W.G.W. verspeelde niet te missen kans tegen J.V.C. Nic. Tijm nam afscheid van R.K.A.F.C. met 'n nederlaag Westi zor Kabouter Zaandijk behoudt leiding door zege op Forward S.V.A. won moeilijk na sensationele slotfase Fel vechtend Zeeburgia boekte verdiende zege Pijlsnel aanvalsspel geheimvan succes Zaankanters waren nu eenmaal het gelukkigste Meervogels had tegen E.V.C. totaal geen geluk V.Z.V. sclioot met scherp Dr. Euwe wint schaaktournooi V.I.O.S. Scliaatsenri j der s naar Hamar 2e, 3e en 4e klassers Daverende scores in 4e klasse B Zeevogels weerde zich geducht Twee prachtige West-Frisia-voorhoede machteloos goals van de Waard Con-Zelo klopte Geel-Zwart Binnen tien minuten 1-4. Hoornsman schoot weer hard R.K.A.F.C.-ASSENDELFT 0-2 Spartanen te sterk voor Sporters Purmersteijn klopt ook Alkm. Boys VOO Compliment Valken M.F.C. verrt Limmen th Pagina 6 MAANDAG 29 DECEMBER 1952 Met de Scandinavië-express zijn, uitgeleide gedaan door. offi cials en familieleden, verschei dene leden van de kernploeg naar het hoge Noorden vertrok ken om te Hamar in de komen de weken te trainen voor het aanstaand wedstrijdseizoen. Naar men weet was Kees Broekman enkele dagen geleden reeds naar Noorwegen terug gekeerd. Thans vertrokken Wim van der Voort ('s Gravenzande), Anton Huiskes (Wierden), Ge rard Maarse (Aalsmeer), Egbert van 't Oever (Lisse), Wim de Graaf (Rotterdam) alsmede Jan Gharisius en Schuier, terwijl Klaas Schenk, evenals vorig jaar, als leider optreedt. N.V.B.H.S.-PLOEG NAAR HAMAR Onder leiding van de heer F. Enschede zal een kleine groep NVBHS-leden op 11 Jan. naar Hamar vertrekken om gedurende 3iX week aldaar op het ijs te trainen. Na de Europese kam pioenschappen, welke op 31 Jan. en 1 Febr. in het Noorse stadje worden gehouden, zal de ploeg huiswaarts keren. Aan deze reis nemen deel: Stammers (N. Niedorp), Doets (Loosdrecht), Cantineau (Breda), Slijper (Amsterdam). Vlas (Rot terdam) en mej. Wormsbecher (Hoorn). Onze landgenoten zul len in de nieuwe jeugdherberg, welke naast de ijsbaan ligt, loge ren. Derksen won in Australië Op de baan van Essendon heeft Jan Derksen Zaterdagmid dag een omniumwedstrijd ge wonnen waarbij hij de Austra liër Whitehorn en de Engelsman Bardsley klopte. Het eindklassement was: 1. Derksen 9 punten, 2. Whitehorn 8 punten, 3. Bardsléy 4 punten. Andijk werd met 70 verpletterd Zo goed bespeelbaar als het Andijker veld was, zo „zuinig" was de wedstrijd. De thuisclub bracht er niets van terecht en zij zal dan ook veel beter moeten gaan spelen, wil zij in het ver dere verloop van de competitie tegen andere ploegen succes kun nen behalen. VZV bleek een ho mogeen elftal te bezitten, dat weliswaar technisch niet groots, maar wel zeer enthousiast èn schotvaardig was. Inderdaad. In schieten hebben de Veldtemers hun gastheren 'n les gegeven, die klonk als een klok. De doelpunten bijv., die de gebroeders Wijnker scoorden, waren van een kwaliteit, zoals men zelden ziet. Andijk keek al bijzonder snel tegen een achterstand op. De an ders zo betrouwbare back Doef maaide na enkele ogenblikken grandioos over de bal heen, waar de bezoekers meteen van profi teerden. Korte tijd daarna liet de keeper een rollertje tussen zijn benen doorglippen. 02 dus na amper 10 minuten spelen. Tot aan de rust bleef deze stand gehandhaafd. Het eerste kwartier na de pauze bleef de strijd gelijk op gaan. Doch toen maakte W. Wijn ker een doelpunt, waar men nog lang over zal spreken. Uit een voorzet van links nam hij het leer op zijn slof en schoot ineens keihard en volkomen onhoudbaar in het net. Hiermee was hetbe- kende hek van de al even beken de dam. Geleidelijk voerden de bezoekers de stand op tot 70, zonder dat de Andijkers nog éénmaal gevaarlijk werden. Een uitstekend resultaat dus voor de club uit 't Veld, die haar capa citeiten niet volledig behoefde te tonen. Er zit wel muziek in dit ploegje. Het is er deze laatste Zondag van 1952 fel toegegaan op onze velden. In Hoorn o.a. u)erd een fel duel geleverd tussen Always Forward en Zaandijk, dat de Hoornaren onfortuinlijk verloren en in Alkmaar moest R.K. A.F.C. na spannende strijd het hoofd buigen voor Assendelft. Wat zegt V overigens van de 70 overtvinning van V.Z.V. op Andijk? Assendelft 9 7 1 1 15 Monnikend. 9 5 2 2 12 9 6 2 1 14 EVC 9 6 0 3 12 8 6 1 1 13 Grasshopp. 10 4 4 2 12 9 4 3 2 11 RKAFC 8 5 1 2 11 9 4 2 3 10 VZV 11 5 1 5 11 8 3 3 2 9 Purmerend 7 3 4 0 10 8 3 2 3 3 Meerv. '30 11 2 4 5 8 6 2 2 2 6 Zouaven 9 3 1 5 7 9 1 3 5 5 Andijk 10 2 2 6 6 8 0 4 4 4 De Rijp 8 1 2 5 4 8 0 2 6 2 Bergen 9 0 2 7 2 2 A: Kennemers Z. F. C. UW V. V. A. D. W. V. Alcmaria V. de Spartaan H. R. C. Hollandia KFC In 2 B won Volendam van ZVV, doch het was op het nip pertje. Zulke overwinningen heb ben de palingmensen dit seizoen al meer behaald. West-Frisia viel door een nederlaag tegen Zee- burgia terug en Helder stelde zeer teleur, door met 14 te ver liezen van OSV. De stand is hier nu: Volendam W. IVisia H. F. C. H. V. C. A. F. C. Rapiditas Zeeburgia ZVV Schoten Helder OSV 9 10 9 10 8 9 9 8 8 9 9 6 4 4 4 3 3 3 2 2 0 2 0 2 2 3 1 3 4 4 4 4 6 15 12 11 11 10 9 8 6 6 5 5 Winstpunt voor Vitesse De nederlaag van Alw. Forward in 3 C hebben we reeds gememo reerd. Elders vindt u meer over deze ongemeen spannende wed strijd. Purmersteijn heeft de smaak nu goed te pakken. Alk- maarse Boys moest dat onder vinden. Wijk aan Zee haalde beide punten bij GVO vandaan en Vitesse slaagde er zowaar in WSV één punt afhandig te maken. Men zie de stand: Zaandijk 10 7 2 1 16 DEM 10 6 2 2 14 Alkm. Boys 10 4 4 2 12 Kinheim 10 4 4 2 12 WSV '30 9 3 5 1 11 Wijk a. Zee 11 5 1 5 11 Purmerstein 9 4 2 3 10 Alw. Forwarë 9 4 0 5 8 BKC 10 3 2 5 8 Velsen 9 2 3 4 7 GVO 9 1 2 6 4 Vitesse '22 10 1 1 8 3 Flinke zege van USVU In 4 A werd Schagen-Randers afgelast. Voor een verrassing zorgde hier MFC, dat Limmen op eigen terrein een nederlaag toe bracht. USVU won overtuigend van DTS. Door deze uitslagen is de stand hier geworden: H. S. V. 10 8 2 0 18 Z. A. P. 10 7 3 0 17 Succes 9 6 1 2 13 Texel 11 4 5 2 13 Limmen 11 4 4 3 12 Schagen 8 3 4 1 10 DTS 11 3 3 5 9 USVU 10 4 0 6 8 MFC 9 2 3 4 7 Watervogels 11 3 0 8 6 Oudesluis 10 1 2 7 4 de Randers 8 0 1 7 1 Jammer RK AFC! De grote strijd in 4 B tussen RK AFC en Assendelft is dus ten gunste van Assendelft geëindigd. De Alkmaarders zijn hierdoor ge voelig achterop geraakt. EVC bleef echter bij, door een be nauwde zege over Meervogels. Twee daverende uitslagen kwa men er uit Andijk en Bergen: VZV hield Andijk er mêt liefst 70 onder en Grasshoppers deed hetzelfde met Bergen. De stand is hier nu: Cor du Buy wint voor de 13e maal N.T.T.B.-coupe De Amsterdammer Cor du Buy heeft voor de 13e maal de strijd om de N.T.T.B.-coupe gewonnen. Te Weert eindigde hij met 7 ge wonnen partijen als eerste, met de Hagenaar Hogendoorn met 6 gewonnen partijen op de tweede en de Rotterdammer Willemstein met 4 overwinningen op de der de plaats. Zwollenaar faalde in laatste zet ZWOLLE Het jubileum- schaaktournooi van de Zwolse Schaakclub noteerde deelnemers uit alle delen des lands. In de ere-afdeling werd Dr. Euwe met 2'/s p. winnaar, doch het scheel de maar een haar of hij had deze eervolle plaats moeten de len met de Zwollenaar D. Smit. Deze laatste had prachtig stand gehouden tegen Euwe, doch in de laatste minuut, toén hem de veertigste zet restte, maakte hij een fout, waardoor hem remise ontging. Hij kwam nu met de Duitser Samisüh op de 2de en derde plaats met l'/s p., terwijl mevr. F. Heemskerk genoegen moest nemen met de laatste plaats p.). De overige resultaten waren: HOOFDKLASSE A: 1. F. Sa- rink, Deventer; 2. Mr. Kuhlman, Arnem. B.: 1. J. Hooving, Zut- phen; 2. A. Schijf, Zwolle; S.: 1. L. Timmer. Ermelo: 2. J. Kolber, Zutphen; D.: 1. W. de Bruyn, Zwolle; 2. L. Beerman, Zwolle; E.: 1. J. M. de Vos, Brummen; 2. G. J. Mulder, Zwolle. Ie KLASSE A.: 1. J. Agema, Hattem; 2. E. Froma, Zwolle; B.: 1. J. A. Sarucco, Apeldoorn; 2. K. Boersma, Amsterdam; C.: 1. L. v. Beek, Groningen; 2. K. Hasselinik, Zwolle. 2e KLASSE A.: 1. mej. H. Timmer, Ermelo; 2. R. J. Noor man. Zwolle; B.: 1. H. Goede- moed, Zwolle; 2. J. Schuurbier, Zwolle. 3e KLASSE A.: 1. E. Hulshof, Amsterdam; 2. P. J. Freeve, Zwolle; B.: 1. H. de Vos Jr., Brummen; 2. W. Brouwer, Zwolle. West-Frisia heeft het oude jaar niet met een overwinning kun nen afsluiten. Het moest tegen Zeeburgia een onverwachte maar verdiende nederlaag in ontvangst nemen. De Amsterdammers speel den beter dan ooit tevoren en daarentegen had de W.F.-voor- hoede er heel weinig kijk op deze middag. Telkens net iets te laat of net naast was hier het parool, terwijl bij Zeeburgia alles lukte. Alleen Dangermond en Langedijk waren zeer goed, maar de rest vertoonde een zeer louw partijtje voetbal zonder inhoud. Pas na 30 minuten spelen viel er in deze matige wedstrijd wat te beleven. Voordien was het een afwisselende strijd op een zeer zwaar terrein, waarbij Ubels en kele malen goed ingreep op ge vaarlijke schoten van Verhage en Strieker, de gevaarlijkste mensen uit de beweeglijke Zeeburgia- voorhoede. Maar na dertig minuten kwam er meer leven binnen de lijnen, doordat Koopen een van de lat terugspringende bal recht in doel man Altena's handen schoot. Dit gevaarlijke moment schudde Zee burgia wakker en gesteund door zjjn prima kanthalfs kwam het gevaarlijk opzetten. En het had succes ook. Dickhoff maakte de bal vrij en via Ham kwam het leer bij rechtshalf Niessen, die van grote afstand onhoudbaar in de bovenhoek prikte (10). Dat was de eerste helft en algemeen was men van gedachte dat W.F. na de thee wel zou gaan toe slaan. Helaas bleef het verwachte offensief bij W.F. uit. Zeeburgia begon weer in een hoog tempo, voor zover dit mogelijk was op een steeds zwaarder wordend ter rein en wist de Enkhuizers op hun eigen helft te houden. Toch had W.F. wel kansen, vooral het moment toen C. Stel ling de doelman wist te passeren en de bal hoog voor doel zette. Toen echter kopte Schoonenberg de bal terug. Even later knalde Dangermond hard in, maar de afstand was te groot en met moeite bracht doelman Altena Altena redding. Na 32 minuten vergrootte Strieker de voorsprong, nadat hij tevoren tevergeefs op de hechte W.F.-defensie had gebeukt. De bal werd door Verhagen door het midden gespeeld en met een solo ren en een keihard schot bracht Strieker de stand op 20. Toen pas kwam aanvoerder Dangermond naar voren en ging C. Visser als baék fungeren. En vanaf dat moment kwam er ein delijk meer leven bij W.F. Een corner van E. Stelling knalde Dangermond hard tegen de paal en toen deze speler even later alleen op doel afstormde, werd hij lelijk gehaakt, maar scheidsrechter Blok had niets ge zien. Twee minuten voor tijd redde C. Stelling de eer door uit een doelworsteling ineens in te schie ten via de rug van een der backs (21). De tijd was te kort om nog gelijk te kunnen maken. Tien minuten voor het einde ontlaadde zich de spanning in het duel tussen de kopploeg S.V.A. en Zeevogels, dat in de staart van de ranglijst huist. De achterhoede van de whites had prachtig werk gedaan en de ge vreesde stormlinie van de thuis club aan banden gelegd. Maar in die fatale seconde speelde de rechtsback te zacht terug en Noom doelpuntte met een vin nige schuiver. Even kromp de Zeevogels- ploeg ineen en de rood-witten kwamen terug. Zij werden ech ter afgeweerd en via Kleverlaan en Huiberts werd de bal langs de linksback gespeeld. Fel sprint te De Waard door de defensie en met een enorme kogel was de striid weer in evenwicht. Maar S.V.A. mocht geen punt verliezen en kwam. opgezweept door het publiek, weer terug. Vier minuten voor het einde juichte geheel Assendelft haar grote vreugde uit. want Berk hout had toch nog gescoord na een ongelukkige mistrap van de overigens prima spelende Ligt- hart. In- de laatste minuten gaf S.V.A. zich niet meer gewon nen. De eerste helft was minder sensationeel geweest, hoewel er aan beide kanten behoorlijk ge speeld werd. Zeevogels toonde Hoewel met twee invallers spelend, heeft Conzelo voor eigen publiek revanche genomen voor de grote nederlaag destijds in 't Zand geleden. Het was een goede wedstrijd, waarbij de thuisclub van meet aan zodanig op de bal zat, dat Geel-Zwart geen kans kreeg zijn normale spel te spelen. Reeds na 15 minuten namen de Waarlan- ders de leiding, toen een indi recte vrije schop door de ver naar voren gekomen spil werd benut. Steeds maar weer bleven de Con- zelo-aanvallen aangolven. Een half uur was er gespeeld, toen de middenvoor uit een goed opge zette aanval de voorsprong ver grootte. In de tweede helft was aan vankelijk Geelzwart in de meer derheid, doch de Conzelo-achter- hoede gaf niet thuis en toen na een kwartier spelen de invaller linksbinnen de voorsprong op 30 wist te brengen, was er voor Geelzwart geen eer meer aan te behalen. BERDOS HAD GEEN KANS TEGEN O.D.I.Z. De wedstrijd Odiz-Berdos werd ongunstig beinvloed door een drassig veld en een van doel tot doel staande wind. Het spel golf de aanvankelijk heen en weer. In de 7e minuut kreeg keeper Hou- tenbos van Berdos een keihard schot te verwerken, doch hij deed het op voortreffelijke wijze. Een prachtige kopbal van Dekker werd door een back met de hand uit het doel geslagen: strafschop! Wit schoot recht op de keeper af. In de laatste fase van de eerste helft scoorde Geeroms uit een corner onhoudbaar. Hiermee ging de rust in. Na de thee kwam Berdos ver woed opzetten en zowaar had het spoedig succes. Met een fraai schot bracht D. Duijn de stand op gelijke voet. Dit ging de thuisclub echter te ver. Snel en gevaarlijk drongen zij op en overspeelde de „vijandelijke" defensie volkomen. Eerst maakte van Veen er uit een schermutseling 21 van. vervol gens bracht Geeroms nummer 3 ter wereld en tenslotte scoorde de Berdos-linksback in eigen doel. De eindstand werd hierdoor 41 in het voordeel van Odiz. zich geenszins ge-intimideerd door de reputatie van S.V.A. en speelde fris van de lever toen spil Keeman slecht wegwerkte, prikte Neiiens de bal over de gehele breedte naar rechts, waar de snel naar binnen gekomen De Waard een werkelijk prachtig doelpunt maakte. S.V.A. was sterker, maar Twisk verrichtte wonderen en het zag er naar uit dat deze stand niet veranderd zou worden voor de pauze. Maar nadat de Zeevogels-middenvoor bijna had gescoord, doelpuntte Noom met een hoog schot voor de thuisclub. Over de tweede helft schreven we reeds. S.V.A. verdiende deze kleine overwinning en de Eg- monders behoeven met deze ploeg niet te wanhopen. Uitstekend was scheidsrechter Van Duyze. evenals de sportivi teit van beide ploegen. Zo ooit, dan had W.G.W. Zondag in de ontmoeting tegen J.V.C. een unieke kans geliad zijn plaats in de afdeling te verstevigen. Maar door een twijfelende en soms ver twijfelde keeper Polman, verkeerd timen van beide backs en het verwaarlozen door de middenlinie van de vleugelspelers kon J.V.C. in tien minuten tijd een voor sprong van 41 nemen, die nauwelijks enige verdere hoop heeft kunnen achterlaten. J.V.C. bewees bij deze wedstrijd te beseffen, dat alleen het pijlsnelle aanvals- en samenspel voordeel kan opleveren, terwijl W.G.W. opnieuw probeerde met al te fraai voetbal de bal rustig in het doel te leggen. Men kan daar alleen maar hoofd schuddend bij staan kijken. Maar goed. dat zal het bestuur nog wel de nodige hoofdbrekens kosten, want het is zeker, dat de trainingsmethode hoognodig ver andering moet ondergaan, wil men in dit seizoen nog op enige kan? rekenen. De eerste tien minuten van de wedstrijd gingen vrij gelijk op, maar nadat JVC een corner kreeg te nemen had men het ge rammel al in de glazen. Keeper Polman tikte vallend de bal weg. waarbij rechtsbinnen Hoogseha- gen maar voor het inschieten had. Drie minuten later kreeg spil A. Kater een vrije schop we gens hands. Hij schoot hoog en hard in. Nauwelijks een minuut later wist Jan van Wees via een uitstekende voorzet van rechts buiten W. Ramler de bal van dichtbij over de handen van kee ner Smit in het net te koppen. Men kreeg er I naak in. want JVC strafte deze goal van de tegenpartij een minuut later af. waarbii midvoor P. Hoornsman van ongeveer dezelfde afstand als zijn spil een vrije schop met een knap schot benutte. En viif mi nuten later was het weer Hoog- schagen. die via een corner de bal in doel kopte, nadat keeper Polman voor de tweede maal te aarzelend optrad. Even tevoren had midvoor P. Hoornsman nog pech. toen een hard schot van ziin voet via de paal weer in het veld sprong. Bij deze 14 achterstand had WGW moeten beseffen, dat er andere dingen van het elftal wer den gevraagd, dan het eeuwig durende milimetervoetbal. zich inmiddels hersteld van het zwakke begin, zodat de verwoed aanvallende JVC-voorhoede beter aan banden kon worden gelegd. Een aardige aanval van WGW in de dertigste minuut via de half- linie opgezet had bijna succes, maar keeper Smit wist de kopbal van midvoor A. Laan weg te slaan. Even later had de Geelwit- voorhoede meer succes, toen men eindelijk fraai combinerend was doorgebroken. Via een voorzet van rechtsbuiten Ramler. centers van midvoor Laan en linksbui ten D. Heyting wist rechtsbin nen Jan v. Wees nl met een scherp schot de stand tot 24 te verkleinen. De kansen begonnen derhalve iets te keren, maar na rust wist JVC. na een te vlug ingezakt stroovuur van de WGW-aanval na een uitstekend doelpunt van rechtsbuiten Heethuis de stand bijna onbereikbaar tot 25 op te voeren. Wat het talrijk opgekomen voetbalpubliek in de komende Maseratie-ploeg voor 1953 De Maseratie - maatschappij heeft vandaag bekend gemaakt, dat haar coureurs-ploeg voor 1953 zal bestaan uit de Argentij nen Juan Manuel Fangio, Fori- lan Gonzales en Oscar Calvez en de Italiaan Luigi Bonetto. De ploeg zal allereerst deelne men aan de Grand Prix van Ar gentinië op 18 Jan. a.s. te Bue nos Aires. De Ferrari-ploeg, die eveneens in deze wedstrijd uitkomt, be staat uit de Italianen Alberto Ascari, wereldkampioen 1952, Luigi Villoresi en Giuseppe Fa- Gelukkig had de achterhoede rina. In deze wedstrijd speelde de A.F.C. spil Nic. Tijm zijn afsclieidswedstrijd, daar liij 7 Januari naar Nieuw-Zee- land vertrekt. Dit zal voor de Westerwegbewoners een groot verlies zijn. Nadat hij ongeveer vier jaar geleden als het ware „ontdekt" werd in een vriendschappelijke wedstrijd op het Alkm. Boys-terrein tegen de Randers, heeft hij vrijwel steeds in het eerste elftal als spil ge staan. Mijn zijn blonde kuif zal hij menige aanval van zijn tegenstanders hebben afgebroken. Popma moest een paar maal door vlug reageren erger voorkomen. Zo golfde het spel op en neer, elft Stoer, stevig, maar vooral spor tief was zijn sp-:lwijze, altijd agressief, steeds stuwend overal waar gevaar v.-as, toonde hij zich een echte rots. Steeds was hij van de partij en zijn elan deed welda dig aan. „Good luck" wensen wij je toe in het verre Nieuw-Zeeland. De wedstrijd. De belangstelling voor dit tref fen was zeer groot, de inzet was de bovenste plaats eni de Zaan kanters gingen met de volle buit strijken, in technisch opzicht wo gen de partijen goed tegen elkaar op. Assendelft heeft een stevige ploi heeft ploeg, een solide achterhoede, trap- vast, die lange halen kunnen ge ven en daarmee hun voorhoede aan het werk zetten. Midvoo.r v.'t. Veer kreeg weinig kans tegen spil Tijm. maar linksbinnen Reine profitéerce hier twee maal goed van en was dan ook de maker van beide doelpunten. Ook rechtsback Wester kan op een goede wedstrijd terugzien. De nederlaag heeft AFC o.i. te wijten aan gebrek aan snel heid in de voorhoede, vooral de beide binnenspelers, terwijl de beide kanthalfs te veel achterblij ven. Denken wij aan de eerste twintig minuten ha de rust, toen AFC een verwoed offensief inzet te, zo zelfs dat de resolute Assen delft achterhoede stond te wanke len, de gelijkmaker moest komen, maarkwam niet. Als midvoor debuteerde bij AFC de 17-jarige J. Kooge, dié heel aardige dingen deed en er zeker wel komt, maar o.i. nu nog even te licht was, wat vooral in de kop duels tot uiting kwam. AFC lanceerde de eerste aan vallen. Doelman Hollenbek voor kwam erger door uit een corner de bal goed uit de lucht te plukken Een „overstappie" van Kooge bracht ook al geen resultaat. Een fraaie AFC aanval via links werd door spil Visser ontijdig afgebro ken. Het spel was niet groots maai de spanning vergoedde veel. Ook waarbij Assendëlft even voor de rust zijn 4e corner kreeg te ne men en op fraaie wijze zorgde de linksbinnen met een kopbal Een verdiende overwinning der gasten, hoewel de uitslag geflat teerd is te noemen. In de eerste helft waren de geelzwarten in 't veld zelfs beduidend sterker, maar de afwerking van de aan vallen was hopeloos slecht. Ver der dan enkele corners bracht men het dan ook niet. Reeds na twee minuten wist de goed-spe- lende Wognummer linksbuiten de keeper der thuisclub, die 'n on zekere indruk maakte, te passe ren en kort voor de rust herhaal de dezelfde speler dit met een vliegend vleugelschot. In de 2e helft was er van een veldmeer- derheid der thuisclub geen spra ke meer. De roodwitten waren agressiever en doortastender dan de Hoornse ploeg, die zonder succes poogde de achterstand te verkleinen. Het liep al aardig naar het einde toen keeper Velt een overtreding beging, die met een penalty gestraft werd. welke het derde doelpunt der Wognum- mers opleverde. Enkele onsa menhangende Sport-aanvallen kan de roodwitte verdediging ge makkelijk de baas. Een halve mi nuut voor het einde zond de Sparta-linksbuiten een strakke schuiver op het doel af. Velt nu viel over de bal heen. zodat de eindstand van de slecht-gespeelde wedstrijd nog 0—4 werd. Er werd onder de uitstekende leiding van arbiter F. van der Kooy prettig gespeeld. hieruit voor het eerste doelpunt (0—1). Tweede helft. Na de thee was AFC in 't offen sief, de ene attaque volgde op de ander, maar de Assendelft achter hoede wis, zij 't met kunst en vlieg werk het doel schoon te houden. Langzaam wist Assendelft de ba lans weer in evenwicht te bren gen en kreeg de AFC achterhoede weer werk. Spanning was er vol op. Maar het apel er» de tijd gingen door. De AFC-aaniharag roerde zich vuurde de spelers aan, doch de gelijkmaker bleef uit. Acht minuten voor tijd moest Popma zich gewonnen geven toen hij de bal in moeilijke positie niet onder controle kon krijgen. Links binnen Reine benutte zijn tweede kans, waarmee de nederlaag voor AFC een feit werd (02). Van Saase ging naar voren, een voorzet volgde, Heynis kopte fraai in, maar nu toonde Hollerxbek zijn kunnen en zo ging ook deze kans verloren. En toen scheidsrechter Krouwels het einde floot, was dit eerste treffen tussen beide ploegen in het voordeel van de Assendel- vers geëindigd. twintig minuten geboden werd was nauwelijks waard gezien te worden. JVC was kennelijk ver moeid geraakt, ondanks enkele vinnig opgezette aanvallen, zo dat WGW derhalve alle kansen werden geboden om door snelle rushes te trachten gelijk te ma ken. Niets van dat al. wat heen en weer gegoochel, voorzichtige aanvalletjes en voor het overige niets. Tot in de dertigste minuut rechtsbuiten W. Ramler een vriie schietkans kreeg en deze benutte. Opnieuw herleefde de hoop bij de WGW-schare. en nog temeer toen spil A. Kater door een ongelukkige beweging bijna na een corner in eigen doel trap te. De paal redde ziin elftal van een vermoedelijke morele tik. Even voor het einde werd WGW een door de scheidsrechter, we gens ongeoorloofd aanvallen door linkshalf Gortzak (een overigens correcte en uitstekende speler) een penalty toegekend, welke W. Ramler inschoot. Hierdoor kwam tenslotte de stand nog op 4—5. juist iets te weinig voor WGW om zich enigszins als leider te kunnen handhaven. De Alkmaarse Boys zijn er niet in kunnen slagen uit de reis naar Purmerend ook maar enige winst te behalen. De Boys troffen tegenover zich een Purmersteijn-elftal, dat goed speelde en bovenal snel en agres sief was. De Boys-verdediging had dan ook reeds aanstonds grote moeite om de Purmersteijn-aanvallen tegen te gaan. Het waren dan ook de Purmer- enders, die de leiding wisten te nemen. Uit een vrije trap werd de bal goed voor doel geplaatst, waar Blok 't gevaar nog trachtte te keren. Het was echter tever geefs, want de bal werd netjes langs Kramer gekopt. Daarna kwamen de Boys er beter in en nu moest de Purmersteijn-verde- diging meermalen handelend op treden. Uit een goede aanval maakten de Boys gelijk, toen van Dok het leer goed doorkopte naar Pater, die met een mooie kopbal de "P.-doelman kansloos sloeg. Vanaf dat moment namen de Purmerenders het initiatief weer in handen. De Boys-verdediging weerde zich goed, maar kon toch niet verhinderen, dat Purmer steijn opnieuw de leiding nam. Dit doelpunt was echter niet vrij van buitenspel, maar daar de scheidsrechter het toekende, ging de rust in met 21. Na de hervatting waren de Boys over het geheel genomen merendeels in de aanval, maar de voorhoede miste de nodige stootkracht om tegen de stugge verdediging van Purmersteijn succes te kunnen boeken. Onge veer 10 min. voor 't einde maak te Purmersteijn gebruik van een verwarring in de Boys-verdedi ging en bracht de stand op 31. Zo kwam het einde met een ietwat geflatteerde overwinning voor het jeugdige Purmersteijn- elftal, een ploeg, welke voor vele elftallen nog zeer gevaarlijk zal blijken te zijn. Het veld was zwaar bespeel baar. GRASSHOPPERS WON VAN BERGEN (7—0) D. Ursem, de altijd zo betrouw bare back van Grasshoppers was gistermiddag als middenvoor op gesteld. De Bergen-achterhoede zal de kennismaking met hem niet licht vergeten. Liefst 7 maal trof deze onvervaarde schutter de roos, zodat hij dus op ziin eentje alle doelpunten heeft gescoord. Het liet zich aanvankelijk overi gens niet aanzien, dat Bergen zo'n grote nederlaag tegemoet zou gaan. Aardig combinerend trok het op het Grasshoppers-doel af, doch het juiste schot ontbrak. Na 20 minuten werd het eerste doel punt geboren. Nog voor de rust maakten de bezoekers er een doelpunt bij, doch dit werd we gens buitenspel geannuleerd. Na de thee was er bij de gasten geen houden meer aan. Snel en be weeglijk drongen zij steeds diep in de Bergen-verdedlging door en meestal volgde er wel een schot. Nog zesmaai troffen zii de roos, zodat het einde met een 70 zege voor de Hoogwouders kwam. De betere techniek van Bergen, legde deshalve geen gewicht in de schaal. (Advertentie) Ook tegen E.V.C. heeft Meer vogels een nederlaag geleden. Voor de rust was E.V.C. het meest aanvallend, maar de ge hele tweede helft had de thuis club het heft in handen. De Edammers moesten toen met hand en tand hun kostbare voorsprong verdedigen. Na de aftrap kwam E.V.C. al dadelijk prachtig combinerend op de Akersloter veste af. maar deze gaf voorlopig niet thuis. Toch zat er een doelpunt in de lucht. Toen er een kwartier was ge speeld. kwam er weer een schit terende aanval. Engel gaf een zuivere pass aan Stikkelman. die nederlaag. de hem geboden kans feilloos benutte. E.V.C. bleef hierna de toon aangeven, doch de thuis club verdedigde taai. Na de thee kwam Meervogels. gesteund door de wind. krachtig opzetten en nu bleek de E.V.C.- achterhoede niet het sterkste deel van de ploeg te ziin. Het binnen trio van de gastheren was echter te zwak om van de ge boden kansen gebruik te maken. Overigens was het geluk ook ver te zoeken. Een paar goede scho ten van de nieuwe midvoor o.a. belandden net over of naast het doel. Steeds weer opnieuw pro beerde Meervogels het. maar het lukte niet. Het einde kwam alzo met een onverdiende thuisclub- Een volledig pro regen, die in het velden viel. Verrt neem dan de 6 korfbalnederlaag van Zwaagdijk O] Westfriezen op L In 1A bleef de onder- als bovenaan Berdos vermocht nie op te brengen om dwars te zetten er deed het wel heel got niet goed genoeg om een punt afhandig Daar bovendien Egr niet door RCZ liet gaat het leidende steeds vooraan. 1 A: SVA Egmondia ODIZ Uitgeest Zaanlandia RCZ Zeevogels Berdos DREO Alkmaar In 1 B is het herstel krachtig en veelzeggen RK EDO, blij om rivaal SEW, zal toe bedenkelijk met het ben geschud. Maar Ja, die knapen uit V in opmars, hetgeen met 43 van Berkhc diep zal betreuren. Ma; ten we anders de 5- KGB noemen? 1 B: WW Siibekarspel KGB RK EDO SEW St. George Berkhout RK DVO De Blokkers De Valken Vios had een „bar dag. Zelf wonnen de huizers met 10 van Kaagvogels en het za; een doelpuntrijke wed* JVC ten onder gaan. bleef volhouden. Het dijk kreeg geen voet aan en prijkt nu met zeve achterstand vastgenagel laatste plaats. SRC mag danken, dat Koedijk het doet, want ook nu Schagenaars hun draai gen. N. Niedorp won me in Schagen. Ook de nedc St. Victor tegen Wier valt bitter tegen. IC: 9 8 10 8 8 6 11 5 8 4 11 3 10 3 10 2 8 1 9 1 10 10 11 7 8 10 10 7 9 10 7 7 4 4 4 3 4' 3 2 2 Hugo Boys 10 6 WGW 11 6 Vios 9 6 N. Niedorp 12 5 JVC 9 5 Vrone 10 4 St. Victor 11 5 W'waard 9 4 Kaagvogels 9 3 SRC 10 4 Koedijk 10 0 Noch Adelbert noch hebben in 2 A wat vi in hun positie kunnen Integendeel nederlagen Schermer en Beemster kans op de laatste pla ducht toenemen. Fores de leidsels weer in han dels een zege op Jisp In een spannende er wedstrijd heeft Limm< MFC het onderspit mo ven. Toch heeft de thui in het veld de sterkste Het matige MFC echter over enkele ze voorhoedespelers, die weten wat schieten is Het begin was voor wel bemoedigend. Bak] na 10 minuten uit een zjjn club de leiding (10). De minder talri; aanvallen bleven echter vaarlijk en het was spoedig met een praoh punt gelijk (11). 5 voor de rust weer een val en het was 12 gasten. Na de thee was Limr direct in de aanval. N 5 minuten waren er of de linkksfouiten van brak door, een strak sc de en de invaller-doel ons Haanraads niet k vengeten, was gepassee men bleef de toon aan; de voorhoede, uitsteken vu ld met debutant 1 speelde een goede partij overtreding volgde e trap, welke Bakker fe sdhoot (23). De hoop bij Limmen, maar t Duin dan ontactisch ter was midvoor Kossen ei om deze fout af te straf Limmen gooide er schepje op, de ene aanv op de andere. Groot 1 kelings over. Zelfs Bak! van dichtbij het doel En toen Kraakman zi schoot, was het de bi van de paal, die een voorkwam.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 6