Lijfsdwang zal worden toegepast Onze dammers kunnen aan de slag Voor f 35.000.- opgelicht met een valse balans y0or CATALINA Brits protest bij Amerika mm'' Tocli voetbal met de Kerst Investeringen gevraagd De verongelukte Levenslang voor drievoudige moordenaar ,r# e» Al of niet bij Ommelanden Als onderdirecteur dwangsom niet betaald Naar wij vernemen MARKT en BË.UKS Digestif Rennies - om Zuurbrand te blussen; óók om zuurbrand te voorkomen! M,wÉ1...I8 m m mmmmm Woensdag 24 December 1952 Pagina 5 Op uitnodiging van het Departement van Marine heeft het Haags Matrozenkoor (knapenkoor) een bezoek gebracht aan Hr. Ms. „Tromp", waar het de gast was van de Kon. Marine. Onder leiding van de dirigent, Theo van Elferen, werden er enige liederen ten gehore gebracht. Tijdens het zingen van het Wilhelmus op het achterdek van het schip. Verleden jaar ging in een weekblad een advertentie in zee, waarin de transportwerktuigen- fabriek „Datra" in Maarssen we gens liquiditeitsmoeilijkheden om kapitaalinvesteringen in haar be drijf verzocht. Deze advertentie kwam o.a. ihr W. Quarles van Ufford uit Maarssen onder* ogen. die op grond van de gunstige vooruit zichten welke een aan hem ge toonde balans van het bedriif opende, f 35.000.investeerde. Toen echter een later gemaakte balans er heel wat minder roos kleurig uitzag, en geen winst maar verlies aanwees, kreeg hii wantrouwen. Hii kwam. toen tot d' schokkende ontdekking, dat de hem getoonde balans met valse ciifers was opgesteld en da' ziin ƒ35.000.reddeloos ver loren waren. Thans had de opsteller van de valse balans, de 62-iarige admi nistratief organisator W. H. B. uit Den Haag zich voor de Utrechtse rechtbank te verant woorden wegens valsheid in ge schrifte. Verdachte ontkende tii- dens een langdurig verhoor het hem ten laste gelegde. De balans, di' hii voor de ..Datra" had op- eemaakt was naar ziin mening bestemd geweest voor intern ge bruik. Hii was bii het samen stellen daarvan afgegaan op de ciifers uit de boeken en op de hem verstrekte inlichtingen. Voor de verwerking nu van deze ciifers wilde B. zich wel ver- antwoordeliik stellen, maar niet voor het feit. dat de hem ver strekte inlichtingen volkomen oniuist waren geweest. Bepaald sensationeel was de verklaring, die ihr. Quarles van Ufford op verzoek van ver- dachte's advocaat, mr. Smits, af legde. Hii zeide van mening te ziin. dat er van de kant van de „Datra" geen opzet in het spel was geweest, nadat verdachte te goeder trouw een verkeerde balans had samengesteld. DEN HAAG. Naar wij van ministeriële zijde vernamen, was de Catalina, die onlangs nabij Cyprus is verongelukt, niet naar beweerd wordt, bestemd voor het marine reparatie vliegkamp „de Kooy". Het vliegtuig zou, naar men ons mededeelde, in revisie gaan bij de reparatie-inrichting „Avio- landa" nabij Papendrecht. De la ding, bestaande uit belangrijke Catalina-onderdelen, was even eens bestemd voor Aviolanda. De vliegboot heeft de enorme spanwijdte van 32 meter en een vleugeloppervlak van 100 m2. Hierdoor heeft zij een groot zweefvermogen, aan welk feit het waarschijnlijk te danken is, dat het toestel, dat met een snelheid van ruim 200 km. p.u. met een bergtop in aanraking kwam, toch nog betrekkelijk zacht op de be gane grond terecht is gekomen. Het aantal slachtoffers bleef dan ook minimaal. Lijk van Arnhemmer te Apeldoorn opgehaald Dinsdag is te Apeldoorn uit het kanaal DierenHattem, nabij de Deventerbrug te Apeldoorn het lijk opgehaald van de 72-jarige Arnhemmer E. C. H. F. die reeds enige dagen werd vermist. De heer F. had verleden week Woensdag 'n bezoek gebracht te Apeldoorn. Waarschijnlijk is hij 's avonds tengevolge van de sneeuwval te water geraakt, zonder dat dit door iemand werd opgemerkt. Een in het water drijvende hoed gaf de politie aanleiding ter plaatse te gaan dreggen. De rechtbank te Arnhem heeft de 53-jarige landbouwer D. J. L., wonende in de buurtschap Heel- weg bij Varsseveld, conform de eis, veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Zoals men weet heeft L. op 29 Juli vergif in het eten van zijn buren gestrooid, waardoor drie personen uit het gezin te Lindert. twee broers en een zus ter, om het leven zijn gekomen. Requisitoir nemend, achtte mr. Bouma het ten laste gelegde be wezen. Z.i. was het verdachtes bedoeling geweest op ongeoor loofde wijze geld aan te trekken voor het bedriif. dat gebrek had aan liquide middelen. Hij vor derde anderhalf jaar gevangenis straf. Mr. Smit achtte de schuld bii zijn cliënt inderdaad aanwezig. Hii had meer voorbehoud moe ten maken ten aanzien van de hem verstrekte inlichtingen, maar niet de opzet. Op grond daarvan pleitte hii vrijspraak. Vanmiddag om twee uur maakte de rechtbank een aan vang met de zaak tegen de 45- iarige Nijmeegse fabrikant J. T. v. D.. de eigenaar van de „Da tra". die beschuldigd werd van medeplichtigheid aan boven staande feiten. Hij zou geweten hebben dat ihr. Quarles van Uf ford met een valse balans werd verlokt om geld in de „Datra" te steken. Bovendien werd hem ten laste gelegd, dat hii een auto onttrokken had aan de belastin gen die er beslag op hadden ge- 1-gd. Mr. Bouma eiste tegen hem 1 iaar gevangenisstraf. (Advertentie) Van 's ochtends tot de nacht verschijnt. Moeders werk neemt nooit een eind... Dat oude Engelse versje is maar al te waar. Voor moeder is iedere dag te kort. Zij is het eerste op. Zij gaat het laatste naar bed. Voor zij slapen gaat, peinst zij al weer over het eten van morgen. En over de bergen verstelwerk, waaronder haar sleetse kinderen haar bedelven. Als U één dag dat verstelwerk ZELF moest doen... U zoudt letterlijk naar 'n Pfaff-naaimachine- huis rennen en zo'n moderne Pfaff bestellen. Voor een Pfaff is een mand vol verstelwerk kinderspel. Die snelle, geruisloze naaimachine hoort aan wezig te zijn in het gezin-van- vandaag. Voor f 373.— heeft U al een draagbare electrische koffer machine. Een juweel van een naai machine, die U desgewenst op gemakkelijke condities koopt, zon der het huishoudgeld merkbaar aan te tasten. Geef moeder meer levensvreugd. Maak haar werkdag korter en gemakkelijker. Geef haar het beste. Geef haar een echte Pfaff, dat verdient zij dubbel en dwars 1 Pfaff-naaimachines zijn uitsluitend verkrijgbaar bij de speciale Pfaff- naaimachinehuizen. Mocht het adres U niet bekend zijn, schrijft U dan naar: Pfaff-Naaimachines 's-Hertogenbosch. PFAFF-NAAIMACHINEHUIS HILDERING Alkmaar. Luttik-Oudorp 80 (Zaadmarkt), Tel. 2975 Den Helder. Koningstraat 51, Tel. 2719 Schagen, (J. Zwart), Gedempte Grachtl2, Tel. 426 Enkhuizen, (Fa. B. Ph. Frese), Westerstr. 25, tel. 876 Westfriesland, Agent: G. Gravenmaker, Binnen- wijzend 5, gem. Westwoud LEEUWARDEN. Op 16 dezer werd voor de president van de Leeuwarder Rechtbank, mr. H. W. A. Schipperijn, een kort ge ding behandeld tussen de Coöp. Ccndensfabrlek „Friesland" al hier ais eigenaresse en de heer B. Vooistra eveneens alhier als gedaagde. Laatstgenoemde aanvaardde bij de Coöp. Melkproductenfabriek „De Ommelanden" te Groningen een functie als onderdirecteur, hetgeen door de condensfabriek, als vroegere werkgeefster van ge daagde, in strijd werd geacht met een tussen partijen bestaand con currentiebeding. Namens eiseresse vroeg mr. A. E. Stoop de presi dent gedaagde tot een dwangsom of lijfsdwang te willen veroor delen, indien hij dit beding over treedt. De president wees deze vorde ring gistermiddag toe: mr. Schip- DE 23 SLACHTOFFERS VAN DE LAWINE ARLSBERG. 23 Dec. De 23 slaehtofers van de lawine b;j Arlsberg zullen Zaterdag in Langen ter aarde besteld wor den. In Langen heerst zacht weer, zodat het lawinegevaar nog is toegenomen. Fruitbombardement voor Chaplin ROME, 22 Dec. (A.P Een bombardement van groenten en fruit was het welkom, dat Charley Chanlin vanavond bereid werd, toen hij voor de Italiaanse première van „Limelight" in Rome aankwam. Een menigte van ongeveer 1000 personen vulde de straat, waar zich het theater bevond, waar de Dremière zou plaats hebben. De meeste toeschouwers ap plaudisseerden toen de grijze ac teur uit zijn auto stapte voor het verlichte theater. Toen hii echter begon te wuiven brak een waar bombardement los van de meest uiteenlopende soorten groenten en fruit. Chaplin werd verschil lende keren getroffen, maar hij bleef wuiven en wandelde het theater binnen. De politie arresteerde drie per sonen. perijn achtte lijfsdwang in dit geval mogelijk, evenwel na be tekening van het vonnis. De eerste maal voor de duur van 14 dagen en bij een volgende overtreding voor de maximum toegelaten duur van een jaar. Het vonnis is uitvoerbaar bij voor raad., Gedaagde werd veroordeeld in de kosten van het geding. WASHINGTON Engeland heeft Dinsdag de protestnota overhandigd inzake het onder vragen van zeelieden, die Ameri kaanse havens aandoen. Engeland vreest, dat de retour- vaarten der schepen door de formaliteiten vertraagd zullen worden. In een tweede nota wordt ge protesteerd tegen de nieuwe regeling, volgens welke personen, die ingezetenen der V.S. zijn en bij een buitenlandse diplomatieke missie werken, hun immigratie visum, óf hun diplomatieke sta tus verliezen. Noorwegen heeft bezwaren tegen dezelfde regeling doen gelden. Nederland, Frankrijk, Zweden en Italië hadden reeds bezwaar gemaakt tegen de veiligheids maatregelen ten aanzien van zee lieden. Volgens de nieuwe wet zullen communistische zeelieden niet op het vasteland toegelaten wor den. Middelbare Meisjesschool R. K. Lyceum DOOR MINISTER ERKEND ALKMAAR In de ouders- bijeenkomst in de aula van het R.K. Lyceum, deelde de Rector, de heer J. L. Küppers mede, dat de afdeling Middelbare meisjes school van het Lyceum door het Departement van Onderwijs is erkend en 't volgende jaar voor subsidie in aanmerking komt. Begon deze afdeling tot dusver met het derde leerjaar, met in gang van September 1953 zal de middelbare meisjesschool-afde ling reeds met de tweede klas beginnen. zijn gistermorgen in tegenwoor digheid van talrijke autoriteiten in het Julianakamp te Kijkduin zestien Milva-officieren beëedigd. De eed werd afgenomen door de commandant van de Milva, de reserve-majoor A. Halbesma.... heeft pater Dr. Huigens O.F.M. het Elisabeth-ziekenhuis te Lei den, waar hij, in verband met een longontsteking werd ver pleegd, dezer dagen weer verla ten. Dr. Huigens verblijft thans in het St. Willibrordus-College te Katwijk werd Maandagavond, namens de minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen aan de heer K. Tinholt te Bioemendaal de Museum-penning uitgereikt als waardering voor het feit, dat dj* heer Tinholt zijn natuur, historische verzameling aan de gemeente Bioemendaal heeft ge schonken besloot de Raad van Deventer tot de bouw van een centrale stookinrichting in het centrum van de stad, om vandaar uit met de verwarming van openbare ge bouwen, scholen en woningen door middel van grote buislei dingen voor vervoer van warm water te beginnen.... overleed te Brazilië pater God fried P. Sijen van de Norbertij nen, die werkzaam was als pas toor in de nederzetting Fasen da Ribeirao in de provincie Sao Paulo, waar hoofdzakelijk land bouwers uit Limburg en Noord- Brabant zijn gevestigd Poslduivenexpositie van de N.H. Fondclub ALKMAAR Op Zaterdag avond 27 Dec. en Zondag 28 Dec. zal er in de bovenzaal van de heer Haring, Oudegracht 137 al hier een tentoonstelling worden gehouden van Postduiven, geor ganiseerd door de Noordhollandse Flying Fond Club. Er komen op deze tentoonstel ling duiven van prima klasse. De beste en grootste liefheb bers uit Noordholland-Noord zul len hier hun kampioenen ten toonstellen, w.o. Wigmans te Hoorn, Bandt te Purmerend, Prins te Zaa.ndam, Kok te Wormer- veer, Van Berkum te Hoorn, Ras donk te Bergen, Ypma te Kaper, Termaat te Alkmaar, Zentveld te Castricum enz. enz. Voor de duivenliefhebbers is hier iets moois te zien. De tentoonstelling is geopend Zondagavond zes uur en toegankelijk voor alle liefheb bers. Vette varkensmarkt Leiden LEIDEN 23 Dec. Aanvoer 105 vette varkens. Zware 190196; lichte 180185; zouters 170; en kele tot 200. Handel vlot. WIE RAADT DE UITSLAG Drie van de vijf prijsvraag wedstrijden hebben Zondag j.l. doorgang gevonden, zodat we deze week weer vijf winnaars kunnen melden. Er konden ma ximaal 6 punten worden be haald en het is een prachtige prestatie van Nico Oud te Bo- venkarspel, om er daarvan 5 in de wacht te slepen. Natuurlijk levert hem dat de eerste prijs op. Er was vervolgens een hele serie deelnemers, die 4 punten liet aantekenen. Hier zijn de winnaars: 1. Nic. Oud, Hoofdstraat 254, 'Boven- karspel f 5.2. H. v. Rooy, Ruyghweg 156, Den Helder f2.50; 3. Mevr. C. Scholten, Zoom Slim- pad 20, Heiloo f 1.4. Mej. Ni- cola Velseboer, Geesterweg 335, Akersloot f 1.5. Peter de Laat, Kanaaldijk 15 (Boekei) Post Alkmaar f 1. In verband met Kerstmis en Nieuwjaar geven we deze week geen nieuwe wedstrijden op. Volgénde week gaan we dan weer met frisse moed verder. EIERVE1LING PURMEREND. 23 Dec. Aan gevoerd: 40.000 Kipeieren, grote 17.50—18; kleine 17.50—18; 55000 Eendeieren 13.5013.70 alles per 100 stuks. TEXEL 5 Koeien 645—800; 10 pinken 345475; 10 graskal veren 300350; 19 biggen 4565; 14 lammeren 7595; 22 nuchtere kalveren 4060. VISAFSLAG DEN HELDER Aangevoerd werden van 15 tot 20 Dec. 1952: Bot 105 kg; Garnalen 1559 kg; Kaan 221 kg; Kabeljauw 196 kg; Rog 17 kg; Sardien 61 kg; Schar 884 kg; Schol 8163 kg; Tarbot 179 kg; Tong 3061 kg; Wijting 499 kg; Lever 5 kg. WOGNUM, 23 Dec. Witlof e 77—78; b 71—85; c 62—80; Stek 4369, aanvoer 9000 kg; Uien middel 20.80 grove 19.7020.10; driel. 24.20; nep 29; afw. 213.10, aanvoer 6500 kg; Breekpeen b 10.70; c 12; d 8, aanvoer 2000 kg; Prei I 2029; II 1019; Groene kool 6.507.50; Rode kool 6 10.20; Spruitkool 2249; Was- peen 16- Stoofsla 54; Knolbieten 6.40—13.10; Knolselderie 10—16; Rammenas 5.40; Boerenkool 58; Laxton superbe 3338; Gieser wildeman 418; Cox orange 34 70; Notarisappel 18; Fertillon 12. Advertentie U hoeft niet meer tegen uw maaltijden op te zien uit vrees voor zuurbranden op de maag. Met één of twee Rennies bij de hand blijft U iedere brand de baas en blust U de pijn bij voorbaat. Vraagt Rennies bij uw apotheker of drogist. (Onder redactie van Jos. H. C. Serrée) Alle correspondentie gelieve men te adresseren aan de redactie van dit blad. Publicaties over overneming zon der bronvermelding is verboden. ONZE „KERST"-PRIJSVRAAG! 1952 Gezien de steeds groeiende be langstelling voor onze rubriek, en uit ervaring wetende, dat de aan staande feestdagen bij uitstek ge schikt zijn, om zich in huiselijke kring met de damproblematiek bezig te houden, heeft de dam- redactie een „Kerstprijsvraag" voor onze oplossers (sters) samen gesteld. Voor klasse A (gevorder den), hebben wij een keuze ge daan uit vier composities van we reldvermaarde auteurs; Voor Klasse B (speciaal de Huisdam mers, gevorderde en beginners) een keuze uit vier composities, óók van bekende auteurs. Men mag of voor Klasse A. of voor Klasse B inzenden, maar niet voor beide gelijk. Natuurlijk verwacht de damredactie, dat de minder ge vorderden in Klasse B de concur rentie van gevorderden in hun (óf haar) groep niet zullen ondervin den. Collectief inzenden is niet toegestaan. Elke inzending dient te geschieden voor elke klasse apart, voorzien van naam en adres duidelijk vermeld onder de oplos singen! Een goede oplossing levert vier punten op; een eventuele bii- oplossing, mits duidelijk aange toond, wordt met twee punten ge. waardeerd. Meer bij-oplossingen geven géén extra punten. Óm in aanmerking te komen voor één der fraaie prijzen (zie kader tje) moet men in zijn groep de vier vraagstukken goed hebben opgelost. Bij meer goede oplossin gen beslist het lot! De uitslag van onze „Kerstprijsvraag" komt in onze rubriek van 9 Januari 1953. De inzendtermijn loopt tot en met 7 Jan. 1953. De damredac tie dankt de Directie en Sport redactie zéér hartelijk voor het beschikbaar stellen van de vele fraaie prijzen en tevens de auteurs voor hun sympathieke medewer king! Tot slot allen veel succes en vele genoeglijke uren van ont spanning. maar vooral: een Zalig Kerstfeest toegewenst. Hier volgen de vier vraagstuk ken voor Groep A (gevorderden). KERSTPROBLEEM No. 1 Auteur: ANDRé MIEDEMA (Londen) Eerste publicatie! Zwart op; 4 8 13 14 19 22 23 28 29 33 en 34. Wit op: 25 36 37 38 40 41 42 43 45 49 en 50. Van onze Londense medewer ker een aardige compositie. Na verschillende afwikkelingen, weet Wit, na een elegant eindspel, dit vraagstuk precies op tempo te winnen! 't Eindspel moet duidelijk aangegeven worden, evenals van de andere vraagstukken, waarin een eindspel voorkomt, zowel vóór Groep A, als vóór Groep B! KERSTPROBLEEM No. 2 Groep A (gevorderden) Auteur: DERK VUURBOOM Glanerbrug (O.) Eerste publicatie! 27 28 30 32 34 37 38 39 40 42 44 48 49 en 50. Van onze „Réunie"-kampioen '52 een vraagstuk van zwaar „ka liber". Na verschillende ingewik kelde slag- en offercombinaties weet Wit het eindspel op tempo te winnen. Onze „All-Round"-eom- ponist heeft een moeilijk vraag stuk „voorgeschoteld". KERSTPROBLEEM No. 5 Groep B (voor Huisdammers en gevorderde beginners) Auteur: OSCAR BAEKE (Antwerpen (België) Eerste publicatie! (Zwart) 1 I® 1 <m i|g§ m m (Wit) Wit begint en wint! cijfers (beiden Stand in schijven). 5 15 25 35 45 elf (Zwart) (Wit) Wit begint en wint! Stand in cijfers (beiden twaalf schijven). Zwart, op: 5 8 18 20 22 23 24 25 26 27 28 en 29. Wit op: 31 34 37 39 40 41 42 44 45 47 48 en 49. Deze auteur is voor velen geen onbekende meer. Zijn composi ties zijn bii onze oplossers(sters) zeer in trek! Ook dit vraagstuk heeft vele „addertjes onder het gras"! Na verschillende offer- en slagcombinaties wint Wit op fraaie en verrassende wijze. KERSTPROBLEEM No. 3 Auteur: MAX DOUWES (Hilversum) Groep A (gevorderden) Eerste publicatie! Wit begint en wint! Stand in cijfers (beiden vijftien schijven). Zwart op: 1 4 6 8 9 10 11 13 14 17 18 19 22 25 en 36. Wit op; 15 20 26 29 32 35 37 39 40 42 43 44 47 en 49. Een prachtig vraagstuk van on ze bekende oud-Groningse auteur. Op buitengewone wijze, heeft hij de verschillende intéressante af wikkelingen in deze compositie voor wit geconstrueerd. Na deze ontledingen weet Wit het eind spel fraai te winnen!! Geen ge makkelijk vraagstuk! Daar staat deze auteur voor bekend, 't Eind spel volledig en duidelijk aange ven. KERSTPROBLEEM No. 4 Groep A (gevorderden) Auteur: J. VIERGEVER (Barendrecht) Eerste publicatie! Wit begint en wint! Zwart (zeventien schijven) op: 6 7 9 10 11 12 13 15 17 19 21 23 24 25 26 29 en 36. Wit (zestien schijven) op: 16 22 naties het vraagstuk door een ver nietigende rondslag prachtig te winnen. Inderdaad een „vuur werk-compositie! KERSTPROBLEEM No. 7 Auteur-: H. M. Roos (Eindhoven) (Klasse B) Eerste publicatie! (Zwart) (Zwart) 9 lp-1 'W- wt w^'wLmiwr' (Wit) Wit begint en wint! Stand in cijfers: Zwart twaalf schijven op: 1 8 18 19 20 22 23 28 35 36 40 en 45. Wit tien schijven op: 11 29 33 34 39 41 42 43 48 en 50. Van onze Belgische grootmees ter der problematiek een aardige, maar ook leerzame compositie! Wit weet, ondanks materiële ach terstand, door verschillende com binaties het eindspel dat geba seerd is op een „opsluiting van Baeke", origineel te winnen. KERSTPROBLEEM No. 6 Groep B voor Huisdammers en gevorderden) Auteur: D. KLEEN (Heemstede) Eerste publicatie! Wit begint en wint! (Zwart) i§, iÉSt Ü1 18 iH 18, 18. I (Wtt) Stand in cijfers. Zwart twaalf schijven op: 6 9 10 11 15 18 21 23 27 28 31 en 35. Wit negen schijven op: 24 30 32 38 39 40 41 43 en 44. Een geestig vraagstukje van de alom bekende Noord-Hollandse auteur. Ook een compositie, (evenals probleem 5). waarin Zwart een overmacht van schij ven heeft. Toch weet Wit na ver schillende mooie meerslag-combi- (Wit) Wit begint en wint! Stand in cijfers (beiden negen schijven). Zwart op: 11 12 13 14 19 21 29 33 en 40. Wit op: 25 32 35 36 37 38 41 42 en 44. Van onze Brabantse medewer ker een mooie compositie, welke de meeste oplossers (sters) zeker zal bevredigen. Natuurlijk is dit vraagstuk niet zo heel gemakke lijk! Toch is het voor deze groep geen zware opgave. Wit wint na verschillende combinaties zeer fraai op tempo! En tot slot ons laatste vraag stuk! KERSTPROBLEEM No. 8 Auteur: SJOERD LAUTENBACH (Leeuwarden) Klasse B Eerste publicatie! Wit begint en wint! Stand in cijfers (beiden negen schijven). Zwart op: 9 12 15 18 20 22 23 26 en 40. Wit op: 24 27 29 30 32 34 37 39 en 45. Onze Friese medewerker sluit de rij der auteurs. Zijn composi tie is geconstrueerd op een be kend „eindspel-motief dat na verschillende ontledingen ontstaat en dat door Wit fraai wordt ge wonnen. Géén gemakkelijke op gave! Ook hier wegen „de laatste loodjes het zwaartst!" Gelieve het eindspel ook duidelijk aan te ge- Een speciale rubriek voor Kerstdagen enspeciale prijzen. Zowel voor de A- als de B-klasse ziin vier prij zen beschikbaar gesteld, ver deeld als volgt: A-klasse. Eerste prijs f 10.-. tweede prijs een doos wed strijdschijven van palmhout, derde prijs f 5.vierde prijs f 2.50. B-klasse. Eerste prijs f 10.-, tweede prijs het boekwerk „Middenspelstudies van Eek hout", derde prijs f 5.vier de prijs f 2.50. De damschijven en het boekwerk zijn beschikbaar ge steld door onze dammedewer- ker de heer Serrée. de geld prijzen door ons blad. ZWAAG, 23 Dec. Aardappe len 7.20—12.70; Uien 2—15; Bie ten 611.40;Prei 4.8014; Gele bew. kool 3.307.50; Groene kool 3.90—9.40; Rode kool 3.60—9.20; Spruitkool 15—48; Witlof 51—84; Andijvie 6471; Bloemkool 10 31; Gare biet 1115; Alicanten 851.35; Cox orange pippin 8 68; Dekkers glorie 824; Glorie van Holland 624; Goudreinette 626: Groninger kroon 7.16: Jo nathan 935; Laxton superbe 7 18; Lemoenappel 612; Present van Engeland 2324; Present v. Holland 5-21: Doyenne du co rnice 3767; Gieser wildeman 8 15; Winterjan 518. Marktbericht Purmerend PURMEREND, 23 Dec. Het was aan de aanvoer te zien, dat de verwachting van de handel niet hoog gespannen was. Over het geheel was het aanbod maar gering. Dit was om te beginnen met de vette koeien het geval. Het was maar goed ook, want er waren maar weinig slagers. De grossiers waren van morgen de grootste afnemers. En in de vroegte was de gang dan ook vrij stroef. Maar toen later bleek dat het getal gering bleef, viel de handel tenslotte niet tegen, ofschoon de prijzen lager waren dan de vorige week. Ook op de geldemarkt was het vrij kalm. Op de verse markt viel de be langstelling niet tegen. De ver koop had echter een vrij kalm verloop. De pinkenhandel was stug. Ook op de nuchtere kalve ren markt was het piet rooskleu rig; de zware dat ging wel, maar in de lichtere soorten was het heel wat stugger, en de prijzen lager. Het kleine aanbod van vrij goede fokkers kon weer vrij goed kopers vinden. Op de vette varkens markt was het vaster, een heel gering aanbod, en dat hielp, maar de prijzen waren evengoed lager. Ook de handel in vette zeugen was stug, deze gingen voor f 1,50 tot f 1,60 per kg. Over het geheel weinig gang De wolvee handel, die kalm begon, viel tenslotte niet tegen, want de handel in lammetjes was goed, zodat de prijzen vrij wel op peil bleven. Vette scha pen kalm. Bokken en geiten stug en op de paardenmarkt was het stil. Op de pluimveemarkt had men wel gerekend, dat er nog wat nodig was voor de Kerstda gen. Er waren veel konijntjes met matige handel. WARMENHUIZEN Uien 22.60; grove 19.40; Rode kool 7.5011.70; Witte kool 6.20—6.60. AVENHORN, 23 Dec. Spruit kool 2536, 1800 kg; Rode kool 613. 3500 kg; Grove uien 19 20.40; gew. 21—22,60: driel 23.50— 25.50: nep 34.50. 33000 kg; Bieten T rond 13.5014: II rond 1314; III rond 7.90—8.70. 19000 kg; Peen II 12—13.40: III 11.40—12.60: IV 8.5010.20, 170000 kg. alles per 100 kg. LANGEDIJK, 24 Dec. 6000 kg rode kool I 8.50—11.30, II 6— 6.80; 10000 kg gele kool I. 5.70— 6.30, II 6.10; 14000 kg groene kool 10.1012; 18.000 kg Deense witte kool 6—7.30; 1000 kg uien 18.80, grove 17.50; 3000 kg bieten A 13.90, B 12.90, 1500 kg peen B 11.40—11.60, C 11.10—11.60; 550 kg spruiten A I 2034. Graanbeurs Groningen GRONINGEN 23 Dec Rode tarwe 22.2525.95; witte tarwe 22.2526.05; inlandse rogge 24.25 27.50; wintergerst vrij 28.25 32.15: zomergerst vrij 30.2534.00 witte haver vrii 23.25—27.40: Aureool Capuciiners 38.3044.00 groene erwten 45.3051.50: paar- denbonen 32 3036.80: wierde- bonen 32.3036.80: karwiizaad 50.50—57.25: gele mosterdzaad 50.5062.40: kanariezaad 28.35 32.35. K-N.V.B. toch nog een be- M t'ompetitieprogramma. a dit wedstrij- 2®n.< d>e oorspronkelijk zijn vast gesteld geweest voor Zondag 28 December, maar die nu twee da gen vroeger worden gespeeld. ,wpdeneers&,£lasse is Ensche- desche Boys-NEC van weinig be tekenis. In de tweede klasse" ech- ontmoetFngc-n belan^ In Hoorn zal Hollandia de be slissende stap kunnen nemen door een zege op KFC, dat er in dat geval echter „bar" slecht voor komt te staan. Alcmaria on derneemt de verre reis naar Ut recht. Of er succes uit zal ko men betwijfelen we ten zeerste. De Utrechtenaren zijn de laatste tijd te goed in vorm. In Amster dam Noord zal de Spartaan te vergeefs proberen DWV de pas af te snijden. Eerste zege voor Helder? Ook in de tweede klasse B is er n ontmoeting tussen de twee laagstgeplaatste clubs. Helder, zonder een overwinning nog, doch met reeds vijf verdienste lijke gelijke spelen in het debet, gaat de huidige bezetter van de allerlaatste plaats een bezoek brengen. De wetenschap, dat een neder laag de withemden op die fatale plaats brengt, zal misschien de inspiratie brengen, die kan lei den tot een eerste volledig suc ces. Waarmee een tweede Zaan- se club ernstig in moeilijkheden zou komen. HFCAFC is een wedstrijd van traditie. Na afloop zal er wel weer een fiks diner zijn, maar voordien zal er een even fiks partijtje zijn gevoetbald. Het restant. Naast dit tweede klasse menu, nog een derde en een vierde klas wedstrijd. DEM kan zich naast Zaandijk op de eerste plaats nes telen door een overwinning op Velsen in 3C en in 4B gaat in Purmerend de uiterst belangrijke ontmoeting tussen Purmerend en Monnikendam. De verliezer raakt in de strijd om de leiding iets achterop. VOETBALPROGRAM VOOR 2e KERSTDAG le Klasse A. Enschedese B.NEC 2e Klasse A. Hollandia—KFC UW—Alcm. Victrix DWVDe Spartaan 2e Klasse B. OSV—Helder HFC—AFC 3e Klasse C. Velsen-DEM 4e Klasse B. Purmer.Monnikend.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5