HOOG GEZWOLLEN IJSEL ZET DUIZENDEN HECTAREN BLANK Zeven met levenslang gestrafte politieke delinquenten uitgebroken dit blad DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING Vele boeren op linker oever lijden aanzienlijke schade Ergste achter tje rug? Z.H. de Paus bezocht feestconcert van Perosi Bredase koepel bleek lek Koningin en prinsessen te St. Anton ES en ENS hagen rpsgenoten" iiiiiiiiiniS Magneet" de Wit imiiiiiiiiiiiiin^ aller De volks gezondheid RECRUUT MET STAART Kardinaal overleden KERSTMTS IN U.S.A.: 548 DODEN ONRUST ONGEGROND Bidault gaat het proberen Hulp van buiten - Vlucht naar België V 1 op Vlieland K.A.B. houwt rheuma-ziekenhuis WARSCHAU BESCHULDIGT Gaat Eisenhower vrede herstellen? IN VERRE OOSTEN „Oranje' vertrokken tING ALKMAAR Langestr. 73 MDAG 28 DEC. r voor lompen. f 0.33 per kg f 1.80 per kg leider Tel. 3469 ■iaiaiiiiiii{ 3N jjjj bruiloften en disponibel J verzekerd zijn rstc klas reparatie aar het van ouds le adres: r. Schoenmakerij r. 73-74 Tel. 2624 EN HELDER ■.Ms. „Schorpioen" klas afwerking billijke prijs :fd aanbevelend. rer van, dat de deze tunnel te i. En hij scheen >p een gegeven vegen tegen de een bergvallei, soldaat, die het verlangde appa- an priemde een en oogwenk de keek vooi alle ;r en toen was vonden te heb- u zien wij met zijn mitrailleui t 1111111111111111111^ AOORDHOLL Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week. Inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting Directeur: E. J. M. Stumpel Hoofdredacteur: H N Smits. Bankrelatie: Ned Credietbank. Kantoren: Hoorn. Draafsingel 59. tel 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290: Alkmaar, Ritsevoort 52. tel 2046 K 2200: Den Helder, Keizerstraat 89. tel. 2800 K 2230: Schagen Ged Gracht 39. tel. 459 K 2240 Maandag 29 December 1952 48e Jaargang A'o. 12664 Buiten God is 't nergens veilig Vondel ER WAS ZO nogal het een en ander te doen over de wijze, waarop de Overheid zich met de Volksgezondheid, met de rege ling en organisatie daarvan be moeit. Van verschillende kanten, in het bijzonder van katholieke en christelijke zijde, zijn en wor den bezwaren gehoord. En dat geheel niet ten onrechte! De Overheidsbemoeiing gaat te ver, zegt men terecht en in de laatste tijd is er, in kringen van de katholieke gezondheidszorg, en persoonlijk van belangstellenden en belanghebbenden een bepaal de ongerustheid tot uiting geko men. Misschien waren de gegevens, welke terzake werden aangevoerd niet altijd even volledig, wellicht ontbrak aan de argumentatie, hoezeer deze ook theoretisch juist moest worden genoemd, het inzicht vcor de eisen van de praktijk in verschillend opzicht. Waar het hier betreft de mate waarin en de wijze waarop de Overheid zich met deze en dergelijke zaken moet inlaten, gaat het uiteraard om kwesties, welke in en door de politiek hun beslag zullen krijgen. Zo is op de laatste dag, waar op de Tweede Kamer vóór het Kerst-reces bijeen was. de be groting van Sociale Zaken en Volksgezondheid behandeld, en wij ontkomen niet aan de in druk, dat niet alles van dit be langrijke departement zo tot ziin recht gekomen is als de zaken, waar het om ging, wel verdien den. Met name hebben wij hier de afdeling Volksgezondheid op het oog. Duidelijk is aan het licht gekomen dat het, terwille ook van de omvang en betekenis van de hier bij betrokken problemen goed zou geweest zijn, indien vol daan had kunnen worden aan de opzet van dr. Beel, tijdens de- ion gs te kabinetsformatié, om de Volksgezondheid onder te bren gen bij het door hem gedachte nieuwe departement van Maat schappelijk Werk. Op dit punt heeft dr. Mol de katholieke wensen nog eens onr derstreept, maar de minister (Suurhoff) meende, dat men daar later nog maar eens over moest sprekenWij hopen, dat dit „later" binnenkort nog kan komen, als de begroting van Maatschappelijk Werk aan de or de komt! Dan zal wel verschil van in zicht blijken! Dat is er ook al op een ander punt. Een belang rijk verschil van. inzicht over de wijze waarop „Volksgezondheid" moet worden bezien. Minister Suurhoff bleek n.l. van mening, tegenover de be langrijke opmerkingen, welke dr. Mol hierbij maakte, dat hij. mi nister. er weliswaar mee accoord ging, dat de taak van de Over heid op dit gebied zich niet moet uitbreiden, zo, dat de Overheid steeds meer volledig op dit ter rein de zaken tot zich gaat trek ken. maar hij was het er niet mee eens. dat het particulier ini tiatief zaken zou gaan beharti gen. welke n.u eenmaal reeds in handen van de Overheid waren! Dit schijnt ons een belangrijke opmerking omdat hier door de f socialistische) minister vergeten wordt, dat het, vooral in het jongste verleden nu eenmaal zó is gegaan, dat de Overheid ten onrechte vele zaken tot zich getrokken heeft: in het bijzonder na de bevrijding leek het „kli maat" wij moeten erkennen, door de biizondere omstandighe den wel zéér „geschikt" om de Overheid paden te doen be treden, welke in meer normale omstandigheden voor haar ver boden paden dienen te ziin. En als van katholieke zijde be pleit wordt, (wéér) ruim baan te maken voor het particulier initiatief, dan betekent dit, dat naar de particuliere verenigingen natuurlijk met steun van de Overheid terug moet. wat ten onrechte in handen der Over. heid is gekomen! Wij hopen, dat, met name van de zijde van de Katholieke Volks partij, op parlementair terrein in die richting verder zal worden gewerkt! ANKARA, 28 Dec. Toen de 21-jarige Hasan Yildirim werd ingelijfd in het Turkse leger en in een hospitaal van het leger werd gekeurd, ont dekte men, dat hij een echte staart had ter lengte van 50 cm. Hasan verklaarde, met dit aanhangsel te zijn geboren. Men overweegt, hem langs chirurgische weg er van te bevrijden. Twee foto's van Hasan ston den vandaag op de voorpagina van het blad „Vatan", dat te Istanboel verschijnt. De staart kwam er goed op uit. VENETIE, 28 Dec. Carlo Agostini, patriarch van Venetië en een van de 24 nieuwbenoemde kardinalen, is Zondag in Venetië overleden. STEENDEREN, 28 Dec. Door de zeer hoge stand van de rivier de IJsel is Zaterdagavond omstreeks negen uur de bedijking om de bouwput van het in aanbouw zijnde electrische gemaal Haakse Beekgelegen aan de weg van Baak naar Zutphen bezweken. Hetzelfde deed zich in de afgelopen nacht voor bij het gemaal ..Rote Beek bij Bronkhorstgemeente Steenderen. Beide werken worden uitgevoerd door de firma Beljon te 's-Graven- hage in het kader van de dichting van de Baakse Over laat. De schade bedraagt vele duizenden guldens en de algehele dichting van de Baakse overlaat zal hierdoor vertraging ondervinden. De IJsel heeft thans ruim 5000 ha land onder de gemeenten Steenderen en Warnsveld ten Zuiden van Zutphen over stroomd. Gedurende het week einde stuwde de rivier nog voortdurend via de Baakse beek grote hoeveelheden water het land in, zodat nog meer wegen blank kwamen te staan, en boer derijen werden geïsoleerd. De Gelderse tramwegen hebben derhalve de route van de bus dienst Zutphen Doetinchem moeten omleggen over Vorden. Op het ogenblik is de stand van het water ongeveer 30 cm. hoger dan in het voorjaar van 1952. Het overstroomde gebied is dan ook veel omvangrijker dan toen het geval was. De tuinen van vele tientallen woningen ir. de buitenwijken van Zutphen zijn eveneens overstroomd. Boeren gedupeerd Het blijkt, dat vele boeren, die hun bouwland hebben op de linker IJseloever, verrast zijn door het hoge water en niet'tij dig hun hooi en stro. alsmede hun voederbieten en aardappelen m veiligheid hebben gebracht. Daardoor is vrij veel verloren gegaan. Dat is niet alleen bij Deventer het geval, doch ook onder Wilp en benedenstrooms bij Terwolde en Welsum. Vele boomgaarden staan, hier diep onder water. Dat hier de IJsel zulke scha delijke capriolen maakt. on danks de ingetreden val der bo- venrivieren, is voornamelijk toe te schrijven aan de grote wa terafvoer der hier in de IJsel afstromende zijrivieren, o.a de Schipbeek voert grote water massa's uit Duitsland af en, doordat zij ook benedenstrooms geheel is ingedijkt, komt dit wa ter geheel in de IJsel terecht, in tegenstelling met vroeger, toen het water ten dele werd geborgen op de gronden in Overijssel. Er worden nu massa's slib afgezet op de gronden langs de IJsel, wat enig voordeel me debrengt. De steenfabrieken onder Ter wolde en Olst staan nu ver in het water boven de uiterwaarden De fabrieken te Terwolde onder houden de communicatie met de vaste wal door middel van vlet ten. De fabrieken onder Olst hebben nog wegverbinding met de wal. De werkzaamheden lig gen hier echter nagenoeg stil. De bedijkingen om deze fabrieken houden het tot nu toe goed uit. Zondagmorgen bedroeg de stand van de IJsel te Deventer 6.04 m. inet een was van 14 cm. in de laatste 24 uur. Veel was werd er niet meer verwacht daar van af Arnhem reeds val werd ge meld. Toch is het water in de loop van de dag nog enkele cm. gestegen. Intussen zijn steeds meer uiterwaarden ondergelopen en begon ook de Lage Steenweg naar Terwolde onder te lopen. Aan de stadszijde is de Welle tussen de Melksterstraat en de Duin.poort overstroomd en is het water de laagst gelegen wo ningen binnen gedrongen. Ook de losplaats bij het Overslagbe drijf is ondergelopen en hier kan geen gebruik meer worden ge maakt van de haven en spoor lijn. Het veer over de IJsel kon haar tlienst nog onderhouden maar veel mag er niet meer ko men, want dan loopt de toe gangsweg onder en moet ook de laatste coupure in de afsluitdijk van het stadsdeel aan de linker IJseloever worden gesloten. NEW YORK, 28 Dec. Zater dagavond bedroeg het aantal slachtoffers van ongevallen tijdens het lange Amerikaanse kerst weekend 548. Tot dusver hebben verkeers ongevallen 414 doden geëist, bran den 58 en diverse oorzaken 76. ZWOLLE. Ingezetenen van Zwolle en omgeving hebben zich de laatste dagen verontrust ge maakt door de hoge waterstand vade IJsel. Vooral de boeren in de omgeving van de rivier menen hun landerijen en bedrij ver bedreigd door het wassende water. Aanleiding hiertoe zijn de berichten uit Zutphen, waar het water over de velden stroomt. Wie hierdoor beangst is gewor den moet bedenken dat bij Zut phen de Berkel stroomt en in deze omgeving de IJsel nog al- tijf" voorrang heeft. Hetgeen wil zeggen dat alle ongerustheid on gegrond is. Van bevoegde zijde werd ons medegedeeld, dat de was van het water, hoewel hoger dan voriae jaren nog altiid normaal is. De was van het water bij Deventer was gistermorgen 14. Dit wil zeggen dat de rivier in één et maal 14 cm stijgt. Voor Zwolle was deze gistermorgen ongeveer 20. Daartegenover staat, dat de val bij Keulen 59 is en bij Lobith 13. Wel een verschil dus. maar men moet bedenken, dat achter Lobith nog een grote hoeveelheid water staat, zodat de va! daar ook heel luw groter wordt. De topstand werd ver moedelijk gisteravond bereikt. Deze stand is voor Zwolle uit gerekend 2.60 meter. Vandaag wordt hier staand of val verwacht, zodat binnen en kele dagén de IJsel weer tot haar gewone proporties zal zijn teruggebracht. Wel wordt hinder ondervonden door de onder water gelopen uiterwaarden, maar bij de IJsel- centrale Harculo wordt normaal doorgewerkt. PARIJS, 28 Dec. Jacqües Soustelle, de 40-jarige aanhanger van generaal de Gaulle, heeft vandaag zijn pogingen een rege ring te vormen opgegeven. President Auriol heeft later in de middag oud-premier Georges Bidault, leider van de M.R.P., verzocht te trachten een nieuwe regering te vormen. Bidault heeft de opdracht aan vaard. Hij heeft verklaard te zullen pogen om een regering op brede basis te vormen. NATIONALE HERDENKING OP DE DAM Op initiatief van het Veteranen Leqioen Ne derland is Zaterdag hyj het voorlopige na tionale monument op de Dam te Amsterdam een nationale herden king gehouden van de gedurende de jaren 1940-50 in het voor malige Ned. Indië ge vallen leden van de zee-, land- en lucht macht. Het Veteranen Legioen zal voortaan telkenjare de 27ste December bestemmen als herdenkingsdag, aangezien op 27 Dec. 1949 de souvereiniteit door Nederland aan Indonesië werd over gedragen. Honderden defileerden langs het monument. Bij de In donesische urn werd door een deputatie, bestaande uit een lid van de luchtmacht, van de marine en van de landmacht, als mede uit een Ambo nees militair een krans gelegd. Tijdens de plechtige herdenking bij het voorlopige na tionale monument. Zaterdag 27 December hebben in de grote concertzaal van het nieuwe Palazzo Pio, dat buiten Vaticaanstad aan de Via della Conciliazionc gelegen is, de fees telijkheden rond de 80-stc ver jaardag van Mgr. Lorenzo Pero si, musicus, componist en diri gent van de beroemde Sixtijnse kapel plaats gehad Het was vooral de tegenwoor digheid van de H. Vader, die deze bijeenkomst een heel bij zonder accent verleende. Door zijn aanwezigheid' immers, wilde de H. Vader niet alleen een groot musicus eren, maar tevens een oud jeugdvriend, waarmede ■hij vijftig jaar geleden de con certen van Rome bezocht. Even voor half zes verliet de verlichte auto van de H. Vader het Vaticaan, gelankeerd door de Italiaanse motorpolitie. Een ka merheer vergezelde de H. Vader op zijn tocht langs de brede Via della Conciliazione, waar een grote menigte lange tijd in de grijze, druilerige namiddag van Rome had staan wachten. Bij de ingang van het Palazzo (Van onze speciale verslaggever) BREDA, 28 Dec. Op de avond van de Tweede Kerstdag, toen in het kader van het kerstprogram in de Bredase Strafgevangenis een filmvoorstelling werd gegeven, hebben zeven gevangenen, allen tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld, kans gezien te ont vluchten. Het is een goed voor bereide vlucht geweest, waarbij de gedetineerden geholpen zijn door een organisatie buiten de gevangenis. Op een afgesproken uur, iets over achten, stonden op de Nas- sausingel drie luxe auto's te wach ten. Uit het donker maakten zich enige schimmen los en zeven be ruchte politieke delinquenten ver kozen de vrijheid. Zeer vermoe delijk zijn zij naar de Belgische grens gereden en hebben zij kans gezien het land te verlaten. Dit maakt de kans, dat zij alsnog ge pakt zullen worden, zeer gering. De Justitie heeft duizend gulden uitgeloofd voor degene, die aan wijzingen kan geven, waardoor de ontsnapten kunnen worden ge grepen. Deze beloning wordt uit betaald voor iedere gevangene, die daardoor in de cel wordt teruggebracht. De zeven ontsnap ten zijn Willem Albertus Polak, geboren te Amsterdam 31-5-1915; Hubertus Bikker, geboren te Wijngaarden 15-7-1915; Jacob de Jonge, geboren te Den Ham 11-2- 1922; Willem van der Neut, ge boren te Nieuwkoop 6-1-1919; Antoine Tousseuil, geboren te Breda 27-6-1921; Klaas Carel Fa- ber, geboren te Haarlem 20-1- 1922; Sander Borgers, geboren te Nieuwleusen 13-10-1917. In de Bredase Strafgevangenis verblijven alleen delinquenten, die tot langdurige gevangenis straffen veroordeeld zijn. Zij zijn opgesloten in het grote koepel gebouw, waarin de cellen op vier etages gebouwd zijn rondom een binnenplein. Buiten het koepel- gebouw staan de werkplaatsen. Het gehele gevangenisgebied wordt afgesloten door een vijf meter hoge muur. Bij het koepel gebouw bevindt zich de stook- kelder van de centrale verwar ming en de daarbij behorende kolenkelder. Het is daarlangs, dat de gevangenen ontvlucht zijn. Een van de mannen, de Braban der Tousseuil, is met andere ge vangenen werkzaam geweest bij het lossen van kolen. Hij heeft zich zodoende op de hoogte kun nen stellen van de ontsnappings mogelijkheden, welke de kelder biedt. Het luik, waardoor de kolen in de kelder worden gestort, komt namelijk uit buiten de muur van het koepelgebouw, daardoor kon den de mannen dus in de ruimte komen tussen de koepel en de buitenmuur. Tijdens de voorstelling gingen de ontsnapten de vuren van de centrale verwarming opstoken. Dit was hun normale werk. Een hulpbewaker, de eigenlijke be waker bij dit werk was ziek, bracht de mannen naar de kel der en sloot de deur achter zich, met de wetenschap, dat ontsnap pen onmogelijk zou zijn. Tevoren echter hadden de gevangenen het slot van het kelderluik reeds ge forceerd. Terwijl gevangenen en bewakers rustig naar het witte doek zaten te kijken, verdwenen de mannen door het luik. Zij na men twee kleine ladders en een tuinslang mee uit de kelder. Hier zien we enige leden van een muziekgezelschap, dat aan de Kerstfeestviering medewerkte, het gebouw van de straf gevangenis, waaruit de politieke delinquenten ontsnapten, verlaten. De gebruikelijke bewaking bui ten ontbrak. De mannen klom men op het ketelhuis en vandaar op de muur, waarlangs zij zich met behulp van de tuinslang naar beneden lieten zakken. Zij stonden toen voor een drie meter brede sloot. Zij bleven voor deze sloot en liepen langs de muur van de gevangenis naar de voorzijde, langs het woonhuis van de di recteur, naar de Nassausingel, waar op enige afstand van de ge vangenis drie auto's gereed ston den. Daarin zijn de mannen de vrijheid tegemoet gereden. Waarheen? Dat is niet bekend. Voor de achtergebleven gevan genen is het leven inmiddels door deze ontsnapping niet pret tiger geworden. Alle gevangenen zijn in de cellen opgesloten. Eén man per cel en zij mogen niet met elkaar spreken. Het ontspan ningsprogramma voor de jaar wisseling is afgelast. Een grondig onderzoek, waar voor zelfs de minister van Justitie mr. Donker, overkwam, is in volle gang. werd de H. Vader begroet door Mgr. Diego Venini, geheim aal moezenier van de H. Vader, Mgr. Canisius van Lierde, vicaris ge neraal van Vaticaanstad en pau selijk 'sacriSTarius en Mgr. Enrico Dante. pauselijke ceremoniaris. In de overvolle concertzaal, die door de aanwezigheid van de Pauselijke edelgarde en de Zwit serse garde in hun kleurrijke kledij haast herschapen leek in een Vaticaanse paleiszaal, waren talrijke autoriteiten aanwezig, o.w. de echtgenote van de Itali aanse president Einaudi. De H. Vader luisterde met in tense aandacht naar het ontroe rende oratorium Christi Nativitas (Christus Geboorte) van Perosi, dat door de componist zelf ge dirigeerd werd. Na afloop van het oratorium, overhandigde de H Vader de tachtigjarige Perosi een gouden medaille, geslagen tijdens het pontificaat van de Zalige Paus Pius X. een groot vriend van Perosi. Daarna begaf de H. Vader zich onder luide toejuichingen van de wachtende menigte terug naar het Vaticaan. door M.O.D. opgeruimd Op het strand van Vlieland is op Tweede Kerstdag, nabij de schietbaan voor straaljagers van de L.S.K. een V1 te voorschijn gekomen. Een mijn die al langer langs de kust lag is dezelfde dag ook in gevaarlijke positie geko men. Onmiddellijk werd door de commandant van de plaatselijke troepen van de K.L., de mijnen- opruimingsdienst van de Kon. Marine gealarmeerd, die zich o.l.v. de Luitenant ter zee Jansen, met spoed naar de gevaarlijke plaats heeft begeven. Zaterdagmiddag ging men aan de slag. Begunstigd door een heldere maan en onder het scherpe licht van de koplam pen van een jeep konden de werk zaamheden des nachts worden voortgezet. Het gevaarte dat. meer dan duizend kilogram springstof bevat, werd hierna onschadelijk gemaakt. Ook de aangespoelde mijn werd dezelfde weg opgezon den. UTRECHT, 27 Dec. Vanmid dag is in Utrecht de landelijke jubileumcommissie van „Herwon nen Levenskracht" geïnstalleerd. Tijdens de installatievergadering is besloten de gelden, die zullen worden ingezameld ter voorbe reiding van de herdenking van het veertigjarig bestaan van de ver eniging, te bestemmen als grond slag voor de bouw van een R.K. Rheumaziekenhuis. De viering van het jubileum zal zijn omstreeks 15 Juni 1953. Het ligt in de bedoeling het dan bijeengebrachte kapitaal ais feestgave aan tc bieden. De landelijke jubileumcommis sie is samengesteld uit de voor zitters van de 23 reeds gevormde kringcommissies in Nederland. Het ligt in de bedoeling, dat er plaatselijke jubileumcommissies worden gevormd in alle plaatsen, waar afdelingen van de Katho lieke Arbeidersbeweging zijn ge vestigd. WARSCHAU, 27 Dec. In een communiqué verklaart de Poolse regering, dat een Amerikaans vliegtuig op 4 November twee spionnen op Pools territoir heeft neergelaten. De beide mannen, Stefan Skryszowski en Dionizy Sosnowski, zijn gearresteerd. Het Amerikaanse hoofdkwartier te Wiesbaden heeft de beschuldi ging als een „puur verzinsel" ont kend. NEW-YORK, 28 Dec. In de naaste omgeving van generaal Eisenhower wordt gezegd, dat de generaal besloten heeft in de komende maanden „een groot strategisch plan" voor het gehele verre Oosten uit te voeren. Het doel van deze „aanvallen de strategie" zou ziin de commu nisten in het defensief te drin gen te verhinderen dat zii op een nieuw front aanvallen, hen iot het tekenen van een „eer zame vrede" in Korea nonen en de vrede in Indo-China en Ma- lakka te herstellen, daarbij de veiligheid van Formosa. Japan en de Philippiinen verzekerend. Het is waarschijnlijk, zo wordt verklaard, dat Eisenhower Chur chill van ziin plannen op de hoogte zal brengen als deze hem in Januari bezoekt. INNSBRUCK, 28 Dcc. Ko ningin Juliana en haar drie doch ters, de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet, zijn vandaag voor een wintervacantie te St. Anton op de Arlberg aangekomen. Overeenkomstig de wens van Hare Majesteit had op het station van St. Anton geen officiële ont vangst plaats. De Koningin arri veerde per speciale trein, die Za terdag om zes uur in de namiddag uit Utrecht was vertrokken. Zoals ook in vorige jaren heeft de Koninklijke Familie haar in trek genomen in het Post-Hotel. De Koningin is voornemens, van middag haar eerste skitocht op de Galzig-berg te maken, bege leid door haar Tiroolse ski-leraar Albert Funder. Prins Bernhard wordt vóór Oudejaarsdag te St. Anton ver wacht. AMSTERDAM, 27 Dec. Van middag om half drie is het m.s. „Oranje" van de Maatschappij „Nederland" met 900 passagiers uit Amsterdam naar Indonesië vertrokken. Kapitein H. W. Hemmes hoopt met passagiers en bemanning het traditionele nieuwjaarsbal ter hoogte van de Noord-Afrikaanse kust te kunnen houden. De olie bollen, appelbeignets en bis schopswijn, die bij een dergelijk feest horen, zullen dan niet ont breken, zodat de passagiers nog even in de sfeer van het verlaten vaderland zullen komen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1