HUIBERTS KOKKES T HEERTJE fit A4S- Vice-admiraal de Bo MARKT en beurs verlaat 's lands dienst Een betere waardering van de prestaties LAATSTE NIEUWS Zevenling geboren i warme Winterjas, Ulster of Jekker i Een geschenk Uit de schatkamer van St. Nicolaas! 4 kLÏS^ht f 2.50 Telefoon 2668 Indisch voorstel en V.S. t Banketletters, Harten, Hammen, I Zalmstaarten en Marsepein dat bij ieder welkom is S GRATIS ST. NICOLAAS VERPAKKING! ISaiaiaiiiaiaiaiiiaiBiiiamiaiaiaiiiii! speelgoederen luxe artikelen STRIKKERS Telefunken radiotoestellen Uiterst voordeilg in prijs Pracht collecties 7.95 6.90 0.19 2.50 2.50 1.75 3.75 8.90 1.95 8.50 19.75 Beter en toch voordeliger! mj Laat 120 Ziet onze Etalages ljl Alkmaar VRIJDAG 28 NOVEMBER 1952 Pagina 5 ALLEEN BIJ ONS Gillette Scheerapparaten Verchroomd Dus geen aluminium TOSCA 4711: De grootste collectie! Echte Engelse Nacet en Gillette mesjes Wij staan bekend om onze scheerkwasten V-haar Das-haar Drie stukken zeep in luxe doos, vanaf 69 ct. YARDLEY - ANTOINE CHANEL - LANCOME - CARVEN - PAYGLOP 27 ALKMAAR EAU DE COLOGNE met 2 stukken ZEEP in luxe doos vanaf 95 ct. Grootste voorraad Dr. v. d. HOOG- PRODUCTEN! U grijpt nooit mis MOLYNEUX - SOIR DE PARIS - MAJA BOLDOOT - PIVER '*5>0 Tot en met 5 December bij aankoop reeds vanaf een leuke verrassing laandag 1 t.e.m. ïember geopend ds 9 uur Afoenhandel I - Alkmaar kAS ZIIN INKOPEN ken uit een PRACHT SHAWLS HOOFDDOEKEN e dessins rde HANDSCHOENEN len HANDSCHOENEN en WANTEN KINDERWANTJES en HANDSCHOENEN SS, CORSAGES DEN HELDER Vandaag, Vrijdag, heeft de Ned. Ambas sadeur in Bonn, vice-admiraal J. M. de Booy, in een intieme plechtigheid afscheid genomen van het personeel der ambassa de. Vice-Admiraal de Booy ver laat vandaag niet alleen zijn post in Bonn. Zijn afscheid be tekent ook een heengaan uit 's lands dienst, waarin de schei dende ambassadeur achtereen volgens militaire, ministeriële en diplomatieke posten heeft bekleed. Het langst heeft de heer de Booy het land gediend als of ficier van de Kon. Marine. Ne gentien jaar was hij daar werk zaam geweest toen hij in 1919 de dienst als luitenant ter zee eerste klasse verliet om 'n sue: cesvolle carrière bij de Bataafse Petroleum Mij. te beginnen. Hij werd president van de „Konink lijke" en week in deze functie in 1940 met zijn familie naar Engeland uit. In 1944 is de heer de Booy op nieuw in dienst van het vader land getreden. Hij werd Minis ter van scheepvaart, later ook van Marine en Visserij, in het Londense kabinet. Hoezeer de heer de' Booy aan de Marine gehecht bleef bleek toen hij in December 1948 werd geroepen om generaal Huender op te vol gen als hoofd van de Ned. mi litaire missie in Berlijn. Hij ver koos deze militair-diplomatieke functie als Marineman te aan vaarden en werd benoemd tot vice-admiraal bij de Kon. Ma rine-reserve. Ook in zijn functie als hoofd der Ned. Missie in Bonn en later als ambassadeur in Bonn is de heer de Booy binnen en buiten de bureaux DAMESZANGKOOR DUIN EN BOS CASTRICUM. Bovenver meld zangkoor, dat meerdere malen met succes is opgetreden voor de K.R.O., doet een ernstig beroep op de dames-ingezetenen van Castricum. Bii wijze van propaganda zullen tegen Kerst mis twee gratis toegankelijke uitvoeringen worden gegeven met als solisten mej. Kuys. alt, en mej. Groot, sopraan, beiden uit Castricum. Deze avonden hebben ten doel de zangeressen van ons dorp nader te doen kennismaken met dit zangkoor, dat ook meerdere malen ziin voortreffelijke medewerking ver leende tiidens de herdenking van de gevallenen bij het monu ment te Limmen. Burgerlijke stand AKERSLOOT. Geboren: Petrus Engelmundus, z. v. P. G. Kerssens en M. C. Duin: Theo- dorus Bonifacius en Johannes Willibrordus, beiden z. v. P. Put ter en P. Vrouwe: Cornelia Eli sabeth Maria, d. v. W. J. Tiebie en E. M. Bakker. Overleden: Maria Margaretha Verduin. 49 jaar, echtg. van Th. Bruinenberg. Burgerlijke Stand PURMEREND. Geboren: Gretha, d. v. M. Pels en A. de Hart; Catharina Anna Maria Afra. d. v. H. H. J. Kommer,- kamp en A. J. Laan; Francisca Hendrika. d. v. F. A. Nijhof en G. Breeuwer. Overleden: Cornells Rinckes. 91 iaar; Leentje Grootkerk. 59 iaar. echtg. van N. Wassenaar, te Amsterdam. Geslaagd Aan de Technische School te Delft slaagde voor 't candidaats- examen voor vliegtuigbouwkun dig ingenieur de heer J. G. Mel- chior te Kolhorn. Burgerlijke stand HEILOO. Geboren: Anna E. M. d. v. Joh. H. M. H. Seelen en E. A. M. Post; Jacob, z. v. F. Zeeman en E. Molenaar; Nicolaas J., z. v.. P. J. Kraak man en M. Smit. Ondertrouwd: Anton F. Doo- deman en I. G. Schouten. Gehuwd: J. Klaasse en A. Raven; A. P. Blommers en J. P. R. van der Kruijf; G. W. Metse laar en C. M. Bolten; W. Gijzen en A. Kuvper; Th. Commandeur en A. K. Vijn; J. Visser en E. de Ridder. K.F.C.-keuringen Alkmaar: Cinema Americain: Kinder ogen. 18 jaar. Rex: De Melkweg heeft, geen Wegenwacht, alle leeftijden. Victoria: Operatie Cicero. 14 iaar. Harmonie: Dreigende trom men. 14 jaar. Den Helder: Tivoli: Er kan nog meer bij. 14 jaar. De duivelsbrigade, 14 iaar. Witte: De straat, voorbehou den voor volwassenen. Soldaat Boem, alle leeftijden. Medemblik: Scala: Silver River. 14 iaar. De maniak, 18 iaar. Hoorn: Victoria: Vrouwen verdwenen in Pariis (Moord aan de Seine), voorbehouden. Winston: Het gestolen gelaat, volwassenen. Enkhuizen: Munt: Politiedossier 301. 18 iaar. Paniek in Fort Worth. 14 iaar. Schagen: Royal: On Moonlight Bay, al le leeftijden). Alice in Won derland. alle leeftijden. Wieringen: De straat, voorbehouden. Moe derlied. 14 jaar. van de ambassades steeds „de admiraal" gebleven. Ambassadeur de Booy was in Bonn niet alleen de leider van een van de grootste diploma tieke vertegenwoordidingen, doch hij was ook de senior van het diplomatieke corps. Onder zijn leiding is de Nederlandse vertegenwoordiging in Duits land krachtig uitgegroeid en sterk georganiseerd, „De Roodvinzalm" CASTRICUM. Dinsdagavond organiseerde de natuurhistorische vereniging „De Roodvinzalm" een oropaganda-avond met als spreker de bekende bioloog, de heer K. Werner uit Amsterdam. Sor. wist leden en genodigden, waaronder vele aquarium-lief hebbers, spoedig te boeien, voor al door zijn toelichting bij de film die het leven in de aquaria zeer duideliik weergaf. Het bijfilmpje „De visvangst in de tropen" was alleraardigst en vol prachtige natuuropnamen Sint Nicolaas-attractie '52 BREEZAND „Als ge Uw tijd besteedt bij de Plaatselijke Mid denstand, is die goed besteed." Deze leuze maakt in onze ge meente opgang, want d e attrac tie is dit jaar een groot succes tot op heden. Steeds meer vraagt men om bonnen, zodat er waarsdhijnlijk een extra serie (plus extra prij zen) wordt uitgegeven. Alle bonnen kunnen waarde hebben, gooit ze dus nog niet weg, ook al was U verleden week niet bij de gelukkigen. De hoofdprijs kan immers nog voor U zijn. Voor de le prijs wende men zich tot C. Crefeld, terwijl de waardebonnen bij de secretaris van de werkcommiss'ie kunnen worden afgehaald. De attractie is dit jaar zeer eenvoudig gehou den: bonnen van de winkelier in ontvangst nemen, kijken naar de juiste tijd en eventueel de prij zen afhalen. De attractie duurt de hele vol gende week nog voort. Benut Uw kans op één der fraaie prij zen. R.K. Gezinehulp BREEZAND „Een goede hulp te plaatsen in gezinnen, waar de moeder tijdelijk door ziekte is uitgeschakeld" is het doel van de op te richten ver. R.K. Gezinshulp. Natuurlijk vereist een derge lijke instelling een degelijke fi nanciële ondergrond. Er waren al velen, die zich opgaven, maar er zijn er nog meer, die zulks tot op heden nalieten. Er wordt nu uitgaande van het W.G. Kruis Anna P.-Breezand met lijsten gelopen door de dames van de K.A.V. en de K.A.. Laat deze ijverige lieden niet voor niets komen, of geeft U zelf op (a f4) bij een der heren Koopman of Wormsbecher alhier. Burgerlijke Stand HARENKARSPEL. Gebo ren: Maria Theresia, d. v. M. Jonker en A. C. Wisman: Maria Anna Petronella, d. v. J. Bom- mer en C. M. Mooii; Johanna Ida. d. v. S. Tesselaar en K. M. Groot. Gehuwd: Pieter Jacob Groes, 24 jaar. te Nieuwe Niedorp, en Hiltje Posthuma, 21 jaar. Bezoek van St. Nicolaas WIERINGEN Van Sint Ni colaas is bericht ontvangen, dat Hij ook een speciaal bezoek aan de kinderen van de R.K. School te Wierinigen zal brengen op Vrijdag 5 December a.s. Dit jaar komt Sint Nicolaas met z'n onaf scheidelijke knecht 's morgens in het Parochiehuis. Ook de kleu ters eventueel met moeders, zijn, voor zover de plaatsruimte toe laat, van harte welkom. Zijpe meet 7296 ha. ZÏJPE Volgens de nieuwste opmetingen op de kaart ter be paling van de oppervlakte van de gemeenten, werd de opper vlakte der gemeente Zijpe nader vastgesteld op 7296 ha. Nrd. SCHARWOUDE, 28 Nov 1200 kg peen B 12,40; C 12,20 3200 kg kroten A 13,80; B 13,50 C 5,10; 8900 kg uien 21,50 22,50; grove 19,90—21,60; driel. 2023; 1250 kg andijvie II 15,60 23,60; 7100 kg rode kool A 7,50—9,40. LANGEDIJK, 28 Nov. 7000 kg rode kool A 8.30, 800 kg gele kool A 5.907, 1000 kg groene k. 14.90, 7000 kg Deense witte 5 5.40, 18000 kg uien 20.90—22.20, grove 19.50—21.70, drielingen 20— 22.90, nep 29.80—30.80, 1000 kg peen B 13.30, C 12.90, 7000 kg bieten A 13.30—14, B 13.50—14.20, 900 kg andijvie 22.4029.80, 900 kg witlof 1B 48—51, B2 3738, 300 kg spruiten Al 41—46, A2 31. HOOGKARSPEL. 27 Nov. 6000 stuks bloemkool t.s. b 47.10 —52.50. b2 21.0035.00, c 33.50 34.00. 2500 uien middel 23.00. WOGNUM, 28 Nov. Aan gevoerd 57.000 kg witlof: A 53— 56, B 46—54, C 34—44, stek 33— 41; spruitkool I 4852, II 3848; rode kool 6.8011.20; prei I 19 23, II 1420; knolbieten 514; uien afw. 817.10; bosselderie 6; Cox Orange 1963; Gieser Wil deman 419; Compt. de Paris 4 29; Princesse Noble 1017; Glorie v. Holl. 1128;Laxton 8 21; Beurré Alex Lucas 6—32; Reinet 5—20; Winterlouw 3—8. Markt Barueveld Pluimveemarkt: handel redelijk aanvoer ca. 20.000 stuks. Prijzen: oude lichte kippen f 2.002.15, oude zware kijroen f 2.202.30, N.H. blauwe kuikens f 2.552.75, kalkoenen (grote aanvoer, stugge handel) f 2.753.15, alles per kg. Overige per stuk: slachteenden f 1.20-2.25, oude hanen f3.50 5.50, tamme konijnen f 3.008.00, tamme jonge duiven f 0.650.75, hazen f 4.006.50, wilde konijnen f 1.752.25, fazanten f 3.004.50, patrijzen f 1.252.50, ganzen f 6.00 —9.00. Marktoverzichl SIC TRANSIT SCHAGEN. Eigenlijk dien de boven dit overzicht in kapi tale letters het woord „Veulen- markt" te prijken, want dat was het gisteren toch. We hebben het tenminste in een aankondigings advertentie gelezen dat het Don derdag veulenmarkt zou ziin. Want gezien hebben we het niet omdat de gehele aanvoer van veulens gister bestond uit wel geteld 4 stuks. En de publieke belangstelling scheen biina nog wel kleiner dan voor een ge wone veemarkt. Hieruit blijkt wel hoe erg de tand des tiids geknaagd heeft aan dit eertijds voor Schagen zo grootse jaarlijk se evenement. Veulenmarkt was een gebeurtenis die duizenden op de been bracht; het bleef dan de gehele dag feest in de plaats en de jeugd danste dan in alle zalen. Ook nu waren nog twee zaalhouders die de moed hadden om wegens veulenmarkt een dansavond te organiseren. Het aantal marktbezoekers was klein, doch gelukkig hadden nogal veel mensen uit de om geving veulenmarktdag aange grepen om hier hun Sint Nico- laasinkopen te doen. Belast en beladen als ware Pieterman knechten zag men ze tussen twaalf en één uur huiswaarts gaan. Over de veemarkt kunnen we kort zijn. Alleen de afdeling vet te koeien was ruim voorzien. Men ruimt kennelijk de laatste weidekoeien nu snel op omdat er voor die dieren geen eten meer is. Dit grote aanbod drukte de prijs zeer aanzienlijk: dat dus het maximum veilig op f 1.30 per pond gesteld kan worden of per dier op omstreeks 1000 gul den. De gebruiksveemarkt bestond uit slechts 1 verse, 1 gelde en 1 tiidkoe plus een paar eerste- kalfs vaarzen. De handel bleef ondanks dat geringe aanbod van een echt winterse traagheid met vrij matige prijzen, met uitzon dering dan van de vaarzen waarvoor een redelijke belang stelling bestond. Nuchtere kal veren; handel goed en prijshou dend. De veulens bleken moei lijk te plaatsen en iets lager in priis. Slachtpaarden en werk paarden bij matig aanbod rede lijk prijshoudend. De schapen- handel bleef aan de trekkende kant met goede prijs voor de vette en iets minder voor de overhouders. Op de pluimvee afdeling was weer heel weinig te doen. GRONINGEN De Commerci ële Club kwam gisteravond in Riche bijeen om te luisteren naar wat prof. ir. D. Dresden, voorzit ter van de Nijverheidsorganisatie T.N.O. uit Delft, te zeggen had over het onderwerp „rationele grondslagen voor het vaststellen van beloningen voor werkzaam heden". De werkgever, aldus prof. ir. Dresden, is verplicht aan het eind van het jaar na te gaan, wat zijn werknemers per 1 Januari moe ten gaan verdienen. Meestal wordt die waardering echter beïnvloed door de vraag: „Wat moet de man verdienen, wil ik hem hier hou den?" M.a.w. men gaat vergelij kingen maken met andere werk kringen, waar deze werknemer emplooi zou kunnen vinden. Dit is echter een waardering zonder rationele grondslagen. Ook het aantal dienstjaren als zodanig speelt bij deze bepaling vaak een volgens de spreker onjuiste rol, omdat een stijging in dienstjaren niet noodzakelijk een verhoging der geschiktheden met zich brengt. Vandaar dat overal een streven merkbaar is om de waar dering meer wetenschappelijk te bepalen en ook prof. Dresden heeft zich met dit probleem bezig gehouden. De resultaten van zijn werk kon hij demonstreren in de vorm van een systeem, waarbij het werk en de persoon afzonder lijk in elementen gesplitst wer den, met elk een bepaald waarde cijfer. Deze cijfers zullen in ieder beroep en voor elke persoon va riëren. De producten van deze analyses geven dan een cijfer dat als verhoudingsfactor gebruikt kan worden ten opzichte van de inkomsten van andere beroepen. Men krijgt dus geen salaris-bepa ling, doch een onderling verhou- dingscijfer. Bij de toepassing van dit sy steem, komen, aldus prof. Dres den interessante uitkomsten aan het licht. b.v. dat een bepaalde handenarbeider in wezen hoger getaxeerd moet worden dan b.v. een kantoorbediende, terwijl de practijk juist een tegengesteld beeld vertoont. SANTIAGO, CHILI, 28 Nov. Een 32-jaar oude vrouw, mevr. Carmen Molins, heeft gister avond aan zeven meisjes het le ven geschonken. Naar verluidt, maken moeder en dochters het bevredigend. De politie, die een cordon rond het huis van de Molina's getrokken heeft, heeft bevestigd, dat een septet gebo ren was. Na de geboorte werden de moeder en de zuigelingen overgebracht naar een kliniek in de Mexico straat. De babies werden hier onder toezicht van Dr. Francisco Ramirez in cou veuses gelegd. Het gewicht van de zuigelingen is nog niet be kend. Filiale telegraafwedstrijd Op 29 November a.s. zal in het telegraafkantoor te Amsterdam de finale worden gehouden van de door P.T.T. georganiseerde tele graafwedstrijd. Deze wedstrijd is een onderdeel van de viering van het honderd-jarig bestaan van de Rijkstelegraaf, dat dit jaar wordt herdacht. De voorwedstrijden hiervoor zijn de afgelopen maan den reeds in verschillende plaat sen van het land gehouden. De wedstrijd omvat het seinen op de teletype, en de telex, het bedienen van een schrijfmachine en het opnemen met een morse sleutel. Voor deze vier onderde len konden P.T.T.-ers inschrijven. Voor het seinen op de telex stond bovendien aanmelding open voor het personeel van kabelmaat schappijen en van aangeslotenen bij de telexdienst. In totaal zullen 65 deelnemers Zaterdag a.s. hun krachten met elkaar meten. De prijsuitreiking zal nog dezelfde dag geschieden. NEW-YORK, 27 Nov. (A.P.).— De Ver. Staten hebben vanavond bekendgemaakt, dat zij bereid zijn het herziene Indische plan tot doorbreking van de impasse over de Koreaanse krijgsgevange nen te steunen. Een woordvoerder voor de Amerikaanse delegatie maakte dit bekend, terwijl de politieke com missie van de Algemene Verga dering zich ondanks „Thanksgi ving Day' gereedmaakte voor het nemen van een snelle beslissing. Doordat de Amerikaanse oppo sitie tot het verleden behoort is het Indische voorstel thans zeker van een overweldigende meerderheid. Daar Rusland, communistisch China en Noord-Korea het voor stel reeds verworpen hebben, zijn de kansen op een regeling echter gering. Rantsoenering stookolie opgeheven Blijkens een bekendmaking van de directeur van het Rijks bureau voor aardolieproducten in de Staatscourant wordt met in gang van heden, 28 November 1952, de rantsoenering van stook olie. middelzware stookolie en zware stookolie opgeheven. Om dat thans aan de vraag naar deze producten in voldoende mate kan worden voldaan, is handhaving van de rantsoenering niet langer noodzakelijk. SINT NICOLAAS IN DE TELEVISIESTUDIO De goede Sint is dermate ver heugd over de vriendelijke ont vangst. die de Nederlandse tele visie hem Zaterdagmiddag j.l. in Amsterdam bereidde, dat hij voornemens is om op Vrijdag 5 December jong en oud van kij kend" Nederland te verrassen. Om vijf uur 's middags is er een speciale N.T.S.-uitzending voor de ieugd onder het motto „Vanmiddag spelen de kinderen de baas in de studio." Des avonds om kwart over acht is er een Sinterklaas-programma voor de ouderen, waaraan be halve de Sint en ziin knechten Jan de Cler en Alexander Pola medewerken. Zes maanden voor hulpverlening aan vijand De Bijzondere Strafkamer van de Haagse rechtbank veroordeelde gistermorgen de 58-jarige koop man H. P. van M. uit Hillegom wegens hulpverlening aan de vij and tot 6 maanden gevangenis straf. Destijds was hij door het Bijzonder Gerechtshof tot 1 jaar veroordeeld, doch de Raad van Casastie had een nieuwe behande ling gelast. Van M. was ten laste gelegd, dat hij de Utrechtse Feld- gendarmerie in kennis had ge steld van het feit, dat de Jodin Carla Vos, ondergedoken was of was geweest bij mevrouw F. B. aan de Nachtegaalstraat in Utrecht. Marktbericht OBDAM, 28 Nov. 13000 kg uien 20.70—21.30; grove 18.40—19.90; driel. 22.80—24.70; nep 33.80, stek 5.107.20; 8000 kg bieten A 13.80 —14.30. B 13.40—13.50, C 4.50, modjo 8.20; 7000 kg peen B 11.50 —12.50, C 11.60—13.30, D 9.10— 9.80. Uit de Staatscourant 's-GRAVENHAGE, 27 Nov. Bij K.B. is benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de physi- sche scheikunde, dr. J. J. Her mans. thans hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft de staat van de ambtenaren van de Rijkswater staat, die in de winter 19521953 met de zorg voor de buitengewo ne riviercorrespondentie ziin be last. zomede van de standplaat sen. waar die ambtenaren zich gedurende de buitengewone ri- viercorrespondentie zullen bevin den. in dier voege gewijzigd, dat als chef van het hoofdstation Zwolle wordt aangewezen ir. H. J. Romeiin. hoofdingenieur, Zwolle. Bii beschikking van de minis ter van Wederopbouw en Volks huisvesting is bii de Rijksgebou wendienst tot districtsbouwkun- dige bevorderd: met ingang van 1 Januari 1952. ter standplaats Leeuwarden, A. Postma, thans Doktersdiensten Rayon Westfriesland: Dokter Bloem te Spierdijk, telefoon K 2296—204. Dokter Boeckhorst te Wognum. telefoon K 2297—215. Dokter Ferwerda te Twisk, telefon K 2274434. AvenhornBerkhout: Dokter Reedijk te Avenhorn. telefoon K 2294—225. Inwoners gaven gul ABBEKERK De collecte voor vluchtelingen, die in deze gemeente is gehouden, heeft 't mooie bedrag van f 128,50 op geleverd. R.K. Lagere Landbouwschool SPANBROEK. Vanavond wordt er geen les gegeven in Landbouw-boekhouden en -be drijfsleer. Indonesische regeringsverklaring DJAKARTA, 27 Nov. Minis ter-president Wilopo heeft na af- lop van de vergadering van het parlement aan de verzamelde journalisten de vragen, of de re gering in staat is alle moeilijk heden af te wikkelen met een krachtig „ja" beantwoord. De minister van Voorlichting, de heer A. Mononutu zei, dat de regering zeer waarschijnlijk na afloop van de komende kabi netsvergadering (die naar aan genomen wordt Vrijdag zal wor den gehouden) in staat zal zijn een duidelijkere verklaring af te leggen betreffende de afwikke ling van alle aangelegenheden, die verband houden met de Oc- tober-affaire. Verbaiidtrommel staat klaar BENNINGBROEK. Dank zii de activiteit van de plaatseliike E.H.B.O.-afdeling is in het bus- halve-wachtlokaaltje bij het A. C. de Graaf-monument een verbandtrommel geplaatst, waar door eventueele verkeersslacht offers op de gevaarlijke vier sprong onmiddellijk van eerste hulp kunnen worden voorzien. Het plaatsen van deze trommel betekent een proef, in de ver wachting dat onbevoegden zich niet over de trommel en inhoud zullen „ontfermen" Bouw van woningen gegund SIJBEKARSPEL. De bouw van vier woningwetwoningen aan de Wijzend is door het ge meentebestuur gegund aan de frima C. J. Dekker en P Schut te te Weere (gemeente Hoog woud). De loodgeiters- en elec- triciteitswerken ziin opgedragen aan de heer J. Kuiper te Wog num en het schilder- en glas werk zal worden uitgevoerd door de heer J. Soeets te Hoog woud. 4* 4- 4* 4* 4* 4* 4- -;* 4- 4* 4* 4- 4-4* 4- 4* 4 v uftHKcnc/icrx. v LANGESTRAAT ALKMAAR Daarvoor moet U bij zijnl Benoemingen van Eisenhower NEW YORK 27 Nov. (Reuter) Generaal Eisenhower heeft Don- dérdag de gepensionneerde ge neraal Wilton B. Persons be noemd tot speciaal assistent en James C. Hagerty tot pers-secre taris. Generaal Persons heeft grote ervaring op het gebied van verbindingen en het congres door zijn vroeger werk als ver tegenwoordiger van het leger en burgerlijk raadsman van het mi nisterie van defensie. Hagerty was gedurende Eisen hower's verkiezingscampagne diens perschef. Hij bekleedde in dertijd dezelfde post onder De wey, de gouverneur van New York. VOOR EEN REGENJAS IN GABARDINE EN EGYPTISCH LINNEN Deze maand speciale prijzen DAMESPANTALONS f 15.90 KLEDINGMAGAZIJN Prima Kamgaren Colbertcostuum f79. Alle veranderingen gratis! OOK VOOR KLEDING NAAR MAAT LAAT bij de Koorstraat ALKMAAR Tel. 5808 Ook aan huis te ontbieden en Bulthuis kwaliteit PRACHT SORTERING Zakdoeken Handschoenen Wanten Huishoudgoederen Tricotages Pyama's enz. Pullovers Vesten ZIET ONZE ETALAGE Bij aankoop van f 5.aardige St. Nicolaas- B g surprise waardevol naarmate het bestede 5 bedrag. Voor en gaan wij eerst kijken bij t/o de Vismarkt, ALKMAAR Vergeet het niet WIJ LEVEREN U DE NIEUWSTE fmèt de bekende RADIO - BUISMAN SERVICE Hekelstr. 15 - Alkmaar In alle afdelingen een KEÜRCOLLECTIE AAN CADEAUX ONGE-EVENAARDE PRIJZEN! KINDER TRAININGSPAKJES gemoltonneerd rood, blauw en bruin, vanaf Ook in corduroy leverbaar met een zonder capuchon DAMAST ONTBIJTLAKENS 130 x 150, met gekleurde rand KINDER ZAKDOEKJES poppetjes dessins WOLLEN HOOFDDOEKEN in uni- en geruite kleuren WOLLEN KINDERWANTEN leuke dessins NYLONKOUSEN 9 0R le keus, in diverse modetinten DAMES- EN HERENZAKDOEKEN A OQ mooie kwaliteit popeline U.J 7 Prachtige 100 wollen HEREN-SHAWLS A nieuwste dessins Zuiver wollen DAMESVESTEN 1 0 75 uitgebreide sortering I 7./ «J DAMES SWEATERS S C|J vlotte dracht, zwart, grijs en groen I.JU Enorme sortering ZELFBINDERS 1 Qr reeds vanaf COCKTAILZIJDE O QC 90 c.m. br., nieuwste dessins, p. meter 0.7J JAQUARD BADDOEKEN grote keus Geborduurde OVERHANDDOEKEN HEREN TRICOT SHIRTS in bordeaux, met ritssluiting DAMES FANTASIE SCHORTJES PLUCHE WANDKLEDEN 60x110 WOLLEN PLAIDS pracht kwaliteit

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5