Slechte wedstrijd van HRC Onstuitbaar H.S.V. kende ook deze keer geen genade Eei VOETBALLADE j Problemist Scheijen onder de schijnwerper Alleen voetbal in de Noordkop rolt fóM plakt /letik brandt t&faï Draverijen te Hilversum Kad D.W.V. wist wel raad met fantasieloos Racing Rijdt Andersen nu wel of niet? van 30 November 1952 Watervogels moest bakken voor betere techniek ONZE DAMRUBRIEK w x p Am im in ''m, Motorri botsing Pagina 6 Maandag 1 December 1952 (Advertentie) Evenals verleden jaartoen alle wedstrijden in het Wes ten waren afgelast, werd er nu ook alleen in Den Helder gevoetbald. Hoewel het veld vrij goed ivas te bespelen, was het toch tamelijk hard. Vooral gedurende het eerste kwartier, toen de spelers zich nog niet hadden „geaccli matiseerd", maakte het leder dikwijls de meest vreemde capriolen. Doordat de Amsterdammers over een betere techniek beschikten, waren het de hoofdstedelingen, die in deze wedstrijd, waarin H.R.C. slecht speelde, de toon aangaven. Toch waren de vier doelpunten, die zij maak ten één werd er door de scheidsrechter terecht voor buitenspel geannuleerd houdbaar. In tegenstelling met verleden week was Lingbeek er dit keer slecht in. Het tweede doelpunt, een als voorzet bedoelde bal van de rechtsbuiten der gasten, verdween achter deze doel man in het net. Met de rust hadden de gasten reeds een 2O voorsprong en deze was ook ten volle verdiend. Met de wind als bondgenoot waren zij steeds in de onmid dellijke nabijheid van Lingbeeks heiligdom. Het was dan ook de veteraan H. Ooms, die na het doel tevoren reeds verscheidene malen te hoog te hebben gezocht, na tien minu ten met een goed gericht schot de score opende. De weinige HRC-aanvallen mis ten het beetje fantasie om gevaar lijk te zijn. C. de Vries, die op de middenvoorplaats niet tot uit zonderlijke prestaties kwam, moest reeds in de eerste minuten zijn meerdere erkennen in stopperspil De Boorder. die het gehele cen trum voor zich opeiste. Doordat de achterhoede van de Amster dammers bestond uit spelers die de lengte van de Racing voor- waartsen verre overtrof, was iedere bal die door de lucht werd gespeeld, voor deze spelers. In- plaats van de bal langs de grond te spelen, plaatste men het leder steeds door de lucht naad het doel der gasten, hierdoor werd iedere bal door deze defen sie, die waarlijk niet zo solide was, geretourneerd. Nadat de Racers enkele aanval len hadden trachten op te zetten, namen de Amsterdammers het spel gedurende de laatste twintig minuten weer in handen. De druk werd zo groot dat een doelpunt bijna niet kon uitblijven. Het was dan ook rechtsbuiten Bakker, die Er zijn in totaal vier wedstrij den in ons hele dierbare Noord- holland gespeeld. Drie in Den Helder en één op Texel. In de tweede klasse heeft H.R.C. het rijk alleen gehad. De heer Van der Linden had het veld waardig gekeurd om op te voetballen en dus kwam D.W.V. uit Amsterdam om Racing een gedecideerde nederlaag te bezor gen. D.W.V. won verdiend en is nu ernstig candidaat voor de Kenoemers Z.F.C. D.W.V. U.V.V. V.V.A. Alcmaria H.R.C. Spartaan Hollandia K.F.C. Naast H.R.C. speelde ook Watervogels en wel tegen H.S.V. De Heilonaren versterkten hun positie aan het hoofd van de ranglijst op niet geringe manier door een kostbare zwaarbevoch ten 2—1 overwinning. D.T.S. moest ook nog op reis. want het Texel-terrein was goedgekeurd. Het was daar niet zo'n erg plezierige wedstrijd. Het publiek was onaangenaam en de scheidsrechter werd na afloop door het bestuur naar de kleed kamer geleid om erger te voor komen. Eén van de Texel-spe- lers werd van het veld gezon den. Het werd tenslotte een ge lijk spel waardoor de rol van Texel voorlopig is uitgespeeld. luidt hier: 8 5 2 1 12 6 4 1 1 9 7 3 3 1 9 7 3 2 2 8 7 3 2 2 8 6 3 I 2 7 7 1 3 3 5 5 1 2 2 4 6 0 3 3 3 7 0 1 6 1 H.S.V. 9 8 1 0 17 Z.A.P. 8 5 3 0 13 Succes 8 6 1 1 13 Schagen 7 3 3 1 9 Texel 9 2 5 2 9 Limmen 8 2 4 •2 8 D.T.S. 8 2 4 2 8 U.S.V.U. 7 3 0 4 6 Watervogels 9 3 0 6 6 M.F.C. 7 0 3 4 3 Oudesluis 8 0 2 6 2 Randers 6 0 1 5 1 met middenvoor H. Ooms de ge vaarlijkste man was in de geel zwarte voorhoede, die de voor sprong op een ietwat gelukkige manier vergrootte, zodat de rust inging met een 20 voorsprong voor de gasten. Na de rust geleek het erop, dat HRC het spel zou verzetten. Er werd echter zo primitief gespeeld in het aanvalsquintet van de roodjakken, dat zij reeds bij voor baat kansloos waren. Toen kreeg Rijkers na tien minuten een vrij goede kans toen hij na een pass van Kramer alleen voor doelman Meijer kwam te staan. De Ra- cing-linksbuiten schoot echter te zacht, waardoor Meijer zich over het leder kon ontfermen. Hoewel de aanvallen der geel zwarten niet zo talrijk waren als die van hun tegenstanders, waren deze toch veel gevaarlijker. Vooral op rechts, mede door het falen van Venbroek, waardoor Bakker steeds voor de gehele rechter- wing kwam te staan, ontstond veel verwarring. In deze periode viel tevens op hoe uitermate slecht de hoekschoppen door de Racers werden genomen. Van de vier corners die zii na de hervatting kregen toegewezen, schoot alleen Kramer de bal naar Ten Braak, die een tien meter van hem stond verwijderd; deze kreeg nu plotse ling een uitstekende kans, doch die werd door de onervaren jon geling om zeep gebracht. De laatste 15 minuten werden de Amsterdammers in de verdedi ging gedrukt. Steeds was het Nieuwstad die een afgeslagen aanval weer naar het doel diri geerde. Hoe machteloos de HRC- voorhoede was werd wel geaccen tueerd toen linkshalf Venbroek, tien minuten voor het einde kee per Meijer voor de eerste keer en tevens de laatste passeerde. HRC zette nu alles op de aanval, steeds bevond de bal zich voor het hei ligdom van Meijer. Toch heeft deze bekwame doelman niet veel moeilijk werk gehad, ook in deze tien minuten niet. Toen midden voor H. Ooms, nadat rechtsbuiten Asmussen het leder in buitenspel positie had gekregen, de bal uit diens voorzet inschoot, was de wedstrijd beslist. VOOR 'N SLAGZIN K.N. W.B.-prijsvraag 's-GRAVENHAGE, 29 Nov. De A. N. W. B. heeft besloten tot het voeren van een campag ne tegen de weer hand over hand toenemende verontreini ging van natuur en landschap 25 jaar geleden heeft de A. N W B. e,veneens tegen deze na tionale kwaal stelling genomen, onder het populair geworden motto „Laat niet als dank voor het aangenaam verpozen, de eigenaar van het bos de schil len en de dozen." De bond heeft thans een prijs vraag uitgeschreven voor een nieuwe slagzin. Drie prijzen van resp. f 250 f 100 en f 50 worden uitgeioofd De inzendingstermijn van deze prijsvraag sluit op 15 Januari a.s. Hansen mocht niet voor Huil spelen De Deense internationale mid- voor Jens Peter Hansen, die met toestemming van de Deense Voetbalbond en de Engelse Foot ball Association tijdens zijn va- cantie, die hij thans met zijn ge zin in Engeland doorbrengt, voor Huil City zou uitkomen, moest kort voor de eerste wedstrijd, die hij met Huil te Southampton zou spelen, worden vervangen. De secretaris van de Football League, Fred Howartlh. had n.l. bepaald dat Hansen van het volledige be stuur van de League toestem ming diende te verkrijgen als buitenlander in Engeland te spe len. Advertentie Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE Noorse schaatswereld in spanning De geruchten, als zou Hjalmar Andersen in het aanstaand sei zoen zijn woord gestand doen en niet deelnemen aan de Euro pese en wereldkampioenschap pen in het hardrijden, worden in Noorwegen steeds sterker. Aan het eind van het vorig seizoen, dat zo bijzonder rijk aan successen voor „Hjallis" is geweest, heeft hij verklaard met aan wedstrijden in 1953 te zullen deelnemen ten einde een jaar volkomen rust te nemen. Enkele maanden geleden trad Anderson, die té Drontheim woont, als amateur van zijn club op en op het ogenblik ver vult hij dezelfde functie bij de Noorse schaatsenrijdersbond. In dat verband is hij met een groepje Noorse rijders naar het bekende Zweedse sportcentrum Valadalen vertrokken, waar hii de training met zijn land genoten voortzet zonder zelf in training te zijn. Het staat vast, dat Andersen zich niet of sleéhts weinig op het aanstaand seizoen heeft voorbereid en daarin ziet men in Noorwegen een teken, dat de drievoudige Olympische kam pioen niet aan wedstrijden zal deelnemen en ook niet naar Alma Ata zal gaan, indien hij daarvoor een uitnodiging zou krijgen. In de Noorse bladen komt echter duidelijk tot uiting, dat men het besluit van Andersen niet ernstig neemt en dat men er wel degelijk rekening mee houdt, dat hij dit seizoen zal starten, zij het misschien pas in de tweede helft. aiiiiiiiiiiiiiiiiii minium li mil li illiiiliiliiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiii uil iiuimu Vanmorgen-vroeg wist iemand ons aan te raden, eens uit te komen met een soort „Sneeuwballade".... Zelf hadden 'we op deze dag willen starten jj met nieuws over de heren, die met biljarten de Leeuwarder kenners dit weekend verwenden. Dan hadden we nog een „p.f." willen zenden 5 aan Piet Roozenburg, die dus toch nog („hèhè") het dam-duel won van Raoul Dagenais. i Maar al deze vliegers gaan lekker niet op! 5 Want Koning Winter zei niet overal „stop" tegen z'n confrater, die „King Soccer" heet S en voor wie alleen dit „gedicht" wordt gesmeed. 5 In 't Zuiden schijnt het immers toch warm te zijn Acht wedstrijden in „C" en „D": klein, maar fijn. z De goede Sint bracht hier reeds menig verrassing 5 bij hem, die aan kop stond of in het „moeras" hing. In „C" zagen we een juweel-goal van Ehlen, E maar daarmee kon Sittard zelfs niet gelijk spelen tegen Sparta, dat won dank zij Oerlemans (2 x) en van Male. Een prachtige kans heeft Sparta thans om nog wat hoger te grijpen, i Dat kan, door het feit dat het stel v. d. Gijpen E in Dordrecht door een heel niet verwacht kwartet WV-goals uit de kopgroep werd gezet. Van Roessel liet vanmiddag dikwijls zijn hielen aan H.B.S. zien. Liefst vier doelpunten vielen E van zijn voet en haardos achter v. d. Land. E E Bravo, Willem II! Dat mag (óók) in de krant! E Xerxes kan in „D" schijnbaar slechts „grote" ploegen E beletten, een punt aan hun lijst toe te voegen. S E Bij T.E.C. ging het tenminste over de knie. E De rust gaf Tiel's dapperen reeds een „03". E Een fout van een back van Hermes D.V.S. E bracht Eindhoven (21) weer een klein succes. Tenslotte vraagt P.S.V. de aandacht door 't verslaan met 42 van „roemrucht" Feijenoord. E CORN. R. llniiiï In de wedstrijd WatervogelsH.S.V. heeft de techniek een hartig woordje meegesproken. Het harde veld deed de bal de vreemdste capriolen maken. De betere tech niek van de Heiloó'ers heeft dan ook de doorslag ge geven, al duurde het tot ver in de tweede helft, voordat de rood-gelen het winnende doelpunt konden aanteke nen. Ondanks het overwicht, dat zij in de tweede helft hadden, zagen zij geen kans een derde doelpunt te sco- waaraan uiteraard het stugge verdedigen van de ren, Torren debet was. Watervogels, met de wind in de rug spelend, kreeg al kort na het aanvangssignaal van scheids rechter Keits enkele serieuze kansen welke echter door treu zelen van de aanvallers geen re sultaat opleverden. Vooral de kans welke de jeugdige midvoor Slot krèeig had een doelpunt moeten zijn. Ook tijdens het ver dere verloop van de wedstrijd kon het spel van deze Watertor geen bevrediging schenken. Hij legt te weinig strijdlust aan de dag om een goed figuur te kun nen slaan op de moeilijke mid- vooriplaats. Het overwicht van de zwart- witten was van korte duur. HSV kwam meer opzetten en bena derde beangstigend de Watervo- géls-veste De defensie van de (Onder redactie van Jos. W. C. Sernée) Tenslotte verloren de Heider- reserves nog met 31 van het Amsterdamse V.V.A. ZESDAAGSE KOPENHAGEN KOPENHAGEN. 30 Nov. Aan het slot van de tweede dag van de Zesdaagse te Kopenhagen luidt de stand: 1. Van V1 i e t-Nielsen (Dene marken) 100 punten; 2. Bareth- Olsen (Frankrijk-Denemarken) 61 punten; 3. Acou-Andersen (België-Denemarken) 53 punten; 4. Gillen-Kay Nielsen (Luxem- burg-Denemarken) 42 punten. Op 1 ronde achterstand: 5. Gosselin -Schandorff (België-Denemar ken) 86 punten. Het Deense-Nederlandse koppel Hemmingson-L a k e m a n staat op de 9e plaats met twee ronden achterstand en 28 punten. Alle correspondentie gelieve men te adresseren aan de redactie van dit blad. Publicaties of over neming zonder bronvermelding is verboden. Biografie van onze Problemisten Auteur: JAN H. H. SCHEIJEN (Kerkrade) Een begaafde motievencomponist Het verheugt ons de serie .„Bio grafieën van onze Problemisten te kunnen vervolgen met een le vensbeschrijving van onze alom bekende Zd.-Nederlandse auteur en vaste medewerker, onze dam- vriend Jan Scheiien. Deze be gaafde componist uit het Zuid- Limburgse werd 15 September 1918 te Klimmen (L.) geboren. Op 18-jarige leeftijd kwam hij in contact met een vriend, die hem de beginselen van het damspel bijbracht. Zijn interesse voor het spel groeide dermate uit. dat hii een klein damstudieboekje kocht en het bestudeerde! In 1937 werd hii lid van een damvereniging. Na slechts één jaar bereikte de ze energieke en talentvolle dam mer de hoofdklasse, wat wel een unicum is te noemen! Na inten sieve studie slaagde Scheiien er in tot een der sterkste spelers van zijn club te worden en be haalde het damkampioenschap van Kerkrade en de tweede plaats, met slechts één punt ver schil in het persoonlijke kam pioenschap van Limburg. Door de boeiende schoonheid van diep verborgen rijkdom in verschillende problemen van be faamde auteurs werd hii zó ge grepen. dat hij zich speciaal ging toeleggen op de problematiek. Vooral de motiefvraagstukken hadden zijn grootste belangstel ling. Hij componeerde in de loop der jaren meer dan tweeduizend tweehonderd problemen, waar onder prachtige lokzetten, spel- studies. maar speciaal zijn ge liefde motief-composities, welke alle getuigen van een zuidelijke zwier en temperament! De ori ginele, geestige vraagstukken droegen steeds een eigen cachet en worden bij insiders in de ge hele damwereld aangeduid met het praedicaat „Scheiien-compo- sities"! Deze auteur heeft met zijn „Scheiien-motieven" een we reldnaam verworven en is in de damproblematiek een legendari sche figuur geworden! Ziin dam- activiteit is enorm. Dit onvermoeibare genie ba seert zijn composities op schoon heid (vrij van bii-oplosbaarheid) onderhevig aan de „scherpe re gels". Zijn problemen bereiken door de hoogste originaliteit de climax hij elke oplosser(ster) Vele „Scheiien-motieven" zijn kwalitatief en kwantitatief zéér verantwoord. Wij allen zijn deze joviale Limburgse auteur zeer dankbaar, dat hij de grootste stoot heeft gegeven (en nü nog zal geven), aan dit schier moei lijke óf netelige onderwerp nl.: de „motievencomposities!" Wij hopen daarom dat deze begaafde auteur ons vele magistrale pro blemen en motieven zal mogen schenken tot heil van ons on uitputtelijke damspel! Wij laten van deze sympathie ke onbaatzuchtige auteur enkele fraaie composities van recente datum volgen, speciaal opgedra gen aan alie oplossers (sters). De damredactie dankt de auteur voor zijn geste! Als blijk van waardering looft zii drie fraaie prijzen uit voor onze oplossers(sters)! Probleem no. 12 Auteur: JAN H. H. SCHEIJEN (Kerkrade Z.-I.) Speciaal samengesteld voor onze rubriek. Eerste publicatie! (Zwart) om as»mF*m mmwHmi IPi §p §P vw',. W. w* (Wit) Wit begint en wint! Inzendtermijn uiterlijk 14 da gen na plaatsing. Stand in cijfers (beiden 12 schijven). Zwart op 3 8 11 13 15 21 22 27 29 30 34 en 35. Wit op: 14 19 20 23 32 36 37 38 41 44 45 en 49. Een aardige constructieve-eom- positie. welke Wit, na verschil lende fraaie afwikkelingen, in 't eindspel (dat gebaseerd is op het bekende Scheijenmotief) pre cies op tempo wint! Een charmant vraagstuk, dat zich niet gemakkelijk laat ontle den! Eindspel s.v.p. volledig aan geven! Probleem no. 13 Auteur: JAN H. H. SCHEIJEN (Kerkrade) Eerste publicatie! (Zwart) mwP'm 's&L Mfrmi m m. 'm. (Wit) Wit begint en wint! Inzendtermijn uiterlijk 14 da gen na plaatsing. Stand in cijfers (beiden 10 schijven). Zwart op: 2 8 9 12 13 20 24 30 35 en 37. Wit op: 21 23 32 33 39 41 43 44 45 en 50. Wederom een „Scheiien-pro- bleem!", geconstrueerd op een bekend thema van het motief „Max Douwes". Na verschillende ontledingen weet Wit op gees tige wijze het slotmotief fraai te winnen. Ook geen gemakkelijke opgave! Het eindspel moet vol ledig worden aangegeven. Probleem no. 14 Auteur: JAN H. H. SCHEIJEN (Kerkrade) Eerste publicatie! (Zwart) wk iüp W/wT*'W/W,wfmm. 0, W, W, R (Wit) Wit begint en wint! Inzendtermijn uiterlijk 14 da gen na plaatsing. Stand in cijfers (beiden 11 schijven). Zwart op: 7 8 9 14 15 20 24 26 30 35 en 43. Wit op: 18 22 23 27 31 37 39 41 45 48 en 50. Deze combinatoire compositie van onze energieke dam-paeda- goog sluit de rij van deze drie damprobleem-priisvragen. Op ka rakteristieke wiize weet Wit door verschillende offer- en slagcom binaties dit kernachtige „Scheii- en-probleem". na een magistrale eindslag precies op tempo te winnen! Een mooi vraagstuk! Torren, met de flegmatieke v.d. Hert aan het hoofd keerde, zij het soms op onbegrijpelijke wij ze, elk gevaar. Na ruim een kwartier spelen kwam na een keurig opgezette aanval het eerste doelpunt ter wereld. De Watervogelsrback Meyers dirigeerde de bal naar linksbinnen Been, die de bal keurig naar Post doorgaf. Post zette de bal direct hoog over alle H. spelers heen. In volle vaart aanstormend maakte linksbuiten Ewald geen fout (10). De vreugde van de voorsprong was van korte duur want reeds twee minuten nadien trok mid voor v.d. Maat er in zijn eentje tussenuit en schoot de bal na Meyers en v.d. Hert omspeeld te hebben met het linkerbeen hard in de touwen (11). Bijna maak te deze zeer goed spelende aan valsleider van de Heiloo-ers er 21 van, maar keeper Maas, die door de zon verblind werd kon zich net op tijd over het leder ontfermen. Een vrije trap werd de Heiloo-ers bijna noodlottig. De door Post ingeschoten bal kwam via de binnenkant van de paal in de handen van keeper Apel doorn terecht. Na de rust was het alles HSV wat de klok sloeg. De defensie van Watervogels moest alle zei len bijzetten om de H. aanval lers het scoren te beletten. Kee per Maas bracht enkele malen op sublieme wijze redding, maar een HSV-doelpunt hing in de lucht. Uit een der spaarzame aanvallen van W. ontstond voor midvoor Slot een prachtige kans om zijn club de leiding te ge ven. Voor open doel faalde hij echter volkomen. Na een half uur spelen kwam dan het langverwachte H. doel punt. Linksbinnen Brugtes richt te uiterst nauwkeurig op de rechter-benedenhoek Een snelle reactie van Maas deed de bal weer in het veld belanden, maar linksbuiten Haanraad was er als de kippen bij om het leder over de geslagen keeper in 't doel te schieten (12). Na dit doelpunt zakte het spel peil aan beide zijden aanzien lijk De roodgelen hielden het heft in handen, maar werkelijk De uitslagen van de gehouden draverijen te Hilversum luiden: Carmen le afd.-prijs. 1. Peter de Groote (A. B. v. d. Veen) 3.10.9 1.35,5 2. Peter Bond, als eerste aankomende wegens hin derlijk rijden in de laatste rechte lijn teruggesteld naar de tweede plaats. 3. Pola Negri. Tot.: w. 9.10; pl.: 3.50, 1.80, 11.30; gek. 12.70 v: cov. 5. Carmen 2e afd. prijs. 1. Quick- line (J. van Leeuwen Jr.) 3.08,1 1.38; 2. Querida Donum; 3. Phe nomenal. Tot.: w. 9.80, pl.: 2,10, 1.30, 1.50; gek.: 14.90, cov. 3.60. Rigoletto-prijs. le s^rie: 1. Luc- cie Rohda (J. van Leeuwen Jr.) 2.55,7 1.31,6; 2. Oosting's Lieve ling; 3. Querido 1. Tot. w.: 10.60; pl. 3.3.60, 2.gek. 12.90; cov. 12.60. 2e serie: 1. Olympus (J. M. v. d. Berg) 2.52.5 1.30.8; 2. Mientje O; 3. Odysseus K. Tot. w.: 13.90; pl. 6.60. 5.40. 13.10; gek.: 12.—; cov. f20. Finale: 1. Querido 1 (J. M. v. d. Berg) 2.56, 1.33.6; 2. Oosting's Lieveling; 3. Playsier. Tot. w.: 3.40; pl. 1.70, 1.80, 3.—; gek. 6.10, cov. 4. Faust le afd.-prijs. 1. Peterhof (W. -H Geersen) 3.35,3 1.32.1; 2. Oscar Major; 3. Oranje Nassau. Tot. w.: 2.10; pl. 1.50, 1.90, 2.10; gek. 5.70; cov. 6.20. Faust 2e afd-prijs. 1. Nico the Saint (T. A. v. d. Veen) 3.35 7, 1.32.2; 2. Olympia B; 3. Kondor. Tot. w.: 2.10; pl. 1.50, 1.60, 2.10: gek. 5.70; cov. 6.20. le afd. Madame Butterflyprijs. 1. Norbert M. (N. J. Bloemsaat); 2. Martine van Axkit; 3. Lex V.. Tot. w.: 13.40; pl. 2.20, 1.40, 2.—; gek. 28.70; cov. 3.50. 2e afd. Madame Butterflyprijs. 1. Nino Narvile (F. J. Eerenberg) 3.33.9, 1.30.6; 2. Lion; 3. Post- duifje G.. Tot. w.: 5.10; pl. 1.30, 1.30, 1.50; gek. 7.40; cov. 410. Aida-prijs. 1. Norton Williams (P. A. Strooper) 2.49,9 1.26,7; 2. Nellie Gregor; 3. New Spencer. Tot. w.: 8.80; pl. 2.60, 3.20, 1 70; gek. 14.30; cov. 10.40. Totale om zet: f76.842,50. DE BRIEF VAN ABE LENSTRA AAN KAREL LOTSY De voorzitter van de K.N V B„ de heer K. J. J. Lotsy, heeft tij dens een causerie over de Olym pische Spelen te Helsinki, die hij Zaterdagavond te Hilversum voor de zwemvereniging „De Robben" hield, ook enige aandacht gewijd aan het „geval Lenstra". Naar aanleiding van de berich ten, dat Lenstra de heer Lotsy zou hebben uitgenodigd naar Heerenveen te- komen, zeide de bondsvoorzitter, dat deze berich ten volkomen foutief waren. Hij deelde mede, dat Lenstra hem wel om een onderhoud er gens in Nederland verzocht heeft, maar daarbij niet Heerenveen heeft genoemd. „Dat zou ook een vreemde in druk hebben gemaakt", zei de heer Lotsy. SCHULTE WON VAN COPPI In het Sportpaleis te Antwer pen werden internationale wie lerwedstrijden gehouden waaraan ook Nederlandse renners deelna men. De belangrijkste resultaten waren: Koppelwedstrijd over 25 km voor amateurs: 1. Plantas-Hij ze iendoorn (Nederland). Internationaal omnium: Eerste manche punten wedstrijd over 40 ronden: 1. Coppi (It.) 19 pnt.. 2. Schulte (Ned.) 23 pnt.; 3. Buyst (Belg.) 28 pnt.; 4. Koblet (Zwit serland) 29 pnt. Tweede manche: 1 km.-wed strijd met vliegende start: 1. Sohulte (Ned.) 1 min. 7 sec.; 2. Buyst (Belg.) 1.07.2; 3. Coppi (It.) 1.08.2; 4. Koblet (Zwitserl.) 1.09.2. Derde manche, Australische Achtervolgings wedstrijd over 5 km.: 1. Sohulte (Ned.) 6 min. 26 6 sec.: 2. Coppi (It.) op 12 meter; 3. Buyst (Belg.); 4. Koblet (Zwit serland). Eindklassement: 1. Schulte (Ned.) 4 pnt.; 2. Coppi (It.) 6 pt.; 3. Buyst (Belg.) 10 pnt.; 4. Ko blet (Zwitserl.) 12 pnt. gevaarlijk werden zij niet meer. Kort voor het eindsignaal trok ken de Torren, met uiterste krachtsinspanning nog enkele malen ten aanval. Verder dan drie, overigens goed door Slo' genomen corners, brachten zij het niet. Te Maastricht vond Zondag voor het eerst in de Neder landse wielergeschiedenis een wielerbedevaart plaats. Nc de H. Mis, welke in de O.L. Vrouwekerk voor de deelnemer: werd gecelebreerd, vond op het plein voor de kerk de zege ning der fietsen plaats door Mgr. dr. J. H. G. Lemmèns Bisschop van Roermond, welke plechtigheid de foto in beela brengt. De Bondsrt Zaterdag in voor een gen ook bel de ochtend lichaam van mers trekt nemend voo bestuurslid overgegaan Hij besprak een intensiev laat, waarvoor Credo Pugno Dé noodzaak werkingtiisse meer bewust verband naar de politieke katholieken, ming voor de K.A.B. dan programma. I knopen aan terrein van de pelijke problem de leden active kelijke leden worden en niet de pogingen tot eenheid. Degene verantwoordelijl Kortink de goe halve gekeerd dwaald. Op het terr< loosheid is het gent. Het verw de overheid, voor koude meer positief lisatie willen productie een vloed kan ond Kortink vroeg om een gezonde Wat dezer dage dit gebied moei in de toekomst men. Voor wat saties op dit richt moet ook meer begrip grc Wat de huisv de K.A.B. ten over het nieuwe ter Witte heeft waarin aandacht groeiende gezin de huren moeter acht men ook onvermijdelijk, stelling wordt gewacht, die da volgen. De kwe dengroepen gaf aanleiding om d< door publicaties ontstaan, ter sp Men ziet in K delijk een strijdp lieke en socialist groeien. Echtgenol gew OUDORP. omstreeks half Provinciale Weg diik en Boterhi meente Oudorp keersongeval pl 33-jarige T. H woud om het zijn 22-jarige e werd gewond, reed als bestur motorrijwiel ovei met zijn echtge rijdster in de i dijk. Bij het pa uit tegenoveirge komende vraohta ma Strooker u: stuurd door de Bergen, is de hei lijk door de g] weg geslipt, alth. macht over het zodat hij over d< slingerd. waarbij aan het hoofd dat hij ter plaat vrouw, die eve motor werd gesl: bewusteloze toes zware hersensch ziekenhuis opg< slachtoffers zijn uit Alkmaar nas Ziekenhuis vervo rijwiel was erns o.a. het linkerstu broken. De polit stelde in samenv rijksverkeerspoliti zoek in. Faanhof woi in Arge LA PAZ, 30 Nc won de 5e etappi van Argentinië; Muleiro (Arg.) (Zwitserland) (Arg.). Rijkskieskri Tot voorzitter kieskring van de kozen de heer i te Alkmaar; secre G. Leenaers te B Li-. Rodrigc overle AMSTERDAM. Amsterdam is plotseling overle hoofdredacteur tendpost" en „De de heer L. A. R< Toen hü in de Li ste, werd hij doo val getroffen is t voer naar het W. huis overleden.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 6