam even- De koersbeweging de andere fondsen, leerd. Begin beurs en hoek m de ver- ,rten fondsen van -erkende hypotheek tot zaken kwam andere afdelingen Iers ver te zoeken, irnationale fondsen op prijs zonder pvaartpapieren wis- voor Holland Ame- >ed te handhaven, •n trokken opnieuw 'stelling. De alge- ng was weer even- rijshoudend, vooral itschappij. itsfondsenmarkt was opnieuw vast. De ig 1947 wist zioh •oven de 94 te ver ting echter weinig llars bleven onver- Amerikaanse afdelin- ijwel verlaten. ir Menda va-n Daal eens op de schou- en gezegd, dat het zou. Natuurlijk zou ken. En eerder dan id kunnen vermoe- beurt daar. Door de klonk een stem: t irectie zeer, dat de ngelse organist Ri jn verhinderd was reden. Dat een to- cende zanger die r uit liefhebberij ereid had verklaard izo te verzorgen, die zich teleurge- i en de zaal zolang verlaten, konden dat zonder de zanger, cele pretentie had te daarom bleef ieder- voelde iets rond zijn n. De hemel zij dank i werd niet genoemd, zou wel leegstromen: zouden meer fidutie ;n kop warme koffie pretentieloze pogen ttant. Hij stond vopr doek, de guitaar in Hij wilde nog eens tong plakte aan zijn Maar het doek rees ïoogte in. Theodoor land, dat hij vergeten .ijk te knikken en te hoorde zo. Een storm ■t was het daverend van de overvolle lwordt vervolgd) BUITENLANDS OVERZICHT De ontwikkeling in de Franse politiek van de laatste dagen wiist op een voor het kabinet- Pinay minder prettige tijd. Wan neer Pinay en zijn ministers tot het begin van het nieuwe jaar op hun zetels kunnen blijven zitten, moet er al een wonder gebeuren. Ruim 400 afgevaardig den van alle partijen hebben de •wens te kennen gegeven tot bespreken van voorstellen tot verhoging van de pensioenen van oud-strijders en voor gro tere uitgaven van niet-militaire posten op de begroting. Onder deze afgevaardigden bevindt zich ook de groep Gaullisten, die des tijds uit de fractie van de RPF is getreden. De groep, waar Pi- nav voor een groot deel zijn steun in het voorjaar van wist te krijgen. Dat juist deze afge vaardigden thans zich tegen Pi nay keren is een vaag teken. De regering heeft te kennen ge geven zeker niet aan de wen sen tegemoet te komen. De so cialisten hebben de kat de bel aangebonden en een motie van wantrouwen ingediend die waar schijnlijk in het begin van de komende week in stemming wordt gebracht. Behalve deze kwestie van binnenlandse aard, staat het ka binet voor een worsteling op het terrein van het buitenlandse beleid met de volksvertegen woordiging. De verkiezingen in de Saar staan voor de deur. Hoe zal de uitslag zijn? Geven de bewoners van het Saarland te kennen, dat ze de voorkeur ge ven aan Duitsland, dan betekent het een ernstige nederlaag voor de Franse regering. In een der gelijk geval zou Robert Schu- man, de minister van buiten landse zaken, de kous op de kop krijgen. Hij verkeert toch al niet in een aangename positie. Reeds maanden bestaan er ernstige bezwaren tegen zijn beleid. Een sterke oppositie heeft zich gevormd tegen de plannen van Schuman t.a.v. de E.D.G. Dit alles en de beschul diging. dat Schuman geen ster ke nationale politiek voert bij het bepalen van zijn beleid, zai hem voor grote moeilijkheden plaatsen. De 'oplossing, hoe het buitenlands beleid voor de op positie aannemelijk te maken en sterker nog. aanvaardbaar te doen ziin, is praotisch niet te geven. Diverse malen is de leu ze vernomen, dat Schuman dient te verdwijnen. Vooral de aan hangers van de Gaulle ziin de grote tegenstanders van de mi nister. De ruim 400 afgevaar digden. waarvan wij hierboven snraken, ziin in staat als één man protest aan te tekenen te gen Schuman. Wanneer het ka- binet-Pinay zal vallen, zal het dan ook zeker ziin op. het punt van de buitenlandse politiek. De bezwaren die tot nog toe ge maakt zijn, kunnen als een in leiding worden beschouwd. Komt het zover, wat niet is te hopen, dan maakt Frankrijk opnieuw 'n politieke crisis door. die ook van invloed zal zijn op geheel West- Europa, de Atlantische samen werking en de éénwording van Europa, omdat het Schuman is die hierop tot nog toe mede met andere staatslieden een sterk persoonlijk stempel heeft ge drukt 4A TWAALF JAAR VOOR MOORD OP MEISJE De Bredase rechtbank heeft de 29 jarige Tilburger J. de W. ver oordeeld tot twaalf jaar gevan genisstraf en ter beschikking stelling van de regering. De eis was vijftien jaar. De W. heeft op 31 Maart j.l. te Biest-Houtakker (N.B.) het 19-jarige Hilvarenbeekse meisje Lies je van Breda overvallen én gedood. Emigranten-weekend In Berg en Dal zal Zaterdag en Zondag een emigranten weekend worden gehouden, dat wordt georganiseerd door de Ka tholieke Centr. Emigratie-stich ting. Zeer waarschijnlijk zal de immigrantenaalmoezenier, pater Maas uit Australië, tijdens dit week-end spreken. POSTZEGELS VOOR DE VER. NATIES. De Verenigde Naties heb ben Dinsdag bekend ge maakt. dat de Nederlan der Dirk van Gelder, een eerste prijs heeft gewon nen in een prijsvraag van de UNO voor het ontwer ven van postzegels voor organisatie. De heer van Gelder won zijn prijs 1000) in de groep, die betrekking had op de werkzaamheden of doel stellingen van een van de bijzondere lichamen. De heer van Gelder is leraar aan de Academie van Beeldende Kunsten te Den Haag. Het bekroonde ontwerp (links), rechts Dirk van Gelder. De vijf spoorwegongelukken in drie weken, waardoor niet alleen aanzienlijke materiële schade werd aange richt, maar ook enkele personen werden gedood en meerderen gewond, bracht de president der Nederland se Spoorwegen, ir. F. Q. den Hollander, gistermorgen tot de volgende uitspraak„Voor de verschillende moei lijkheden, waarvoor de N.S. de laatste tijd werd geplaatst stel ik het betrokken personeel aansprakelijk". „Nauwkeurige onderzoekingen hebben uitgemaakt, dat in mate rieel opzicht geen enkele aanlei ding bestond, waaruit de onge vallen zouden kunnen worden verklaard. Hierin staan alleen de mensen, die de discipline, con centratie en volstrekte gehoor zaamheid aan gegven instructies niet in acht namen, verantwoor delijk". Is er iets bijzonders bij de N.S.? Neen. Het personeel heeft goed materiaal, dat naar de eisen des tijds op de baan wordt bevei ligd. Wordt het personeel gehaast? Ik ontken dit ten stelligste. Alle tijden zijn nauwkeurig be rekend. Om het ongeval bij Zut- phen bij de kop te nemen: de machinist had zijn machine voor het onveilig sein tot stilstand moeten brengen, meer niet. In Almelo gaf de perronopzichter het sein tot vertrek, hoewel het uitrijsein op onveilig stond. De wagenbestuurder ziet het niet enhet onheil was gebe'urd. In Pernis hebben èn de machi nist en de rangeerder de in structies genegeerd. De snelheid van de trein had niet meer dan tien km. per uur mogen zijn, bij kruispunten vijf km. en de ran geerder had voorop de locomo tief moeten zijn om te waar schuwen voor eventuele obsta kels. Niets van dit alles is ge beurd. Men moet er als directie van een bedrijf toch vanuit gaan, dat de instructies, na veel over leg en nauwkeurig onderzoek vastgesteld, worden nageleefd, aldus ir. den Hollander. Hij verklaarde met de grootste nadruk: deze gevallen staan op zichzelf. Ik heb ook na al het geen in de voorbije weken is ge beurd vertrouwen in mijn men sen en ik weet zeker, dat zij dit niet zullen beschamen. Wij heb ben hier te maken met een serie ongelukken, die bepaaldelijk niet weergeven de geestesgesteldheid van het bedrijf, maar die bij el kaar zijn gekomen onder een re giem, dat nu eenmaal ondoor grondelijk is voor ons mensen". Naar aanleiding van vragen, welke gesteld werden in aanslui ting op een artikel, dat ir. den Hollander in 1949 in „Nieuw Spoor" publiceerde en waarin hij „Geestelijke defecten onder het personeel constateerde", ver klaarde de president der N.S., dat personeel, dat op een bepaal de plaats niet geschikt bevonden is voor zijn taak, naar een ande re tak van dienst wordt over geplaatst. De N.S. beschikt sinds enkele jaren over een eigen me dische en psychologische dienst, die het personeel periodiek on derzoekt. Op onze vraag, of aan wagen bestuurders en machinisten meer aandacht wordt besteed, gelet op de grote verantwoordelijkheid welke zij dagelijks torsen met de ene voet in de cel en met de andere in de kist, hebben we dit wel eens horen noemen ant woordde ir. den Hollander ont kennend. Ook zij worden eenmaal in de vijf jaren getest. Hij vertrouwde er echter op, dat personeelsleden, die tussentijds zich minder fit voelden voor het behoorlijk ver vullen van verantwoordelijke ta ken, geen moment zouden aar zelen, daarvan aan de betrokken instanties mededeling te doen. DJAKARTA, 27 Nov. Voor het eerst sedert 16 Octo ber is het Indonesische parlement Donderdagochtend weer bijeengekomen in een vergadering van een half uur, met een record-opkomst van 179 parlementsleden. Het voltallige kabinet, uitgezonderd, de minister van bui tenlandse zaken, Mukarto, die in Europa vertoeft, had op de regeringstribune plaatsgenomen. Voorts waren de procureur- generaal en vele secretarissen- generaal aanwezig, de chef-staf van de strijdkrachten, generaal- majoor Simatupang was vertegen woordigd door overste Widya. Het publiek kon in verband met de beperkte ruimte slechts op ver toon van een speciale kaart de zitting bijwonen. Er was speciale bewaking van de mobiele brigade en de politie was ingeschakeld voor het handhaven van orde en veiligheid. De militaire wacht voor het parlementsgebouw was Dinsdag opgeheven. De leden van de mobiele garde, die van auto matische wapenen waren voor zien, stonden bij de toegangen tot het erf 'van het gebouw opge steld. Toestand nog critiek De voorzitter van het parlement, de heer Sartono, hield een ope ningsrede, die 15 minuten duurde, waarin hij o.m. zeide: „De ver gaderingen van de derde zitting zullen wij zo dadelijk openen, terwijl de toestand nog critiek is. Juist omdat de toestand nogal cri tiek is, dient het parlement meer te doen om de situatie te verhel deren. Hij legde voorts de na druk op de verantwoordelijkheid van het parlement en zeide te menen, dat het parlement eerst de urgente problemen moet be handelen, om de huidige critieke situatie op te heffen. Sartono stelde vast, dat behalve de hui dige critieke toestand,.de gemeen schap en de staat zich geplaatst zien voor een aantal moeilijke problemen", zo moeilijk, dat iemand, die de geest van het In donesische volk niet begrijpt, er aan zal twijfelen, of ze nog over wonnen kunnen worden, zonder een grootscheepse operatie, die zeker offers zou eisen." „Maar", zo vervolgde Sartono, „wij zijn een Oosters volk, onze staat is een Oosterse staat, onze regering en volksvertegenwoordi ging zijn Oosters, wij hebben een Oosterse geest en een Oosterse werkwijze. Wij zullen dus de problemen op Oosterse wijze op lossen, een wijze, die moeilijk in de Westerse wereld begrepen zal kunnen worden. Wanneer wij het Oosters denken weer gaan toepas sen, zal de oplossing van proble men eenvoudiger zijn, omdat de Oosterse geest de voorkeur geeft aan het zoeken naar de synthese der terzake gedane voorstellen 'Advertentie) werd een gevangenisstraf van acht maanden geëist tegen een 55-jarl- ge Haagse kantoorbediende we gens verduistering van 8500 gul den ten nadele van zijn werk gever arriveerde gistermiddag op Schip hol de eerste Japanse ambassadeur in ons land de heer Okamoto, die vergezeld was van zijn vrouw en een van zijn dochters.... werd in het gezin van de heer van Wessem in de Iepstraat te Amers foort een drieling geboren, twee zusjes en een broertje. De babies wogen allen vier pond en maken het, evenals de moeder, uitste kend is de loodsdienst te Vlissingen als gevolg van de zware mist, die boven de Scheldemond hangt, gis termorgen gestaakt.... WENEN, 27 Nov. Radio Praag heeft vandaag omge roepen, dat elf van de veertien beklaagden in het proces Slansky ter dood veroordeeld zijn. De drie overigen werden tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Zij waren: Arthur London en Vavro Hajdu, die beiden vroeger onder-minister van buitenlandse zaken geweest zijn en Eugen Loebel, die vroeger onder-minister voor de buitenlandse handel is geweest. Alle overige, onder wie Rudolf Slansky en de vroegere minister van buiten landse zaken Vladimir Clementis, werden tot de dood door de strop veroordeeld. Volgens radio Praag gingen alle beklaagden accoord met de hun opgelegde straf. In de uitzending werd gezegd dat Slansky en de tien overige tot de strop veroordeeld werden, omdat zij verraders, saboteurs en spionnen waren geweest. ..Zij hadden Tsjecho-Slowakiie en alle volken van de wereld in gevaar gebracht", aldus radio Praag. London. Loebel en Haidu. had den volgens radio Praag „geen leidende rol gespeeld", „zii had den slechts aan de bevelen van blansky en Clementis gevolg ge geven - Zij hadden persoonlijk geen «utatief aan de dag gelegd, maar waren slechts werktuigen ge weest. Aan het einde van de uitzen ding werd gezegd: „De beschul digden hebben het juiste vonnis gekregen. De ijzeren vuist van het volk heeft hen allen ge troffen." De drie die tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld wer den ziin Joden. Onder de ter dood veroordeelden bevinden zich drie niet-Joden en acht Joden. Het uit viif leden bestaande Praagse gerechtshof kwam van morgen om negen uur in de Pankratsj gevangenis bijeen vooi het uitspreken van de von nissen. Tevoren had het bureau van de Prankratsi gevangenis reeds in een telefoongesprek met het bureau van A.P. in Wenen ver klaard. dat elf van de veertien beklaagden ter dood veroordeeld waren. Om te proberen de berich- ten over openlijke demon straties van anti-semitisme in Tsjechische steden te con troleren, had A.P. Wenen eerder de Israëlische legatie in Praag opgebeld. Een woordvoerder zei: „Het spijt ons, wij zijn niet in de ge legenheid vragen te beant- worden." De ter dood veroordeelden zijn: Wladimir Clementis. voor malig minister van Buitenlandse Zaken: Rudolf Slansky, voor malig secretaris-generaal van de Tsjecho-Slowaakse communis tische partij; Bedrich Geminder. voormalig hoofd van de commis sie van Buitenlandse Zaken van de communistische partij: Frej- ka. voormalig hoofd van de eco nomische afdeling van de kanse larij van president Gottwald: Frank, voormalige plaatsvervan gend secretaris-generaal van de communistische partij: Raicin. voormalig plaatsvervangend mi nister van Defensie: Svab. voor malig plaatsvervangend minister van Nationale Veiligheid: Mar- volius. voormalig plaatsvervan gend minister van Buitenlandse Handel: Fishel. voormalig plaats vervangend minister van Finan ciën: Sling. voormalig secretaris van de communistische partij te Brno, en Simon, voormalig lid van de redactie van de „Rude Pravo". „De controle op het vrachtkan toor van de K.L.M. moet toch ook wel erg slecht zijn wanneer er zoiets mogelijk is", aldus mr. Geuchies die gistermiddag als verdediger optrad in de zaak te gen de 53-jarige J. J. B., chef van het vrachtkantoor van de K.L.M., die zich voor de Haagse recht bank moest verantwoorden. Verdachte die werkzaam was geweest op het bus-station van de K.L.M. aan de Kalvermarkt in Den Haag was ten laste gelegd dat hij over een periode van 2'/j jaar 35.000 gulden had verduis terd. B. die reeds 25 jaar bij de K.L.M. in dienst was, had het geld uitsluitend gebruikt om er gezellig van uit te gaan. De Offi cier van Justitie eiste tegen hem een gevangenisstraf van ll/i jaar. UTRECHT. De kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk, die eige naresse is van de uit de middel eeuwen daterende Geertekerk, heeft zich tot monumentenzorg ge wend met het verzoek tot afbraak van deze kerk te mogen overgaan. Dit bericht was te meer schok kend, omdat nauwelijks een jaar geleden deze kerkvoogdij na een langdurige procedure door de Raad van Herstel als de rechtmatige bezitster was aangewezen. Het Dekenaat Utrecht, dat dit kerk gebouw na de oorlog van de ge meente had gekocht, moest af stand doen van dit eeuwenoud cultuurbezit. 't Lag in de bedoeling van 't de kenaat deze kerk in te richten tot studentenparochie. Het beschikte daarvoor over de benodigde res- tauratiegelden, welke naar een globale schatting 500 a 600.000 gulden bedragen. Vooral, doch niet uitsluitend, van katholieke zijde hoopt en verwacht men, dat het niet tot afbraak van dit his torische kerkgebouw zal komen. Negentien Nederlanders, die door het Mutual Security Agency (M.S.A. in de gelegenheid waren gesteld, gedurende ruim zes maan den aan verscheidene universi teiten in de Verenigde Staten cur sussen op het gebied van de land bouw en de veeteelt te volgen en bovendien het geleerde in de prac- tijk te brengen, hebben Zaterdag te New York aan boord van het s.s. „Maasdam" van de Holland- Amerika Lijn de terugreis naar Nederland aanvaard. Zij zullen, onvoorziene omstan digheden voorbehouden, op Dins dag 2 December te Rotterdam weer voet op Nederlandse bodem zetten. Het gezelschap, dat op 10 Mei van dit jaar uit Nederland ver trok, heeft de studiereis gemaakt onder auspiciën van het „Farm Leaders en Technicians Program 1952" een voortzetting in enigs zins gewijzigde vorm van de stu diereizen, die in 1949, 1950 en 1951 door een groot aantal Ne derlandse agrarische jongeren als onderdeel van het technische hulpprogramma van het M.S.A. zijn gemaakt. Evenals bij de voor afgaande reizen het geval was, is ook dit jaar voor zover het de Nederlandse deelneming betreft veel voorbereidend werk ver richt door het „Centraal comité voor uitwisseling van jonge boe ren en tuinders" in Den Haag. De terugkerende groep bestond dit jaar niet uitsluitend uit jonge boeren en tuinders, maar ook uit vertegenwoordigers van de rijks voorlichtingsdiensten, learen, lera ressen, een maatschappelijk werk ster en twee boerendochters. SUKARNO NAAR BALI DJAKARTA, 27 Nov. Pre sident Sukarno zal eind Novem ber naar Bali vertrekken. De president moet op medisch advies rust houden. boven het laten botsen van die voorstellen." Sartono verklaarde, dat de com missie van overleg uit het parle ment in overleg met minister president Wilopo besloten heeft gedurende de derde zitting van het parlement, welke tot 20 De cember zal duren, uitsluitend de meest urgente vraagstukken te behandelen. Op de agenda staan 10 wets ontwerpen, namelijk het wetsont werp inzake de verkiezingen, een ontwerp op justitioneel terrein, vijf op financieel terrein, twee betreffende de gezondheid en één op economisch gebied. Ten aanzien van het ontwerp inzake de verkiezingen, zei Sar tono, dat, ofschoon daarin drie materies zijn opgenomen (verkie zing van. de leden van de wetge vende vergadering, verkiezing van de leden van het parlement en registratie der kiezers) de volksvertegenwoordiging niet veel tijd aan de bespreking van dit wetsontwerp behoeft te beste den, omdat het grootste deel van deze kwestie reeds eerder ter sprake is gekomen. Na de rede van de heer Sar tono werd aan de leden van het parlement medegedeeld, dat tot 25 November 354 brieven zijn binnengekomen over de positie van het parlement, waarvan 12 de ontbinding van het parlement eisten en 342 zich uitspraken te gen ontbinding, voordat er een nieuw parlement is gekozen. AMSTERDAM De regeling voor het verstrekken van de viezen voor zakenlieden heeft een aanzienlijke verruiming en vereenvoudiging ondergaan. Voor zakenreizen naar België- Luxemburg. Denemarken, Fin land. Frankrijk Griekenland, Ier land, Italië Lincl. Triëst), Joego Slavië, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal. Spanje, Turkije, Ver enigd Koninkrijk van Groot Brit- tannië en Noord-Ierland. West- Duitsland, IJsland. Zweden en Zwitserland geldt thans het vol gende: Voor diegenen, die reeds ge bruik maken van de algemene contingent-vergunning, wordt 'n globaal contingent vastgesteld, geldig tot 31 October 1953 voor alle bovenstaande landen teza men, bedragende anderhalf maal de som van de bedragen, welke voor in 1951 aangevangen reizen werden verbruikt en van door de Nederlandsche Bank toege stane verhogingen in het tijdvak van 1 Mei tot I November 1952. Het maximum dagverbruik is voor alle bovengenoemde landen gesteld op f 75. echter zullen vortaan geen extra deviezen meer voor representatiekosten e. d. kunnen worden aangevraagd. Per persoon mag per reis niet meer dan de tegen-waarde van f-1000 aan reis-deviezen worden aangekocht. De Woerdense moord Gistermorgen zijn de beide man nen, die naar aanleiding van de moord op de Woerdense politie agent van Eek zijn gearresteerd, D. van H. uit Oudewater en K. V. uit Woerden, voor de officier van justitie in Utrecht en daarna voor de rechter-commissaris geleid. Er zjjn termen aanwezig gevonden om hen in verzekerde bewaring te houden. MISSIONARISSEN NAAR INDONESIë Met de „Willem Ruys", die Vrij dag 28 November van Rotterdam naar Indonesië uitvaart, zullen 27 missionarissen, afkomstig uit alle delen van ons land, naar Indone sië vertrekken. Onder hen bevin den zich drie studenten in de theologie der paters Jezuieten, alsmede de Mill Hill Fathers J. M. G. Knapen en L. Th. v. d. Geest, pater J. H. Cremers C.P. en pater Chr. Goedhart O.F.M. De „Willem Ruys" is volgeboekt zowel wat passagiers als wat la ding betreft. Onder de passagiers bevinden zich, behalve een aantal Nederlandse en Duitse artsen, ook 24 Nederlandse emigranten met bestemming Australië, die tot Singapore met de „Willem Ruys" reizen en vandaar naar hun nieu we vaderland zullen vliegen. Tot de artsen behoren Dr. B. Allaart (Den Haag, vroeger reeds als zendingsarts v. d. Ger. Kerk in Indonesië), Dr. J. Jaspers (van het St. Carolus ziekenhuis in Kerkrade), dr. Tjoa Gie Tjiang (kinderarts van het Zuiderzie- kenhuis te Rotterdam) en dr. E. G. E. van der Heijde (Amsterdam) PIET ROOZENBURG WERELDKAM PIOEN DAMMEN. In de 19e en laatste ronde van het tour- nooi om het wereld kampioenschap dam men verloor de Cana dees Dagenais op ver rassende wijze van de Zwitser Forclaz waar door onze landge noot Piet Roozen- burg zijn wereldtitel heeft behouden. Dage nais, die in dit dam- tournooi tweede werd krijgt onderricht in het dominospel van Piet Roozenburq.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 11