Piet van de Pol finishte ongeslagen als eerste Schaatsenrijders sneden een „oude kwestie" weer aan Alleen Zuidelijke velden weerstonden koning winter PLAIN en CORK Sneeuw en vorst heersten over Engelse velden De Ruyter door Metz en van de Pol verslagen Vergadering K.N.S.B. Successen voor Eindhovense verenigingen en... T.E.C. NEP. KAMPIOENSCHAP 47-2 Van Reijen verraste Metz Wolves blijven aan de kop verrassing/ DE EERSTE KLASSERS Willem II weer op goede pad Maandag 1 December 1952 Pagina (Van onze verslaggever) LEEUWARDEN, Zondagavond Met een glimlach op het gelaat kon Piet van de Pol aantreden voor zijn partij tegen Kees de Ruyter. Er zou immers nog een wonder moeten gebeuren, indien hem het kampioenschap 47-2 nog zou ontgaan? Want Kees de Ruyter had gefaald tegen Metz de avond tevoren en slechts door 355 caram boles meer te scoren dan zijn Rotterdamse tegenstander, zou de Brabander de titel nog kunnen grijpen. Hij greep die niet. Piet van de Pol won ook zijn laatste partij, wel met een gemiddelde om van te rillen, maar dat gaf niet. Zijn werkelijke kampioensgelaat had hij daarvoor reeds laten zien. Het gezellige clubhuis van de Friese Biljartclub was afgeladen vol toen twee nerveuze groot meesters de strijd aanbonden. Een strijd, welke wel heel teleurstel lend verliep. Een groot gedeelte van de partij leek het alsof er derde of vierde klassers aan het werk waren. Langzaam aan liep v. d. Pol, die van de beiden nog de minst slechte was, uit, tot na 15 beurten de stand 217115(!) was bereikt in het voordeel van v. d. Pol. Toen kwam de lange Rotterdammer even beter op dreef en met series van 71, 87 en 81 leek het alsof de partij uit was, toen hij in het gezicht van de haven nogmaals strandde. Nog even veerde de Ruyter op. Een serie van 94 bracht zijn punten totaal op 232, maar toen een een voudige bal mislukte, maakte v. d. Pol de partij uit. In de nastoot kwam de Ruyter nog tot 83, om juist toen hij van de druk bevrijd scheen en de caramboles in snel tempo aaneengeregen werden, zeer ongelukkig te stranden op een touche. Zelden zullen in een tournooi om het Nederlands kampioen schap de meningen zo verdeeld zijn geweest, wie uiteindelijk de ere-titel zou behalen, als in dit tournooi. v. d. Pol of de Ruyter met daarnaast de altijd gevaar lijke Metz met zijn ijzeren wed strijdmentaliteit, die nooit een partij verloren heeft, zo lang hij de queu nog niet in het foudraal behoeft te bergen. De andere vijf deelnemers waren eigenlijk maar figuranten, vergeleken bij deze drie,hetgeen juist het typische karakter aan dit tournooi gaf. Daarom konden de groten op dit tournooi ook geen enkele partij onderschatten en moesten zij zich altijd volledig concentre ren, afgezien nog van het feit dat het gemiddelde ook nog de door slag kon geven. Dat ondervond Metz in zijn partij tegen Beek man, die in remise eindigde. Te gen de verwachting in weliswaar en een teleurstelling voor Metz, die een kostbaar puntje verspeel de, maar de manier waarop de Delftenaar nog remise behaalde, maakte deze partij nog voor hem tot de beste van dit tournooi, om dat hij hierin toonde een vecht lust en morele kracht te hebben, zoals maar zeer zelden gevonden wordt. Op een gegeven moment stond de Delftenaar namelijk meer dan 200 caramboles achter en de situa tie was nagenoeg hopeloos, toen de goed spelende Beekman nog 17 punten moest maken en Metz nog niet verder was gekomen dan 195. Toen zette Metz echter met uiterste concentratie de achter volging in en wist o.a. door een serie van 145 in te lopen tot 351 om 387. Hij strandde op een las tige massée en liet de ballen in gunstige positie voor Beekman, die de partij beëindigde. Metz had echter de nastoot en wist onder voelbare spanning de ontbrekende punten op zijn bekende rustige, beheerste wijze, die een tegen stander tot wanhoop kan bren gen, te verzamelen. Wat hem een ovatie van het publiek bezorgde. Nauwelijks van deze sensatie be komen, zagen de aanwezigen een Kees de Ruyter in topvorm. Met in de eerste beurt dadelijk een serie van 211, op de manier waar op alleen Kees dat maar kan. Na een magere 1 in de tweede beurt, volgde weer een magnifieke 188 caramboles in de derde beurt. Toen was de partij uit. In drie beurten, gemiddelde 133.33. En wat zegt u wel van Kees Ooster hout, de benjamin van het tour nooi? Wij schreven zo juist van figuranten, maar de Rotterdam mer student bewees in zijn partij tegen Mol, dat hij straks tot de Schulte en Coppi wonnen te Parijs Op de baan van het Velodrome d' Hiver te Parijs werd een in ternationale koppelwedstrijd over 100 km. gehouden. De Nederlands-Italiaanse com binatie Söhulte-Coppi won in 2 uur 06 min. 26.2 sec. voor het Nederlandse koppel Peters-Derk- sen. Goede tijd van Els van der Ploeg De prestaties van de 16-jarige Amsterdamse zwemster Els van der Ploeg bewegen zich nog steeds in stijgende lijn. Zaterdag avond verbeterde zij haar record op de 100 meter vrije slag met 0.1'sec. Zij won in de tijd van 1 min. 8.2 sec. de borstcrawltitel bij de persoonlijke en clubkampioen schappen van de kring Amster dam. groten zal behoren. Een serie van liefst 289 en een moyenne van 80! Deze jongeman komt er wel, het geen hij ook Zaterdag in zijn par tijen tegen Beekman en v. Reijen bewees. Zijn klein spel is van een subliem gehalte; wanneer hij ook nog de nodige vastheid in zijn bandspel weet te leggen, is hij een van de allergrootsten. De meeste belangstelling ging Zaterdag uit naar de partijen v. d. Pol-Metz en de Ruyter-Metz. v. d. Pol moch zich eerst aan deze zware kluif wagen en het bleek in het begin der partij dat de Rotterdammer zich lang niet zeker voelde, want ondanks uiter ste inspanning wilde het niet zo goed vlotten als in de voorgaande partijen. Even leek het zelfs alsof Metz de beste kansen zou heb ben, maar een serie van 197 bracht v. d. Pol de overwinning in de achtste beurt. In de avondpartij rekende de „grote Piet" in zes beurten, waar bij een serie van 230, met de arme Beekman af. In deze partij benaderde het spel van de Rotter dammer weer het volmaakte en het resultaat zou zeker nog beter zijn geweest, wanneer hij in de derde beurt na 127 caramboles niet gestrand was op het probleem van drie ballen nagenoeg tegen elkaar aan, vastliggend aan de band. Een stoot die ook de groot ste meester negen van de tien keer zou hebben gemist. Beek man bleef op zegge en schrijve 38 staan en had als tragi-komisch commentaar tot de omstanders: „Wie van heren wil mijn queu kopen?" Toen kwam de partij Kees de Ruyter-Metz. Ondanks het feit dat de ballen diverse keren in de ideale positie kwamen, wilde het met de Ruyter niet vlotten. De meesterhand ontbrak en wat de kenners toen reeds als bij intuïtie voelden, geschiedde inderdaad: de Ruyter verloor van Metz. De ar tist ging ten onder tegen de stra teeg en vechtjas in een partij die meer spanning dan hoogstaand spel bracht. En zo werd de Ruyter ongetwijfeld de meest talentvolle van de acht deelnemers, dus prac- tisch uitgeschakeld voor de titel, waarop Metz na zijn nederlaag tegen v. d. Pol en zijn remise tegen Beekman ook geen kans meer had. De Ruyter stond na 3 beurten voor met 8735. Toen maakte Metz twee series, resp. van 85 en 77, waartegenover Kees 14 punten stelde, zodat Metz met ruim 100 punten de leiding had, welke hij niet meer afstond. Wel had de Ruyter in de 10e beurt npg een serie van 109, waarbij hij zijn tegenstander tot op 40 punten benaderde, maar het bril- lante, soepele spel van vorige partijen wilde niet komen en de constant spelende Metz maakte in 3 beurten de hem nog ontbre kende ruim 100 caramboles. De Zondagmiddag-partijen Beekman-Mol speelden een bik- keipartijtje, dat als enig gevolg had dat Mol zijn gemiddelde van 17 op ruim 14 terug bracht. Jam mer voor deze sympathieke spe ler, die zo lang het hoofdklasse gemiddelde van 16 kon handha ven. De partij Sweering-Oosterhout was de enige partij in dit tour nooi, die carambole gelijk ein digde. Sweering had het eerst 399 bereikt, maar kon het ontbreken- de punt niet bemachtigen. De jonge Oosterhout wist onder ademloze spanning met een slot- serie van 79 de partij te beëin digen, hetgeen hem een zeer eer volle vierde plaats in dit zware tournooi bezorgde. Verder bracht de partij Metz- van Reijen een verdiend succes voor van Reijen. De rustige Lim burger, voor wie dit tournooi nog iets te zwaar bleek, had het ge noegen in deze laatste partij zijn enige overwinning te behalen, dank zij een serie van 158 en constant goed spel in de overige 17 beurten. Van Metz, die nog een kansje op de tweede plaats had, viel deze nederlaag tegen. Vermoedelijk heeft hij zijn tegenstander iets onderschat. Ondertussen was op het andere biljart de partij v. d. Pol-de Ruyter begonnen, die zo'n grote teleurstelling zou worden. Een teleurstelling vooral van de zijde van de Ruyter, die .alleen door het feit dat ook Metz faalde in de laatste partij, zijn tweede plaats kon behouden en geduren de de slotserie van van der Pol weer echt als een klein Keesje, dat straf verdiend heeft, in zijn stoel zat. Het is ook wel hard wanneer op een dergelijke manier schone illusies verloren gaan, maar de uitslagen van de laatste partijen tonen duidelijk aan hoe ontzettend zware eisen een derge lijk tournooi moreel, maar ook physiek aan de deelnemers stelt. 297 23 54 12.91 400 23 144 17.39 400 6 230 66.66 28 6 11 4.66 400 9 137 44.44 123 9 66 13.66 400 20 96 20.00 160 20 61 8.00 399 26 103 15.96 400 25 77 16.00 314 37 74 8.51 400 37 70 10.81 400 20 81 20.00 315 20 94 15.75 400 18 158 22.22 398 18 81 17.11 En de eindstand van Reijen v. Oosterhout van de Pol Beekman de Ruyter Sweering Mol van Reijen Sweering Oosterhout Mol Beekman van de Pol de Ruyter van Reijen Metz van de Pol 14 2800 76 301 36.84 de Ruyter 10 2654 83 211 32.03 Metz 9 2608 106 153 24.60 v. Oosterhout 8 2005 108 289 18.56 Beekman 5 1785 135 108 13.22 Sweering 4 1942 130 128 14.93 van Reijen 4 1710 121 158 14.13 Mol 2 1777 123 102 14.44 Van de hoofdklassers zijn Swee ring en Beekman met hun alge meen moyenne beneden de voor geschreven limiet gebleven. Dit betekent voor hen een halve de gradatie. In een volgend tournooi *illen zij minstens een gemid delde van 16.moeten halen om zich in de hoofdklasse te hand haven. De eerste klassers Mol en van Reijen bleven eveneens onder de 16.en misten dus de kans op promotie.- De Zondag te Dor drecht tussen de clubs Emma en V.V.V. ge speelde voetbalwed strijd eindigde in een 41 overwinning voor de bezoekers. Tijdens een schermutseling voor het V.V.V.-doel. Geheel links C. v. d. Gijp, midden de doel- verdediger Tilmans. Geheel rechts Lommen Het belangrijkste agendapunt van de 71e jaarlijkse algemene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond, tvelke bijeenkomst werd voorge zeten door mr. W. H. Vliegen, bestond uit het voorstel het reglement inzake de verkiezing van de technische commissie voor de lange baan te herzien. van de Pol Metz Beekman v. Oosterhout de Ruyter ATntZ 400 300 224 400 344 400 De uitslagen 8 8 14 14 13 13 197 77 60 100 109 92 agen 37.50 16.— 28.57 26.46 30.76 Het bestuur van de K.N.S.B had oorspronkelijk voorgesteld de negen leden van deze com missie op de volgende wij-ze ie doen benoemen: vijf leden, on der wie de in functie gekozen voorzitter, die tevens bestuurs lid is van de KNSB, door ver tegenwoordigers van verenigin gen met leden startkaarthouders, uitbrengende één stem per start kaarthouder (ijsberijders) en 4 leden door vertegenwoordigers van verenigingen, in het bezit van een goedgekeurde lange baan, met een stem per vereni ging (ijsbereiders). Bij monde van mr. Vliegen werd bij de behandeling van dit agendapunt medegedeeld, dat 't bestuur van de K!N.S.B. met een wijziging in het voorstel wenste te komen n.l dat de technische commissie lange baan zal be staan uit vier leden, gekozen door de ijsberijders (de hard rijders zelf) en vier leden, ge kozen door de ijsbereiders (de producenten van de wedstrijd- banen), terwijl het negende lid, tevens voorzitter zal worden ge kozen door degenen, die be schikken over -zgn. technische stemmen, dus door alle groepen tezamen. Hier werd in beginsel pariteit tussen de beiden groe pen gegeven, een principe, dat reeds sterk naar voren was ge komen in een voor de vergade ring ingediend amendement van het gewest Zuid-Holland van de K.N.S.B. De woordvoerder van dit gewest, de h-eer L. Looy uit Alblasserdam wilde 't bestu-urs voorstel in dien zin wijzigen, dat de technische commissie lange baan uit acht leden zou komen te bestaan, 4 uit elk van de twee belangengroepen, maar dat bij toerbeurt een vertegenwoor diger van de ene belangen groep als voorzitter zou funge ren en na een bepaalde periode een vertegenwoordiger van de andere groep deze functie zou waarnemen. Zeer belangrijk was in het amendement van dit ge west het punt, dat de technische oommissie, ten einde tot een goede werkverdeling te komen, zich in twee sectoren zou split sen. De ene sector zou in het bijzonder behartigen de belan gen, verbonden aan de training, verkiezing en uitzending van rijders naar wedstrijden in het buitenland, de andere sector zou zich speciaal wijden aan de wed strijd-technische organisatie van 't lange baanrijden, zoals baan- uitzetting, haan-keuring, oplei ding van juryleden, wedstrijd organisatie enz. Mr Vliegen liet duidelijk uit komen, dat het bestuur van de K.N.S.B. zich niet accoord kon verklaren met het amendement van Zuid-Holland en verklaar de, dat een taakomschrijving, welke van te voren zou moeten worden uitgestippeld, organisa torisch onjuist moet worden ge acht. Ook het verdelen Van de commissie in twee sectoren ten aanzien van de te verrichten werkzaamheden noemde de K.N. S.B.-voorzitter onlogisch en in strijd met een gezonde opbouw. Het 'bestuur wenst in de toe komst adviezen te ontvangen van de commissie voor het lange baan rijden in zijn geheel en niet van een der twee sectoren van de commissie. De eenheid Op de achtergrond van dit debat, met de ene zijde het be stuur van de bond en een zeer groot gedeelte van de leden en aan de andere kant het gewest Zuid-Holland met talrijke ijs- clubs, gesteund door de N.V B.H.S., stond het nog steeds be staande conflict in de schaatsen- sport, nl. dat een aantal beken de ijsclubs in Nederland, die in de historie van de schaatsen- sport zich hebben verdienstelijk gemaakt, door het geven van lange baanwedstrijden en de lange baansport sterk hebben gesteund, enige tijd geleden uit de K.N.S.B. zijn getreden en de Nederlandse IJsverenigingen bond hebben opgericht (N.IJ.B Tijdens het debat deelde de heer Looy mede, dat het gewest Zuid-Holland van van de K.N. S.B. er stellig van overtuigd was, dat als het amendement werd aangenomen de uitgetre den ijsclubs in de K.N.S.B. zou den terugkeren, een mededeling, welke veel applaus ontlokte. Hoewel toegegeven werd, zo wel van de zijde vam het be stuur van de bond enerzijds, als van de kant van het gewest Zuid-Holland en de N.V.B.H.S. anderzijds, dat de beide voor stellen slechts in nuances ver schilden,' kon geen overeenstem ming worden bereikt, waarna de stemming de volgende beslissing bracht :voor het amendement Zuid-Holland en N.V.B.H.S. 67 stemmen, tegen 338 stemmen. Hierna kon het voorstel van het bestuur van de K.N.S.B. als aangenomen worden beschouwd. De lange baan kampioen schappen van Nederland zullen te 's-Gravenhage worden gehou den, die voor de korte baan dames te Appingedam, voor heren te Kampen, voor het kunstrijden 12 Januari op de Hoky, voor schoonrijden heren en dames te Kwintsheul en voor paren te Almelo. In het bestuur werd de heer J. Hooiring (Leeuwarden), die bedankt had, vervangen door de heer A. Dam (Huizum). De heren mr. H. W. Vliegen, H. F. vgn der Meer en A. D. de Groot werden als bestuursleden her kozen, de eerste in zijn functie van voorzitter. Zwolle werd aangewezen als vergaderplaats voor 1953, in verband met het 100-jarig be staan van de ijsvereniging in die stad. Het was winters voetbal in de Engelse league. Dat was heel goed te merken aan twee dingen, het naar verhou ding geringe aantal toeschouwers en de verrassende uit slagen, tvelke te noteren vielen. De bal rolde op de be sneeuwde en hier en daar half bevroren velden op grilli ge wijze. En dat deze winterse factoren van invloed zijn geweest op het verloop van de wedstrijden staat buiten kijf. Van alle delen van het land kwamen berichten binnen over velden, welke centimeters diep onder de sneeuw lagen, van be vroren terreinen en van gras matten. waar ijspegels op te vinden waren. In enkele geval len kwam daar nog mist bij, niet bepaald plezierig voor de toe schouwers en de spelers. Het gevolg is geweest, dat twee wedstrijden zijn afgelast, iets wat niet zo heel erg vaak in de league gebeurt. Een van deze twee ontmoetin gen was die tussen Cardiff en Bolton Wanderers in de eerste divisie. De spelers waren gedwongen op het slipperige vaak verrader lijke gras zich voorzichtiger te bewegen dan normaal en in dit verband is het opmerkelijk, hoe weinig verwondingen er op deze league-Zaterdag vielen te note ren. De midhalf van Charlton, De- rek Upton, bekend cricketer van Kent, kwam in de tweede helft van de wedstrijd tussen zijn club en Preston North End lelijk te vallen. Hij moest de strijd staken wegens een ontwrichte schouder. Charlton leidde op dat ogenblik met 10, dank zij een doelpunt van de Zuid-Afrikaan Firmani, maar Charlton kon er niets aan doen, dat men de wedstrijd ten slotte nog met 12 verloor. In de positie van de leiders in de eerste divisie kwam geen ver andering. Alle moesten zich met een gelijk spel tevreden stellen. Eerlijk gezegd hadden de Wol ves in de uitwedstrijd van Burn ley moeten verliezen, want de thuisclub was vrijwel voortdu rend in de meerderheid. Maar Bert Williams, de doelverdediger, die weer in het team van de Wanderers was opgesteld, ver richtte wonderen en zo bleef het 00. De Wolves hebben 25 pun ten uit 19 wedstrijden; zij leidden met I punt voorsprong op Sun derland. dat met 2—2 gelijk speelde tegen de Spurs. Sunder land leidde met 20, beide doel punten van Trevor Ford, toen de scheidsrechter voor een witte bal appelleerde in verband met de invallende duisternis. Misschien kon de voorhoede van Tottenham Hotspur beter met het witte dan met het bruine ding over weg, want zij slaagde er in twee goals van goed gehalte te produceren, van Tommy Harmer en midvoor Len Duquemin. Arsenal en Burn ley die respectievelijk twee en drie op de ranglijst staan, hebben thans een ernstige concurrent gekregen in West Bromwich Al bion, die er in slaagde de league kampioene Manchester United met 31 te slaan. De score ver liep enigszins vreemd, want met rust stond Manchester United met 10 voor, dank zij een doel punt van de 17-jarige Eddie Le wis, die zijn debuut maakte. Arsenal heeft nooit veel succes gehad in de uitwedstrijden tegen Stoke. In de laatste vijf jaren won Stoke vier keer op eigei) terrein en het bezoekende Arse nal slechts een keer. Het zag er naar uit, dat Arsenal wederom de nederlaag zou leiden, maar twee minuten voor het einde wisten de bezoekers de gelijkmaker te scoren. Manchester City won voor de derde maal in dit sei zoen, maar de club blijft onder aan de ranglijst- staan, met 1 punt minder dan Stoke City. De uitslagen Eerste divisie: BurnleyWolverhampton 00 Liverpool—^Blackpool 22 Manchester C.Derby 10 MiddlesbroughChelsea 40 New CastlePortsmouth 10 Preston N. E.Charlton 21 Sheffield W.Aston Villa 22 StokeArsenal 11 TottenhamSunderland 22 Tweede divisie: BirminghamNottingham F 05 BuryBlackburn 10 FulhamHuddersfield 02 LeedsBrentford 32 LeicesterBarnsley 22 LutonEverton 42 Notts C.Lincoln 11 PlymouthDoncaster 00 RotherhamSwansea 21 SouthamptonHull 51 West Ham—Sheffield U. 11 (Advertentie) Het besluit van de K.N.V.B. om niet alles af te gelasten, vond hoofdzakelijk zijn oorzaak in de toestand van de velden in de Zuidelijke provincies. Het is dan ook daar alleen, dat de voetbal gerold heeft. Overal elders in den lande is practisch alles afgelast. In het gehele Noorden ging slechts één tvedstrijd door.. Daar speelde de R.K. vierde klasser uit Groningen Amicitia tegen Forward en won met 6-4. In het Westen ktvam men alleen op het eiland Texel en in Den Helder, dat sneeuwvrij was ge bleven, aan bod. De tweede klasser H.R.C. verloor van D.W.V. en in de vierde klasse waren het TexelD.T.S. (11) en WatervogelsH.S.V. (12), die de vorst de baas bleven. In het Zuiden dus werd vrij wel alom gevoetbald. Er waren wel tamelijk afkeuringen, maar in de eerste klassen gingen toch acht wedstrijden door, netjes verdeeld over de twee afdelin- gen. In IC bleef Sparta aan de kop. door de lastige uitwedstrijd te gen Sittardia met 31 te win nen. MVV, dat stilletjes gehoopt had op een verrassing, bleef zelf baas over Brabantia en hield dus zijn achterstand op de Roterdammers beperkt tot twee punten. Landskampioen Willem II kwam ook in het veld. Het werd een éclatante 62 zege op HBS. dat nu wel ernstig zorgen mag gaan maken over de bezetting van de voorlaatste plaats. In Dordrecht kwam de wissel valligheid van WV weer eens tot uiting. Emma verloor de aan sluiting met de kopgroep door een 4—1 nederlaag tegen deze Venlose club. De uitslagen luiden: Sittardia—Sparta Willem II—HBS MVVBraban tia Emma-VVV De stand is hier: 1—3 6—2 9 1—4 Soarta MVV WV Emma Willem II Excelsior Longa BW SVV Sittardia Juliana Brabantia HBS Theole Het is al eens 10 10 10 10 10 9 10 9 10 10 9 TEC verraste meer gebeurd, dat een van de Tielse clubs ver rassend uit de hoek is gescho ten. Gisteren was het de beurt aan TEC. dat in Rotterdam met 41 van het als gastheer optre dende Xerxes won. Hierdoor be reikte TEC het totaal aantal punten van NAC, dat zelf zijn wedstrijd niet door zag gaan. In Eindhoven was het raak. Zowel PSV als Eindhoven ont vingen voorname Westelijke gasten en beide Zuidelijke teams bewezen hun meerderheid over de gasten uit het Noorden. PSV bleef de baas over Feyen- oord. dat nu in de kleurloze middenmoot is teruggezonken en Hermes DVS moest in een zich 4—2 2—1 1—4 3—1 geducht herstellend Eindhoven de meerdere erkennen. PSV kwam daardoor al-leen aan de lei-ding en Eindhoven steeg tot de vijfde plaats. In Limburg tenslotte ging de nabuur-derby Bleijerheide-Mau- rits door. De thuisclub won met 3—1. PSVFeyenoord EindhovenHermes DVS Xerxes—TEC BleiierheideMaurits De situatie is aldus: PSV Noad Bleiierheide ADO Eindhoven Feyenoord Xerxes Hermes DVS DHC RBC Limburgia Maurits NAC TEC Piet v. d. Pol naar Eur. kampioenschap 47/2 Voor -het Europees kampioen schap 47/2 dat van 8 tot 11 Ja nuari a.s. te Groningen wordt ge houden, mag Nederland één deel nemer inschrijven, evenals an dere landen, behalve België, dat in verband met het feit. dat een Belg titelhouder is, recht heeft op 2 plaatsen. Ons land zal ver tegenwoordigd worden door de nationale -kampioen Piet van ee Pol. Vermoedelijk zal echter nog wel een plaats voor Nederland beschikbaar komen. In dat geval gaat ook Kees de Ruyter naar Groningen. 10 6 2 2 14 9 5 2 2 12 10 5 2 3 12 9 5 1 3 11 10 4 3 3 11 10 3 4 3 10 9 3 3 3 9 10 3 3 4 9 8 4 0 4 8 9 4. 0 5 8 9 2 4 3 8 10 2 4 4 8 9 2 2 5 6 10 2 2 6 6 P.S.V. BEHAALDE DE WINST Met 4—2 bleef P.S.V. de baas over Feijen- oord in de Zondag te Eindhoven gespeelde voetbalwedstrijd. Doel man Steiger van PSV is op zijn plaats bij een aanval van Feijen- oord. Achter hem - gedeeltelijk zichtbaar Scholtens.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5