Hernieuwde spanning in 3C door nederlaag van Zaandijk RAD] Vijf minuten voor het einde maakte „Good Old" gelijk Kopl dooi Slechte dag voor Alkmaar en Den Helder Alcmaria had tweemaal de leidingen verloor toch H.R.C. werd door U.V.V. volkomen overrompeld Nederlaag van Hollandia na zeer matige wedstrijd Overmachtig Vios bleef S.R.C. gemakkelijk haas Mazzeldoelpunt bracht Schoten de volle winst UITSLAGEN IN DE K.N.V.B. West-Frisia liet kostbaar punt in Haarlem achter B.K.C. en Alkmaarse Boys speelden goede wedstrijd Berdos van de program 2e, 3e en 4e klassers Positie van H.S.Y. in gevaar K.N.M.V.-kalender vastgesteld ALCMARIA-V.V.A. 2-3 V.V.A. verdiende echter de zege Slingenberg opvolger v. Lotsy? Gelijkspel in Anna Paulowna Spartaan-Hollandia 3-2 Schoten-H elder 1-0 VIOS in op Pagina 6 Maandag 22 December 1952 Dat hebben we de gehele week niet kunnen denken! Ter wijl de ene depressie na de andere ons bakken water bezorgde, werden de velden als maar natter en gladder. Doch ziedaarhet weer klaarde op en dat bleek voldoen de, om nog verschillende wedstrijden doorgang te doen vinden. Deze brachten overigens nog de traditionele late Sinterklaas-verrassingen. Eén daarvan is ongetwijfeld de nederlaag van Zaandijk tegen Purmersteijn. In 2A heeft ZFC nu toch wel duidelijk zijn candidatuur ge steld. Het de laatste tijd uitste kend in vorm verkerende DWV kreeg in Zaandam de kous op de kop, zodat het nu wel ver der een strijd zal worden tus sen De Kennemers en ZFC. Den Helder, Alkmaar en Hoorn be leefden een zwarte dag: HRC werd kansloos geklopt door UW en hoewel Hollandia in Amsterdam tegen de Spartaan flink van zich afbeet, kon het geen doelpunt veroveren. Met 23 moesten de Hoornaren de vlag strijken. Alcmaria tenslotte liet thuis de eer en de punten aan VVA. Door dit alles is de stand als volgt geworden: Kennemers Z. F. C. U. V. V. V. V. A. D. W. V. Alcmaria V. de Spartaan H. R. C. Hollandia K. F. C. Herstel van West-Frisia West-Frisia heeft zich in 2B enigszins hersteld van de zware nederlaag van twee weken ge leden. In de uit-wedstrijd te gen HFC werd een verdienste lijk gelijkspel bereikt. Volen- dam bleef op het goede pad door een overigens benauwde over winning op OSV. De leiderspo sitie van de „wijdbroeken" werd daarbij verstevigd, aangezien AFC inderdaad struikelde over HVC, dat zelfverzekerd aan de opmars is begonnen. Ook in de ze afdeling had Den Helder wei nig reden tot juichen: Helder kon in Schoten geen winst pu ren. Zeeburgia behaalde 'n kost baar gelijkspel tegen Ragiditas. Volendam West Frisia H. F. C. H. V. C. A. F. C. Rapiditas Z. V. V. Schoten Zeeburgia Helder O. S. V. Nederlaag van Alw Forward Sensatie viel er te beleven m 3C, waar Zaandijk zowaar de eerste nederlaag leed tegen het steeds beter voetballende Pur mersteijn. Vanzelfsprekend wa ren er clubs, die hiervan geheel of gedeeltelijk profiteerden. DEM o.a. versloeg Alw. Forward zodat deze ploeg op de tweede plaats belandde. De Hoornse club verhuisde door deze neder laag naar de middenmoot. Alk- maarse Boys klom, mede door de nederlaag van Kinheim te- 8 5 3 0 13 9 4 4 1 12 9 4 3 2 11 10 4 3 3 11 8 3 4 1 10 9 3 3 3 9 7 2 2 3 6 8 2 2 4 6 8 2 2 4 6 8 0 5 3 5 8 1 1 6 3 gen WSV, naar de derde plaats, hoewel het slechts één punt bij BKC vandaan haalde. Intussen is ook WSV in de kopgroep te rechtgekomen, zodat deze nu wel heel uitgebreid is. Velsen bleef baas over Wijk aan Zee, dat nu weer snel aan het af zakken is en Vitesse liet beide punten aan GVO. De stand is hier nu: Zaandijk D. E. M. Alkm. Boys Kinheim W. S. V. 30 Wijk a. Zee Alw. Forward Purmersteijn B. K. C. Velsen G. V. O. Vitesse 22 In A werden vier wedstrijden gespeeld. ZAP naderde HSV tot op een punt, door een zege op Oudesluis. In de onderste re 9 6 2 1 14 9 5 2 2 12 9 4 4 1 12 10 4 4 2 12 8 3 4 1 10 10 4 1 5 9 8 4 0 4 8 8 3 2 3 8 10 3 2 5 8 8 2 3 3 7 8 1 2 5 4 9 1 0 8 2 ZAP nadert gionen deed DTS van zich spre ken: Watervogels leed op eigen terrein een 03 nederlaag. De Randers brachten het ook nu niet tot een overwinning. Texel nam beide punten uit Alkmaar mee. Tenslotte bleef ook USVU in de gevaarlijke staartgroep, door een nederlaag tegen Limmen. De stand is nu als volgt: H. S. V. 10 8 2 0 18 Z. A. P. 10 7 3 0 17 Succes 9 6 1 2 13 Texel 11 4 5 2 13 Limmen 10 4 4 2 12 Schagen 8 3 4 1 10 D. T. S. 10 3 3 4 9 U. S. V. U. 9 3 0 6 6 Watervogels 11 3 0. 8 6 M. F. C. 8 1 3 4 5 Oudesluis 10 1 2 7 4 de Randers 8 0 1 7 1 Goed gedaan. Grasshoppers Het enige schokkende, dat er in 4B gebeurde was het gelijk spel van Grasshoppers tegen Purmerend. De Hoogwouders zijn hiermee dus weer enigszins op het goede pad teruggekeerd. Intussen gaat Monnikendam maar door met winnen. Nu werd VZV, op eigen terrein nog wel, het slachtoffer. Meervogels stel de teleur, door een gelijkspel tegen De Rijp. Hier is nu de stand. Assendelft 8 Monnikendam 9 R. K. A. F. C. 7 Purmerend 7 E. V. C. 8 Grasshoppers 9 V. Z. V. 10 Meervogels 30 10 Zouaven 9 Andijk 9 de Rijp 8 Bergen 8 13 12 11 10 10 10 9 8 7 6 4 2 In het Jaarbeursreslaurant te Utrecht is Zaterdag de kalender- vergadering van de K.N.M.V. ge houden. Nederland is thans twee Grand Prix rijk. De T.T. op 27 Juni en de motorcross Grand Prix, die op Hemelvaartsdag 14 Mei door de motorclub „Assen" in 't terrein bij Norig gehouden zal worden. Voorzitter Bruinsma sprak er zijn genoegen over uit, dat ook Nederland thans deel neemt aan dit persoonlijke Euro pese kampioenschap terreinrij den, waarbij in 1 klasse wordt gestart. Elke wedstrijd bestaat uit twee manches en 'n finale. Er komt dit jaar iets nieuws op de agenda voor: wegraces voor bromfietsen. De kalender voor het jaar '53 ziet er als volgt uit: Internationale wedstrijden: 10 Mei: Zandvoort: Int. weg races; 14 Mei: Nong: Motorcross Grand Prix; 27 Juni: Assen: T.T. 8 Augustus: Tubbengen: Interna, wegraces. KNMV-e venemen ten 11 April: KNMV-voor jaarsrit; 17 Mei: KNMV-voorjaarsreunie naar Leeuwarden; 23 en 24 Oct. Kampioensnit. Terrein wedstrijden 31 Mei: Etten (klokkerabergrit) 13 Juni: Marum; 21 Juni: Apel doorn; 5 Juli: Ooststellingwerf; 2 Augustus: Egimond; 16 Augus tus: Eenrum. Bijzondere wedstrijden: 25 Mei: Friese Elfstedentocht; 20 Juni: Haringrit; 26 Juli: Ge combineerde auto- en motorraces te Zandvoort; 29 Augustus: Ju niores wegraces te Emmen. Overige wedstrijden: 6 April: Lan.gebaanraces te Alkmaar; 3 Mei: Nieuwelingen grasbaanraces te Ooststellin.gwerf 24 Mei: Nieuwelingen grasbaan races te Sappemeer; 25 Mei: Nieuwelingen grasbaanraces te Drachten; 25 Mei: Langebaan- races te Alkmaar; 26 Juli: Nieu welingen grasbaanraces te Em men; 30 Augustus: Langebaan- races te Alkmaar; 30 Augustus: Nieuwelingen grasbaanraces te Sappemeer. West-Frisia wist in de lastige uitwedstrijd tegen H.F.C. niet tot de volle winst te komen, alhoewel de Enkhuizers tot vijf minuten voor ijd nog met 2—1 de leiding had den. Toen echter tverd Dangermond ver van doel ge passeerd door de handige HFC-rechtsbuiten Hans de Win ter, een snelle rush volgde en eer de rest van de verde diging kon ingrijpen, teas doelman Ubels met een kei hard schot in de bovenhoek kansloos geslagen. Dat was dus 22, en eerlijk gezegd was dit ook de beste verhouding. Maar West-Frisia behaalde in deze wedstrijd meer winst, dan de uitslag deed ver moeden, want na de zware 70 nederlaag tegen Volendam was de homogeniteit in het elftal zeer ver te zoeken. Dat deze nu compleet was te ruggekeerd, durven wij niet te schrijven, maar wel werd er aanmerkelijk beter voethal ver toond, en voor de insiders zal het zeker prettig zijn te verne men, dat Langendijk en S. Stel ling tot de uitblinkers behoor den. W.F. startte met een snelle aanval, waarbij S. Stelling bijna raak schoot. Doelman Heytink greep echter goed in en met een ferme uittrap was het nu HFC dat zeer snel zijn eerste aanval len ondernam, echter zónder het gewenste succes. Dit snelle eer ste begin beloofde veel goeds, maar helaas was de volgende periode niet zo mooi. Na 10 minuten afwisselend spel nam H. de Winter een der vele corners uit deze wedstrijd Dit verrassende doelpunt de primeerde W.F. geenszins en met vernieuwde ijver zette S. Stel ling aanvalsleider Simons aan het werk. Deze profiteerde hier dankbaar van, maar zijn harde kogels op doel wist doelman Heytink in een voortreffelijke stijl telkenmale te houden. „Dan zal ik het zelf maar doen", moet S. Stelling gedacht hebben, want een te hoge corner van Ooteman werd door C. Stel ling opnieuw voorgezet, en hier uit knalde S. Stelling onhoud baar in (11). De tweede helft bracht voor Simons niet veel fortuin, want wat de Rood-Gele middenvoor ook probeerde, en dat was heus niet mis, telkenmale ging de bal net naast of over. H.F.C. daarentegen had met zijn talrijke aanvallen ook geen succes. Hief was het grote strui kelblok voor de Haarlemmers te zoeken in Langendijk die als van ouds weer rustig maar steeds op tijd ingreep. Midden in dit HFC-geweld, ondernam W.F. een schijnbaar onbelangrijke tegenaanval. Een ziedaar: deze wist de bal te krij gen en midden tussen de HFC- verdedigers werd een omhaal ge lanceerd die doelman Heytink te verrassend vond. 12. Dit was wel tegen de verhouding in en HFC liet het er dan ook niet bij zitten. Midvoor Molenaar zond een aantal harde schoten in, die Ubels niet van de wijs brachten, en toen Corbeth op het punt van inschieten stond wierp Ubels zich met zijn volle gewicht voor de bal. Naarmate de tijd ver streek werd de wedstrijd span nender. HFC beukte maar door en ondanks het vele goede werk van een C. Visser en Langendijk kwam HFC toch nog, door het bovenomschreven doelpunt, tot een verdiend gelijk spel. Het was wel een hard gelag voor de Alcmarianen toen zij, na tweemaal zelf de leiding te heb ben genomen, moesten toezien, dat VVA kort voor het einde een voorsprong wist te nemen en daarmede tevens beide pun ten mee naar Amsterdam nam. Wij moeten echter toegeven, dat de zege terecht kwam bij dat elftal, dat er qua spel het meeste recht op had. al zou een verdeling der punten meer be vrediging hebben geschonken. Voor de rust was VVA over het geheel genomen meer in de aanval en het Alcmaria doel be leefde meerdere hachelijke si tuaties. Een tweetal malen kon een der Alcmaria achterspelers de bal nog juist uit het doel koppen om zodoende een zeker doelpunt te voorkomen. Toch heeft ook de Alcmaria voorhoede enkele mooie kansen gehad en het was vooral de actieve en snelfe linksbuiten Genefaas, die het de VVA verdediging niet gemakkelijk maakte. Zo kreeg eenmaal de Buijzer een pracht kans van hem, maar de bal ging juist over. Toch wist Alcmaria de leiding te nemen, dat was toen er ongeveer 40 minuten ge speeld waren. Een hoekschop goed door Dinkelberg genomen werd door de toelopende Schmidt ineens mooi ingekopt. Met deze stand, welke wel wat tegen de verhouding in was, kwam de rust Het eerste kwartier na de her vatting was Alcmaria in de meerderheid en de voorhoede, waarin vooral Genefaas en Untied voor het verrassende werk zorgden, kreeg enkele goe de scoringskansen. De Buijzer schoot uit een mooie kans over, terwijl een mooi schot van Untied even mooi door de WA doelman werd gestopt. Intussen zat de WA aanval ook niet stil en na 25 minuten zorgde Brom uit een goede pass van Wertwijn voor de gelijk maker. Het spel was een half uur oud toen de Buijzer weer een goede kans kreeg, nu van Untied en toen was het raak 21. De Am sterdammers gaven zich geenszins gewonnen en kwamen verwoed opzetten en de Alcmaria verde diging kreeg het zwaar te ver antwoorden. Een hoekschop werd hen noodlottig, uit de hoekschop kwam de bal goed voor het doel, waar Wertwijn de bal doorkopte naar Brom. die Vasbinder kansloos sloeg 22. Wel deed Alcmaria pogingen het spel te verplaatsen en dat gelukte .ook wel eens, doch de Amsterdammers kwamen steeds weer terug en een vijftal min. voor het einde viel practisch de beslissing, toen r.a goed werk van Brom linksbuiten Bokhoven het winnende doelpunt scoorde. Zo kwam het einde van deze spannende ontmoeting met een 23 zege voor de Amsterdam mers,' die naar het ons voor kwam over wat meer adem be schikten. (Eigen berichtgeving) Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond heeft als candidaat voor het voorzitter schap van de bond, dat het vol gende jaar door Karei Lotsy zal worden neergelegd, de heer H. J. Slingenberg, adviserend lid van de bondsvergadering en commis sielid, gesteld. De heer Slingenberg is woon achtig in den Haag. WEST I 2e klasse A Alcmaria VictrixWA ZFC—DWV HRC—UW Spartaan—Hollandia 2e klasse B HVC—AFC Schoten—Helder HFCWestfrisia VolendamOSV ZeeburgiaRapiditas 3e klasse A SDWO WO CSV—KW Wilskracht—DCG QSCTerrasvogels RKWA—APGS Watergraafsmeer— Beverwijk 3e klasse B Allen Weerbaar-fc BaarnDONAR RipperdaEMM 15 ZSGOBVC RivalenRKAVIC TOGJOS 3e klasse C DEM—Alw. Forward Zaand.—Purmerst. Velsen—Wijk aan Zee Kinheim—WSV 30 GVOVitesse 22 BKCAlkmaarse B. 4e klasse A OudesluisZAP SuccesHSV SchagenMFC Watervogels—DTS LimmenUSV U Texel-de Randers 4e klasse B VZVMonnikendam AndijkEVC De Zouaven—RKAFC Meervogels '31 De Rijp Purmerend Grasshoppers AssendelftBergen zo scherp, dat de bal naast de ingooi van Ooteman naar Si- 2—3 2—0 0—3 3—2 2—0 1—0 2—2 2—1 1—1 2—1 1—1 1—3 5—1 3—4 5—0 1—1 2—2 3—1 1—1 afg. 0—2 1—0 1—3 5—4 0—2 1—0 1—1 2—4 afg. afg. 0—3 2—1 3—1 1—2 afg. afg. 1—1 1—1 afg. eerste paal terecht kwam, waar Corbeth uit een kluwen van spelers wist te scoren (10). mons en van deze een forse trap r.aar het HFC-doel, waar alleen S. Stelling was te vinden. Maar In een aantrekkelijke wed strijd waarin de Boys uit Alk maar reeds direct in het begin de leiding namen, heeft BKC, door taai volhouden, in de laat ste minuten nog de gelijkmaker uit het vuur weten te slepen, 'n Gelijkmaker die zeer zeker verdiend was. De Alkmaarse Boys mochten dan technisch iets beter zijn dan de hard zwoegen de BKC'ers, toch waren hun aanvallen, door het soms te mooi willen doen, voor het doel niet zó gevaarlijk, dat er uit ge doelpunt kon worden. Het ene doelpunt wat zij scoorden was 'n gelukstreffer en daar is het bij gebleven. Na de aftrap liet Ab Tiel al spoedig zien, dat hij weer het grote struikelblok zou zijn voor de Alkmaarse aanvallen. De linksbuiten van Alkm. Boys de monstreerde al in het begin, dat hij snel was en goede voor zetten kon geven, doch zijn. eer ste doorbraak leverde geen doel punt op daar IJselstein hem de voet dwars zette. Ko van Dalen zette met 'n ver schot zijn voor hoede aan het werk, waarin Cor Muntjewerf, na lange tijd, weer eens stond opgesteld. Blók stond deze keer op de plaats van Van, Teulingen en wist de ballen van deze linksbuitenplaats goed voor het doel te geven. Het enige doelpunt voor de Boys kwam uit 'n corner. Ab' Tiel moest een aanval der rood-wit geblokte af breken ten koste van een hoek schop. Deze werd met de straffe wind mee goed genomen en met veel effect ingekopt door Indri. IJselstein was te verrast en ge hinderd ook door de zon om te redden. BKC liet het er na dit doelpunt niet bij zitten en kwam dicht voor het doel van Kramer dat het er 'n poosje hachelijk voor de Alkmaarders uitzag. De rechtsbuiten van de bezoe kers beantwoordde op zijn beurt dit BKC offensief met een paar harde schoten op het doel der gasthqren. Doelman Kramer prees even later zijn rechtsback toen deze een bal van Leyen op het laatste nippertje uit 't doel wist te halen. Een snelle ren van Blok kon, Metselaar onder breken. Na de rust scheen BK C al direct gelijk te zullen ma ken, maar de bal was met de hand gespeeld en ruiterlijk gaf BKC dit toe. Tóch kwam er een doelpunt. Blok was de gelukkige maker. Onhoudbaar voor Kra mer vloog de bal van zijn voet van dichtbij in de touwen. Heel de supportersschare van BKC hield de adem in toen de Boys 'n indirecte vrije trap kregen te nemen, dicht bij 't doel. Maar ook dat liep goed af voor BKC. Spontaan, gejuich steeg op, toen de scheidsrechter een paar mi nuten later het eindsignaal blies. BKC had de Boys bedwongen! In het begin van de wedstrijd HRCUW leek het een aardige frisse wedstrijd te worden. Aan beide kanten werden aardige aanvallen opgezet en ook het plaatsen was gedurende die pe riode vrij behoorlijk. Gaande weg werd dit aan Racingszijde minder, met het gevolg dat de Stichters meer in de aanval kwamen. Dit werd reeds direct beloond met een goed doelpunt dat middenvoor Jansen van 't Land na 22 minuten scoorde. Hierna kreeg het Racing-quin tet enkele kansen om niet te missen. Deze linie zag echter kans om de bal alleen voor de keeper staande nog naast te schieten. Vooral Sperling kende dat spelletje alsof hij er op was getraind. Het binnen- trio was in zijn geheel zeer zwak. Het meeste gevaar kwam nog van Rijkers, die soms met hulp van Ten Braak tot enkele goede dingen kwam. Hij was echter niet gelukkig met zijn schieten. Bij UW ging alles in de vaart. Ook daar was het plaatsen niet feilloos. Er zat echter veel meer gang in die aanvallen, integen- stelling met die van Racing, die alle veel te peuterig waren. Er werd tenminste verschillende keren geschoten. Doordat Ling- beek ook al in de malaise deel de, was ieder schot, dat op zijn veste werd afgevuurd, een ge vaar. Na de rust was het reeds in de eerste tien minuten beke ken wie deze wedstrijd zou win nen. In deze tien minuten had den de geblokten kans gezien hun 10 voorsprong tot 30 te vergroten. Het was weer Jansen van 't Land die de bal achter Lingbeek deponeerde. Een bal, waar geen gevaar bij was en die uitgegaan zou zijn, trapte Bak ker van de outlijn af naar deze speler, die dit cadeautje gaarne accepteerde. Twee minuten hierna vielen Swart en de Wer ker, beiden speelden een prima wedstrijd, tezamen van 't Land aan. De goedleidende scheids rechter wees onmiddellijk naar de stip. Voordat de dansende Lingbeek het wist ketste 't le der van de staander af hem weer voorbij. Linksback W. Haars had deze strafschop op onberispelijke wijze genomen. Na dit derde doelpunt waren het alleen nog maar de UVV-ers die voetbalden. Af en toe zag men eens een blauw shirt hier tussen, doch dit was maar even en zeer vaag. De bal ging nu van man tot man. Tot twee maal toe moest Swart het leder uit het verlaten doel schieten. Beide keren redde hij hiermede een zekere goal. De laatste tien minuten ging de strijd weer meer gelijk op. Rijkers, nu al linksbinnen, glipte verschillendè malen handig langs een vijan delijke speler, doch even zo veel keren wanneer hij daarna de bal op dikwijls uitstekende wij ze aan zijn mede-voorwaartsen afgaf, wisten dezen er geen raad mee. Het was en bleef 03, waar mede de derde nederlaag in successie van de Racing 'n feit was geworden. De strijd tegen De Spartaan is wel de slechtste geweest, welke Hollandia tot heden in zijn nieuwe omgeving heeft gespeeld. Doch niet alleen de rood-witten, ook De Spar taan maakte er hoegenaamd niets van, zodat het geheel amper op derde klasse peil stond. Dat het voor Hollan dia niet tot enige winst kwam, vindt zijn oorzaak in het feit, dat Van der Kooy een wel zeer onfortuinlijke mid dag had, daar hij alle doelpunten had kunnen voorkomen nuten na de start van de tweede helft een van de Spartaanspelers een schot waagde, greep Van der Kooy weer mis (21). Nu trachtte Hollandia door op dringen De Spartaan met de rug tegen de muur te krijgen. Dat lukte gedeeltelijk doch het Hol landia aanvalsquintet was niet „mans" genoeg, om langs de Am sterdamse defensie te komen. Inmiddels glipten de Spartanen er zo nu en dan tussenuit om ook eens een kans te wagen en wat bij Hollandia niet gelukte, wisten zij wel te bereiken. Het was uit een van deze aanvallen dat een van de Amsterdammers een dia gonaal schot afvuurde. Van der Kooy wilde de bal zijdelings van gen. doch ook nu weer glipte de bal uit zijn handen in doel. (31) Dat was vijf minuten voor het einde. Nogmaals gooide Hollandia alles op de aanval, zelfs de half- linie toog mee en wanneer Groot eens een schot waagde, dat de Spartaan doelman niet onder con trole kon krijgen, was het de half- speler Oerlemans die de bal tussen de benen van de doelman in doel wist te werken (32). De tijd om het nog tot een ge lijk spél te brengen bleek echter té kort. Het begon al na tien minuten, toen de rechtshalf van de gasthe ren van grote afstand een hoog schot inzond, dat de Hollandia- doelman tussen ziin handen door liet glippen (10). Inderdaad, de bal was, gedragen door de wind, hard en bovendien glibberig, doch gewoonlijk brengen dergelijke ballen voor de Hollandia-doelman geen moeilijkheden. De rood-witten lieten zich ech ter niet onbetuigd en waren on danks de tegenwind geenszins de minderen. Integendeel, de veld- meerderheid was voor hen. Het afwerken van de aanvallen liet echter zeer veel te wensen over en eerst vijf minuten voor de rust zou de verdiende gelijkmaker ko men. Het was uit een goede aan val en een even goede voorzet van Jager, waarbij de bal door Bos met het hoofd in doel werd ge slagen. 1—1. Het zag er dus, ondanks het slechte begin met de rust lang niet slecht uit. Na rust met wind mee, zou het wel beter gaan, meende men. FATALE BLUNDERS Het bleek echter aldra, dat het niet beter zou gaan en toen bij een Spartaan-aanval, ongeveer 10 mi- (Van onze sportredacteur) Elf stevige, hardwerkende Vios- knapen hebben op duidelijke wijze gistermiddag hun candida tuur gesteld voor de eretitel in IC. Niet door de overwinning op een zeer matig SRC, maar door de manier waarop deze behaald werd. Geen moment is deze zege in gevaar geweest. Van stond af aan persten de rood-zwarten er een tempo uit, dat SRC bij lange na niet kon opbrengen en het enthousiasme, waarmee gestreden werd, compenseerde het gebrek aan techniek, dat zich bij enkele sprekers openbaarde. We hebben er met plezier naar gekeken en ons gewarmd aan dit spel. Dat we dit niet konden aan de groengehemde Schagenaars, lag aan henzelf. Want zonder twijfel bezat ook dat team de ca paciteit om behoorlijk voor de dag te komen. Doch de morele kracht een achterstand te over- In de veertiende minuut van deze voor Helder wel enigszins pechvolle wedstrijd tegen Scho ten, voltrok het noodlot zich over de „whites". Linksbuiten Keulemans nam een pass van rechtsbinnen Meenhorst met de hand mee, hetgeen referee Bronkhorst ontging. De pass van de Schoten-linksbuiten vond rechtshalf Geurts op ziin weg. die met een strak schot, via het been van Mos het eerste en enige doelpunt van deze wed strijd scoorde. Om deze pechmiddag volledig te maken, verspeelde Helder in de tweede speelhelft ook nog zijr middenvoor Rottier die met een drietal gekneusde ribben per luxe wagen naar Den Helder vervoerd moest worden. De oor zaak van dit ongeval was o.i. geenszins aan opzet te wijten. Br één der talrijke Helder-aan- vallen in de tweede helft be reikte een voorzet van Van Beekhoven het centrum voor het heiligdom van doelman Kessens. Deze. inmiddels uit ziin kooi ge komen om de voorzet te onder scheppen. sprong het luchtruim in: hii vergat echter ziin lan dingsgestel in te trekken, waar door hij ziin knie tamelijk on zacht in de zij van de Heider- middenvoor plantte, die hierna kermend ineenzonk. Kort na het begin wist de Hel- der-aanval doelman Kessens voor de eerste maal het nakijken te geven, maar teveel iiver van Beekhoven deed deze kans te loor gaan. Een grote mate van nervositeit kenmerkte het spel van de wit-zwarte verdediging en de Schoten-aanvallers hadden in deze perioden het vizier erg on zuiver gericht staan: verschillen de keren vloog de bal hard over of langs de veste van Boekei. In de veertiende minuut volgde het reeds omschreven Schoten-doel- punt. wat achteraf de wedstrijd besliste (10). Helder werd hierna korte tijd sterker, maar de geel-zwarte ver dediging toonde zich een zeer be trouwbaar bolwerk, waarop vele Helder-attaques te pletter liepen. In de tweede speelhelft heeft de Helder-ploeg alle pogingen in het werk gesteld om de 1—0 ach terstand een ander aanzien te geven, maar door een dosis pech en te grote ondeskundigheid ble ven de stellig zeker verdiende gelijkmaker in de weg staan. Een der andere oorzaken was het uit stekende werk van doelman Kessens. die een paar maal op zeer verdienstelijke wijze een Helder-doelpunt in de weg stond. Meesterlijk demonstreerde hii dit bij een even meesterlijke kopbal van de na die tijd sneuvelende Helderse aanvalsleider. Op ver bluffende wijze bracht hij het lichaam horizontaal en tipte het leer over de lat. Het bleef dus 10. bruggen, een tegenslag op te van gen, konden ze niet opbrengen. Tenminste in Warmenhuizen niet. Er werd gemopperd op elkaar, er werd geen tegenstand geboden, als de tegenpartij het bruine le der bemachtigd had; kortom er werd niet aan gewerkt. De goe den niet te na gesproken. Want de bergen werk, die aanvoerder Wit, linksback Heddes, rechtshalf Verduin en linksbinnen Kok ver zetten, gaven wel degelijk rich ting aan het spel, dat de SRC-ers poogden te spelen. Dat ze daarin niet slaagden, kwam hoofdzake lijk door het lakse optreden van Brammer en ook later van een Sneekes en Quax, die moedeloos geworden, het hoofd tenslotte in de schoot legden. Neen, dan deed de thuisclub dat beter. Middenvoor Buiter kon al zijn activiteit botvieren op han dige „doorspeelballetjes" van Kemper of Dekker en midhalf Stam was heer en meester op het middenterrein, waar hij als een terrier elke bal achterna joeg. Spoedig 20. Het was reeds spoedig twee nul. Daarvoor zorgde beide malen Kemper. Deze linksbuiten, die topscorer is bjj zijn club, profi teerde eerst na zes minuten van een pass, die hoog en veilig voor een springende de Wit bij hem neerdaalde en wat later strafte hij een misverstand tussen de Moei en doelman Tromp op handige wfjze af. Dat ifcas 20 en reeds werd stilletjes weg langs de lijnen „Hosanna" gezongen. Doch toen was SRC nog niet in de desolate stemming, die na de rust nood lottig zou worden voor hen. Twee minuten voor de rust vond Kok de manier, waarop zelfs Koot ge passeerd kon worden. Een listig tikje over zijn „verkeerde" been, bracht de SRC-linksibinnen alleen voor Roozendaal en dat was vol doende. Dat de Schagenaars in de aller eerste minuut van de tweede helft niet op gelijke voet kwamen, hadden ze te danken aan Bram mer en Quax, die elkaar voor open doel in de weg liepen en de bal vergaten. Een kwartier later was het pleit beslecht. Dekker kwam in vrije positie voor doel en aarzelde geen moment (31). Dat in het toen volgende wanhoopsoffensief de Vios-voorhoede steeds meer vrij spel kreeg, was niet te ver wonderen. Buiter stevende twee maal op een in zijn doel vastge nagelde Tromp af. Eenmaal werd het een treffer. Tien minuten voor het einde bleef deze doel man weer staan, toen de Vios- middenvoor op hem afstormde en dat bracht de eindstand op 51. De Zuid-Nederland-rit 1953 De traditionele openingsrit van de KNAC Sportkalender 1953, de Zuid-Nederlandrit, zal op 31 Januari a.s. onder auspiciën van de R.A.C. Zuid worden verreden. De start zal te Vught en de finish te Oisterwijk zijn. Deze rit zal onder alle omstandig heden, dus ook bij sneeuw en ijs, doorgang vinden. De vele regen en kunnen verhindert Weliswaar moester last, doch datgene, nieuwe gezichtspui te staan, dat V.V.V als Sijbekarspel, S. ben.Voorts weet m In IA gingen twee a door. Berdos keerde e he* goede pad terug Zeevogels. Hierdoor club uit Bergen mi plaatsen omhoog. Di hier nu: Egmondia S. V. A. O. D. I. Z. Uitgeest Zaanlandia R. C. Z. Zeevogels Berdos D. R. E. O. Alkmaar 9 7 7 10 8 10 9 9 8 9 K.G.B.: v Ook in IB was het speelde wedstrijden k de oogst was desonc moeite waard. WW 1< tweede nederlaag in i matige vertoning. De vers speelden een kla aan in het begin van titie en bewogen zie weer traag op het DES-terrein. De thuisc eveneens niet groots, haar snelheid viel te 1 kwam op eigen terre H.O.S.V. niet verder puntloos gelijk spel. karspelnaren zijn wel lig. Men zie de stand: 10 9 10 7 9 Sijbecarspel V. V. W. K. G. B. S. E. W. St. George R. K. E. D. O. 6 R. K. D. V. O. 7 H. O. S. V. 10 de Blokkers 8 Berkhout 9 de Valken 9 VIOS stelt Ci Hét feit van de Zor is ongetwijfeld de grot( van SRC tegen VIOS nen uit Schagen zijn weer in het bekende land waar de al eve DINSDAG 23 DEC HILVERSUM I, 402 —24.00 KRO. 7.00 Nieuws 7.10 C muziek; 7.45 Morge liturgische kalender; Nieuws en weerber.; l 9.00 Voor de huisvrouv terstanden: 9.40 Lichtb Voor de kleuters; 10 11.00 Voor de vrouw koor; 11.55 Gram.; 1! lus; 12.03 Promenade soliste (12.30-12.33 Lar bouwmededelingen) newijzer; 13.00 Nieuws nieuws; 13.20 Actualiti Amusementsorkest 14.00 Gev. program Gram- 14.55 Kerst 15.30 Ben je zestig? de zieken; 16.30 Ziekt Kerstfeest op het Pal 18.30 Regeringsuitzent Gram.; 18.52 Actualite Nieuws; 19.10 Gram.; het Boek der Boel Gram.; 20.25 De gev 20.30 Concertgebouwi solist (om 21.08 Act 22.00 Causerie „Huwe spraak", causerie; 22 koor; 22.35 Gram.; 22 gebed en liturgische 23.00 Nieuws; 23.15 mofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 AVRO, 7.50 VPRO, AVRO. 7 Nieuws; 7.10 Gram.: 7.30 Gram.; VPRO 7. ning; 8.00 Nieuws; 8 9.00 Morgenwijding; 9 9.25 Voor de huisvr Gram.; 10.50 Voor di 11.00 Voor de zieken; en piano; 11.50 Cause Lichte muziek; 12.30 tuinbouwberichten: 1 het platteland; 12.40 13.00 Nieuws; 13.15 gen of gram.; 13.20 I. 14.00 „Zeg eens. Am 14.30 Cantate; 14.55 G Voor de vrouw; 15 16.30 Voor de jeu „Kerstviering op het Loo"; 18.30 Nieuws: 1! 18.45 „Paris vous pa Hammondorkest: 19.2( programma; 20.00 Nie Operetteconcert; 21.20 eert: 21.35 „Ik weet. il U nfet weet"; 21.50 Mv Buitenlands overzicht mofoon: 23.00 Nieu „New York Cal'mg": Gramofoonmuziek. T elerisie-nroer DINSDAG 23 DEC AVRO 20.15— 1. „Tafeltje dek je., weer met de Kerstdag bet geschiedde....". Pauze 4. „Het Ho TV-spel.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 6