Een veelheid van problemen eist de volle aandacht Een levwi tang geluk voor f25- Bondsraad van de K.A.B. unaniem pro-Kortink Bondsconcours wordt in H.-H ugowaa rd gehouden Cinema Americain "mm Kadervorming onmisbaar Prettige sfeer in Den Haag „Vrije Volk" gedagvaard KlIETER BEX-THEATER K.A.B. - BISDOM HAARLEM Motorrijder bij botsing gedood R. K. Harmonie- en Fanfarecorpsen 1146 touristen naar Langedijk WIE HEEFT TE MISSEN: De Sint Vincentiusvereniging Opening heden 1 December: C. SCHOLTE's Autobeklederij St. Nicolaas-geschenken De Graaf en Zoon TUNGSRAM Radiotoestel TUNGSRAMPAKKET TUNGSRAMLAMPEN Elke middag Half drie matinee. Advertentie (Van onze verslaggever) De Bondsraad van de Diocesane Haarlemse K.A.B. is Zaterdag in de Dierentuin in Den Haag bijeen gekomen voor een vergadering, waarop naast bestuursverkiezin gen ook beleidskwesties op de agenda voorkwamen. In de ochtend heeft de vergadering, die als het wetgevend lichaam van de Bond in het Diocees altijd veel deelne mers trekt, een uitvoerige rede aanhoord van de waar nemend voorzitter, de heer J. Kortink, die onlangs als bestuurslid van het Utrechtse naar het Haarlemse is overgegaan. Hij besprak de noodzaak van een intensieve bedriifsaposto- laat, waarvoor kadervorming via Credo Pugno-clubs onmisbaar is. De noodzaak tot nauwere-samen werking tussen de standen en tot meer bewust streven in K.A.B.- verband naar het bevorderen van de politieke eenheid onder de katholieken. De staatkundige vor ming voor de leden staat bij de K.A.B. dan ook voorop op het programma. Men wil daarbij aan knopen aan de vorming op het terrein van de actuele maatschap pelijke problemen en van daaruit de leden activeren om daadwer kelijke leden van de K.V.P. te worden en niet toe te geven aan de pogingen tot verbreken van de eenheid. Degenen* die hiervoor verantwoordelijk zijn, gaf de heer Kortink de goede raad: beter ten halve gekeerd dan ten hele ge dwaald. Op het terrein van de werk loosheid is het bondsbestuur dilli- gent. Het verwacht hetzelfde van de overheid. Tegenover de vrees voor koude socialisatie zal het meer positief een gezonde libera lisatie willen stellen, waarvan de productie een stimulerende in vloed kan ondervinden. De heer Kortink vroeg in dit verband ook om een gezonde emigratie-politiek. Wat dezer dagen gebeurd is op dit gebied moet tot iedere prijs in de toekomst worden voorko men. Voor wat de standsorgani saties op dit terrein hebben ver richt moet ook bij de overheid meer begrip groeien. Wat de huisvesting aangaat is de K.A.B. ten zeerste verheugd over het nieuwe geluid, dat minis ter Witte heeft laten horen en waarin aandacht voor het jonge, groeiende gezin doorklinkt. Dat de huren moeten worden herzien acht men ook in K.A.B.-kringen onvermijdelijk, maar met belang stelling wordt de compensatie af gewacht, die daarbij zal moeten volgen. De kwestie van de mid dengroepen gaf de heer Kortink aanleiding om de politieke rel, die door publicaties van socialisten is ontstaan, ter sprake te brengen. Men ziet in K.A.B.-kringen dui delijk een strijdpunt tussen katho lieke en socialistische opvattingen groeien. Van de achteruitstelling van de middengroepen is de K.A.B. over tuigd en dus ook van de noodzaak tot verbetering, van hun positie. Voorkomen moet echter worden dat eventuele gunstige resultaten van de hogere productie geheel bij de middengroepen terecht zouden komen. Hij merkte voorts naar aanlei ding van de bezitsvorming op, dat men duidelijk begrip ziet groeien, naar wat in het rapport van de K.A.B. hierover reeds naar voren is gebracht. Zelfs de centrale werkgevers hebben hierover bij monde van de heer Twijnstra hun groeiend inzicht getoond, waarvan men in katholieke kringen gaarne u(;» uccuui ujj acte' neemt. Een spaarzin voor het I clamatie tot erelid benoemd. verkrijgen van een eigen woning lijkt de meest gunstige vorm om dit doel te bereiken. Tenslotte werd de aandacht ge vraagd voor de problemen van het bedrijfsapostolaat, speciaal in het hoogovengebied, waarvan de Aalmoezenier van de Arbeid, die onlangs door de Bisschop van Haarlem is aangesteld, aanwezig was. Ook voor de vakopleiding van de jongere leden en van de gunstige invloed die hierbij van het katholiek paedagogisch be roepskeuze bureau van de K.A.B. kan uitgaan, werd aandacht ge vraagd. De noodzaak dat administra tieve krachten in verband met werkloosheidsproblemen worden omgeschoold, lijkt voor de hand liggend. De overheidssubsidie voor herscholings- en beroeps- keuzewerk is nog te klein. De kapel. Door het bestuur werd mede gedeeld, dat de St. Willibrordus- kapel in de kathedraal te Haar lem in 1953 zal worden afge bouwd en dat in November, op het feest van St. Wilibrord, deze kapel aan het bisdom zal worden aangeboden. De vergadering werd ook bij gewoond door de plebaan van de Haarlemse kathedraal de hoogeerwaarde heer H. W. Agter- jtof, die het bestuur en de leden voor deze toezegging hartelijk dank bracht. De heer F. Keesen, oud-waarnemend en vice-voorzit- ter van de Diocesane Bond is op voorstel van het bestuur bij ac- Echtgenote ernstig geivond OUDORP. Zaterdagmiddag omstreeks half vier had op de Provinciale Weg tussen Huigen- diik en Beterhuizen in de ge meente Oudorp een ernstig ver keersongeval plaats, waarbti de 33-jarige T. Heres uit Aarts- woud om het leven kwam en ziin 22-iarige echtgenote ernstig werd gewond. De heer Heres reed als bestuurder van een motorrijwiel over genoemde weg met ziin echtgenote als duo- rijdster in de richting Huigen- dijk. Bii het passeren van een uit tegenovergestelde riohting komende vrachtauto van de fir ma Strooker uit Alkmaar, be stuurd door de chauffeur V. uit Bergen, is de heer H. vermoede lijk door de gladheid van de weg geslipt, althans heeft hij de macht over het stuur verloren, zodat hij over de weg werd ge slingerd, waarbij hij zo ernstig aan het hoofd werd gewond, dat hij ter plaatse overleed. De vrouw, die eveneens van de motor werd geslingerd, werd in bewusteloze toestand met een zware hersenschudding in het ziekenhuis opgenomen. Beide slachtoffers ziin door de G.G.D. uit Alkmaar naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. Het motor rijwiel was ernstig beschadigd, o.a. het linkerstuur geheel afge broken. De politie van Oudorp stelde in samenwerking met de rijksverkeerspolitie een onder zoek in. Faanhof won 5e etappe (Van onze verslaggever) Toen Zaterdagavond tegen zes uur de meeste bezoekers van de Bondsraadsvergadering in het donker door de besneeuwde residentie naar huis gingen, was er veel van wat hen die morgen zwaar op het hart had gelegen weggenomen, de moeilijke kwestie van de keuze van een voorzitter voor het Diocesaan bestuur was na langdurige discussie opgelost en de heer J. Kortink had met zijn prettige open hartige persoonlijkheid een vergadering, die hij als waarnemend voorzitter was begonnen, na zijn definitieve benoeming in deze functie tot een goed einde gebracht. Is het voor een vrouw geen geluk, wanneer zij de be schikking heeft over zo'n moderne, geruisloze en snelle Pfaff-naaimachine? Mannen, laat deze Sint Nicolaas voor uw vrouw het begin van dat geluk zijn! Vrouwen, laat uw man deze advertentie le zen! Ieder Pfaff-naaima- chinehuis levert U tegen eerste betaling van slechts f 25.- terstond zo'n schitte rende Pfaif. De verdere betalingen worden z6 geschikt, dat U zich geen zorgen behoeft te maken. Laat U de Pfaff-machi- nes (er is een rijke keus in typen en mooie, moderne kasten en koffers) zo gauw mogelijk eens demon streren! De afleveringkan zó worden geregeld, dat de machine op Sinterklaas avond bij U wordt thuis bezorgd. in Argentinië LA PAZ, 30 Nov. Faanhof won de 5e etappe van de Ronde van Argentinië; de sprint voor Muleiro (Aug.), Weilenimann (Zwitserland) en Fernandez (Arg.). Rijkskieskring K.N.P. Tot voorzitter van de riiks- kieskring van de K.N.P. is ge kozen de heer A. C. Schouten te Alkmaar: secretaris is de heer G. Leenaers te Bergen. Lu Rodrigues Lopes overleden AMSTERDAM. 30 Nov. Te Amsterdam is Zaterdagmiddag plotseling overleden de oud hoofdredacteur van „De Och tendpost" en „De Nieuwe Post", de heer L. A. Rodrigues Lopes. Toen hij in de Lutmastraat fiet ste, werd hij door een hartaan val getroffen is tijdens het ver voer naar het Wilhelmina Gast huis overleden. De vele interpellaties en op merkingen die naar aanleiding van die verkiezing op de door 350 afgevaardigden bezochte vergade ring waren gemaakt, betroffen in geen enkel geval de persoon van deze voorzitter, maar alleen de gang van zaken bij zijn benoeming tot districtsbestuurder en later zijn aanwijzing voor de post van diocesaan voorzitter. Het eerste had al een jaar geleden de ge moederen in beweging gebracht, en men had het verward met het laatste, zodat velen ontevreden waren en de afdeling Amsterdam zelfs het woord dictatuur in de vergadering liet vallen. Opvallend rustig, maar met grote overtuiging heeft de heer Kortink die ver keerde indrukken weten weg te vagen, waarbij hij door een uit stekend betoog van de heer de Vos werd geholpen. Toen het daarna op stemmen aankwam, was de vergadering zo unaniem pro-Kortink, dat men hem zelfs bij acclamatie wilde, benoemen. Daar kwam bij deze nieuwe voor zitter vanzelfsprekend niets van in en zodoende werden er ruim 60.000 stemmen, vertegenwoordig de stemmen uit de afdelingen bij elkaar geteld, waarmee hij als een triomfator uit de strijd kwam. In een sympathiek woord, waar uit zijn bescheidenheid bleek, dankte hij de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. Al eerder was er een stem ming gehouden, waarbij de he ren L. J. van Heyningen uit Rotterdam, F. Spit uit Amster dam, K. Straatsburg uit Velsen en L. Verbeek uit Dordrecht in het bestuur werden benoemd. Hartelijk werd afscheid geno men van de heer J. de Witt die zich niet meer herkiesbaar had gesteld. Tweemaal heeft op deze verga dering ook het woord van een geestelijke leider geklonken. In de morgen dat van de nieuwe be noemde Aalmoezenier van de Ar beid in het district Beverwijk, de weleerw. heer C. F. A. Geraets, die de aandacht vroeg voor de geestelijke ondervoeding van deze tijd, waar de K.A.B. met zijn Credo Pugno-clubs een machtig bolwerk van leken-apostolaat te gen kan opwerpen. Het middel zal dan zijn de juiste sensus Catho- licus, vooral omtrent het bewust leven aan de Bron der Genade, aan te kweken. Tegen de avond gaf rector Kraakman zijn altijd kernachtige geestelijke injectie, waarbij hij het komende eeuw feest der kerkelijke hiërarchie ter sprake bracht. Hij zag na honderd jaar krom stafbewind in Nederland een taak nog geheel onvervuld. Het weg vagen van de verkeerde opvatting, dat het christendom buiten het openbare leven zou kunnen blij ven. Voor de leken-apostelen, dat zijn alle die het goed met de kerk menen, is hier een taak wegge legd, die met de dag groeit. Ook de geestelijke adviseur noemde naast een persoonlijk dieper gods dienstig leven, het Credo Pugno werk als een groot middel daar toe. Enige malen is ook in deze vergadering gewezen op het on aanvaardbare van het humanis tisch culturele werk tussen de arbeiders. De K.A.B. reserveert deze taak geheel voor zich. De ingediende schriftelijke voor stellen der afdelingen leverden geen discussie meer op en werden allen bij hamerslag aangenomen. De rondvraag zal schriftelijk wor den afgehandeld. wordt in kort geding GRONINGEN Naar wij ver nemen, zal de heer F. de Boer, directeur van de Coöperatieve Fabriek voor Melkproducten „De Ommelanden" te Groningen, het dagblad „Het Vrije Volk" in kort geding dagvaarden. Dit naar aanleiding van een artikel, dat „Het Vrije Volk" op 26 November publiceerde over de handelsmerken die in het be zit waren van de heer De Boer. Dit artikel was gebaseerd op me dedelingen in het dagblad „Het Parool". Dit blad heeft evenwel dit ar tikel nooit gepubliceerd. Thans bliikt dat de stakings leiding een afschrift van 't ver haal dat naar „Het Parool" zou worden opgezonden, aan „Het Vrije Volk" heeft gegeven, die dit publiceerde in de veronder stelling. dat „Het Parool" dit ook wel zou doen. De hoofdredactie van „Het Parool" heeft evenwel dit ver haal nooit gepubliceerd. BELGISCHE OFFICIER OVERLEDEN DEN HELDER. 30 Nov. De 35-jarige Belgische luitenant Pilate uit Ukkel. die voor dienst zaken in Nederland vertoefde en Zaterdagochtend waarschijnlijk tengevolge van de gladheid van de weg. bii Den Helder met zijn jeep over de kop sloeg, is te Den Helder overleden. Het slachtoffer was gehuwd. Het stoffelijk overschot van de verongelukte officier zal naar België worden vervoerd. ALKMAAR Zondagmiddag werd in het Gulden Vlies te Alk maar de algemene jaarvergade ring gehouden. Slechts een der tiental verenigingen gaven acte de presence, hetgeen de voorzit ter de heer Landsdaal wel een zeldzaam geval vond. Spr schreef de geringe opkomst toe aan de weersgesteldheid. De vergadering werd ook bijgewoond door de geestelijk adviseur van de bond de Hoog Eerw. Deken v.d. Meer uit Hoorn. De deelname van de dilettan ten-examens bewegen zich in stijgende lijn, uitgezonderd in de kop vgn Noord-Holland. De se cretaris pleitte voor steun aan het Maandblad St. Caecilia Het muziëk-concours te Obdam kon wegens te geringe deelname geen doorgang vinden. Het bestuur neemt in overweging indien mo gelijk in het vervolg het con cours in een grote tent te doen plaatsvinden. Het ligt in de bedoeling de di lettanten-examens te houden op de Zondagen 1 en 8 Maart. Men is voornemens het Maandblad St. Caecilia uit te breiden en de prijs iets te verhagen. Het be stuur van de K.R.Ö. heeft ver zocht deelname van enkele corp sen voor het verzorgen van een Radio-concert. De verantwoorde lijkheid daarvoor berust in het vervolg bij de Federatie. Het be stuur zegde toe aandacht te be steden. aan een aantal opmerkin gen gemaakt over de organisa tie van het concours. De heren T. H. v.d. Linden en Jb. Horio werden als leden van het hoofdbestuur herkozen. St. Bonifacius te Amsterdam trok 't verzoek in aldaar een concours te houden. Het concours zal te Heerihugowaard worden gehou den ter gelegenheid van het 45- jarig bestaan van het muziek corps „Hou en Trou." Het con cours heeft dan plaats op 31 Mei en 7 Juni 1953. Als jury-leden voor het a.s. concours werden gekozen de he ren Jos. de Klerk, P. van Mever en R. v. Yperen. Toen was aan de orde het al of niet aanne-1 derimg. men van het federatief punten- stelsel. Het bestuur drong erop aan dit stelsel een redelijke kans te geven, en men hoopte (ter wille van de eenheid) dat dit stelsel zou worden aangenomen. Het moeilijke punt was rubriek zes, waar de voornaamste muzi kale factoren in lagen besloten. Men beschouwde dit als een spe cif ielke verantwoording van de dirigent Het voorstel het nieuwe puntenstelsel te aanvaarden werd zonder stemming aangenomen. (Wij vrezen dat de indertijd „zuiver artistieke" bezwaren te gen dit stelsel ingebracht, on danks de toelichtingen niet zijn wegen omen. De tijd zal de prac- tische waarde van dit stelsel moeten bewijzen. Red. N.H.D.). Het bleek niet mogelijk te zijn het concours over drie dagen te verdelen. Het hoofdbestuurslid de heer v.d. Linde zegde toe te zijner tijd met een plan te ko men, dat met aller medewerking veel tijd zou uitwinnen. De voor zitter van de muziekvereniging uit Lutjébroek bracht dank aan het Hoofdbestuur voor de mede werking, verleend bij het orga niseren van het concours. Spr. hoopte dat ook het a.s. concours te Heerihugowaard goed zou sla gen. Bonifacius te Amsterdam, wilde de Tambour-wedstrijd wat moeilijker maken, hetgeen in overweging zal worden genomen. De heer Brandsma deed het een genoegen dat het nieuwe punten stelsel is aanvaard, en ook wel in het belang van de lagere af delingen, daar zouden dan meer kansen liggen. De heer v.d. Lin den verzekerde de volle mede werking aan H.H. Waard op het komende concours. Deken v.d. Meer tenslotte wees op het belang van een grote sterke eenheid in het grote ge heel van de federatie. De Katho lieke verenigingen hebben de eenheid zeer nodig, anders zou men onder de voet kunnen wor den gelopen. Spr. hoopte op een goede belangstelling voor het Maandblad. Hierna sloot voorzit ter Landsdaal deze zeer vlot en aangenaam verlopen bondsverga- Repelitie „Odeon" ALKMAAR Morgen, Dins dagavond om 8 uur is er repe titie van de Operettevereniging „Odeon" in de Muziektuin. Al ler opkomst is gewenst. Gelie ve het oude materiaal mee te Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Ma ria C. P. dv M. Rijbroek en J. G. Vos; Annelise C. dv J.F. van Dijk en A. P. S. Smidt, Pieter H. J. zv C. Olrich en H. Over man. Gehuwd: L. G. M. van Lies hout en A. C. M. Zut. Overleden: I. J. Moras 1 dag. Oplichter aangehouden ALKMAAR Gisteren is 'n 36-jarige man aangehouden, een inwoner van Grootebroek, die in Alkmaar bij een handelaar in muziekinstrumenten oplichting heeft gepleegd. Hij kocht onder bedriegelijke voor rendselen 'n harmonica ter waarde van ruim f 200,die hij dezelfde dag bij een muziekhandelaar in Amster dam voor minder dan de helft verkocht. B.K.L. naar Schoonhoven ALKMAAR De legervoor- lichtingsdienst bericht ons dat het alhier gelegerde Bewakings corps Landmacht in Jan. naar Schoonhoven gaat verhuizen. Met de verhuizingsmaatrege- lij is men alreeds begonnen. Wij vernamen voorts dat nog niet vaststaat of er in de plaats van het BKL andere onderde len van de Kon. Landmacht in Alkmaar zullen worden gesta- tionneerd. Vast staat wel dat 't thans te Schoonhoven verblij vende detachement niet naar Alkmaar zal komen. De BKL in Alkmaar telt on geveer 300 manschappen. Poppententoonstelling Bond Zonder Naam HEERHUGOWAARD De poppententoonstelling van de Bond Zonder Naam wordt he denavond gesloten. 300 meer dan in 1951 LANGEDIJK. De V.V.V. afd. Langedijk hield haar ledenverga dering in het gemeentehuis. Mede gedeeld werd dat voor het op te richten museum diverse histori sche voorwerpen, w.o. twee oude archiefkisten uit 1593, beschikbaar waren; men hoopt dat nog meer dere oude voorwerpen binnenko men zodat de plannen spoedig werkelijkheid kunnen worden. De ontvangsten bedroegen 663.50 en de uitgaven f 650.70, zodat er 'n batig saldo was van f 12.79. Het totale bezit van de vereniging was f471.46. Mevr. de Rooy en de heren H. v. d. Heerik, P. K. Volkers en K. Zeeman Sz. werden herkozen als bestuursleden. In 1952 hebben in totaal 1146 toeristen Langedijk bezocht. Hier van namen 997 personen deel aan de rondvaart. In 1951 was dit resp. 839 en 796 zodat er 'n toename was van pl.m. 300 personen. Men is voornemens het toeris tenbezoek op dezelfde wijze te organiseren als het afgelopen sei zoen. De Ned. Reisvereniging had 'n aanbod gedaan om 'n film te vertonen over een of ander land waarbij 'n spreker nadere toelich ting zou geven. De vergadering verklaarde zich hiermëe in principe accoord. Het bestuur zal de voorbereidingen ter hand nemen. K.V.P.-VERGADERING WEST-BEEMSTER BEEMSTER. Dezer dagen hield de KVP, afd. West-Beem- ster, onder voorzitterschap van de heer C. v. Baar haar goed-be- zochte ledenvergadering, mede bijgewoond door de beide heren geestelijken der parochie en de heer A. J. v. d. Knaap van het Kringbestuur. Nadat de heren Jac. Notenbos en H. Boos verslag van de kringvergaderingen hadden uit gebracht, werd tot verkiezing van een nieuw bestuur overgegaan. Van de 9 leden waren niet meer herkiesbaar de h.h. C. v. Baar, Th. Bijman, J. G. Boos en N. Kuyn. Er waren voorts 9 nieuwe candi- daten gesteld, w.o. 4 dames. Ge kozen werden de dames Afra de Jong en mw. J. G. Smit-Ruiter en' de heren J. J. Notenbos, C. Braak, P. C. Koning, H. de Wit, S. Roet. H. Droog en W. Stroet. De heer v. d. Knaap besprak vervolgens verschillende kwesties rond de verkiezingen, o.a. de kwestie-Duynstee, terwijl hij allen opwekte, de staatkundige eenheid te bewaren en alle kortzichtige vriendjes-politiek te laten varen. Vervolgens werd gestemd over de benoeming van een voorzitter. Bij de eerste stemming kregen de he ren Braak en Droog evenveel stemmen. Eerstgenoemde trok zich echter voor de tweede stemming terug, zodat de heer H. Droog toen werd gekozen. Bij de rondvraag werd de heer Jac. Poel gehuldigd i.v.m. zijn 25-jarig raadslidmaat schap, waarbij ziin grote verdien sten terecht in het licht werden gesteld. De heer v. Baar dankte ten slotte zijn mede-bestuursleden voor de prettige samenwerking en zeide dat hij met gemengde ge voelens wegens drukke werk zaamheden van het bestuur af scheid nam. Motorclub „Perkam" BEEMSTER. De leden van de M.C. „Perkam" bespraken dezer dagen de mogelijkheden voor een binnen-winterprogram. zulks na dat voorzitter H. Droog de kam pioen van het vorig seizoen, de heer S. Roet, had gehuldigd en hem op passende wijze de beker overhandigd had. Men besloot filmavonden over de luchtvaart, motoren en motor-oliën te orga niseren en de motorrenner Metse laar uit te nodigen om een en ander over zijn ervaringen te komen vertellen. Secretaris Cor Schilder zal een en ander verder uitwerken. De M.C. bleek er fi nancieel niet slecht voor te staan. Kunstkring Elekerlvc CASTRICUM Voor de- Kunst kring sprak de alombekende bioloog dr. Portielje over het onderwerp: „Boeiend Dierenle ven" Het toestuur van Elckerlyc had een goede keuze gedaan. Voordat de spr. met het pro jecteren van zijn prachtige op namen begon, besprak hij uit voerig hoe de mens het dier moet zien om zich te verplaat sen in het dierenleven. Vele gezegden die de mens toepast op het dier, zijn on waar. Dat to.v. een stier plotse ling reageert op het vertonen van een rode lap is niet juist, daar de stier kleurenblind is. Apen, tijgers, luipaarden, nijl paarden, zebra's enz. passeer den aan de hand van de opna men, waarbij men dr. Portielje zelf met zijn dieren op zeèr vertrouwelijke voet bezig kon zien, de revue. Bijna drie uur achtereen wist spr. het publiek te boeien door zijn prachtige en leerzame voordracht. OUDERAVOND VAN DE TUINBOUWSCHOOL W ARMENHUIZEN. Pastoor Niiman had de prettige taak de ouderavond te openen van de katholieke lagere tuinbouw school. Een prettige, omdat zeer veel ouders deze gelegenheid, om in contact te treden met de school zelf. hadden aangegrepen. Nu kon dat ook moeilijk anders, want zoals de leraar, de heer Machielsen vertelde de toe- Advertentie) loop aan de school zelf is bijzon der groot. Zo groot zelfs, dat enige aspirant-leerlingen moes ten worden afgewezen. Momen teel wordt aan tachtig jongens les gegeven. De L.T.B. beijvert zich voort durend de tuindersstand in een zo goed mogelijk vel te steken en kan in dit verband met vol doening terugzien op bijna viif en twintig jaar pioniersarbeid In 1928 kwam de eerste tuin bouwschool tot stand: nu ziin er zeven en twintig! De enige wens is nu nog. dat men zal kunnen overgaan tot het toelaten van leerlingen, die het zesde jaar van de gewone lagere school hebben beëindigd. Na de pauze sprak de weleer waarde heer kapelaan van hart tot hart over de voorlichting van de grotere jongens, een zaak die eindelijk de belangstelling krijgt die ze al lang verdient. Pastoor Nijman dankte voor deze inleiding en^ sloot de ver gadering met een woord van diepe voldoening over deze zo zeer geslaagde avond. K.V.P.-werkgroep opgericht N.-SCHARWOUDE De afd. Langedijk van de KVP heeft besloten ook hier een werk groep op te richten. Bereids zijn van het Partij-bestuur doel en richtlijnen voor de werkgroe pen ontvangen. Woensdag 3 De cember wordt de eerste bijeen komst gehouden, waar een en ander besproken zal worden, alsmede de ledenwerving in on ze afdeling. Drie leden hebben Zaterdag de dag van de werk groepen bijgewoond te Utrecht en zullen verslag uittorengen. Nieuwe deelnemers zijn van harte welkom. Burgerlijke Stand SCHOORL Geboren: Yolan- da dv P. de Boer en G. Ludeke; Margaretha C. M. dv P. G. M. Borst en C. Kaandorp: Wille- mijntje dv C. J. Thomassen en W. van der Lelie; Jacoba J. dv P. Berkhout en C. P. A. Dekker. Ondertrouwd: N. Groenewoud en J. Bootsma. Getrouwd: J. Biard en E. Ivangh; K. Wiediik en C. Duin- meijer; J. Klop en A. M. Tim mer. GOED BEDDENGOED. LEDIKANTEN 1- en 2 persoons KINDERWAGENS houdt zich vriendelijk aanbevolen Wh halen gaarne de goederen af. Bij voorbaat dank namens de armen Bekledingshoezen, koffer en le derbewerking, matrassen, mar kiezen, kinderwagens-overtrek ken enz. Alles onder garantie. Nieuwlandersingel 7172, voorheen W. J. Vrijhoef, bij de Heiloërbrug te Alkmaar. PRACHT SORTERING Regenpijpen en -broeken, handwarmers en -schoenen, lampen, zaklantaarns, hand- en voetpompen enz., enz. Alleen het BESTE tegen ZEER LAGE PRIJS ,,'T CENTRUM" - LAAT 191 - ALKMAAR De lamp met Ke- makeur is in kwa liteit niet te even aren en tevens een half jaar ga rantie Denk om uw for mulier en win een KOOPT DUS EEN De sluitingsdatum voor het inzenden van uw formulier is 15 December '52 DUS KOOPT NU DE LICHTBRON IN UW HUIS LAAT 140 TEL. 2462 voor al uw verlichting! ALKMAAR TEL. 2429 Wat weet deze sullige kamer geleerde van x vliegtuigen af? f Maar zijn theorie 1 bleek maar al Ie juist te zijn II X REGIE: f HENRY KOSTER Alle leeftijden

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 7