Parisiennes van 25 jaar rie St. Bidden en offeren is het middel om een goede levensgezel te krijgen van WASKNIJPERS tot BORRELGLAASJES in étui ASPIDISTRA foman Romans voor oudere meisjes Kleine geschenken van onschatbare waarde Het zonderlinge hoeden opgesmukt trokken zij door de straten Op 25 November hoorde men de Parisiennes het oude Franse liedje neuriën over Sinte Catherine en al degenen, die in het Parijse modebedrijf werkzaam waren, hebben weer een vrije dag gehad. Het was de feestdag voor de „Catheri-- nettes", zoals de naaisters, bedienden en modisten worden genoemd, die de 25 hebben bereikt en nog geen echtgenoot hebben gevonden. Het feest van Sinte Catherine betekent voor hen bidden om een echtgenoot, geschenken en par-- tijtjes en daarenboven het dragen van pittoreske gekke hoeden. De hoeden, het product van vele uren moeizame arbeid, werden als een groot geheim veilig in het donker verborgen gehouden tot op de morgen van deze grote dag. Terwijl de Catherinettes met hun zonderlinge hoeden opgesmukt door de straten stapten naar de vroegmis, trokken ze zoals ieder jaar de aandacht van de voorbijgangers. Jonge meisjes wezen hen giechelend met de vinger na, terwijl de volwassenen meesmuilend glimlachten. Oudere vrouwen leunden door het venster om de zonderlinge stoet te zien en dachten waar schijnlijk aan de tijd toen zij 25 waren en door dezelfde straat wandelden, in de koude van deze Novembermorgen. Zij waren ook niet de eerste Catherinettes het is een gebruik dat eeuwen oud is in het oude Parijs. Sanne van Havelte EIA HELI gestemd. -< haar vrolü zien lopen ene hand i andere; of recht voor ze deed ee dere dinge: ter uit een dag door woonlijk v 'houdelijke gewökt hi vulde dan 1 's avonds tjes naar 1 dat eerst, i dere veih; een drome: gen. Nu lie mistroostig haar rappe nooit om liet ze nu ligigen, als rust zocht ten staarde „Vertel t Nicolaas er haar kleine gevraagd, t jes door de en helen schenen te bed te gaa „Daar he en ik heb had Ria ee zegd. „Voo voegde ze laat genoeif schiet, zal Piet vertell ste een dr meest vers inkeer kan wip waren tjes dan o< gen, en me gestommel, ven verdw en zorgde, onder de i zorg waarr taak kweet iets goed v het feitelijk ze haar m: trachtte af kleintjes, c aan konder O, CATHERINE, SCHENK M'UW ZEGEN EN ZEND EEN MAN OP MIJNE WEGEN! Fenne Feenstra Voor de oudere meisjes is de schrijfster Sanne van Havelte zeer zeker geen onbekende. Haar ver diensten heeft zij weten te ver werven door de vele meisjesro mans, die zij heeft geschreven. Bij uitgeverij Van Holkema en Wa- rendorf te Amsterdam zijn enkele boeken van haar serie over de fa milie Huizinga in een nieuwe druk verschenen en wel; In de storm (vierde druk); Het ene talent, (vijfde); Toen kwam Tjeerd (vierde); De rozen van Hofwijck (derde); De verloren 'melodie (tweede) en Onder de mimosa (vierde). Hoewel alle werken op de door de jeugd gewenste manier eindigen, zijn het boeiende, op een hoog niveau staande verhalen. Sanne van Havelte schetst niet alleen op zeer duidelijke en aan nemelijke wijze de moeilijkheden van het meisje („Toen kwam Tjeerd" en „In de storm") maar ook die van de jongen („De rozen van Hofwijck"). Getuigend van energie en doortinteld van humor zijn de karakterizerende dialogen. Op voortreffelijke wijze weet de schrijfster sfeer te scheppen en natuurbeschrijvingen te geven. In dezelfde uitgave en van dezelfde schrijfster is bovendien de derde druk verschenen van „Het begon in een stortbui". Evenals bü uitg. v. Holkema en Warendorff is de derde druk ver schenen van „Een zomer op Hei- dehoeve" van de hand van Fenne Feenstra. In dit boek is de hoofd figuur niet een meisje, maar een wilskrachtige, sympathieke jonge man, Han van Wheel. Fenne Feenstra heeft een geheel andere schrijftrant dan Sanne van Ha velte, maar even prettig en we zouden bijna zeggen, leerzaam weeft zij hel gegeivene te brengen. Deze acht meisjesromans steken ver boven het gemiddelde uit. Ze zijn uitgevoerd in fraai pastel- kleurige linnen banden met ar tistieke papieromslagen van Hans Borrebach. De dagren voorafgaande aan „het heerliik avondje" koeten menigeen heel wat hoofdbrekens, want de tijd is voorbij dat er geschenken gegeven worden zonder dat op de noodzaak wordt gelet. Doelmatigheid is in ons hedendaagse beleid de voornaamste factor, zo wordt tenminste alom ver teld. Maar en dit is heel belangrijk de stempel „zakelijkheid" mag toch niet te nadrukkelijk op de cadcaux gelegd worden, want zij moeten toch juist die voorwerpen omvatten waar de persoon in kwestie niet ge makkelijk toe komt om ze voor zichzelf te kopen. Kleinlederwaren lenen zich daarvoor wel bij uitstek. Temeer daar de fantasie van de ontwerper» onuitputtelijk is om steeds weer nieuwe nuttige voorwerpen in de étalages van de winkels te doen belanden. Het voorwerp, dat iedere huis vrouw benevens een stofdoek, het meest gebruikt is wel een naai doos. In negen van de tien geval len zit daar een warwinkel in van draadjes in diverse tinten zonder begin of einde. Als er een naald gezocht moet worden gaat het lij ken op het speuren naar de be roemde speld in de beruchte hooi berg. Een cadeau bij uitstek voor moeder is dan ook een naaikof- fertje. Door middel van vakjes, ébuitjes en kokertjes krijgt alles een vaste plaats. Een borstel met een opklapbare lederen bovenkant zal zij zeker ook niet versmaden. Wanneer de bovenkant door mid del van een ritssluiting wordt los gemaakt komt een volledig mani cure-gerei te voorschijn. Een va riatie hierop is de borstel met een bijbehorende schoenlepel in de zelfde leersoort uitgevoerd. Door een drukknoop worden borstel en lepel op een vernuftige manier aan elkaar vast gemaakt. Met gebruiksvoor* waarden Achter de ramen stonden ook veel geschenken voor vader of verloofde, zoals portefeuilles, por- temonnaies, scheersets, lederen si garen- of cigarettenétui's. Hebben wij de beschikking over een be hoorlijk bedrag dan zal een uitge breide bureauset zeer zeker in de smaak vallen, vooral als deze nog uitgebreid is met ingebouwde as bakken en cigarettendozen. Tenslotte zagen wij nog een klein rolvormig étui, waarin juist vier borrelglaasjes passen. Maar bij zo'n cadeau hoort natuurlijk een heel lang gedicht van de Goe de Sint, waarin precies de ge bruiksvoorwaarden zijn omschre ven! Op onze tocht langs de étalages was het meest frappante een plastic étuitje ter grootte van een rozenkransdopje. Daarin zat een waslijn in opgeborgen en zes was knijpers. Wasknijpers zijn het eigenlijk niet te noemen, maar plastic buisjes niet een diepe in keping aan de onderzijde, welke de lijn en een punt van het was goed kan omklemmen. Een derge lijk cadeautje is uitermate geschikt voor kamerbewoonsters of voor personen, die vaak in een hotel moeten overnachten. Zander enige moeite kan men dan zelf een blouse of een paar kousen uitwas sen. De prijs is ongeveer 5,50. Is er de mogelijkheid om wat meer geld te besteden dan is een reis- strijkijzer ook heel aardig. In étui beloopt zo'n apparaat ongeveer 20,—. Gemak op kamp Hoe minder bagage hoe beter, is de leus van kampeerders(sters), maar zij vinden het toch maar wat makkelijk om zoveel mogelijk din gen bij de hand te hebben. Het materiaal van de onbekende mo gelijkheden, plastic, maakt het mogelijk om vier bekers geheel in elkaar te schuiven, dan past daar nog juist een suikerdoosje in en een deksel zorgt dat het zaakje niet uit elkaar kan vallen. Door deze deksel is er zelfs de mogelijk heid om de buitenste beker te ge bruiken als mixer. De gehele set past vervolgens netjes in een le deren étui. In een rugzak vraagt één beker niet veel plaats, maar daarin zitten nu voor op kamp zes voorwerpen van grote practische waarde. Met wonderbaarlijke hoeden op het hoofd luisteren de Catherinettes naar de preek. meinse keizer Maximinus; van de werktuigkundigen, omdat het wiel waarmede de razende keizer haar meende te doden op miraculeuze wijze brak nog voor het haar enig letsel kon doen. De keizer liet haar toen onthoofden, op 25 No vember, A.D. 307, toen ze juist 25 jaar was. Op gewone dagen zijn de Cathe rinettes winkeljuffrouwen of wer ken zij achter de schermen van de schitterende Parijse mode-salons. Maar op de dag van Sinte Cathe rine is alles veranderd. Dan zijn de winkels en de mode-salons ge sloten en wordt het werk terzijde geschoven. Allen, van de patroons tot de naaisters, werken samen om er voor de Catherinettes een heuglijke dag van te maken. Ge bak en wijn, brood, vlees en kaas worden in overvloed aangesleept. Het feest duurde haast de hele dag, met veel gebabbel, gelach en gezang. De drukke werkplaatsen waren nu feestzalen, versierd met crêpe-papier en bloemen. Voor al de Catherinettes waren er snuiste rijen en geschenken. Grote poppen en kleine poppen, ieder soort dat men zich kan voor stellen, waren er te vinden. Ieder een had een pop gemaakt en iedereen hoopte dat de hare de beste was om de prijs te winnen. De poppen zijn bedoeld als offer giften aan Sinte Catherine in ruil voor haar bemiddeling. De uiteindelijke keuze van de prijswinnende pop werd gedaan door mode-ontwerpers die, door hun smaak voor lijnen, kleuren en stoffen, uitstekende rechters zijn. Al de poppen worden verkocht en de opbrengst wordt in een Kerst mis-fonds gestort voor de arme kinderen van Parijs. De dag werd bekroond met een danspartij in de late avond. Onge huwde jongemannen kwamen in aanmerking, die echter op de fees telijkheden van de dag streng werden geweerd en het is begrij pelijkerwijze niet zo ongewoon, dat hier op het bal de verhoopte romance reeds is begonnen. Er waren ook nog prijzen voor de mooiste en origineelste hoeden. „La couture waaronder de Pa rijse mode-wereld is bekend, hield een schitterende feestdag, maar op 26 November was iedereen weer terug bij naald, schaar en krijt, terug bij de veeleisende da mes van de „high life" en de las tige matrones van de aristocratie. Alhoewel enkel de rijken der aarde zich de luxe kunnen per mitteren zich door een Parijse couturier te laten kleden, zijn dro men vrij voor iedereen. Terwijl de rijke demoiselle zich een exclu sieve creatie laat aanpassen in het mode-salon, waakt Sinte Cathe rine er persoonlijk over, dat de droom van het naaistertje, dat achter de schermen verborgen blijft, toch eens werkelijkheid wordt. de Catherinettes de vorige nacht geslapen met hun hoed naast zich. De hoeden zijn van groot belang op Sinte Catherines dag, want zij zijn het symbool van het huwe lijk. In lang vervlogen tijden had den alleen gehuwde vrouwen het privilege hoeden te dragen en het feit, dat hun haar met een hoed was bedekt, was het bewijs dat ze gehuwd waren. Er was ook nog een processie op de hoek van de rue de Cléry en de rue Poissonnière, waar een oud verweerd beeld staat van Sin te Catherine. Eén meisje werd uit gekozen om op een ladder te klimmen en een krans van witte bloemen aan de voeten van het beeld neer te leggen, terwijl de priester en de andere Catherinet tes hardop baden in de straat be neden haar. Catherine van Alexandrië is een heilige maagd die patrones was van de philosophen en werktuig kundigen en ook van de dienst meisjes. Van de philosophen, om dat ze eens een hoogdravende dis cussie won met de wijze rechtsge leerden van het hof van de Ro- De kerk van Notre-Dame de Bonne-Nouvelle is sedert 1628 het toneel geweest van de speciale Mis der Catherinettes. De viering van het feest van Sinte Catherine staat zo hoog in aanzien, dat soms de aartsbisschop van Parijs zelf de Mis opdraagt voor deze meisjes. In de Mis vragen zij hun be schermheilige de geschikte man te mogen ontmoeten en dat die ge schikte man op de proppen komt met het grote aanzoek. Bij niemand komt het op de smeekbede van deze meisjes be lachelijk te vinden. Het is voor hen een volkomen normale wijze om een levensgezel te vinden. Sinte Catherine heeft haar faam verdiend in het vinden van echt genoten. Zeer dikwijls is de Ca- therinette van dit jaar de bruid van het volgende jaar. Verleden jaar verloofde een Catherinette zich twee dagen na het feest van de grote heilige. Na de Mis offert ieder meisje een kaars voor Sinte Catherine en blijft even bidden voor haar schrijn. Volgens een oud gebruik hebben MUNCH Een wel schenk he de aartsl ehen-Fraii del, van c moeten n feestelijke Domplein gevaardigii ging uit dom hun we herde boden zij sprin.gleve beer aan. de aartstoi de herinn de stiohtt de H. C< als lastdii levendige bestemd i te wordei diende vo aartsbisdo richt niet, Japan gaat proberen de wereld handel voor de goedkopere tex tielproducten te veroveren. De ko pers proberen andere landen te overbieden om zoveel mogelijk wol te bemachtigen, die het meest geschikt is voor de Japanse spin nerijen. Japan is dank zij de lage arbeidslonen en de lange werktij den in staat iedere markt te over stromen met wol-textiel, zoals dit in het verleden met katoen ge beurd is. Sommige makelaars ver moeden dat Japan zich zal toe leggen op productie voor defensie doeleinden. In Engeland heeft men een merkwaardig eleotrisch strijkijzer uitgevonden. Het bovenste deel is opklapbaar en geeft gelegenheid om uit diverse ampulietjes odeur in het ijzer te drukken. Onder het strijken wordt dan een bepaalde geur in het goed „geperst". Zo kan men b.v. zijn linnengoed naar la vendel doen ruiken, zijn overhem den naar viooltjes, zijn zakdoeken naar seringen enz. enz. haar lot moeten overlaten. Wan- nueer u de plant in het licht zet, haar vooral in de zomermaanden veel water geeft en zo eens in de maand een beetje kunstmest, is zij echter al dik tevreden. In de winter hoeft u alleen maar te zor gen, dat de potkluit niet uitdroogt. Een gemakkelijker plant zult u vermoedelijk niet kunnen vinden! Htn. Vandaag willen wij onze aan dacht eens besteden aan een plant, welke ondanks haar voortreffelijke kwaliteit doorgaans heel stiefmoe derlijk wordt behandeld. Wij be doelen de Aspidistra, die vroeger, toen men vooral zijn toevlucht nam tot oer-sterke planten, heel wat hoger in aanzien stond dan tegenwoordig. Nu moet deze plant het meestal doen met een plekje in de gang, in de vestibule of op andere donkere en tochtige plaat sen. Eigenlijk heeft de Aspidistra dit aan zich zelf te wijten, want er is geen plant, welke zo onver woestbaar is en zo onverstoorbaar in haar groei als juist deze. Als huiskamerplant heeft zij echter practisch afgedaan. En toch is het volstrekt geen lelijke plant. Dat zij een min of meer gedroch telijk uiterlijk krijgt vindt zijn oor zaak hierin, dat er doorgaans wei nig notitie van haar wordt geno men. Bij een beetje goede behan deling zullen de langwerpige, vrij brede glanzend-groene bladeren flink uitgroeien en dan wordt die zelfde Aspidistra een sierlijke ver schijning in de kamer of waar u haar dan ook neerzet. De bonte variëteit is zelfs heel fraai, maar deze laat niet met zich sollen en het gebeurt nog wel eens, dat de bontheid geleidelijk ver dwijnt, doordat er alleen maar groene bladeren worden gevormd, terwijl de bonte op den duur na tuurlijk afsterven. De bloemen van de Aspidistra zijn heel eigenaardig, zij worden nogal vaak over het hoofd gezien. In tegenstelling tot de meeste an dere (bloem-)planten, worden de knoppen namelijk gevormd door de wortelstok, zodat de bloempjes, die een vaal bruin-paarse kleur hebben met een grauwgele rand, als het ware op de aarde liggen en daardoor in vele gevallen niet eens als bloempjes worden onderkend. Dat de Aspidistra weinig eisen selt, wil toch niet zeggen, dat wij haar dan ook maar helemaal aan Eén druppel uit de zee van lederwaren. poek, en nog veel meer! Hmmm.' De Lassoman heeft die mannen van de reis naar de maan ook weer ge sproken! Ze zeiden, dat ze nu over 25 jaar al gin gen. Dus niet over vijftig jaar! Veel eerder al! Trek kleine peuters bij het water weg! Pas is weer een jongetje van veertien maanden in 'n teil gevallen en verdron ken! In de Betuwe woont 'n man en die kweekt pin da's! Lekker, lekker! In Friesland woont ook zo'n man. In Culemborg komt een flatgebouw! Wie had dat ooit gedacht! In Haarlem bestond de gemeentereiniging laatst 75 jaar. Hulde aan die mannen! In diezelfde stad woont een ventje van twee jaar, dat nog beter kan biljar ten dan de Lassoman! Hij staat op een stoel naast het biljart en hij heeft een kleine keu, dat kleine ventje. Uit! Wat betekent: December? Als je goed gelezen hebt, wat September. October en November betekenen, hoef ik je eigenlijk niet meer uit te leggen, dat December komt van het latijnse woord decern, dat tien betekent. En weten jul lie nog, waarom Decem ber bij de oude Romei nen de tiende maand van het jaar was Juist, om dat ze het jaar begonnen met Maart. Dus werd December de tiende maand. Wij noemen De cember ook „Winter maand" en dat is duide lijk. Kunstenaars stellen deze maand wel eens voor als een man, die een varken aan het open snijden is en er de been- BEN JIJ DE GEZELLIGSTE THUIS We staan aan de drempel van een mooie, gezel- lige maand. December, de maand van St. Nicolaas die goed heilig man. December, de maand van voor bereiding op het Kerstfeest en van het prachtige Kerstfeest zelf. December, de maand van het Oude Jaar. Nu hoef ik jullie niet veel meer te vertellen. Zwarte Piet komt om de hoek kijken of rolt door de schoorsteen zo de huiskamer binnen. Pakjes brengen de ene verrassing na de andere. Er worden voorbereidselen getroffen om de krib weer klaar te maken en een mooie kerstversiering uit te den ken. En aan het eind van. de maand hangt het hele huis vol van de lekkere geur van oliebollen, wafels en weet ik wat voor lekkers meer. Een schitterende maand om met de naastenliefde mee te doen door echt gezellig te zijn, de boel niet in de war te sturen, eens niet aan jezelf te denken, maar veel voor anderen over te hebben. Als je dat niet doet en een ongezellige spelbreker bent, fluister ik je even de spreuk van de Jeugd bond in je oor: BEN JIJ DE GEZELLIGSTE THUIS? Dan weet je genoeg. ZONDA 800 NCRV 17.00 NCI 8.00 Nieuw 8.15 Gra Doopsgezin Kerkmuzie terstanden; muziek; 9.f mofoonmuz Apologie; ziek; 12.40 Kromstaf"; tholiek ni mentsmuzii king; 13. 14.00 Voor cerbgebouw Viool en p: stand van kunde", ca foonmuziek „Katholiek 16.15 Sport Geref. ke: koor; 18. 19.00 Zoi „Gelooft U Nieuws: 2( 20.25 De zijne van; gramma; 2 Liturgische Nieuws; 2', muziek. De Lassoman heeft steeds maar zin om naar de maan te vliegen. Jullie ook al? De mensen in Neder land bellen tegenwoordig veel meer op naar het buitenland dan voor de oorlog. Hallo, U spreekt met de Lassoman! In het afgelopen jaar hebben de mensen in Ne- derl. elkaar 172.000.000 keer opgebeld. Dat is reuze vriendelijk. Eén millioen keer van de Lassoman is daarbij. En als je wilt, kleine vrienden, kun je ln In dia zo weer een olifant bestellen. Ze zijn niet meer op de bon! En wisten jullie al, dat Pampus geen fort meer is? De Lassoman is in Bel_ gië geweest. Daar heeft hij eens een flink woord je met de voetballers ge sproken, die ons altijd maar laten verliezen! Het hielp, hoor! Ze wa ren zo bang! Ze durfden niets terug te zeggen! De Lassoman hoorde ook dat Pampus mis schien een groot recrea tieoord wordt. Daar moet hij bij zijn! Weten jullie wat dat is recreatie? Pret en zo! Van April tot Juli heb ben hier in Nederland wel 200.000 buitenlan ders gelogeerd. Je hebt vliegende schotels, maar ook In dische schotels! Wisten jullie dat? Die laatste zijn lekker! Rijst, kroe- deren uithaalt. Ze stellen hem ook wel voor als een heerlijk Kerstmaal of door koeken, die in een oven liggen te bakken. Zo word je herinnerd aan prettige en gezellige din gen, waar de maand De cember vol van is. Als je er maar niet bij ver geet, dat de Adventstijd een voorbereiding op het Kerstfeest is, waarin je goed bidden moet en nu en dan eens een offertje moet brengen. Op alle leeftijden iets groots We zijn nog altijd be zig met onze reeks: Op alle leeftijden iets groots. 21. Johan Strauss, een bekende musicus, maak te z'n prachtige stuk „Die Fledermaus", toen hij 49 jaar was. 22. Röntgen vond de X-stralen, toen hij 50 jaar oud was. 23. Luige Galvani zat, toen hij 52 jaar oud was, te kijken naar een stuip trekkende kikkerpoot. Daarmee ontdekte hij dat electriciteit invloed had op spieren. 24. De „Negende Sym- phonie" van de beroemde componist Beethoven heb je misschien wel eens ge hoord. Hij maakte die, toen hij 54 jaar was. 25. Onze beroemde Kunstschilder Rembrandt was 55 jaar, toen hij „De Staalmeesters" vervaar digde. Heilige Barbara, maged rein, wil altijd mijn bescherm ster zjjn, zowel in leven als ln dood, Och, help mij ln mijn laatste nood. Geef, dat ik vóór mijn levensend ontvang het Heilig Sa crament. met haar te huwen. Daarom sloot hij haar op in een toren. Maar Bar bara had Christus tot haar Bruidegom geko zen. In de toren waren twee ramen. Toen haar vader een keer op reis was, liet zij er een der de raam in maken en die drie vensters herinner den haar aan de H. Drie vuldigheid. In haar bad kamer liet zij een kruis aanbrengen. Toen haar vader thuiskwam en dat zag, was hij zo woedend, dat hij Barbara zo met een getrokken zwaard wilde doodsteken. Maar door een wonder werd ze gered. Voor de recht bank geleid, moest ze veel martelingen onder gaan en tenslotte sloeg haar eigen vader haar het hoofd af. God strafte de vader door een plotse linge dood. Op 4 Decem ber vieren we Barbara's feest. De H. Barbara wordt vooral aangeroepen om bewaard te worden voor een plotselinge dood. Er bestaat een oud gebed, dat aldus luidt: 8.00 VAR/ AVRO 17.( 20.C 8.00 Nieu1 8.18 Grami het plattel viool en z; lingen; 9. 9.45 „Gees 10.00 „Gee 10.05 Voor leumsanien meente" Lichte mu kenen, He muziek; li berichten; gramofoont muziek; 14.20 Strijl causerie: winig; 15.4 list; 16.30 sprekken i serie; 17.21 erf", eau; jeugd; 17.! Nieuws en Pianospel; woordensp 20.00 Nie-u muziek: 21.08 „Lor spel; 21.4 22.10 Repc 22.45 Sul 23.00 Nieu of gramof Gramofoor Van boven naar bene- 1. Die strooit Zwarte Piet. 2. Dat zit dikwijls op de muts van Zwarte Piet. 3. Sinterklaas is niet arm, maar 4. Iets om op te bergen. 5. Een slim dier. 7. Een stad in Italië. 8. Draagt Sinterklaas. 9. Verkorte jongens naam. 10. Familielid. Sinterklaasrijmpjes Heilige Sint Nicolaas, die eens in het jaar Geschenken brengt en lekkere waar En dan weer uw tocht naar de hemel begint, Bid voor ons kinderen, Heilige Sint. Sinterklaas capoentjen, Bring de wat in mijn schoentjen; Een appelken of een ci- troentjen; Zo het alles daarin niet kan, Bind het met e'koorde- ken daaran. Sinterklaasje, bonne, bonne, bonne, Gooi wat in mijn lege tonne, Gooi wat in mijn huizen, Dan grabbelen we als muizen. BARBARA? Barbara was de doch ter van een voorname, heidense man en werd geboren in Nicomedië. Ze was een heel knap meis je en haar vader was bang, dat er spoedig iemand zou komen om A.i 21 Ao v L.11ji..ia i >2.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4