Rode vlag binnen 50 jaar ook op de maan geplant? iersfond Twee eeuwen oliefactorij Pieter Bon te Zaandam Snelle was op de Rijn Uitwijzing Indonesiërs blijft gehandhaafd Tweede Kamer aanvaardt de Grondwetswijziging Concurrentie Schilder stak machinefabriek opzettelijk in brand Woensdag 3 December 1952 Russische liemel-satellieten per dag 16 keer rond de aarde Cosmodrome in Kaloega Ook België heeft zijn Priester-arbeiders I>ames! Vooral nu Wordt margarine (mèt varkensvet) toch duurder? ZITTING EERSTE KAMER Scheepvaart al gedeeltelijk gestaakt overstromingen in aantocht Geoff Duke wordt autocoureur Scheepsberichten Gezin en school in Engeland NIEUWE INSPECTEUR TUINBOUWONDERWIJS De Rijkspostspaarbank in November Verzekering keerde f470.000.- uit REIS PRINS BERNHARD KOSTTE F 128.000.— TWEEDE KAMER Communistische interpellatie liad geen succes Buitenlandse notities OVERVAL TE WELLERLOOI Minister van de Kieft governor van wereldbank Buitenlandse betrekkingen ZWEDEN EN HET VATICAAN PAARDENSPORT België verslaat Nederland rOCKHOLM De Russen, die beweren met zo onge- er alles op aarde de eersten te zijn geweest, stellen ch voor ook de eersten te zullen zijn, die een bezoek in de maan brengen. Als men mag geloven wat een tort Russische Jules Verne in het jongste nummer van ?t tijdschrift Ogonekheeft geschreven, zullen de wjets binnen 50 jaar hun vlag op de maan hebben iplant. Tegen die tijd zullen Russische kunstmanen, emerkt met de Rode Ster, elke 24 uur 16 maal om de irde draaien. Op deze met instrumenten be den Sovjet-satellieten zullen de ussische geleerden zich bezig juden met het bestuderen van 3 machtige cosmische straling en at maken van foto's van de aar- a met behulp van infra-rode ralen. In de stad Kaloega, ten Z.W. an Moskou, komt een groot Cosmodrome" en nieuwe Sov- ït-satellieten zullen kunnen wor- en gebouwd in twee maanden. In zijn met tekeningen van oor raketten aangedreven Sov- et-ruimteschepen verlucht arti- el, voorziet de schrijver, A. ternfield, dat deze ruimtesche- en de sprong naar de maan zul- an maken in vijf dagen. Gestart zal worden van een 'an de Sovjet-satellieten, die zich n een ellipsvormige baan rond le aarde bewegen en zelf van iet „cosmodrome" te Kaloega af n vier uur te bereiken zullen :ijn. De Sovjet-schrijver zet uiteen, lat de landing op de maan zal ilaats vinden aan die zijde van leze planeet, welke altijd van de larde is afgekeerd. Daar zal het •uimtescihip zich losmaken van jijn enorme tanks met brand- itofreserve, om zich verder op .•upsbanden te gaan voortbewe gen. Dit zal zijn op de plaats, waar in de veronderstelling van de schrijver een Sovjet-waarne- BRUSSEL, 2 Dec. (K.N.P.) België telt thans 11 priester-ar beiders. Negen van hen arbeiden in het bisdom Luik en twee in het bisdom Doornik: zii werken hoofdzakelijk in de metaalnijver heid. Deze priester-arbeiders wo nen in de arbeiderswijken, waar zij, na hun arbeid in loondienst, de zielzorg uitoefenen. Voor het overige onderscheiden zii zich in niets van hun arbeidskameraden. De idee der priester-arbeiders ontstond in Frankrijk. Het was bij de aanvang van 1944, dat te Parijs de „Mission de Paris" in het leven werd geroepen met als doel: de missionering der Pariise arbeiderswereld. (Advertentie) Hamea-Gelei voor Uw handen mingsruimtesehip een jaar eerder de Russische vlag zal hebben la ten vallen, „tezamen met een document, dat door alle kranten in de wereld zal zijn gepubli ceerd". In het artikel dat door een tweede zal worden gevolgd wordt verder een beschrijving gegeven van het leven op een Sovjet-satelliet „Malaya Luna" genaamd, waarvan de „bevol king" om de twee maanden zal worden afgelost. Deze kunstmatige Russische satellieten zouden zich op een hoogte van 280 km. boven de aarde in een cirkel met een mid dellijn van precies 13.288 km. voortbewegen met een snelheid, die op papier precies 7.752 meter per seconde zal bedragen. Over de raketmotoren, die zul len worden gebruikt om deze snelheid te bereiken, wordt wei nig meer gezegd dan dat ze „zeer krachtig" zullen zijn. (Eigen bericht) Naar wij vernemen zijn thans op het Bedrijfschap Margarine, Vetten en Oliën, besprekingen gaande over de maatregel van de regering om varkensvet in de margarine te gaan verwerken. Bij het bekendmaken van deze regeringsmaatregel is medege deeld. dat een en ander geen enkele invloed zou hebben op de kostprijs van de margarine. Dit zou inderdaad het geval zijn, wanneer de regering de prijs voor haar rekening neemt en het vet dus voor een gefixeerde prijs geleverd wordt. De meerprijs wordt dan uit het Landbouw- Egalisatie-Fonds aan de varkens- boeren betaald. Een andere mogelijkheid is echter dat de prijs doorberekend mag worden. Dan zouden de mar garinefabrikanten een hogere heffing betalen hetgeen een prijs verhoging tengevolge zou heb ben. Over de keus tussen beide hio- gelijkheden is bij het Bedrijf schap het beraad thars gaande. Het 200-jarig bestaan van de n.v. oliefactorij Pieter Bon Czn te Zaandam is gevierd met enige feestelijke herdenkingen, waar vele leidende figuren uit olie handel en olie-industrie van hun belangstelling voor dit oude Zaanse bedrijf deden blijken. Te vens werd herdacht het feit, dat de huidige directeur, de heer J. Fleur, voor 25 jaar aan de fac torij werd verbonden. Ruim 350 personen, vertegen woordigend alle schakeringen van de handel en industrie in vetten en oliën, en van vele aanverwan te bedrijven, kwamen in het in ternationaal cultureel centrum te Amsterdam het bestuur der ven nootschap gelukwensen. Tal van bloemstukken sierden de zalen en vele geschenken werden over handigd, zowel aan het bestuur als aan de jubilerende directeur persoonlijk. Onder hen, die hun gelukwensen kwamen aanbieden, bevonden zich de burgemeester van Zaandam, de heer W. Tho massen, de burgemeester van Koog aan de Zaan, de heer L. A. Ankum. voorts de heer Ti. Twiin- stra, voorzitter van het Verbond van Werkgevers, de heer A. Vis. voorzitter van de K.v.K. voor Zaanland, en de heer te Duyvis De Eerste Kamer is gister middag precies tien minuten in openbare zitting bijeen geweest. Na het afhandelen van enige hamerstukken begon men aan het afdelingsonderzoek van enige begrotingen. Op Dinsdag 9 December komt de Eerste Kamer opnieuw bijeen. BASEL. Dinsdag is in de buurt van Rheinfelden 't scheep vaartverkeer op de Rijn stopge zet, nadat het water in 24 uur tijds meer dan een meter geste gen was. Het peil bij Rheinfel den was gisteren 4.36 meter, zes centimeter boven het tot nog toe bekende maximum. In de afgelopen 24 uur vied in Basel 30.5 millimeter neerslag. Dit is de zwaarste regenval in December sinds 1874. De Rijn en alle zijrivieren zijn gezwollen; sommige rivieren zijn reeds bui ten hun oevers getreden. De stand van de Waal voor Nijmegen was gistermorgen 11.70 meter bij een was van ruim 60 cm. De Waal is hier in de laatste drie etmalen niet minder dan 2.35 meter gestegen en bij Lo- bith 2.50 meter. Alle uiterwaar den bij Lobith staan blank. Het scheepvaartverkeer op de Rijn is thans, tengevolge van het hoge water, gestaakt tussen Co- blenz en Linz-Bruhl, over een afstand van ruim vijftig kilo meter. Autoriteiten verklaarden dat tot Woensdag het water nog hoger zal stijgen, daar de zij rivieren ongekende hoeveelheden water aanvoeren. Op sommige De bekende Britse motorrijder Geoff Duke. die dit jaar het we reldkampioenschap in de 350 cc klasse won en in 1951 zowel we reldkampioen in de 350 als in de 500 cc klasse was, heeft be kend gemaakt, dat hij besloten is niet meer in motorwedstrijden uit te komen, doch over te gaan naar de auto-rensport. plaatsen in Duitsland staat het water reeds dertig centimeter hoog op de wegen, die langs de rivier lopen. Ook tussen Duis burg en de Nederlandse grens is de Rijn op verschillende plaatsen buiten haar oevers getreden. Ver wacht wordt, dat de overstro mingen in de loop van deze week zullen toenemen. Tot nu toe is nog weinig scha de aangericht. Alleen werd op enkele plaatsen het wegdek ver nield door het water. Orestes, Georgetown/A'dam 1 Dec. Santé Maria (Azoren) gep.; Abbedijk, 2 Dec. van Galveston te Antwerpen verw.; Annenkerk, Australië/R'dam, 2 Dec. van Ge nua naar Duinkerken; Argos Izmir/A'dam, pass. 2 Dec. Kaap Matapan; Danae, 1 Dec. v. A'dam te Gotenburg; Groote Beer, Am sterdam/Kaapstad, 2 Dec. te Las Palmas; Kedoe, R'dam-Indonesië; pass. 2 Dec. Guardafui/Padang; Klipfontein, 2 Dec. van Antwer pen te A'dam; Lemsterkerk, Bom- bay/R'dam, pass. 2 Dec. Kaap Finisterre/Le Havre; Lieve Vrou- wekerk, 2 Dec. te Port Sudan; Oranje, Tj. Priok/A'dam, 2 Dec. van Colombo naar Suez; Polyphe mus, 1 Dec. van A'dam naar Hamburg; Tarakan, Tj.-Priok A'dam, 2 Dec. v. Port Said/Mar seille; Tawali, 2 Dec. van Java te A'dam; Tomini, R'dam/Tj.-Priok 2 Dec. 400 ZW Marshall eil./Hol- landia; Tomori, R'dam/Priok, 2 Dec. n.m. Penang verw.; Zuider kruis, 2 Dec. van Kaapstad te A'dam. Johan v. Oldenibarnevelt Am sterdamAustralië 2 Dec. 620 ZTW Cocos Eil./Fremantle; La- renberg R'damSavona 2 v.m. Finiisterre Gep.; Maasdam New- yorkR'dam 3 1.00 u. Hoek van Holland verw.; Talisse Tj. Priok- Adam 2 ten Z. Kp. Comorin gep. Djibounti; Waterman Fremantle- R'dam 2 v.m. Elba Cp. gep. Suez; Willem Ruys R'damTj. Priok p. 1 Gibraltar. EGzn. Als voorzitter van de ver eniging van belanghebbenden bij de handel in oliën, vetten en olie zaden, die geschenken aanbood namens de gasten, die in het Am- stel hotel aan een feestdiner aan zaten. In de toespraken werden woorden van waardering gewijd aan de nagedachtenis aan de heer Pieter Bon, die in 1941 is over leden. Namens het gehele perso neel werd in het kantoorgebouw te Zaandam een bronzen herinne ringsplaquette aangeboden. Herderlijk schrijven van Kardinaal Griffin LONDEN, 2 Dec. (K.N.P.) Zondag is in alle kerken van het aartsbisdom Westminster een schrijven voorgelezen van kar dinaal Griffin over de christe lijke opvoeding en de taak van gezin en school. De kardinaal zette eerst de be ginselen der katholieke opvoe ding uiteen en trok daaruit de conclusies, welke vooral ten aan zien van de school moeten gel den. „De opvoeding op de school zo zegt de brief moet in christelijke geest geschieden en dient een aanvulling te ziin op de vorming in het gezin." De bisschop noemde het op bouwen van een christelijk schoolsysteem een vorm van apostolaat, die wellicht de enig bereikbare voor velen blijkt. Ook legde de kardinaal er de nadruk op. dat de priester roepingen in de gezinnen moe ten ontspruiten. Seminaria en oriesterscholen kunnen een een maal ontstane roeping wel culti veren. maar zij zijn niet in staat daartoe de kern te leggen. Dit moeten de ouders doen in het gezin. In dit verband deed de kar dinaal een dringend beroep op de ouders om een waarachtig christelijk leven en in stand te houden; dit is in het belang van de Kerk zelf. Naar wij vernemen is de Rijks- tuinbouwconsulent in Utrecht, ir. B. K. Bartels, benoemd tot in specteur voor het Tuinbouwon- derwijs in Nederland. Hij volgt in deze functie ir. F. W. Honig op, die onlangs is benoemd tot Directeur Tuinbouw van het Mi nisterie van Landbouw. Ir. Bartels heeft reeds veel ge daan voor het tuinbouwonderwijs in ons land. Hij was het, dip de stoot gaf tot de opriéhting van de eerste dagschool voor bloem- sierkunst te Utrecht; deze school telt thans 30 leerlingen. Blijkens de voorlopige cijfers is gedurende November bij de Rijkspostspaarbank ingelegd voor f 32.1 millioen en terugbetaald voor f 27.7 millioen, zodat een positief verschil is ontstaan van f 4.4 millioen. f Advertentie) (Van onze correspondent) De Enschedese recherche heeft een drietal personen gearresteerd, verdacht van brandstichting. Op de avond van 16 Mei 1951 werd de Machinefabriek Oost-Neder land in Enschede, alsmede een naast de fabriek staande yitla, binnen een uur tijds door een felle brand geheel verwoest. De schade bedroeg in totaal bijna een half millioen gulden en werd door verzekeringen uitge keerd. De brand zou ontstaan, zijn tengevolge van werkzaamheden van een schilder die bezig was met het afbranden van verf. Reeds dadelijk bestond bij de po. litie een vermoeden van brand stichting. Destijds kon men of schoon een diepgaand onderzoek werd ingesteld, geen bewijzen in handen krijgen. Naderhand kwa men evenwel nieuwe feiten aan het licht en op grond daarvan werd het onderzoek hervat. Naar aanleiding van dit hernieuwde onderzoek konden thans gear resteerd worden de eigenaar van de fabriek Oost-Nederland J. v. d. H. de vroegere eigenaar en bewoner van de villa D. S.. thans te Leidschendam woonachtig en de schilder G. J. T. Gebleken is, dat de brand door de schilder opzettelijk is veroorzaakt op initiatief van de beide andere personen. Van een tweetal ver zekeringen heeft men inmiddels een bedrag uitgekeeerd gekre gen van f 400.000 als vergoeding voor de vernielde gebouwen en inventaris en een bedrag van f 70.000 als vergoeding voor ge leden bedrijfsschade. De schilder die onder druk ge zet was, om mee te helpen de brand te stichten, kreeg daar voor f 2000.T. was bezig met het afbranden van planken van de fabriek, waarachter een grote hoeveelheid in benzine gedrenkte houtwol was opgeslagen. Op het. zelfde ogenblik dat T. uitriep: „brand, brand!", stak S. de villa in brand. Van der H. heeft inmiddels be kend brand te hebben gesticht. De .kosten van het bezoek, dat Z.K.H. Prins Bernhard in 1951 aan Zuid-Amerika heeft gebracht en alle verdere daarmede ver band houdende uitgaven belopen een totaal-bedrag van f 128.000. Dit delen de ministers Beyen en Luns aan de Tweede Kamer mede. (Van onze bijzondere medewerker) De interpellatie-Gortzak over de arrestatie van de twee Indonesiërs, die gistermiddag in de Tweede Kamer werd gehouden, bleef beperkt tot een vraag en antivoordspel tussen de communistische interpellant, met steun van zijn fractiegenoot Haken, en minister Donker. Op de vraag van de heer Gort zak of de minister bereid was om het bevel tot uitwijzing van de heren Raden Mas Sunito en drs. Go Tien Tjwan in te trek ken, liet minister Donker een krachtig „neen" horen. Hij kon tal van bewijzen overleggen, waaruit bleek, dat het hier inder daad om personen gaat, die zich aan communistische activiteiten hebben schuldig gemaakt. De heer Suniito is voorzitter van een communistisch georiën teerde vereniging. Redacteur van een communistisch getint blad. Hij onderhield contacten met internationale communistische organisaties. Hij was leider van een delegatie naar het jeugdfesti- val in Oost-Berlijn en kwam met een Poolse vrachtboot terug. Communistische studenten ver gaderden te zijnen huize. Zijn vrouw zou naar Indonesië ver trekken om gearresteerde com munistische opstandelingen bij stand te verlenen en ook maakte TAFT CONTRA EISENHOWER Eisenhower heeft een gedurfde benoeming gedaan met de katho lieke democraat Martin Durkin in zijn kabinet op te nemen als minister van Arbeid. Wat te ver wachten was, is dan ook niet uitgebleven. Een scherpe critiek van senator Taft. Taft verklaarde gisteravond, dat hij „het nieuws bijna niet kon geloven". Het laatste is geenszins overdreven, want Taft heeft enkele dagen geleden nog enige aanbevelingen gedaan. Eisenhower heeft de raad van Taft dus in de wind gesla gen. Een daad die groot opzien heeft gebaard. Juist en vooral in de democratische gelederen, waar Durkin een groot aanzien geniet. Is het hiermede tussen de nieuwe president en de machtige sena tor der republikeinen tot een eerste duel gekomen? Het lijkt er veel op. Wanneer Taft de ne derlaag moet slikken, en dit kan moeilijk anders of Eisenhower zou de benoeming ongedaan moe ten maken betekent het, dat de republikeinse leiders niet in alles Eisenhower de wet kunnen voorschrijven. Daarmede is ook een slip van het gordijn opgelicht die gehangen heeft over de ver kiezingscampagne, toen over het algemeen werd gedacht dat Eisenhower aan de leiband van de senatoren zou lopen. Het zelfde mag dus ook verwacht worden ten opzichte van het al of niet aanvaarden van de zijde van Eisenhower van de opvattin gen van Taft over de buiten landse politiek. Misschien komt de wereld nog voor groter ver rassingen te staan. Men kan er slechts verheugd over zijn, dat Eisenhower ook op deze plaats toont een man met een eigen mening te zijn, die zich niet op sleeptouw laat nemen door iso- lationisten in de republikeinse garde, waarvan Taft de verper soonlijking is. HERHALINGEN VAN PRAAC De gebeurtenissen in Praag zullen binnenkort gevolgd wor den door gelijke „rechtsplegin gen" in Roemenië en Oost-Duits- land. De toekomstige slachtoffers in Oost-Duitsland worden reeds met name genoemd. Het is o.m. het vroegere lid van het Polit bureau in de Sovjetzóne van Duitsland, Paul Merken, die de rol van Slansky zal moeten spe len. T>e beschuldigingen zijn de zelfde als in Praag werden ge uit. Spionnage ten gunste van het Westen en zionistische nei gingen! Het Kremlin schijnt nog niet voldoende zondebokken te hebben voor de economische en politieke tegenslagen in de satel lietstaten. Want daar wringt de schoen. De opzet is de aandacht van het volk van de werkelijke oorzaken af te leiden. Een me thode die herinnert aan het in brand steken van het Rijksdag gebouw, waar Goering verant woordelijk voor was. Maar Mos kou heeft met deze processen nog iets anders voor. Het is een waarschuwing aan de communisten in alle landen, onvoorwaardelijk de bevelen van het Kremlin uit te voeren. Blijk baar is er een vrees voor tegen stand en „politieke afwijkingen". Zo groot zelfs, dat men alle kans op een samenwerking van com munisten en linkse socialisten in de nog vrije landen in de waag schaal stelt. Moskou heeft alle schepen achter zich verbrand. „De Sovjets hebben met 't proces in Praag alle slagbomen tussen communisme en nazidom laten wegvallen", verklaarde één dezer dagen de West-Duitse leider der sociaal-democraten, Erich Ollen- hauer. Het proces in Praag en de nog komende hebben een mogelijk „Volksfront", een sa mengaan van communisten en socialisten, voor altijd onmogelijk gemaakt. In zoverre heeft het proces van Praag nog een „goe de" zuivering tengevolge gehad. •f® zij een reis naar het Noord-Ko- reaanse front. Drs. Go Tien Tjwan liet ver boden communistische films te zijnen huize vertonen. Hij onder hield contact met de internatio nale studentenorganisatie, die communistisch georiënteerd is, hij bezocht „vredescongressen" en steunde evenals de heer Sunito de staking bij de Rotterdamse Lloyd. „Nylonnetje" De communistische woordvoer ders poogden deze argumenten te ontzenuwen door de „snorre- mannen" van de binnenlandse veiligheidsdienst verdacht te ma ken en minister Donker kreeg te horen, dat hij, inplaats van met de blinddoek van Vrouwe Justitia, met een „nylonnetje" voorliep van Amerikaanse ma kelij of mogelijk ook van I.G. Farben.... Hun juridisch argu ment was, dat deze Indonesiërs zich niet als vreemdelingen heb ben beschouwd en dat ook niet zouden zijn ingevolge de Unie- overeenkomst. Hiertegen voerde minister Donker echter aan, dat bij de wet van 29 December 1951 is vastgesteld, dat Indonesiërs vreemdelingen zijn en bij circu laire van 13 September 1952 is ook voor hen de aanmeldings plicht ingevoerd. De interpella tie eindigde zonder een motie. Zondagavond is een als mili tair geklede en van een geweer voorziene onbekende binnenge drongen in de woning van de familie C. in het dorpje Weller- looi, waar op dat moment alleen een 26-jarige jongeman en een oudere heer aanwezig waren. De indringer bedreigde hen met het geweer en gelastte hen in een hoek te gaan staan. De over valler deed een greep in de win kellade, waarna hij verdween. De politie, die direct werd ge alarmeerd, heeft een onderzoek ingesteld. Er wordt geen groot bedrag vermist. Men heeft reden om aan te nemen, dat de over valler van het feit, dat velen in Wellerlooi naar de fancy-fair op de St. Catharina-kermis waren gegaan, profijt getrokken heeft om zijn plan ten uitvoer te bren gen. (Advertentie) 's-GRAVENHAGE, 2 Dec. Bij koninklijk besluit is de mi nister van Financiën, J. van de Kieft, benoemd tot governor van de Internationale Bank voor Her stel en Wederopbouw. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteren met 66 tegen 7 stem men de grondwetsivijziging aanvaard inzake de buiten landse betrekkingen. Tegen stemden de communisten, de St. Gereformeerden en de heer Weiter. De fractie genoot van de heer Welter, prof. Lemaire, was wel voor en na maar niet tijdens de stemming aanwezig. Uit de stemverhouding blijkt, dat de in tweede lezing vereiste twee derde meerderheid ruim werd gehaald. De Tweede Kamer achtte het niet nodig om nogmaals een brede discussie te houden. K.V.P., A.R. en C.H. zagen zelfs geheel van het woord af. Mr. Oud (V.V.D.) verweet minister Beel nogmaals, dat hij bij de behandeling van de voorgestelde wijzigingen on voldoende leiding zou hebben gegeven. Wat het aanhangige wetsontwerp betreft had hij zich als lid Van de staatscommissie een tegenstander van het toet- singsrecht getoond, maar dan had hij ook moeten weigeren om het desbetreffende amendement-Ser- rarens te aanvaarden. Minister Beel stelde hier tegenover, dat slechts die amendementen voor hem onaanvaardbaar zijn waar voor hij de verantwoordelijkheid niet zou kunnen dragen. Dat een lid van de staatscommissie als lid van het kabinet anders kan oordelen, achtte de bewindsman alleszins verklaarbaar. Was er ook geen Kamerlid geweest, die van zijn mening als lid van de staatscommissie was afgeweken? Hier schoot minister Beel in de roos, want dat Kamerlid was STOCKHOLM. Het liberale „Aftonbladet" heeft vandaag het idee geopperd, dat Zweden een diplomatieke vertegenwoordiger bij de Heilige Stoel zal benoe men. Er op wijzende, dat verschei dene niet-katholieke en zelfs niet- christelijke landen vertegenwoor digers bij het Vaticaan geaccre diteerd hebben, schrijft het blad, dat „de Heilige Stoel de positie van een derde macht" tussen het Oostelijke en Westelijke blok inneemt. „Ons land neemt in zeker op zicht een soortgelijke positie in en dient daarom te proberen de best mogelijke inlichtingen te verkrijgen", aldus het blad. mr. Oud. De heer Weiter bleef bij zijn bezwaar, dat de regering met deze grondwetswijziging een blanco volmacht zou krijgen. Tot de heer Haken (com.), die geposeerd had als de behoeder van de Nederlandse souvereini- teit, zei de minister, dat als iemand zo gunstig over zichzelf denkt, het ook medisch bezien niet mogelijk is om hem van het tegendeel te overtuigen. Te Sterrebeek is het winter seizoen voor draverijen geopend met de landenwedstrijd België- Nederland. België won met 36-30 punten en nam dus revanche voor de op 17 Aug. j.l. op Duin- digt geleden nederlaag. Driejarigen: 1. Quick Hollandia G (W. Geersen) Nederland; 2. Janic Theo, België; 3. Queen Bess (J. de Vlieger), Nederland; 4. Juffrouw Apiness, België; 5. Joli Due, België; 6. Queeny Dil lon (B. de Jong), Nederland. Totalisator: 28-35-38. Gek. 1.123, cov. 51, supergek. 503. Nederland 12 punten, België 10 punten. Vierjarigen: 1. Iota Star, Bel gië; 2. Postduifje G (M. Vergay), Nederland; 3. Imbattable Wil liams, België, gedeklasseerd van de eerste plaats; 4. Ira Vite, Bel gië; 5. Petulance K (J. Zuyder- duin), Nederland; 6. Peter Spen cer (I. ten Hagen), Nederland. Tot.; 30-17-16, gek. 97, cov. 43, supergek. 118. België 14 punten, Nederland 8 punten. Vijfjarigen: 1. Honeymoon, België; 2. Our Bonnie B (J. de Vlieger), Nederland; 3. Hollandia Coeur, België; 4. Over Again (M. Rozema), Nederland; 5. Oost star (J. Ham), Nederland; 6. Habella, België. Tot.: 16-14-80, gek. 199, cov. 114, supergek. 399. België 12 punten, Nederland 10 punten. Eindklassement: 1. België 36 punten, 2. Nederland 30 punten.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4